voor St. Nicolaas ruim gesorteerd V Attentie en Qakketi{ Ijak i tot 9 geopend is evenals andere jaren kim. overalls ORGELHOERJE! Ook üw St. Nicolaas (leste Speculaas Morgen, Zondag 29 November, mo gen de winkels ge opend zijn van 8 u. vm tot 8 u. nm. Burgerlijke Stand Veuray Maakt U het zelf Rijwielhandel JAN POELS Toedselboreao Venray Kaarten Onderl. Paardenverzekering (Dode St. HicctaaS wed. f. mmm Vanaf Maandag t.m. Zaterdag Coeaen- 4jóutackeis Oproeping. net meisje Herensjaals zelfbinders wal te rooien EBBERINK voor de jongeren zal er nog wel een en ander te horen zijn. Alle leden worden verzocht aan wezig te zijn. Zie advertentie. Inenting tegen pokken Burgemeester en Wethouders van Venray maken bekend, dat nu de inenting tegen pokken op 26 Nov. j.l., wegens onvoorziene omstandig heden niet heeft kunnen doorgaan, voor de kinderen wonende in de kerkdorpen opnieuw gelegenheid zal worden gegeven voor deze in enting op Donderdag 10 December a.s. des namiddags om 2 uur in het Consultatiebureau Merseloseweg la alhier. Om het verloop der inenting te laten onderzoeken en daarna te ont vangen het bewijs, dat de inenting met goed gevolg heeft plaatsgehad, moeten de kinderen terugkomen op Donderdag 24 December a.s. op dezelfde plaats en uur als boven aangegeven. Venray, 26 November 1953. Hogere uitkeringen voor ouden van dagen Met de algemene loonsverhoging per 1 Jan. a.s. zullen ook de uit keringen voor de ouden van dagen in de kom van de gemeente Venray ontvangen: gehuwden f 1086 per jaar. ongehuwden f 618 per jaar. Voor de kerkdorpen en andere gemeenten hier in de buurt worden de bedragen als volgt: gehuwden f 1038, ongehuwden f 594. Dit is dus het „grondloon", waar bij dan verder nog komen invalidi teitswet en ouderdomsverzekering voor degenen, die hiervoor hebben geplakt. Gevulde harten, niet iets voor erbij, maar een cadeau op zich, mits van VERHEUGEN Leraar Gymnasium Te Den Haag slaagde Pater So lonis Janssen o.f.m., leraar aan het Gymnasium alhier voor akte M.O. in de wiskundige, natuurkundige en staatkundige aardrijkskunde. Achtergelaten een autoped. 'Schoolstraat no. 13 Invalidenbond Donderdag vergaderde de Invali denbond St. Lidwina. Op deze drukbezochte vergadering bleek dat de voorbereidingen voor de beschut te werkplaats bijna klaar zijn. Op de Bisschoppelijke goedkeuring wordt nog gewacht. Opening nieuwe zaken Vorige week Vrijdag opende de Fa Mooren, haar nieuwe winkel in de Grotestraat. Het oude gebouw, wat door 't aannemersbedrijf Gebr. Dinghs op keurige wijze is ver bouwd, is nu een flink winkelpand geworden, waarin op overzichtelijke wijze de vele artikelen, die deze firma voert, ten toon zijn gesteld. Naast een grote collectie naai machines, waarop op de dag van de opening nog werd gedemonstreerd brengt de Fa Mooren, een grootse collectie electrische apparaten, waarbij de meest volledige service werd gegeven. Natuurlijk bestond er veel belangstelling en ontelbare bloemstukken gaven een feestel. tint aan de opening van dit nieuwe win kelpand, dat Venray rijker is ge worden. j.l. Donderdag heropende de Fa van Opbergen haar nieuw pand op de Grote Markt. Jarenlang heeft deze hoek een troosteloze aanblik gegeven, maar dank zij de zorgen van het aannemersbedrijf Akerboom is hier een keurig winkelpand ver rezen. De Fa v. Opbergen heropende dan haar sigaren en sigaretten- magazijn en dat mag er inderdaad zijn. Een ruime winkel, waarin een opmerkelijke winkelbetimmering 'n goed overzicht geeft over de hon derden merken sigaren en sigaretten is hier gebouwd en gezien de be langstelling die bij de opening werd getoond, voldoet die aan de wensen van het publiek. Ook met deze zaak is de Venrayse winkelstand weer een stap vooruit gegaan. Opening patronaat