I Vcnray's vroede vaderen vergaderden i Zoekt Kerkelijke Diensten. IQóói at uui Schoonmaak ifi J. Coenen- u1 Bloem ri Voor de aanvang van deze ver gadering lagen de begrotingsstuk ken reeds klaar, maar voordat deze behandeld worden zal, het wel Mei zijn. Elders in dit blad vindt U uittreksels hieruit. Na opening van de vergadering, waarop de heer Fr. Janssen op het appèl ontbrak, werden de notulen van de vergaderingen van 23 en 27 Februari jl. goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken was o.a. een schrijven van het Sociaal Charitatief Centrum over woning bouw op de Heide, maar in de toelichting werd verwezen naar het bouwplan, wat behandeld is en waarover wij binnenkort nadere inlichtingen geven. Verder waren er goedkeuringen van genomen Raadsbesluiten door Ged. Staten, welke voor kennis geving werden aangenomen evenals de kennisgeving van de promotie van Mevr. M. v.d. Hombergh-Bot tot doctor in de letteren en wijs begeerten. Het voorstel van de Voorzitter om een felicitatie-telegram te zen den werd met algemene stemmen aangenomen. Verpachtingen In 1949 werd voor 5 jaren aan G. H. Stoks verpacht het stenen gebouw in Peelplan Zuid voor de prijs van f 150 per jaar. Betrokkene vroeg thans dit gebouw opnieuw aan hem te verhuren voor de tijd van drie jaren. De Raad ging hier mede accoord. Onlangs zijn verschillende pacht- contracten van gemeentegronden geëindigd, zodat deze gronden voor verpachting vrij zijn. In overleg met de Commissie voor Landbouwaangelegenheden werd een nieuwe pachtregeling voorgesteld als volgt: G. H. In 't Hulst, 9.30 ha, kavel 4, vak 2 f 47.50. L. H. Arts. 16.80 ha, kavel 21. vak 3, f 60.—. P. van Hoof. 11.80 ha, kavel 1, vak 2 f 60.—. A. Philipsen 11.65 ha, kavel 5, vak 2 f 55. Allen in Peelplan-Zuid. A. H. Arts, Merselo, 3.22 ha, f 60. G. Claessens, Ysselsteyn, 3.46 ha. f 40.—. J. M. v. Cuyck. Merselo, 2.70 ha, f 45.—. P. van Cuyck, Merselo, 1.99 ha, f 35.—. P. M.Derickx, Ysselsteyn, 4.52 ha, f 42.50. A. van Doorn, Merselo, 2.87 ha, f 50.—. A. Fleurkens, Ysselsteyn, 3.32 ha, f 30, P. M. Gielen, Merselo, 2.64 ha, f 60.—. H. Hellegers, Ysselsteyn, 3.36 ha, f 55.—. L. Janssen, Merselo. 10.02 ha, f 55.—. M. A. Janssen, Merselo, 1.13 ha, f 45,—, 0.90 ha, f 50.—. M. Jeurissen, Ysselsteyn, 3.50 ha, f 40.—. H. van Lipzig, Ysselsteyn, 6.98 ha. f 57.50. P. H. Madou. Merselo. 1.99 ha, f 55.—. J. H. Maassen, Ysselsteyn, 5.51 ha. f 37.50. Wed. Muijzers, Merselo, 2.78 ha, f 60.—. G. H. van Rijswijck, Merselo, 4.27 ha, f 35.—. H. H. van Rijswijck, Merselo, 4.37 ha, f 60.—. J. C. van Rijswijck, Merselo, 4.51 ha, f 40.2.08 ha, f 55.en 3.18 ha. f 65.—. P. A. van Rijswijck. Merselo, 3.29 ha, f 60.— en 2.27 ha, f 55. A. M. van Tilburg, Merselo, 3.20 ha, f 40. H. J. J. Verhoeven, Merselo, 2.76 ha, f 55.—. Allen in de Testrik. J. Rongen. Oirlo, 75 are a f 60.