Heel Ven ray staat op z'n J 1 1 „HET WITTE HUIS Beestachtigheden in Korea! HET WITTE HUIS slaat de prijzen Grote paniek onder de concurrenten U kunt zich nu kleden voor 'n paar eer kti kant dd'wQ oeöet Ik heb geen tijd LEEST DIT! LEEST DIT! LEES( 1000 Costuums vanaf f 39.- 500 Overjassen zuiver wol v.af 49.- 1500 Regenjassen, loden jassen, wollen gabard. jassen, waterd. Egyp. linnen jassen vanaf 29.75 Jekkers met teddy gevoerd Prachtige kinderpakjes met teddy gevoerd, 4delig 24.90 Alles onder de u BEL BIJ BRAND 3 9 2 Kazerne en Kerstmis Zoete lieve Gerritje legde laatste steen! t(| I I I I I I I Pudding van Niet alleen op de verjaardag van de kinderen, maar elke dag smaakt pudding van Dr. OETKER. Er is afwisseling ge noeg: Vanille,- Room- of Amandelsmaak. Dan is er nog de verrukkelijke Gala Chocolade pudding met Dr. OETKER Vanille-saus. En tenslotte iet héél feestelijks: Dr. OETKER Flan in Vanille- of Chocoladesmaak. „Ijspudding" zeggen de kinderen, zó lekker koell 't Smelt op de tong. Tracteer hen eens en—ook U zelf. En wilt U eens iets lekkers bakken? Gebruik dan Dr. Oetker Bakpoeder BACKIN. Vanille-suiker en Aroma's. Stort f 2. op onze girorekening nr. 110WO of maak dit bedrag pel postwissel over aan N.V. INHAMA, OmvaM 1 .Amsterdamondervermel- dingvanlettepQ en het nieuwe royale Dr. Oetker bakboek „BAK MET i PLEZIER'' wordt U omgaand franco J toegezonden. pYl' Bloedige communistische terreur. De Chinese en Noord-Koreaanse communisten hebben in de drie jaren, dat de oorlog in Korea heeft gewoed, 29815 mensen krijgsge vangenen, behorende tot de legers der Verenigde Naties zowel als burgers vermoord, gemarteld of laten verhongeren. Deze kroniek van onmenselijke wreedheid is de wereld ter beoor deling voorgelegd, toen de Ver enigde Naties er in toestemden, dat een gedocumenteerd rapport, op gesteld door het Amerikaanse Le ger, op de agenda der Assemblee werd geplaatst. Uit dit rapport blijkt, dat 11622 militairen, 17354 burgers en 839 ongeïdentificeerde personen het slachtoffer zijn geworden van com munistische wreedheden. 29.815 mensen vermoord, gemarteld of laten ver hongeren. Onder de slachtoffers bevinden zich onderdanen van de Zuid-Ko- reaanse Republiek, van de Noord- Koreaanse staat, de Verenigde Sta ten, Turkije, Groot Britannië, Bel gië en Australië. De lijken van 10032 slachtoffers konden worden geborgen. Het document dat deze ontzet tende aanklacht inhoudt, is grondig op zijn authenticiteit onderzocht en wordt bevestigd door de in totaal 533 overlevenden, die uit commu nistische gevangenschap zijn terug gekeerd, om te getuigen van deze daden van onmenselijke wreedheid. Het rapport logenstraft de Chi nees-communistische propaganda, die in kleuren en geuren placht af te schilderen, hoe de krijgsgevan genen behorende tot de Verenigde Naties met „verlof" gingen, gods dienstoefeningen bijwoonden, zeer voortreffelijke maaltijden kregen voorgezet en een uitstekende me dische verzorging genoten. Hieronder zijn enige gevallen aan gehaald, zoals die zijn weergegeven in het historische document. Eerst ging ik naar de heuveltop, teneinde ze bij aankomst te kunnen verkennen. Dat was mijn geluk. Want plotselijk stond er aan de bosrand een Russische soldaat, met machinepistool en al. Tegen alle regels in was hij door het bos getrokken. Als ik die richting ge nomen had, zou ik hem in de armen gelopen zijn. De Rus wandelde op zijn gemak naar het huis en ging naar binnen. Ik bleef naar hem uitkijken maar hij verscheen niet meer. Het begon langzamerhand donker te worden. B'ijkbaar zocht de Rus een schuil plaats voor de regen. Niet onmo gelijk, dat hij de nacht in het huis bleef. Toen het helemaal donker was geworden, trok ik me in het bos terug. De regen hield nog steeds aan. Ik zocht met de hond een droog plekje en we vonden een kuil die ons enigszins beschutte. Ik was al tot mijn huid toe