Het Wn ïïlitito In het Rijk van de Piëlhaas K.A.V. Handt Voor xmm Prachtsofër „De Piëthaas" Openbare vermakelijkheden op de Carnavalsdagen. Gouden Huwelijksfeest op Vrcde-Hoeve Vastenavond begint te draaien Burgerlijke Stand Venray schietwed ADVERTENTIËN Corsetten EBBERINK Resten ro Behangse EBBEF Vastelaoveskrant verschijnt Dinsdag. Verkrijgbaar aan de bekende adressen. Colporteurs gevraagd. Opgave bij fa. v.d. Munckhof. Inzegening nieuwe scholen Donderdag a.s. zullen de door het aannemersbedrijf J.P.A. Nelissen gebouwde jongensscholen worden ingezegend. Zowel de Dr. Poelsschool als de Henseniusschool zijn al enige we ken in gebruik, maar Donderdag a.s. zal dan de officieele opening plaats hebben. Na een plechtig Lof in de Grote Kerk zal de inzegening geschieden door de heer Deken, in tegenwoor digheid van het Gemeentebestuur, de Bisschoppelijk Inspecteur, de Zeer Eerw. Heer Nieuwonhoven, de Inspecteur voor het L.O., de heer I Iermans en vele andere genodigden. Vastenavondtrein Dank zij het initiatief van Fa. de Jong uit Merselo zal er geduren de de Vastenavondsdagen het van andere plaatsen zo bekende treintje lopen door de Gemeente, waarmede dan zowel jong als oud, vlug wordt verplaatst tegen lage prijs. Bij verschillende winkeliers wor den momenteel rittenkaarten uitge reikt aan het kopend publiek, zodat men dus al bij voorbaat verzekerd is van enkele ritjes. Voor diegenen die uitgaan is dit treintje natuur lijk direct disponibel. Even gebeld en de trein rijdt voor. Met het treintje dat voor ruim 40 personen een zitplaats biedt, komt vakkun dig personeel mee, zodat lang wach ten niet nodig is en de beste service wordt geboden. De Fa. de Jong geeft gaarne alle mogelijke inlichtingen. Venray, denk aan Uw belang.... Kom Zondag UW mensen kiezen GEMEENTERAAD. Dinsdag a.s. om 5 uur zal er een openbare vergadering gehouden worden van de Gemeenteraad. De navolgende voorstellen van B. en W. worden alsdan ter tafel ge bracht: a. het ophalen van oude meta len en afvalstoffen wordt gebonden aan een vergunning van 13. en VV. b. de aankoop van het gehele bezit van de Wed. Minten-Beclet aan de Wilhelminastraat, voor de uitbreiding in Venray-Opst k 13.000 gulden. c. de aankoop van grond, langs de Min. Charles Ruysstr. en van grond in het Vlakwater van J. Aerts, terwijl aan diezelfde ver kocht zal worden kavel 7 van de Meerselse peel. d. pachtontbinding aan te gaan met M. H. Voermans voor a. perc. van 3.34.31 ha., welke nu worden verpacht aan H. W. Philipsen. die Voermans' bedrijf heeft overgeno men; b. perceel van 1.44 ha., welk wordt verkocht aan Wed. Goumans- Clabbers ter compensatie van de door haar afgestane grond voor huizenbouw; c. perceel van 2.45 ha. waarvan 1.22 ha. wordt verpacht aan L. Volleberg. eveneens als compensatie en 1.23 ha.aan J. Arts te Merselo. e. grondverkoop in de Lullse Kuilen van 1.18 ha. aan Th. Slits, als compensatie van door hem af gestane grond voor huizenbouw. f. het verlenen van hypotheken aan boerderijbouwers in Peelplan Zuid. g. onteigening van de gronden in Venray-Oost, ten behoeve van de woningbouw. Contact vergadering In Hotel de Zwaan alhier hielden .de voorzitters van de muziekgezel schappen uit onze gemeente een contact vergadering. Diverse plan nen voor de toekomst werden hier besproken. O.a. werd hier een op lossing gezocht voor de financiële moeilijkheden. De vergadering stond onderleiding van dhr. Claasens uit Oirlo. Bekendmaking