Ciuui Mök SPORT Bouwtei Meisjes, K.A al uw drukwerk en al uw artikelen voor kantoor NIEUWE KEEKDi ADVERT Landkoi KXP. aid. ïeeverzekei'ing Geldlet Zao*erdag 30 Jannewarie slot zien tenten op ien Zaal Wilhelmina mit en waereldstadprogram o.a.: De neeje Prins Carnaval Miss Babysit de schoonste kleurlinge Senor Toreadores de man waorvur de stiere beve. Monsieur Goddet de Tour Tour de France in optima forma. (Venray) (Z.Amerika) Mr. Mc Gregor Schotse doedelzakspecialist. Herr von Kemp sterkste kèl van de waereld. (Spanje) (Frankrijk) (Schotland) (Duitsland) (Nederland) (hiernamaals) Maan en Matties Nederlands beste clowns. Nico van Melo ien spiritistische seances. De Roodse Blaoskapel 't baeste circusorkest. Prachtstalle mit schon raspaerd. De vurstelling begint um 8 uur 11. Kaarte zien te kriege ien Sigarewinkel „Maan" ien de Paotersstraot en ien Sigarewinkel d'n Boog, Merret Dinsdag a.s. om 5 uur vergadert de Raad der Gemeente Venray. Op de agenda staan o.m. plannen om de in 1952 opgerichte kwekerij ten behoeve van de gemeentelijke bossen nabij de Ballonzuil op te ruimen, daar hier teveel onkruid staat. Men zal nu in de Vredepeel een nieuwe poging doen. G. Fleurkens en H. Janssen uit Ysselsteyn hebben een verzoek in gediend om samen 1030 m2 grond te kunnen kopen aan de Puttenweg f 1,— per m2. Verder zal op deze vergadering besproken worden de vaststelling van oen nieuwe verordening, die de bezoldiging regelt van ambtenaren in dienst der Gemeente, een en ander in verband met de 5 pet loons verhoging van 1 Jan. j.l. Eveneens stellen B. en W. voor de betreffende kindertoelagever ordening te wijzigen. Ook een verandering in de stand plaats-aftrek wordt voorgesteld, iets wat de regering tot heden niet heeft gedaan, daar deze nu eenmaal vast houdt aan het classificatiesysteem. Of het argument wat B. en W. gebruikt, ter bestrijding van dit classificatiesysteem, inderdaad ge accepteerd zal worden, zullen we moeten afwachten. In haar toelichting zegt B. en W. o.a., dat kleinere plaatsen grotere kosten voor onderwijs met zich brengen en, dat het culturele ver- zorgingspeil ontbreekt. Deze nadelen zijn veel groter, aldus B. enW., als het feit, dat men in grote plaatsen meer concurrentie heeft tussen de middenstand, ruimere keuze, goed kopere artikelen en betere service. Of dit laatste „genomen" zal worden door de middenstandsafgevaardig den, zullen we moeten afwachten. In deze Raadsvergadering zal tenslotte het voorstel van B. en W. besproken worden om aan de heer Fr. Vermaaten met ingang van 1 Febr. a.s. eervol ontslag te verlenen als ontvanger der Gemeente Venray. In zijn plaats stellen B. en W. voor een nieuwe ontvanger te kiezen uit de volgende candidaten: 1. J. H. van den Heuvel, Commies ter Secretarie, Venray. 2. J. H. W. Wijnhoven, Commies ter Secretarie, Venray. Doordat de Minister nietaccoord ging met de Venrayse winkelslui tingswet in zijn huidige vorm, stellen B. en W. voor de Zaterdag sluiting om 2 uur alleen van Maart tot October te laten gelden. Tot 9 uur mogen de winkels ge opend zijn: Zaterdagen voorafgaande aan de kermissen; Zaterdag vóór, Maandag en Dins dag van de Vastenavond; Koninginnever jaardag; Bevrijdingsdag; De dagen voor 's Heren- en Maria- Hemelvaart; 31 October; Zaterdag voor Pasen en Pinksteren 5 December. Bromfietsclub Venray kent nu inderdaad een bromfietsclub, die onder de naam van Pceltuffers Maandag j.l. defi nitief is gestart. De leiding hebben Jacq Fonckals Voorzitter, terwijl verder de heren J. Goumans, J. v. Opbergen. J. Coe- nen en H. Hartman mede in het bestuur zitten. De Venrayse vereniging zal lid worden van de Ned. Bromfietsbond. Met het begin begonnen Maandagmorgen zijn een 50-tal patiënten uit