UI Venray zeemleerlappen Verheijen Gratis snoeihont Verplicht ouderdomspcosioen voor iedereen Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTIEN Jaatuctgadeting markt te Venray 1.95 COOPMANS' ZAADllAADEL voor Zaden LEUNEN Tel. 550 Dames handtasjes en grote tassen Het Warenhuis Pootaaedappeéen M. Muijsers U Het Warenhuis $een óckken doppen meet ËBBERINK M. Muijsers Foor de II. Communie Het Warenhuis heiland inzaaien Voor Overall's Het Warenhuis M. Muijsers Emaille wasketels zinken teilen H. HAWINKELS Candidatenlijstcn voor de Statenverkiezing. Dinsdag zijn de candidatenlijsten ingediend voor de Statenverkiezin gen, die op Woensdag 21 April a.s. gehouden worden. Voor de K.V.P. werd in de Sta- tenkring Horst ingediend: Peters Th. J. Oirlo Achten J. M. Horst Boots J. L. Horst Emonts H. M. W. Horst Laurensse L. M. M. Venray Van Mackelenberg J. Bergen Loonen J. Oostrum Van Rens J. Ottersum Van Els J. Wans sum. Verder werd een lijst ingediend van de Partij van den Arbeid en de Protestants Christelijke groep. Gouden priesterfeest Heden Zaterdag 13 Maart vieren hun gouden priesterfeest de Hoog- eerw. Pater I-ïonoratus Caminada oud-provinciaal van de Minder broeders en oud-rector van het Gymnasium alhier, te Haarlem en de Zeereerw. Pater Suitbertus Smitz, geboren te Venray, oud pastoor van Leiden, thans te Leiden. H. Familie-mededelingen Zondag 21 Mrt. a.s. gaat de aarts broederschap „De H. Familie" ter bedevaart naar S. Jozef te Smakt. Leden en jeugdafdeling denkt er aan. Bij voldoende deelname bestaat de mogelijkheid een goedkope reis te organiren naar Lourdes prijs f 139.50 of Rome f 265. Leden van de H. Familie en afd. Christelijke Moeders, ook niet leden kunnen hieraan deelnemen. Geef U spoedig op bij J. v. d. Tillaart, Stationsweg -19a, tel. 238. A. v. Aarssen, Patersstr. 16, tel. 486. „De Kleine Apostel" De nieuwe boekjes van „De Kleine Apostel" zijn aangekomen. De zelatricen kunnen ze afhalen bij de hoofdzelatrice mej. Ria Schreurs, Stationsweg 19. De vol gende week is vergadering waar alle zelatricen verwacht worden. Contributieboekjes meenemen en zo nodig contributie afdragen. Na aanrijding doorgereden De Officier van Justitie te Roer mond eiste deze week 2 maanden gevangenisstraf en 6 maanden ont trekking van het rijbewijs tegen de chauffeur J. C. uit Venray. Hij had op 13 November j.l. op de Rijksweg met zijn vrachtauto een zekere B. aangereden en was toen doorgereden. Hij verklaarde daarvan niets te hebben gemerkt. Schutterij nieuws Op de jaarvergadering van de Schuttersbond Venray en omstre ken in Heyen werd besloten, dat het Zandakker uit Venray op 12 September a.s. het schutterscon- cours 1954 zal verzorgen. Ter gelegenheid van het zilveren bondsjubileum zal een internatio naal gilden- en schuttersconcours gehouden worden in Juli a.s. Waar dit gebeurt zal nog nader worden bekend gemaakt. De bestuursleden, waaronder P. Lenssen uit Venray als secretaris, werden herkozen. Venray's Dameskoor Heden Zaterdagavond om 8 uur Repetitie in zaal Wilhelmina. Eier-leverantie Uit het jaarverslag van de Eier- vereniging St Isidorus te Yssel- steyn, bleek, dat vorig jaar 174.916 kg eieren werden geleverd, zijnde 42.230 kg méér dan in 1952. Deze hebben f 418.527,42 opgebracht of f 2,40 per kg. Het ledental bedraagt thans 88. Benoeming Tot onderlaadmeester op het Cen traal Station te Amsterdam werd benoemd J. Fleurkens, die hiermede afscheid neemt van Venray en spe ciaal van de Venrayse jeugd, waar van hij jaren lang patronaatsleider is geweest. K.A.B.