V0G0 Verse champignons Banketbakkerij fleet Voortuintjes De Economische Rechter oordeelde 100 gr. Liliput-Dragée's voor 10 cent Rapport over ïV.O.-BrabaDt en N.-Limburg Een bouwpastoor schrijft oos Welk land verslindt het meeste krantenpapier? BUITENLAND Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTIEN gesloten M. VAN MIL Onderlinge Paardenverzekering Onderlinge Veeverzekering bruiloft of feestpartij tische weg. dus zonder tussenkomst van de telefoniste te bereiken. De nummers van de netten in het district Zwolle beginnen met 052. OPENSTELLING VAN HET POST- en TELEGRAAFKAN TOOR te VENRAY op VRIJDAG 30 APRIL. (Koninginne-dag) Op 30 April zal het Kantoor zijn geopend voor den Postdienst tot 10 uur, evenwel geheel gesloten voor de Rijkspostspaarbank. Postbetalingen en handelingen Rijksverzekerings bank. behalve voor ongevals-aan giften, deze tot 10 uur. Voor de Telegraafdienst tot 12 uur. Die dag wordt slechts één brief en géén pakketbestelling uitge voerd. De Directeur, SNOEKS. Voor de mooiste dag in het leven van Uw kind 'n Communiejurkje van THOMASSEN Zie onze etalage in pand Roeffs. Naar Canada De heren H. van Rijswijck en G. van Vechgel uit Merselo, vertrokken deze week naar Canada. Hiermede is het getal emigranten uit Merselo, gestegen tot 29. Naar de Bollenvelden Maandag 3 Mei bestaat er ge legenheid om per autobus vanuit Venray de Bollenvelden te bezoeken, tevens met een bezoek aan Amster dam, Haarlem en Den Haag. Zeldzaam jubilenm De heer Harrie Arts, herdenkt 4 Mei a.s. de dag, waarop hij voor 30 jaren bij zijn oom, de heer Karei Jacobs in de huiselijke kring werd opgenomen. Door vallende schoorsteen gedood Woensdagmiddag is de 26-jarige Jozef Hagen, wonende aan de Put- weg te Horst-America, getroffen door een omvallende schoorsteen van een nieuwbouw aan de Putweg. 't Slachtoffer was op slag dood. Communieprentjes (bedrukt of onbedrukt) Kerkboeken, Jeugdmissaals, Zondagsmissaais, Dagmissaais, Communiegeschenken fa. van den Munckhof heeft ze in een ongekende collectie P.D.V. DE ZWALUW Zondag j.l. had de eerste vlucht plaats. Hagel, sneeuw, regen en wind hadden de duiven te trotseren op weg naar huis en menig lief hebber slaakte een zucht van ver lichting toen z'n eerste duif op het hok viel. Achteraf bleek alles nog al mee te vallen en viel het verlies cijfer geweldig mee. Hieronder volgen de prijswin naars: le, 3e, 9e, 36e, 42e, 55e en 78e P. Dinghs; 2e, 12e, 32e en 18e M. van Rooy; 4e, 5e 23e A. de Riet; 6e en 84e M. Emonts; 7e J. Derks; 8e H. Janssen L; 10e Jac. Verstegen; 11e 34e, 39e, 43, 71e en 77e G. Philip- sen; 13e W. Thijssen; 14e, 29e, 30e en 82e Gebr. Ewals; 15e en 17e K. Vercauteren; 16e en 93e A. van den Munckhof; 18e, 25e, 41e en 57e W. Lormans; 19e en 40e J. Hendriks; 20e en 90e Chr. v. Hoof; 21e P. Swaghoven; 22e, 33e en 79e P. en J. Hendriks; 24e P. Stevens; 26e Servio; 27e H. Aerts; 28e, 38e en 87e P. Kersten; 31e, 61e en 69e G. Janssen H; 35e en 59e Joh. Janssen; 37e en 94e J. Verstegen; 44e Jos. Vermeulen; 45e, 74e, 85e en 91e P. Strijbos; 46e H. Crooijmans; 47e en 95e P. Janssen Gr; 49e M. Hendriks; 50e E. Oudenhoven; 51e H. van den Heuvel; 52e Smits-Voesten; 53e en 60e P. Manders; 54e en 67e J. Din- jens; 56e J. v. Leuken; 58e H. Arts en Zn.; 62e en 70 St. B.; 63e en 76e H. Derks; 64e en 80e J. Boom; 65e J. Gommans; 66e en 89e J. Volle- bergh; 68e M. Poels; 72e M.vd.Broek 73e M. de Bruijn; 75e