?sl# Gemeenteraads vergadering te Venray St Nicolaas Het misdeelde kind WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN PRIJSEER1 KW ART A XL f l.: Uitvinding van de veerrem in VENRAY Winkelsluiting vóór St Nicolaas. ZATERDAG 28 NOVEMBER 1953 No. 48 VIE* BN ZBVENT1GSTB JAARGANG ONDERVINDT PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE FIRMA VAN DEN MUNCKHOF GROOTESTRAAT 28 TELEF. 512 GIRO 150652 f CONFECTIE VAI mm. ABONNEMENTS- 25 Buiten Venray f 1.45 Schriftelijk vragen stellen. Verkoop grond in Peelplan Zuid. We hebben in deze vergadering kennis gemaakt met een voor onze gemeente nieuwe methode van vragenstellen aan B. en W. Hoewel de mogelijkheid in het Reglement van Orde open staat tot het schriftelijk stellen van vra gen aan B. en W., is er zeker in de laatste jaren nooit gebruik van gemaakt. Het was het nieuwe raadslid, de heer van der Sterren uit Oirlo, die van deze gelegenheid gebruik had gemaakt om B. en W. nu enkele vragen voor te leggen, waarop hij een werkelijk uitgebreid antwoord ontving. Maar voor het zover was, had de Raad zich al door een agenda heen gewerkt, waarin verschillende be langrijke punten stonden. Allereerst werden de notulen van de openbare en geheime vergadering van 27 Oct. jl. goedgekeurd. De ingekomen stukken goed keuringen van Ged. Staten van genomen raadsbesluiten werden allen voor kennisgeving aangeno men. Culturele films belastingvrij. Toen B. en W. echter voorstelde, hetzelfde te doen met een brief van de directie van het Luxor The ater, ontspon zich een debat. In deze brief had de directie ge vraagd om verlaging van de Ver makelijkheidsbelasting op films van 25 tot 20 pet, terwijl zg. culturele films algehele vrijstelling zouden moeten hebben. B. en W. herinnerde in de toe lichting er aan, dat de Raad reeds eerder de belasting teruggebracht had van 30 tot 25 pet en dat men hiervoor al met de grootste moeite de koninklijke goedkeuring had verkregen. De financieele toestand van de gemeente is van dien aard, dat een verdere verlaging niet mogelijk is, ook niet voor culturele films. De heer F. JANSSEN meende, dat men zeker voor culturele films vrijstelling moet geven, een mening die gedeeld werd door de heer van Haaren. Deze laatste merkte nog op, dat O. en O. toch ook deze faciliteit krijgt. Van de 320 bioscopen in ons land zijn er 150, die totaal geen vermakelijkheidsbelasting behoeven te betalen en nog een veel groter deel, dat vertoning van culturele films vrij heeft. Ook de heer Derks was voor vrijstelling van culturele films, ter wijl de heer Odenhoven zich af vraagt, waarover men zich feitelijk druk maakt. Van de ene kant roe pen we, dat Venray een cultureel centrum is, maar van de andere kant heffen we belasting op cultu rele films. De heer van der Sterren was de zelfde mening toegedaan, evenals de heer de Bruijn, die hierin een middel zag om betere films hier te krijgen. De VOORZITTER meende, dat men een verkeerd begrip had van culturele films. Volgens de Bioscoop wet vallen hieronder alleen films, die handelen over landen, weten schap e.d., dus films, die hierprac- tisch of nooit worden gedraaid, omdat het grote publiek daar geen belangstelling voorheeft. Men moet de film niet gaan vergelijken met O. en O. Trouwens als men die re geling invoert komt men voor aller lei puzzles te staan, want met cul turele films worden weer andere vertoond en wat is dan belastingvrij en wat niet. „Laten we toch op de