SPORT Goede bijverdienste leerling electriciën Installatie nienwe Deken Nienwe spelling Boerenstand is zwaar getroffen Bargerlqke Stand Venray ADVERTENTIEN cB-fr» a ra O if f 2 m W FIFAX gesloten Dansinstituut AD. KOK inschrijving nieuwe cursussen bakkers bedienden 2 meisjes 14 en 19 jaar ouderdom nooit of weinig naar de vergadering kunnen komen, ervan, als wij op een door-de-weekse middag hen eens lieten ophalen en ze een heerlijke middag bezorg den in het Derde Orde-huis. We beginnen met een Maria- middag in September. Komt U allen. U wordt opgehaald per bus cn hoeft U slechts op te geven aan een van de bestuursleden. De plechtige Installatie van de I-Ioogeerw. Heer Loonen tot Pastoor- Deken van Venray, is bepaald op Zondag 19 September a.s. Nadere mededelingen volgen hierover nog. Tot dien datum fungeert deWel- eerw. Heer Keyzers als pastoor in de Parochie van St Petrus Banden. Bekendmaking Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat door hen ingevolge artikel 12, onder a, der winkelsluitingswet 1951 tijdens de kermis te Veulen, voor dat kerkdorp, algehele ont heffing is verleend van de bepa lingen der Winkelsluitingswet 1951 en wel: op 5 September a.s. van 8 tot 24 uur; op C, 7, en 8 September a.s. van 18 tot 24 uur. Venray, 25 Augustus 1954. Overplaatsing Broeder Hubertus Mulder, leider, en oprichter van het Broederjuve naat aan het Gymnasium en bekend door de spreekbeurten, welke hij gaf over het Franciscaanse Broe derleven is met ingang van heden benoemd in Drachten (Fr.). Aanvang der scholen Op Woensdag 1 September be ginnen de lagere scholen voor meis jes en jongens in Venray-Kom weer. Nieuwe leerlingen worden om half 10 aan de school verwacht. Ouders gelieve hun trouwboekje mee te brengen of dit aan een ouder broertje of zusje mee te geven. De meisjes moeten zich vervoegen aan de meisjesscholen, de jongens uit de Noord-West-kant van Venray aan de Dr. Poelsschool Hoender straat, de jongens uit het Zuiden hij de Henseniusschool aan de Langeweg, en de overigen aan de St Petrus Bandenschool in de Hof straat. De Ambachtsschool begint op dezelfde dag om 9 uur. Dc kleuter-school begint Donderdag 2 Sept. Meisjes worden 's morgens verwacht en na de middag de jongens. Voor dienstplichtigen Van 23—26 September wordt in Venlo een retraite gegeven voor dienstplichtigen. Men geve zich zo spoedig mogelijk op bij Pater Domitius, Patersklooster. De Kleine Apostel Nog zijn er kinderen, die het Augustusnummer van .,De Kleine Apostel" niet ontvangen hebben. De desbetreffende zelatricen wor den verzocht de boekjes alsnog zo spoedig mogelijk rond te brengen. K.A.B.-retraite Van 14 October wordt in Venlo een K.A.B.-retraite gegeven, d.i. van Vrijdagavond tot Maandag middag. Deze retraite is bedoeld voor allen die bij eenKath. vakbond zijn aangesloten; zij kunnen hieraan op een voordelige manier deelne men. Geeft U tijdig op. Het zijn kostelijke dagen voor weinig geld. Toegang Kerkhof Op het ogenblik is men bezig met de bouw van een toegangspoort tot het Engelse Kerkhof aan de Hoen derstraat. Het geheel, dat voor het merendeel in natuursteen wordt uitgevoerd, dient tevens als hal en rustplaats voor de bezoekers. Bevolkingsonderzoek T.B.C. De stichting bevolkingsonderzoek deelt mede, dat het na-onderzoek in de gemeente Venray geëindigd is. Personen, die geen oproep voor een na-onderzoek ontvingen, kun nen dus aannemen, dat bij hen geen