J. Kusters; 81e A. Loonen; 83e K. Sijbers; 86e H. Lucassen; 88e J. Derks; 92e M. Kelders; overduif P. Janssen en Zn. Ruitersport Te Wanssum wordt morgen het seizoen geopend van de L.L.R.met een flinke wedstrijd op het sport terrein. Nieuw orgel ingewijd te Wanssum Tweede Paasdag werd te Wans sum liet nieuwe orgel ingewijd door Pastoor Hoefnagels uit Wanssum, zodat de nieuwe kerk thans, op de toren na compleet is. Voor en na het plechtig Lof werd een orgel concert verzorgd door de heer Hub. Hoët, organist der Catharina-kerk te Eindhoven. Uitgevoerd werden werken van Bach, Handel, enz. Het orgel is gebouwd door de fa. Gebr. Vermeulen naar het elec tro-pnenmatisch systeem. Dat er in deze contreien nog ver schillende mensen leven, die menen dat men een zaak kan beginnen of overnemen, zonder daarvoor de be nodigde vergunningen te hebben, i.e. Middenstandsdiploma en Vak diploma, bleek j.l. Donderdag op een zitting van de Economische Rechter, die voor het eerst sinds jaren Venrays Raadzaal als recht zaal had uitgekozen. Zo woont er in Gennep 'n schoen- handelaar, die daar z'n bedrijf uit oefent zonder de benodigde papie ren. Deze man is reeds eerder ge waarschuwd zijn zaak te sluiten, maar aangezien hij meent dat hij dan nergens anders terecht kan, is hij des ondanks door blijven gaan en kreeg hij vandaag zijn 3e ver oordeling te horen. De Officier maakte hem duidelijk dat men wel lankmoedig kan zijn, maar dat er een maal een grens komt. Men vestigt een zaak, of men nooit van Middenstandswetten heeft gehoord, noch van vakdiploma's en als dan de politie komt en er komt herrie van, dan heeft iedereen het gedaan, behalve degenen, die wer kelijk schuldig zijn, n.m. zij die hun diploma's niet hebben gehaald. Daarom zal nu zijn zaak langs ge rechtelijke weg gesloten worden, gaat hij een week de gevangenis in vanwege veroordeling nr. 2 en mag tenslotte nog f25 boete betalen. Een kleermaker, die zichinOtter- sum gevestigd had, maar ook zon der papieren, was slachtoffer nr. 2 Ook hij had geen diploma's, maar hij had daar practisch ook geen kans voor gehad, omdat hij uit Duitsland kwam, waar hij alle diplo ma's had gehaald. Nu was hem be loofd dat hij hier in Holland een eenvoudige proef zou moeten af leggen, waarna de zaak wel in orde was. Maar voor dat de zaak in orde was, vestigde onze kleermaker zich maar vast, en toen overtrad hij de wet. Ophouden met de zaak is het nu geblazen en f 25 en 1 week voor waarlijk is het souvenier dat hij uit Venray mee mocht nemen. Een kleermaker uit Siebengewald had ook al geen papieren toen hij de zaak van zijn vader overnam. Al zijn verweer hielp hem niets, om dat de rechter niet kon aannemen, dat hij in de afgelopen 17 jaren geen tijd had gehad zijn diploma's te halen. Als er proces-verbalen ge maakt worden, kan men wel be ginnen te lopen, aldus de Officier, maar verdachte had er eerder aan moeten denken, dat zijn vader geen eeuwig leven had en, dat hij moest zorgen klaar te zijn. Ophouden is het ook hier geblazen, eerst diplo ma's halen en ter aansporing daar voor kreeg hij f 50 boete v.w. en f 25 contant. Doch door middenstanders wor den ook nog andere foefjes uitge haald. Zo was er een Venlonaar, die zijn papieren bijeen had voor een slijterij. Op die vergunning liet hij echter een ander werken, terwijl hij zelf weer optrad als beheerder van een andere zaak, waardoor dus het mes aan twee kanten sneed. In