GRATIS 4 75 nn loons- en I op de levens ienprijzen Kerkelijke Diensten h'enconserven n«ss extra 72-32 4n80 108-72 :«;ktail 89 zeh89 nop sap. 58 nt|. Ananas - 99 •Tlik 235 ir) Perziken 195 Kerstversnaperingen Choc. Kransjes 100 gr. 49 Musket Kransjes 100 gr. 39 Fondant Kransjes 100 gr. 25 Kerstbonbons 100 gr. 50 Studentenhaver 100 gr. 35 Walnoten 250 gr 65 Hazelnoten 250 gr. 70 Valencia Pinda's 250 gr. 59 iklet-lcoekjes 5i|irkrans p. stuk I 2.- Dtjirstaaf p. stuk 11.- gr. 58 - 250 gr. 49 llletjes. p. bus 75 qfe sortering lij kgroenten Zeer groie sortering Wijnen en Apéritiefs Bak-artikeSen Zelfrijzend Bakmeel 36-42 Cakemeel p. pak 45 Snippers 100 gr. 25 Bigarreaux 100 gr. 49 Sucade 100 gr. 43 Gember per pot 200-1 25 Vanille Suiker 6 pakjes 25 Poedersuiker 100 gr. 10 Amandelen. 100 gr. 50 Gothische kaarsen Kandelaars Combinatiedozen laakt U het leven goedkoper! .-SS?:*.. .«SgSSk*. abehandelen dan in flans bij de Tweede d een wetsontwerp ijfing der Arbeidswet iérp de arbeids- en landarheiders zal een verbod van K en Zaterdagmid- Ipdarbeiders en om ii nachtarbeid voor ipige personen, jximum-aantal uren dag voor mannen uren ar- week en per jaar lm jeugdige perso- Jjk, dat het niet de ijn bij de landbouw ïie- en controle-sy- als in de an- rm het bedrijfsleven lyan de staatssecre- g ook niet uit naar arbeidslijst als maar voorshands ling, dat, indien op Ingesteld onderzoek estaat, dat een be- nr op ernstige wijze balingen overtreedt iplichting wordt op- t administratievoor- sbij algemene maat- worden vastge- in. II er, naar de mening voorname- gericht om te voorko- lïen zal de arbeids- moeten optreden is binnengeko- i is van mening fe- regeling, als nu bid, de totstandko- tgeling van arbeids- iloor het landbouw- In voorbereiding is. staat. «ïd die de komende B Verhoging op de uensonderhoud zal hebben, hebben wij het volgende vernomen: Vast staat, dat voor het volksbrood slechts een keuze bestaat uit twee mogelijkheden verhoging van de prijs of verhoging van de subsidie. Over de vraag welke oplossing gekozen zal worden is het overleg nog gaande. Wat melk betreft waarvan de prijs vrij is kan worden mede^ gedeeld, dat de Alg. Ver. voor Melk- voorziening de handel in het Westen van het land geadviseerd heeft met ingang van 27 December a.s. de prijs van losse melk met een cent per liter te verhogen. Een prijsstijging van margarine ligt niet in de lijn der verwachting. De margarine-industrie is geen loonintensief bedrijf, terwijl boven dien de concurrentie in deze be drijfstak zeer groot is. Over vlees kan geen enkele positieve verwach ting yvorden uitgesproken. De prijs is vrij maar de slagers zijn om oneerlijke concurrentie te voor komen gebonden aan een cal culatie-schema. In het algemeen kan dus verwacht worden, dat hierdoor de 5 pet. loonsverhoging op de een of andere wijze in de eindprijs tot uitdrukking zal komen. De suiker die een gebonden prijs heeft wordt negen cent per