MILLEN GERO-Show Pkómix n naaimachine voor nw leven Cocncn - 4}óutachen SPORT Potersstraat 13 VENRAY Tel. 738 Erkende Sterna-Naaimachinehandel Speciaal Naaimachinezaak 6pers. Cassettes vanaf 32 90 ZATERDAG 28 NOVEMBER 1953 No. 48 VIER EK ZKVBNTIGSTB JAARGANG PEEL EN MAAS CONFECTIE VAN w* EEN RIJK BEZIT DRUKEN UITGAVEFIRMA VA»DEN MUNCKHOF WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN ?SZg,S5S?5KSaWfirB JSÏÏSSTSi Kerkelijke Diensten PAROCHIEKERK VENRAY Parochie-slagzin: Streef naar chris telijke idealen en wacht U voor modern heidendom. Priester v.d. week: Kap. Keijsers. Eerste Zondag vd. Advent. 6 uur lm. Peter Janssen en Johanna Arts; 7 uur lm. Maria Hendriks en doch ter; 8 uur lm. voor parochianen; 9 uur kindermis voor Th. Weiten en Antonia de Bruijn; 10 uur Hoog mis v. Christina de Bruijni-Weerts; na de Hoogmis vergadering van Apostolaat des Gebeds in het deke naat; 2 uur grote Congregatie in kapel van Jerusalem; 3 uur kinder lof; 7 uur Rozenhoedje en Lof. Maandag: H. Andreas. 6.30 ziele- mis voor alle overl. parochianen; 7 uur Jm. vr. van Gestel en zoon Johan; 7.30 lm. Gebr. van Es; 8 uur gest. jrd. Hendrik Poels en Johanna Camps (1H); 7 uur Zielelof en Rozenhoedje. m Dinsdag: H. Mis van Zondag. 6.30 lm. Gertruda Goumans; 7 uur lm. Willem Wijnhoven; 7.30 lm. Sme- denbond St.Eloy (zijalt.); 7.30best. jrd. Piet Oudenhoven; 8 uur gest. jrg. Peter Custers en Maria Gertr. vd. Ven (3kl). Woensdag: H. Bibiana. 6.30 lm. Johanna Jeuken-Geurts; 7 uur lm. t.e.v. St. Gerardus tot zek. int.; 7.30 lm. Gebr. van Es; 8 uur gest. jrd. Peter J. Jenneskens en echtg. Johanna Poels (3kl). Donderdag: H. Franciscus Xave- rius. 6.30 lm. t.e.v. St. Gerardus tot zek. int.; 7.15 H. Sacramentshoog mis, leiding meisjes; 8 uur gest. jaard. Henri Esser en echtg. (2kl); van 67 gel. tot biechten; 78 H. Uur, daarna nachtel. aanbidding. Vrijdag: eerste Vrijdag. H. Petrus Chrysologus. 6.30 lm. t.e.v. St. Gerardus tot zek. int.; 6.30 zijalt. lm. Jos. Hendrix; 7.15 H. Hart- hoogmis; 8 uur lm. overl. familie Verheugen-Potten-Debets; 7 uur Rozenhoedje, Lof en verering reii- quie van H. Kruis. Zaterdag: H. Mis van Zondag. Eerste Zaterdag en Priesterzaterdag 6.30 O.L. Vrouwhoogmis; 7 uur lm. Herman de Bruijn; 7.30 lm. overl. fam. Janssen-Klaessens en Gerard Janssen; 8 uur gest. jrd. Johannes v.d. Ven en ouders (1H); 7 uur Marialof, Rozenhoedje en gebeden van Eerste Zaterdag. VELTUM: Donderdag 7.30 leesmis fam. Derks—Smits. KATECHISMUS: De kinderen v.d. 3e en 4e klas leren deze week de 25e les; de hoogste klassen leren de 24e en 25e les. PATERSKERK VENRAY le Zondag vd. Advent: H.H. Mis sen 5,45, 6.30 voor een zalige dood; 7.45 voor Hendrika Willemsen en Nicolaas Oostdam; 9 uur hoogmis. Communiceren begint achteraan, le coll. voor Paterskerk, 2e bissch. noden. De eerste Adventsoefening met predikatie door Pater Serva- tius Wijssen. Maandag, St Andreas, apostel, 7 u.lm voor PetronellaLitjens, 7.30 voor Wilhelmina Rumen-v. Houdt, 8 u. uit dankbaarheid, eveneens 8 u. t.e.v. H. Gerardus. 