-nieuws Op Donderdag 18 Maart zal de jaarvergadering gehouden worden van onze K.A.B. Zoals gebruikelijk is worden op deze jaarvergadering de diverse jaarverslagen uitgebracht en heeft dus ieder lid de gelegenheid om te horen wat er zoal in het afgelopen jaar is gebeurd. Uiteraard is dus deze jaarverga dering de beste gelegenheid om eens eerlijk te beoordelen wat of er nou toch eigenlijk door de K.A.B. wordt gedaan en ieder lid mag en kan daar dan ook zijn eigen mening over zeggen. Vrienden, indien gij van mening bent dat er nog meer gedaan kan worden, komt dan naar deze verga dering en laat daar horen welke wensen gij nog hebt. Vrienden toont dat gij werkelijk goede leden bent en komt a.s Don derdag naar de jaarvergadering van onze K.A.B. Tafeltenuis-nieuws Dat het nog steeds crescendo gaat met Red-Star, bewees zich j.l. Zon dag. toen het le herenteam: B. Oudenhoven, H. Geurts en R. Haver - mans.in Venlo, tegen koploperO.N.A, een gelijk spel behaalde. Het 2e ver loor tegen de verwachting in van ONA 4, het 3e team boekte een 10—0 overwinning wegens het niet opkomen van Neer 2. Voor Zondag a.s. spelen de heren uitwedstrijden. Voor de dames staat er een interessante ontmoeting op het programma tegen koploper Setos 2 Venlo, in het clublokaal Oude Ambachtsschool. Voorts is besloten tot het op richten van eenjeugd-afdeling. Aan meldingen hiervoor kunnen ge schieden in het clublokaal, 's Maan dags en Vrijdags. De contributie bedraagt 10 ct per week beneden de 15 jaar. O. en O. De Passieavond was een waardig besluit van het O. en O.-pi ogramma. Op deze extra-avond hoorden we door een Nijmeegs koor gedeelte uit de Matthiaspassion zuiver en goed vertolken. De tekst en uitleg die tussen de zang door werd ge geven, viel ons echter tegen. Overzicht leden-aantal N.R.S. In het rayon van onze K.I.-Ver eniging waren per 1 Januari 1954 in totaal 400 leden lid van het Ned. Rundvee-Stamboek. In dit verband volgt hieronder een overzicht van de verschillende Fokveren igingen Aantal leden N.R.S. op: 1 Jan. '53 1 Jan. '54 VenrayHeide 95 106 Ysselsteyn 51 62 Merselo 41 48 Oostrum 23 31 Geijsteren 13 13 Wanssum-Blittersw. 46 55 Oirlo-Castenray 63 78 Smakt 7 Totaal: 332 400 Paters te Horst In het kloostergebouw Nazareth, zullen zich nog voor Pasen een 14- tal Paters en Broeders, benevens een 30-tal studenten vestigen. Deze Paters van de H. Familie, verblijven thans te Wijk aan Zee en belasten zich speciaal met de zogenaamde late roepingen. DAMES! voor slaagt U 't beste bij PIJLS de Nylonspecialist Voor elke beurs Nylons Voor gehuwden 1260 gulden voor ongehuwden 756 gulden per jaar Op uitnodiging van de regering heeft de Sociaal-Economische Raad advies uitgebracht over een aantal vragen met betrekking tot de toe komstige ouderdomsverzekering. In het advies wordt o.a. gezegd, dat de in de Invaliditeitswet neerge legde ouderdomsverzekering on voldoende is, terwijl aan de Nood wet Ouderdomsvoorziening ernstige bezwaren kleven. De S.E.R. komt tot de conclusie, dat een verplichte sociale verzekering nodig is. Deze verplichte verzekering dient zich uit te strekken tot alle ingezetenen van ons land, ongeacht hun natio naliteit. De mogelijkheid wordt afgewezen om degenen, die menen vrijwillig voldoende te hebben ge zorgd voor de oude dag, vrij te stellen. Enkele hoofdpunten uit het advies zijn de volgende: 1 Bij het bereiken van de leeftijd van 65 jaar wordt een pensioen uitgekeerd, iets hoger dan de maximum-uitkering der Nood wet Ouderdomsvoorziening. Voor gehuwden wordt een bedrag van f 1260.