let dagmeisje Bakkers leerling Vader^l PIJL S nel till Verpleging in inrich tingen of ziekenhnizen Hois en Bonwland enige flinke jongens ijtie 2 Ligoi Bekendmaking Burgerlijke Stand Venray Woningruil ADVERTENTIEN 1500-2000 gld. Onderlinge Paardenverzekering Feeverzekering Ysselsteyn vacantiebonnen enkele jongens Meisje Meisje Th. Jaeger-van Ophoven, lotaris Holtus te Horst AJ.VERBF3< KermisEl The Plug Wed Kaï Zwaar tophout Houthandel GEBR. JANSSEN Het Vei Voor Q-a Kunt liet Geen i>d WIM 'U Boneniw HET «El Vogelversclers Voor Ye 76 Het ire En zo is dan het einde gekomen aan deze tweede wedstrijd, waarop Venray met heel wat meer voldoe ning terug kan zien dan op die in Budel. Een voordeel hiervan is, dat men op de eerste plaats bij een even tueel gelijkspel bij de beslissings wedstrijd een beter doelgemiddelde heelt en op de 2e plaats, dat be wezen is, dat Venray Budel aan kan, mits ze de geestdrift en vechtlust weet op te brengen van het begin tot het einde. Jammer genoeg kan door allerlei omstandigheden de beslissingswed strijd dit weekend niet gespeeld worden. Deze zal plaats hebben op Zondag 20 Juni a.s. op het Helmond terrein in Helmond. Deze laatste week zal Venray nog de kans moeten waarnemen om waar nodig nog te schaven en voor al moreel zich te sterken. Nog steeds staat de deur naar de tweede klas open, van despelers zal het afhangen of zij door deze deur naar binnen zullen stappen. P.D.V. DE ZWALUW Met de wind op de staart bereik ten onze duiven een zeer hoge snel heid en het was dan ook niet te verwonderen, dat de prijzen in nog geen 10 minuten verdiend waren. Het aantal duiven was ditmaal wel zeer gering, hopelijk Zondag wat meer. Uitslag Oude, Chimay: I W. Lormans, 2 Gebr. Ewals, 3 5 8 G. Philipsen, 4 7 Jo van Hoof, 6M. Emots, 9 H. Ass, 10 L. Coopmans, II A. v. d. Munckhof, 12 K. Ver- cauteren, 13 J. Derks, 14 15 W. Janssen, 16 Fr. Vermeulen, 17 24 J. v. Leuken, 18 H. Janssen L. 19 P. Strijbos. 21 W. Peeters, 22 A. Willems,'23 K. Vercauteren, 25 H. Lucassen. Jarige: 1 A. de Riet. 2 19 28 33 Servio, 3 H. Crooymans, 4 Jac Verstegen, 5 40 St. B, 6 12 13 W. Lormans, 7 H. Arts en Zn. 8 37 Gebr. Ewals, 9 H. Janssen L, 10 M. Kelders, 11M. Emonts, 14 41 G. Janssen H. 15 26 30 32 M. deBruyn, 16 46 47P.Kers ten' 17 20 48 H. Vermeulen en Zn. 18 P. Swaghoven, 51 K. Sijbers, 22 27 P. Strijbos, 23 31 H. Derks, 24 J. Janssen Kr. 25 M. Poels, 29 P. eanssen Gr. 34 36 H. Kleuskens, 35 P. Mandeis, 38 43 J. v. Leuken. 39 M. v.d. Broek, 42 H. Ass, 44 J. Derks. Zon.... Zomer.... Zwemmen... Grote collectie Badcostuums en Zwembroeken. PIJLS Nieuws uit Venray en Omgeving GROENE KRUIS DONDERDAG a.s.: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de KOM Burgemeester en Wethouders van Venray maken bekend, dat er ge legenheid bestaat tot inschrijving voor het gras, staande op 2 percelen, ieder groot circa 80 aren, van kavel 40 in de Vredepeel. Inschrijvingen moeten uiterlijk Woensdag 16 Juni a.s. vóór 12 uur bij Burgemeester en Wethouders voornoemd zijn ingediend. Venray, 9 Juni 1954. Burgemeester en Wethouders vnd. A.H.M. Janssen, Burgemeester H. Vorst, Secretaris BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis dat door hen ingevolge art. 12, onder a der Winkelsluitingswet 1951 tijdens de kermis te Leunen algehele ontheffing is verleend van de bepalingen der Winkelsluitings wet 1951 en wel: op 13 Juni a.s. van 8 tot 24 uur op 14, 15, 16 en 17 Juni a.s. van 18 tot 24 uur. Venray, 9 Juni 1954. Postzegels en