allebei de gevallen was hij fout en f 25 boete en 1 week v.w. leerde hem, dat dit kunstje niet opgaat. Doch niet alleen middenstanders werden schuldig bevonden, een boer uit Venray, die zijn formulier voor de landbouwtelling, na ettelijke aanmaningen nog steeds niet had ingezonden, kreeg f 15 boete, maar dat dit bedrag zo laag stond, kwam alleen, omdat de rechter inderdaad geloofde, dat de vrouw van deze boer de bewuste formulieren totaal vergeten had door te geven. Dat met geen boerenkool en spruitkool mag planten als hiervoor geen toestemming is gekregen van Ingezonden Mededeling Bij iedere f 5.- aan boodschappen Alléén bij de Prov. Voedselcommissaris, is een bekend feit. Toch wist een land bouwer uit Bergen dit schijnbaar niet, want die had liefst 250 are van dat spul geplant zonder enige permissie. Ter zitting bleek echter, dat hij die alleen gebruikte voor veevoer. Hij experimenteerde daarmee. Nu staat er in de wet, dat een en an der eerst verboden is, wanneer de groenten geschikt zijn voor mense lijke consumptie en daar volgens getuigen deze kool dat inderdaad was, was de teler de sigaar. Omdat men van de andere kant echter zijn experimenten op prijs stelde en men inderdaad de mening was toegedaan, dat deze kool hier voor uitsluitend werd gebruikt, werd de boete slechts f 50 en hij kreeg bovendien de goede raad, in het vei volg ook voor zijn proeven eerst verlof aan te vragen. Een boer uit Sevenum had een knecht gehuurd en was met de vader van die knecht een loon overeengekomen van f 23. De CAO bepaalt echter, dat die knecht f 31.75 moest krijgen, en zo kwam ons boertje op de bon. De overeenkomst met papa sloeg de rechter niet zo hoog aan als de landelijke regeling in het CAO, die alle mogelijke vaderlijke overeen komsten doodgewoon teniet doet en voor dat feit kreeg hij f 25 boete. Tevens als een waarschuwing, aldus de Officier, voor de vele Brabantse en Limburgse boeren, die tegen deze CAO nogal eens zondigen, hetzij bewust, hetzij on bewust. Hij gaf hen de goede raad een en ander eerst terdege te on derzoeken voor men personeel aan nam, wilde er niet meer slachtof fers vallen. Bovendien kreeg deze boer nog f 25 boete, omdat hij op de eerste vordering de loonadministratie niet aan de betrokkene had laten zien, maar hem buiten de deur gezet had. Het verweer van de boer. dat die ambtenaren ook maar zonder meer het huis binnen kwamen en maar net deden of ze heer en meester waren, werd niet geaccepteerd. En om tenslotte ook de arbeiders bij de economische delicten te be trekken, moest er een Venrayse juffrouw verschijnen, die werkzaam was op een fabriek en op een goede middag vertelde, dat ze de volgen de week niet meer kwam. Ze kwam inderdaad niet meer, maar de baas, noch het gewestelijk Arbeidsbureau had dit vertrek goedgekeurd en zodoende moest ze voor de bali komen. Al had ze nog zo'n goede reden om te vertrekken, de Officier maakte haar diets, dat men nu eenmaal de gestelde regels in acht moet nemen en om haar dat te leren eiste hij f 20 boete. En dan waren er tenslotte nog wat smokkelaars, die hetzij onder de mom van Liebesgaben of voor eigen gebruik teveel goederen had den meegenomen over de grens. Zij waren de spulletjes kwijt en boetes van f 50 en f 100 waren schering en inslag. v. Dr Wiardi Beekman Stichting Na in de loop van 1953 een vier tal studies te hebben gewijd aan de ontwikkelingsgebieden in het Noorden van het land, heeft de dr. Wiardi Beekman-Stichting in de afgelopen maanden een studie ge maakt van de vraagstukken, voort vloeiende uit de ontwikkeling van N.O.