kleintjes passen", aldus de Voor zitter, die echter ook weer bereid was om bij de a.s. begrotingsdebat ten deze kwestie nog eens te bezien. De heer Fr. JANSSEN kon met deze redenatie niet accoord gaan. Het is practisch altijd het bedrijfs leven, dat de klappen moet op vangen. Als van de bioscoop per jaar f 5000 tot f 6000 vermakelijk heidsbelasting geïnd wordt, dan noemt spreker dit een grote aanslag. Van de meeste films moet 80 pet worden afgedragen en spreker vroeg zich af, hoe dat op den duur kan standhouden. De heer van HAAREN vroeg zich af, hoe B. en W. er tegen kon zijn, dat culturele films belastingvrij zijn. Volgens de woorden van de Voor zitter komen die films maar zelden dus is de aderlating voor de ge meente niet groot. Het gevolg van deze regeling kan hoogstens zijn, dat er meer van deze films komen en iedereen zal dat toejuichen. De heer VERAART meende, dat verlaging inderdaad een middel was om betere films hier te krijgen. Bij de evolutie van dorp naar stad, die Venray doormaakt, is het zaak, dat zowel wereldlijke als geestelijke autoriteiten de toekomst proberen op te vangen. Een der mogelijk heden daartoe is aandacht te schen ken aan de film, die een hoger peil zal moeten bereiken. Dat kan door vertoning van culturele films, al zal de interpretatie van dit woord zeker wel enige aandacht en studie vragen. De VOORZITTER verdedigde het standpunt van B. en W., door te zeggen, dat ondanks de zware lasten de directie nog een behoor lijk bestaan heeft. Zeker is waar, dat het peil der films beter moet worden, maar de publieke smaak stelt in deze eisen, waaraan nu eenmaal ook de directie van Luxor heeft te yoldoen. Die vermakelijk heidsbelasting betaalt niet de directie, maar het publiek en deze belasting kan de gemeente niet missen, daar op alle kleinigheden moet worden gelet. In het verleden was het zo, dat B. en W. steeds bij bijzondere films verlaging van ver makelijkheidsbelasting gaf en hij meende, dat deze regeling ook in de toekomst zou toegepast worden. Nadat de heer ODENHOVEN zeer critlsch had opgemerkt, dat men in Venray altijd op de kleintjes gaat passen, als het van pas komt, maar er van de andere kant geen been in ziet om een vrachtwagen van f 18.000 aan te schaffen, ont spon zich weer een nieuw debat, waar al deze argumenten nog eens naar voren kwamen, tot tenslotte de heer Fr. JANSSEN een voor stel indiende om culturele films belastingvrij te maken. En dit voorstel werd z.h.s. aanvaard. Grondverkopen Een van degenen die zou gaan bouwen in Venray-Oost en daartoe reeds grond van de Gemeente had gekocht, heeft zich ter elfder ure teruggetrokken, maar een ander is direct bereid om de grond etc. over te nemen. Tegen wijziging van het desbetreffende verkoopsbesluit had de Raad geen bezwaar. Het Ministerie van Wederopbouw heeft een premie toegekend en een bijdrage aan zes particulieren om te bouwen. B. en W. stelden voor de nodige terreinen aan deze mensen te ver kopen en wel voor twee woningen in Castenray en voor vier in Leunen. Ook hiermede ging de Raad zonder meer accoord. Zodoende kunnen de heren Peters en Vissers in Castenray gaan bouwen. De heren Keijzers, Jacob', Pijpers en Vullinghs in Leunen. Peelplan Zuid In 1954 kunnen in Peelplan Zuid zes boerderijen worden gebouwd, in de Vredepeel 15. De gronden in de Vredcpeel zijn reeds verkocht, die in Peelplan Zuid echter nog niet. Daarom stelden B. en W. voor als nog die gronden te verkopen, De