tuberculose Bij bestrijding der tuberculose hebben postzegels steeds een grote rol gespeeld. De opbrengst van bet eerste Nederlandse weldadigheids zegel, uitgegeven in 1906, kwam reeds ten goede aan de tuberculose bestrijding. De verpleegfondsen ontvangen elk jaar een belangrijk aandeel uit de opbrengst der Zomer- zegels. Als U dus deze maand naar het postkantoor gaat, moet U niet ge woon postzegels vragen. Vraagt U ZOMERZEGELS. Op die manier werkt U o.a. mee aan de genezing van een tuberculoselijder. VOLKSCONCERT Morgen Zondag zal de fanfare „De Peelklank" uit Ysselsteyn een Volksconcert geven op de Markt. Aanvang 8 uur nam. Uitbreiding automatisch telefoonverkeer Vanaf Dinsdag, S Juni, is voor de aangeslotenen op automatische netten waarvan het netnummer begint met 047 (opgenomen in de sectorgidsen voor Venlo, Roermond en Venray) de mogelijkheid geopend, om de abonné's behorende tot het district Deventer (voor zover aan gesloten op een geautomatiseerd net) langs automatische weg, dus zonder tussenkomst van de telefo niste te bereiken. De nummers van de netten in het district Deventer beginnen met 067. Tentoonstelling „Bout in 't Goud" Op de door de bond van Neder landse Loodgieters georganiseerde tentoonstelling de Bout in 't Goud, welke van 15 tot 19 Juni in Rotter dam wordt georganiseerd, worden werkstukken geëxposeerd van de Venrayse koperslager J. Tillemans Sr., die op dit terrein grote be kendheid geniet. Geslaagd: Op het gehouden examen aan de Modevakschool te Oirlo, slaagden voor costumière: Mien Jenniskens, Maria Reintjes, Johanna Janssen en Agnes Derks uit Leunen; Maria Reintjes en Anny Hagens, Veulen; Maria Philipsen Castenray, Johanna v.d. Venne en Hubertina Vollenberg, Wanssum en Maria Linders uit Oostrum. Voor Lingerie slaagden: Antonia Maassen, Oostrum; Martha Ver- schuuren, Anny van Osch en Riek Janssen Leunen; Nellie Janssen, Sybilla Fleurkens, Venray; Maria Thijssen, Heide; Gerarda Hellings, Jetty Rambaghs, Nelly Strijbosch Castenray; Lea van Els en Tonny Bouvee, Meerlo. Op het Dinsdag en Woensdag j.l. te Eindhoven gehouden Mode- vakpractijk-examen, slaagden voor Coupeuse, de dames Mia Lonen en Anny Vullings, beiden uit Venray. Zij haalden de titel „met eer" - Voor fröbelleidster A slaagde te Venlo, me j. Jacqueline vd. Munck hof, Maasheseweg, alhier. De heer L. Kronenberg, Eind- straat. slaagde voor 't onderwijzers examen aan de kweekschool St. Johan Baptista de la Salle in Baarle- Nassau. - Voor het vanwege Instituut Mercurius gehouden examen slaag den voor het diploma Typen mej. A. L. van Gerven en P. Rongen, voor het diploma Stenografie P. Rongen. - Voor het diploma ziekenver pleging B slaagde in de psychia trische inrichting St. Anna de zuster J. H. Janssen uit Ysselsteyn. Op 't te Eindhoven gehouden examen voor Coupeuse Parijse Coupe en lerares Parijse Coupe met medaille bekroond, slaagde mej. Nelly Willemsen uit Castenray. Koningschieten Het was een grote drukte eerste Pinksterdag op de doelen van de handboogschutterijen St. Hubertus te Merselo en Sebastianus Heide, alwaar voor beide verenigingen het koningschieten plaats vond. Na een spannende strijd werd Jan Pubben met 138 punten koning van St Hubertus. gevolgd door Johan Verstegen met 130 punten. Aan de Heide moest J. Gielen zijn titel afstaan aan Th. Vermeulen. Beide koningen zijn door de schut- tersvrienden op de hartelijkste wijze gehuldigd en geïnstalleerd. Vogelschieten Op Tweede Pinksterdag trok de Gilde van O.L. Vrouwe te