afwijkingen van betekenis werden gevonden. In totaal werden in de gemeente Venray 10.952 foto's gemaakt. Over de medewerking van de bevolking was genoemde stichting zeer te vreden. Zandakker koning 1954-1955 In een spannende strijd heeft de schutterij Het Zandakker zijn nieuwe koning van 19541955 gekregen nl. de heer H. Volleberg Pz. Tijdens een mars door de straten werd de nieuwe koning aan de bevolking voorgesteld. Met de gebruikelijke ceremoniën werd de koning om hangen met de versierselen. MERSELO. Op het te Eind hoven, door de Ver. v. Leraren voor Practijkexamen Nederlandse Han delscorrespondentie gehouden exa men, slaagde onze dorpsgenoot de heer M.J. v. Vegchel, thans werk zaam te Weert. Knaapje viel in kokend water Een driejarig zoontje van de fam. C. te Ysselsteyn viel dezer dagen op een onbewaakt ogenblik in een ketel met kokend water. Het kind kreeg ernstige brandwonden en moest naar het ziekenhuis te Venray worden overgebracht. Stille Omgang te Tienray Zeer vele mannen en vrouwen uit de dekenaten Horst, Venray, Venlo, Gennep en Helden hadden Zondagavond gehoor gegeven aan de oproep tot deelname aan de Stille Omgang en Lichtprocessie te Tienray. Te acht uur werd 'n plechtig lof gecelebreerd door pas toor Geurts uit Grlendtsveen, terwijl een pater van het Allerheiligste Sacrament de predikatie hield. Hierna trokken honderden mannen en vrouwen mee in de lichtpro cessie. Tot slot van de plechtigheid gaven een zestal priesters gelijk tijdig hun priesterlijke zegen. Volksconcert Morgen Zondag zal Venray's Har monie een volksconcert geven op de Grote Markt. Aanvang 8 uur. Raketbom gevonden bij Overloon In Overloon werd dezer dagen een Engelse raketbom gevonden, daterend uit de jongste wereld oorlog. De Mijnopruimingsdienst in Noord-Limburg heeft het gevaarte onder zijn hoede genomen. Mgr. dr Lemmens 45 jaar priester Mgr. dr J. H. G. Lemmens, bis schop van Roermond, herdacht Donderdag zijn 45-jarig priester jubileum. Evenals het 40-jarig priesterfeest ging ook deze dag zonder enig uiterlijk vertoon voorbij. Mgr. Hansen hoofd van Ned. delegatie Aan de 70ste Katholiekendag, welke 1—5 Sept. te Fulda zal wor den gehouden, zal een belangrijke Nederlandse delegatie deelnemen, aan het hoofd waarvan Z. Exc. mgr. Hanssen. bisschop-coadjutor van Roermond, het Nederlandse Epis copaat zal vertegenwoordigen. Wandeltocht linker-Maasoever In tegenstelling met eerder ge meld bericht en advertentie deelt het bestuur van V.V.V. Linker Maasoever mede, dat de start voor de wandeltocht op Zondag 29 Aug. e.k. niet zal plaats hebben te Broekhuizenvorst, doch aan het Patronaat te Broekhuizen. Even eens om 1 uur n.m. Prinses Wilhelmina 74 jaar Prinses Wilhelmina viert 31 Aug. haar 74ste verjaardag. Dit feit zal niet met grote officiële feestelijk heden worden herdacht, maar on danks dat zullen wij op deze dag in dankbare herinnering denken aan haar, die na een halve eeuw „het schip van Staat" met vaste hand te hebben bestuurd, de kroon over droeg aan haar dochter, die op haar beurt de traditie van de Oranjevorsten zo schitterend hoog houdt. Inschrijving dansclubs Als de zomer ten einde loopt, treft menallerwege voorbereidingen voor de ontspanning gedurende de win termaanden, waarbij vooral „het dansvermaak" 'n belangrijke plaats inneemt. Wij ontvingen de jaar- prospectus van het Dansinstituut Ad. Kok te Sittard, waaruit wij kennis konden nemen van