Fa. van den Munckhof - Venray DRUKWERKEN SCHRIJF ARTIKELEN Kerkelijke Diensten Voert de vogels van 31 Januari tot 6 Februari PAROCHIEKERK VEN RAY Parochie-slagzin: Beter een goed voorbeeld dan schone en geleerde woorden. Priester v. d. week Kap. Keijzers 4de Zondag na Driekoningen: 6 uur lm.; 7 uur lm. vr. van Gestel en zoon Johan; 8 uur voor de pa rochie; 9 u. kindermis Petronella Fransen-Bcclet; 10 u. hoogmis voor overl. fam. Hanen-Willems-Dijk- mans. Na de hoogmis vergadering van Apostolaat des Gebeds in het Dekenaat; 2 u. grote Congregatie in de Kapel van Jerusalem; 3 uur kinderlof; 7 uur Rozenkrans en lof. Maandag, H. Ignatius, 6.30 zielem. voor alle overl. parochianen; 7 uur lm. Arnoldina Poels; 7.30 lm. overl fam. Janssen-Claessens en Gerard Janssen; 8 u. hoogmis t.e.v. O.L. Vrouw; 7 u. zielelof en rozenhoedje. Dinsdag, feest v. O.L. Vr. Licht mis, dag van devotie, 6.30 leesmis Herman Roeffen; 7.15 Cath. v. Els- v. Opbergen en dochter Maria; 8 u lm. parochianen; 9 u. wijding der kaarsen en hoogmis t.z.i.; 3 uur kinderlof en Blasiuszegen; 7 uur Rozenhoedje, Lof en Blasiuszegen. Woensdag, H. Blasius, le der 7 Woensdag t.e.v. St Jozef. Na de H. Missen Blasiuszegen, 6.30 lm. Mart. vd. Putten en echtg. en Broeder Johannetus; 7 u. lm. t.e.v. H. The- resia; 7.30 Johannes Muis, besteld door Mannenkoor; 8 uur bestelde dienst Roelof Drent. Donderdag: H.Andreas Corsinus. 6.30 lm. Arnoldina Poels; 7.15 H. Sacramentshoogmis, leiding meisjes 8 uur gest. jrd. Peter Hub. Janssen en dochter Leonarda (1H); 8 uur zijalt. lm. zek. int. (V); 67 gel. tot biechten; 7—8 H. Uur, daarna nachtelijke aanbidding. Vrijdag: eerste Vrijdag. H. Agatha. 6.30 lm.7.15 H. Harthoogmis; 8 uur lm. zek. int. (K); 7 uur Rozenhoedje, Lof en verering reliquie H. Kruis. Zaterdag: eerste Zaterdag. 6.30 O.L. Vrouwhoogmis; 7 uur leesmis Elisa en Ardina van Haren; 7.30 lm. Petronella Theuws; 8 uur best. jaard. Gerard v. Heijster en echtg.; 9 uur pl. huwelijksmis v. bruidspaar van Kessel-Linders; 7 uur Marialof en gebeden van eerste Zaterdag. VELTUM: Donderdag 7.30 leesmis. KATECHISMUS: De kinderen v.d. 3e en 4e klas leren deze week de 29e en 30e les; de hoogste klassen de 30e en 31e les. Voortplanting des Geloofs In de komende weken zullen de zelatricen rondgaan om de contri butie op te halen en nieuwe leden bij te winnen. De Paus verlangt, dat alle Ka tholieken aan het Missiewerk der Kerk een krachtige steun zullen geven en wel op de eerste plaats door het lidmaatschap van Zijn Genootschap tot Voortplanting van het Geloof. Het lidmaatschap vraagt van de leden een kort dagelijks gebed voor de Missies en een lage contributie van slechts 11 cent per maand; voor leden van 1318 jaar slechts 5 cent per maand. Men kan de jaarlijkse contributie van f 1.30 of 60 cent voor de jon geren in ééns of ook in meerdere termijnen betalen, zoals U dat af spreekt met de zelatrice. De contributie is voor de jon geren zo laag, dat ze die gemak kelijk van hun eigen zakgeld kun nen betalen. PATERSKERK VENRAY Vierde Zondag na Driekoningen 5.45 lm. t.e.v. Don Bosco; 6.30 voor overl. moeder; 7.45 t.e.v. 