prijzen waren na overleg met de commissie voor Landbouw en de Grondkamer vastgesteld. Peters uit Oirlo had reeds vroe ger een stuk gekocht, dus er res ten nog 5 kavels ter verkoop. De aspirant-kopers waren G. van Dijck, kavel 10 vak 1 L. Vergeldt, kavel 15 vak 2 Spreeuwenberg, kavel 17 vak 2 Classens, kavel 18 vak 2 H. Goumans, kavel 7 vak 1. De prijs is op f 1300 per hectare vastgesteld. De heer STEEGHS was als lid van de Landbouwcommissie op de eerste plaats niet op de hoogte van de namen der kopers en op de tweede plaats was hem van over leg tussen commissie en Grondka mer niets bekend. Ra, ra, hoe kan dat De VOORZITTER hielp hem uit den droom, door te vertellen, dat de namen al 10 dagen ter inzage lagen bij de stukken, die de" heer Steeghs dus niet gezien heeft. Het overleg heeft minstens een half jaar geleden plaats gehad, want de Landbouwcommissie heeft toen nog de prijzen veranderd, zoals uit de stukken bleek, dus er heeft wel degelijk overleg plaats gehad. De heer STEEGHS bekende in derdaad de stukken niet ingezien te hebben, maar van overleg was hem totaal niets bekend. Aangezien echter aan de hand der stukken kon worden aangetoond, dat dit overleg wel heeft plaats gehad, moet hij die vergadering hebben gemist. Wat er ook van zij, de Raad keurde dit voorstel goed. Verkoop noodwoning Cox in Ysselsteyn is door boedel scheiding eigenaar geworden van de grond, waarop de Gemeente een noodwoning heeft staan, die hij zelf bewoont. Hij wil die nood woning nu kopen, ook al omdat hij voor zijn groot gezin de woning uit moet breiden. De Minister heeft tegen verkoop geen bezwaar, mits de noodwoning zodanig wordt verbouwd, dat ze is aangepast aan de gemeentelijke bouwverordening. De noodwoning kost f 1937.34, een prijs, waarmede Cox accoord gaat. De Raad zelf vond het ook al lang goed. Uitbreiding atelier Beeren Een door Ged. Staten van Lim burg voorgeschreven begrotings wijziging was voor B. en W. tevens aanleiding om 'n andere begrotings wijziging voor te stellen. Door de arbeidsinspectie is het confectie- atelier Beeren er op attent gemaakt, dat aan dit atelier nog steeds ont breken behoorlijke WC's en schaft lokaal. Deze kunnen gevonden wor den door overkoepeling van ruimte tussen de twee barakken, waarvoor de Fa. Beeren het glas reeds gratis schenkt. Deze „overkoepeling" zal de gemeente ruim f 7000 kosten. De Fa. Beeren gaat er mee accoord, dat de huur wordt opgetrokken tot f 3500 per jaar. De heer ODENHOVEN vroeg zich bezorgd af, of dit nu het einde zal betekenen van de bouwerij aan de Merseloseweg. Hij betwijfelde dat sterk maar hoopte desondanks, dat verdere uitbreiding zou gebeuren op het terrein, waar ze thuis hoort, nl. op het industrieterrein. Want zo wordt het net een kermisterrein daar aan de Merseloseweg. De heer Fr. JANSSEN noemde het een gelukkige uitbreiding, waar door vele meisjes, vooral van buiten af een behoorlijk schaftlokaal etc. zouden krijgen. De heer van HAAREN vond het alleen maar jammer, dat men nu weer f 7000 gaat spenderen aan een tijdelijke bouw en zou ook liever zien, dat dit atelier naar 't industrie terrein zou verhuizen. De heer de BRUIJN is het er niet mee eens, dat dit een lapmiddel is. De bouw blijf t zijn waarde behouden, ook indien de Fa Beeren zou ver trekken. Ook de heer VERAART meende, dat dit een gelukkige uitbreiding was, vooral van groot geestelijk- hygiënisch belang en daarom alle steun verdiende. De VOORZITTER