-Brabant en N.-Limburg. Teneinde een inzicht te krijgen in de sociale en menselijke proble men, die de industrialisatie van N.O.-Brabant oproept, is een en quête gehouden onder een groot aantal voor een belangrijk deel uit de dorpen rondom Oss afkom stige personeelsleden van de N.V. Organon en de N.V. Zwanen berg te Oss, die reeds midden in de overgang van agrarisch naar industrieel milieu verkeren. Hoewel er geen enkele duidelijke aanwijzing is, dat de inwoners van N.O.-Brabant en N.-Limburg een geringere intellectuele begaafdheid bezitten dan elders in het land, kwam bij de in Oss gehouden enquête naar voren, dat het ont wikkelingspeil der bevolking in het algemeen veel te wensen overlaat. Ook in deze streek kwam de wen selijkheid naar voren om de leer plichtige leeftijd tot zestien jaar te verhogen. Het aanboren van nieuwe wel vaartsbronnen voor N.O.-Brabant en N.-Limburg is een dringende noodzaak. In de jaren van 1947 tot 1962 zal in N.O.-Brabant, wanneer men de invloed van migratie en emigratie buiten beschouwing laat, de mannelijke bevolking in de productieve leeftijdsgroep tussen 15 en 65 jaar met 7.500 personen toenemen en in N.-Limburg met 1.500. Bovendien moet bedacht worden dat nu reeds in de land bouw een belangrijke latente werk loosheid bestaat en dat als gevolg van de onmogelijkheid tot verdere splitsing van landbouwbedrijven over te gaan, vele boerenzoons het agrarische werk vaarwel zullen moeten zeggen. Uit de cijfers betreffende de generatiedruk valt te berekenen dat in N.O.-Brabant gedurende de periode 19471957 3.950 mannen de landbouw zullen moeten ver laten, en in N.-Limburg ongeveer 670. Tenslotte moet worden bedacht, dat in de afgelopen jaren gedurende de winters een belangrijke werk loosheid in beide streken bestond, die in N.-Limburg zelfs enige malen meer dan 10 pet. van de mannelijke beroepsbevolking be droeg. Ter bevordering van de industrie vestiging is reeds veel gedaan, maar nog veel meer zal moeten gebeuren. O.a. zal aan de verdere verkeersontsluiting' met kracht moeten worden verder gewerkt. Als bouwpastoor van de nieuwe Drievuldigheidsparochie in een van de buitenwijken van Heerlen, mag ik enkele regels schrijven over de welbekende „Kwartjesactie". Elk goed wordt dan eerst ten volle ge waardeerd, wanneer men het zelf daadwerkelijk ondervindt. Zo gaat het ook op het gebied van „Het Bouwpastoorschap Dank zij het prachtig gevonden idee van deze actie, dank zij een goedsluitende organisatie, dank zij de machtige groep edelmoedige collectanten, dank zij vooral het daadwerkelijk meedoen van talloos vele gezinnen in Limburg, wordt ons een sterke financiële en morele basis geboden bij de bouw van nieuwe kerken. Zonder deze krachtige geldelijke ruggesteun, dus overgelaten aan eigen activiteiten, die ondanks alles toch nog ruim ontplooid moeten worden, zou onze zware opdracht bijna niet te volbrengen zijn. Wij zijn dan ook elk gezin in Limburg, dat ons op deze wijze helpt, daarvoor uiterst erkentelijk. Moge onze dankbaarheid hen sti muleren tot volharding, en andere gezinnen, die nog afzijdig staan, brengen tot offervaardig meedoen. Immers: Uit het offer van dit werk, Uit de groei der getallen. Rijst daar weer een nieuwe kerk, Tot zegen van ons