't H. Hart van Jezus (R); 9 uur Hoogmis voor Jacoba v.d. Munckhof v.d. Winkel en haar zoon Arie; Communiceren begint vooraan; eerste collecte v.d. Paterskerk, tweede vd. biss. noden; 4.20 gez. Vespers, 5 uur Lof. Maandag: H. Ignatius, bisschop en martelaar; 7.30 H. Mis v. Joh. Muis, namens de buurt; biechtgel. v. 48 v. 't feest v. Maria Lichtmis. Dinsdag: Maria Lichtmis. 6 uur en 6.30 H. Mis; 7 uur pl. kaarsen- wijding en processie, waarna de pl. Hoogmis. Gedurende de kaarsen wijding en processie wordt er geen H. Mis gelezen in de kerk en geen H. Communie uitgereikt. Na de pl, Hoogmis wordt er in de kerk nog een H. Mis gelezen om 8.30; achter 't hoogaltaar 7 uur lm. voor overl. echtgenoot en vader; 7.30 overl. ouders v.d. Pasch-Gerritsen; half 5 en na 't Lof van 6.30 Blasiuszegen. Woensdag: feest vd. H. Blasius, bisschop en martelaar; 8 uur H. Mis voor José Kremer-Vullinghs. Donderdag: H. Josephus a Leonis sa: 7 uur H. Mis voor Huberta Janssen-Gellings als lid v. 't Koordje, 48 uur biechtgelegenheid. Vrijdag: eerste Vrijdag vd. maand 7 uur H. Mis voor Gertr. Goumans 7 30 t.z.intentie (R); 7.30 Hoogmis, votief mis v. 't H. Hart; 8.30 overl. fam. Roelof Drenth. Zaterdag: H. Titus. 7 uur H. Mis voor overl. moeder; van 3—8 uur biechtgelegenheid. Plaatsengeld Nog enkelen moeten hun plaatsen betalen. Dat kunt U'nu goed doen bij 't begin van de goedkoopste maand. Maria-Lichtmis Onze H. Vader de Paus, spoort ons aan, in hetMariajaar deMaria- feesten met bijzondere luister te vieren. Vandaag herdenken wij Maria's offergang naar de tempel na de geboorte van Christus. Met Maria gaan wij vandaag naar de kerk om het H. Offer op te dragen. Om 7 uur is de plechtige kaarsen- wijding. Daarna worden er bij de communiebank kaarsen uitgedeeld. Ieder kan een gewijde kaars komen halen en mee naar huis nemen. Achterin de kerk zal een schaal ge plaatst worden waar U 't geld voor de kaars kunt.deponeren. U wordt verzocht met de kaarsen-processie mee te trekken. Onder de H. Mis moet de kaars ook branden bij 't zingen van 't Evangelie en ge durende de canon. PAROCHIE LEUNEN Vierde Zondag na Driekoningen; 7 uur H. Mis vd. parochie; 8.30 H. Mis vd. overl. fam. Heesen-Voesten; 10.15 hoogmis v.d. overl. ouders Claessens-Wilms; 2.30 Congregatie der meisjes; 3 uur Lof. Maandag: 7.30 Sol. gest. jaarg. Mathijs Geurts en beide echtgen. Dinsdag: Maria Lichtmis. Dag v. devotie; 7 uur H. Mis v. Martinus Peeters; 8.30 H. Mis voor Martinus de Rijck; 10 uur Hoogmis v. Eduard Asselberghs; 9.45 wijding d. kaarsen en processie; 3 uur Lof, daarna H. Blasiuszegen tegen keelziekte. Woensdag: 7.30 gest. jrg. Antoon Derks en echtg.; na de H. Mis H. Blasiuszegen; 10 uur biechten vd. Meisjesschool. Donderdag: 7.30 gest. jrg. Johanna vd. Pasch en Martinus vd. Berg; 10 uur biechten vd. Jongensschool. Vrijdag: eerste Vrijdag vd. maand 7 uur H. Mis v. Peter Joh. Rongen; uur hoogmis t.e.v. het Allerh. tot int. v.h. die daartoe offeren. Na de hoogmis oef. v. eerherstel; 3.30Lof vd. schoolkinderen. Zaterdag: Onb. Hart van Maria; 7.30 sol. gest. jrg. Peter Johannes Martens; biechten van 56 uur en 6.30—7 uur; 7 uur Lof t.e.v. O.L. Vrouw. A.s. Zondag maandcollecte voor onze kerk. (vorige 95 gld.) PAROCHIE OOSTRUM Vierde Zondag na