— Oostrumse Heide. Bij dit laatste stuk bleek de Wed. Camps uit Oostrum (als oude pachter), blijkens ingezonden schrij ven, ook nog interesse te hebben. Maar nadat de Raadsvergadering geschorst was en de Landbouw- commissie de stukken nog eens bekeken had, bleef het voorstel van B. en W. gehandhaafd en is dus Rongen pachter. Venray-Oost Voor het uitbreidingsplan voor Venray-Oost is het nodig, dat de Kolkweg wordt verlegd en verbreed, waarvoor de gemeente de beschik king moet hebben over nog enkele grondstroken. Enkele zijn reeds in het bezit van de gemeente, andere moeten aangekocht worden. De Raad kon zich daarmede verenigen. Verkoop van grond Door een aantal personen die tot het bouwen van een huis willen overgaan is gevraagd om verkoop aan hen van de daartoe geschikte bouwterreinen, gelegen aan de Julianasingel, de Oostsingel, de Tuinstraat en het Gussenstraatje. De Raad vond goed, dat de vol gende personen de grond kregen: H. Troostheide, Utrecht, Oost singel; J. W. Berhout, Utrecht, Oostsingel; G. Steiglnga, Utrecht, Tuinstraat; J. Beemer, Utrecht, Julianasingel; H. A, v. Valkengoed, Utrecht, Julianasingel; allen van Inalfa. J.H. Peeters, Heuvelstraat, Julia nasingel; A. M. v. Grinsven, Heuvel straat, Julianasingel; J. G. Achten, Leunen. Steegse Grintweg; W. van Meijel, Heide, Steegse Grintweg; J. H. Boormans, Leunen, Gussen- staatje, Leunen. Zwarte lijst In de Politieverordening wordt bepaald, dat bepaalde personen uit de dranklocaliteiten. die zich aan misbruik van sterke drank schuldig maken, moeten worden geweerd. Strafbaar waren daarbij alleen de caféhouders, zodat hij die op de zg. zwarte lijst is geplaatst bij bezoek van een café vrij uitgaat. Deze beperking van de straf baarstelling leverde moeilijkheden op en daardoor wordt niet bereikt wat men bereiken wil. B. en W. stellen derhalve op de eerste plaats in een dergelijk geval de persoon die op de zwarte lijst is geplaatst te straffen, als ook de kastelein en onder het verbod tevens te begrijpen het aandringen op toegang tot een café. De Raad had hier vrede mee, al vroeg de heer ODENHOVEN zich af, waarom hier nooit iemand van de zwarte lijst af kwam in tegen stelling tot andere plaatsen. De VOORZITTER beloofde dit eens te onderzoeken. Loonsverhoging In 1950 werd aan de leden van de stembureaux een presentiegeld toegekend van f 5.—. In verband met de zeer sterk gestegen kosten van het levens onderhoud wilde B. en W. dit ver hogen tot f 10.—. Hiermede was de Raad het eens. Hetzelfde gebeurde met het voorstel van B. en W. om de presentie gelden te verhogen voor de Raad. Eerst was dit f 5.—, nu werd dit, eveneens wegens de sterk gestegen kosten bepaald op f 7.50. De leden van de Commissie voor Landbouw aangelegenheden krijgen verder f 5.per vergadering. De leden der Commissie Openbare Werken en Industrialisatie f 2.50. Vrijlating woningruil In de Woonruimtewet 1947 is be paald, dat de Kroon, de gemeente raad gehoord hebbende, een ge meente kan aanwijzen waarin de wet geheel of gedeeltelijk niet van toepassing zal zijn. Dat houdt in: het vrijlaten van woningruil, het vrijlaten van woningen boven een bepaald huurbedrag, het aan het gemeentelijk huisvestingsbeleid ont trekken van de zgn. dienstwoningen, van de zogenaamde voorkeurs wo ningen enz. enz. Nu is aan de Raad een dergelijke vraag inderdaad gesteld, maar B. en W. zijn van mening, dat, lettend op het grote tekort aan woningen, het ongewenst zou