St Servatius met het grondwerk begonnen, benodigd voor het te bouwen complex fabrieks panden aan de Maasheseweg tegen over „Buitenlust" voor de N.V. „Entil". Benoeming Tot opvolger van de heer Bosmans werd jl. Donderdag aan de MULO- school alhier benoemd de heer H. Crooymans uit Overloon. Custer's Machinefabriek N. V. ^"Zaterdag j.l. werd bij Custers Machine en Constructiewerkplaats het 50ste personeelslid aangenomen, wat een bescheiden mijlpaal voor dit bedrijf betekent. Intussen zijn al weer enkele ar beiders meer aangenomen, waaruit <jus wel blijkt, dat dit niet het einde is van die ontwikkeling. Deze werk plaats is goed van orders voorzien, zowel uit binnen- als buitenland en er staan verschillende nieuwe pro jecten klaar voor 1954 die wederom nieuwe mogelijkheden voor de naaste toekomst inhouden. Plannen liegen dan ook gereed om ten spoe digste een derde hal te bouwen, benevens een nieuwe kantoorruimte. De bouw hiervan hoopt men zo spoedig mogelijk te verwezenlijken. VASTELAOVEND Blijkens achterstaande advertentie is dus volgende week Circus Mök, waar naast een keur van buiten landse artisten ook Nico van Melo e.a. Venrayse medewerkers hun beste beentje voor zullen zetten om werkelijk een geslaagde kolder avond in elkaar te boksen. Een kolderavond, waarvan het hoogte punt ongetwijfeld de nieuwe prins zal zijn, die de komende Vastelaovend in Venray heer en meester zal zijn. Doch niet alleen op het trein der zittingen wordt hard gewerkt. Men is druk bezig met het samenstellen van de krant. De adverteerders, die vorig jaar reeds hun geld hiervoor gegeven hebben, krijgen van de week een nadere aanschrijving, en men vertrouwt dat de antwoorden hierop zo spoedig mogelijk binnen komen. Verder is de optochtcommissie al met verschillende bedrijven, vereni gingen en particulieren overleg aan het plegen en zo links en rechts zijn de eerste plannen al klaar voor wagens en groepen. Op Maandag 2 Februari a.s. is een grote verga dering hiervoor. Men wordt dan verzocht zijn plannen in te leveren. Een dringend beroep om alle steun en hulp te geven, die de Vastel- aovendclub zou nodig hebben, zal wel niet nodig zijn. Misschien wilt U er verder aan denken dat 13 Februari het Prinsenbal is en dat dit gecostumeerd is. Dus de oude pakjes dan maar eens vast na ge keken. De Witte Boot Mogen andere verenigingen nog wel eens klagen over gebrek aan belangstelling bij hun jaarlijks con cert, de Vlasbloem en de Oostrumse Harmonie, kunnen ieder jaar weer opnieuw op een trouwe schare supporters en belangstellenden rekenen. Zo ook nu weer toen de Vlas bloem het toneelspel „De Witte Boot" opvoerde onder regie van P. Vermeltfoort. Een goed stuk, dat door de leden van de Vlasbloem op uitstekende wijze op de planken werd gebracht. Oostrum's Harmo nie toonde in enkele stukken, dat zij met recht tot een van de beste corpsen van onze gemeente ge rekend mag worden. Koster Nelissen uit Oirlo onderscheiden De heer Nelissen uit Oirlo vierde Donderdag een gedenkwaardige dag, zijn 60-jarig jubileum in dienst van de Parochiekerk in Oirlo. Voordat hij in 1900 tot koster werd benoemd een benoeming, die elders in dit blad nog eens wordt opgehaald was hij reeds 6 jaren werkzaam als organist. En dit is hij al die tijd trouw gebleven. Ter herdenking van dit feit werd Donderdag een plechtige Hoogmis opgedragen waarin het Oirlose kerkkoor op voortreffelijke wijze een meerstemmige mis ten gehore bracht. Bij de daarop volgende receptie kon Pastoor Ver voort de heer Nelissen niet alleen danken voor al zijn werk t.b.v. de Parochiekerk, maar hem ook de versierselen van de onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice opspelden. Op deze receptie waren naast vele