kilo goedkoper tengevolge van de accijns verlaging. Er is nog niet bekend of de gevolgen van de huur- en loonsverhoging voor deze sector van zodanige invloed zullen zijn, dat de accijnsverlaging niet volledig ten goede kan komen aan de con sument. THEE EN KOFFIE De thee wordt duurder, 2 ct. per ons voor de duurdere, 4 ct. per ons voor de midden- en 6 ct. per ons voor de goedkope soorten. De koffie van f 2.10 per half pond wordt gebracht op f 2,18 en de koffie van f 2.30 per half pond op f 2.40. Konijnenziekte in Limburg In Midden-Limburg heerst onder de jagers grote onrust over de ge vreesde konijnenziekte de „myxoma- tose". Zaterdag en Zondag werden 55 dode dieren aangetroffen. Melkbezorging tydens de Kerstdagen Het Bedrijfsschap voor zuivel heeft bepaald, dat tenminste op één van de beide Kerstdagen de melkbezorging op de gebruikelijke wijze moet geschieden. PAROCHIEKERK VEN RAY Parochie-slagzin: Streef naar chris telijke idealen en wacht U voor modern heidendom. Priester v.d. week: Kap. Keijsers Vierde Zondag vd. Advent; 6 uur lm. Bernard Hendriks; 7 uur lm. overl. ouders van Dijk-Raafs; 8 uur lm. voor parochianen; 9 uur kinder mis Michiel Swachöfer; 10 uur Hoogmis voor K.A.B.; 3 uur kinder lof; 5 uur verg. Christ. Moeders; uur Rozenhoedje en Lof. Maandag: H. Thomas. 6.30 ziele- mis voor alle overl. parochianen; 7 uur lm. Theodorus Janssen; 7.30 zijalt. lm. overl. fam. Coopmans-v. Kessel; 7.30 best. jaard. Petronella van Opbergen-Theuws; 8 uur uit vaart wed. van Soest-van Gerven; 7 uur zielelof en Rozenhoedje. Dinsdag: H. Mis van Zondag. 6.30 lm. Piet Pouwels en echtg.; 7 uur lm. zek. int. (L); 7.30 lm. Familie Coopmans-v. Kessel; 8 uur gest. jaard. Jac. v. Beesel, Petr. Corten- bach en kinderen (3kl). Woensdag: H. Mis v. Zondag. 6.30 lm. Gertruda Goumans; 7 uur lm. Johanna v. Tienen; 7.30 lm. t.e.v. St. Jozef; 8 uur gest. jrd. Johanna Willems, echtg. Peter van Meijel, ouders en kinderen (3kl); 9.30 hoog mis v. Jonge Boeren, kring Venray. Donderdag: Vigilie van Kerstmis. Verpl. vasten- en onthoudingsdag; 6.30 leesmis overl. fam. Voermans- Leijssen; 7.15 H. Sacramentshoog mis, leiding jongens; 8 uur gest. jaard. Petrus Dekkers (1H); gel. tot biechten van 3 tot 6 uur en van 6.30 tot 8 uur. Vrijdag: Hoogfeest v. Kerstmis. 12 uur Nachtmis; 6 uur kinder nachtmis voor Theodorus Janssen en ouders gevolgd door 2 leesmissen 8 uur 3 leesmissen, waarvan de le voor José Kremer-Vullinghs, de 2e voor Gerarda Janssen-Grisel en Ant. Kroon; 10 uur pl. Hoogmis vooraf gegaan door 2 leesmissen, waarvan de le voor Herman de Bruijn en de 2e voor Leonard Ghielen; 3 uur kinderlof; 4 uur pl. Vespers; 7 uur Completen. Zaterdag: H. Stephanus. Dag van devotie. 6 uur lm. Willem Linders en dochter Henrica; 7 uur lm. Maria Hendriks-Janssen en dochters; 8 uur lm. voor parochianen; 9 uur kinder mis zek. int.; 10 uur Hoogmis José Kremer-Vullings; na de Hoogmis uitstelling van 't Allerheiligste; 3 u. kinderlof; 4 uur pl. Vespers; 7 uur Completen. 