een groot aantal Dansclubs door dit Instituut voor de a.s. winter georganiseerd. Zowel in Midden- als in Noord- Limburg zullen door de Besturen van de Jonge Boeren in samen werking met de Boerinnenbonden in diverse plattelandsgemeenten eveneens dansgroepen worden ge vormd. Het is te hopen, dat velen zich de kennis van de Oude en Moderne dansen eigen zullen maken en dus door het volgen van een cursus, het dansen op de juiste wijze zullen leren beoefenen om op deze wijze het werkelijk genot van de ontspanningsvorm te vergroten. Grote huisvlijttentoonstelling te Well In het mooie kasteel te Well zal vanaf Zaterdag 2 tot Zondag 10 Oct. een grote huisvlijttentoonstelling worden gehouden, waarvan het ini tiatief in handen is van de K.A.B. Op deze expositie zullen inzendingen uit geheel Noord-Limburg, van Mook tot Venlo worden onderge bracht. Vrijgzellen weer in Grevenbicht bijeen In Grevenbicht zal van 17 tot en met 21 September het tweede We- reldvrijgezellencongres worden ge- houdén. Grevenbicht zal tijdens het congres feestelijk worden verlicht en de, 26 café's van het ongeveer 2600 inwoners tellende dorp zullen worden omgetoverd in bars, Hol landse koffiehuizen, Weinstuben, établissements charmants, enz. Zuid-Nederlandse beurs te Eindhoven Aan de Woenselse overweg zal van 10 tot en met 19 September de Zuid-Nederlandse Beurs haar poorten openen. Op deze tentoon stelling voor handel, ambacht, tech niek en industrie, die 2000 vier kante meter zal beslaan, komt een afdeling „Alles voor U, mevrouw". Naast de twee grote tentoonstel lingshallen komt een aparte modehal waarin dagelijks vier modeshows worden gegeven. In een van de hallen zal een Eindhovense firma ook een modeshow voor lieren geven. In verband met de tienjarige bevrijdingsherdenking, die honderd duizenden vreemdelingen naar Eindhoven zal lokken, is de beurs belangrijk uitgebreid. Toeslag peusioenen. In Staatsblad 377 is opgenomen de afkondiging der wet tot nadere verhoging van pensioenen met een toeslag (aanpassingstoeslagwet voor gepensioneerden). De wet treedt in werking op 25 Augustus. Drie nieuwe televisie ontvangtoestellen De bestaande serie Philips tele visie-ontvangtoestellen heeft een be langrijke uitbreiding ondergaan. Er verschenen drie nieuwe apparaten, waarvan twee met een beeldbuis met een diameter van 53 cm, ter wijl het derde apparaat dat als televisiemeubel is uitgevoerd een beeldbuis met een diameter van 43 cm heeft. Drieling geboren. Te Groningen is in het katholieke ziekenhuis een drieling geboren. Mevrouw Bouwman-ten Brink schonk het leven aan drie zonen, Johannes Coenraad, Gerardus Wil helmus en Klaas maken het, even als de moeder, voortreffelijk. Mevr. Bouman is zelf een van een twee ling. K.L.M.-vliegtuig in zee gestort Alle 21 inzittenden om het leven gekomen Het K.L.M.-vliegtuig PH-DFO, de „Willem Bontekoe", is Maandag middag in de buurt van Bergen aan Zee in zee gestort. Er waren 21 personen aan boord, t.w. een bemanning van negen koppen, als mede twaalf passagiers. De Douglas DC-6 „Willem Bontekoe" was op thuisreis van New York naar Am sterdam. Het ongeluk heeft ver moedelijk even na half een plaats gevonden. Om vier minuten voor twaalf had het toestei nog radio contact met de verkeerstoren te Londen en om twee minuten na half een met de verkeerstoren op Schiphol. Op dat ogenblik bevond de „Willem Bontekoe" zich op 27 zeemijl van IJmuiden. Het gaf