zijn, thans de Woonruimtewet 1947 reeds buiten toepassing te verklaren voor onze gemeente, hetzij over de gehele lijn, hetzij over een bepaald onderdeel. Hieraan zijn te grote bezwaren verbonden. Ook de Raad was deze mening toegedaan. Scholen Het Schoolbestuur van Venray kreeg de gevraagde f 2.147,08 als salaris voor de onderwijzer in lichamelijke oefeningen aan de Ulo school en de f 139 als salaris voor de vakonderwijzeresin nuttige hand werken aan de lagere school op de Heide. De vergoeding voor leer lingen aan de bijzondere scholen werd voor 1954 vastgesteld op het zelfde bedrag als 1952. Eveneens voor de B.L.O. Opruiming krotten Door de Minister wordt via de Premieregeling een extra toeslag gegeven in de bouw van een wo ning volgens die regeling, gepaard gaat met het opruimen van een krot. Voorwaarde van het verlenen van een dergelijke toeslag is o.a., dat een zelfde bedrag door de gemeente wordt beschikbaar gesteld. B. en W. waren van mening, dat deze gelegenheid ook door de ge meente moet worden aangegrepen om de opruiming van bestaande krotten, waaronder ookvallen eigen noodwoningen en keten, te bevor deren, door het ook van gemeente wege beschikbaar stellen van gelden ad f5000 voor 1954. Het was logisch, dat de Raad hiermede instemde. Verkoop Peelgrond. Bij de aankoop destijds van grond voor de bouw van woningen aan het Groenewoltse pad van S. J. Drabbels werd hem een recht van voorkeur verleend op Peelgrond. Drabbels heeft thans gevraagd om verkoop aan hem van kavel 4 van de Meerselse Peel, a f 1400 per hectare. Een gelijk recht werd toegekend aan F. Janssen te Leunen toen van hem grond voor woning bouw werd aangekocht. Hij verzoekt aan hem te willen verkopen kavel 8 van evengenoemd ontginningsplan. Aangezien de commissie voor landbouwaangelegenheden er mee accoord ging, had ook de Raad geen bezwaar. Binnenkort zal P. van Rijswijck, pachter van kavel 2 en een gedeel te van kavel 3 van vak II in Peel plan Zuid gaan emigreren. Derhalve wil hij zijn pachtover eenkomst verbreken. B. en W. vinden dat goed, omdat P. van Til burg, die de Hazenhut moet ver laten door de aanleg van het vliegveld, daarmee geholpen kan worden. Er daarom was de Raad het er ook mede eens. RONDVRAAG. De Zondagswet. Hoewel het niet de gewoonte is, dat in de Rondvraag voorstellen ter tafel komen, diende de heer VAN ^HAAREN een motie in, om bij de Minister te protesteren tegen de nieuwe Zondagswet. Een groter onding had hij nooit gezien, aldus spreker. Hoewel de VOORZITTER aan vankelijk meende, dat van andere kanten reeds genoeg was gepro testeerd, bleek hij later bereid, toen hij zag, dat de gehele Raad achter de motie van Haaren stond, om dit voorstel alsnog over te nemen. En zo krijgt de minister eerstdaags ook een protesttelegram uit Venray. Service op het postkantoor De heer de BRUIJN had graag, dat B. en W. eens zou aandringen op een betere service in het post kantoor. Loketbedienden gaan rus tig de postbodes helpen, die van de route terugkomen en laten het publiek maar wachten. Wachttijden van 20 tot 30 minuten zijn geen zeldzaamheid, juist in de middag uren, als men maar even tijd