Zondagavond had onder grote belangstelling vooral van de kant der ouders de opening plaats van het nieuwe Patronaat. In vergelijking met de ruimte die men voor de oorlog ter beschikking had, viel dit ene lokaal wel tegen, maar gezien het werk, wat men ver richt had, om dit aardig aan te kleden, bleek dat men de verhuizing uit de schoolbarak op prijs weet te stellen. Er werden aardige voor drachten gehouden, een filmpje ge draaid en een loterij gaf alle be zoekers een kans op prijzen. Het was er gezellig en de band tussen ouders en leiders is weer wat vaster aangehaald. Veulen krygt waterleiding Het kerkdorp het Veulen krijgt nu waterleiding. Momenteel is men druk bezig de leidingen te leggen. Men hoopt spoedig met de aan sluitingen op de huizen te beginnen. De bewoners van Peelplan-Zuid verwachten, dat de waterleidings maatschappij binnenkort de leidin gen gaat doorleggen naar dit gebied in de Peel. Zoals wij reeds eerder 'ldden, worden dagelijks duizenden V water naar de Peelgebieden vj lljyuneente heeft thans een v^'atervervoerdienst ingesteld n 'htwagen, voorzien van een rt/l/n (at nu iedere dag n&ar de gende gebieden van deze l/cnA*. De kosten komen hier '•£"^rekening van de bewoners. vervoer kost 25 cent per 100 Eter. Een uitkomst voor velen, daar eerder het water op een centraal punt werd gebracht en men het aldaar moest gaan halen. Verantwoording Vorig bedrag f 15948.56 N.N. een medevallertje uit de Staatsloterij f 10. Van de Geitenvereniging f 5. Orgelbusjes Hoenderstr. f 36.90 Orgelbusjes Brukske f 44.03 Collecte Cecilia-avond f 43.75 Totaal f 16088.24 We zijn zoals U ziet de f 16000 gepasseerd. We hebben ons tot doel gesteld tenminste f 20,000 voor 't orgel bij mekaar te halen. Helpt allen mee de resterende f 4000 bijeen te brengen, want.... Thans is 't nieuwe orgel definitief besteld. We mogen U wel verklap pen, dat 't iets buitengewoons zal worden. Zowel 't oksaal als de orgelkast en 't orgel zelf zullen een sieraad worden voor onze kerk en bijgevolg een enorme som gelds kosten. En toch komt het Steun ons daarom in al onze acties. Bouwt allen mee aan Uw Orgel 1 Gironummer 576604 Orgelfonds Venray Middenstandsvergadering De enkele keer, dat de Midden stand in Venray vergadert, is het nog een daverende mislukking. Zo ook weer Maandag j.l., toen de Voor zitter van de Ned. K.J.M. Mr. Hans Velu, het actuele onderwerp kwam behandelen van Middenstand en politiek. Behalve het Bestuur, wat ook niet volledig was, waren er zegge en schrijven 13 leden op deze vergadering, waaruit de belangstel ling van de Middenstand voor hun standsorganisatie wel is af te leioen. In ieder geval heeft men wat gemist want de spreker van deze avond wist kort en krachtig het gehele politieke beleid, t.a.v. de middenstand uit de doeken te doen. Later gaf de secretaris F.Janssen nog een korte uiteenzetting over de nieuwe loonronde in Jan. a.s. Huldiging Kerkzangers Maandagavond bood het Kerk bestuur van St. Petrus Banden aan haar zangers, hulpkerkmeesters en gaarders bij gelegenheid van het St. Ceciliafeest de jaarlijkse feest avond aan. Dit jaar was de zaal extra versierd omdat acht kerk zangers gehuldigd werden. Vier van hen hadden 40 jaar, de andere vier 25 jaren hun stem laten weerklinken tot meerdere eer en glorie van God en tot stichting van de gelovigen. De 40-jarige jubilarissen waren de heren J. Arts, P. Siebers, J. Thomassen en Hub. Oudenhoven, de 25-jarige jubilarissen J. van Heijster, M. Arts, P. Oudenhoven en H. Custers. Al die tijd hebben zij medegewerkt aan de uitvoering van het Motu Proprio van de Zalige Paus Pius X hetwelk juist 50 jaren geleden op het St. Ceciliafeest van 1903 ver scheen. Ieder van de jubilarissen ontving uit handen van de heer Deken een medaille in