allen. J. AKKERS, Pastoor. Giro: 102080. Dode en drie gewonden bij autobotsing Woensdagmiddag heeft zich op de rijksweg Geldrop-Heeze onder Heeze ter hoogte van Kreijl een ernstige aanrijding voorgedaan tussen een vrachtauto, komende uit de richting Geldrop en een per sonenauto, komende uit de richting Heeze. In de personenauto was gezeten de familie M. uit Rotter dam, bestaande uit vader, moeder en dochter, alsmede een nichtje, dat uit Duitsland mee op vacant ie kwam. De bestuurder van deze auto, de heer A. M., werd op slag gedood. De drie overige inzittenden werden zwaar gewond naar het St. Anna- ziekenhuis in Geldrop overgebracht. Voor het leven van twee hunner wordt ernstig gevreesd. De perso nenauto werd totaal vernield. Sinds de tweede wereldoorlog heeft zich een belangrijke wijziging voorgedaan in 't verbruik van kran tenpapier, zoals blijkt uit het Sta tistisch Jaarboek van de Verenigde Naties. In de Verenigde Staten ontvingen de krantenlezers voor de oorlog jaarlijks een pak kranten van 25 kg, thans weegt dit 35.1 kilo. Voor Canada zijn deze cijfers resp. 15.8 en 23.3, voor Engeland 26.4 en 11.9 en voor Nederland 11.4 en 7.4. Ook in Zweden en Noorwegen is het verbruik van krantenpapier sedert de tweede wereldoorlog sterk toegenomen, doch daarentegen is het verbruik van krantenpapier per hoofd van de bevolking in Austra lië en Nieuw-Zeeland gedaald. In Australië zelfs met 25 pet. Wat Europa betreft is het op vallend, dat de „onontwikkelde" Europese gebieden, ook een zeer g krantenpapierverbruik per hoofd van de bevolking hebben: Zuid-Slavië 0.6, Spanje o.7, Portu- grl 1.3. Griekenland 1.5 en Italië (waarbij inbegrepen Rome en Nrd- Italië) 2.2 kg per jaar. Beneden een jaarlijks verbruik van vijf kg per hoofd van de be volking liggen alle landen in Afrika, Centraal-Amerika met uitzondering van Argentinië en Uruguay en Azië met uitzondering van Hongkong. Engeland bovenaan In het Statistische Jaarboek komt eveneens een opgave voor van het aantal exemplaren van dagbladen, dat gelezen wordt per 1000 inwo ners. Dit is met 615 het hoogste in Groot-Brittannië, gevolgd door 490 in Zweden, 447 in Luxemburg, 439 in IJsland, 396 in Noorwegen, 383 in België, 381 in Denemarken en pas daarna Japan en de Ver. Staten met 353 kranten per 1000 inwoners. Onder de hoger ontwikkelde ge bieden staan Nederland en Canada met resp.'249 en 248 kranten per 1000 inwoners betrekkelijk onder aan de lijst. In Zuid-Amerika zijn de verschil len zeer groot. De uitersten zijn Uruguay met 33 en Paraguay met slechts 12 kranten per 1000 inwo ners. Nog lager zijn de cijfers voor Azië: Laos en Afghanistan 2, Pa kistan 2, Indonesië 7 en India 8 kranten per 1000 inwoners. AMERIKA Er was Amerika alles aan ge legen, voordat de conferentie van Genève begon, een eenheidsfront te vormen met Engeland en Frank rijk, niet alleen tegen de Sow jet- Unie, maar ook tegenover China. Dit land is door Londen erkend en Parijs wil het misschien toelaten tot de V.N., indien Peking zich verder niet zou bemoeien met Indo-China. Amerika wenste, zo men weet, een krachtige waarschuwing te richten aan China, dat het zich moest onthouden van interventie in Indo-China en dat anders straf maatregelen zouden kunnen volgen. Eigenlijk zou men aldus reeds vóór Genève aan Peking een ultimatum stellen, terwijl men juist de aziati- sche conferentie heeft georgani seerd, om te onderhandelen. Dulles kreeg dus niet