Holthees- Smakt, met fanfare muziek en trom geroffel in groot ornaat naar het schietterrein om onderling volgens rang op de vogel te schieten. Het was Harry Gommans van de Smakt, die na een verwoede strijd de vogel naar beneden haalde en tot koning van de O.L. Vrouwe Gilde promoveerde. In een plechtige stoet werd de nieuwe koning 1954 aan de bevol king voorgesteld. Ook werd zijn vrouw in de hulde betrokken en tot koningin uitgeroepen. Voor Vaderdag heeft Thomassen een uitstekende collectie Engelse hemden, Dassen, Zakdoeken, Pochets, Sokken en vele andere nuttige geschenken. Geef Vader wat hem toekomt Straaljager in de lucht ontploft In een Lockheed T 33 „Shooting Star", een tweepersoons lesvliegtuig met straalaandrijving, dat thuis hoorde op het vliegveld Welschap, is Dinsdagmorgen om ongeveer 10 u boven het dorp Veldhoven bij Eind hoven en een hoogte van omstreeks 150 meter een ontploffing voorge komen. Het toestel raakte in brand en stortte neer. De beide inzittenden, de 25-jarige reserve-sergeant-vlieger C. Weber en de 23-jarige reserve-sergeant vlieger M. van Vliet, die alle twee waren gedetacheerd op de vlieg basis Eindhoven, kwamen om het leven. Tientallen mensen hebben nadat het geluid van de ontploffing werd gehoord, het brandende toestel kun nen volgen. Aanvankelijk scheen het alsof de bestuurder het vlieg tuig nog wilde laten stijgen, maar het verloor snel hoogte, nadat de neus zich even had opgericht. De machine brak in twee stukken. Een stuk van de romp met de staart kwam terecht onder de ge meente Zeelst, de stuurhut en de vleugels in een korenveld aan de grens van de gemeente Eindhoven, ten Zuiden van de grote weg Eind hovenMeer veldhoven Personen, die in de omgeving op het land werkten en het brandende voorste deel naar beneden zagen komen, zochten naar alle kanten een goed heenkomen. Nadat het bericht van het ongeluk bekend was geworden, zijnde brand weren van Welschap van de Kon. Luchtmacht en van de gemeente Eindhoven naar de plaats des on- heils gegaan. Zij hebben het bran dende toestel geblust. Trein grijpt auto: twee doden Dinsdagmiddag is het echtpaar S.-P. bij een ongeluk op de onbe waakte overweg tussen de Leende en Sterksel op slag gedood. De auto van het echtpaar werd omstreeks vijf uur door de trein uit Roermond gegrepen en circa vijftig meter meegesleurd. De wagen werd totaal vernield. Man bedolven onder instortende grindwand Donderdagmorgen stortte een deel van de zandafgraving bij de Herungerberg te Venlo, plotseling in, juist toen de 36-jarige K. uit Velden, bezig was zijn vrachtauto met zand te laden. Hij werd door de neerstortende zandmassa's be dolven en kwam om het leven. De heer K. was gehuwd en vader van vier kinderen. Vierjarig meisje inleeuwenkooi Helemaal niet zo overstuur stapte de vierjarige Annemietje van M. uit de leeuwenkooi van circus Boltini Oosterbeek, nadat dompteur Bobby Althoff, gewaarschuwd door angstige artisten en ander circus- personeel, een der leeuwen, die voor de deur was gaan staan, had weg- gepord. Tijdens de opbouw van de circus tent was de dompteur bezig ge weest de gevaarlijke roofdieren te voederen. De kleine Annemietje had op haar beurt een stuk brood gehaald en was kordaat de kooi binnengestapt op een moment, dat de dompteur elders de helpende hand bood. Zonder de minste scnroom aaide zij de grootste leeuw. Een vriendje die het zag. rende naar de oppasser met de mede deling, dat Annemietje in de kooi was en of dat nu wel mocht. Binnen enkele seconden