— per jaar genoemd; ongehuwden krijgen 60 pet. van dit bedrag of f 756.als pen sioen. 2 Premieplichtig zijn allen, die een inkomen hebben. Wie geen in komen heeft is wel verzekerd, maar niet verplicht tot het betalen van premie. 3 De pensioenaanspraken moeten volgens de S.E.R. zodanig wet telijk worden vastgelegd, dat de werkelijke waarde der pensioe nen geen andere wijzigingen ondergaat dan met de algemene wijzigingen in de welvaart over een stemt. De bedragen van f 1260. en f 756.- zijn ge baseerd op het loon- en prijs niveau van 1954. Wordt dit niveau hoger, dan moet volgens de S.E.R. het pensioen hieraan worden aangepast. De maximum-premie-inkomens grens ware naar het oordeel van de Raad te stellen op 6000 gulden. De financiering zal geschieden volgens het omslagstelsel. Op grond van schattingen van de kosten der verzekering van het totale premieplichtige inkomen is het waarschijnlijk, dat bij onmid dellijke volledige invoering de pre mie ongeveer 5.5 procent van het premieplichtig inkomen zal dienen te bedragen. Bij invoering met een overgangsregeling van 5 jaar- zal gedurende de eerste vijfjarige periode het premie-percentage on geveer 4.2 bedragen. Uitgaande van de veronderstel lingen, dat de loontrekkenden voor de door hen verschuldigde premie een compenserende loonsverhoging zullen ontvangen en dat bij invoe ring der verzekering de vereve ningsheffing. welke 4 procent van de loonsom bedraagt, zal vervallen, acht de Raad de economische reper cussies wel belangrijk, doch niet zo groot, dat enkel uit dien hoofde een geleidelijke invoering der ver zekering noodzakelijk zou zijn. Vader van vyf kinderen door stroom gedood De 40-jarige schilder P. de Wijs uit de Adelstraat te Made, werd Woensdagavond opslag gedood door de electrische stroom van een loop lamp, die hij gebruikte bij het ver zorgen van zijn kuikens. Het slacht offer laat een vrouw en vijf kinderen achter. Suikerbietenteelt in Limburg uitgebreid Tijdens de te Sittard gehouden kringvergadering der Conas, deelde men mede, dat de netto-opbrengst aan suikerbieten in Limburg ver leden jaar 90 millioen kg heeft be dragen. Het gemiddelde suiker ge halte was 16.6 pet. en de middel- prijs bedroeg 44 gld. De uitzaai van Suikerbieten in het komende seizoen zal blijkens de binnen gekomen opgaven van 20 tot 25 pet hoger worden. Het gunstige weer in de laatste maanden van het vorig jaar heeft er toe bijgedragen, dat de gemid delde tarra 9,5 pet beliep, terwijl deze het jaar tevoren 16 pet be droeg. Dodelijk ongeval in Someren Woensdagavond is te Someren de 11-jarige jongen Adr. v.d. Laar, waarschijnlijk door niet voldoende acht te slaan op't verkeer, met zijn rijwiel tegen een zware vrachtauto gereden. Hij liep zó ernstige ver wondingen aan 't hoofd op, dat hij ter plaatse onmiddellijk overleed. Eindhoven verwacht 150.000e inwoner. Eind van deze maand of begin April wordt in Eindhoven de hon- derdvijftig-duizendste inwoner ver wacht, aldus blijkt uit het laatst verschenen statische kwartaalbe richt van de gemeente. Opl Janu ari