gedaan dat reeds nu een „verenigd front' werd gevormd. Wel echter min of meer als troostprijs verkreeg hij de toezegging, dat indien Genève zou mislukken. Engeland en Frank rijk zouden overwegen, toe te treden tot een veiligheidspact voor zuidoost Azië. Maar zelfs daarmee heeft Dulles een consessie gedaan Europese landen in Azië De Amerikaanse stelling is name lijk altijd geweest, dat men de aziatische landen (plus Australië en Nieuw-Zeeland moest verenigen in een Pacific-Pact, zonder de „koloniale" mogendheden. Van het verbond tussen Australië. Nieuw- Zeeland en de V.S. (ANZUS) was Engeland bijvoorbeeld tot zijn spijt uitgesloten. Nu echter zal Washing ton het moeten opnemen en dus zijn bezwaren tegen „koloniale' landen moeten prijs geven. Overi gens zal zo'n pact als het tot stand komt naar het voorbeeld van het Atlantisch Pact zich beperken tot zuidoost Azië. Deel nemen zouden behalve de genoemde naties ook Thailand (Siam) en de Philippijnen. Japan heeft toetreding afgewezen: het wil niet gemengd worden in de kwestie van Indo-China. En Britten en Franssen zullen er Syngman Rhee enTsjiang Kai-sjek niet bij willen. INDO-CHINA Intussen heeft Parijs wel aan Amerika beloofd, zo spoedig moge lijk de drie verbonden staten van Indo-China geheel onafhankelijk te maken. De V.S. kunnen dan recht streeks in verbinding treden met Vietnam, Laos en Cambodja, zoals zij deden met Zuid-Korea. Frankrijk kan toch geen weer stand bieden aan de drang der samenwerkende Indochinezen, ge heel souverein te zijn. Er zijn echter in Parijs ook kringen, die ver wachten, dat onafhankelijke rege ringen in de drie staten misschien wel tot een accoord zouden kunnen komen met de rebellen en dat China zich zou willen terugtrekken, als Fransen en Amerikanen dat ook doen. Die hoop schijnt over dreven en niemand ziet eigenlijk veel heil in de conferentie over Indo-China. Anderzijds is door vechten ook niet aanlokkelijk en dus gaat men toch praten. E.D.G. Terwijl Amerika inzake Azië tegemoet kwam aan de wens van Fransen en Britten, moesten deze laatsten met de Amerikanen weer de Fransen gerust proberen te stellen, wat de westduitse herbe wapening aangaat. Te Bonn is men nu geleidelijk wel somber gestemd. De duitse kwestie is op de achter grond gedrongen door de indo- chinese en Adenauer wacht maar op verlof om een leger te vormen. Parijs stelt drie voorwaarden: garanties van Engeland en van de V.S. overeenstemming over Saarland en algemene aanvaar ding van de franse protocollen op de EDG-verdragen. Wat Saarland betreft, is men nog geen stap verder gekomen. De befaamde protocollen houden in, dat de Fran sen eventueel divisies van het vasteland mogen terugtrekken, indien de Franse Unie over zee zulke strijdkrachten zou nodig hebben. In dat geval echter zouden de franse rechten niet mogen worden verminderd. Als één dier rechten beschouwt Parijs o.a., dat het atlantisch opperbevel in Midden- Europa en dus ook over de troepen van de Europese Defensie- Gemeenschap steeds in handen zal zijn van een frans generaal. Wat nu de Amerikaanse en Brit se garanties aangaat, die heeft Frankrijk in de afgelopen week gekregen. Zowel Londen als Washington beloven, dat zij steeds troepen zullen houden in West- Duitsland. Daardoor zal Bonn nooit een eigen politiek kunnen voeren en niet de baas kunnen spelen over Frankrijk, dat militair en industriëel zwakker zou zijn, dan een herbewapend