m SM Anjerdag 1954 Zieken-Triduum. Tweede Klasser WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN AB0NNEMENTS Grootboek-InsclirijviDgen zonder rente Hand- en Spandiensten Ondanks hoge prijzen stijgt 't vleesverbruik. Vliegen en dieren ORGELIIOEKJE! Zaterdag 26 Juni 1954 No. 26 VIJF EN ZEVENTIGSTE JAARGANG ONDERVINDT PEEL EN MAAS CONFECTIE VAN EEN RIJK BEZIT DRUK EN UITGAVE FIRMA VAN DEN MUNCKHOF GROOTESTRAAT 28 TELEF. 512 GIRO 150652 Buiten Venray f 1.45 Het behouden en stimuleren van het culturele leven van ons gewest is het doel van het Anjerfonds Limburg. Het bestaansrecht heeft het Anjerfonds in de afgelopen jaren ruimschoots bewezen. Vele malen kon met een financiële bijdrage worden geholpen. Dikwijls moest echter wegens ontoereikendheid van de beschikbare middelen een aan vrage worden afgewezen. De jaarlijkse Anjerdag staat weer voor de deur. Ook thans is wederom een foto van het Koninklijk Gezin ten verkoop ter beschikking gesteld. Gaarne vertrouw ik dat ook Venray in ruime mate zijn financiële steun aan het Anjerfonds Limburg, waarvan ook reeds verschillende verenigingen in onze gemeente bijdragen hebben ontvangen, zal blijven geven. Toont dit door het kopen van de foto's van ons Koninklijk Gezin en laat de Anjerdag 1954 weer een groot succes worden. Venray, 22 Juni 1954. De Burgemeester van Venray, Mr. A. H. M. JANSSEN. Deze foto wordt U voor, op of na 29 Juni aan huis aan geboden door leden van het Anjercomité. De verkoopprijs is 25 cent. Tuut tuut tuut... Alweer een auto!!! Bladerend in heel oude documenten, vond ik een verslag van het eerste zieken-Triduum, dat ergens ter wereld gehouden werd. Och, och, wat hadden die mensen er 'n hoop mee te stellen. Het vervoer van de zieken gebeurde met bokkenwagens, want de auto was nog niet uitgevonden. Nu moet u zich dat eens indenken: Er waren zeven bokken en toen zes van de zeven zagen hoe hard num mer één moest trekken, toen vielen er vijf flauw, helemaal flauw van louter schrik! Het duurde een hele tijd voor die vijf weer waren „bij" gebracht met „onjeklonje", zoals de mensen toen zeiden. Maar toen nummer twee begon te trekken vielen er vier van de vijf die nog over waren weer helemaal flauw en zo ging dat maar door. De laatste bokkenwagen kwam op het terrein van het Triduum aan toen de eerste al weer vertrokken was. Zielig hè, al die flauwvallerij? Daar zou nu de dierenbescherming tegen op komen. Vandaar is besloten het vervoer in ieder geval niet met bokken wagens te doen plaats vinden en ook niet met kruiwagens (onze zieken zijn geen aardappelen). Besloten werd de goede traditie van de auto te handhaven. Er zijn zoveel mooie auto's in Venray! Het moet en zal lukken. Au to-bezitters, alle gezonden voor alle zieken. Stel Uw auto beschik baar! De zieken zijn zoals we de vorige keer zagen het edelste deel van onze gemeenschap. Daarom voor hen het beste vervoer middel, dat we bij de hand hebben, de auto Als een goede kip aan zijn weldoende prestaties terugdenkt, dan kakelt zo'n beestje opgetogen: tok, tok, tok, alweer een ei Laat dit jaar de deelname en medewerking van de auto-eigenaren zó groot zijn, dat over maanden de kinderkes van Venray nog zeg gen als ze aan het Triduum denken: Tuut, tuut, tuut, alweer een auto P. BEATUS. Hoe zeer men er op gebrand was nu eindelijk eens een tweede klasser in Venray te krijgen, was al bewezen door de grote belangstelling, die bestond voor de promotiewed strijden in Budel en Venray. Maar j.l. Zondag beleefde men een uittocht, zoals men in geen jaren meer heeft ge kend. Met bussen, auto's, motors, bromfietsen en fietsen trokken vele honderden door de Peel naar Helmond, waar op het Helmond terrein de beslissingswedstrijd zou wor den gespeeld. En we weten nu dat het gelukt is. Met een 1—0 overwinning mochten de