De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat desverlangd eenieder kosteloos uit het kiezersregister de inlichtingen kan verkrijgen, waaruit hij kan opmaken, of hij zelf of een ander daarin al dan niet of niet behoor lijk is opgenomen. Venray, 6 Februari 1954. De Burgemeester voornoemd A. H. M. JANSSEN. U komt Zondag toch stemmen? De Burgemeester der gemeente Venray brengt ter algemene kennis, dat door hem de navolgende rege ling voor de openbare vermakelijk heden gedurende de a.s. Carnavals dagen is getroffen: Carnavals-Zondag 28 Februari: sluitingsuur in de gehele gemeen te 24 uur; het maken van muziek en het houden van voordrachten moet op 28 Febr. a.s. een half vóór liet sluitingsuur, derhalve om 23.30 uur worden gestaakt. Carnavals-Maandag en Dinsdag 1 Maart en 2 Maart: Carnavals-Maandag in Venray- Kom 0,30 uur, buiten Venray-kom 24 uur; Carnavals-Dinsdag in de gehele gemeente 23.30 uur. Dansen: Carnavals-Maandag in Venray kom van 17 tot 22.30 uur; buiten Venray-kom van 17 tot 21.30 uur; Carnavals-Dinsdag in de gehele ge meente van 10 tot 12 uur v.m., in Venray-kom van 17 tot 22.80 uur, buiten Venray-kom van 17 tot 21.30 uur. StrykmuzieU: In de gehele gemeente mag strijk- muziek (geendansmuziek) gemaakt worden tot een half uur vóór het sluitingsuur. Voordrachten: .In de gehele gemeente mogen voordrachten worden gehouden tot een half uur vóór sluitingsuur. Vergunningen: De aanvragen ter verkrijging van vergunning voor hel houden van bal, strijkmuziek en of voordrachten op 28 Februari, l Maart en 2 Maart 1954 moeten de laatsten onder over legging van de tekst der te houden voordrachten - bij de Burgemeester worden ingediend. Belasting: Door de houder van een der boven vermelde vergunningen is belasting verschuldigd overeenkomstig het dienaangaande bepaalde in de ver ordening, regelende de heffing en de invordering ener belasting op toneelvertoningen en andere ver makelijkheden in de gemeente Venray. Belanghebbenden worden nog spe ciaal gewezen op de navolgende be paling van de hiervoor genoemde belastingverordening, welke luidt: „Ieder die voornemens is een ver makelijkheid te geven of te doen plaats hebben, moet van dit voor nemen eventueel onder overlegging van de daartoe door de bevoegde macht verleende vergunning, ten minste driemaal 24 uur tevoren aangifte doen ter secretarie, zulks door invulling en ondertekening van een daartoe kosteloos verkrijg baar formulier. De belasting moet worden vol daan op Vrijdag 26 Februari of op een der daaraan voorafgaande dagen ten kantore van de gemeente ontvanger. Marktstraat 10 van 9—12 uur v.m. De kwitantie moet op verzoek terstond aan de politie worden ver toond. Aan een en ander dient streng de hand te worden gehouden. Venray, 17 Februari 1954. De Burgemeester voornoemd, A.H.M. JANSSEN Denk Zondagmorgen aan de stemming Rode Kruis-Bloedtransfusie- dienst te Venray. Donderdagavond werd in Lunch, room Verheugen namens het Rode Kruis de Karl Landsteiner-penning placquette uitgereikt aan 36 bloedgevers aan de bloedtransfusie dienst. Dr Hillebrandt overreikte de penningen aan de donors en feliciteerde hen met deze onder scheiding, die zij verdiend hebben met hun hulp aan de medemens. Ook de heer Burgemeester bood zijn gelukwensen aan en deed een dringend beroep op de gehele be volking om toch zoveel mogelijk lid te worden van de bloedtransfu siedienst. Op deze vergadering werd tevens afscheid genomen van