was het personeel in angstige opwinding rond de kooi geschaard. Die op winding nam allerminst af toen een der leeuwen voor de deur ging staan. Door het ingrijpen van de dompteur kon het meisje de kooi verlaten. PASSEN GOEDKOPER Geldigheidsduur vijf jaar Bij Koninklijk Besluit is bepaald, dat de rijksleges voor paspoorten zijn verlaagd van f 10 tot f 2,50, terwijl tevens de geldigheidsduur van een paspoort van twee op vijf jaar is gebracht. Dit besluit zal in werking treden per 1 Juli a.s. De tot nu toe bestaande mogelijk heid voor een echtpaar om tezamen op één paspoort te worden inge- schrevèn komt te vervallen. Man en vrouw zullen voortaan ieder een eigen paspoort moeten aanvragen. De mogelijkheid bestaat om kinderen, jonger dan 16 jaar, op het paspoort van een der ouders bij te schrijven. Tot nu toe was de leeftijdsgrens hiervoor 15 jaar. Zij, die niet over een paspoort beschikten, maar wel over een be wijs van Nederlanderschap, konden tot nu toe in groepsverband wel buitenlandse reizen maken, mits een collectief paspoort werd aange vraagd. Deze mogelijkheid blijft voor dit jaar nog bestaan, maar te verwachten is, dat zij met ingang van 1955 aanzienlijk wordt beperkt. De bewijzen van Nederlander schap behouden hun geldigheid voor reizen naar België en Luxemburg, maar voor reizen naar alle andere landen kan men voortaan beter een paspoort aanvragen. De kosten van paspoorten, die door Nederlanders in het buiten land worden aangevraagd, blijven voorlopig nog gelijk aan het be staande tarief. Een verlaging dezer leges is echter in overweging. Oplichting bij Gooise melkbedrijven De politie heeft drie Hilversum mers aangehouden, die gedurende een jaar lang de Verenigde Gooise Melkbedrijven hebben opgelicht. De 39-jarige winkelier J.K., de 32- jarige controleur T.H. en de 38- jarige H.R. hadden een systeem bedacht waardoor zij winst konden slaan uit het statiegeld van lege flessen. De winkelier leverde dagelijks flessen in bij de fabriek en de controleur zorgde er voor dat telkens meer flessen genoteerd wer den dan er in werkelijkheid waren. Het gevolg was dat de winkelier meer uitbetaald kreeg. In totaal werden de melkbedrijven voor f 12.500 opgelicht. Levenslang voor Berkelse arts De Haagse arrondisementsrecht- bank heeft de 37-jarige Berkelse arts dokter O. wegens moord op z'n echtgenote veroordeeld tot levens lange gevangenisstraf. De verdedigers ven de arts heb ben verklaard tegen dit vonnis on- middelijk hoger beroep aan te tekenen. Regelmatig komen in de diverse dagbladen advertentiën voor, waar in leerlingen verplegers en leerlin gen verpleegsters gevraagd worden. Dit is wel een bewijs, dat hier een ruime werkkring open ligt voor jonge jongens en meisjes, die er iets voor voelen anderen behulp zaam te zijn en onder deze wel op de eerste plaats zij die lijden of gedrukt gaan onder geestelijke of lichamelijke ziekten. Uit den aard der zaak is dit ook een van de werken van barmhar tigheid, door onze Heer zo sterk aanbevolen. Voorwaar een mooi en leerzaam ideaal voor vele van onze jongeren. Voor de jongeman liggen er ruime perspectieven open voor een toe komst. Een bewijs hiervan is Wel een vergelijking met het groot aantal verplegenden, dat reeds eerder hun diploma verworven heeft en nu werkzaam zijn in di verse inrichtingen, ziekenhuizen, aan geneeskundige diensten en andere instanties. Velen hebben hierin hun bestaans mogelijkheid opgebouwd en hebben prachtige gezinnen gevormd, steu- p hun beroep als