van dit jaar bedroeg het aan tal inwoners reeds 149.403. Sinds 1920, toen het stadje Eind hoven door annexatie van de vijf omliggende dorpen, groeide tot een stad, dateert de snelle bevolkings aanwas van de Lichtstad. In 1920 bedroeg de bevolking 45.624, veertien jaar later werd de honderdduizendste inwoner begroet en nu, twintig jaar later, wordt dit aantal anderhalf maal zo groot. De Eindhovenaren verwachten, dat hun gemeente binnen afzien bare tijd zal uitgroeien tot de vijfde stad van ons land. welke plaats tot nu toe nog ingenomen wordt door Haarlem. Dodelijke verkeersongevallen in 1951 De statistiek van de verkeers ongevallen op de openbare weg over 1951 toont aan, dat in dat jaar in totaal 1134 mensen om het leven kwamen in het verkeer. In 1950 bedroeg dit aantal 1021. De belangrijkste stijging valt te constateren in de categorie motor rijders, het aantal slachtoffers steeg hier van 113 in 1950 tot 154 in 1951. Voorts lieten in 1951 74 bromfiet sers het leven (1950 37). Het aan tal bestuurders en inzittenden van personenauto's, dat gedood werd, daalde van 115 (1950) tot 100 (1951). In de categorie vrachtauto's was dit echter omgekeerd: 35 in 1950; 50 in 1951. 34 Zeeuwse boeren naar de N.O.-Polder Vrijdag zal te Goes de eerste groep landbouwers uit de getroffen gebieden de acte van afstand van de Zeeuwse grond en gelijktijdig de nieuwe pachtacte voor de hun toe gewezen bedrijven in de Noord oostpolder tekenen. Het gaat hier in totaal om 34 boeren, van wie 26 uit Schouwen en Duiveland afkomstig zijn, vijf uit Tholen, twee uit Zuid-Beveland en een uit Waarde. Het ligt in de bedoeling, dat in de loop van dit jaar meer landbouwers uit Zeeland dit voorbeeld zullen volgen. Zoals bekend is heeft de waters noodramp de stoot gegeven tot de herverkaveling van uitgestrekte landbouwgebieden, waardoor vele Zeeuwse landbouwers hun grond moeten beschikbaar stellen voor vergroting van de resterende be drijven. Parkeren onder een brandende lantaarn Het moge dan wettelijk toege staan zijn een auto 's nachts onder een brandende lantaarn langs de weg te parkeren, gevaarlijk blijft het niettemin. Dat hebben twee ongelukken met dodelijke afloop weer eens bewezen. Het eerste gebeurde Maandag avond in Avenhorn. Daar reed de 47-jarige C.L., met zijn motor tegen een vrachtauto, die zonder licht onder een brandende lantaarn ge parkeerd stond. De man, is ter plaatse overleden. Hij was gehuwd en vader van twee kinderen. Het tweede ongeluk vond plaats in Leeuwarden en hier was een 32- jarige moeder van drie kinderen, uit Hardegarijp, het slachtoffer. Met haar man was zij op een motorrijwiel op weg naar huis. Waarschijnlijk als gevolg van mot regen is hij op een bij een lantaarn paal geparkeerde auto gereden. De vrouw werd van de duo geslingerd en bezweek later in het ziekenhuis. Derde slachtoffer overleden De heer A.S. uit Vlaardingen, een der slachtoffers van het verkeers ongeval, dat Zaterdagavond 27 Fe bruari j.l. nabij het vliegveld Ypen- burg op de nieuwe rijksweg tussen Den Haag en Delft aan twee per sonen het leven kostte, is te Delft aan zijn verwondingen overleden. Golf van moorden in West Duitsland Sedert enkele weken geleden een jonge vrouw in Worms bekende.de moeder van haar vriendin door mid del van vergif van het leven be roofd te hebben, is een lange reeks van moorden uit alle delen van de West-Duitse