NIMMER Thomas Piféi m Communie schqc OXFORD COSTti: MANTELCÖSTU5 REGENKLEDING Zoekt U iets voor Moederdag? R.K. Huishoudschool Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTIEN Veeverzekering Eensgezindheid Onderlinge Paardenverzekering Elec. Weideafrastering een tweede meisje Moederdag.... Bloemendag! EEUWIGE LENTE* COMMUNIE- Mariabeelden Het Warenhuis Verse Broodjes Bakkerij Vloet Keclame-etaiaqe vette slachthanen 'n Aparte Japon, Blonso ik. All aenA'KcAmaïli in wel 25 verschillendsi 69.50 79.50 89 50 119.- 129.- 1 nieuwste kleuren en <ls voor Dames en Heren gabardine, loden, twe gegarandeerd waterdii (Deze advertentie is alleen voor vader, dochter en zoon) G£SCH€NK€NM<7 Inderdaad, op 9 Mei mag U Haar niet vergeten. Verwen Haar op die dag eens extra met 'n mooi cadeau. wil U hiermede gaarne helpen. Wij tonen U een zeer uitgebreide collectie Nylon kousen 9 Zakdoeken O Sjaals Handschoenen Stoffen Zie etalage QeUCtidcit voorwerpen Lederen tas met inhoud, Ariaens- Kosmans, Grotestraat; zw. lederen portemonnaie en br. herenglacé, kazerne; zilverbon, H. Basten, Hoen derstraat 43; zilverbon. Colsen, Langstraat 27; rozenkrans, H. van As, Veltum: zwarte kinderrozen krans, J. Huben, Kolk weg N.W. 2; kinderportemonnaie m. inh., Snoeks, Patersstraat 3; kinderportemonnaie, Waayenburg, Wilhelminastr.heren- handschoen, G. de Muider, Leunen K 12a; vulpen en zakmes, Thielen, Mgr. Nolensstraat 3; muntbiljet, Jenniskens, Veltum L 69; dames halsketting, Clephas, Overl.weg 15; kinderportemonnaie inh. rozenkrans Verhoeven, Holstraat 1; rode étui m. inh.; Wijen, Maasheseweg 29a. Ambonnezen vierden Nationale Feestdag De in het woonoord „Vlakwater' gehuisveste Ambonnezen vierden Zondagavond de Nationale feestdag geheel in de sfeer van hun voor malig vaderland. De avond werd gevuld met zang en voordracht in Indische sfeer. Natuurlijk ontbrak aan deze avond niet de Indische rijsttafel. Bij de aanwezigen merkten wij o.m. op de heer Burgemeester van Venray, Mr. A. Janssen en de groepscomman dant der Rijkspolitie als vertegen woordigers van het Burgerlijke ge zag. Het moet deze Ambonnezen goed hebben gedaan, dat Venrays hoogste burgerlijke autoriteit hun nog heeft toegesproken in hun eigen landstaal en dit ging Venrays eerste burger goed af. Vergadering KAV Op de laatste vergadering van de Kath. Arbeidersvrouwen was o.m. aanwezig de heer Deken, Mère Marcella en Broeder Hubertus, welke laatste de lichtbeelden ver toonde over het Fransiskaanse Broederleven. De heer Deken wees op de grote betekenis van het Maria jaar en deelde mede, dat 254 kinderen dit jaar in de parochie St. Petrus Banden hun eerste H. Communie zouden doen. Droogte in de Peel In de Peel heeft men weer gebrek aan water. Niet alleen rijden weer de tankwagens, maar ook de regeninstallaties zijn weer in ge bruik genomen. Men verbijt met ongeduld de dag dat ook Ysselsteyn zal worden aangesloten op de waterleiding, waardoor het ernstige watertekort een einde neemt. Geslaagden Te Utrecht slaagde voor het diploma schilderen A. Fleurkens, Brukske. Op de Rijkstuinbouwwinterschool in Nijmegen behaalden hun diploma F. Hermus, Venray en H. Storms uit Oostrum. Marktdiefstal