verplegende, alleen jonge mannen vinden verpleging een ruime werk- maar nog meer het jonge meisje. Deze kunnen ook in de ver pleging werken aan hun toekomst. Uit de aard der zaak zullen velen in de toekomst ook een gezin mede gaan vormen. Wat is er dan niet van méér nut, dat zij, behalve de gewone huishoudelijke aanleg, ge schoold zijn in de verpleging, om dan later in eigen gezin deze ken nis toe te passen en hun nut hier mede te doen. Ook de leerlingen van Psychia trische Inrichtingen en ik zou zeg gen. deze zelfs nog meer. of ten minste evenveel als in de gewone ziekenverpleging kunnen daar er varing opdoen voor de toekomst. Ook in deze inrichtingen is de lesröoster zeer uitgebreid in dien zin, dat, behalve de speciale lessen gegeven worden voor geesteszieken er zeer veel tijd besteedt wordt voor de anatomie, algemene ziekten- leer, E.H.B.O. en algemene ver pleging. Wanneer daar eenmaal een goede grondslag gelegd is, kan men nog altijd verder in de gewone zieken- huis-verpleging. Wanneer men eenmaal het diplo ma B bezit, dat behaald wordt in Psychiatrische Inrichtingen, kan men, reeds na 2 jaar het A-diploma behaien in het gewone ziekenhuis. De mogelijkheden in de verpleging zijn groot en over het algemeen is men niet voldoende bekend met deze materie, wat. de oorzaak is, dat velen hier niet aan denken. Alvorens men echter op adver tenties ingaat en een definitieve beslissing neemt, is het m.i. absoluut noodzakelijk om eens na te gaan, om eens te informeren, wat voor een inrichting of ziekenhuis dit wel is. Als inrichting of ziekenhuis werken alle mede tot het verlich ten van zieken en hulpbehoevenden, om "hen in hun lijden te helpen, maar voor ons Katholieken is het op de eerste plaats noodzakelijk, dat onze katholieke opvoeding, die wij genoten en door onze goede ouders als een kostbare schat meekregen, eerbiedigen en hoog achten. Vandaar, dat we er wel rekening mede moeten houden, dat we wanneer we een functie in de ver pleging aanvaarden, onze belang stelling in de eerste plaats naar Katholieke Instellingen en Zieken huizen moet uitgaan. Welnu, advertentiën geplaatst in periodieken en dagbladen, waarin niet uitdrukkelijk vermeld staat, dat zij R.K. zijn, dient het aanbe veling, deze eerst terdege te onder zoeken, er naar te informeren, al vorens er op in te gaan. Zelfs als men voor de naam „St" geplaatst ziet, wil dit nog niet zeggen, dat men met een R.K. Inrichting of Ziekenhuis te doen heeft. Ouders en opvoeders, die hun kinderen in de verpleging willen laten gaan werken, moeten er zich van .overtuigen, dat in die inrich ting de Katholieke grondbeginselen er geëerbiedigd en nagestreefd worden. Het Ned. Episcopaat heeft des tijds reeds vastgesteld, dat in de Katholieke Inrichtingen en Zieken huizen een godsdienst-cursus zou gegeven worden, parallellopend met de verplegings-cursussen. Dit is m.i. een bewijs ervan, dat deze grote waarde hechten aan een degelijke Katholieke grondslag voor allen, die in de verpleging werk zaam zijn. Neutrale of niet-katholieke inrich tingen en ziekenhuizen kunnen wel voldoen aan'de eisen voor de wet telijke voorschriften, maar zij kun nen in geen geval aanspraak maken op een katholieke grondslag, mo gelijk soms nog wel op een chris telijke. Hier in het Zuiden des lands, is er voldoende gelegenheid om deze opleiding zo volledig mogelijk te volgen. We hebben de Psychiatrische Inrichtingen voor diploma B te be halen, met daarnaast ook nog de diverse ziekenhuizen. Voor hen is het niet