DIT HET IS r£mZ /Talthe WIST U *p dat wij'naast fruitbomen A. E. CAMPS, Tel. 239 RADIO HOUTVERKOPING Venrayse aannemers in het zilver Gevonden: Janudri-art!*^ m~/ Start met Standaardpri/2en G. DE MULDER - LEUNEN STAATSBOSBEHEER Opvangen van 't warmteverlies bij kannen-wasmachines Zoals overal in zuivelkringen be kend Is, zijn de kannen-wasmachines ..ondingen" vanwege hun enorm warmteverbruik. In de practijk is men echter van mening, dat bij de hedendaagse methode van kannenreiniging die grote warmte-verbruik onvermijde lijk is. Een Venrayse jongeman heeft nu op dit gebied onderzoekingen gedaan. Het bleek dat op een be paalde zuivelfabriek per jaar ruim f 1100 aan warm water in de riolen verdween. Door het aanbrengen van een eenvoudig regeneratief (b.v. een oude platen-koeler) kon van deze verloren warmte voor ruim f 800 ten nutte gemaakt worden. De methode die hij daarvoor toe paste is als volgt: De geledigde melkbussen worden in de machine geplaatst waar ze zich naar de voorspoelsproeidoppen verplaatsen. De melkresten worden met koud water grotendeels weg gespoeld. Vervolgens passeren ze een serie reinigingssproeidoppen. Het reinigingsmiddel is in circulatie en wordt dmv. stoorainjectie op temperatuur gehouden. Daarna passeren ze het eerste naspoelbad (temp. 85" C) dat ook in circulatie is. Tenslotte volgt het 2e (ev. 3e) naspoelbad, waarvoor vers water, opgestoomd tot 85" C wordt ge bruikt. Dit water wordt opgevangen en geleid naar het vorige naspoel bad, ter verversing hiervan. Dezelfde hoeveelheid water als gebruikt werd in het 2e naspoelbad vloeit dus via een overloop uit het le naspoelbad in de riool. Dit water, dat nog een goede chemische kwa liteit heeft, heeft kan in het ver beterde systeem op de volgende wijze ten nutte worden gemaakt: Men laat d.m.v. een plat en koeler (ev. buizenregeneratief) dit afval water zijn warmte uitwisselen met het toestromende koude water, dat voor de 2e naspoeling gebruikt wordt. Ook kan men het afvalwater trapsgewijze zijn warmte laten af staan, door het in tegengestelde richting van de loop der vuile bus sen, een stel sproeikoppen te laten passeren, zodat het water geleide lijk afkoelt en de bussen geleidelijk opgewarmd worden. Het bedoelde generatie systeem kan, voorzover dit niet toegepast in flessenspoelers of andere reini gers voor emballage, ook hier een oplossing zijn. Toen Zaterdagmiddag in zaal Wilhelmina de feestelijke receptie begon ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de afd. Venray van do Kath. Ned. Aannemersbond, toen was dat het begin van een herdenking die de leden niet gauw meer zullen vergeten. Tientallen bloemenmanden waren gezonden en alom uit den lande waren feli citaties binnen gekomen. Op de receptie zelf kwamen naast particulieren, ook talrijke Venrayse verenigingen, als K.A.B., Midden stand, Metaalbewerkersbond enz. hun gelukwensen aanbieden. Ook de geestelijke en wereldlijke autori teiten boden hun gelukwensen aan. Er werd gespeecht en gefeliciteerd en telkens werd weer de nadruk gelegd op de grote