spelers van SVV zich na anderhalf uur hard vechten voortaan tweede klasser noemen. Over de wedstrijd zelf is weinig te vertellen. Dergelijke wedstrijden zijn slechts zelden mooi en geven bijna nooit behoorlijk spel te zien. Ook deze wedstrijd had nogal wat schoonheidsgebreken, maar aan spanning ontbrak het geen moment. Venray had in deze wedstrijd enkele hele kleine voordeeltjes. Op de eerste plaats de puntentelling, die bij een eventueel gelijkspel van grote waarde was en op de tweede plaats het grote terrein, waarop Venray zich beter kon ontplooien. Een nadeel was echter, dat zij ruim 14 dagen tot nietsdoen gedwongen waren geweest. Zo begon dan deze wedstrijd met twee zenuwachtige partijen, maar aldra bleek Venray een klein over wicht te hebben. Een overwicht, dat niet werd uitgebuit. Slordig en zenuwachtig spel brak goede aan vallen af en zo zagen we plots Budel in een zeer gevaarlijke aan val voor het Venray doel. Maar ook hier waren schijnbaar de zenu wen de baas, want een zekere kans werd hier niet benut. Het spel golfde op en neer, waarbij opviel, dat Budel onze vleugels heel wat sterker in de gaten hield, als in de wedstrijd in Venray. Toch wist van Opbergen na on geveer 20 minuten spelen de Budelse achterhoede, die goed partij gaf, los te spelen en voordat iemand er erg in had, rolde de bal tergend lang zaam voor de doelmond, waar Kus- ters de beslissing voltrok. 10 Het duurde even voordat het pu bliek in de gaten had wat er was gebeurd, maar toen daverde het ge juich zo op, dat de verslaggever van de wedstrijd hier in Venray minuten lang niet te verstaan was. Venray leidde dus en zoals later zou blijken, zou dit de enige goal zijn, die in deze wedstrijd zou val len. Met vernieuwde moed trok Venray weer ten strijde, maar de Budelse verdediging gaf geen krimp ondanks het feit, dat de Budelse keeper weer angstwekkende staal tjes uithaalde. Aan beide kanten werd slecht geplaatst en mocht de Budelse voorhoede dan wel eens door onze sterke achterhoede heenkomen, dan was er nog alijd keeper Arts, die ook in deze wedstrijd zich een keeper van klasse toonde en dan ook een ware rots in de branding was, waarop iedere aanval te plet ter liep. Zo kwam het einde van de eerste helft en nu begon langzamerhand het publiek zenuwachtig te worden. Want 10 was nu niet bepaald geruststellend, er kon immers nog van alles gebeuren. En er gebeurde ook nog van alles in die tweede helft, waarin de lei ding van de scheidsrechter rustig wat steviger had mogen zijn, waar in v.d. Laar vervangen werd door A. Arts en waarin zowel de Ven- rayse als de Budelse achterhoeden handen vol werk hadden te verzet ten. Venray ging wat meer in de ver dediging en Budel zette alles op alles. Het mocht niet baten. Als Budel bijna zeker van een goal was, was er echter nog keeper Arts, die alle illusies de kop indrukte. Zo kwam dan het einde van deze be slissingswedstrijd en blies de scheidsrechter Venray met het eind signaal de tweede klas in. Gelukwensen Nu worden wij Venrayers altijd beschouwd als hele kalme en be daarde mensen, maar wie aanwe zig was op het Helmondterrein zal nooit vergeten, hoe daar een massa volk het veld op stormde om de SVV-ers op de schouders te nemen. Dat was wel de grootste dank, die men de jongens geven kon voor al hun zwoegen en werken in de afgelopen jaren. Een werken, dat nu bekroond werd door het tweede klasserschap. Het waren de Budel-spelers, die de gelukwensen aanboden, gevolgd, nadat onze spelers waren omge kleed, door de gelukwensen van Helmond, die hen van harte een welkom toeriep in de tweede klas. Toen ging het op huis aan, waar tegen het einde van de wedstrijd honderden mensen op het Hense^ niusplein geluisterd hadden naar het ooggetuige verslag van Peel en Maas. Een gelukkige massa ging huis waarts en toen om