goud of zilver met de beeltenis van de H. Cecilia. In zijn rede, waarin de heer Deken allen dankte voor het werk dat zij ver richt hadden in dienst van de kerk en hen aanspoorde als kern van de parochie, liefde te hebben voor de kerk, deed hij de verheugende mede deling, dat aan de orgelfabrikanten Gebr. Vermeulen te Weert opdracht was gegeven, tot het bouwen van de orgel. Na Pinksteren 1954 zal hij gereed zijn. Spreker deelde vervolgens nog mede, dat hij besprekingen had mei de architect over de mogelijkheid van de opbouw van de toren. Na de koffietafel werd de avond verder gezellig doorgebracht met zang en voordracht. De fijnste tractatie bij een kop koffie is beslist dikke Speculaas van VERHEUGEN Het Residentie strijkorkest in Venray O. en O. heeft muziekliefhebbers Dinsdag j.l. wel een zeer bijzondere avond geboden. Uit de eerste aan kondiging had men opgemaakt dat platgetreden paden bewandeld zouden worden. Het programma wat echter nu gebracht werd vermeldde werken, die wegens hun uitermate dank baar karakter de bijzondere glans, welke het strijkers-ensemble nu eenmaal eigen zijn, wel heel speciaal deed uitkomen. Het programma opende met een zeer fijne vertolking van de be roemde Air uit de 3e Suite van Bach. Daarna volgde het Concerto grosso nr. 9 van Handel, gezonde sprankelende muziek, die iedereen ligt. Adrienne de Smet, die tevoren reeds deel uitmaakte in het con certino van het vorige stuk, bracht dan met bewonderenswaardige technische vaardigheid het viool concert in E gr. t. van Bach, waar voor zij terecht een verdiende hulde in ontvangst mocht nemen. Na de pauze werd Mozart's Kleine Naehtmusik, met een opmerkelijk gematigd tempo van het Rondo, ten gehore gebracht, waarna varia ties op een thema van Tschaikowsky van Arensky en de weelderige Holberg-suite van Grieg het pro gramma besloten. Het Residentie-strijkorkest o.l.v. L. Stotijn, heeft in Venray een uitstekende indruk achtergelaten. Dit uit 20 personen bestaande ensemble munt uit door een orkest- discipline, die wij hier nimmer zagen. De overgave, waarmede de muzikale mogelijkheden in de diver se partituren werden gerealiseerd en de geladenheid waarmede zij elk onderdeel van dit zware pro gramma tot zijn vervulling brach ten, is zeer te loven. is goed.... alleen met de VELTUM L 67 f Met grote vreugde en dankbaar- heid jegens God geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje BERTJE dat bij het H. Doopsei de namen Hubertus Jacobus Johannes Gemma ontving. J. VERHEUGEN— VAN GANSE WINKEL MARIANNEKE RIENI O. en O. heeft een uitstekende keuze gedaan, een pracht program ma gebracht, wat haar onmisbaar heid nog eens duidelijk heeft doen uitkomen en het Residentie-orkest roepen wij een hartelijk tot weer ziens toe. Er ligt een enorme collectie ver pakte Chocolade-artikelen zoals al leen VERHEUGEN die brengen kan Proefboring voor mijn „Beatrix" Bij de proefboring voor de toe- toekomstige staatsmijn ..Beatrix" bij Vlodrop is de eerste kolenlaag aangeboord. Zij bevond zich op 524 meter diepte en had een dikte van 105 cm. Voor alle mogelijke surprise-art. in marsepein moet U zijn bij VERHEUGEN Alleen Marsepein die niet te zoet is, smaakt. Daarom voor Marse pein naar VERHEUGEN van 20 t.m. 26 November 1953 GEBOREN: S chwachöfer Elisabeth, S t. Odastr7 Classens Wilhelmus, Moostdijk 14 Ysselsteyn Peeters Martha, Stationsweg 8 Voermans Wilhelmus, Mersel.weg 13 Smits Henricus, Castenray G 12b Poels Antoon, Past. Ruttenstr. 