MAGGI' Kermis Venray. Jleel iteel ttooV Iteel GROENTESOEP Coenen's Bazar Bindertouw koffie pruimen theesprits frou frou beschuit rijst agar-agar nougat-blokken 25 gehakt 115 39 33 43 JACHTWET Gras- klaverzaden Incarnaatklaver Serradellazaad Lupine, Wikken Herfstknolzaden CUSTERS' stuk speelgoed foor de inmaak J. COENEN Koopt steeds in het betere goed tegen lagere prijzen Sluitingsuur voor dranklokali teiten en openbare vermake lijkheden gedurende de kermis in Venray-kom in 1954. De Burgemeester der gemeente Venray, gelet op het bepaalde in de Algemene Politieverordening Venray, brengt ter algemene kennis 1. dat aan houders van voor het publiek toegankelijke inrichtingen, als bedoeld in artikel 151 der Alg. Politieverordening Venray, voor zo ver gelegen in de kom der gemeen te, door hem tot wederopzegging toestemming wordt verleend, om hun lokaliteiten op 1, 2, 3, 4, 5 en 8 Augustus 1954 voor het publiek geopend te houden tot des nachts half een; 2. dat de onder 1 bedoelde toe stemming, zonder enige voorafgaan de waarschuwing, incidenteel of in het algemeen, zal worden ingetrok ken bij gebleken ongeregeldheden of niet-naleving van door de amb tenaren der politie gegeven voor schriften; 3. dat de openbare kermisver makelijkheden op 1, 2, 3, 4, 5 en 8 Augustus mogen geopend zijn tot middernacht te 24 uur. 4. dat in de vooi het publiek toegankelijke inrichtingen, waarin met dezerzijdse vergunning muziek mag worden gemaakt of vermake lijkheden mogen worden gegeven, het geven van muziek of de ver makelijkheden zelve op 1, 2, 3, 4, 5 en 8 Augustus 1954 moet (en) zijn beëindigd om middernacht te 24 u. 5. dat het aan de houders van vergunningslocaliteiten verboden is in die lokaliteiten of hunne aan- horigheden sterke drank te schen ken op 1, 2, 3, 4, 5 en 8 Augustus 1954 gedurende het tijdvak van 15 tot 22 uur; 6. dat op strikte naleving van de bestaande of hierbij gegeven voorschriften ten strengste zal worden toegezien. Venray, 15 Juli 1954. Afwijking van art. 144 der Algemene Politieverordening houdende verbod tot het be zoeken van avondvermakelijk heden door jeugdige personen gedurende de kermisdagen. De Burgemeester van Venray brengt ter algemene kennis, dat door hem ingevolge het bepaalde bij artikel 144 der Algemene Poli tieverordening de navolgende ont heffing wordt verleend aan be stuurders of beheerders van een inrichting, waar voor het publiek toegankelijke vermakelijkheden ge geven worden, om gedurende de kermisdagen in deze inrichtingen na des avonds negen uur toe te laten of te laten verblijven perso nen beneden de leeftijd van 18 jaar. Het bezoeken van de kermis-in- richtingen en van dranklokalen, waar vergunning is verleend voor het maken van muziek (uitgezon derd zijn gelegenheden, waar ge danst wordt) door personen bene den de 18-jarige leeftijd is in begeleiding van ouders, voogden of meerderjarige broers of zusters toegestaan. Kinderen beneden de achttien jarige leeftijd, welke zich in een der inrichtingen of lokalen als be doeld, na negen uur des avonds bevinden, anders dan begeieid door ouders, voogden of meerderjarige broers of zusters, worden daaruit door de politie verwijderd en tegen hen zal procesverbaal worden op gemaakt. Venray, 15 Juli 1954 Houders van dansmuziek De Burgemeester van Venray, brengt ter kennis van degenen, die op hunne aanvraag verlof tot het houden van dansmuziek hebben be komen, dat zij verplicht zijn deze muziek op het door hem bepaalde uur, zijnde negen uur namiddag, behoudens intrekking of wijzigingen zijnerzijds stipt te doen eindigen. Door de politie wordt niet ge waarschuwd en van hen, die na ge sloten tijd hun inrichtingen nog voor dansmuziek geopend hebben, zal voor de volgende dagen de ver gunning worden ingetrokken. Op de vergunningen is de tijd, waarop de dansmuziek moet ein digen