een bevestiging van het weerbericht en de barometerstand. Daarna heeft men niets meer van de „Willem Bontekoe" vernomen. Later kwam men tot de ontstel lende ontdekking dat het vliegtuig uit elkaar gesprongen was en dat alle inzittenden om het leven waren gekomen. Onder de negen passagiers be vonden zich twee Nederlanders nl. de heer en mevrouw Peeper uit Amsterdam. De anderen waren Amerikamen. Moeilijke tijd voor imkers Het jaar 1954 is voor de bijen houders niet bijzonder gunstig. Voor de imkers, die met sterke volken bij fruit en koolzaad stonden, was er een matige honingoogst; van het koolzaad tenminste, voor zover daar niet op onverantwoordelijke wijze met voor dc bijen giftige stoffen gespoten werd. De zomeroogst is door de aan houdende regens een totale mis lukking geworden. En dan, voor de Zuid-Limburgse bijenhouders vooral het hoogtepunt van het bijen jaar: de heide. De Bel gische heide was voor onze imkers weer verboden terrein. Daarom met de bijen naar de Maasoevers, van daar zouden ze de Belgische nectar- bronnen wel opzoeken. Maar, af gezien van het miserabele vlieg weer, blijkt de heide zo goed als niet te bloeien. Meerdere bijenvolken in Maasband Meers en andere plaatsen o.a. te Guttecoven zijn reeds de honger dood gestorven. Als er heel spoedig regeringssuiker komt, kan voor het volgende jaar nog wel iets gered worden. Myxomatose ook op Noord-Beveland De gevreesde konijnenziekte is thans ook op het eiland Noord- Beveland geconstateerd. In vrijwel alle Noord-Bevelandse dorpen heb ben zich thans gevallen van deze ziekte voorgedaan. De veearts uit Kortgene is druk bezig de tamme konijnen in teenten. In welke mate deze epidemie zich zal uitbreiden is nog niet te zeggen. Ned. emigranten in Ontario boeren goed Ruim een derde deel van de 4000 Nederlandse gezinnen die zich in de afgelopen vijf jaren in het Zuid westen van de Canadese provincie Ontario hebben gevestigd, zijn er reeds in geslaagd hun eigen bedrij ven te kopen. Aldus blijkt uit mededelingen van de Canadese immigratie-autoriteiten. Sinds 1949 hebben 1200 Neder landse gezinnen landbouwbedrijven gekocht met een gemiddelde grootte van 40 ha. De Nederlandse boeren specialiseren zich over het algemeen in fruit en groenten. Nog meer Nederlanders zullen waarschijnlijk in de naaste toe komst tot de aankoop van bedrijven in Ontario kunnen overgaan. Op het ogenblik werken zij nog in de bouwnijverheid of in de industrie om het benodigde geld bij elkaar te kunnen sparen. Slechts een gezin heeft zich uit Canada moeten terugtrekken, een geval waarin de man kwam te overlijden, waarna de vrouw naar Nederland terugkeerde. Veetelling in Australië In Australië, het kleinste wereld deel, is men gereed gekomen met een officiële veetelling. Daarbij is uitgemaakt dat het aantal schapen met 127 millioen in totaal hoger is dan ooit. Daarvan zijn de beroemde Merino's het grootst in aantal; zij stammen af van een kleine kudde rammen en ooien die de prins van Oranje in 1784 naar Kaap de Goede Hoop liet sturen en vandaar naar Australië werden gebracht. Verder telt Australië vijf millioen melk koeien, elf millioen slachtkoeien en ruim een millioen varkens. ONLUSTEN IN BRAZILIË Tragisch einde van president Vargas. De president van Brazilië, Vargas, heeft Dinsdag zelf met een revol verschot in de hartstreek een einde aan zijn leven gemaakt. President Vargas, die 71 jaar was, had meer dan 25 