ongeveer 9 uur de Venrayspelers arriveerde, was er op verschillende plaatsen geen doorkomen aan. Met de wandelclub van Servatius voorop en Venrays Harmonie werd een zegetocht gemaakt door de stra ten van Venray, waar de mannen van S.V.V. luid werden toegejuicht. Aan het clublokaal werden ze ge lukgewenst door Dr. Vercauteren, die hen prees voor hun doorzettings vermogen en hen alle geluk toe wenste in de tweede klas. Binnen waren het de heer Deken en de heer Burgemeester, die na mens geheel Venray gelukwensen aanboden. Verder werd er nog ge sproken door de heer Fr. Janssen namens VVV, de heer Sanders namens Schutterij St Anna, dhr Rutten namens Buurtvereniging O. Oostrumseweg, dhr Gerrarts na mens de Metaalbewerkersbond en dhr Baltussen namens de Raad- club. Ook het bestuur van Witten- horst kwam gelukwensen aanbieden. Het clublokaal was in de kortste keren veranderd in een feestzaal, waar tot in de nacht deze over winning werd gevierd. Een overwinning, die na bijna 30 jaren Venray een tweede klas ser heeft geschonken. Hoezeer men dat op prijs heeft gesteld, is Zon dag wel bewezen. In afwachting van de besteding van de bijdrage wegens in de oor log geleden schade aan gebouwd onroerend goed, werd deze bijdrage ingeschreven in het Grootboek voor de Wederopbouw met een oorspron kelijke rentevergoeding van 4 pet. later teruggebracht tot 3,5 pet. De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting heeft volgens de Wet op de Materiële Oorlogsscha den vastgesteld, dat per 31 Decem ber 1954 de rentevergoedingen zul len worden stopgezet voor de in schrijvingen wegens geleden oor logsschade aan gebouwde onroeren de goederen (inschrijving B) als deze waren of zijn gelegen in de volgende gebieden: provincies Lim burg, Noord-Holland, Utrecht, Over ijssel, Drente, Groningen en Fries land, met uitzondering van de gemeenten Venlo, Amsterdam, Den Helder, Velsen, Zandvoort en Gro ningen. De inschrijvingen zelve worden gehandhaafd. Uitsluitend de rente vergoeding zal eindigen. Het is goed de lezers, die nog in het bezit zijn van inschrijvingen B, op het bovenstaande te wijzen, opdat zij thans overgaan tot be steding van de bijdrage. Wanneer zulks, door welke om standigheden ook, niet is te realise ren dan staat de weg open om de inschrijving te gelde te maken door middel van opbouw-obligaties of middels de verkoop van de her- bouwplicht. INGEZONDEN Aan de ambtenaar, die vorige week nogmaals meende te moeten terug komen op de hand- en spandiensten, nog even in het kort een antwoord. Dat deze ambtenaar niet lezen kan, is hem te vergeven. Ik ben nooit of te nimmer voorstander geweest van de hand- en span diensten, zoals wel niemand voor stander zal zijn van welke belasting dan ook. Ik heb alleen bezwaar gemaakt tegen het feit dat men fulmineert tegen de hand- en spandiensten, terwijl men geen betere oplossing bieden kan en dat in een blad als Elseviers weekblad, waardoor men zijn eigen woonplaats door het hele land in een belachelijk daglicht stelt, temeer omdat men het daar doet uitkomen, of Venray alleen nog deze vorm van belasting kent. Daarom is aangetoond dat er in Limburg alleen al 50 andere ge meenten deze belasting heffen. De bezwaren tegen deze belasting had men op andere plaatsen naar voren kunnen brengen. Dat deze ambtenaar met nog mlddeleeuwser vormen van belas ting aan komt dragen, bewijst ook zijn onmacht en dus kan men ook hem niet serieus nemen. Evenmin zijn bewering, als zouden aan de puin-ruimerij, ambtenaren letsel, ja zelfs de dood kunnen halen. Dat puin afval van muren en stenen is, daar heeft hij verder schoon gelijk in, maar dat alle afval niet alleen van muren en stenen heenkomt, zal ook hij toe moeten geven. En daarom is er tussen die woorden nog wel degelijk verschil. Wat verder de verhouding kleine