betekenis van de aannemersbond in onze Venrayse gemeenschap, een betekenis, die vooral na de grote verwoesting van Venray, bleek bij de wederopbouw en uitbreiding van onze woonplaats. Doch niet alleen onze gemeen schap heeft hiervan geprofiteerd ook vele andere plaatsen, waar Venrayse aannemers dikwijls grote werken tot stand brachten, hebben hen leren kennen als degelijke vak mensen, die hun vak verstaan en hun taak kennen. Dit is een korte samenvatting van al de felicitaties die werden aangeboden en het is onnodig te zeggen, dat al gauw een feestelijke stemming in zaal Wilhelmina hing, waar de vele bezoekers nog ge legenheid over hadden oude herin neringen op te halen. Des avonds bood het bestuur aan verschillende autoriteiten een fees telijk diner aan in Hotel de Zwaan. Voor de leden zelf was de her denking gehouden op Maandag j.l., waar begonnen werd met een pl. H. Mis in de St. Petrus Banden. Daarna was eën gezamenlijk ontbijt in Lunchroom Verheugen. Dan be^ gon een feest vergadering, waarin voorzitter Veldhuis een gedegen overzicht gaf over de werkzaam heden van de afdeling Venray in de afgelopen 25 jaren. Hij memo reerde het tot stand komen van de Bond. waarvan hij zelf een der oprichters was en wist van ieder jaar nog het zijne te vertellen. Hij vertrouwde dat de samenwerking, geboren uit zo'n moeilijke omstan- heden zich ook in de toekomst zou mogen handhaven, niet alleen tot heil van de aangesloten leden, maar ook voor de gehele gemeen schap. Op deze vergadering sprak ook de bondsbestuurder F. Janssen over het beroep van aannemer en de mogelijkheden en moeilijkheden van dit beroep. Ook hij releveerde de grote moei lijkheden die de aannemers wereld, waar dikwijls gewerkt wordt tegen of lager dan de kostprijs, door de geweldige concurrentie op dit ter rein en de maatregelen, die de Over heid neemt op het gebied van wo ning en utiliteitsbouw. Het classificatiesysteem, wat dik wijls tot allerlei narigheden aan leiding geeft, werd vervolgens nog besproken, waarna hij het vereni gingsleven als zodanig als een der oplossingen van de moeilijkheden aanwees. Onderlinge samenwerking en goede verstandhouding kan dikwijls veel onheil voorkomen en de con currentie zijn onnodige scherpte ontnemen. Dat dit niet alleen ten voordele is van de aannemer zelf, maar ook en vooral voor zijn prin cipaal vermag de buitenwereld mis schien niet altijd te begrijpen, maar de resultaten wijzen het uit. Hij prees de Venrayse aannemers om die goede samenwerking, die een voorbeeld mag zijn voor alle andere afdelingen. Het bezoek aan de maandelijkse vergaderingen is wel het hoogste wat hij kent. Hij ver trouwde, dat dit contact ook in de toekomst bestendigd zou "mogen blijven. Ook kapelaan Keyzers, zelf aan nemerszoon, prees de prettige verstandhouding die hij als gees telijk adviseur immer had mogen waarnemen op de aannemersbij een komsten en de goede geest, die uit een en ander sprak. Ook hij bood de beste wensen voor de toekomst. De heer Raedts uit Oostrum was de tolk van de gehele vergadering toen hij de oprichters herdacht in een kort woord en de jubilarissen huldigde die van het begin af aan lid van de afdeling zijn geweest. Dat Voorzitter Veldhuizen uit Maashees, die eerst 12Vi jaar pen ningmeester en later ruim 12 jaar voorzitter is geweest, daarbij bij zonder hartelijk werd toegesproken behoeft geen betoog. Een prachtige sigarenkoker was het loon voor zoveel trouw. 