nat en kon de slaap niet vatten. Tegen het ochtendgloren hield de regen op. De zon brak door. De grond was verzadigd van nattig heid. Ik sloop met de hond het bos uit. Met de grootste voorzichtigheid kroop ik de heuvel op. Het huis zag er van verre verlaten genoeg uit. Toch voelde ik me niet zeker dat de Rus weggegaan was. De militaire kijker lag in een blikken doos onder het struikgewas. Hij was het voornaamste attribuut van onze waarnemingspost. Ik groef hem op en bespiedde het huis. In de papperige doordrenkte grond zag ik duidelijk de voetsporen van de Rus die naar huis leidden. Uit het huis kwamen geen sporen. Toch was de grond nog nat. De Rus moest dus nog binnen zijn. Als een voorbeeld van barbaarse moordzucht zal het bloedbad van Taejon in de annalen der geschie denis worden opgetekend op één bladzijde met de plundering van Nanking, de vernietiging van het ghetto van Warschau en dergelijke gevallen van massamoord. In Taejon werden naar schatting 5000 tot 7500 burgers tezamen met 42 Amerikanen en 17 Zuidkoreaan- se krijgsgevangenen in koelen bloe den afgeslacht. Bij de gevangenis van Taejon werd een ondiep massagraf ont dekt, waarin de lijken van ruim 300 vermoorde burgers. 1800 Zuidkoreaanse burgers wer den gedwongen de afstand van Seoel en Kaesong naar Pyongyang af te leggen met de handen op de rug gebonden. Vandaar werden zij in kleine groepen naar Changyon gebracht om daar doodgeschoten en in massa begraven te worden. In de buurt van Kujangdong zijn 30 Amerikaanse krijgsgevangenen gefusileerd of met bajonetten af gemaakt. Onderzoek ter plaatse wees uit, dat zeven lichamen waren met olie overgoten en in brand gestoken. In de nabijheid van Muju wer den de lijken van 5 Amerikaanse vliegers ontdekt. De lichan^gn der mannen vertoonden talloze diepe gaten verwondingen die blijk baar waren toegebracht met speren van bamboe of gepunte stokken. Nog een ander voorbeeld van communistische bestialiteit is het geval van 10 Amerikaanse mari niers, die in Januari 1951 bij Nak- chon Dong waren gevangen ge nomen. Deze werden geheel naakt aangetrotfen en met de handen op de rug gebonden: hun lichamen waren gebruikt voor bajonetoefe ningen. Als de dood niet snel genoeg in trad of tegenstand werd geboden, werden hun de schedels met ge weerkolven ingeslagen. Lijken van 482 slachtoffers der communistische gewelddaden wer den ontdekt in een nikkelmijn bij Hamhung. Ik observeerde de omgeving van het huis eveneens met de verre kijker. Van het dak was een pan geschoven. Daaruit concludeerde ik, dat mijn vrouw ook op wacht stond. Ik hoopte maar, dat zij voorzichtig genoeg zou zijn, niet naar beneden te gaan. totdat zij een teken van mij had ontvangen: gevaar over Er verliepen enige uren voor de Rus verscheen. Hij was in hemdsmouwen. Hij rekte zich uit en keek om zich heen. Daarna ging hij het huis binnen, kwam toen met jas en machine pistool naar builen. Ik dacht: nu kleedt hij zich aan en gaat weg. Maar neen. Zijn jas legde hij op een struik. Klaarblijkelijk om ze te laten drogen. Daarna nam hij zijn machinepistool onder de arm en ging achter het huis om. Al spoedig zag ik hem naar boven klauteren, de glooiing op die achter het huis leidde naar de weiden. Toen verdween hij in de struiken. Ik durfde mijn schuilplaats nog steeds niet te verlaten. Toch zou het geraden zijn, mijn vrouw van haar zolder af te roepen, anders raakte zij gevangen zolang de Rus bleef. Uit het feit, dat hij zijn jas op een struik te drogen had gehangen maakte ik op, dat hij niet van plan was weg te gaan. En in dat geval moesten wij de gelegenheid aangrijpen het brood uit het huis te halen. Wij bewaarden liet brood in een ingevallen oven, waarvan de opening met takken afgedekt was. Ik wist alleen niet waar de Rus naar toe ging noch wanneer hij terug zou komen. Hij kon ieder ogenblik uit de struiken opduiken zoals hij ook