familieleden, vrienden en collega's ook aanwezig, oud-pastoor Gerards en Janssen, Pater Gardiaan, terwijl de Heer Deken, door omstandig heden verhinderd, telegrafisch zijn gelukwensen overbracht. Ook de heer Burgemeester was aanwezig en feliciteerde ineen vlotte rede de heer Nelissen, met dit ju bileum, waarbij hij tevens dacht aan de vele jaren, dat de jubilaris lid was van Gemeenteraad en Ge meentebestuur. Op de receptie was het een drukte van belang en de heer Nelissen, heeft niet uit Oirlo zelf, maar ook ver daar buiten felicitaties in ont vangst moeten nemen, waarbij wij ook de onze voegen. Industrie Allerwegen wordt belangstelling gevraagd via gemeentewege voor industrievestiging te Horst. Her is echter wel geen prettig teken te moeten constateren, dat de pas op bescheiden schaal begonnen textiel fabriek heeft moeten besluiten de werkzaamheden stop te zetten in verband met de geringe toeloop van werkkrachten. Het betrof hier dan vrouwelijke werkkrachten. S.V.V.-nieuws Na twee weken gedwongen rust, kon Zondag weer gespeeld worden. Het was verre van ideaal voetbal- weer, want regen en wind waren geweldige obstakels, om goed voet bal te geven. Ofschoon Venray in de tweede helft met de sterke wind mee doorlopend in de aanval was, kon er slechts eenmaal gedoelpunt worden. Vrouwe Fortuna is dit jaar Venray zeker niet gunstig gezind, want talrijk waren de schoten, die tegen paal en lat, juist over en langs werden geschoten. Zo moest Venray dan genoegen nemen met een 11 gelijk spel. Zondag weer een uitwedstrijd tegen Juliana-Mill. Ook hier is het oppassen, want Mil kan soms won derlijk goed uit de hoek komen. Om niet verder achterop te geraken bij Arcen, moet Zondag gewonnen worden. Dan krijgen wij Zondag over acht dagen de grote wedstrijd Venray Arcen. Het tweede was op bezoek bij de koplopers Wilhelmina 2. Hier was de uitslag 2—-2 een zeer bevredigend resultaat. Zondag komt Sportclub Irene 2 op bezoek. Deze hebben nog een heel mooie kans op de bovenste plaats. Deze zullen zij in Venray proberen te verdedigen. Doorgaans speelt Venray 2 haar beste spel tegen de sterkste tegenstanders. Wij kunnen er van overtuigd zijn, dat het een spannende wedstrijd wordt, met een gelijkspel in het vooruit zicht. Het derde speelde ook uit en wist Horst aan haar zegekar te binden. Met nog een uitwedstrijd en nog 4 thuiswedstrijden, waaronder de con- curenten America 2 en Griendsveen. De vooruitzichten op een kam pioenschap voor het derde staan wel zeer gunstig. Zondag komt Sevenum 3 op bezoek. Zonder tegen slag wordt dit een behoorlijke overwinning. Het vierde was Zondag vrij en behoeft ook a.s. Zondag niet te spelen. Tafeltennisclub Op de Woensdag j.l. gehouden jaarvergadering werden tot nieuwe bestuursleden gekozen de heren P. Arts, J. Laurensse, K. Verstegen, J. Sassen en de dames A. Voermans en J. Volleberg. De trainingsavonden zullen voor lopig gehouden worden in het nieuwe Jeugdgebouw aan de Mer- seloseweg t.o. Luxor-theater resp. Vrijdagsavonds en 's Zondagsmid dags. Drieling in Deurne Woensdag is het gezin J.Mathey- Aarts te Deurne, met een drieling, twee jongens en een meisje, ver blijd. De metselaar Mathey had reeds drie jongens en een meisje. De babies, die in het S t Antonius- gasthuis te Helmond het levenslicht aanschouwden, verkeren, evenals de moeder, in de beste welstand. Dit is de tweede drieling welke binnen een jaar te Deurne werd geboren, terwijl deze gemeente nog twee drielingen van enkele jaren oud telt. Zeven gewonden bij autobotsing Een aannemer en zes arbeiders uit Wychen en omgeving zijn Woens dag gewond geraakt toen de bestel auto, waarmee zij op weg waren naar hun werk, nabij Nijmegen tegen een stilstaande vrachtauto uit Arnhem