noodzakelijk, noclv nuttig, dat men elders in andere provincies een werkkring in de verpleging zoekt. Hier kan de band met de ouders en familie beter bewaard blijven, hier behouden we onze eigen volksaard, hier kunnen we meehelpen onze eigen broeders en zusters in Christus, in zijn lij dende ledematen te dienen en te helpen. Nogmaals mogen we U in over weging geven, tracht U eerst op de hoogte te stellen als ge in de ver pleging wilt gaan werker., als ge ingaat op een advertentie, of U in een Katholieke Inrichting terecht komt. Wat de salarisregeling betreft, deze is officieel door de Rijksbe middelaars vastgesteld en zijn prac- tisch overal hetzelfde, ook voor in richtingen van overheidsinstanties, ofschoon er van deze laatste inrich tingen een paar zijn, die zich daar niet, of niet geheel aan houden, maar dit is immers „overheid". Welke motieven er ook moge zijn om elders een werkkring in de verpleging te zoeken, steeds moeten we er aan denken dat vooral onze Katholieke Inrichtingen en Zieken huizen voor ons de aangewezen plaats is om te werk gesteld en opgeleid te worden, overeenkomstig onze godsdienstige overtuiging. Deze overtuiging geven alleen deze instituten van onze eigen geloofsovertuiging. Nogmaals, informeert en onder zoekt als ge de Inrichting of het Ziekenhuis niet kent, wat voor inrichting dat is. Gaarne zijn we bereid, om in het belang van U allen, om hierover verdere inlich tingen te geven en eventueel verdere informaties voor U in te winnen. Br. ABRAHAM St. Servatius, Venray van 4 t.m. 10 Juni 1954 GEBOREN: v. Staveren Gerardus, Veulen I 25 Janssen Lucia P. J., Paterslaan 16 Poels Johannes Th., Grote Markt 5 Linskens Maria E. E., Oirlo E 15a Maas Johannes A.M., Oostrum C 41a Hendricx Matheus, Oostrum C 38 Wismans Peter J.M., Castenray G 30 OVERLEDEN: van Soest Franciscus J„ 47 jaar, echtgenoot van van Bracht Anna G„ Puttemveg 2, Ysselsteyn. Bistervels Johanna M„ wed. van Steeghs Peter, 73 jr, Oirlo E 64a. de Lange Gerhard H„ echtgenoot van van Daal Hendrika J. C., 58 jr, landbouwer, Overloon. Derckx Peter H„ wed. van van Kessel Johanna M. M„ 77 jr. land bouwer, Buitenweg 6, GETROUWD: Coenen-Johannes H„ 26 jr, mijn werker, Hoensbroek en Vullings Martina G 23 jr, Venray. Verbeek Johan M. W„ 23 jr, tim merman en Smits Theodora H. M„ 24 jr, beiden uit Venray. Thissen Hubertus M., 23 jr, chauf feur, Bergen en Jans-Beken Anto- netta P. H„ 25 jr, Venray. Nieuwe woning te Noordwijker- hout tegen woning in de kom van Venray. Adres bureau van dit blad. BEL OP BIJ BRAND No. 392 De Heer en Mevrouw B. BOELEN—POELS geven met grote vreugde kennis van de geboorte van hun dochter MIRIAM die bij het H. Doopsel de namen ontving Maria, Pia, Laurine, Pauline. Winona (Minnesota) 29 Mei 1954 1130 Marion Street U.S.A. GEVRAAGD tegen matige rente. Aflossing na der overeen te komen. Brieven onder nr. 610 bureau van dit blad. VENRAY Premiebetaling Zondag 13 Juni vm. van 1112 u. in café H. van Asten," Ysselsteyn. Premie l'/s pet. Premiebetaling op 2e Pinksterdag na de Hoogmis, in de zaal van J. Bos. Premie bedraagt V-. pet. Het Bestuur Degenen, die hun hebben ingeleverd, kunnen a.s. Dinsdag 15 Juni 's avonds 810 u. hun geld afhalen bij F. S winkels. Maasheseweg 9. GEVRAAGD OPENBARE VERKOOP Notaris Pluymaekers te Venray zal op Dinsdag 22 Juni 1954 nam. 5 uur, in café De Engel te Venray, ten verzoeke van de Kinderen Janssen, publiek verkopen: Huis met tuin en bouwland aan de Langstraat no. 72 te Venray groot 25.20 a„ in