16 v.d. Heuvel Huberta, Akkerweg 25a Verheugen Hubertus, Grotestraat 7 Arts Anna, Klein Oirlo F 34 Rongen Wilhelmus, SWozefweg 2 Arts Johannes, Oostrum C 35a ONDERTROUWD: Teunissen Hubertus Th., 22 jaar, automonteur te Bergen-Afferden en Ponjee Johanna G. A., 23 jr, Beek- weg. GETROUWD: Goumans Matheus G. J., 26 jaar, landbouwer, Akkerweg en Pouwels Gertruda A. M., 23 jr, Servatiusweg v.d. Heijden Johannes A., 21 jr, vertegenwoordiger en Voermans Anna M. W., 19 jr, beiden Kruisstr. v.d. Broek Peter R., 32 jr, werkb. v.e. grondverb.mij te Sevenum en Hendrix Philomena M., 27 jr, ay Merselo. WIELEN groot en klein U vindt ze bij ons. Kleurlak, handvaten, belletjes, stepduo's en spatborden, poppenwagens, spatbordjes. Henseniusplein 16. Telefoon 416 BEKENDMAKING Landbouwtelling 1953 Van 1 tot 12 December zal weder om een landbouwtelling gehouden worden. Behalve de veebezetting zal een opgave gevraagd worden van de oppervlakte cultuurgrond en de geteelde stoppelgewassen welke voor voederdoeleinden be stemd waren. Daarnaast van de oppervlakte grasland en het beweidingssysteem, alsmede van de arbeidskrachten voor land- of tuinbouw werkzaam heden, dit laatste geldt niet voor bedrijven beneden 1 ha die alleen varkens of pluimvee voor eigen gebruik aanhouden, De geregistreerden worden ver zocht, indien enigszins mogelijk, op de oproeping vermelde dag en uur ter zitdag te komen, dan kan alles vlot verlopen. Wanneer elkeen thuis zoveel mogelijk de gevraagde gegevens reeds invult zal niemand lang be hoeven te wachten. Gedurende deze landbouwtelling zal het bureau Henseniusplein 16 alleen op Vrijdag en Zaterdag voormiddag geopend zijn. Zitdagen schema Landbouwtelling December 1958 Week van 30 Nov. t.e.m. 5 Dec. Maandag van 8.30 tot 11.30 en van 13 tot 16 uur te Merselo, café H. Arts. Dinsdag van 8.30 tot 10.30 te Heide in café Rongen en van 13 tot 16 uur te Castenray in café Kuipers. Woensdag van 8.30 tot 11 uur te Klein-Oirlo in café Verheyen en van 13 tot 16 uur te Oirlo in café Drabbels. Donderdag van 8.30 tot 10 uur te Veulen in café van Gasselt en van 11 tot 12 uur en van 13 tot 16 uur te Leunen in café A. Martens. Vrijdag van 8.30 tot 11.30 en van 13 tot 16 uur te Venrav—Bureau Zaterdag van 8.30 tot 11.30 en van-13 tot 15.30 te Venray-Bureau, en van 15 tot 15.30 te Smakt, café Nellen. Week van 7 Dec. t.e.m. 12 Dec. Maandag van 8.30 tot 11.30 en van 13 tot 16 uur te Ysselsteyn bij A. Fleurkens. Woensdag van 8.30 tot 11.30 en van 13 tot 16 uur te Oostrum in café Wed. Camps. Donderdag van 8.30 tot 11.30 te Wanssum in café Poels en van 13 tot 16 uur te Blitterswijck in café de Swart. Vrijdag van 8.30 tot 11.30 te Geijs- teren in café Baltussen. Demonstratie kantoormachines De snelle ontwikkeling tijdens en na de oorlog van de mecha nische hulpmiddelen in de admini stratie van kantoor en bedrijf heeft aan de voorlichting over deze ap paraten en hun toepassing zeer zware eisen gesteld. Om deze achterstand in te halen heeft men zich in de activiteiten hoofdzakelijk moeten bepalen tot de grote centra van ons land. Sinds kort is de Firma Ruys' Handels vereniging N.V., importeur van o.a. de bekende Italiaanse Olivetti kan toormachines, in de gelegenheid, door middel van een mobiele ten toonstelling, het terrein der voor lichting op dit gebied aanzienlijk uit te breiden. Deze exposities, die dagelijks in een andere stad van ons land zullen worden gehouden, tonen de nieuwste modellen schrijfmachines, tel- en rekenmachines, kasregisters, adres seer- en kantoordrukmachines enz. in volle werking. Te Venray zal de expositie ge houden worden op 8 December 1953 des middags van 2 tot 5.30 uur en van 7 tot 9.30 uur des avonds in Hotel Schaeffers. Toegang vrij. Het heeft de Almachtige behaagd tot Zich te nemen onze jongste lieveling en zusje ADDI H. VERSTRALEN- VERHEUGEN GOVERT DOROTHÉ KARIN Maastricht, 21 Nov. 1953 Mergelweg 131 De Engelenmis heeft plaats ge had Dinsdag 24 Nov. om 7.30 u. in de Kapel van het Ziekenhuis St. Annadal. Bij mijn terugkeer naar de Missie