heeft. Er zijn toch 4 loketten i.p.v. 2. Ook VOORZITTER had hierover klachten gehoord en zou zich in verbinding stellen met de directie. Kleuteronderwijs De heer VERAART was van mening, dat aan het kleuteronder wijs in onze gemeente nog veel ont brak en aangezien de kleuterleeftijd de meest bepalende leeftijd is, vroeg hij een ernstig onderzoek, op de eerste plaats naar de omstandig heden waaronder dit onderwijs ge geven moet worden en op de tweede plaats, met alle respect voor wat gebeurd, naar de kwaliteit er van. Al is het inderdaad waar, dat het gezin de eerste plaats is, waar de kleuter zijn vorming moet ontvan gen, het wordt toch ook de hoogste tijd, dat de gezinnen worden ont last en, dat is nu slechts zeer ten dele mogelijk. De VOORZITTER zegde een der gelijk onderzoek toe. Alleen moest men bedenken, dat er nog steeds geen wet is, die deze materie regelt, zodat men is aangewezen op het particulier initiatief. Zodoende zal een onderzoek naar de kwaliteit een zeer penibele kwestie worden. Voor Venray-kom kan misschien een oplossing worden gevonden in de noodschool, in de Patersstraat. Bejaardenzorg Vervolgens vroeg de heer VER AART naar de Bejaardenzorg, een onderwerp, dat hij reeds meermalen ter sprake heeft gebracht. De VOORZITTER kon ook nu niet anders zeggen, dan dat deze kwestie in studie was bij Kerk bestuur en Sociaal Charitatief Cen trum. Dit was echter de heer VERAART ook bekend, maar hij stond op het standpunt, dat de Burgerlijke Over heid in deze ook een taak had te vervullen, niet alleen de Kerk en het particulier initiatief. Dit bevestigde de VOORZITTER, maar de Burgerlijke Overheid zou ook staan achter de plannen door het geven van subsidies en der gelijke, maar dan moest men eerst met plannen komen. In ieder geval zou daarop nog eens worden aan gedrongen. De kwestie ziekenauto, waarna de VERAART vroeg, nadert lang zaam maar zeker zijn oplossing. Een dezer dagen is overleg met de gestichten en men hoopt dan zover te komen, dat de plannen verwezen lijkt kunnen worden. Electrificatie Peelplan-Zuid Nadat de heer MAAS nogmaals gevraagd had naar een waarschu wingsbord bij de school aan de Heide en nogmaals de toezegging gekregen had, vroeg de heer WIS MANS of het niet mogelijk was langzamer hand te komen tot plannen voor electrificatie van Peelplan-Zuid. De VOORZITTER merkte op, dat deze electrificatie valt onder de Kernvoorziening van de provincie en er dus zeker komt. Van de andere kant zal de gemeente op spoed aan dringen. Elke week markt De heer STEEGHS toonde zich ontevreden over de plaats van de varkens op de markt. De nauwe Schoolstraat geeft veel moeilijk heden met het verkeer en nu de zon weer gaat schijnen, krijgen de beestjes daar weer last van. Waar om kunnen ze niet onder de bomen worden gebracht, waar ze vroeger ook stonden. Verder zou hij zijn voor een wekelijkse markt. Gezien de aanvoer moet dat toch mogelijk zijn. De VOORZITTER beloofde een en ander eens te bekijken met de Marktcommissie. HENSENIUS. De heer ODENHOVEN sloot, als gewoonlijk, de rondvraag, met het verzoek ook andere aanvragen voor electrificatie met spoed te behan