Een juffrouw uit Overloon, die inkopen deed op de Markt miste eensklap haar handtas met porte monnaie, die ze bij het uitzoeken van het gekochte even op zij had gezet. Daar ze juist hierin haar kinderbijslag had geborgen, betekent deze diefstal een beduidende schade post voor deze dame. Gouden bruiloft Deze week vierde het echtpaar Linssen-Creemers hun gouden hu welijksfeest aan de Langeweg. Op verzoek van het gouden paar waren geen versieringen aangebracht en was er ook geen serenade der Harmonie. Het feest werd dan ook in zeer intieme kring gevierd. B.B. oefening De afdeling Bescherming Burger bevolking heeft in samenwerking met dezelfde afdelingen uit Vier lingsbeek en Horst een grootscheep se oefening gehouden op de puin- plaats aan het Vlakwater. Deze oefening stond onder leiding van de Prov. Inspecteur van de B.B. dhr. v.d. Berg uit Sittard, terwijl ze werd bijgewoond door dhr. v Heyst, leider der B.B. in Noord Limburg. Op duidelijke wijze werden ver schillende reddingsoefeningen ge- instrueerd. Leuke Kinderjurkjes vindt U by PIJLS Zware kost Een kleintje van de fam. W. uit Leunen moest naar het Ziekenhuis worden overgebracht, omdat het op een onbewaakt ogenblik een spijker had ingeslikt. Lotery kwartjesactie Bij de trekking van Serie T op 26 April 1984 is de 3e prijs gevallen in Venray op lot No. 8602. Stygende omzet Uit het jaarverslag der Limco Merselo blijkt, dat in 1953 2056 stuks vee geleverd werden. Er werden 404 varkens meer afgeleverd dan in het voorafgaande jaar, terwijl de geldopbrengst met bijna f 35.000 steeg. De sectie Merselo telt 99 leden. De voorgestelde statutenwijziging werd aangenomen. Gouden Zangers-jubileum Op Zondag 2 Mei zal de heer P. Vullings in Leunen de dag her denken dat hij voor vijftig jaren terug als lid van het Kerkelijk Zangkoor werd aangenomen. Tot intentie van de jubilaris zal a.s. Zondag de plechtige Hoogmis worden opgedragen. Voor de Hoog mis zal de ZeerEerw. Heer Pastoor de jubilaris namens Kerkbestuur en Zangkoor toespreken. Het Kerkl. Zangkoor zal een meerstemmige Mis uitvoeren en cteze dag een passend feestgeschenk aanbieden. Van de kant van de ingezetene van Leunen zal het Pietje Vullings die dag niet aan belangstelling ontbreken. De jubilaris was gedurende die vijftig jaren niet alleen een trouw lid van het Kerkelijk Zangkoor, doch vervulde in meerdere vereni gingen een functie. Zo was hij in de loop der jaren werkend lid en bestuurslid van de fanfare St. Catharina en Toneelclub „Comedia". Vanaf Januari 1919 is hij als centrifugist werkzaam bij de Coöp. Zuivelfabriek „Venray". ZEER APART zivarl suéde i toch slechts M f geheel lak TH. ARIAENS-KOSMAN Zn Schoenhandel Sportartikelen Lederwaren Grotestraat 6 Telef. 