verdwenen was en dan zou hij mij onherroepelijk, als ik me bij het huis bevond, ontdek- De mensen werden eerst mis handeld en daarna in een put ge gooid om daar te sterven, toen het Noordkoreaanse leger terugtrekken moest. Op tal van andere plaatsen ont dekten de troepen der Ver. Natiën communistische gruweldaden. De roden maakten er een gewoonte van burgers en krijgsgevangenen de handen op de rug te binden en hen daarna dood te martelen. Ongeveer 300 Koreaanse burgers werden door de terugtrekkende communisten de grotten in de buurt van Hamhung ingejaagd. De arme mensen werden vreselijk mishandeld en daarna werden de toegangen tot de grotten dichtge metseld. Meer dan 300 burgers stierven zo een gruwelijke verstikkingsdood, o Volgens het rapport van het Amerikaanse Leger waren er onder de 29815 slachtoffers van deze oor logsmisdaden 6113 Amerikanen en 5460 Zuidkoreaanse militairen; ver der 13 Turken, 10 Britten, 6 Bel gen en 20 Australiërs. De overigen waren van Zuidko reaanse (12777) en Noordkoreaan- se burgers (4399), 176 leden van de Zuidkoreaanse politie, 1 Ierse en een Duitse priester. Als een waarschuwend woord aan alle naties der vrije wereld, zei de Secretaris van het Amerikaanse Leger, Robert T. Stevens, die het raport voor publicatie vrij gaf, naar aanleiding van dit document: „De massa weerzinwekkende, de tails die getuigen van afgrijselijke en berekende bestialiteit, bewijst nog maals in alle duidelijkheid, dat we niet kunnen verslappen in onze in spanning een gemeenschappelijke verdediging op te bouwen, zolang" dergelijke dingen de vrije volken nog bedreigen". Hoeveel keer per dag zou dit simpele zinnetje ons ontvallen? Nee, we hebben geen tijd Wel hebben we stofzuigers, was machines, blikgroenten, nylonkleren die niet gestreken en nylonkleren, die niet gestopt hoeven te worden. Maar nog altijd rennen en draven we. Er zijn vrouwen, die 't jachten nu eenmaal in het bloed zit. Dat zijn ook degenen, die zelfs des nachts nog met hun huishouden bezig zijn. Door hun onrustige slaap worden zij nerveus en prik kelbaar. Bang als zij zijn haar werk niet klaar te krijgen, jagen zij dan nog harder en blijven zo steeds maar in datzelfde kringetje ronddraaien. Van deze verkeerde ijver wordt het gezin op den duur onherroepe lijk de dupe. Het ligt immers voor de hand, dat de kinderen uit een dergelijk gezin nooit thuis de rust kunnen vinden, die zij er onbewust nog zoeken. Want voor hun geestelijke groei zijn liefde, belangstelling en gevoel van veiligheid even onontbeerlijk als het hele rijtje vitaminen voor hun lichamelijke gezondheid. ,Ja, maar er komt zoveel kijken in een huishouden, een schoon huis en helder wasgoed zijn om hygi ënische redenen ook heel belang rijk", zegt de jachtige huisvrouw en meteen gaat de zwabber het raam weer uit. Zij heeft ten dele gelijk. Ieder, die een gezin te verzorgen heeft, weet maar al te goed, wat er allemaal „komt kijken". Dat wil echter niet zeggen, dat wij eens niet kunnen denken over vereenvoudiging van ons werk. Veel vrouwen doen haar huis werk op een bepaalde manier, om dat ze dat nu eenmaal altijd zo gedaan hebben, of omdat haar moeder het ook zo deed. Maar, die moeder heeft naar alle waarschijnlijkheid onder heel an ken. In de verte vielen er twee schoten. Het had er veel van dat de Rus aan het jagen was. De weiden zaten vol hazen en de Russen had den er blijkbaar een bijzonder ge noegen in op hen te gaan schieten. Uit het geluid van de schoten kon ik opmaken, hoe ver de Rus van het huis verwijderd was. Op zijn minst een kilometer. Ik kon dus de excursie wagen. Mijn vrouw dacht blijkbaar het zelfde. Nauwelijks was ik begonnen de heuvel af te dalen, toen zij al in de staldeur verscheen. Zij wenkte mij, te blijven staan. Ik begreep haar niet, maar bleef staan. Zij liep de weide op en kwam met een grote omweg om het erf naar mij toe. Hijgend kwam ze