vermeld, zijnde 9 uur n.m. Alle bezoekers dienen in het bezit te zijn van een geldig toegangs bewijs, dat vanwege het gemeente bestuur is verstrekt of gestempeld. Aan het verbod voor de onder nemers, om personen beneden de achttienjarige leeftijd toe te laten en aan liet verbod voor personen beneden de achttienjarige leeftijd om deze inrichtingen binnen te gaan of daarin te verblijven, zal zeer streng de hand worden gehouden. De dansmuziekhouders zijn ver plicht met duidelijke, op minstens drie meter afstand leesbare letters aan de ingang en in de tent of zaal te vermelden, dat de toegang voor personen beneden 18 jaar is ver boden. Bij overtreding zal zowel tegen de vergunninghouder als tegen de bezoekers proces-verbaal worden op gemaakt en degenen, die zich hier aan schuldig maken zullen boven dien onmiddellijk door de politie worden verwijderd. Venray, 15 Juli 1954. Houders van muziek of variété Degene, die vergunning hebben bekomen tot het houden van muziek of variété in hunne vergunnings- of verlofslokalen, moeten onder overlegging der vergunning vóór Zaterdag, 31 Juli 1954 v.m. 12 uur ten kantore van de gemeente ontvanger de verschuldigde belas ting betalen. De kwitantie moet steeds op eerste aanvrage aan de politie ambtenaren worden vertoond. Venray, 15 Juli 1954. KIJK EENS: fdoJh, pak a 200 gram 2 rollen voor 500 gram vers gebrandl extra zoet 'n attractiel koekje knappend vers ons grote succes grol gebroken 2achl fruit, 'n tractatie! 7 (zeven!!) voor pracht kwaliteit "ik 85 SLASAU!,.ek P-H..74 het bekende grote blik «KOOp WORSTo#r>m 30 Bekendmaking De Burgemeester der gemeente Venray maakt bekend, dat door hem ingevolge het bepaalde bij artikel 127, sub b, der Algemene Politieverordening Venray aan de houders der in de artikelen 121, 135 en 137 van evengenoemde ver ordening bedoelde inrichtingen of plaatsen, geen danstenten zijnde, toestemming wordt verleend om op Zondag 1, Maandag 2, Dinsdag 3, Woensdag 4, Donderdag 5 en Zon dag 8 Augustus a.s. aldaar hun vrouwelijk personeel gedurende de uitoefening van het bedrijf dient te laten doen of door of vanwege de houder aanwezig te doen zijn, onder voorwaarde, dat zij de leeftijd van 16 jaar hebben bereikt en van een onbesproken levenswandel zijn. Deze ontheffing geldt enkel voor de kom Venray. Venray, 15 Juli 1954. Dringende uitnodiging aan alle ouders, verzorgers èn weldenkende inwoners De Burgemeester van Venray ver zoekt de ingezetenen met de meeste aandrang hunne algehele medewer king te verlenen, om alle wanorde lijkheden en drankmisbruik tijdens de kermis te voorkomen en aan de kasteleins na 3 uur nm tot 10 uur nm geen sterke drank te vragen. Aan ouders en opvoeders richt hij in hun eigen belang en dat hunner kinderen de dringende uitnodiging, mede te zorgen, dat de hand wordt gehouden aan het verbod van be zoeken van avondvermakelijkheden door kinderen, voor zover daarvan geen ontheffing is verleend. Dit verbod is in het eigenbelang der ouders en der kinderen vast gesteld. Venray, 15 Juli 1954. De Burgemeester voornoemd, Mr A. H. M. JANSSEN. Openstelling Gemeentebureaux gedurende de kermis Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter aigemene ken nis, dat de gemeente-secretarie, het kantoor van de gemeente-ontvanger, het kantoor van gemeente-werken en het woningbedrijf op Maandag 2, Dinsdag 3, Woensdag 4, Donderdag 5 Augustus a.s. voor het publiek uitsluitend zijn geopend van 10—12 uur voormiddag. De uren, waarop aangiften inge volge de vleeskeuringswet geduren de de kermisdagen kunnen worden gedaan, zijn vastgesteld van 10—11 uur voormiddag. Venray, 14 Juli 1954. Burgemeester en Wethouders vmd. A. H. M. JANSSEN, Burgem. H. VORST, Secretaris De Burgemeester van Venray brengt ter kennis, dat door de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening het navolgende is bepaald: De jacht op nagenoemde soorten wild zal in elke provincie geopend zijn als volgt: GROF WILD: reebokken van 24 Juli t/m 11 Au gustus 1954 reegeiten van 3 Januari t/m 6 Ja nuari 1955 KLEIN WILD: patrijzen van 1 September tot en met 31 December 1954 fazanthanen van 16Oct. 1954 toten met 31 Januari 1955 fazanthennen van 16 Oct. tot en met 31 December 1954 houtsnippen van 16 Oct. 1954 tot en met 31 Januari 1955 hazen van 16 October tot en met 31 December 1954 korhoenders van 3 tot en met 6 Januari 1955 WATERWILD: alle soorten ganzen, behalve brand- ganzen, rotganzen en Canadagan zen van 1 Sept. 1954 tot en met 31 Januari 1955 wilde eenden (anas boschas, anas platyhynchaplatyrhyncha) en slob eenden van 24 Juli 1954 tot en met 31 Januari 1955, met dien verstan de, dat de jacht over het tijdvak van 24 Juli tot en met 7 Aug. 1954 slechts is geopend van 18 uur tot een half uur na zonsondergang talingen van 9 Aug. 1954 tot en met 31 Januari 1955 alle overige soorten, behalve de eidereenden, bergeenden en kroon- eenden van 1 Sept. 1954 tot en met 31 Januari 1955 watersnippen van 9 Aug. 1954 tot en met 31 Januari 1955 goudplevieren van 1 Nov. tot en met 31 Dec. 1954 dat in het gehele Rijk de jacht niet wordt geopend op: a. eenden van welk soort ook, die wegens hun onvolledige beve- dering niet instaat zijn tot vliegen b. edelherten, damherten, ree wild geboren in 1954 (waarvan dus de derde kies in de onderkaak 3- delig is) dassen, steenmarters, boommarters, zwanen, brandganzen rotganzen, Canadaganzen, eider eenden, bergeenden, krooneenden, duikers, kemphanen, wulpen, schol eksters, grutto's tureluurs en wa terhoentjes. Venray, 13 Juli 1954. De Burgemeester voornoemd, Mr A.H.M. Janssen. De frisse groente geurt U tegemoet Prei - selderij - worteltjes - peter selie,noemt U de weelde van Hol- land's tuinen maar op - het beste - het geurigste ervan vindt U terug in de onovertroffen groentesoep van Maggi - een krachtige - vetrijke groentesoep met heerlijke goudgele vermicelli. Zó en niet anders moet groentesoep zijn. Maggi - Maggi alleen kent het geheim ervan - Eenmaal proeven betekent altijd MaggiEr bestaat geen betere soep dan Maggi's onvolprezen groentesoep. Maggi's superbe kwaliteit kost niets méér - Vraag dus Maggi - Maggi alleen. Let op de n.aam Maggi op het geel-rode Zilverzakje. Per Zilverzakje voor 4 linke borden 48 cent Grote voorraad Vraagt prijs. JOS. SMITS-BEKKERS Touwslagerij-Touwhandel MAASHEES Uit voorraad leverbaar ZAADHANDEL OIRLO Telefoon 807 8>m qeed capped Geef Uw kind een sterke Boekentas, Schoolétui of een mooi en sterk Een geheel nieuwe sortering. Gedurende de Kermisdagen iedere dag geopend. HET WARENHUIS fa. Th.Pouwels Zn. Hofstraat 10 Inmaakketels emaille en zink, Thermometers. Inmaakflessen, ringen, boekjes. Flesklemmen, fruitpersen, schilmesjes 10 ct. komkommerschaven, kersenontpitters, kurken alle maten. Alles wordt bezorgd. vraagt: Bankwi Dl M. KONINKLIJKE NEDERLANDSE VLIEGTUIGEIIFMIEK FOKKEN vraagt: Bankwerkers Plaatwerkers Draaiers Fraisers SI i j p e r s Vliegtuigeleciriciëns Vlieg tuig monteurs Niet volledig geschoolde bankwerkers kunnen in ons bedrijf een aanvullende op leiding tot Plaat-bankwerker ontvangen. Gedurende deze opleiding wordt het volle loon betaald. Inlichtingen worden verstrekt door de Arbeidsbureaux in de prov. Limburg, al waar tevens gelegenheid is te solliciteren. Voor belangstellenden houden wij zitting op het Gewestelijk Arbeidsbureau te: ROERMOND: Maandag 26 Juli van 39- 20 uur, Kapellerlaan 15. WEERT: Dinsdag 27 Juli van 19-20 uur, Biest 14. VENLOWoensdag 28 Juli van 19-20 uur, Kaldenkerkerweg 29. Mondelinge sollicitaties van 9-12 uur v.m., uitgezonderd des Zaterdags, aan de Afdeling Personeelszaken. en 't zal U blijken dat U daar koopt

Peel en Maas | 1954 | | pagina 4