40-Urengebed Gedurende de Kerstdagen is 40- urengebed. Het Allerheiligste wordt uitgesteld na de hoogmis van tien uur. Van 11.3012.30 is aanbidding voor jongens van 1317 jaar. Van 12.30—1 uur misdienaars. Van 12 uur H. Familie. Van 2—3 uur Congreganisten. 3 uur kinderlof, 4 u. pl. vespers. Van 56 uur aanbidding Christel, moeders. Om 7 uur completen. VELTUM: Donderdag 7.30leesm. P. J. Derks en Hendrina Smits. Nachtmis met Kerstmis De Nachtmis is om 12 uur, hier na zijn geen leesmissen. De gelovigen, die communiceren, moeten nuchter zijn vanaf 12 uur. De H. Communie wordt uitgereikt na de H. Communie van de pries ter. Wij verzoeken de ouders hun kinderen niet mee te nemen naar de Nachtmis van 12 uur, maar ze naar hun Nachtmis te laten gaan om 6 uur. Dienstplichtigen-Retraite. Jongens, die begin 1954 in mili taire dienst moeten gaan, kunnen nog een dienstplichtigen-retraite meemaken in Venlo van 28 tot 31 December. Men geve zich zo spoedig moge lijk op bij Pater Domitius, Paters- klooster. Hoe vier ik KERSTMIS Dinsdagavond om half 8 zal voor alle jongens van 14 17 jaar op boeiende wijze over de kerstviering gesproken worden in de zaal van het patronaat. Ook jongens dieniet bij het patronaat behoren worden op deze avond verwacht. Men wordt verzocht op tijd te komen. PATRONAAT Zondagmiddag begint groep 1 om half 3; groep 2 kan al om 5 uur komen, want in plaats van het Lof zal bij de Adventskrans een korte Adventsoefening gehouden worden. Dinsdagavond om half 8 precies worden alle jongens van groep 2 en 3 verwacht. PATERSKERK VENRAY Vierde Zondag van de Advent. 5.45 lm.; 6.30 voor Willem Arts en Gertruda Niessen; 7.45 t.e.v. 't H. Hart van Jezus (R)9 uur Hoogmis; 't Communiceren begint vooraan; onder alle H. Missen preek en collecte voor 't Dekenaal Sociaal Charitatief Centrum; 2e coll. voor de Paterskerk; 5 uur Adventsoefe ning met Adventspreek. Maandag: H. Thomas, Apostel. 7 uur voor overl. fam.; 7.30 v. Zr. Elisabeth Peters-Derks als lid v.d. Derde Orde; 8 uur Pe.tr. Lit j ens. Dinsdag: Mis vd. Zondag, 6 uur uitstelling van 't Allerheiligste, volle aflaat; 6 uur H. Mis voor Gertruda Goumans; 7 uur t.z.int.; 7.30 Hoog mis; 7.30 lm. v. overl. fam. Baken- Bergmans; 's avonds 6.30 Lof, waar na verering reliquie v. St. Antonius. Woensdag: Mis vd. Zondag. Van 48.30 biechtgelegenheid. Donderdag: Vigilie van Kerstmis. Vasten- en onthoudingsdag; 7.30 H. Mis voor overl. fam. v. Elswijk- Ruigwaard; 7.30 voor A. van de Water-Bomm; Biechten v. 38 uur. Vrijdag: Hoogfeest van Kerstmis. 12 uur pl. Nachtmis, volkszang. Col lecte v.d. armen, 't Communiceren begint vooraan. 6.30 lm. v. Grada van Teefelen; 7 uur pl. Herdersmis; 8 uur lra. voor overl. fam. Baken- Bergmans; 8.30 lm. voor een zalige dood (R); 9 uur pl. Hoogmis voor dokter Schim v.d. Loeff. Heden morgen GEEN biechtgelegenheid; 4.20 pl. gez. Vespers, 5 uur pl. Lof met feestpreek. Zaterdag: H. Stephanus, eerste martelaar, tweede Kerstdag. H. Mis sen als op Zondag. 