delen. Dan had hij met grote schrik en verbazing het nieuwe Hensenius- beeld gezien in ons blad en had moeten constateren, dat het nogal beduidend afweek van het beeld, dat hij in zijn kinderjaren had ge zien, terwijl verder de plaats waar het komt, hem ook allerminst aan staat. Over het laatste, aldus de VOOR ZITTER, is niets meer te zeggen. Dit is nu eenmaal besloten. Wat het beeld zelf betreft, spoorde hij aan, de bespreking van ons blad goed te lezen. Over smaak is nu eenmaal niet te twisten. Hij kent ook mensen, die het oude beeld een peperkoek-manneke noemde en zo zal het ongetwijfeld het nieuwe ook vergaan. Als men echter eerlijk probeert de kunstenaar te volgen, dan zal men ook in het nieuwe beeld kwaliteiten ontdekken. En dat was het dan. De Raad ging in geheime vergadering, zulks o.a. op verzoek van de heer Oden- hoven. van 4 tm 10 April PAROCHIEKERK VENRAY Parochie-slagzin: Beter een goed voorbeeld dan vele en ijdele woorden Priester v.d. week: Kap. Keijsers Passie-Zondag. 6 uur lm. voor de parochianen; 7 uur lm. Wilhelmina Oudenhoven-Philipsen8 uur lm. Maria Rooijakkers-Kuijpers; 9 uur Kindermis voor Carolina Janssen- vd. Vorle en zoon Engelbert; 10 uur Hoogmis voor overl. fam. Voesten- v.d. Putten; 3 uur Kruisweg en Lof voor de kinderen; 7 u. Miserere, Lijdensmeditatie en Lof. Maandag: H. Vincentius Ferrerius 6.30 zielemis v. alle overl. parochia nen; 7 uur lm. Huberta v. Meijel; 7.30 lm. Wilhelmina vd. Kuijp; 8 uur gest. jaard. Arnoldina Wijnhoven en Jan van Rijswijk (3kl); 7 uur zielelof en Rozenhoedje. Dinsdag: H. Mis v.d. dag. 6.30 lm. Petronella Franssen-Beclet; 7 uur lm. v. overledenen; 7.30 gest. jaard. Z.E. Heer Pastoor Hendrik Hasenackers (1H); 8 uur gest. jrd. Johannes Michels en Gertruda Wismans (3kl). Woensdag: H. Mis vd. dag. 6.30 lm. voor overledenen; 7 uur lm. Theodorus Pouwels, Gerard Pouwels en ouders; 7.30 best. jrd. Martinus Wismans en echtg.; 8 uur gest. jrd. Elisabeth Smulders (2kl). Donderdag: H. Mis vd. dag. 6.30 lm. vrouw v. Gestel en zoon Johan; 7.15 H. Sacramentshoogmis,leiding jongens; 8 uur gest. jrd. Gerard Sijbers en echtgenote Petronella Keijzers (1H). Vrijdag: O.L.Vr. v. Zeven Smarten 6.30 lm. Johanna Hoedemakers-van Meijel; 7 uur lm. voor overledenen; 7.30 gest. jaard. Petronella Feijen (wed. v. Diepen) 1H; 8 uur gest. jrd. Jacobus Verhaag en ouders (3kl); 7 uur Kruisweg. Zaterdag: H. Mis v.d. dag. 6.30 O.L. Vrouwhoogmis; 7 uur leesmis Huberta van Meijel; 7.30 leesmis Gertruda Vollebergh-Claessens; 8 uur gest. jrd. Hendrik C. Kuipers en Anna Haegens (lkl); 7 uur Marialof en Rozenhoedje. VELTUM: Donderdag 7 uur lm. Katechismus: Alle kinderen leren deze week herhalingslessen. PATERSKERK VENRAY Passie-Zondag: H. Missen 5.45, 6.30 voor overl. fam. Hoedemakers 7.45 t.e.v. O.L.Vr. v. Altijdd. Bij stand; 9 uur hoogmis, voor alle christenen, die om hun geloof ver volgd worden. Communiceren be gint vooraan. Ie coll. v. Paterskerk, 2e biss. noden. 