en grote overheid betreft, dit pro bleem zou bestudeerd kunnen worden. Een andere vraag is echter of de tijd daaraan besteed niet beter gebruikt kan worden aan de oplossing van heel wat andere en grotere problemen van deze plaats, waar echter jammer genoeg Else viers Weekblad niet op attendeert. En waarover naar dat blad geen ingezonden stukken worden gezon den. W.W. De ontwikkeling van de vee- en vleesmarkt was in de laatste twaalf maanden zeer bevredigend bij vrij stabiele prijzen. Na een moeilijk begin van 1953 met de afzet van slachtvarkens, trokken de prijzen iets aan, terwijl de kostprijs van 't fokken door het goedkoper worden van voedergra- nen daalde. De bacon werd gemiddeld onge veer op het niveau van de garan tieprijs overgenomen en na half November 1953 zelfs daarboven, hetgeen blijkt uit de betalingen door het Vleesfonds. Dit deelde de heer de Veer. voorzitter-directeur van het Be drijfschap voor Vee en Vlees mede tijdens de jaarlijkse openbare ver gadering. De heer de Veer is de overtuiging toegedaan, dat de tegenwoordige afzet op de binnenlandse markt van vlees en vleesproducten nog be langrijk groter kan worden. Van de 470.000 ton geproduceerd vlees met been werd 80 pet in het buitenland verbruikt. Uitgevoerd werd 110.000 ton, waarvan 32.000 ton bacon. De Engelse baconcontracten bo den zekerheid voor een aanzienlijke afzet van het overschot. De uitvoer van vleeswaren was zeer bevredigend. Werd in 1949 bv. 1000 ton ham in blik naar de Ver. Staten uitgevoerd, in 1953 was dit reeds 21.500 ton en in het eerste kwartaal van dit jaar 12.500 ton. De afzet van spek in dit kwartaal 4500 ton, drie maal meer dan in het eerste kwartaal 1953. Het thans met de uitvoer op Duitsland ge volgde systeem, waarbij de prijzen tussen exporteur en importeur wor den vastgesteld, voldoet goed. De uitvoer van stamboekvee be droeg 5800 stuks en van ander ge- bruiksvee 11.000 stuks. Het dekken van varkens Het opheffen van de Engelse vlees- distributie zal ons dwingen tot jrotere regelmaat bij de bacon- leveranties, aangezien alleen verse aanvoer verwacht wordt. De dek kingen dienen over het gehele jaar verdeeld te worden. Door een ge spreide productie kunnen sterke prijswisselingen voorkomen worden. Zoals het nu staat met de on regelmatige productie, zal de markt minder stabiel worden, dan in het laatste jaar. Het aantal dekkingen in April en Mei zal moeten ver minderen en van Juli tot October moeten worden verhoogd om van meer stabiele aanvoeren zeker te zijn. Gezien de nog steeds slinkende vraag naar vet en spek zal de pro ducent zich moeten toeleggen op vleesvarkens. Sprekende over het binnenlandse vleesverbruik zeide de heer de Veer, dat dit opliep van 33,5 kg in 1952 tot 35,8 kg. in 1953 per hoofd van de bevolking. Door vakkundige be diening en voorlichting door de slagers kan dit verbruik worden verhoogd. De productie van rundvlees zal dit jaar hoger zijn dan in 1953, mede veroorzaakt door het droge voorjaar en het tekort aan hooi. Hiervoor zal afzet te vinden zijn, mits de aan voer gespreid wordt. Begin 1955 zal het aanbod van slachtvarkens groot zijn. Engeland zal dat jaar 28.000 ton afnemen. Er kan niet op gerekend worden, dat in de tijd van grote aanvoer slach tingen van 30.000 of meer bacon- varkens per week opgevangen zullen kunnen worden. Internationaal worden meer var kens verwacht, hetgeen van invloed zal kunnen zijn op de uitvoer van hammen naar de V.S. Spreker waarschuwde tegen spe culaties in de vorm van het langer aanhouden van slachtvarkens, dan strikt noodzakelijk is. Met mesten tot een te zwaar gewicht loopt men extra groot risico. Veeleer dient men, gezien het grote aantal dek kingen, af te leveren op een lichter gewicht, omdat spek internationaal zwak in de markt ligt. Nu de zomer dan weer in het