behoefde hier aan niet veel toe te voegen. Verdere uitbreiding daar ter plaatse, zal niet mogelijk zijn, omdat daar ook huizen worden gebouwd. Een schaft lokaal en WC's voor 122 meisjes is geen overbodige luxe en zal ook in de toekomst nuttig en noodzakelijk zijn. Van het geïnvesteerde wordt door de verhoogde huur behoorlijk rente gemaakt, men helpt verder een industrie, dus wat wil men nog meer Zo dacht ook de Raad er toen maar over en deze begrotingswijzi ging werd goedgekeurd. Commissie van advies De Commissie van advies over eenkomstig het bepaalde in de woon- ruimtewet werd opnieuw gekozen. De oude leden werden allemaal her kozen, t.w. de heren H. Janssen, H. v. Gerven, L. Janssen, P. Steeghs en P. v. Opbergen. Onteigening dreigt In Venray-Oost moet de gemeente grond hebben voor woningbouw, wegen etc. Reeds lang zijn onder handelingen gaande met betreffende eigenaren, maar tot heden is de Gemeente slechts met de familie Pouwels tot overeenstemming ge komen, die 4430 m2 af wil staan voor f 0,50 per m2. B. en W. stellen voor tot aankoop te besluiten. Dat gebeurde, maar de heer Fr. Janssen wilde weten hoe het met de andere grondeigenaren stond. De VOORZITTER deelde mede, dat zo lang mogelijk geprobeerd zal worden, langs minnelijke weg een en ander te regelen, maar, dat de onteigeningsprocedure reeds wordt voorbereid, om straks eventuele on- willigen te dwingen. Hij hoopte echter, dat het voorbeeld van de fam. Pouwels, anderen zou opwek ken het te volgen. Een hypotheek werd zonder meer verleend, maar de heer ODEN HOVEN wilde eerst de naam van de betrokkenen. De VOORZITTER deelde mede, dat de naam alleen voortaan in de betreffende stukken genoemd wordt en dat de heer Odenhoven dus de stukken had moeten inzien. Hierop antwoorddede heer ODEN HOVEN, dat het betreffende stuk niet ter inzage lag, toen hij deze wou bestuderen. Dan ontstond een fel debat, om dat vanachter de bestuurstafel ge zegd werd, dat het er wel was, de heer Odenhoven echter pertinent volhield, dat het er niet was. De oplossing was, dat de heer ODEN HOVEN alsnog de stukken in kon zien, waarna deze hypotheekver lening ^zonder meer werd goedge keurd. Dan moest de VOORZITTER nog een zaak rechtzetten. In een der vorige vergaderingen is nl. doorB. en W. gezegd, dat de fam. Kruyssen nog steeds geen antwoord gegeven had op een schrijven van het Ge meentebestuur n.a.v. de bouw aan de Grote Markt. Nu is gebleken, dat deze familie reeds einde Juli een antwoord heeft gezonden, waarop door omstandigheden niet geant woord is. Deze zaak zal nu echter zo spoedig mogelijk opgelost worden Schriftelijke vragen Dan kwamen aan de orde schrif telijke vragen, ingediend door het raadslid vd. STERREN. Zijn eerste vraag was, hoe B. en W. stonden tegenover: het stellen van schrif telijke vragen. Het antwoord daarop was, dat B. en W. hierop grote prijs stellen, omdat zodoende betere afdoening van zaken mogelijk was. Nu wor den B. en W. in de rondvraag dik wijls voor vragen gesteld, die in groter verband ingrijpen in het be stuursbeleid of waarop zo in een- twee-drie geen antwoord mogelijk is, omdat men nu eenmaal niet ver wachten kan, dat B. en W. alles van buiten kennen. Schriftelijke vragen, mits tijdig ingediend, geven B. en W. gelegen heid stukken na te zien en een be hoorlijk antwoord te formulieren, waarover nog altijd een bescheiden discussie mogelijk is. Het recht om schriftelijk vragen te stellen ligt in het