jaar lang de lei ding van het land in handen. Na de bekendmaking van Var gas' zelfmoord ontstonden in ver schillende delen van Brazilië vele onlusten, die aan verschillende mensen het leven zou hebben ge kost. Hond redde kindje De hond van mevrouw Miller te Primrose bij Johannesburg (Zuid- Afrika) kwam Dinsdag thuis met een pasgeboren negerbaby in zijn bek en legde het kind aan de voeten van zijn meesteres. De zuigeling, die naar een ziekenhuis is gebracht en het goed maakt, is vermoedelijk door de moeder op een nabijgelegen vuilnisbelt achtergelaten. Woensdag is een nieuw Kon. Be sluit afgekondigd, waarin voor de zoveelste maal de spelling van de Nederlandse taal veranderd of an ders omschreven is. Bij die gele genheid is tevens een woordenlijst verschenen, waarin o.a. de nieuwe schrijfwijze van vele woorden om schreven staat. Deze nieuwe spelling is in samen werking met Belgen en Nederlan ders tot stand gekomen. In deze nieuwe woordenlijst blij ken de woorden van het vrouwelijk geslacht veranderd. Vrouwelijk blijven vrouwelijke persoons- en die rennamen als hertogin, tijgerin etc. maar voorwerpsnamen mogen zowel mannelijk als vrouwelijk gebruikt worden. Men mag dus zeggen, de tafel, hij is vuil of zij is vuil. Woorden eindigend op heid, nis, ing, st, de en te, alsmede woorden met vreemde uitgangen zijn vrou welijk: vroomheid, droefenis, me ning, gunst, hulde, begeerte, zijn dus vrouwelijk evenals bibliotheek, cri sis en andere. De woorden van vreemde oor sprong mag men voortaan op twee wijzen schrijven: crisis of krisis, quitte of kiet, cokes of kooks, ex amen of eksamen. Elke „ph" wordt echter „f", elke „rh" wordt „r", en elke „i" na een „1" die als „j" wordt uitgespro ken wordt een „j" b.v. miljoen. Een ,.th" aan het einde van een woord wordt een „t", alsmede voor een medeklinker, maar midden in een woord mag hij blijven staan, („telepaat, filantroop", maar „apo theker" of „apoteker"). Verder zijn er regels voor ver bindingswoorden en vele andere, zodat onze schooljeugd en veel ouderen de eerstkomende maanden nog wel eens zullen zuchten. Het koren rot op de velden Gelukkig nu zonneschijn De altijd maar aanhoudende regen heeft vele schade berokkend. Vacan- tie-oorden liggen leeg, pensions idem en daar worden duizenden guldens schade geleden. En met de boeren is het al niet anders gesteld. Zij vooral hebben klappen gekregen, zoals in geen jaren is gebeurd. Nog staat het koren in schoven op de akkers. Druipnatte schoven, waar de regen nog glinsterd aan de korenaren, op doorweekte akkers- De gestage regen van Dinsdag en in de nacht van Dinsdag op Woens dag heeft nieuwe schade doen ont staan. En met iedere dag, dat de scho ven nog langer te velden staan, loopt de kwaliteit verder achteruit. Ganse percelen haver en tarwe lig gen plat geslagen. En de granen beginnen hier en daar te schieten. Schot in de tarwe... Schot in de rogge... Schot in de haver... Granen, die reeds gemaaid zijn, worden uitgedorst om deze dan, voor zover mogelijk, machinaal te laten drogen. Maar de inrichtingen die zich hiermee bezig houden, zijn overvol en kunnen practisch geen granen meer aannemen. Aardappelen Funest is ook de invloed van het weer op de vroege soorten aard appelen. Ruim een derde gedeelte is bereids door rot aangetast. Hoe het met de late soorten zal worden? De phutophtora-zieke, die rot kan veroorzaken in de knol, tast bij de niet gerooide