Dr Hille brandt, die wegens vertrek naar Tegelen de leiding van deze dienst zal overdragen. Dr Adriaanse, voor zitter van het Rode Kruis, bood hem een afscheids cadeau aan, GROSLIJSTSTEMMING Voor de K.V.P. zijn in de Staten- kieskring, waartoe Venray behoort, negen personen candidaat gesteld voor de aanstaande verkiezing van de leden van Provinciale Staten. Die negen namen zullen ook voorkomen op de officiële candl- datenlijst welke eerstdaags moet worden ingediend en later voorkomt op het officiële stembiljet. Maar in welke volgorde komen die negen namen op die officiële candidatenlijst voor Ja leden van de K.V.P. dat is nu juist wat U aanstaande Zondag kunt uitmaken wanneer U deel neemt aan de, stemming over de groslijst. Op het biljet dat U Zondag in de verschillende stembureaux kunt krijgen staan ook die negen namen. De eerste naam is door het lot aangewezen en dat is in deze kring het lid van Gedeputeerde Staten de Heer Th. Peters uit Oirlo, de overige namen staan in alfabetische volgorde. Op dat biljet kunt U dan voor de namen van de mensen die U het liefst op de bovenste plaatsen wilt hebben op de officiële candi datenlijst een wit hokje rood maken. Zo moet U dan ten minste twee en ten hoogste vier personen aan wijzen. Wanneer U maar één hokje rood maakt of er meer dan vier kleurt is Uw stem ongeldig. Dus twee, drie of vier hokjes rood maken Later wordt ten aanzien van elk dezer negen personen opgeteld op hoeveel biljetten het hokje vóór hun naam rood is gemaakt en wie het hoogste aantal heeft komt bovenaan te staan en zo voorts. U heeft dus zelf in handen mede te bepalen wie op de bovenste plaatsen komt te staan en dus een verkiesbare plaats heeft, in de komende jaren dus onze streek gaat vertegenwoordigen in de Staten. Het is dus van het grootste belang, dat U Zondag KOMT stemmen en Uw stem GOED uit brengt door voor ten minste twee namen het hokje rood te kleuren. Meer dan vier is fout. Twee, drie of vier hokjes kleuren is goed, al het andere is fout en Uw stem ongeldig. Venrayse leden komt allen op. het is in het belang van onze plaats, van onze streek dat GIJ Zor.dag ONZE leden voor Provinciale Staten mede aanwijst. Jaarvergadering Fanfare St. Catharina Leunen Te Leunen hield de fanfare St. Catharina haar jaarvergadering. Door de Secretaris en Penning meester werden de diverse jaarver slagen aan de leden voorgelegd. De Voorzitter, de heer P. Weys schetste in het kort het afgelopen jaar, dat voor St. Catharina goed is geweest. De aftredende bestuursleden wer den allen herkozen. Daar 5 leden, allen solisten, mo menteel in militaire dienst zijn zal de fanfare dit jaar niet aan het federatief muziekconcours kunnen deelnemen. Voorzichtig met ijs Donderdagmiddag zakte op de Paterskoel het 9-jarig meisje R. door het ijs en ging kopje onder. Op haar hulpgeroep kwam de buurt weer plichtsgetrouw aanrennen om de helpende hand te bieden en met een nat pak was het leed weer geleden. Op 25 Februari a.s. zullen op den Hansenberg Petrus Hub. Rongen en Maria Catharina Pingen het feit herdenken, dat zij voor 50 jaren te Meerlo in het huwelijk traden. Vader Rongen is geboren te Oirlo op 30 Juni 1879. Moeder Rongen werd te Meerlo geboren 25 Augus tus 1884. Na hun huwelijk vestigde beiden zich te Meerlo en heeft het gouden paar achtereenvolgens gewoond te Venray-Draalstraat, te Overloon Holtheseweg, op Lactoria Stevens beek, Zwarte Klef-Venray en in 1923 werd naar de