Bondsrepubliek bekend geworden. Drie en dertig mensen zijn in deze weken om het leven gekomen en wel door middel van dezelfde stof, die door de moorde nares van Worms werd gebruikt, De 31-jarige vrouw in Worms had de uiterst vergiftigde stof in een bonbon gedaan, die zij aan haar slachtoffer had geoffreerd. De moordenares bekende nader hand nog 2 mensen op die manier om het leven te hebben gebracht. De Stuttgarter Zeitung schrijft Het drakenzaad uit de jaren tus sen 1933 en 1954 schiet thans op. De verwoesting van alle overge leverde begrippen van orde en waarde, de systematisch geleerde en in practijk gebrachte gering schatting van het menselijk leven, de door de oorlog veroorzaakte verwoesting van de materiële levensvoorwaarden dit alles heeft onder meer geleid tot de dingen, waarvan wij nu dagelijks kennis krijgen. Tekort aan roepingen Een ontstellende teruggang inde priester- en kloosterroepingen con stateert de bisschop van Doornik, mgr. C.M. Himmer, in zijn vasten brief van dit jaar. Hij deelt mede, dat in tien jaren reeds 9 broeder kloosters gesloten zijn door gebrek aan bezetting. Het aantal zuster kloosters is sedert 1920 met 78ver minderd. Geslaagd Aan de R.K. Hogeschool te Til burg, slaagde de heer J. Nijmeyer voor 't doctoraal examen economie. van 5 t.m. 11 Maart 1954 GEBOREN: Bastiaans Wilhelmina, Oirlo E 27 Voileberg Martina, Spurkterweg 1 Nellen Gerardus, Smakt B 7a v. Houdt Elisabeth, St. Odastr. 14 Pattirane Elisabeth, Vlakwater Cox Petronella, Steegsbroek I 14 Michels Antoinetta, Stationsweg 20 Broeren Johannes, Stationsweg C 1 Termote Marcus, 's-Hertogenbosch Willems Jacobus, Peel weg 10 Duijkers Petronella, Hoogriebr. G 37e Mulders Henricus, Paardekopweg 16 Rongen Marie, Meerlo Direks Johanna, Oirlo C 82 OVERLEDEN: Hendrix, Hendrina M. echtgen. van Koenen, J.Th. 70 jr, Leunen K10 Bonants, Maria Th.J.O., 1 jaar, Paterslaan 5 ONDERTROUWD: Franssen, Peter J.Th., 28 jr, best. posterijen, Heerlen en Janssen, Pe tronella G., 26 jr, Overloonseweg 10 GETROUWD: Wijnen, Felix A., 28 jr, brood bakker. Boxmeer en Hubers, Oda W., 26 jr, Venray. Na 19 maanden bij ons te zijn geweest, nam Onze Lieve Heer ons enigste lief dochtertje en zusje MARIA weer bij Zich. De diepbedroefde familie: J. BONANTS G. BONANTS-v. DIJCK THEO FRANS PAUL Venray, 5 Maart 1954. Paterslaan 5 Bij mijn vertrek naar St. Maarten in West-Indië een hartelijk vaarwel aan mijn oud-plaatsgenoten en nogmaals mijn hartelijke dank voor alle steun en hulp. Pater G. Kemps Donderdag 18 Maart 8 uur in Zaal Schellen. Vrienden, toont uw belangstel ling en komt allen HET BESTUUR Steeds uit voorraad te koop: Wagentjes v. achter de fiets met 26 x 2 transportwielen en banden, draagkracht 350 kg, prijs f 85. Wagentjes met industriewielen f 55.en 45.— Geheel stalen krui wagens met luchtbandwiel f 55.—, 60.en 65. Alles franco thuisbezorgd. fa. Schmitz, Roermond Schuitenberg 38 Tel. 2743 H. Janssen, Sevenum Zakken- en Zeilmakerij komt a.s. Maandag 15 Maart op de met zakken en balen voor kolen, aardappelen, meel en granen. Te koop 5 biggen en 2 Ijarige runderen P. van de Ven, Oirlo E 60. Te koop 100 6weekse pullen Black Reds B. Weijs, Heide L 31. Te koop nieuw schrikdraadapparaat op lichtnet en partij prima hooi J. Janssen, Heide L 54b. Te koop zwarte damesmantel m. 46 zo goed als nieuw. Hofstraat 2. Te koop stel garagedeuren H. Pijpers, "Eindstraat 