's Avonds was er in zaal Wilhel mina voor de dames en heren een feestelijke bijeenkomst, waarop de Boerenkapel en Peer van Baokel, de nodige stemming wisten te brengen. Kerkeljjke Diensten van 17 tot 23 Januari. PAROCHIEKERK VENRAY Parochie-slagzin: Beter een goed voorbeeld dan schone en geleerde woorden. Priester v.d. week: Kap. v. Leipsig Zondag: 6 uur lm.; 7 uur lm. overl. fam. Spee-Gielen-Poels; 8 uur lm. voor parochianen; 9 uur kindermis voor Mientje Peeters; 10 uur Hoog mis Hendrica Janssen-Wille ns; onder alle H. Missen preek door Pater J. van Rooij over Apostolaat des Gebeds; 3 uur kinderlof; 5 uur verg. van Christelijke Moeders; 7uur Rozenhoedje en Lof. Maandag: Stoel van St. Petrus te Rome; 6.30 zielemis voor alle overl. parochianen; 7 uur leesmis t.e.v. H. Brigitta; 7.30 lm. overl, fam. Odenhoven-Swinkels; 8 uur gest. jaard. Jan Poels (1H); 7 uur zielelof en Rozenhoedje. Dinsdag: H. Gerlach. 6.30 lm. Arnoldina Poels; 7 uur lm. Herman Roeffen; 7.30 lrn. Piet Oudenhoven; 8 uur gest. jaard. Gerard Martens en Helena Henkens (1H); 9 uur pl. huwelijksmis voor bruidsp. Janssen- van Boxtel. Woensdag: IT. Fabianus en Se- bastianus. 6.30 lm. Joh. Claessens, Theodora Bistervels. Johanna Fleur- kens en familie; 7 uur lm. Josef Rous en Antoinette Kreijkamp; 7.30 lm. Michiel Ar is en echtg., Antoon Cornelissen en echtgenote en Johan Jacobs; 8 uur gest. jaard. Leonard Janssen, Johanna van Ommeren en zoon Piet (1H). Donderdag: H. Agnes. 6.30 lm. overl. fam. Voermans-Leijssen; 7.15 H. Sacramentshoogmis; 8 uur gest. jaard. Jan Poels en Jeannette Poels. Vrijdag. H. Vincentius en Anas- tasius: 6.30 lm. Pelronella Theuws 7 u. lm. Arnoldina Poels; 7.30 lm. overl. fam. LoonenPeeters; 8 uur gest. jd. Hendrina Janssen, Peter Willems en Maria Willems (1H) Zaterdag, H. Raymundus van Pennafort: 6.30 O.L.Vrouw-hoogmis 7 u. lm. Elisa en Ardina v. Haren, 7.30 lm. Petronella Theuws, 8 uur gest. jd. Leonard Smulders (2kl) 9 u. pl. huwelijksmis voor bruids paar van Kessel—van Bergen, 7 u. Marialof en rozenhoedje. VELTUM: Maandag 18 Jan. feest van St. Antonius Abt 7.30 leesmis overl. fam. Kusters-Robins. BIDWEEK: Van 1825 Jan. is de internationale Bidweek voor de ver eniging der kerken. Na^de H. Mis sen worden de vooi geschreven ge beden verricht. LEVENDE ROZENKRANS In onze parochie zal op Woensdag 20 en Donderdag 21 Januari van 's morgens 9 uur tot 's avonds 9 uur het rozenkransgebed gebeden wor den, tot intentie van onze bisschop. Deze intenties zijn: le Dat de ouders hunne plichten stipt en blij moedig mogen verrichten ten op zichte van hun kinderen en vooral ook ten opzichte van de rijpere jeugd. 