8.30 Wilhel mina Gerrats. Dinsdag, Allerheiligen van de 3 Orden van St Franciscus: 6 uur uitstelling Allerh., 6 u. lm. Gertr. Goumans, 7 u. Theodor Pouwels en Johanna Friesen, 7.30 t.e.v. Broeder Everardus, tevens7.30 hoogmis, 8u. overl. moeder, 8.30 overl. familie BakenBergmans. Heden geen lof. Woensdag, H. Bibiana, tevens de herdenking van alle overledenen van de Seraphijnse Orde: 7 u. lm. uit dankbaarheid t.e.v. St Oda, 7.30 overl. ouders, tevens 7.30 gezongen Requiem, 8 u. José Kremer—Vul- linghs. Donderdag, H. Franc. Xaverius: 7 u. lm. voor Petronella Litjens, 8 u. voor overl. vader en zuster, 48 biechtgelegenheid. Vrijdag, le Vrijdag vd. maand, H. Petrus Chrysologus, 7 u. lm Hen- drina ClaessensJenneskens, 7.30 G. WennekensJanssen, 7.30 hoog mis waarna litanie v. 't H. Hart, 6.30 lof en oefening v. eerherstel Zaterdag, Z. Nicolaus Taveileï: 7 u. lm. t.e.v. 't H. Hart van Jezus, 7.30 overl. fam. Janssen-Wijn hoven en dochter Leni, 7.30 Anna Maria SeurenVaeghs, 8 u. t.e.v. 't H. Hart voor een bekering, 8.30 Wil helmina Gerrats. 38 biechten. Elke dag een H. Mis voor onze weldoeners. DE ADVENT Met de Advent is het grote ke- heim van de Verlossing weer ineens onze volle aandacht komen vragen. De gebeden, lezingen en gezangen die 't heilig Offer op de eerste Zondag van de Advent begeleiden en omringen, zijn vol van de hoop volle gedachte, dat het geloof inde mens geworden Zoon van God, de redding van de wereld en ons eeuwig geluk betekent. Smekend en tegelijk vol blij vertrouwen, klinkt vandaag 't gezang van de Introïtus: „Ad te levavi...." „Tot u verhef ik mijn ziel mijn God. Op U vertrouw ik. Be schaam mij niet...." U moet deze weken eens echt met de liturgie meeleven, meedoen, dan komt er weer meer plaats in uw leven van 't Goddelijk Mysterie, Daarom houden wij ook dit jaar op de Zondagen v.d. Advent, 's middags onze speciale Adventsoefening. Pater Servatius Wijsen zal ons in zijn preken de geheimen van deze tijd naderbij trachten te brengen en ons zo door de Advent voeren naar het grote Kerstfeest. We rekenen op nog groter belangstelling als vorig jaar. Actie pijlsnel - trefzeker U ontvangt een dezer dagen een enveloppe thuis en hoop, dat u die niet alleen in gezondheid zult ont vangen, maar ook in een goede stemming, in een „sinterklaas-stem ming", zou ik zeggen, zodat u die niet laat liggen, maar hem brengt, waar hij verwacht wordt: Paters- laan 1, bij de Gezinszorg. Vorig jaar hebben de kinderen het u lastig gemaakt. Nu moest u het ons zo lastig maken, dat wij het haast niet bij kunnen houden. U zult zien, dat het waar is, wat de actie-spreuk zegt: „Als u snel bent treft U het zeker Derde Orde-mededelingen Zondag 6 December, de eerste Zondag van de maand zijn er twee vergaderingen, zowel des morgens als des middags. In die vergadering zal definitief de prefect gekozen worden. Denkt u ook aan de Kerst actie voor de armen PAROCHIE LEUNEN le Zondag vd. Advent, tevens Solemniteit vh. feest der H. Catha- rina; 7 lm. v.d. parochie; 8.30 voor Peter Willemsen; 10.15 hoogmis v. Henri Martens en overl. fam.; 2.30 Lof met Kruisweg vd. overleden parochianen. Na de H. Missen ver ering Relikwie van St Catharina. Maandag, St Andreas, 7.30 lm. v. Johannes vd. Berg en echtg. Dinsdag 7.30 gest. jg. echtg. van Antoon Claassens-Smits; 10 uur uur biechten Meisjesschool; 7 uur godsdienstcursus 18jarigen. Woensdag 7.30 lm Peter Thijssen, 10 uur biechten 2e klassen. Donderdag 7.30 sol. gez. jg. Maria Smits; 10 u. biechten vd. Jongens school. Vrijdag, le Vrijdag vd. maand, 7 uur H. Mis Willem Litjens en Gertr. Jenniskens; 8 u. hoogmis t.e.v. het Allerh. Hart, tot intentie van hen: die daarvoor offeren en algem. H. Communie; 3.30 Lof voor de school kinderen. Zaterdag, de Zaterdag vh. Onbe vlekt Hart van Maria, 7.30 sol. gest. jg. Peter A. Peeters; Theodora Thie- len en Godfried Litjens. Biechten 56 en 6.307. Om 7 u. Marialof. A.s. Zondag maandcollecte voor onze kerk. PAROCHIE OIRLO le Zondag vd. Advent, de HT Mis sen om 7 uur, 8.30 en de Hoogmis om 10 uur; 3 uur Rozenhoedje en Lof, daarna vergadering H.Familie vrouwen; le collecte voor de kerk, 2e voor het Bisdom. Maandag 7.30 zieledienst voorde overl. fam. Verstappen-Kuijpers. Dinsdag 2.30 zieledienst overl. fam. van de VenC leven. Woensdag 7.30 zieledienst overl. fam. PetersKemmelings. Donderdag 7.30 zieledienst overl. fam. ClassensLinders; biechten van 57 wegens le Vrijdag. Vrijdag, le Vrijdag der maand, toegewijd aan het H. Hart van Je zus, 6.30 H. Communie; 7 uur lm.; 7.30 hoogmis t.e.v. H. Hart v. Jezus stichting BaetenJeurissen, waarna uitstelling, Tantum Ergo en zegen; 7 uur rozenkrans en lof. Zaterdag, le Zaterdag der maand toegewijd a.h. Onbevl. Hart van Maria, Priesterzaterdag: 7 uur H. Communie; 7.30 gest. jg. Johanna Hendrix, Mathias Vullings en Jo hanna Hendrix. Vanaf 5' uur ge legenheid om te bieehten in beide biechten; 7 uur Marialof. A.s. Zondag buitengew. collecte voor de kerk. PAROCHIE OOSTRUM le Zondag vd. Advent; 7 uur H. Communie; 7.30 en 10 u. de beide H. Missen; 3 u. lof. Maandag: 7.30 best. zm voor vr. Linders. Dinsdag: 7.30 H. Mis tot zek. int. t.e.v. O.L.Vrouw van Oostrum. Woensdag: 7.30 gest. gez. jaarg. voor Th Meyer, echtg. en zoon; 9 uur pl. H. Mis tot int. v.d. vijftig jarigen Eierbond; 7.30 rozenkrans voor de vervolgden om hun geloof. Donderdag: 7.30 best. zm. voor Ed. Camps. Vrijdag: 7.30 best. zm voor overl. fam. van Soestvan Vegchel. Zaterdag: 7.30 best. gez. H. Mis voor vr. Valckx; 7.30 Marialof. PAROCHIE YSSELSTEYN le Zondag vd. Advent, 7.30 lm. parochie; 9 uur kindermis; 10.15 hoogmis v. Emilia S meets-Janssen en Gerard Smeets, 2 uur Lof. Maandag 7.30 lm v. Anna Cath, KeijzersJanssen. Dinsdag 7.30 lm. overl. fam. van AssClaessens. Woensdag 7,30 lm Leon. Droesen- Vissers en Maria Droessen. Donderdag 7.30 lm Jac. Maessen. Vrijdag, le Vrijdag vd. maand, 7.30 gez. H. Mis t.e.v. H. Hart voor overl. fam. Fleurkens-Claessens, na de H. Mis uitstelling Allerheiligste en toewijding. Zaterdag le Zaterdag vd. maand 7.30 lm uit dank t.e.v. O.L. Vrouw, 5 uur Marialof. RECTORAAT SMAKT le Zondag vd, Advent, 6.30 lm. t.z.i.; 7.30 overl. fam. Bonants Hoffmans; 10 u. hoogmis v. overl. fam. Koenen—Coppis; 3 uur Lof en Rozenhoedje. Maandag 6.30 lm. overl. familie KerstenAsselberghs: 7.30 Johan nes Coopmans en Johanna Driesen Dinsdag 7.30 lm. voor een zalige levensstaat; 7.30 overl. ouders en familie. Woensdag 6.30 lm t.e.v. St Joseph 7.30 uit dankbaarheid. Donderdag 6.30 lm. t.e.v. O.L.Vr. en St Joseph; 7.30 Mart. Bonants; 5—7 biechten; 7.30 H. Uur. Vrijdag, le Vrijdag vd. maand, om 6.30 lm. t.e.v. H. Hart, daarna Uit stelling, litanie en zegen. Voor en na de H. Mis biechtgelegenheid; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. H. Hart. Zaterdag 6.30 lm. t.e.v. O.L.Vr.; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vrouw; 57 biechten; 7.30 Marialof. RECTORAAT HEIDE le Zondag van de Advent, 7.30 lm. ter ere van StOda; 10 u. hoog mis voor inlandse priesterwijdingen 3 uur Lof. Maandag 7.30 lm. t.e.v. St Oda Dinsdag, H. Franciscus Xaverius, 7,30 lm. overl. fam. GielenStax Woensdag 7.30 lm overl. S pee-Arts Donderdag 7.30 lm bijz. intentie Biechten: 57 uur. Eerste Vrijdag 6.45 communiceren 7.30 tot zekere intentie, 7 uur Lof t.e.v. H. Hart van Jezus. Zaterdag, le Zaterdag en Pries terzaterdag, 6,45 communiceren, 7.30 t.e.v. O.L. Vr. v. Fatima uit dankbaarheid. 