4.30 kruisweg; 7 u. lijdensmeditatie. Maandag: 0. Vincentius Ferrerius of Mis vd. dag, 7.30 pl. requiemmis als jaarg. overl. fam. van Beesel; 8 u. voor Wilhelmina Poels. Dinsdag: Z. Maria Cresentia of Mis vd. dag, 8e Dinsdag v.d. St Antoniusnoveen, 7.30 pl. hoogmis t.e.v. St Antonius; 7.30 pl. lof met predikatie en gebeden voor de in gekomen intenties. Woensdag: Mis vd. dag, 7 u. lm. voor Wed. Hoedemakers. Donderdag: Z. Julianus of Mis vd. dag, 7.30 voor P. J. Rongen en echtgen.; 8 u. voor Bertha v. Meijel. Vrijdag: feest v. O.L.Vrouw van Zeven Smarten, Patrones van kerk en school, 7 u. v. Hendrina Coenen- Hendriks; 7.30 t.z.i. R; 7 u. plech tige Avondmis. Zaterdag: Mis vd. dag, 7.30 t.e.v. H. Hart van Jezus R; 8 u. Wilhel mina Poels; 8.30 voor Margaretha van Eekelen; 38 biechthoren. Dag van gebed en boete. De bis schoppen roepen ons op om Passie- Zondag te doen zijn een dag van gebed en boete, voor al degenen, die vervolging lijden. We sporen U aan, om de hoogmis bij te wonen, die opgedragen zal worden voor allen, die om hun geloof vervolgd worden en om 's middags om half vijf in de kruiswegoefening te ko men, die voor dezelfde intentie gehouden wordt. AVONDMIS. Vanwege 't Maria- jaar zullen we a.s. Vrijdag, op het feest van O.L. Vrouw van Zeven Smarten, 's avonds om 7 uur een plechtige Avondmis celebreren. Degenen, die onder deze Mis wil len communiceren, herinneren we er aan, dat men: le de gehele dag geen alcohol mag gebruiken; 2e bier of wijn alleen bij de hoofd maaltijd; 3e tot drie uur voor de H. Communie alle voedsel en tot een uur voor de H. Communie nog iets drinkbaars mag gebruiken. PAROCHIE OOSTRUM Passie-Zondag. 7 uur H. Commu nie; 7.30 en 10 uur de beide H.H. Missen; van 3—4 uur maandelijks aanbiddingsuur. Maandag: 7.30 best. gez. H. Mis v.d. overl. fam. Raedts-Verhees. Dinsdag: 7.30 best. gez. H. Mis voorWillem Loonen en Elisabeth van Heijster. Woensdag: 7.30 gest. gez. jaarg. voor Jac. Vullings, echtgenote en familie; 7.30 rozenkrans voor de vervolgden om hun geloof. Donderdag: 7.30 H. Mis t.z.int. Vrijdag: 7.30 best. zielemis voor Theodorus Jenneskens. Zaterdag: 7.30 gest. gez. jrg. voor Ger. Camps en Jacoba Hillen; 7.30 Marialof. PAROCHIE OIRLO Passie-Zondag en lste'Zondag der maand; de H. Missen om 7 uur en half 9, 10 u. hoogmis; 3 u. miserere, lijdensmeditatie en lof; le collecte is buitengewone collecte voor de kerk: 2e coll. voor 't bisdom. Maandag: half 8 maandstond voor Willem Vogelensang. Dinsdag: 8ste v.d. 9 Dinsdagen t.e.v. St Antonius a Padua; 7 uur H. Communie; half 8 hoogmis t.e.v. St Antonius a Padua; maandstond voor Anna Cath. Kemmelings. Woensdag: half 8 maandstond v. Pauline Josephine Tiessen. Donderdag: half 8 maandstond Leonardus Custers. Vrijdag: half 8 maandstond Hu- bertus v.d. Berg. Zaterdag: half S zieledienst Ant. Peters en Maria v.d. Bosch; van 57 u. biechten; 7 u. Marialof. A.s. Zondag, palm-Zondag; de palmwijding begint om half 10. Col lecte voor 't H. Graf. PAROCHIE CASTENRAY Passie-Zondag: Vandaag bid- en boete dag voor de landen waar de Kerk vervolgd wordt. Onder de H.H. Missen de maandel. bijz. collecte voor de Kerk. 10 u. Hoogmis v.d. Parochie. Na de Hoogmis processie door de Kerk. Vanwege de bid- en boete dag wordt om 2 u het Aller heiligste ter aanbidding uitgesteld, welke om 3 u. met Lof besloten wordt. Daarna Lijdensmeditatie. Maandag: 7.30 Gez. H. Mis tot intentie v. fam. Janssen-Hendriks. Dinsdag: 7.30 Gez. H. Mis voor overl. fam. Rambags-CIeven. Woensdag: 7.30 Gez. H. Mis tot dankzegging t.e.v. O.L.Vr. van Alt. durende Bijst., fam. Jeuken-Euwalds Donderdag: 7.30 Gez. Maandd. v. Piet Thielen. Vrijdag: Feest v.d. Zeven Smarten v.d. H. Maagd Maria. 