1 Tel. 312 Te koop 2 JvR zeugen 14 w. dracht Kind. Thissen, Lorbaan-Veulen Te koop damesrijwiel H. van Hoof, Kruitweg 2. Te koop partij mangelwortelen C. Cremers, Steegsbroek. Te koop pasgekalfde koe, gust schot bijna voldr. vaars, A stal J. Direks, Blakt-Oirlo. Te koop gust schot en verse koe keuze uit drie, prima melkl., A stal Corn. Pluk, Merselo N 9. Te koop partij witte gekr. hennetjes oud 6 weken en een slachtpaard Kind. W. Cuypers, Westerbeek Post Oploo N.B. Te koop 1e nab. G. R. haver Tevens gelegenheid tot inscharen van vee. A.H. van Osch, Akkerweg 4, Venray Te koop 3 bijna voldr. vaarzen van A bedrijf, bij Frans Michels- Direks, Merselo M 117. Te koop volbloed vaars 20 Maart voldragen, witte stal. L. Janssen, Peelweg 5. Te koop R koe 24 Maart voldr. melklijsten ter inzage, A stal. J. Droesen, Heide. Te koop dragende vaars aan telling, geënt t. m.kl., A stal. A. Pouwels, Moostdijk 4 Ppl.Zuid Te koop voetbalschoenen maat 40 Maasheseweg 36. Te koop wit fornuis, keukenkast, wit kinderledikantje, kinderbox St. Jorispark 13. Te koop 2 vatspuiten z.g.a.n. tegen kleine prijs 3 gebruikte rugsproeiers A. W. Hermans, Leunseweg 5 Te koop toom biggen H. Reintjes, Veulen. Extra aanbieding flinke zonder naad Zie etalage. HET WARENHUIS fa. Th.Pouyels Zn. Hofstraat 10 Het is nu de tijd om Tuinbonen, Doppers, Peulerwten en Spinazie te zaaien. Wij houden voor U in voorraad alle Land- en Tuinbouwzaden. Prima fijn Gazon graszaad. verkrijgbaar in Vullinghs' Boom gaard, Veulen, van Ooi, Veulen. Het nieuwste in Zie etalage Telefoon 566 Hofstraat 10 Eersteling A 28-35 f 28, 35-45 f20 Eersteling B 35-45 f 18 Bintje B 35-45 f 18 Voran B 28-35 f 26, 35-45 f 18 Levering direct en franco boven de 100 kg met zak en certificaat. Tevens gevraagd per 1 Mei een knecht 14-16 jaar Hij die selecteur wil worden ge niet de voorkeur. P. CUSTERS Oirloseweg C 42 OOSTRUM H.H. Veehouders, voor runderhorzelzalf, runderhor zel waspoeder, veeluispoeder, schurftmiddelen, spenenzalf, enz. ir Langstraat 28 van onze geweldig goedkope prijzen in Keukenstellen Wasstellen Koffie- Eet- en Thee serviezen Komt even kijken, het verplicht U tot niets. Alles wordt bezorgd. Hofstraat 10 Telefoon 566 want sokken gebreid vanMIRLON slijten niet. Bovendien kan MIR- LON niet krimpen, is gemakkelijk te wassen en is heerlijk warm en zacht in het dragen. Ook zeer ge schikt voor Kindersokjes. Let op de naam „Mirlon" „Mirlon" is geen nylon Marktstraat 5 Voor gazongras, tuin- en bloemzaden Langstraat 28 Kerkboekjes Rozenkransen Prentjes- Schilderijtjes Tasjes Steeds het nieuwste fa. Th. Pouwels Zn. HofstraatlO een prima mengsel hoge kiemkracht scherpe prijzen Verheijen's Zaadhandel Leunen Telefoon 550 naar Ebberink Alle van De Denneboom, Rotterdam Alleenverkoop Hofstraat 10 Telefoon 566 H.H. Kippenhouders, voor middelen tegen verenpikken en coccidiosus, alsmede voor ont smetting van kippenhokken enz. naar Langstraat 28 in alle grootten tegen zeer lage prijzen. Alles wordt thuisbezorgd. HET WARENHUIS fa. Th. Pouwels Zn. Hofstraat 10 Wilt U een vertrouwd adres voor repareren en nieuw wikkelen van electr. motoren en stofzuigers Hofstraat 1 Te koop een gebruikte electr. wasmachine. Zij, die de Wiener IJsrevue te Krefeld willen bezoeken op Zaterdag 20 of 21 Maart, gelieven zich omgaand op te geven aan Bureau van dit blad.

Peel en Maas | 1954 | | pagina 2