Driekoningen 7 uur H. Communie; 7.30 en 10 uur de beide H. Missen; 3 uur Lof. Maandag: 7.30 best. zielemis voor Antonetta Custers. Dinsdag: feest v. Maria Lichtmis; 7 uur H. Communie; 7.30 en 10 uur de beide H. Missen, waarvan de lste v.d. overl. fam. Rutten-Botderi; 3 uur Lof. Woensdag: 7.30 best. zielemis vd. overl. ouders Custers-Lenssen; na de H. Mis Blasiuszegen; 7.30 Rozen krans vd. vervolgden om hun geloof. Donderdag: 7.30 gest. gez. jaarg. voor vrouw Pcels. Vrijdag: eerste Vrijdag d. maand. 7.30 pl. H. Mis t.e.v. 't H. Hart, op te dragen v. Ger. Janssen en echtg.; 7.30 pl. Lof t.e.v. 't H. Hart. Zaterd*ag: eerste Zaterdag van de maand; 7.30 PI. Mis t.e.v. O.L. Vr. van Oostrum uit dankbaarheid; 7.3Ö Marialof. PAROCHIE YSSELSTEYN Vierde Zondag na Driekoningen; 6.30 lm.; 8.15 lm. vd. parochie; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis tot int. van de fam. Wismans-v. Vegchel; 2.30 Lof. Maandag: 7.30 lm/"tot int. v.d. fam. Arts-Fleurkens. Dinsdag: feest v. Maria Lichtmis; feestdag van devotie, 6.30 lm.; 8.15 lm. vd. Jonge Garde; 9.15 kinder mis; 10,15 hoogmis uit dankb. vd. Janssen-Koppens; 2.30 Lof, waarna Blasiuszegen. Woensdag 7.30 gez. zieledienst v. Willem v. Rijswijck en echtgenote. Donderdag 7.30 gez. jg. v. Maria Cath. van de Weijer. Vrijdag, eerste Vrijdag vd. maand 7.30 gez. H. Mis t.e.v. H. Hart uit dankb. vd. fam. Goumans, waarna uitstelling vh. Allerheiligste en toe wijding a.h. H. Hart, daarna ver ering vd. reliquie v.h. H. Kruis. Zaterdag: eerste Zaterdag, toege wijd a.d. verering vh. Onb. Hart v. Maria; 7.30 lm. uit dank vd. fam. van Ass-Geerets; 6 uur Marialof. PAROCHIE OIRLO Vierde Zondag na Driekoningen; 6.30 H. Communie; 7 uur leH. Mis; 8.30 2e H. Mis; 10 uur Hoogmis v.d. parochie; 3 uur Rozenkrans en Lof; eerste collecte vd. kerk, 2de voor 't Dekenaal Soc. Char. Centr. Maandag: 7.30 maandstond voor Willem Vogelenzangs. Dinsdag: feestdag v, Maria Licht mis, dag van devotie; 7 uur en 8.30 leesmis; 9.45 wijding der kaarsen en processie, 10 uur Hoogmis gest. jaarg. voor Gertruda Heidens-van Vechel; 3 uur Rozenkrans en Lof na 't Lof wordt de Blasiuszegen gegeven. Woensdag: 7.30 best. jrd. Wilhel- mina Teeuws. Donderdag: dag v. eeuwigdurende aanbidding voor onze parochie 6 uur uitstelling v.h. H. Sacrament; 7 uur lm. v. Anna Cath. Kemmelings, best. door 't liefdew. v. O.L. Vr. v. Lourdes; 8.30 lm. v. Fientje Ver- sleijen; 10 uur hoogmis zieledienst voor Elisabeth Brunken5.30 Com pleten, Te Deum en sluiting. Vrijdag: eerste Vrijdag vd. maand toegew. a.h. H. Hart v. Jezus; 6.30 H. Communie; 7 uur lm. v. Antoon Ewals; 7.30 Hoogmis t.e.v. H. Hart van Jezus, sticht. Baeten-Jeurissen, na de Hoogmis uitst., acte v. toew., Tantum Ergo en zegen; 's avonds 7 uur Lof t.e.v. 't H. Hart v. Jezus. Zaterdag: eerste Zaterdag van de maand, toegew. a.h. Onbevl. Hart v. Maria; 7 uur H. Communie; 7.30 Hoogmis t.e.v. 't Onbevl. Hart van Maria, best. jrd. v. Peter Herman Rongen en Hendrina van Rijns: biechten van 57 uur beide biecht stoelen; 7 uur Marialof. RECTORAAT HEIDE Vierde Zondag na Driekoningen 7.30 bijz. int.; 10 uur Hoogmis voor het St. Petrus-Liefdewerk; 2.30 Lof. Maandag: H. Ignatius, martelaar 7.30 v.d. verlaten zielen; biechten van 6.007.30. Dinsdag: Maria Lichtmis; 7.30 v. Piet van Meijel; 10 uur kaarsen wijding, waarna Hoogmis t.e.v. O.L. Vrouw voor een bijz. int.; 2.30 Lof met oplegging v.d. Wonderdadige medailje en Blasiuszegen, Woensdag: H. Blasius. 