opbotste. Drie arbeiders moesten in het Canisius-ziekenhuis te Nijmegen worden opgenomen. De overige in zittenden konden per andere ge legenheid hun reis voortzetten. Het ongeluk gebeurde omstreeks half acht op de weg van Grave naar Nijmegen nabij het spoorweg viaduct over de Graafseweg. Wielrijder gaf geen voorrang Op de kruising Bloemerstraat- Pleir.1944 te Nijmegen, is Woensdag middag de bijna 63-jarige W. J. uit Hees door een vrachtauto van de gemeentereiniging gegrepen en op slag gedood. Het slachtoffer ver leende geen voorrang aan de vracht auto en werd enkele meters mee gesleurd, waarna zijn hoofd tegen de trottoirband sloeg. Stille Omgang Amsterdam De Stille Omgang te Amsterdam zal dit jaar gehouden worden in de nachten van 7, 14 en 21 Maart. Lijdensmeditatie voor de KRO Dit jaar zullen zoals gebruikelijk door de KRO op Dinsdagavonden in de Vasten weer Lijdensmeditaties worden uitgezonden. De meditaties worden gegeven door de zeereerw. heer P.J.A.M. Lücker, pastoor der St Petrus te Den Boself. „Alles van die beste" Het s.s. „Waterman" van de Holland-Afrika Lijnis Dinsdagmid dag met 663 emigranten aan boord uit Amsterdam naar Zuid-Afrika vertrokken. De ambassadeur van de Unie van Zuid-Afrika, kol. P. I. Hoogenhout, die de emigranten uitgeleide deed, wenste hun „aTes van die beste" toe in het nieuwe vaderland. Grote botersmokkel ontdekt De Nederlandse douane heeft te Putte (N.B.) een omvangrijke boter smokkel naar België ontdekt en in verband daarmee vijf personen opgesloten. In totaal werd drie duizend kg boter in beslag genomen. Hengstenkeuring in Roermond De jaarlijkse verplichte hengsten keuring voor Limburg heeft plaats gehad op Vrijdag 22 Januari om 11 uur op het Wilhelminapleln, Roermond. In totaal werden ruim 60 hengsten voorgebracht. Onder hen bevonden zich 27 drie-jarigen die voor de eerste keer gekeurd werden. De vier-jarige hengsten werden aangevoerd voor de opname in het Nederlands paardenstam boek. Aan deze keuring was verbonden een centrale premiekeuring, zodat de beste vaderpaarden van Limburg in Roermond aanwezig waren. Voor deze keuring bestond zowel in binnen- als buitenland zeer grote belangstelling. Weer Landbouwbeurs te Utrecht Van 3 t.m. 8 Mei zal te Utrecht de derde internationale landbouw beurs worden gehouden. De beurs zal worden georganiseerd door de Kon. Ned. Jaarbeurs en worden gehouden op het terrein aan de Croeselaan. Dit besluit werd genomen nadat aan de exposanten van vorige beur zen een rondschrijven was gericht, met het verzoek een voorlopige aanvrage tot deelneming in te dienen. De reacties hierop waren veelvuldig. Vliegveld Zuid-Limburg open voor alle toestellen De hoofdstartbaan van het vlieg veld Zuid-Limburg bij Beek is Dins dag officieel opengesteld. De lengte bedraagt thans 1850 meter. Naar de havenmeester van het vliegveld bericht betekent deze openstelling, dat alle typen verkeersvliegtuigen en straalvliegtuigen gebruik kunnen maken van de luchthaven. Geld wisselen na sluitingstijd niet strafbaar De Hoge Raad acht een winkelier, die door middel van een luikje geld wisselt na sluitingstijd ten behoeve van de verkoop per automaat, niet stratbaar. De Hoge Raad verwierp een cas satie-beroep van de officier van Justitie bij de economische rechter te Rotterdam, die een sigarenwin kelier ontslagen had van rechts vervolging. De Hoge Raad overwoog, dat de bediening niet heeft plaats gehad met betrekking tot het in de winkel uitgeoefende bedrijf, doch met be trekking tot het bedrijf, dat hij uit oefende door middel van automaten. Deze vorm van bediening is nergens strafbaar gesteld. Kalverdrieling in Januari Een koe van de heer P. J. van Willigen te Brakel, heeft drie kal veren ter