6.30 vd. priesters die in gevangenschap verkeren; 7.45 voor Paul Kuijpers; 9 uur Hoogmis; Communiceren begint achteraan; eerste collecte paterskerk, tweede bijz. noden; 4.20 gez. Vespers; 5 uur Lof. Adventsoefening Zondagmiddag is de laatste Ad ventsoefening als voorbereiding op het Kerstfeest. De eerste twee oe feningen waren droevig slecht be zocht. We hopen, dat er nu, bij 't naderen van 't Kerstfeest, meer belangstelling zal zijn. Voor sommigen is de tijd van 5 uur niet zo geschikt. Dat is wel mogelijk, maar voor een enkele maal kunt U zich daarnaar wel regelen. Biechthoren Evenals vorig jaar is er twee avonden voor Kerstmis biechtge legenheid. Woensdag van 48.30. Donderdag van 38. Mogen we degenen, die kunnen, dringend verzoeken Woensdag reeds te komen, om de Donderdagavond zoveel mogelijk te ontlasten. DE NACHTMIS De Metten van Kerstmis, waar van 't eerste deel gezongen wordt, beginnen om kwart voor elf en eindigen met 't plechtig gezongen Te Deum, daarna begint om 12 uur de Nachtmis. De H. Communie wordt onder de Nachtmis uitgereikt. Onder de Nachtmis is er maar één collecte, voor de armen. De pl. Herdersmis of Dageraads mis, voorafgegaan en gevolgd door een stille Mis om 7 uur. De pl. Dagmis, voorafgegaan door twee stille Missen is om 9 uur. PAROCHIE OOSTRUM Zondag: Vandaag vierde Zondag van de Advent; 7 uurH. Communie; 7.30 en 10 uur beide H.H. Missen. 3 uur Kruisweg en Lof. Maandag: 7.30 best. zm. voor Ger, Tacken. Dinsdag: best. gez. H. Mis voor de overl. fam. Verheggen- v. Haren. Woensdag: 7.30 best zm. voor de fam. Moorrees-Cornelissen. 7.30 uur Rozenkrans voor de vervolgden om hun geloof. Donderdag: 7.30 best. zm. voor de overl. fam. van Soest-Heiligers, Vrijdag: Hoogfeest van Kerstmis, verolichte feestdag. 6 uur Nachtmis; 7 ulir de tweede H. Mis; 9.30 Hoog mis. 3 uur Lof. Zaterdag: Tweede Kerstdag, dag van devotie. 7 uur H. Communie; 7.30 en 10 uur de beide H.H. Mis sen. 3 uur Lof. RECTORAAT HEIDE 4e Zondag vd. Advent: 7.30 overl. fam. HuismanPouwels; 10 uur hoogmis voor Priesterroepingen; 3 uur lof. Maandag: 7.30 verlaten zielen. Dinsdag: 7.30 bijz. intentie. Woensdag: 7.30 Piet v. Meijel. Donderdag: vigilie van Kerstmis, vasten- onthoudingsdag; 7.30 Jo hanna en Petronella Lit j ens; 4 u. biechten door rector en van 6.30- 8.30 door eerw. pater. Vrijdag: hoogfeest van Kerstmis; 5 u. Nachtmis voor het welzijn vd. Heide; 2e Gertruda Hub. Janssen Gellings; 3e overl. fam. Nellen Rutten; 8.30 uit dankbaarheid; 2e fam. MichelsKersten; 9.30 hoog mis tot bijz. int.; 3 u. pl. lof. Zaterdag: 2e Kerstdag; 7.30 t.e.v. Onbevlekt Hart van Maria; 10 uur hoogmis voor het huwelijk van Frans Driessens enMiny Stevens; 3 u. lof. PAROCHIE LEUNEN 4e Zondag vd. Advent; 7 u. H. Mis v. Hendrik en Piet Claessens; 8.30 H. Mis voor Peter Willemse; 10.15 hoogmis v.d. parochie; 3u. lof; 3.30 