aardappelen alleen de stengel en het blad aan. Moeten de aardappelen gerooid worden bij nat •weer, dan is het zeker, dat sporen van schimmels aan de stengel ook de knol zullen aantasten. Alles zal dus bij het verdere rooien afhangen van de weersomstandigheden. Zou den wij inderdaad enkele droge weken mogen beleven, dan is het zeer wel mogelijk, dat de anders zo veelbelovende opbrengst toch nog aanmerkelijk zal meevallen. Bij droog weer is aantasting van de knol door phytophtora-ziekte bij na uitgesloten te achten. Voor de suikerbieten is de stand van zaken nog redelijk goed, al blijft de wortelontwikkeling tot dusver aanmerkelijk achter bij andere jaren. Een goed najaar kan dit evenwel compenseren. Het tekort aan gras, dat we in het voorjaar hebben gehad, is qua hoeveelheid, gecompenseerd. Voor de kwaliteit van het hooi houdt men echter zijn hart vast... P.D.V. DE ZWALUW Wedvlucht Solré 1 10 93 98 G. Philipsen, 2 30 F. van Zwamen, 3 60 88 94 Ewalts, 4 84 100 J. Strijbos, 5 138 Hermsen, 6 7 23 89 de Riet, 8 27 80 126 Swachofer, 9 46 50105144 H. Derks 11 64 65 84 104 Boom, 12 21 25 52 52 68 73 85 136 St. B. 13 31 E. Ver meulen, 14 32 82 117 128 P. Janssen Gr. 15 49 62 66 73 G. Janssen H 16 70 107 133 141 Crooymans, 17 81 112 113 145 M. Poels, 18 40 41 42 43 44 75 111 127 P. en J. Hendriks, 19 28 67 148 Dinjes, 20 130 H. Hen driks, 22 v. Leuken, 24 34 77 121 124 146 H. Arts en Zn. 26 54 This- sen V., 29 Kousemakers, 30 95 J. v. Hoof, 33 48 92 vd Laar, 36 61 71 129 Gebr. Willems, 37 G. v. Dijck, 38 47 vd Broek, 39 87 134 de Bruin, 45 57 A. Loonen, 51 137 H. Janssen L. 55 Coopmans, 56 122 123 Kleus- kens, 56 122 123 Kleuskens, 58 63 119 M. v. Houdt, 59 Servio, 60 74 103 108 115 147 J. Verstegen. 72 H. Vermeulen, 76 91 131 132 Lormans, 79 139 Wester, 86 Vercauteren, 90 96 Kusters, 97 Munckhof99 Sijbers, 101 102 118 Gommans, 106 142 P. Janssen en Zn. 109 M. Siebers. 110 P. Strijbos, 114 P. Philipsen, 116120 v. Rooy, 125 Jos Vermeulen, 135 140 H. Peeters, 143 149 J. Janssen K S.V.V.-nieuws Wie Zondag een spannende wed strijd had verwacht, is bedrogen uitgekomen. Groene Ster viel ons tegen en de uitslag van 8—3 ten hunnen nadele zegt ook wel iets. Maar van de andere kant kon men bij Venray toch reeds resultaten bemerken van de training in beter samenspel, beter plaatsen en enkele voetbal trucjes, die we lang hebben moeten missen. Dat de voorhoede schietvaardig was werd wel bewezen door de punten, die vooral na de tweede helft practisch iedere tien minuten werden behaald. In het begin van de wedstrijd scheen onze achterhoede elkaar niet zo goed te begrijpen en ontstonden zo zeker twee goals, die voorkomen hadden kunnen worden. Onze middenlinie was Zondag absent en hieraan zal nog flink ge schaafd moeten worden. De gaping tussen voor en achter wordt anders te groot. Over de uitslag kan men tevreden zijn, maar voorbarige conclusies behoeft men er niet uit te trekken. Het tweede elftal, dat goed partij gaf, liet in het laatste half uur de zaak wat slingeren en dat werd af- strafd. Daarom moest men in Groene Ster 2 zijii meerdere erkennen. Het eerste en tweede elftal hebben Zondag vrij. van 20 t.m. 26 Augustus 1954 GEBOREN: v. Osch Petrus J.M., Hoebertweg 5 Oudenhoven Marie-Anne H. J„ Leunseweg 10 Volleberg Cornelia, Viakwaterw. 2a Willems Maria G. L„ Oirlo E 73a Vermeulen Martinus, Smakterw. 42 Willems Anna, Hoenderstraat 108 v. Zwamen Josephus, Hoenderstr. 