Hansenberg getrokken. Viermaal werd hun woning door brand verwoest. Tweemaal te Over loon, eenmaal op de Zwarte Klef en in 1944 ging de oude Vrede Hoeve in vlammen op (door de terugtrekkende Duitsers in brand gestokeni. Uit dit huwelijk werden 17 kin deren geboren waarvan nog 12 kinderen in leven zijn. 7 hiervan zijn gehuwd. De jongste zoon werd bij de geboorte-aangifte op de omslag van het boekje bijgeschre ven. 26 kleinkinderen zullen dit grote feest gaan meevieren. De bruidegom is in zijn jeugd jaren schaapsherder geweest rond Venray. Nog gaarne vertelt hij hierover en dat was volgens hem de mooiste tijd. In die jaren leerde hij breien en heden ten dage kort hij nog zijn tijd hiermede. De ouderwetse breischede wordt daarbij nog altijd gebruikt. Op latere leeftijd ging Rongen over tot ontginnen. Moeder Rongen is een echte moeder uit deze streek. Niets is haar te veel. goed gezond, nog vitaal en sterk. De 50 jaren zijn haar omgevlogen ondanks het lief en leed dat kwam en ging. Vier kinderen stierven spoedig na de geboorte en de 29-jarige zoon S jang werd met de bevrijding op 14 Oct. 1944 op het kloosterterrein van Jerusalem dodelijk door een granaat getroffen. Hij verzorgde op dat moment de honderden evacué's die in de kelders van het klooster gevlucht waren. Zij heeft geheel haar leven hard moeten werken. Haar liefste werk was spinnen, maar dat ze het andere boerenwerk aan kon bewees het feit dat zij op een dag 35 vem ipl.m. 3500 garven) rogge gebonden had. De 3 kinderen en de kinder wagen gingen dan mee naar de boer zijn land en ze verdiende er een behoorlijke cent bij. De feestdag zal wórden ingezet met een plechtige H. Mis uit dank baarheid in de Parochiekerk St. Petrus-Banden om 9 uur. De Ruiter- club St Isidorus van Venray zal het gouden paar naar de kerk begeleiden met enkele rijtuigen. De wagen van#het gouden bruidspaar zal bespannen zijn met vier paarden. De weg naar de kerk is 4 k.m. lang. De buurt is druk in de weer en er worden volop voorbereidingen getroffen. Een grote stalen schuur zal tot feestzaal worden ingericht en ruim honderd bruiloftsgasten zullen hier rond het gouden paar feest gaan vieren. Aan de boerderij en een stuk van de weg zullen versieringen worden aangebracht. Venray's Harmonie zal deze dag niet op het appèl ontbreken en naar de Hansenberg optrekken en namens Venray een serenade bren gen en de gelukwensen namens de bevolking aanbieden. Burgemeester Meerlo en Wanssom benoemd Bij K.B. is per 1 Maart 1954 be noemd tot burgemeester van de gemeenten Meerlo en Wanssum de heer J.G.A. Rutten, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester van de gemeente Broekhuizen. De heer Rutten werd op 13 Aug. 1907 te Wanssum geboren, als zoon van wijlen het Tweede Kamerlid Rutten. Hij studeerde aan de R.K. Leergangen te Tilburg en is in het bezit van liet diploma gemeente administratie en de acte M.O. Staats inrichting. Na het beëindigen van zijn studies werd hij aangesteld als ambtenaar op de gemeente-secretarie te Wans sum. In 1931 volgde zijn benoeming tot gemeente-secretaris van Broek huizen. In 1933 werd de heer Rutten bur gemeester-secretaris van Broek huizen, welk ambt hij tot op heden met grote voortvarendheid heeft vervuld. We hebben vorige week reeds gezegd, dat het Prinsenbal feitelijk de echte Vastenavond-viering in luidt. Dat zo het publiek er over denkt, bewees wel het bal zelf, waarop een stemming was, die wij nog zelden