H. Familie der vrouwen met aan wijzing Patroonheiligen voor 1954. Maandag: 7.30 sol. gest. jaarg. Willem Litjens en Gertr. Jenniskens. Dinsdag: 7.30 lm voor Johannes Poels, echtg. en overl. kinderen; 7 u. godsdienstcursus voor 18-jarigen. Woensdag: 7.30 gest. jaarg. Ber nard van Meijel, echtg. en overl. kinderen. Donderdag: vigilie van Kerstmis, geboden vasten-en onthoudingsdag; 7.30 sol. gest. jaarg. Petronella Lit jens; biechten van 24 en 58 u. Vrijdag: hoogfeest van Kerstmis; 5 uur de Nachtmis, gevolgd door 2 lm. De Nachtmis v.d. parochie; le lm v. Lena Verkoeyen, 2e voor Piet van Meijel; onder de leesmissen Kerstgezangen; 8 u. 2 lm: le voor Eduard Asselberghs, 2e v. Hendrik Marcellis; 10 uur pl. hoogmis voor overl. fam. LoonenDuijckers; 3u. pl. Vespers van Kerstmis. Zaterdag: 2e Kerstdag; feest v.d. H. Stephanus, le martelaar; 7 uur H. Mis voor Piet Verschuuren; 8.30 H. Mis voor Johannes Schwaghöfer; 10 u. hoogmis v. Henrica Claessens- Jenniskens; 3 uur lof. v v ""i-gMmite: Onze extra gevulde cakes, netjes en luchtdicht verpakt, zijn na de feestdagen ook nog kersvers. U weet het, 't is een bekende spe cialiteit van VERHEUGEN PAROCHIE OIRLO Vierde Zondag van de Advent. Algem. H. Communie v.d. Maria- Congregatie; 6.30 H. Communie; 7 uur eerste H. Mis; 8.30 tweede; 10 uur Hoogmis; 2 uur vergadering Maria-congregatie; 3 uur Rozen kransenlof; 6 uur patronaat voor de jongens; eerste collecte voor de kerk, tweede voor 't Bisdom. Maandag: 7.30 Hoogmis t.e.v. H. Ambrosius v.d. levende en overl. leden van de bijenbond. Dinsdag: 7.30 best. jaard. Maria Agnes Willemsen. Woensdag: 7.30 best. Hoogmis uit dankbaarheid. Donderdag: Vigilie van Kerstmis. 7.30 gest. jrd. Gerard Kemmelings en Anna Maria Geurts; Biechten van 37 uur in beide biechtstoelen. Vrijdag: Hoogfeest v. Kerstmis; 5 uur pl. Nachtmis gevolgd door een leesmis waaronder H. Commu nie; 7.30 de Herdersmis gevolgd door een leesmis; 9.30 lm. gevolgd door de Hoogmis; 3 uur pl. Vespers van Kerstmis, Zaterdag: Tweede Kerstdag, feest vd. H. Stephanus. 6.30 H, Commu nie; 7 uur lm.; 8.30 lm.; 10 uur Hoogmis, stichting Jacomina Bille- kens; 3 uur Rozenkrans en Lof. A.s. Zondag algem. H. Communie voor de H. Familie afd. vrouwen en na 't Lof vergadering. RECTORAAT SMAKT 4de Zondag vd. Advent: 6.30 lm. voor een overledene; 7.30 voor de gelovige zielen; 10 u. hoogmis voor onze weldoeners; waarna Maria- garde jongens; 3 u. lof en rozen hoedje. Maandag 6.30 lm. voor de gelovige zielen; 7.30 voor zegen in gezin. Dinsdag 6.30 lm. t.e.v. O.L.Vr. en St Joseph; 7.30 voor overl. ouders en familie. Woensdag 6.30 lm. t.e.v. StJoseph 7.30 t.z.i. t.e.v. St Joseph. Donderdag, vigilie van Kerstmis, geboden vasten- en onthoudingsdag 6.30 lm. voor zalige levensstaat, 7.30 voor overl. ouders en familie, 47 uur biechtgelegenheid. Vrijdag, hoogfeest van Kerstmis, 5 uur pl. Nachtmis, daarna 2 lees missen waaronder de H. Communie wordt uitgereikt, 7.30 