wereld gebracht. Een uitzonderlijke gebeurtenis In Jan. De drie babies zijn van het vrouwe lijk geslacht. Moeder en dochters maken het uitstekend. Richtprijs baconvarkens met 4 cent verlaagd De prijzen der veevoedergrond stoffen zijn gedurende de maanden November en December van het afgelopen jaar zover gedaald, dat de kostprijs van slachtvarkens weder om is gedaald en wel met 4 cent per kg. De minister van Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening heeft derhalve besloten met ingang van 18 Januari 1954 de richtprijs voor de baconvarkens 2e kwaliteit met 4 cent te verlagen en op f 2,20 per kg koud geslacht gewicht vast te stellen. De toeslag ten laste van de eertijds gereserveerde gelden zal ongewijztgd 10 cent per kg ge slacht gewicht bedragen, zodat de overnameprijs voor de baconvarkens 2e kwaliteit met ingang van Maan dag 18 Januari gebaseerd zal zijn op f 2,30 per kg koud geslacht ge wicht. EENMALIG FUST BIJ GROENTEN- en FRUIT- EXPORT. Voor de export van groenten en fruit naar West-Duitsland zal in de periode van 8 Februari tot 21 Mrt. in plaats van de gebruikelijke vei- lingkisten uitsluitend eenmalig fust worden voorgeschreven. Het doel van deze proefperiode is na te gaan, welk effect het een malig fust heeft met het oog op groeiende concurrentie van het bui tenland, vooral Italië op de West- Duitse markt. Voor groenten loopt deze proef- termijn van 8 Febr. tot 21 Mrt. en voor fruit van 8 Febr. tot een nog nader te bepalen datum. De termijn valt samen met de wijziging van statiegelden. Het gebruik van meermalige vei- lingkisten is in deze periode ver boden. De Duitse importeurs en groot handelaren hebben een hekel aan de veilingkist, waarmee een hele admidistratie, verzekering van sta tiegelden en retourzending vast hangt. Bovendien zien de kisten er niet altijd even fris uit in verge lijking met de nieuwe kratjes. Het gebruik van dit eenmalig verpak kingsmateriaal houdt evenwel in, dat de prijs hoger wordt in verge lijking met de meermalige veiling kisten. BACON-CONTRACT MET ENGELAND Tussen de Nederlandseen Engelse regeringen is overeengekomen een nieuw bacon-contract te sluiten voor de periode van 1 December 1953 tot 29 September 1956. De hoeveelheden, die zullen wor den geleverd, zijn voor de periode van 1 Dec. 1953 tot 31 Dec. 1954 35.000 ton, voor 't jaar 1955 28.000 ton en voor de periode van 1 Jan. tot 29 Sept. 1956 21.000 ton. De prijs bedraagt voor de perio de van 1 Dec. '53 tot 31 Dec. '54 f 248.70 per 100 kg bereide bacon. Voor de volgende jaren zal de prijs bij onderhandeling nader wor den vastgesteld binnen de grenzen van 10 pet boven en beneden de prijs voor het voorafgaande jaar. Van Nederlandse zijde is men in gegaan op liet Engelse verzoek om de spekdikte voor klasse 3 bacon- zijde terug te brengen met één centimeter. Het afsluiten van dit contract is goed nieuws voor de Nederlandse varkensfokkers. De Engelse bacon-contracten vormden sinds de oorlog de kurk, waarop de Nederlandse varkens fokkerij drijft. Zachte winter veroorzaakt tekort aan stenen en pannen Hoewel in 1953 de productie van metselstenen en straatklinkers tegen de 1900 millioen stuks liep, een record, zijn de voorraden op de tasvelden van de steenfabrieken sterk teruggelopen. Dit is groten deels een gevolg van de grote bouwactiviteit, die in de zachte wintermaanden nauwelijks vorst verlet heeft gekend. Als gevolg van vertraagde afleveringen van bepaalde soorten steen (waaronder gele gevelsteen) traden soms al stagnaties op bij de bouwwerken. De bouwnijverheid heeft ook met een dreigend tekort aan blauwe dakpannen te kampen, waarvoor al levertijden van 6 tot 8 maanden lopen. Volgens de Vakgroep Baksteen industrie heeft 1953, waarvan