reglement van orde, dus ieder raadslid kan er gebruik van maken. Wegenverbetering Vraag 2 was, of B. en W. reeds mededeling konden doen over de plannen, die in 1954 verwezenlijkt kunnen worden, wat betreft aanleg en verbetering van wegen. Het antwoord luidde, dat in Sep tember feitelijk al de begroting voor 1954 had moeten worden in gediend. Aangezien echter Gedep. Staten de begroting 1953 nog niet hebben goedgekeurd en verder nog niet bekend is, welk een aandeel het Rijk neemt van de tekorten, is hierin achterstand gekomen. Men is bezig met de opstelling, maar welke plannen daarin ver wezenlijkt kunnen worden, hangt af van bovengenoemde factoren (Rijk en Provincie) Toch hoopt men eerstdaags tot overeenstemming te komen en dan kunnen definitieve plannen worden opgesteld. Men diene er echter wel rekening mee te houden, dat de begroting zeker nog tekorten zal laten zien van boven de twee ton. Dus het is al bij voorbaat te zeggen, dat er niet veel verwezenlijkt kan worden. De volgorde der verbetering van wegen, zal echter dan diepgaand besproken worden. Industrie en werk loosheid. Vraag 3 vroeg welke garanties het gemeentebestuur had, dat de nieuwe industrie „Inalfa" inderdaad goed was. Antwoord: Via bankrelaties e.a. is bekend, dat deze industrie eco nomisch er zeer goed voor staat. Tot diezelfde bevinding is ook gekomen de E.T.I.L. die rapport uit moest brengen aan Ged.Staten. Ook sociaal heeft deze fabriek een zeer goede naam. In aansluiting op een vraag van de heer F. Janssen kon de Vóór- zitter verder nog mededelen, dat deze week de schetsplannen klaar komen, nodig voor de aanvrage van subsidie. Daar zal direct met den Haag overlegd worden en men hoopt zo spoedig mogelijk tot bou wen te komen. Vraag 4 vroeg, hoe het staat met industriewoningen voor onze Ge meente. Het antwoord luidde, dat Ged. Staten hiervoor 'n apart contingent hadden achtergehouden tot in 1951 voor 3 jaren de bouwvolumen werden uitgegeven. Venray heeft daar een goed aandeel van gehad, wat intussen reeds is opgesoupeerd, maar men heeft wel de verwachting dat voor het komende jaar ook hiervoor nog een apart contingent zal worden aangewezen. Vraag 5 vroeg nader inlichting over het werkloosheidscijfer in onze gemeente. Door het Gew. Arbeidsbureau is opgegeven, dat op dit moment 141 werklozen in de Gemeente zijn. Nu is hiervan een deel zeker niet als industrie-arbeider te gebruiken. Bovendien zijn er nog werklozen in de vrije werken en is er nog altijd een zeker aantal verborgen werklozen. Het zal dienstig zijn, dat inderdaad een wetenschappelijk onderzoek wordt ingesteld naar het juiste aantal, maar ook naar de speciale geschiktheid. Plannen zijn hiervoor in voorbereiding. Venray er s geweerd uit de Peelontginningen De heer DE BRUIJN had klach ten gehoord, dat in de ontginning van de Meerselse Peel geen werk lozen meer worden aangenomen uit Venray, wel uit andere plaatsen. De Venrayers moeten naar de Vredepeel, maar hier liggen de lonen lager. Spreker verzocht om een onderzoek in deze kwestie, wat door de Voorzitter werd toegezegd. Door dezelfde spreker werd ge vraagd om zo spoedig mogelijk weer met de Gemeentelijke werk objecten te beginnen, waarop de VOORZITTER wist te vertellen, dat volgende week de nieuwe voor man zou worden aangesteld, waar door weer begonnen kon worden. BEJAARDEN-ZORG De heer VERAART vroeg, of B. Heel de Nederlandse schooljeugd van 10 tot 20 jaar is er op uitgegaan om