6 uur biechten, 7 u. Lof met gebeden van le Zaterdag. RECTORAAT VEULEN Eerste Zondag van de Advent, voorbereiding op komst v. Christus. De statiekerk vandaag is de kerk van Maria de meerdere. Onze ge dachten gaan vandaag uit naar de H. Maagd in wier schoot de ver wachte der volkeren nog zal rusten tot het Kerstfeest. Waarschijnlijk werd in deze kerk het eerst de geboorte van Onzen Heer in het stalleken voorgesteld. Naar deze basiliek werden ook later naar men beweert de relikwieën van het H. Kribbeken overgebracht. We staan thans op den drempel v.h. nieuwe kerkel. jaar, waarin de kerk de grote geheimen van het verlos singswerk zal herdenken. Het eerste bedrijf van dit mysteriespel viert de komst, de geboorte van de Zaligmaker. In de Advent bereiden we ons voor op die komst. Laat ons dit nieuwe kerkel. jaar met vurige ijver beginnen en ons ge durende de Advent zuiveren van de vlekken der zonde, opdat wij de geboorte van Christus met een rein hart mogen vieren. 7 uur gel. tot Communiceren; 7,30 lm. v.d. overl. fam, v. Meijel- Poels; 10 uur hoogmis tot int. v.h. gehele Rectoraat om Gods zegen af te smeken over het nieuwe ker kelijk jaar; 2.30 Lof. Maandag: 7.30 lm. v. overl. fam. Houben-Direcks. Dinsdag: 7.30 lm. v. Peter Joh. de Lauw, echtg. en dochter Maria. Woensdag: 7.15 jeugdmis, hoog mis met volkszang. Intentie: dat onze jeugd zich in een geest van ingetogenheid en soberheid moge voorbereiden op het kerstfeest, Onder de H. Mis collecte vd. int. Vrijdag: eerste Vrijdag vd. maand, bijz. toegeW. a.h. H. Hart v. Jezus; 6.30 gel. tot Communiceren, daarna biechtgelegenheid tot a.d. H. Mis; 7 uur hoogmis t.e.v. H. Hart tot bijz. int. Onder de H. Mis algem. H. Communie der schooljeugd en jeugdstandsorganisaties. Na de H. Mis uitst. oef. v. eerh. en zegen m. het Allerh. 's Avonds 7.30 Lof. Zaterdag: 7.30 lm. tot int. voor de vervolgden en tot bek. der hei denen. Biechtgel. van 5.30 tot 6.30; 7.30 Lof t.e.v. Maria Kerkpoetsen: Anna Cremers en Truus Verhoeven. Accoliet: Harrie en Wim van Meijel. Katechismus: klas 5 en 6 les 27- 28; klas 3 en 4 les 26 en 27; klas 2 les 17. PAROCHIE CASTENRAY Eerste Zondag v.d. Advent. Onder de H. Missen de 2de collecte voor het Charitatief Centrum. 10 uur Hoogmis vd. parochie; 2 uur Lof en Rozenhoedje. Maandag: feest vd. H. Andreas, Apostel. 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L, Vrouw van Alt. Bijst. t.i.v. fam. J. Emonts-Cremers. Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis voor overl. fam. P. Philipsen-Philipsen, Woensdag: 7.30 H. Communie; 9 uur Hoogmis t.e.v. H. Cecilia t.i.v. het Kerkelijk Zangkoor. Donderdag: feest v. H. Fransiscus Xaverius. Algem. H. Communie vd. mannenafdeling der H. Familie. 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Alt. Bijst. t.i.v. fam. A. Drüggen- Peeters; van [3.30 tot 4.30 gel. tot biechten. Vrijdag, feest H. Barbara, algem. H. Communie voor de vrouwenafd. derH. Familie, le Vrijdag vd. maand 6.30 H. Communie, 7.30 best. hoog mis t.e.v. 