7.10 H. Communie en Blasiuszegen; 7.30 Wilhelm Loonen en Elisabeth van Heijster. Donderdag: 7.30 overl. familie Nellen-Rutten; biechten 6.007.30. Vrijdag: eerste Vrijdag vd. maand 6.45 H. Communie; 7.30 bijz. int.; 7 uur Lof t.e.v. H. Hart v. Jezus. *3 Zaterdag: Priester-Zaterdag. 6.45 H. Communie; 7.30 overl. fam. van Vegchel-Arts; 6 uur biechten; 7uur Lof met gebeden v.d. le Zaterdag. RECTORAAT SMAKT Vierde Zondag na Driekoningen; 6.30 lm. tot zek. int.; 7.30 lm. overl. fam. Koenen-Coppes; 10 uur hoog mis v. overl. fam. Coppes-Drabbels; na de hoogmis Maria-Garde, meisjes 3 uur Lof. 338& MM Maandag: 6.30 lm. t.e.v. H. Bri- gitta; 7.30 lm. v. Herman Martens. DinsdagMaria Lichtmis, dag van devotie; 6.30 lm. v. een overledene; 7.30 lm. voor overl. fam. Basten- Bonants; 9.45 kaarswijding; 10 uur hoogmis t.e.v. O.L. Vrouw en St. Jozef; 3 uur Lof waarna Blasius zegen. Woensdag: 3e vd. 9 Woensdagen ter voorber. op het feest v. St. Jozef; 6.30 lm. int. leden vd. Boerinnen- bond; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. St. Jozef. Na de H. Missen Blasiuszegen; 7 uur Maria-Congregatie (meisjes). Donderdag: 6.30 lm. voor overl. vader; 7.30 lm. uit dankbaarheid voor verkr. gunst; van 5 tot 7 uur biechten; 7 uur H. Uur. Vrijdag: eerste Vrijdag vd. maand. 6.30 lm. t.e v. H. Hart, daarna uit stelling, litanie en zegen. Voor en na de H. Mis biechtgelegenheid; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. H. Hart. Zaterdag: Priester-zaterdag; 6.30 lm. t.e.v. Onbevl. Hart van Maria; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vr. v.d. berg Carmel; van 5 tot 7 biechten; 7 uur Marialof. De Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Vogels verzoekt ons het volgende mede te delen: In de laatste jaren kan er van een zekere vermindering van de in ons land voorkomende vogels gesproken wordan, een gevolg van velerlei omstandigheden. in de eerste plaats wel door de veranderingen, die zich in het na tuurlijke millieu der vogels hebben voorgedaan. Het is een redeu te meer om er naar te strevan verdere verliezen zoveel mogelijk tegen ta gaan. Daarmede is niet allean 't belang van de vogels gemoeid, doch ook dat van de mens, die deze dieren in hun grote verscheidenheid niet kan en niet wil missen. Ais de winter invalt hebben de vogels aan ernstige gevaren het hoofd te bieden, vooral aan honger en dorst. Tal van landgenoten beijveren zich dan de vogels van het uodige te voorzien, vele anderen zijn daar toe wel bereid, doch vragen zich af hoe zij op eenvoudige wijze hulp kunnen verlenen. In de eerste plaats voor hen heeft de vereniging een geschriftje „Helpt de vogels in de winter" samengesteld. Op aanvrage wordt daarvan gaarne kosteloos een exemplaar toegezonden. (Adres: Heerengracht 540, Amsterdam). Odöi huls, scheef, (adtieh en kantens A Brand's „Up" A Brand's Edel Pils Brand's Ede! Mali

Peel en Maas | 1954 | | pagina 2