naar mij toe. ,Wij kunnen het erf niet opgaan. Op de modderige grond zie je alle voetstappen." Daar had ik niet aan gedacht. Maar zij had gelijk. Het zou dom zijn de argwaan van de Rus op te wekken. Wij moesten wachten, tot hij weggegaan was. Wij gingen de heuvel op en zoch ten ons gewone plekje op. Wij hadden allebei erge honger. Daaraan was echter nu niets te doen. In de verte hoorden wij het ge schiet van de Rus. Soms vielen de schoten wat dichterbij. Traag gingen de uren verder. Het was al zowat middag. De zon stak zo heet, dat het onpasselijk maakte. De lage struiken boden geen schaduw. Eindelijk verscheen de Rus aan de gezichtseinder. Zijn hand om klemde de lepels van een haas. Wij dachten, nu neemt hij het besluit em weg te gaan. Maar wij vergisten ons. De haas werd op het erf afgestroopt, Daarna ging do>| u.z Ég do jeejs O ojjoajuoQ 0q B De verkoop duurt slechts éi v. Maandag 23 tot ZaterdagE FIRMA BILLEKENS - VENRAY dere omstandigheden geleefd dan haar dochter. Wanneer we onze gedachten eens goed over een en ander laten gaan zouden er dan niet veel dingen anders en minder omslachtig kun nen gedaan worden De sfeer in huis zal er rustiger door worden en er blijft wat meer tijd over de kinderen. Om een voorbeeld te noemen: Maak op Woensdagmorgen niet al te veel werk van de huiskamer, 's Middags zal het kroost vooral in de wintermaanden zich veel beter amuseren, als er eens iets ,mag" en ze niet steeds moeten horen, dat het zeil pas gewreven is en de ramen juist gelapt zijn. Wanneer U dan ook nog zorgt voor een makkelijk menu bijv. stamppot of peulvruchten blijft er heus wel een uurtje over om bijeen te gaan zitten. En *wat is er voor de kinderen heerlijker dan de belangstelling van moeder Dat ze meeknutselt, voorleest, vertelt, poppenkleedjes repareert, of luistert naar de verhalen van school. Wanneer ze meedoet met ganzeborden is het veel spannen der, speelt er niemand vals en komt er geen ruzie De lange winteravonden komen weer aan! Tijd van intieme huise lijkheid Toe, wordt geen werkezel, maar geniet van Uw gezin en maak het gezellig in huis. Zorg, dat Uw kin deren meer van U zien, dan alleen maar de wapperende punten van Uw schort. Later zullen zij zich niet de glimmende en blinkende „buiten boel" herinneren, maar wel de veilige warmte van het ouderlijk huis, waar moeder na schooltijd met de thee wachtte. En waar ze luisterde tot ieder was uitverteld. Voor tienduizenden van onze sol daten dreigt het dit jaar een wei nig feestelijke Kerstmis te zullen worden. Enige tijd geleden zijn er immers nieuwe bepalingen van kracht geworden ten aanzien van de militaire verloven, met als ge volg, dat de dienende dienstplich tigen voortaan minder vaak per missie krijgen om naar huis te gaan. Redelijkerwijze valt daar weinig tegen in te brengen, de nationale veiligheid eist nu eenmaal, dat de paraatheid van de nationale defensie onder alle omstandigheden op peil blijft. Maar laat dit zo zijn, voor onze jongens in uniform betekent het in ieder geval weer een offer temeer. En, zoals gezegd, het zijn er tien duizenden, die nu net innigste feest van het jaar buiten de intimiteit van thuis zullen moeten beleven. Aangenomen kan worden, dat rond 60.000 man de Kerstdagen deze keer in kamp of kazerne zullen moeten doorbrengen. Daarmee zien onze Aalmoezeniers zich voor een uitermate 7.ware op gave gesteld. Want hoe dan ook, er moet voor gezorgd worden, dat die 60.000 man tóch een Kerstfeest krijgen, waaraan zij altijd met vol doening zullen kunnen terugdenken. De zaak is nu, dat de Aalmoezeniers heel goed weten, wat hun te doen staat, maar dat deze wetenschap betrekkelijk onvruchtbaar zal moe ten blijven, als er niet snel een „wonder" geschiedt, waardoor het laatje van Nationaal Katholiek Thuisfront weer behoorlijk vol wordt. Want ja, wat de Soldaatjesftag van Augustus in dit laatje bracht, dat