67 Zweden Gerhardus, D. Thielenstr. 6 Rutten Martinus, Jan Hensenstr. 2 Cortenbach Marianne, Overl.weg 21 GETROUWD: Hermkens Christiaan, 33 jr, bank werker te Venlo en van Boven Maria, 29 jaar te Venray. Maas I-Iendrikus G. A. M„ 26 jr. besteller P.T.T. te Venlo en Stoks Odilia A. A„ 28 jaar te Venray. van den Beuken Antonius M. G„ 21 jaar, chauffeur en Derks Cato J„ 23 jaar, beiden te Venray. Mich els Jan J., 32 jr, landbouwer te Horst en Bouten Huberta M., 31 jaar te Venray. Michels Gerard J. A„ 37 jr, land bouwer te Horst en Jenniskens Louisa J., 32 jaar te Venray. Met vreugde en dankbaarheid jegens God geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje MARTIENTJE dat bij het H. Doopsel de namen Martinus Bonifacius Dominicus Maria ontving. W. J. Driessen J. W. J. Driessen-Kruijsen Gofri, Benni, Marianne Venlo, 21 Augustus 1954. Pastoor OpHeijstraat 17 Onze hartelijke dank aan allen voorde zeer gewaardeer de blijken van belangstelling, be toond bij gelegenheid van ons 25- jarig huwelijk. J. G. van der Vorst A.M.H. van der Vorst-Neelen en kinderen VERLOREN kinderschoentje maat 20 Robben, Ysselsteyn 26. Spurriezaad nieuwe oogst Custers' Zaadhandel, Oirlo Tel. 807 3 Cï J=- Tl a x- -H o. <A S-* sfe "O CD O, O w VU Dankbetuiging. Langs deze weg betuig ik allen, ook namens echtgenote en kinderen, hartelijk dank voor de blijken van belangstelling ondervonden bij mijn 25-jarig ambtsjubileum. Jaap Min Venray, Augustus 1954. Kempweg 26 verstopie I wastafels en gootstenen gaan vanzelf open met: aangeboden voor verspreiding van drukwerk. Brieven met voll. inl. Postbox 1107, Rotterdam. Dinsdag 31 Augustus wegens familieomstandigheden TH. L. BROK, Leunen SITTARD Heistraat 38 Tel. 3159 Vanaf heden Vraagt volledige prospectus. GEVRAAGD voor werk omgeving Venray. Brieven onder nr. 268 bureau van dit blad. GEVRAAGD 1 die zelfstandig kan werken, 1 halfwas in gemengd bedrijf. Brood-en Banketbakkerij Hanssen A 30, Sevenum. GEVRAAGD boerenknecht per 1 October H. Janssen, Gouden Leeuw. GEVRAAGD voor 1 October net dagmeisje niet beneden 16 jaar, Adres: Grotestraat 2. Te koop toom zware biggen A. J. Verstegen, Overl.weg 31. Te koop 2 inmaakpotten 40 en 50 I H. Litjens, Oude Oostr.weg 28. Te koop beste drag, vaars A stal 4 Sept. aan telling. Kind. Derks, Veltum L5. Te koop wegens aansch. van zwaardere z.g.a.n. Zundopp bromfiets en drum-stel. F. Pijpers, Leunen K 23. Te koop 5 zware biggen Joh. Muijsers, Merselo-Kleindorp Te koop 2 tomen zware biggen en een melkkoe P. Janssen, B 86 Maashees. Te koop dragend varken 14 w. dr. J. Stiphout, Haag M 50 Merselo. Te koop 2 tomen biggen A. Janssen, Wleënweg 4. Bieden zich aan voor halve of hele dagen. Adres bureau van dit blad. Te koop Mobylette bromfiets z.g.a.n. Heuvelstraat 11. Te koop jonge koe 15 I. melk 37a md. dracht, en Bintje eetaardappelen van Lipzig, Laagheidseweg. Te koop 2 dragende varkens JvR 15 weken dracht J. van Osch, Leunen K 38. Haard te koop wegens overcompleet. Bontekoestraat 1. bos staandjgele loon aan t»ikar Vierlingsbttjdast Gemeente :ees i 2465, 919 eigroo in eigendonfrend deren Jac. F;n-K< Betaling jemb< Te aanva;; ind in genot dcht v taling. Indien nfrpac stoppelblootoogs en dennent De< tuin 1 Maaigeboi en eventuelogaa Te koop wegens aanschaffing van gas een prima haardkachel, tevens een vleessnijraachine merk Alexander. Leunseweg 12a.

Peel en Maas | 1954 | | pagina 2