de December-cijfers nog niet bekend zijn, een record-productie. Dit is mede te danken aan de toenemen de modernisering van de bedrijven, waarin ook het vormen steeds meer mechanisch door persinstal laties geschiedt. Wanneer men de productie in 1938 op 100 stelt, zijn de productiecijfers voor metsel steen en straatsteen thans respec tievelijk 126 en 148. De baksteenindustrie, die de zwaarst getroffen industrie van deze oorlog was, heeft de voor oorlogse productie dus verre over troffen. Zo was de jaarproductie van de metselsteen in 1945: 81 mil lioen stuks, waarvan 62 millioen als voorraad bleef staan. Er werden in dat jaar 600 woningen gebouwd. In 1946 werd de baksteenindustrie herboren. In dat jaar was de pro ductie ruim drie kwart van 1938. Sindsdien is de productie geleidelijk gestegen. In 1952 had de bouwstop invloed op de voorraadvorming, die sinds Februari 1953! van 302 millioen stuks weer slonk tot 90 millioen in September. De voorraad metsel stenen in begin December van vorig jaar was nauwelijks groter dan 50 millioen stuks, Al zegt ook de orderpositie van 440 millioen stuks niet alles, het geeft toch wel een goede aanwijzing voor de spanning tussen vraag en aanbod op de krappe markt. Mijnwerkers migreren in eigen bedryf Sedert enkele maanden wordt in Noord- en Midden-Limburg en in de noordelijke provincies een wer vingsactie gevoerd om te voorzien in het tekort aan ondergrondse arbeiders bij de Staatsmijnen. Mede door deze wervingsactie kwamen reeds enkele honderden arbeids krachten, de ondergrondse bezetting der mijnen versterken. De actie zal nog enige tijd worden voortgezet, om het gewenste aantal onder- gronders binnen enkele maanden te bereiken. Het tekort aan onder grondse arbeiders bij de Staats mijnen wordt, behalve door de indiensttreding van nieuwelingen, ook verminderd doordat vele boven- gronders zich voor ondergrondse arbeid aanmelden. In het afgelopen jaar migreerden 226 arbeiders van het bovengrondse naar het onder grondse bedrijf. Langzaam stagend binnenlands bierverbruik Nederland is een der matigste landen ter wereld op het gebied van bierverbruik (per hoofd der bevol king ln 1952 11,2 liter, vergeleken met 127 liter in België) aldus de directie. Wel neemt het verbruik toe (per hoofd der bevolking thans 12V» liter), maar de hoogte van België zal nooit bereikt worden. In de stijging van het gemiddelde bierverbruik hier te lande ziet de directie een bevestiging van het feit, dat de reclame-eampagne „Het bier is weer best" succes heeft op geleverd. Hoe redt men varkens De correspondent van de Hel- mondse courant te Aarle-Rixtel schrijft aan dit blad: Het is zowat driekwart eeuw ge leden, dat hier een niet alledaagse kunstmoeder het leven verzekerde van twee biggen. Ze werden in een ouderwetse winternacht geboren. De boer bewaakte ze met gepaste zorg, omdat het zo bar koud was in de schuur. De temperatuur bleef dalen en tegen het krieken van de ochtend bereikten ze bijna het einde van hun jong varkensleven. De kou had ze bevangen. Nood zoekt list; de boer schoot in zijn haak en daar na achter zijn wijde warme klep broek en hierin deponeerde hij de verkleumde diertjes.