de volgende leesmissen, 9 uur weer 2 leesmissen en om 10 uur 2pe pl. hoogmis, om 3 uur lof. Zaterdag, 2de Kerstdag, diensten als op Zondag, 6.30 lm. t.e.v. O.L. Vrouw, 7.30 overl. fam. Wijenberg- Bonants, 10 u. hoogmis t.z.i., daarna Pauselijke Zegen, 3 uur lof en ro zenhoedje. RECTORAAT VEULEN Vierde Zondag van de Advent. Vandaag is statiekerk de kerk der twaalf Apostelen in Rome. Wij zijn reeds op de laatste Zondag voor Kerstmis, de grote dag is nabij. Daarom zingt de H. Kerk vandaag haar dichterlijke „Rorate" en stuurt zij hare goddelijke Bruidegom een laatste dringende bede toe, opdat Hij kome en niet langer toeve. (In- troitus, Collecte, Alleluja). In het blijde vooruitzicht van Jezus Ge boorte zingt zij reeds op voorhand zijne lof (Graduale) en wenst zij Maria geluk met haar maagdelijk Moederschap (Offert., Communie). Om haar onderricht over de komst van Christus te eindigen, stelt zij nogmaals Johannes voor, die den Zaligmaker aankondigt (Evangelie) en wijst zij ons met de woorden v.d. H. Paulus op de tweede komst des Heren, wanneer Hij zal komen om te oordelen (Epistel). 7 u. gel. tot Communiceren; 7.30 lm. t.iv. de vervolgden en tot bekering van de heidenen; 10 uur hoogmis v. Joh. Nabuurs best. door het kerkbestuur; 3 uur laatste Adventsviering, fam.- boekje meebrengen; na het Lof H. Familie v. mannen en jongemannen. Maandag: 7.30 hoogmis als jaarg. voor vrouw Clephas. Dinsdag: 7.30 lm. t.b.int. t.e.v. O. L. Vrouw; 7 uur Godsdienstcursus. Woensdag: 7.15 jeugdmis met volkszang. Intentie: v.h. welsl. v.h. jeugdwerk, bijz. 't mann. jeugdw.; collecte vd. int. Accolieten: Jeu v. Rijswijk en Harrie Hendriks. Donderdag: 7.30 hoogmis als jrg. voor Jan Reintjes. Vigilie v. Kerst mis. Biechten van 2—4 uur door de Rector en van 5—8 uur door Pater. Vrijdag: Hoogfeest van Kerstmis. 5 uur Nachtmis, gevolgd door twee leesmissen waaronder kerstliederen gezongen worden. De nachtmis is als best. hoogmis voor de vrede. Gel. tot Communiceren. Tweede PI. Mis vd. overl. fam. v. Meijel-Poels. Derde tot volhard, in een roeping. Acc. in de nachtmis: Jan en Hub. van Gassel, Leo Vennekens, Wim Geurts, Joost vd. Goor, Wim Clephas M. Timmermans en H. Reintjes 8 uur 2 H. Missen, 10 uur pl. Hoog mis tot bijz. int.v.e. huisgezin. De zelfde acc. als in nachtmis. Eerste H. Mis voor overl. fam. van Meijel- Poels, tweede voor Joh. Nabuurs. Maandcollecte voor onze kerk; 3 uur Vespers van Kerstmis. Zaterdag: tweede Kerstdag, feest H. Stefanus. 7 uur gel. tot Com municeren; 7.30 lm. v. vr. Cremers; 10 uur hoogmis tot int. Acco.: Leo Vennekens, Jan van Gassel, Jan Reintjes en Piet v. Meijel; 2.30 Lof. Kerkpoetsen voor Kerstmis: Bets van Kempen, Joke Fleurkens, Joke Derkx en Martha Erben. PAROCHIE YSSELSTEYN Vierde Zondag v.d. Advent. 