207 WIELRENNEN Zondag j.l. waren onze renners in Hingen van de parij, alwaar een wedstrijd over 70 km. verreden werd. Wilmsen en ook Theunissen reden er een zeer goede wedstrijd. Het zag er dan ook lange tijd naar uit, dat zij met de eerste plaatsen gingen strijken. Het draaide echter op een massa sprint uit en zo moesten zij met de 4e (Theunissen) en 6e (Wilmsen) plaats genoegen nemen. Theunissen, nog een nieuweling bij de senioren, bezet na deze twee wedstrijden de eerste plaats in het algemeen klassement. Morgen gaat de reis naar Beegden, terwijl gisteren in Maasbracht werd gestart. Hierover volgende week meer. Rui ter competitie kring Venray Op de Zondag te Wanssum ge houden competitie, was de uitslag als volgt: Dressuur achttallen, (zwaar): 1. Ysselsteyn; (middel): 1. Meerlo; 2. Oirlo; 3. Well; (licht): 1.Leunen; Dressuur viertallen: 1. Venray; 2. Wanssum; (licht): 1. Merselo. Springen (zwaar): 1. J. Custers, Meerlo; 2. J. Litjens, Well; 3. F. vd. Weyer, Ysselsteyn; 4. J. Toekook, Well; 5. J. Lucassen, Leunen; (mid del): 1. P. Gielen, Wanssum; 2. J. Janssen, Meerlo; 3. C. Nooren en 4. J. Keijzers, Well; 5. J. Loonen, Leu nen; (licht): 1. A.Cornelissen, Well; 2. G. Baeten, 3. A. Baltussen, Oirlo; 4. E. Reijnders, Wanssum; (jeugd- nummer): 1. J. Loonen, 2. G. Bae ten, Oirlo; 3. J. Peelen, Meerlo. Onderscheiding Donderdagmorgen werd aan de heer Bern. Kruijsen de ere-medatlle van Oranje Nassau uitgereikt, zulks wegens zijn vele verdiensten voor de landbouw in deze streken, speciaal i.v.m. zijn secretarisschap van verschillende boeren-organisa ties. Reeds eerder mocht hij van de georganiseerde landbouw zijn verdiensten geëerd zien met een legpenning van de L.L.T.B. HERIJK van maten, gewichten en meetwerktuigen Burgemeester en Wethouders van Venray maken bij deze bekend, dat dit jaar voor de herijk der maten, gewichten en meetwerktuigen zal zitting gehouden worden te Venray in het achterzaaltje van café restaurant Schaeffers, Schoolstr. 3. Op Maandag 10 Mei a.s. v. 1012 en van 13.3016.30 uur. Op Dinsdag 11 Mei a.s. v. 912 en van 13.3016.30 uur. Op Woensdag 12 Mei a.s. v. 912 en van 13.30—16.30 uur. Voor nadere bijzonderheden zie Peel en Maas van 8 Mei a.s. Bekendmaking Burgemeester en Wethouders van Venray maken bekend, dat de tweede inenting tegen diphterie en kinkhoest zal plaats hebben: in de kerkdorpen Merselo, Heide, Ysselsteyn en Veulen op 5 Mei a.s. in de kerkdorpen Leunen, Casten- ray, Oirlo en Oostrum op 10 Mei a.s. en in Venray-kom op 24 Mei a.s. Zulks op dezelfde uren waarop en de plaatsen waar de eerste in enting heeft plaats gehad. Venray, 27 April 1954. Intern, wedstrijden kring Horst-Venray Donderdag 27 Mei a.s. zal te Horst een internationale ontmoeting plaat s vinden tussen twee Duitse elftallen en twee kringelftallen. Dezer dagen worden de kring elftallen samengesteld. Een elftal van de tweede klasser Wittenhorst en de derde klassers uit de kring en 'n elftal van de 4e klassers en le klassers afdeling Limburg. Deze beide elftallen zullen dan wedstrijden spelen tegen versterkte elftallen van de F. C. Millingen uit Reinbergen Duitsland. De Duitsers zullen met 140 deel nemers, 's morgens het Duitse kerk hof te Ysselsteyn bezoeken. De wedstrijden worden gespeeld om 2 en 4 uur. De verenigingen uit de kring is verzocht die dag geen enkele andere wedstrijd te organi seren. BRANDEN Tussen Bergen en Well heeft Dinsdagmiddag een felle bos- en heidebrand gewoed. 