in Venray hebben mee gemaakt. Niet alleen waren er honderden prachtige costuums, waarop met alle macht en vinding rijkheid gewerkt was, niet a'leen was er een Boerenkapel, die zich zelf overtrof in muzikale kwali teiten en in lange adem, maar de gehele sfeer en de stemming was zodanig, dat zelfs vreemdelingen moesten erkennen: neen, dat hadden wij nooit gedacht. En daarmede is bewezen, dat Venray Vastenavond vieren kan. even goed als elders. Trouwens dat bewijst ook de animo voor de optocht. Optocht Inderdaad belooft deze optocht al zijn voorgangers te overtreffen. In de grote vergadering was er al een ongekend groot aantal inschrij vingen. maar ook naderhand zijn nog verschillende inschrijvingen binnen en voor zover men nu kan oordelen, zal zowel de lengte als de kwaliteit van de optocht beter en groter zijn als ooit. Temeer omdat men aan het experimenteren is met grote koppen en beelden, die we hier al te lang in onze optocht hebben moeten missen. Zondag heeft de adviescommissie voor de laatste maal zitting in Hotel de Zwaan. Hier kan men zich opgeven als groep of voor een wagen en hier kan men ook nog idee's krijgen. Propaganda Op een ander terrein is men ook al weer druk aan het werk. Hon derden affiches zijn de deur uitge gaan naar plaatsen in de omgeving, die, wat de Vastenavond betreft op Venray zijn georiënteerd. Men moet dit ook niet onderschat ten. Zo zijn b.v in Haps reeds twee bussen besproken voor Venray en in Mill wordt ook iets dergelijks georganiseerd. Dan worden er meer dan 20.000 strooibiljetten verspreid op Zondag morgen aan alle kerken en tenslotte is er de Vastelaoveskrant, die het volledige programma brengt. De Vastelaovendkrant is wat de gemeente Venray betreft, verkrijg baar vanaf volgende week Dinsdag bij de bekende adressen. „Limco" te Weert afgebrand In de nacht van Maandag op Dinsdag ontstond tegen drie uur brand in de nieuwbouw der Limco exportslachterijen aan de Parallel weg te Weert. Reeds acht minuten na het brandalarm gaf de vrijwil lige brandweer van Weert water. Zij stond echter voor een hopeloze taak, als gevolg van de grote opper vlakte, de vreselijke hitte en de ver stikkende rook. De schade wordt geschat op 200.000 tot 250.000 gulden, welke echter door de verzekering zou worden gedekt. Een bouwpastoor schryft ons: Bouwpastoor zijn, dat is bidden en werken; dat is vragen en krijgen; dat is zorgen hebben en vaak alleen zitten met moeilijkheden, maar ook ondervinden, dat O.L.Heer en vele edelmoedige mensen achter hem staan. Bouwpastoor zijn, dat is een zware m&ar ook een schone taak: te weten een huis voor God onder de mensen te mogen bouwen. Mag ik U iets vertellen van het kleine Helden-Grashoek, waar ik de eer heb bouwpastoor te zijn? De parochie bestaat 35 jaar en heeft zich al die tijd moeten behel pen met een klein en armelijk nood- kerkje. Er werd gespaard, maar de benodigde financiën ontbraken. De devaluatie deed die spaargelden in eenschrompelen. Men stond verder van het ideaal af dan ooit te voren. De parochianen gaven ongeveer f 30 per ziel en gij, lezer, gij hebt toch meegeholpen aan de rest door Uw steun aan de kwartjesactie. Schoon is dat. En nu staat de nieuwe woning voor O.L.Heer in Grashoek momenteel in de steigers en komt in 1954 klaar. Zal God ons aller werk niet be- lonèn en zegenen. P. v.d. Sterren, Bouwpastoor. Giro: 102080. Koffiesmokkel neemt weer toe Na de verhoging van de koffie prijs in West-Duitsland