6.30 lm. voor Elisabeth Coenen-Kamps; 8.15 lm. voor Jacques Maessen; 9.15 kindèrmis; 10.15 Hoogmis voor de parochie; 2.30 en 7 uur missieoefe ning. Maandag: 6.30 lm. v.d. overl. fam. Fleurkens-Claessens; 7 uur missie- preek; 7.30 leesmis vd. overl. fam. Claessens-Engels; 8.15 lm. voor de overl. fam. Janssen-Jenniskens; 8.45 missiepreek; 2.30 en 7 uur missie oefening. Dinsdag: 6.30 lm. vd. overl. fam. Arts-Janssen; 7 uur missiepreek; 7.30 lm. v.d. overl. fam. v. Keken- Janssen; 8.15 lm. vd. overl. ouders Jeurissen-Janssen; 8.45 missiepreek, 2.30 en 7 uur missieoefening. Woensdag: 6.30 lm. overl. fam. Thijssen-v.d. Poel; 7 uur missie preek; 7.30 lm. uit dankb. v. fam. Spreeuwenberg-Bruini; 8.15 lm. uit dankb. voor fam. Swinkels-Jeuken; 8.45 missiepreek; 2.30 en 7 uur missieoefening. Donderdag: Vigilie v. Kerstmis, geboden Vasten- en onthoudingsdag. 6.30 lm. v.d. fam. Willems-Pouwels 7. uur Missiepreek; 7.30 lm. uit dankbh. fam. Martens-Peeters; 8.15 lm. uit dankbh. fam. Thoone-Philip' sen; 8.45 Missiepreek; 2.30 en 7 uur Missieoefening. Vrijdag:. Hoogfeest v. Kerstmis. 4 uur pl. Nachtmis v.d. Parochie, waarna lm. uit dankbh. v.d. fam. Sanders-Kleuskens en de tweede voor de fam. Spreeuwenberg-Kop- pens; 8 u. 3 leesmissen: le voor de overl. ouders v, Well-Peters; 2e voor overl. fam. Verheyen-Verste gen; de 3e t.e.v. H. Gerardus; 10 u. 2 leesmissen: le voor Maria Claes sens; 2e voor Christiaan Philipsen; 10.45 pl. Hoogmis best. jgt. voor Gerrit van Dijck; 2.30 pl. Vespers en Lof. Zaterdag: 2e Kerstdag, feestd. v. devotie. 6.30 lm. v. Maria Claessens; 8.15 lm. uit dankbh. fam. Pouwels- Muyzers; 9.15 Kindermis voor de parochie; Hoogmis gez. jaarg. voor Willem Peters en Johanna Kous. PAROCHIE CASTENRAY 4e Zondag vd. Advent; 9u. H. Mis Zaterdag: Tweede Kerstdag, feest vd. H. Stephanus. Diensten als op Zondag. 9.30 Hoogmis t.e.v. O.L. Vr. van Altijdd. Bijst. tot int. van hen die daarvoor offerden; 2.30 Lof en Rozenhoedje. De kippen hebben het voorjaar in de kop Het zachte weer heeft in vrijwel geheel Europa een voor deze tijd van het jaar ongekend grote eier- productie tengevolge. In sommige landen wordt de markt zelfs met eieren overvoerd met als resultaat, dat de prijzen dalen. Te Brussel is in vier weken tijds de groothandelsprijs van eieren van 2.90 tot 1.60 francs gedaald. In de Franse hoofdstad worden dagelijks ongeveer twee millioen eieren aangevoerd, terwijl de aan voer normaal ongeveer een millioen stuks per dag bedraagt. De prijs is met drie francs tot 19 francs ge daald. Groothandelaars te Frankfort be weren, dat zij door de grote aan voer van verse eieren gedwongen worden koelhuiseieren tegen min der dan de kostprijs te verkopen, het geen hen op verliezen van honderd duizenden marken komt te staan. Ook in Milaan, Oostenrijk, waar in de regel in deze tijd van het jaar de eierenprijs stijgt, en in Zweden dalen de prijzen voor eieren. In Zwitserland en Denemarken blijven de prijzen ongeveer gelijk, ondanks een grote aanvoer, vooral in het laatstgenoemde land. Ook in Nederland is de productie van eieren op het ogenblik zeer groot. Zij