is er al iang niet meer in. Dat ligt trouwens voor de hand: het aldoor veelzijdiger wordende werk van Thuisfront vordert aldoor aan zienlijker voorzieningen. Maar wie zal nu dat „wonder" wrochten, waar door het laatje van Thuisfront weer vol wordt? de Rus het huis in. Na enkele minuten verscheen hij weer; liep heen en weer over het erf, in de stal, in de schuur. Blijkbaar zocht hij iets. Eindelijk vond hij de houtstapel achter het huis. Hij bracht hout naar de keuken. De Rus wilde zijn haas in onze keuken braden. Hij vond bovendien onze in het hout verborgen pannen. Dat alles werd naar de keuken gesleept. Ai spoedig rookte de schoorsteen. Deze Rus was echter evenmin een eerste klas kok, het duurde tot laat in de namiddag eer hij met braden klaar was. Het roken van de schoorsteen hield tenminste pas tegen die tijd op. Wij zaten ons lekker te maken door ons voor te stellen hoe de Rus de haas aan het verorberen was, en de honger kwelde ons des te meer. De Rus ging daarna de hof in. Naar de put. Hij zocht en schar relde net zo lang tot hij de emmer had gevonden. Dat was mijn schuld. Na het laatste waterhalen had ik hem achteloos in een struik ge smeten. Hij trok water op en hij maar drinken. Het gezicht daarvan prik kelde ons nog meer, daar ons de tong tegen het gehemelte kieefde. Daarna legde de Rus zich languit in de schaduw van een boom en ging slapen. Zijn machinepistool glinsterde naast hem in het gras. Het was niet raadzaam een avon tuur te riskeren. Wij wachtten verontwaardigd en geduldig tot hij uitgeslapen zou zijn. Het begon al te schemeren toen er beweging in hem kwam. Hij ging het huis in en het duurde een uur eer hij zich weer vertoonde. Al die tijd gaven wij ons met of ons goede katholieke volk heeft het graag voor zijn zijn jongens in uniform over. Overal in den lande zullen dezer dagen stsunbonnetjes worden aan geboden, van respectievelijk 25, 50 en 100 cents. Dat wil zeggen: Over al waar Thuisfront actieve Afde lingen heeft. Maar laat men in dachtig zijn: wie dadelijk geeft, geeft dubbel, m.a.w. laat men onmiddellijk een paar kwartjes of een gulden (of een rijksdaalder, hoe meer, hoe beter sturen naar Nationaal Ka tholiek Thuisfront, Den Haag, post bus 4, girQ 520.000. Meehelpen om het in de kampen en in de kazernes echt Kerstmis te laten zijn, dat is toch ongetwijfeld een van de beste der goede werken, j Het is daarenboven een bij uitstek christelijk middel om dankbaarheid te tonen jegens de jongeren van ons volk, die zoveel van hun beste tijd in dienst van de volksgemeen schap ten offer brengen. Wel, voor Thuisfront is dat geen vraag, voor Thuisfront staat vast, dat het alleen maar een beroep op de offerzin van ons goede katho lieke volk behoeft te doen. Al dik wijls genoeg immers heeft Thuis front ervaren welk een effect een dergelijk beroep kan hebben. Heel veel geld is er nodig om het voor al die duizenden jongens in kamp of kazern tóch echt Kerstmis te laten zijn. Reken maar na: het gaat om 60.000 man, als aan ieder van hen een daalder wordt ten koste gelegd, maakt dat in totaal niet veel minder dan 100.000 gulden. En f 1,50 per man kan toch heus niet overdadig heten! Vooral niet voor wie bedenkt, dat dat half dozijn kwartjes eigenlijk niet alleen voorde kerstviering zou moeten dienen (Sinterklaas en Oudejaar vragen óók iets. Maar laat het benodigde bedrag in totaal op haast een ton neerkomen. Thuis front twijfelt er geen ogenblik aan, centrum frfo bestrating se<; werkzaam ning en beier in zeer sifcr heeft men ijj het werk daaai voor een gea aan het gsj) suiker nati:^ Onder zee^i der Bosseleer Gerritje in* e een Jan Ple en vriendin v;; Meijerijse cl huis. De tcjis Van Haret<;( 's-Hertogerakh Op 't bonjp: Loeff „ons>it haar het ea breiding viae mogelijkhewE wezenlijken}, gezelschap c een „branip haald. Zoafev mee voor jr hebben mar;: schenk uitiïe Daarop t?b en zoete