't H. Hart, waarna toe wijding en zegen met het Aller heiligste. Zaterdag, le Zaterdag vd. maand toegewijd aan de verering van het Onbevl. Hart van Maria. Priester- zaterdag, 7 u. H. Communie. 7.30 2 e van de zeswekendienst voor Piet Thielen. Van 56 biechten. 6 u. Lof en Rozenhoedje. zig-zag, 2naalds en Inaalds, voor kleermakers en huishouden. Zeg St. Nicolaas en U zegt pantoffels Zeg pantoffels en U zegt: BAT A Model 73 m. 27-30 2.95 m. 31-34 3.25 m. 35-38 3.95 m. 39-46 4.75 De gehele sortering GERO-artikelen in al zijn variaties vindt U geëtaleerd in een onzer etalages. Bij gelijktijdige aanschaffing van de volledige inhoud van een cassette Zilmeta wordt de waardevolle CASSETTE GRATIS BIJGELEVERD. S.V.V.-nieuws Venray had vrijaf en Ar een wist thuis van Tiglia te winnen, zodat Arcen wederom aan de kop ge komen is van de ranglijst. Zondag heeft SW wederom een thuiswedstrijd en wel tegen de hek kensluiters uit Helden. Men kan niet genoeg waarschuwen tegen het te licht opnemen van deze wedstrijd. Het spreekwoord, „Een kat in het nauw kan rare sprongen maken" kan ook hier van toepas sing zijn. Helden zal alles proberen om haar achterstand in te halen om zo van de gevaarlijke en onher roepelijke degradatie plaats af te komen. Opgelet jongens en van het begin af een hoog tempo, dan is de zege aan U. Het tweede speelde een schit terende wedstrijd tegen Wit-Zwart 2. Open spel en alle spelers in de voor hoede deden hun best om hard en zuiver raak te schieten. Geen won der, dat de uitslag 11—1 in het voor deel van Venray 2 werd. Voor Zondag gaat de reis naar Tegelen om daar Sportcl. Irene 3 te bekampen. In deze vorm en met hetzelfde élan spelende wordt deze wedstrijd gewonnen. Bet derde moest een van de zwaarste uitwedstrijden spelen. Naar ik hoorde zou de uitslag een gelijk spel 22 zijn. Een zeer bevredigend resultaat. Zondag komt Hegelsom 2 op bezoek. Een tegenstander, die zeker niet te onderschatten is. Wij rekenen op een goede wedstrijd met een kleine overwinning voor het derde. Het vierde bezorgde ons een aan gename verrassing door koploper Tienray 2 met 42 te verslaan. Bravo jongens een beste buurt en indien Zondag TienrayGeijsteren in het voordeel van Tienray eindigd is alles weer mogelijk en heeft het vierde weer een heel goede kans voor de bovenste plaats. P.D.V. De Zwaluw In verband met het St Nicolaas- feest is de vergadering een week vroeger, dus heden avond. De leden worden verzocht aanwezig te zijn in verband met bespreking tentoon stelling en het bestellen van ringen voor 1954. Deze moeten contant betaald worden en zo spoedig mo gelijk opgegeven worden. In de kampioenschappen zijn nog enkele veranderingen gekomen. Generaal aangewezen wordt no. 1 J. Gommans. Generaal onaangewezen wordt no 3 J. Gommans, zodat Jan Arts, die 2 x 5e was, uitvalt. 2e Tour oude duiven wordt no. 3 J. Arts, zodat H. Vissers vervalt. 2e Tour jarige duiven wordt M. v. Rooy 3e en ook hier vervalt H. Vissers. Eau de Colo9ne HET WARENHUIS Hofstraat 10 fa. Th. Pouwels Zn. Inmaakglazen alle maten in voorraad, alsmede dikke en platte ringen, vultrechters, geslepen deksel enz. Alles wordt thuisbezorgd. Aanbevelend, F. W. HENDRIKS, Langstraat 46 Tel. 713 Beleefd aanbevelend

Peel en Maas | 1953 | | pagina 1