2e Dat de ouders in alles mogen meewerken met wat de Kerk doet ten opzichte van de rijpere jeugd. A.s. Zondag wordt bekend ge maakt wanneer ieder het rozen hoedje moet bidden. Zondag om 2.15 om. vergadering oor de Zelatricen van het Aposto laat des Gebeds, op het Dekenaat. Dringend verzoek aan alle Zela tricen deze vergadering b(j te wonen. De nieuwe Nationale Directeur wenst met alle Zelatricen kennis te maken. PATERSKERK VENRAY 2e Zondag na Driekoningen; H.H. Missen 5.45, 6.30 tot zek. int., 7.45 t.e.v. 't H. Hart van Jezus(R); 9 u. hoogmis uit dankbaarheid; 't Com municeren begint vandaag vooraan; lste coll. paterskerk; 2e biss. noden; 4.30 gez. vespers, die door de K.R.O. worden uitgezonden; 5 uur lof. Maandag: St Petrus Stoel te Rome; vandaag begint de interna tionale bidweek tot hereniging der kerken; 7 u. H. Mis tot zek. int. Dinsdag: 6 u. wordt 't Allerhei ligste ter aanbidding uitgesteld; 7 u. H. Mis voor overl. fam. Luypers Philipsen; 7.30 hoogmis t.e.v. Sint Antonius t.z.i.; 8.30 voor overl. fam. van AssDelhoven; 6.30 lof, waar na verering reliquie v. S.Antonius Woensdag: H.H. Fabianus en Se- bastianus, martelaren; 6.30 H. Mis v. Willem Arts en Gertruda Nies- sen; 7 u. voor overl. fam. Swinkels Michiels; 8 u. voor José Kremer Vullings. Donderdag: H. Agnes: 7u.H. Mis voor overl. fam. Swinkels-Michiels. Vrijdag: H.H. Vincentius en Anastasius, martelaren; 6u.H. Mis tot zek. int.; 6.30 voor overl. fam. Hub. Willems en Maria Geurts; 8 u. voor Maria v. HeldenTecklen- burg; 6.30 oef. vd. H. Kruisweg. Zaterdag: verloving vd. H. Maagd Maria; 38 u. biechten. N.B. We herinneren U er nog even aan dat op de nieuwe banken geen naamplaatjes aangebracht zullen worden. PAROCHIE LEUNEN 2de Zondag na Driekoningen: 7 uur H. Mis voor de parochie; S.30 voor Peter Willemse; 10.15 hoogmis tot bijz. int.; 3 uur lof; 3.30 H. Familie der vrouwen. Morgen, 18 Januari begint de Internationale Bidweek, welke tot 25 Januari duurt, feest van St Paulus Bekering. Na iedere H. Mis wordt gebeden voor de Eenheid der IT. Kerk. Maandag 7.30 lm. v. Peter Loonen Dinsdag 7.30 lm. voor Peter Joh. Rongen, vanwege de buurt besteld: 's avonds 7 uur godsdienstcursus voor 18-jarigen. Woensdag 7.30 gest. jg. Anna P. van den Berg en overl. familie. Donderdag 7.30 gez. jg. v. Henri Martens. Vrijdag 7.30 lm. voor Martinus Manders, Zaterdag 7.30 gest. jg. Antonius en Jacobus Lemmens. Biechten van 56 en 6.307. Om 7 uur Maria lof. A.s. Zondag collecte voor de Kath. Actie in ons Bisdom. PAROCHIE OOSTRUM Zondag 7 u. H. Communie, 7.30 en 10 uur de beide H. Missen, 3 u. Kruisweg en Lof. Maandag 7.30 best. zm.voor Betje Thuyls. Dinsdag 7.30 best. zm. voor Peter Derks en echtgenote. Woensdag 7.30 gest. gez. jaarg. voor overl. fam. Grispen, 7.30 Ro zenkrans voor de vervolgden om hun geloof. Donderdag 7.30 gest. gez. jaarg. voor overl. fam. Berden-v. Deursen Vrijdag 7.30 best. zm. voor Jo hanna van Heijster. Zaterdag 7.30 best. zm. voor vr. van Rooy, 7.30 Marialof. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag 6.30 lm.. 8.15 lm. voor de parochie, 9.15 kindermis, 10.15 hoogmis best. jg. voor Antoon Smits 2,30 lof, 3 u. congregatie voor de meisjes. Maandag 7.30 gez. jg. v. Anna Cath. KeijzersJanssen. Dinsdag 7.30 gez. jg. v. Herman van Ass. Woensdag 7.30 gez. jg. v. Antoon Jenniskens en Wilhelmina van de Pas. Donderdag 7.30 gez. jg, voor Catharina Geurts en Maria Wil lemse. Vrijdag 7.30 lm, voor de familie J anssenPouwels. Zaterdag 7.30 lm. voor Johannes Coenen en Elisabeth Kamps, 5 u. Marialof. Van 18—25 Jan, is de Internati onale Bidweek, waarin gebeden wordt voor de eenheid der Kerk. RECTORAAT SMAKT Tweede Zondag na Driekoningen. 6.30 lm. voor een overledene; 7.30 lm. v. overl. fam. Martens-Michels; 10 uur Hoogmis v. onze weldoeners en hun intenties; 3 uur Lof; collecte voor de Medische Missie Actie. Maandag: begin vd. Int. Bidweek; 6.30 lm. vd. Z.E. Pater Honorius; 7.30 lm. v. overl. ouders en familie. Dinsdag: 6.30 lm. v. overl. fam. Kersten-Rijk; 7,30 lm. v. een zalige levensstaat. Woensdag: eerste vd. 9 Woens dagen ter voorbereiding op 't feest van St. Jozef; 6.30 lm. t.e.v. St. Jozef uit dankbaarheid v. algehele genezing; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. St. Jozef. Donderdag: 6.30 lm. voor overl. fam. vd. Winkel-Geurts; 7.30 lm. t.e.v. O.L. Vrouw en St. Jozef. Vrijdag: 6.30 gez. jaard. voor Fr. Asselbergs en echtgenote; 7.30 lm. voor een overl. vader. Zaterdag: 6.30 lm. t.e.v. Onbevl. Hart van Maria; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw vd. Berg Carmel; van 5—7 uur biechtgelegenheid; 7 uur Marialof. RECTORAAT VEULEN Zondag 7u. communiceren, 7.30 lm. voor overl. fam. Janssen-San ders, 10 u. hoogmis tot welslagen oudersweek. Buitenkerkel. coll ecte Medische Missieactie. 2.30lof, waar na H. Familie mannen. Heden begint de oudersweek met preek onder beide H. Missen. Maandag: 7.30 lm. Arn. Jacobs Dinsdag: 7.30 lm. overl. familie Geurts-Ambrusius. Woensdag: 7.30 lm. Jan Nabuurs Donderdag: 7.30 vd. vervolgden Vrijdag: 7.30 lm. vrouw Clephas. Zaterdag: 7.30 lm. overl. familie Willems-van Lin; biechtgel. van 5.30 tot 6.30; 7.30 Lof t.e.v. Maria. Dinsdagavond 7 uur gods dienst- cursus in de school. Accolieten: Harrie en Wim van Meijel; Kerkpoetsen: Marie do Lauw en Dina Kleve. Van 1825 Jan. Int. Bidweek. Van 814 Febr. op kasteed Well een cursus Rijker Leven. Opgave deze week op het Rectoraat. Brand's „Up" Brand's Edel Pils X- Brand's Edel Malz PAROCHIE OIRLO Zondag: 2e Zondag na Driekonin gen. Alg. H. Communie vd. Maria- Congregatie; 6.30 H. Communie; 7 uur lste H. Mis; 8.30 2de H. Mis; 10 uur Hoogmis; 2 uur Maria- Congregatie; 3 uur Rozenkrans en Lof; eerste collecte voor de kerk, tweede collecte voor 't bisdom. Maandag: 7.30 leesmis; 9 uur Hoogmis v.d. levende leden van de St. Antoniusgilde. Dinsdag: 7.30 lm.; 9 uur Hoogmis vd. overl. leden v. St. Antoniusgilde Woensdag: 7.30 jrd. v. Arnold de Ponti, Petronella Duijf en kinderen. Donderdag: 7.30 lm.; 9.30 Hoog mis besteld door 't kerkbestuur bij gelegenheid vh. diamantenfeest. Vrijdag: 7.30 zieledienst v. Pater Hieronimus Rongen; Ant. Rongen en Hubertina Houben. Zaterdag: 7.30 zieledienst overl. fam. Geurts-Spreeuwenberg; biech ten van 57 uur; 7 uur Marialof. RECTORAAT HEIDE Tweede Zondag na Driekoningen. 