kinderkaarten en kinderpostzegels aan de man te brengen. Ze gaven er hun vrije tijd voor, meer of minder graag, maar er van overtuigd, dat zij zich, zonder enig persoonlijk voordeel, voor hulpbehoevende kinderen verdienstelijk maakten. Zij werkten immers ten bate van het misdeelde kind. We willen geen poging doen te beschrijven, wat het misdeelde kind, hoe goed er ook voor hem in allerlei gestichten gezorgd wordt, aan levensvreugde inboet. Hij kreeg niet al datgene mee, waar de mens krachtens zijn natuur aanspraak op mag maken, een gezonde geest en een gaaf lichaam. Die talloze misdeelden moet Christus wel bedoeld hebben, toen Hij zei: „Wat ge voor de minsten der Mijnen doet, dat doet ge voor Mij". Is er aan uw deur geen jongen of meisje met kinderkaarten of kinderpostzegels geweest Welnu, als u dan een dezer dagen vóór Sinterklaas de winkels afloopt, op surprisen uit om uw kinderen en kleinkinderen ge lukkig te maken, wip dan ook even het postkantoor in. Daar vindt u een keurig ingerichte stand, waar u kinderpostzegels kopen kunt. Plak op uw postpakketten, op uw Kerst- en Nieuwjaarskaarten kinderpostzegels. U verlicht het leed van veel kleinen en de zorgen van hun verzorgers. Het plaatselijk Comité voor de verkoop van kinderpostzegels en W„ naar aanleiding van door hem reeds vroeger gevraagde in lichtingen over bejaardenzorg, nu ook mededelingen konden doen. De VOORZITTER vertelde dan, dat inderdaad een stichting met dit onderwerp bezig is. Reeds vroe ger heeft het Sociaal Charitatief Centrum een enquête dienaangaan de gehouden, maar de uitslag is hiervan nooit bekend geworden. Binnenshuis is gemompeld, dat slechts twee gezinnen zich hiervoor opgaven, maar officieel is 't nooit aangetoond. Wat er van zij, nu is wederom een stichting bezig, die de plannen voor bejaardenzorg wil combineren met een op te richten meisjesschool. Men zal dan echter een 'Zuster orde bereid moeten vinden om een ander te verzorgen. Nu zijn er twee moeilijkheden: Waar vindt men nog zo'n orde en waar vindt men het geld, dat een en ander kosten zal Over al deze punten wordt be raadslaagd, maar de gemeente als zodanig weet officieel nog niets. In afwachting van die plannen heeft het gemeentebestuur het voorstel van de heer Odenhoven verwezenlijkt en een lokaal in de Ambachtsschool beschikbaar ge steld, waar de oudjes een kaartje kunnen leggen enz. En dat was het einde van deze vergadering. In de jaren 19161917 kon men in Venray een Belg zien rondfietsen, die naar hij vertelde een opzien barende ontdekking gedaan had. Het was een geïnterneerde Belgi sche sergeant, die bij de Fa. Fonck in de Hofstraat werkzaam was, als rij wielmon teur. Hij had in zijn vrije uren op zijn fiets een veer gemonteerd en nu was het zaak, om al trappende die veer op te winden. Was de veer opgewonden, dan kon men via een ingewikkelde schakeling op het stuur de veer af laten lopen en dan kon de berijder zonder te trappen verder vooruit. Deze man heeft het nooit verder gebracht dan zuchtend en steunend de veer op te winden (een helse karwei) even te vrijwielen naar dan sprong gewoonlijk de veer kapot en was hij weer even ver als voorheen. Daaraan moesten wij denken, toen onlangs in verschillende kran ten vermeld werd, .dat in Brussel een Nederlander de zg, veer-fiets had uitgedacht en daaraan moesten wij ook denken, toen het berioht kwam, dat ook twee Venrayse jongemannen een zg. veer-fiets hadden uitgevonden, Bij