- Hij hield ze warm met zijn lichaam tot de dag klaarde en het werden later de schoonste van de „klocht". Tot zover de overlevering. Dezer dagen raakten 3 jonge varkens al spelend in een diepe kuil. Twee ervan werden op het droge gebracht en hadden weinig letsel, doch de derde kwam vuil en be wusteloos naar boven. Men riep de hulp jin van de EHBO en het actieve lid, de heer P. van hier gelukte het op de bekende wijze het varken uit zijn bewusteloze staat te redden. Met zijn rugske op de grond gaf het dier beide pootjes gewillig in handen van zijn redder. De kunst matige ademhaling werd een groot succes, want na verloop van 10 minuten was het zwijntje er boven op. Een dwaze Belgische juffer De 32-jarige accordeoniste Lea van Damme uit Gent, heeft Dins dagavond het wereldrecord lang- spelen op haar naam gebracht. Toen zij onder oorverdovende toe juichingen opstond om haar Instru ment neer te leggen, had zij onaf gebroken 75 uur en acht minuten gespeeld. Het wereldrecord stond tot dan op naam van een manne lijke Gentenaar met een speelduur van 73 uur en 30 minuten. Aanvankelijk was mej. v. Damme slechts voornemens een „vrouwen- record" van 50 uur te vestigen, doch zij voelde zich na die meer dan twee dagen spelen nog zo fit, dat zij er nog maar een dag aan vast heeft geplakt! Zij meent nog wel langer te heb ben kunnen spelen, doch is gezwicht voor het aandringen van haar familieleden. De belangstelling van de Gente naars was zo groot, dat politie er aan te pas moest komen om de orde te handhaven. In het Belgische blad, waaraan wij dit bericht ont lenen, komt ook geen enkele ver melding voor over de aard van het gespeelde in de laatste minuten van dit merkwaardige „record". Voor Christus Koning Alom een woning Helpt allen dit bewerken En steunt Fonds Nieuwe Kerken Bij moeilijk heden ofwel voor raad en inlichtingen is de R.K. Vereniging tot Bescherming van Meisjes: Mevr. W. v.d. Munckhof-S angers Grote Straat 28, Tel. 581; Mevr. M. v.d. Hombergh-Bot, Oostsingel 6, Tel. 393; Mevr. A. Pijls-Drenth, Grote Straat 14; Mej. T. Coenen, Patersstraat 30, Tel. 588; Mej. T. Paping, Paters straat 30; Mej. M. Pijls, Grote str. 14a, Tel. 673; Mevr. Baronesse de Weichs de Wenne, Geijsteren, Tel. 250; Mevr. vd. Haar, Blitterswijck, D 67, Tel. 263. PAROCHIE CASTENRAY Derde Zondag na Driekoningen. Volle aflaat te verdienen door leden van St. Petrus' Liefdewerk o.g.v.; tweede collecte voor Kath. Actie in de parochie; :.1.30 i meisjes; 2.30 Lof e na het Lof H. Fami Maandag: 7 30 ge Vullings en Maria Dinsdag: 7.30 ge2 Henrica Peters-Goe Woensdag: 7.30 3 dienst voor Jan Ho Donderdag: 7.30 j voor Lamb. rielen Vrijdag: 7.' i gez. fam. v.d. Wa. ir. Zaterdag: 1.30 g< O.L. Vrouw v. Altij int. van hen cie hie van 5—6 gel. tot 1 Lof en Rozenhoedj< Burgerlijke Sti van 15 t.m. 21 GEBOREN: Smits Martini:s, Le Geurts Louisa, Timi Houwen Wilhïlmir Emons Hubert Us, C vd. Broek MalfÜsla, OVERLEDEN f v.d. Wouw P endr van Boom Jaob, 7i Verheggen Antoo: Julianasingel. v.d. Broek E isabi Oostrum. ONDERTROUWD: Willems Jostphus landb., te Beer,; en 23 jaar, dienstbode Hegger Pete:- H. Arcen en Muyres 24 jr, Oostrum, GETROUWD: Janssen Hendriki los-arbeider, Vïnra: Maria Wilhelir.ina bode te Nijmegen. (Enige en algem. k Wij geven net van de geboorte v< ~TCTF die bij het H* Dot Petronella Geiarda KAREL O'JDE MIEN OUDEN ^AN 208 Westcoast, Gier 20 Jan. 1954 Op 2 Februeri hi Zr. Aqu (Wilhelmina Leun haar Zilveren Prof ren in het St Joz Heerlen. Hartelijk aan Herwonnen Le1 en alle anderen di door ontspanning versnaperingen zc verrast. Ziel van Voor de bovan slaagde Missiecoll steyn brengt Pater G. hartelijk danL aa Janssen en diens j Venray- Gelegenheid tot 1 premie Bianc op Dinsdag 26 Jan in Hotel De Zwaar 27 Jan. van 25 ii De Age Donderdag 28 Tam bijeenkomst in Spreekster: Mej Meerssen. Trouwe opkomst Hiermede ncdigl leden uit tot, bi; jaarvergadering oi na de Hoogmis, in Candiiiaa voor de -Bpvii Prerrieb Zondag 24 Januari in zaal van Asten. Premie V» pet» te koop g( Brieven vprir ligging en uiterste 201 bureau van di als le hypotheek gebouwen en Luid Assure ntii BERGMANS! S Leun.ew VERLOREN op Maandag doublé dam« Tegen beloning' ons Bisdom; 10 uur Hoogmis voor bij P. Jansssn-Nel

Peel en Maas | 1954 | | pagina 2