li «Ge. een haag Ml tl naren naant markt, warSe steen legde.te( de Bossche faa S leeuwen <ac: „Van veleidi lei Gerritjiij tot voetvein eersten biie grote ergernis over aan de fantasie hoe hij zich aan de resten van de gebraden haas te goed zou doen. Eindelijk kwam hij weer naar buiten, ging naar de struik en trok zijn hemd uit. Nu.., Nu... dachten wij... Eindelijk... eindelijk... Maar neen. Hij dacht er niet aan weg te gaan. Hij trok zijn jas aan en ging het huis weer in. Toen het donker werd, lichtte een van de ramen van het huis op. Hij had zelfs een kaars Wij staarden naar het verlichte raam en trachtten ons voor te stellen, wat hij deed. Wij begrepen er niets van. Er verstreken verscheidene uren. Eindelijk doofde h\Jt licht en het huis werd in duisternis gehuld. Voorzichtig slopen wij naar de put om tenminste onze dorst te kunnen lessen. De levensmiddelen die buiten het huis waren, konden alleen gekookt genuttigd worden. Wij moesten er dus in berusten, ons met een lege maag ter ruste te leggen. De nacht brachten wij door in een kuil 'm het bos. De zon stord reeds hoog toen wij wakker werden. De schoorsteen rookte vrolijk. Wij klommen de heuvel op, om de Rus te kunnen observeren. Al spoedig verscheen hij poedel naakt op het erf. Hij vermoedde blijkbaar niet dat zijn leven zich in een zekere publiciteit afspeelde. Hij bracht onze grootste pan naar de hof, zette die op een stoel en ging enkele emmers water putten. Wij keken verbouwereerd naai* dit gedoe. Maar toen hij met zijn onder goed onder de arm het huis uit kwam, begrepen wij alles. De Rus hield wasdag. Hij waste zijn kleren en legde ze daarna op de struiken te drogen. Ik kreeg een ontstellend ver- Voor de eerste maal in de ge- heugenis der Bosschenaren is het „zoete lieve Gerritje" in hoogst eigen persoon naar de Brabantse hoofd stad gekomen waar zij op het bor des van het stadhuis ontvangen werd door burgemeester mr. H. Loeff. „Zoete lieve Gerritje" kwam? op uitnodiging van de VVV 's-Her- togenboschVught, om de laatste steen te leggen in het nieuwe pla veisel van de Markt. Het stads- moëden. Deze Rus wilde voor goed hier blijven. Alle tekenen wezen daar op. Maar daarmee sneed hij voor ons de mogelijkheid af er te blijven, en te kunnen leven. Zolang de Rus daar argeloos en naakt op zijn tuinstoel op het erf zat en zich in de zon koesterde, joegen mij de wildste gedachten door het hoofd. „Wij moeten hem voorzichtig be sluipen, zijn machinepistool stelen en hem ombrengen. Dan ergens in het bos begraven. Een andere oplossing is er niet." Vermoedelijk werden deze ge dachten door de honger opgewekt. Toen ik ze mijn vrouw meedeelde, was zij diep verontwaardigd. Zij begon de Rus te verdedigen. Hij leek een erg keurige man. Hij was de eerste Rus, die wij hadden zien wassen. Klaarblijkelijk had hij met zijn troep gebroken, omdat hij ervan walgde en wilde hij nu in het bos alleen leven, Dat kon mij kwalijk troosten. „Waarom heeft hij zich in het hoofd gehaald juist hierheen te komen en ons het leven onmogelijk te maken? Hij moet omgebracht worden". Wordt vervolgd PropagaU lagfi'L Zaterdag de Reserveïs Wanssum":sr het InstitKi,V propaganda Bondsgeboflï Onder dar zich Pastofffei lige Raad meester va:lc gen, Kolonéiin Put en de £t; Als spretóx ningh, die :-'e de bevrijdiiiS; Nederland. §ei buitengewoon; vooral wantë' vrijding vaaie oever, de sd slag om 0\tS" Ook Nieuwjaars^ sum nog eev een bezoek zetter en staat als„Etf€ Een en ani I terloops woih spr. in tydn»^ Ruim anfóa nel Koningt^ boeid. Ook de sec® heer vd. Lafr toespraak fl" willigers vn' de diploma';*' Speciaal 1 kreeg woofl^ seren voor:t RGB door k*- sum. De kornis^ tuurlijk niet."1 Lauran uit >1 medewerkeöjr sketckes kre?( veeg uit dei* wekte of e&*r De orgafl*1 toegezwaaid De vergal williger" J' de oeft neerd deze av< te beko; Dit al de goed

Peel en Maas | 1953 | | pagina 2