nadere informaties echter geloven wij, dat het laatste geval een heel wat plezieriger einde zal vinden en heel wat minder moeite zal kosten. De heren H. van Opbergen en P. Laurensse hebben namelijk geen veer-fiets geconstrueerd, maar een veer-rem, die een aanzienlijke be sparing kan opleveren van arbeids kracht, die men nu eenmaal nodig heeft voor het opgang brengen van een- fiets, een brommer, of drie wieler. Zonder in alle mogelijke techni sche details te treden, komt hun uitvinding practisch hierop neer, dat men bij het remmen automa tisch een veer spant, die bij volko men stilstand automatisch in ge spannen toestand blijft. Gaat men nu weer rijden, dan kan men via een drukknopje op het stuur, de veer ontspannen, waardoor de arbeid, die men anders moet ver richten om een fiets, driewieler of brommer op gang te brengen, aan merkelijk wordt verlicht, en dus een heel wat snellere start mogelijk is. Een leek kan begrijpen, dat deze uitvinding, waaraan zij reeds ge ruime tijd hebben gewerkt en waarvoor inmiddels octrooi is aan gevraagd, van groot belang is. We denken bv. aan het aantrap pen van bromfietsen en driewielers. Hiervoor kan men rustig wat extra hulp gebruiken. Zo ook voor invalide-wagens etc. Want deze veer-rem kan op ieder wiel worden geconstrueerd. De kosten zijn betrekkelijk laag en van verschillende kanten hebben de jongelui al aanbiedingen gekre gen om met hun uitvinding eens te demonstreren, terwijl ook ver schillende rijwielfabrieken wel interesse tonen. We kunnen beide uitvinders meer succes toewensen als hun voorgan ger in 1916. Gezien echter hun werk, geloven we dat 't zeker zal komen. Zoals reeds eerder vermeld, komt ST NICOLAAS morgen zijn intocht doen in onze ge meente. De Goede Man wordt om 2 uur officieel op 't Raadhuis door onze Burgemeester ont vangen. Hierna volgt de Sint de van ouds bekende routeGrote straat, Patersstraat, Paterslaan Langstraat t. a. de Kazerne, HenseniusstraatHenseniusplein Kempweg, Langeweg, St Jozef- weg, Overl. weg, Gasstraat, Maashezcr weg, Hofstraat en Grote Markt. Op de dagen vóór 6 Dec. kan de Sint nog enkele huis bezoeken afleggen. Gelieve U hiervoor zo spoedig mogelijk op te geven aanPatersstraat 14 (Tel. 335) Nieuws uit Venray en Omgeving ZONDAGSDIENST Doktoren Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur H. VAN DEN HOMBERGH Oostsingel 6 Telefoon 39 Alléén voor spoedgevallen Visites moeten aangevraagd worden voor 12 uur. GROENE KRUIS DONDERDAG a.s.: Consultatiebureau voor zuigelingen UIT DE KOM. Burgemeester en Wethouders van Venray ter openbare kennis, dat ingevolge artikel 3 der Winkel sluitingswet 1951 de winkels in het tijdvak van 30 November tot en met 4 December a.s. mogen geopend zfln tot 21 uur en ingevolge de door de Gemeente raad vastgestelde verordening in gevolge art. 11 lid 1 van genoemde wet op 5 December a.s. eveneens tot 21 uur. Venray, 18 November 1953. K.A.B.-NIEUWS Op Maandag 30 November a.s. organiseert de K.A.B. afd. Venray een ledenvergadering in Zaal Schel len alhier. Op deze vergading zalAalmo nier Berden, Pastoor te Blitter spreken over: „Jeugd in no' zeer actueel onderwerp over deze tijd- Aangezien de Eerw. sprekt lang in de jeugdbeweging wetgeving is geweest kan men met reci wachten dat deze spreekbeurt leerzaam zal zijn en om deze rea. is het aan te bevelen dat de ouders in zo groot mogelijk aantal deze vergadering bijwonen, maar ook

Peel en Maas | 1953 | | pagina 1