7.30 lm. Huberta Janssen-Gellings, vd. Boerinnenbond; 10 uur Hoog mis t.z.int.; 2.30 Lof. Maandag: Petrus' Stoel te Rome; eerste dag der Intern. Bidweek; 7.30 overl. fam. Eibers-manders. Dinsdag: 7.30 Leonardus Potten en Peter Litjens. Woensdag: 7.30 lm. v. Handboog schutterij „St. Sebastianus". Donderdag: 7.30overleden familie Geurts-Gellings. Vrijdag: 7.30 overl. fam. Peeters- J anssen. Zaterdag: 7.30 t.e.v. O.L. Vrouw Behoudenis der Kranken; 6 uur biechten; 7 uur Lof t.e.v. O.L. Vrouw. vulpen, P. Smits, Leunseweg jonge hond, St Servatiusgesticht kousenladder-naald en kinderbeurs, van Eijk, Langeweg 84 dames-beurs, Th. Derks, Langstr.34 dames-glacé, Wijnhoven, Kruitw. 21 heren-glacé's, Thomassen, Gr.str. 27 huissleutel, Maurer, Kemp weg 23 papieren zakje, inh. geldswaarde, J.Bonants, Gasstraat 16a huissleutel en sleutel, Kazerne ploegonderdeel, Verstegen, Overlw. portemonnaiem. inh., Lenssen, Veltum, L 79 boodsch.tas, Leenders, Stationsweg zilv. kettingje, Naus, Oostsingel 2 Lourdesrozenkr., Stationsweg C 4a jachthond, A. Huisman, Heide I 6 heren onderbroek, Veulen H 27c alpinomuts, Willems, Langeweg 10 brl. glacé, Messemaekers, Grotestr. fietspomp, S chaeffers Henseniusstr. rose en wit sokje, Kazerne zilv. armband. Rommen, Vlakw.w. 5 Lourdes rozenkrans en schaartje, L. Cox, Leunseweg 1 kinder sportriem, Schoolstr. NW.14 kl. hond (teef), Kempweg 8 stallamp, Fleuren, Heide L 65 zw. glacé, Wijnhoven, Kruitweg 21 br.l. handschoen, Willemsen, Veltum gr. herenhoed, Gemeentehuis w.k.handsehoen en gebr. dames handschoenen, Kazerne rozenkrans, Verbeek, Maash.w. 19a huissleutel, Snijders, P.Ruttenstr.18 zilv. damesring m. st., Schoolstr 28 kindermuts, Aben, Langeweg 82 portem. m.inh. Kersten, Stat.weg 65 jongensjasje, Sanders, Langstraat 8 beurs m.inh., Wmr Oostdijk, Langstr vulpen, H. Clephas. Overl.weg 25 vulpen, Rutten, Brouwerij, Eindstr. ROKKEN of COLBERTS MANTELS of chem, reinigen 4dagen Agentschap v. Venray: Fa. W. Winters, Hofstraat 2, Venray ook coniferen, bloem- en bladheesters, vaste planten, enz. in honderden soorten voorhanden hebben. Kom maar eens kijken. Het verplicht U tot niets. Oostrumse boomkwekerijen Reparatie van alle merken. Verkoop op afbetaling en tegen inruil. VERHUUR VERSTERKER ELECTRO Telefoon 503 De Houtvester te Nijmegen zal op DINSDAG 19 JANUARI a.s. te 10 uur in Café Van de Borne te St. Anthonis publiek bij opbod tegen contante betaling verkopen: 232 kavels larikshout omvattende bonenstaken, latten, slieten en opleggers, 52 kavels onuitgesnoeid hout van groveden, berk, eik en prunus, Het hout ligt in de Staatsbossen onder de gemeente Oploo. Aanwijzing op Maandag 18 Januari a.s. tussen 8 en 17 uur door J. van Berlo Sr. te Oploo. Perceelsbeschrijvingen verkrijgbaar a f 0.25 bij de Bosbouwkundig Ambtenaar A: J. M. Bellemakers te St. Anthonis en bij J. v. Berlo Sr. te Oploo.

Peel en Maas | 1954 | | pagina 2