van Frans Cameroun wil ik alle parochianen van Venray en Oos trum hartelijk bedanken voor hun giften in geid en natura. Ook hartelijk dank aan de Hoog- Eerw. Heer Deken, de ZeerEerw. Heer Pastoor van Oostrum en de ZeerEerw. Pater Gardiaan, die mij in de gelegenheid stelden deze col lecten te houden. Met een dankbaar hart zal ik al deze goede missievrienden geden ken in mijn gebed. Ook Pater Kemps dankt hartelijk alle missievrienden van de Heide. Br. Pius Poels Mission Catholique St. André, par Evea Cameroun Francais A.E.F. Hiermede betuigen wij onze har telijke dank voor de deelneming betoond tijdens de ziekte en bij het overlijden en de begrafenis van onze dierbare echtgenote, moeder en grootmoeder; in 't bijzonder dank aan H.H. Dokters, Zusters v. h. Groene Kruis, buurt, familie en kennissen, J. Barents en kinderen Venray, November 1953. om konijnen en hazen Zondag in Café „De Peelhaas" Sanders, Eindstraat VENRAY Premiebetaling Zondag 29 November van 1112 uur in café H. van Asten, Ysselsteyn, Premie 1 pet. Kerkboeken, Rozenkransen, Wijwaterbakjes, enz. Chocolade- en Suikerwerken, Sigaren, Sigaretten en rokersbenodigdheden. Beleefd tot een bezoek nodigt U uit, Schoolstraat 13 Venray Te koop partij zware biggen M. Arts, Klein Oirlo. Te koop 10 zware biggen P. Loenen, Brienshoek K 33. Biedt zich aan dienstbode boven 20 jaar G. S winkels, Zwarteklef. Te koop varken v. huissiachting en plukappelen P. J. Janssen, Boshuizen C 57. Te koop 2 zeugen met biggen (1 wk.) J. Poels-Bouten, Weverslo. Te koop prima filmtoestel m. 6 films Grotestraat 26. De Directeur van Gemeentewer ken, Venray, roept gegadigden op voor het onderhoud der plantsoenen en een gedeelte der laanbomen in de gemeente Venray. Degenen, welke hiervoor interesse hebben en de daarvoor vereiste be kwaamheden bezitten, worden ver zocht vóór Woensdag 2 December a.s. schriftelijk opgave te doen aan voornoemde Directeur. Te koop accordeon 12 bassen spotprijs. Adres: W.H. Pirlo, M 103, Merselo. Te koop 2 mooie nieuwe petroleum- hanglampen HET WARENHUIS Hofstraat 10 fa. Th. Pouwels Zn. Te koop partij biggen Ster- Bellefleur- Boskoop appelen Chr. Rongen, Hiept M 90. Te koop een vaars 3 Dec. aan telling A stal A. Verheijen, Deurneseweg 36, Ysselsteyn Te koop wit fornuis Dinsing z.g.a.n. luidspreker m. regelaar distr. H. Jansbeken, Bosweg 6, achter St. Anna. In doktersgezin in Zuid-Limburg als hulp in de huishouding voor d, en n. gevraagd. Hulp van werkster aanwezig. Brieven onder nr. 2611 bureau van dit blad. in luxe verpakking EBBERINK Marktstraat 5 Te koop partij zware biggen Bonants, Smakt B 18. Te koop z.g.a.n. kachel B. J. Poels, loondorser, Deurri.- weg, Ysselsteyn. Net meisje gevraagd voor enkele dagen per week. Grotestraat 10. Klein R.K. gezin In den Haag en uit Brabant afkomstig, vraagt per 1 Januari hulp in de huishouding Prettige werkkring met huiselijk verkeer en goed loon. Brieven onder no. 1125 aan bur. van dit blad vóór 1 Dec. Te koop dragend varken keus uit twee, 15 weken dracht. G. van Rijswijck, Merselo M125. Te koop goed onderhouden haard Ch. Ruysstraat 3. Te koop een rund 1 jaar oud A stal, hoogdrachtige jonge zeug en partij biggen J. Rambags, Castenray G 37a in St. Nicolaasverpakking, voor kinderen, jongens en mannen. EBBERINK Wie is genegen voor brandhout, zware eiken stron ken 1.50 m lang. J. Drabbels, Heide. Te koop partij biggen en voldragen R koe W. Thielen, Castenray. AANGELOPEN bruin-witte j. jachthond. Tegen bet. advertentie- kosten terug te bekomen bij H. Klaassen, Servatiusweg B 7. Te koop een maalkalf P. Derks, Holthees. Te koop herenrijwiel Gasstraat 3a. Damesvesten, Damestruien, Wollen Jongensbloesjes en Truien, Wollen Meisjesvesten Marktstraat 5

Peel en Maas | 1953 | | pagina 2