7.30 Gest. Hoogmis t.e.v. de Zeven Smarten van Maria. 7.30 Kruiswegoefening en Lof. Zaterdag: Gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vr. van Alt. Bijst. tot int. van hen, die hiervoor offerden; van 5.30 tot 7.30 gelegenheid tot biechten; 7.30 Lof met rozenhoedje en gebeden v.d. Broederschap v. O.L.Vr. v. Alt. Bijst. A.s. Zondag onder de H.H. Missen collecte voor het Sociaal Charita tief Centrum, vanwege de parochi ale Caritas Zondag. PAROCHIE LEUNEN Passie-Zondag, begin vd. Paastijd 7 u. H. Mis voor Peter J. Rongen, 8.30 voor Chirstiaan Helgers, 10.15 hoogmis vd. parochie; 3 uur lof vd, kinderen; 7 u. 4e lijdensmeditatie; heden bid- en boetedag voor de ver volgde christenen; na de 1ste H. Mis uitstelling van 't Allerheiligste tot na de hoogmis. Maandag: 7.30 lm voor Martinus Peeters. Dinsdag: 7.30 lm Elis. Voermans- Litjens, vanwege de buurt besteld. Woensdag: 6.45 jeugdmistot'dank- zegging; 7.30 lm voor overl. fam. HeesenVoesten. Donderdag7.30 lm vd. overl. fam. WillemsLooven. Vrijdag: feest der 7 Smarten van Maria; 7.30 lm voor Eduard Assel- berghs: 3.30 kruiswegoefening voor de schoolkinderen. Zaterdag: 7.30 lm v. overl. fam. JanssenMichels; biechten van 56 en 6.307 u.; 7u. lof t.e.v. O.L.Vr. a.s. Zondag collecte vd. H. Plaat sen van Palestina* In de loop dezer week de jaarlijkse Paasrondgang. PAROCHIE YSSELSTEYN Passie-Zondag: 6.301m., 8.-15 voor overl. fam. Vogels-Jeurissen, 9.15 kindermis, 10.15 hoogmis voor de parochie, 3 uur lijdensmeditatie en lof. Maandag: 7.30 lm. v. overl. fam. Lemmens-Poels. Dinsdag: 7.30 gez. zieled. voor Jo en Fonske van Schijndel. Woensdag: 7.30 gez. jg. Johannes Coenen en Elisabeth Kamps. Donderdag: 7.30 maandd.v. Maria van Lipzig-Willemse. Vrijdag: 7.30 gez. jg. Comelis Frans Theunissen. Zaterdag: 7.30 lm. fam. Geerets- Gielen, 7 uur Marialof. RECTORAAT HEIDE Zondag: Passie-Zondag: 7.30 Wil helmina Bruns: 10 u. hoogmis voor het Apostolaat des Gebeds; 2.30 oefening v.d. H. Kruisweg; 7 uur lijdensmeditatie; na de hoogmis ge legenheid voor het betalen van het stoelengeld. A.s. Vrijdag toties quoties aflaat. Maandag- 7.30 uit dankbaarheid. Dinsdag: 7.30 overl. fam. Michels- Rongen. Woensdag: 7.30 overl. fam. Pee tersJanssen. Donderdag: 7.30 bijz. int.; biech ten van 7—8 uur; 8.15 buitenker kelijke bijeenkomst vd. Mariacon- gregatie van de meisjes. Vrijdag: O.L.Vrouw van Zeven Smarten; toties quoties-aflaat in onze kerk; 7.30 Huberta Janssen Gellings; 7.30 lof t.e.v. O.L.Vr. Zaterdag: 7.30 wed. Hoedemakers: 6 u. biechten; 7.30 lof t.e.v. O.L.Vr. RECTORAAT SMAKT Passie-Zondag 6.30 lm. t.e.v. St Jozef, 7.30 lm. v. Martinus Bonants 10 u. hoogmis t.z.i. Na de hoogmis aanbidding voor die landen, waar de Kerk aan vervolging is blootge steld. 