West-Duitsland. Ongetwijfeld is die belofte be langrijk. Britse eenheden een divisie en vliegtuigen zullen worden ingebracht in de EDG- strijdkrachten. Maar of de Franse oppositie hiermede genoegen neemt, mag betwijfeld worden. De verga dering in Genève zal een oplossing moeten brengen in veel moeilijk heden. En dat dit gebeurt, gelooft geen mens meer. van 16 t.m. 22 April 1954 GEBOREN: Volleberg Maria, Bontekoestraat 2 Geerets Joseph, Castenray G 25 Tijssen Wilhelmus, Langstraat 3 Drissen Theodorus, Bergen Hendrix Johannes, Merselo M 6a Fleurkens Agnes, Overloonsweg A 4 vd. Weegh Henricus, Henseniusstr.28 Loonen Arnoldus, Langeweg 58 Wijen Anna, Maasheseweg 29a Stiphout Mart., Timmermannw. 21 ONDERTROUWD: Broers Arnoldus J„ 39 jr, fabr. arbeider, Beekweg 2 en Geurtjens Theodora G. L„ 32 jr, Maashese weg 33. Clevers Josephus J., 24 jr, leerl. machinist N.S.,Heerlen en v. Kessel Anna J. C., 22 jr, Overl.weg 47. GETROUWD: Hubers Wilhelmus A., 33 jaar, landb. en Loonen Wilhelmina M.H., 30 jr, beiden te Venray» Janssen Antonius Th. H., 26 jr, landb., te Vierlingsbeek en Poels Maria A. P., 25 jr, Venray. v. Mil Pierre G., 27 jr, technisch monteur en van Meijel Martina G. M., 22 jr, coupeuse, beiden Venray. De Gymnastiekverenig. ,,St. ChtUtoffel" maakt bekend, dat dames-en heren leden zich kunnen opgeven bij Mej. B. v. d. Putten, Jan Hensen- straat 8. De lessen worden hervat in Mei a.s. Nadere mededelingen zullen nog volgen. HET BESTUUR thans weer dagelijks verkrijgbaar aan de kwekerij. 35 ct. per ons Heerlijk bij het middagmaal of als kleine hapjes. Champignonbedrijf „De Peelhaas" Eindstraat 27 Venray PAROCHIE OIRLO le Zondag na Pasen, beloken Pasen feest vd. H. Marcus; 6.30 H. Com munie; H. Missen om 7 u. en 8.30; 10 u. hoogmis; na de hoogmis Sint Marcus-processie; 3 u. rozenkrans en lof; na 't lof vergadering vd. H. Familie afd. vrouwen; le coll. vd. kerk; 2e v. 't Groot Sem. Roermond. Maandag: 7.30 z.d. Mart. Nelissen. Dinsdag: 7.30 zieledienst overl. fam. VersleijenJoosten. Woensdag: 7.30 maanddienst Christiaan Hellegers. Donderdag: 7.30 best. jaardienst Gerardus Gooren. Vrijdag: 7.30 zieledienst Johanna vd. Water en fam. Schouten. le Zaterdag der maand; begin vd. Meimaand; 7.30 lm; 9 u. hoogmis bil gelegenheid v.h. 25-jarig huwe lijksfeest tot int. vd. fam. Voermans- Strijbos; 7 uur Marialof; biechten van 57 uur. a.s. Zondag le Zondag der maand, buitengewone'collecte der kerk. Bóetenêeehèank VENRAY Maandagnamiddag 26 April kantoor gesloten. Het Bestuur Dinsdag 27 April Slagerij Coenders Henseniusplein Wegens familieomstandigheden Dinsdag 27 April café gesloten. Merseloseweg. VENRAY Premiebetaling Zondag 25 April vm. van 1112 u. in café van Rhee, Castenray. Premie ll/t pet. Venray-Dorp. Premiebetaling Zondag 25 April van 1012 uur ten huize van de secretaris. Premie 1 pet. steeds GEBAK van A.s. Zondag na de Hoogmis (11 u.) samenkomst in de Landbouwschool van hen, die zich intresseren voor „voortuintjes". De heer Weterings, assistent van de Tuinbouwconsu- lent, zal dan 'n beknopte uiteen zetting geven, waarna enkele tuint jes worden bezocht en aanwijzingen ter plaatse worden gegeven. Te koop prachtig 2ps. slaapkamer ameublement Wintêrs, Hofstraat 2. GEVRAAGD enige volslagen werk nemers enige jongens 118-23 j. (event, voor volslagen werk) 2 jongens pl.m. 16 jaar Fa. VAN DAAL Co. Steenfabriek, Tienray

Peel en Maas | 1954 | | pagina 2