ligt ca. 40 pet hoger dan vorig jaar. Dit is echter geen ge volg van het zachte weer, zoals in andere landen, maar van de grote uitbreiding in de pluimveehouderij in het voorjaar van dit jaar. De prijs van eieren vertoont hier te lande een belangrijke daling. Zij bedraagt ca 13 gulden per 100 stuks, dat is ongeveer 7 gulden lager dan in 1952. Deze daling wordt o.m. ver oorzaakt door de grotere productie, de moeilijke afzet in het buitenland door de hogere eierenproductie al daar en door het feit, dat de detail listen in Nederland in verband met de dalende prijzen een afwachtende houding aannemen. MELK IN PAPIER Grote levering aan de Amerikaanse troepen Overwogen wordt het principe van de verpakking van melk en melk producten in papier ook voor af levering in ons land toe te passen. Tot nu toe werd melk in papier alleen geleverd aan de Amerikaanse troepen in Europa. De N.V. Sterovita heeft voor de duur van 'een half jaar een con tract gesloten voor de levering van Nederlandse melk en melkproducten vanwege recollectie voor Jonge aan de Amerikaanse troepen van Boeren, Kring Venray; 10 u. hoog mis vd. parochie; 2.30 Kruisweg oefening en lof; na het lof D.O. Maandag: feest vd. H. Thomas, Apostel; 7.30 le gez. maanddienst voor Piet Thielen. Dinsdag: 7,30 gez. H. Mis voor Godefridus Philipsen. Woensdag: 7.30 gez. H. Mis voor overl. fam. VissersArts. Donderdag: vigilie v. Kerstmis, vasten en onthoudingsdag; 7.30 5e v.d. zeswekend. v. Piet Thielen; van 37.30 gelegenheid tot biechten in twee biechtstoelen. Vrijdag: Hoogfeest v. Kerstmis. 5 uur Nachtmis voor de parochie, daarna volgen twee leesmissen. Na de nachtmis wordt H. Communie uitgereikt. 7.30 lm. t.e.v. O.L. Vr. van Altijdd, Bijst. tot int. v. fam. Emonts-Lemmen; 9.30 lm. v. overl. fam. Peeters-Goemans; tijdens deze H. Mis Kerstliederen-Volkszang; 9.55 Asperges me; 10 uur Hoogmis tot bijz. int.; 2.30 pl. Vespers, Lof en Rozenhoedje, onmiddellijk daarna nog gel. tot biechfen. Onder de H. Missen le collecte v. paroch. armen. ongeveer 700.000 liter per week. De N.V. Intermelk zal per week on geveer 300.000 liter leveren. De Ste rovita heeft voorts contracten afge sloten met de Canadese luchtmacht in Europa. In totaal zullen deze leveringen Nederland ongeveer drie millioen dollar opbrengen. Verzoekschriften m.i.v. 4 Jan. vry van zegel Zoals bekend is, zijn tot dusver verzoekschriften aan de Koningin of aan instanties van de Rijks-, provinciale of gemeentelijke over heid, waarbij wordt verzocht om een benoeming, een verhoging van bezoldiging of een gunst, onder worpen aan een zégelrecht van f 0,50. Thans is voor bedoelde ver zoekschriften vrijstelling verleend. Deze vrijstelling heeft dus tot gevolg, dat voortaan sollicitaties niet meer op zegel behoeven te worden gesteld; hetzelfde is het geval met b.v. requesten om kwijt schelding van belastingen e.d. De nieuwe regeling gaat 4 Jan. in.

Peel en Maas | 1953 | | pagina 3