is de smok kel in koffie bij het Drielandenpunt bij Vaals weer in sterke mate toe genomen. De West-Duitse douane nam Dinsdagmiddag aan de Nederlandse grens een uit België afkomstige smokkelauto in beslag, waarmee via Nederland 70 kilogram koffie clandestien naar West-Duitsland zou worden overgebracht. In de afgelopen dagen zijn aan de Belgi sche grens reeds drie smokkelauto's aangehouden. Dryvend zwembad te koop B. en W. van Culemborg hebben de raad voorgesteld het drijvende zwembad, dat in Juni 1952 van de gemeente Nijmegen werd aange kocht, te verkopen voor f 13.000. De koopprijs bedroeg f 25.500. Ach teraf is gebleken, dat het bad voor Culemborg niet geschikt is. Tot de aankoop werd indertijd be sloten nadat deskundig advies was ingewonnen. Spoedig bleek echter, dat het bad in de Lek vanwege de breedte -— niet op stroom kon Boerenbruiloft Tenslotte wordt nog een dringend beroep gedaan op alle Venrayers ook Dinsdag daadwerkelijk mee te helpen aan het slagen van de boeren bruiloft. Het is een prachtig feest, degenen die het hebben meege maakt, komen vanzelf terug, de anderen moeten het nog leren. Trek ook eens een boerenkieleke aan of zet een oude toer op en help mede de boerenbruiloft te doen slagen. Poppen Dit jaar is ook weer een nieuwe actie op touw gezet, waarvoor ieders medewerking gevraagd wordt. In plaats van de vlaggen wil men dit jaar ook komen tot het maken van poppen, die i.p.v. de vl^g aan de vlaggestok wordt gehangen. Het moet met feestelijke slingers her en der over straat gespannen een echt Vastelaovend beeld geven en dat lukt alleen als we inderdaad die betrekkelijk kleine moeite willen doen. De laatste week gaat nu beginnen. Laten we zorgen, dat de Venrayse Vastenavond slaagt, door ons aller medewerking. Pracht Gabardine Mantels en Jassen vanaf 42.75 Overal naar kwaliteit gezocht En bij THOMASSEN gekocht. liggen. Ook het plan om langs de rivier een geul te graven, waarin het bad zou kunnen worden gevaren, moest worden opgeheven met het oog op het gevaar van verzanding. Voorts keurde de inspectie voor de volksgezondheid te Arnhem de Lek als zwemwater af. Het bad, dat nooit in Culemborg is geweest, zal naar de sloper gaan, tenminste als de raad accoord gaat met het voor stel van B. en W. Mislukte overval te Made Ongeveer half negen Dinsdag avond is de kassier van de Boeren leenbank te Made (N.Br.) in zijn kantoor door twee personen over vallen. N Een van de overvallers plaatste een revolver op het hoofd van de kassier. Deze behield evenwel zijn tegenwoordigheid van geest en wist het wapen te bemachtigen. In een hevig gevecht met een van zijn be lagers kreeg hij een tweede wapen in handen, benevens een gummi stok. Achteraf bleken het alarm pistolen te zijn. De twee aanvallers, die niet ge maskerd waren, sloegen op de vlucht met achterlating van een actentas. Zij verdwenen in een verderop geparkeerde auto, waarvan het nummer niet precies door de aangevallene kon worden opgegeven Door het resoluut optreden van de kassier is het de heren niet ge lukt iets mee te nemen. Kinderen en bejaarden vormen het grootste contingent slachtoffers van het verkeer De dagelijks toenemende ver- keersactiviteit, gepaard gaande met steeds toe-nemende motorische kracht en snelheid van de voertui gen, vertoont als sinistere begelei ding een steeds groeiend aantal ongelukken. In 1938 waren dat er 46.655 met 5260 doden en gewonden in 1952 79.344 met 13940 