land is, zijn de vliegen, die in grote getalen zijn komen opdagen, weer dubbel actief geworden. Een leger van deze parasieten maakt het mens en dier lastig. In de woonhuizen worden allerlei vliegendoders en verdrijvers neergehangen, teneinde deze lastige klanten te verdelgen ze onschadelijk te maken. En dank zij de voortgang van de chemische stoffen zijn op dit terrein goede vorderingen gemaakt, zodat de mens binnenshuis zonder de kwellingen van deze insecten door het leven kan gaan. Anders is het echter met de die ren, paarden, koeien enz., die in de stal staan of in de weide lopen. De stal is gemeenlijk een broeinest van vliegen en muggen, doch ge lukkig zijn in de zomer de dieren bij Mutter Grün op bezoek. Het is echter zo, dat de kleine kwelgees ten er op uit zijn koeien en paarden ook daar het zo lastig mogelijk te maken. Vooral bij grote warmte, zoals we op het laatste weekeind gehad hebben, zijn ze dubbel actief en men moet compassie hebben met de dieren in de weide, wier ogen speciaal door dit lastig volkje bezocht worden. Tientallen vliegen strijken daarop voortdurend neer, niettegenstaande de rusteloze po gingen van het arme dier, ze door met het hoofd te schudden, kwijt te raken. In de felle zon zijn de insecten het lastigst. Een zegen voor de dieren is dan ook, wanneer ze het hoofd tegen een takje er vrij van kunnen ma ken en wanneer hun lichamen de schaduw kunnen opzoeken. Jammer genoeg is echter in de meeste weilanden de „schuurplaats of de beschuttende schaduw weg gehaald. De fraaie beschuttende boom of de mooie haag zijn om onverklaarbare wijze redenen om gehakt, zodat paard en koe niet in de gelegenheid zijn enigszins af doende de vliegen te verjagen. Wie in zomerse dagen langs de weiden gaande, ziet hoe uiterst venijnig het vliegenheir optreedt bij zijn gewilligste slachtoffers. Men staat versteld, dat er zo weinig wordt gedaan, paarden en koeien ertegen te beschermen, ter wijl helaas maar al te vaak de be schuttende en beschermende boom of struik, welke voorhanden was, werd of wordt omgehakt. Verantwoording: Vorig bedrag f 18197.67 Patiënten Maria- S tichtlng Noord wijk f 10.67 Offerblokken Parochie- kerk f 23.28 Totaal f 18231.62 Bouwt allen mee aan Uw Orgel Gironummer 576604 Orgelfonds Venray Nieuws uit Venray en Omgeving GROENE KRUIS DONDERDAG a.s.: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de KOM BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat door hen ingevolge art. 12 onder a der Winkelsluitingswet 1951 tijdens de kermis te Merselo algehele ontheffing is verleend van de bepalingen der Winkelsluitings wet 1951 en wel: op 27 Juni a.s. van 18 tot 24 uur. Op 28, 29 en 30 Juni a.s. van 18 tot 24 uur. Venray, 16 Juni 1954. Gemeenteraadsvergadering Op Dinsdag 29 Juni a.s., zal de Raad der Gemeente in openbare zitting bijeenkomen. Op de agenda staat o.a. het voor stel van B. en W. om de legeskosten voor paspoorten te verlagen tot fl. Paspoortkosten zullen dan bedragen f 2,50 aan het Rijk, f 1,50 aan de Provincie en f 1 voor de Gemeente. Verder zal de aanvrage behandeld worden van de Ned. Credietbank, die een onteigend perceel aan de Juliana-singel terug wil kopen. B. en W.wensen hier wel mee accoord te gaan, onder beding echter, dat binnen twee jaren hierop wordt gebouwd. In de toelichting op de agenda delen B. en W. nog mede, dat ze binnenkort hopen te komen met een plan voor de Paterskoel. Deze vergadering, waarin het aan tal ingekomen stukken een record hoogte bereikt, begint om 6 uur n.m. Geslaagden Voor het diploma Gemeente administratie Al: V.Janssen Venray Voor diploma Gymnasium A, aan het Gymnasium I.C. te Venray: Hans Bouwman, uit Alverna (Gdl) Hans Janssen uit Venray; Jo Essers uit Maastricht; Jan de Kruif, uit Woerden. Voor het diploma E.H.B.O.: F. Creemers, J. van