pacht bij de Wed. S winkels. Aanvaarding in genot der pacht- penningen na betaling van de koopprijs op 22 Sept. 1954. gevraagd te Venray voor hele of halve dagen in klein gezin. Adres Bureau van dit Blad. intern, voor direct. STEVENS' Bakkerij DE RIPS. GEVRAAGD voor direct circa 15 j. Houthandel Gebr. Janssen, Pastoor Ruttenstraat 6 GEVRAAGD voor dag en nacht, in gezin met 3 kinderen. Huiselijk verkeer. Heibeek 87, Venlo. GEVRAAGD als hulp in de huishouding, voor halve dagen of enkele dagen p. w. Appels, Hofstraat 2 Venray, vh. fa. Winters. GEVRAAGD Allen die iets te vorderen heb ben van-, verschuldigd zijn aan- of onder hun berusting hebben, behorende tot de nalatenschap van wijlen de WelEd.Geb. Heer overleden te Echt, „Pepinushof", worden verzocht daarvan opgave, resp. betaling of afgifte te doen vóór 15 Juli 1954 ten kantore van 1416 jaar. Jacq. v.d. Tillaart, Stationsweg 49a, Venray. GEVRAAGD R.K. Meisje pl.m. 15 j. voor dag of dag en nacht. Jos. vd Weegh, Horlogemaker, Vierlingsbeek Zondag 13 Juni vr0ljj|< 4we Aanbevelend, Tijdens dejS g muziek vt o Wij nodigenieef. ^uit. Te koop vruchtbaar Direct te aanvaarden. A. Egelmeers, Gasstraat 38. Tegen halve prijzen hebben wij te koop zwaar tophout, gelegen in de bossen van de Gemeente Ven ray onder Merselo. Profiteer van deze gelegenheid Pastoor Ruttenstraat 6 Tel. 506 "Bij ons kunt U tevens complete ruiters bestellen. Het snelste en het beste huishoudbreiapparaat is RAPIDEX Wanneer wenst U 'n demonstratie mevrouw Vossen, Mgr. Nolensplein 21, Venlo Tel. no. 2602 en 4182 Te koop z.g.a.n. accordeon 80 bassen, pianoklavier, lage prijs. Adres bureau van dit blad. Te koop toom biggen P. J. Seijkens, Smakt. Te koop 4 drachtige varkens 14 weken dracht, 50-100 kuikens WL x Ex. 10 weken H. Hermans, C 266 Hazenbroek, Overloon. Te koop etalage-pui gecomb. met deuren en glas in lood, 6 deuren met kozijnen, tochtdeur, suitedeuren ca. 2.50 M. breed, markies ca. 5 M. breed, aanrecht, closetpot, zinken badkuip, plafondplaten. J. Ariaens-Royers, Grotestraat 18 Te koop dragende vaars 20 Juhi aan telling, wit bedrijf. J. Droesen, Heide L 34. Te koop gevraagd kinderrijwiel leeft. 15 jaar H. Clephas, Schoolstraat nw. 13. Te koop toom zware biggen H. Steeghs, Oirlo-ZandhoekE 66. Te koop een koe 2e kalf aan telling 14 Juni. A. Verheijen, Deurneseweg 36, Ysselsteyn Te koop dragend varken 15 w. dr. M. Deters, Oirlo D 58. Te koop partij biggen G. Goumans, Nieuwhuis. Te koop gemerkte fokzeugjes oud 4 maanden Ant. van Rijswijck, Merselo. Te koop mooi klein hondje H. Willems-Pouwels, ICempkens- berg 1, Ysselsteyn. Grote gezinnen Gebreide goederen maakt U na tuurlijk zelf, maar dan met een Rapidex huishoudbreiapparaat Wij demonstreren graag bij U thuis, Vossen, Mgr. Nolensplein 21, Venlo, Tel. no. 2602 en 4182. Pracirte Ta.ozer SiS«pj< Z<sen Wiokic bzen Bfels Rjlen Rociaar Courjang Relssair Znmei Zïsen Maijjop Elder Br»me Boasse Rijiétu Poiille Poijnai SigaJtok Sigoke Laétu 4keri Ütine Hrstel Fburri Fotidaa Reuzetime SigareSiga Zie etalages. Telefoon 566 E ark omdaiiet rijden! Wij hebben ken tegen wagenite' luchtzlekte. Deze zullen dpe zich zo lekkeien Zo kunt U vceni> reis. DRCTE Langstraat 1 fa. Th.PouweZn, J. Ctn-I inn Geef ze dusjvai hor extra aïdin met zwinnl Mooie lopP°r fa. Th. Pour* Zn Alles It t> Losse Eau Ci Rhodel, Biet, HYPHI tegfe Financiering**" Assi^ek F. H. BEMI Leunseweg 2 In het St,*01 teiln- is pis!00 voor huishot^e AanmeldeiJ""* Overste.

Peel en Maas | 1954 | | pagina 2