100 Hectaren werden platgebrand. Te Horst is een directiekeet van Brederode's Bouwbedrijven afge brand. Te Melderslo is een korenmijt tijdens het dorsen afgebrand. Te Maasbracht is een gedeelte van de papierfabriek Gebr. K. door brand vernield. Enorme brand in het Reichswald Tegen het weekeinde woedde in het Reichswald andermaal een hevige bosbrand in de 4-jarige dennen, welke tot dicht bij de Nederlandse grens zijn geplant. Ondanks het energiek optreden van 300 blussers kon men niet verhin deren dat ongeveer 50 ha aanplan tingen een prooi der vlammen werden. De schade, welke aange bracht werd, is zeer groot. De waarde van de aanplantingen is 5000 Mark per ha, zodat het vuur hier enorme schade aangericht heeft, namelijk 225.000 Mark. De oorzaak van deze uitgestrekte brand is gelegen in het feit dat twee jongens van 8 en 10 jaar langs de weg een vuurtje gestookt hadden. Brutale actie van Duitse grensboeren Acht Duitse landbouwers hebben Maandag 21 koeien ingeschaard in een weide, die op Duits grondge bied in de grensstreek ten Oosten van Nijmegen, bij het Duitse plaatsje Wyler ligt en toebehoort aan een Nederlandse landbouwer uit Groes- beek. De Nederlandse consul-gene raal in Kleef, die hierover bespre kingen heeft gevoerd, heeft bereikt, dat de weide weer zal worden ont ruimd. In zes weken: 25.000 lammeren op Texel Op Texel zijn dit voorjaar tijdens de zes weken durende werptijd on geveer 25.000 lammeren ter wereld gebracht. Het eiland telt pl.m. 15.000 schapen. De opbrengst der lammeren wordt op 1V3 millioen gulden ge schat, aangezien men op de a.s. markten een gemiddelde opbrengst van 60 gulden per lam verwacht. Wij helpen U daarbij. Vele leuke en nuttige geschenken aan lage prijs vindt U bij P. HENDRIX BAZAR Tel. 601, Grotestraat 13. „Marianum" Venray Van Mei t.m. Juli zal een fijne schotel-cursus gegeven worden. Opgave kan ge schieden 3 en 4 Mei in d.e Huis houdschool. Alleen zij, die reeds een 1-jaarl. avondcursus gevolgd hebben, ko men hiervoor in aanmerking. DE DIRECTIE van 23 tjn. 28 April 1954 GEBOREN: Jacobs, Johannes M. Castenray G30d vd. Water, Wilhelmina C.L. Meerlo vd. Water, Gerardus W. Meerlo Aben, Johannes J.H. Oostrum C 53 Druiven, Anna M. Overl.weg 25 OVERLEDEN: Hanen, jQhanna P.M., 15 maanden, Langeweg 66. ONDERTROUWD: Janssen, Martinus J., 46 jr, land bouwer, en Muijsers, Geertruda P., 30 jaren, beiden,Heide van Kempen, Petrus H.M. 35 jr, landbouwer, Overloon en Pluk, Cath. M., 30 jr, Merselo Janssen, Bernardus M., 31 jr, elec- triciën, Oirlo en Jeuken, Johanna M.J., 25 jr, Lull GETROUWD: Fleurkens, Peter J.A., 33 jr, chauf feur. en Wilmsen, Gertruda J.A., 25 jr, beiden te Lull van Schijndel, Petrus H., 27 jr, landbouwer, Ysselsteyn en Wolters, Jacquelina A.M., 28 jr, Oostrum van Leuken, Jacobus G.J., 24 jr. pluimveehandelaar, Leunseweg en vd. Beuken, Josephina. 20 jr, Oirlo Wijnhoven, Antonius M.C.J., 27 jr, landbouwer, Venray en Geurts Maria H.W., 23 jr, Leunen Bistervels, Gerardus J., 29 jr, ver pleger, en Cóenders Elisabeth J., 29 jr, beiden te Venray van Loo, Hermanus J.A., 33 jr, keurmeester en Pouwels, Elisabeth W.M., 29 jr, beiden te Venray. Op Donderdag 6 Mei hopen P. G. Custers en W. J. Oudenhoven hun 50jarig huwelijksfeest te vie ren. Om 9.30 uur zal er in de kerk van St. Petrus Banden een plechtige H. Mis uit dankbaarheid tot hun intentie