slachtoffers. Als de droeve reeks zich op een dusdanige manier uitbreidt, dan zal in een tijdsverloop van drie jaar, d.i. op 1 Februari 1956, het aantal doden tengevolge van verkeerson gevallen ongeveer het dubbele zijn van het aantal slachtoffers van de watersnoodramp op 1 Februari van het vorig jaar. Aldus becijferde de minister van Waterstaat, mr J. Al- gera, ter gelegenheid van de aan vang van de Tweede Nationale Ver keerstechnische Leergang, welke in het gebouw voor K. en W. te Ut recht wordt gehouden. Het meest tragische in deze situ atie is waarschijnlijk wel gelegen in het feit, dat vooral kinderen en ouden van dagen het slachtoffer van het moderne snelverkeer wor den. Uit de cijfers van 1950 blijkt, dat van het totaal aantal van 6127 voetgangersongevallen ongeveer de helft het gevolg zijn van „onvoor zichtig op de rijweg lopen". Tenge volge hiervan werden 2577 personen gedood of gewond. Meer dan de helft hiervan, n.l. 1300, was jonger dan elf jaar. Van de in 1950 gedode voetgangers waren er 185 jonger dan 8 en 80 ouder dan 65 jaar. Samen leverden deze uiterste cate- goriën dus niet minder dan 265 slachtoffers! Deze sinistere cijfers - aldus de voorzitter vance A.N.W.B., de heer P.F. Zimmerman eisen dat alle krachten worden ingezet en gecoör dineerd om de toenemende verkeers onveiligheid te bestrijden. De kern van deze activiteit berust in de overtuiging, dat vele ongevallen kunnen worden voorkomen door het treffen van technische maatre gelen omdat een situatie nu een maal gemakkelijker en spoediger te verbeteren valt dan de mens. „President Robert" onder medische, controle De 28-jarige R.K. uit Maastricht, die verleden jaar zoveel opzien baarde met het luxe-jacht de „Pre sident Robert" waarop hij met een heel gezelschap Nederlanders ons land had verlaten en waarover hij de leiding had, zal thans onder medische controle komen van prof. dr. Baan te Utrecht, ter voltooïng van een pscychlatrlsch onderzoek. Mevrouw Jonas overleden Maandag is op 62-jarige leeftijd mevr. Eugenie Jonas-Servais, wed. van de Maastrichtse kunstschilder Henri Jonas, overleden in het ge sticht Calvariënberg te Maastricht, waar zij al enige maanden verpleegd werd. Mevr. Jonas stond de laatste tijd in het middelpunt van de belang stelling vanwege het proces, dat tegen de Broeders te Venray aan hangig werd gemaakt over het eigendomsrecht van de schilderijen door Jonas te Venray vervaardigd in de tijd, dat hij aldaar verpleegd werd. Het proces zal normaal door de erfgenamen worden voortgezet. Carnavalsprct wreed verstoord Een ernstig ongeluk verstoorde Dinsdagavond de carnavalspret van een kegelclub te Bleyerheide. be staande uit oud-militairen, die in Indonesië dienst hebben gedaan. De 27-jarige W.J. gehuwd en vader van twee kinderen, had zich ver kleed in een imitatie-berenvacht. Vermoedelijk doordat de vacht in aanraking kwam met een branden de sigaar of sigaret, raakte deze in vlammen. Getracht werd J. de bran dende vacht van het lijf te rukken, waarin men na veel moeite slaagde. J. en de caféhouder R. hadden ech ter zodanige brandwonden opgelo pen, dat ze naar het ziekenhuis moesten worden vervoerd. J. is Woensdag aan de gevolgen van de brandwonden overleden. De café houder heeft alleen brandwonden aan de handen. Wereldproductie maïs Het Amerikaanse departement van landbouw raamt, dat de wereld productie van maïs 1953-'54 5.715 millioen bushels groot is. Volgens deze raming is de oogst van 1953- '54 de op een na grootste oogst, die ooit is voorgekomen. De grootste oogst was die van 1948-'49, welke ongeveer 6 milliard bushels bedroeg. In 1952-'53 bedroeg de wereldpro ductie 5.625 millioen bushels. Deze tweede raming van 't Ame rikaanse departement van landbouw is 85 millioen bushels groter dan de eerste, die in October 1953 werd gepubliceerd. van 12 t.m. 18 Febr. 1954 GEBOREN: Stevens, Marinus Th. St Jozefw. 