Sinten, G. Ver- koeyen, M. v.d. Vorle, H. Troisfon- taine en H. Franssen, Venray; J. Koppis, Hol thees; J. Verstegen en L. Kersten, Smakt. Melkers-examen Voor het melkers-examen het welk op 14 en 18 Juni te Cas- tenray werd gehouden slaagden: L. Duijkers, J. Duijkers, M. Philipsen. D. Thielen, J. en A. Rambags, P, Willemsen, N. en T.Gelllngs, A. en H. Reinders, G. en T. Willemsen, J. Cuppen, B. en P. Strijbosch, W. Seijkens, H. Maassen, T. en N. Mar tens uit Castenray, T. Ermens uit Oirlo. Aan de bisschoppelijke kweek school te Roermond slaagden voor onderwijzer P. Schaeffers, Venray, J. v.d Goor, Veulen en B. Jeuken uit Venray. Hengel- en jachtakten. De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat vanaf Maandag 28 Juni a.s. ter Secretarie afdeling I vis-, hengel en jachtakten kunnen worden aan gevraagd. Venray, 23 Juni 1954. De Burgemeester voornoemd, A. H. M. JANSSEN. Automatisch Interlokaal Telefoonverkeer. Donderdag 24 Juni is voor de aangeslotenen op automatische netten, waarvan het netnummer begint met 047 (opgenomen in de sectorgidsen voor Venlo, Roermond en Venray) demogelijkheid geopend om de abonné's behorende tot het district Goes (voor zover aangeslo ten op een geautomatiseerd net) langs automatische weg, dus zon der tussenkomst van de telefoniste te bereiken. De nummers van de netten in het district Goes beginnen met 011. Busverbinding met Brabantse en Limburgse noodgebieden De directie van de Zuid-Ooster- Autobusdienst heeft plannen ont worpen voor het exploiteren van nieuwe buslijnen, waardoor men snellere verbindingen tot stand hoopt te brengen tussen Noord- Limburg en Noord-Oost-Brabant de z.g. noodgebieden. Deze plannen kunnen nu zonder grote kosten worden uitgevoerd, omdat men binnenkort gebruik kan maken van twee nieuwe vaste-brug- verbindingen over de Maas bij Gennep en Well. De directie van de Zuid-Ooster overweegt spoedige invoering van een directe busverbinding tussen Gennep en Boxmeer. Met de gemeentebesturen van Venray en Bergen heeft de directie van de Zuid-Ooster besprekingen gevoerd over directe verbindingen tussen Venray en Well. Bevordering De heer P.A. van Buggenum, Kommies bij de Belastingen alhier, is bevorderd tot Assistent. Aanbesteding Bij de aanbesteding van 4 boer derijen, voor de landbouwers Pub ben, Loenen, Muyzers en Deriks, waren de laagste inschrijvers: Pubben: J. Verhoeven f 48.911 Loenen: Gielen, Merselo 41.900 Muyzers en Deriks: Dings, Castenray f 44.315 f49.925 V.V.-wandeling a.s. Zondag wandeling. Bijeen komst kwart over 10 Hensenius- plejn. Route: Eng Steeg, Wieën, Brukske, Landweerd. Ongelukken Zondagmiddag gebeurde in het zwembad te Horst een ernstig ongeluk. Mej. B. uit Venray, die op het einde van de badtijd nog gauw even een rondje wou zwem men, werd toen waarschijnlijk door de kou bevangen en kwam niet meer boven. Doordat anderen zagen, dat er iets mis was, werd er ge doken en het lukte vrij spoedig de drenkeling op het droge te krijgen. Nadat geruime tijd kunstmatige ademhaling was toegepast lukte het inderdaad de levensgeesten weer op te wekken, zodat Mej. B. binnen afzienbare tijd weer hersteld zal zijn. Bij het Koningschieten in Geijsteren van de Gilde St. Willi- brordus ketste een der kogels terug van de houten vogel en kwam terecht tussen het publiek, waai de 5-jarige V. getroffen werd. Hij moest zich onder doktersbehande ling stellen. Gunning De aanleg van de Centrale Ver- warmings Installatie in de R.K. School voor Ambacht en Techniek te Veghel, is opgedragen aan het Technisch Installatiebureau Tille- mans uit Venray. Eveneens is aan dit Bureau opgedragen de aanleg van centrale verwarming in het klooster en noviciaat van de Paters Kruisheren in St. Agatha. M'n Nylons koop ik bij Pyls de Nylonspecialist

Peel en Maas | 1954 | | pagina 1