3 uur pl. sluitingslof. Maandag 6.30 lm. v. welslagen examen, 7.30 overl. fam. Martens- Weijers. Dinsdag 6.30 lm. uit dankbaarheid 7.30 voor zegen in gezin en zaken. Woensdag 6.30 lm. t.e.v. St Jozef 7.30 t.z.i. Donderdag 6.30 lm. t.e.v. O.L.Vr. en St Jozef, 7.30 voor zalige le vensstaat. Vrijdag 6.30 lm. voor een bekering 7,30 t.e.v. O.L.Vrouw, 's avonds 7.30 lijdensmeditatie en kruisweg. Zaterdag 6.30 lm. t.z.i,, 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vr. vd. Berg Car- mel. Van 57.30 biechten. 7.30 Marialof. RECTORAAT VEULEN Passie-Zondag: Korte grondge dachte van de misliturgie. In de Passietijd herinnert ons de kerk bijzonder aan het lijden en den dood van de Zaligmaker; zij doet ons de stem vernemen van Christus, die in de hevigheid des lijdens tot zijnen hemelsen Vader bidt om overwin ning over zijn vijanden: zonde en dood(Introitus, Graduale, Tractus, Offertorium). Maar juist door zijn lijden en sterven werd Hij de Mid- gemaakt op met overleg gekozer^jei met de juiste pasvorm - kinderscho di< extra steun geven aan de jongq|er voeten - kinderschoenen die extra s ijn DAT ZIJN BATA KINDERSC H|N mod 20 AMERIG buigzame, flexible kinderschoen mei troffen, natuurlijke pasvorm - sterke p po m. 27-30 10.95 m" 31-34 m. 35-38 13.95 mod 57. een nieuw model is deze stevige en" TV. bruin lederen kinderschoen - ijzerste "o- fielzool. m 27-30 12.95 m 31-34 m 35-38 14.95 m. 39-40 De voorjaarskeuze in kinderscho\ Bata overtreft alles. Komt U d eens kijken en passen bij ons? plicht tot niets FILIALEN IN GEHEEL NEDERLAND er toonaangevend vindt U de ruimste keuze bij delaar v.h. Nieuw VerbondEpistel In het Evangelie zien wij, hoe de woede van Jezus' vijanden voort durend aangroeit; weldra zullen zij hun goddeloos plan ten uitvoer brengen (Communio). 7 u. H. Com munie; 7.30 lm tot dankzegging; 10 u. hoogmis; 2.30 kruisweg en lof voor de kinderen; 7 uur miserere, lijdensmeditatie en lof. Maandag: 7.30 lm v. vr. Cremers. Dinsdag: 7.30 lm voor Willem van Ooi, echtgenote en hun zoon Willy. Woensdag: 7 uur jeugdmis met volkszang met als intentie, dat onze jeugd liefde moge hebben tot het Apostolaat; onder de H. Mis collecte voor de intentie. Donderdag: 7.30 lm voor afgest. fam. NijssenCoolen. Vrijdag: 7.30 lm v. Joh. Nabuurs; n.m. 8.15 kruisweg met als slot uit stelling en zegen met het Aller heiligste. Zaterdag: 7.30 lm voor de vrouw van Jac. Koenen; biechten van 67 uur; 8 u. lof t.e.v. Maria. A.s. Zondag is de 2e collecte voor het onderhoud der H. Plaatsen in het H. Land, welke collecte wij in Uw aller milddadigheid ten zeerste aanbevelen. Deze week Woensdag zijn aan de beurt als Accoliet: Jan Fleurkens en Harrie Reintjes. a.s. Zondag zijn aan de beurt als accoliet: Harrie en Wim v. Meijel. Deze week zijn aan de beurt met kerkpoetsen: Anna Cremers en Mientje Hendriks. Katechismus: klas 2 les 7 en 8; klas 3 en 4 les 5? gft 5g; 5 en 6 les 53 §fi" 54. Ouders overtuigt u of uw kinderen de opgegeven lessen köHften. naar een mo at Wij hebben v een riteor Laat ook en steeds Jr< Tuin- Bloflc Gazofes: Asef Tuir C kamerplant vaste <o«ui Scl U Bakk is Slags Si Lab.- ir Stofj, i naa t

Peel en Maas | 1954 | | pagina 2