worden opgedragen. Hun liefhebbende kinderen en kleinkinderen Gelegenheid tot feliciteren van 12 tot 2 uur in Hotel De Zwaan. In verband met het Gouden Hu welijksfeest zijn Donderdag 6 Mei onze zaken gesloten Custers' Bakkerij Markt 9 Claessens' Bakkerij Grotestraat 12 Premiebetaling op Zondag 2 Mei na de Hoogmis, te Leunen in de zaal. Premie bedraagt 1 pet. Voor pinken halve premie. Het Bestuur VENRAY Premiebetaling Zondag 2 Mei vm. van 1112 u. in café Spierings te Oirlo. Premie V/a pet. Leunen Zondag 2 Mei na de Hoogmis betaling jaarlijkse omslag te Leunen in de zaal, te Veulen bij van Gasselt. De omslag bedraagt f 3.- per Ha De Commissie Mevr. Dr. Havermans zoekt voor halve of hele dagen. Te koop grote partij onderstellen met prima banden, alle maten, alle prijzen, prima 2wielige wagen op luchtbanden, draagverm. 3 ton. P. van Es, Langeweg 78 tel. 434. Te koop dragende vaars telling 17 Mei, abortus vrij, A stal van Kempen, Erica, Veulen. Te koop toom biggen P. Giezen, Veltum L 13. 9 Mei Uw keuze vindt U in Telefoon 450 Tc koop verse koe en maalkaif P. Peeters, Castenray G 32. Te koop dragende varkens JvR 1215 weken dracht Loenen-Verschuuren, Leunen K44 schilderijen, beeldjes, dejeuners, kerkboeken, rozenkransen, ketting met kruisje, prentjes. P. HENDRIX Tel. 601 Grotestraat 13 iets moois in Zie etalages! Hofstraat 10 Telefoon 566 een tractatie op tafel! Vanaf 's morgens 8 u. verkrijgbaar Heeft U corset na corset gepro beerd en alleen maar teleurstelling geboekt? Wanhoop niet, tienduizenden vrouwen over de gehele wereld ontdekten reeds, dat CAMP, het elegante Amerikaanse corset, voor haar geknipt was. CORSETTEN voor elk figuur en iedere leeftijd. Telefoon 294 Marktstraat 5 Deze week prachtig ontbijtlaken grote maat 3.95 THOMASSEN Zie steeds onze Julianasingei 2 Het Warenhuis fa. Th. Pouwels Zn. Hofstraat 10 Te koop een spinnewiel Maasheseweg 31. Te koop 6 keukenstoelen Wilhelminastraat 20. Te koop 25 pullen W.Red. 10 weken en een schaap met lam H. de Mulder-Franssen, Merseloseweg M 3 Te koop 100 8weekse pullen J. Verhoeven, Merselo. Te koop partij zware biggen Jos. Heidens, Schoor. Te koop accordeon 80 b. pianokl. A. Hendriks, Hoenders traat 45 Te koop partij biggen J. Willems, Leunseweg 23. Te koop 7 zware biggen vd Beuken, Peelplan Zuid. Te koop partij biggen Wed. J. Asselberghs, Hoeve Jozef Smakt. Te koop tomatenplanten en alle soorten koolplanten M. Lommen, Laagheldseweg. Te koop 100 6wk. witte x R pullen P. vd HoogenhoffO.Oostr.weg 42 Te koop Kerstjens, Oostrum, Tel. 594. Te koop lang wit communiejurkje met onderjurk. Langeweg 5. Te koop 4wielige wagen, tilburie, slagkar en gierton met kar St. Servatius, Venray. Te koop guste koe Fr. Mulders, Paardekopweg 14, Veulen. Te koop toom zware biggen W. Claessens, Timmermansweg 4 Ysselsteyn Te koop 3 runderen 13-14 md. oud B stal Joh. van Well, Puttenweg 31, Ysselsteyn Leuke modellen in wit en zw Gratis voetdoorlichting.... bri BALLONNEN CADEA Grotestraat 6 EN zag Venray een dergelijke hoej voor stuk met zorg voor U ite costuums, jongenscostuums en èd In iedere prijsklasse een volledei Venray's ruimst gesorteerd Kle^as

Peel en Maas | 1954 | | pagina 2