15 Arts, Anna J. Kerkweg 12 Ysselsteyn Jansen. Paulina J.P. Overl.weg 35 Pouwels, Petrus W.M. Leunen K 73 vd. Leeuw, Agnes M.J St Jorispark 1 Hendrix, Gerardus M. Vierlingsbeek Jeucken, Henri P.J. Oostrum C 58 Keijsers, Johanna J.P, Steegsbroek Mulders Maria P.GPaardekopwegl8 OVERLEDEN: Tiessen, Pauline J.. echtgenote van Janssen, P.G., 61 jr, Oirlo E 24 Huwea, Juliana, 7 dagen, woon oord Vlakwater. GETROUWD: Raafs, Antonius J. M., steen fabrieksarbeider, Kruisstraat en Peeters, Joanna A., 23 jr, Langstraat Siebers, Johannes H.Th., 27 jr, fabrieksarbeider, Hoenderstraat en van Teeffelen, Gertruida G., 23 jr. Langstraat Kappel, Franciscus J.H., 24 jr, militair en Ewalts, Petronella G.L., 24 jr, beiden Kruisstraat Vossen, Jan M., 35 jr, autover huurder, Ospel en Verrijdt, Maria R.M., 24 jr, Oostrum Voortzetting van c Schutterij morgen Zonckg Engel en Santers, kamping voor de Berth Bormans Theo Wintels hopen elkaar het Heilig Sacrament van het huwelijk toe te dienen op Zaterdag 27 Februari a.s. om 10 uur in de kerk van de H. Pan- cratius te Heerlen. Daarna zal tot hun intentie een plechtige H. Mis worden opgedragen. Heerlen, Benzenraderweg 30 Venray, Henseniusstraat 1 Gelegenheid tot feliciteren 12 u. Toekomstig adres: Hofdijkstraat 30 Degene, die iets kan bewijzen van hetgeen over mij gekletst is aangaande mijn gedrag in de tijd Mei tot en met December, kan zich, aangezien ik prijs stel op mijn goede naam, vervoegen tot mij. P. A. Vermeulen- Holtermans voor elk figuur, voor iedere leeftijd Alleenverkoop voor Venray Marktstraat 5 Donderdag 25 Febr. half 8 precies bijeenkomst in Zaal Schellen. Spreekster Mej. Stollman. Trouwe opkomst verwacht Het Bestuur. Het ileuv Grote keu® lir ook vo»r n Verder alleledtrwE Zie etal; HET WAR fa. Th.Pomvels& Te koop luxe ruin Wed. Verschkure Degene, die%~S in de Huishoutbchc verkeerde lichtg heeft meegenomen, verzocht deze om bericht te zenden a Oirlo G 40, TeL 82: Te koop partij bi B. Bonants, Sma Te koop Groenkraag: v P. Spreeuwenbei GEVRAAGD herenhuis o standswoninj en andere v te Venray. Brieven onder nr dit blad. Crêpepapier al touw, punaises, HET WARI fa. Th. Pouwels 5 Te koop electr. motor 10 pk in prima staat. Prijs billijk. Adres N. de Groot, Gasstraat, Venray, tel. 317 of 701. Biedt zich aan net meisje voor dag en nacht, gezin. Kan goei w jaren gediend. Adres bureau var Te koop 2 voldragen L. A. Wilmsei, C Pei Wist U dat orze 1 5 gram wegen. Lat zaadpakjes worcen gram gewicht, met e van 12 ct. per pakje, korting op Tuinrad winkel worden afge Haal even een gratis Coopmans' 2 Langstra Broch< Armban Ringe Snoeren 1 Bouquei Goedkoop en fa. Tb. Pcuw Hofstraat 10 GEVRAAGD werkster voo* e per week. Zelfstaidi Brieven onder nr. dit blad. Te koop prima serrad van Kempen, Erl Te koop beste koe 8 f met hoge pr»du en i.g.s^a A. Engels, Meisel spotgcedl Randen, Hal HET WARE Hpfstraj 20 maal sterk sokkenvvel, krimpt niet, warm aan de mot-echt, in verschillen ook zwart. Markutr,

Peel en Maas | 1954 | | pagina 2