Voedervoorraad 19 99 ALBERT HEIJN SPORT Steunt uw orgelfonds Voor de Politierechter Kerst-zegels helpen T.B.C. bestrijden. KOFFIE BLOEM ROZIJNEN SPECULAAS POPPEN DROP TOFFEE'S HAAGSE LEVERWORST 45 BIJENHONING Echte Zaanse Beschuit 2 grote rollen van 14 stuks 51 Duizend mijnwerkers Uit„Peel en Maas" Schoolonderwijzer-Koster Joannes Deenen moet met veestapel in overeenstemming zijn Nu we vlak voor de stalperiode staan, dient de veehouder zeker na te gaan, hoe groot zijn voedervoorraad is en in hoeverre deze voldoende zal zijn voor de komende winterperiode. De ervaring komt hem hierbij wel te hulp, doch het zich hierop verlaten, is een euvel, dat nog te veel boeren eigen is. De omstandigheden hebben zich ten deze te veel gewijzigd sedert de oorlog. Het is dus- alloszins aanbevelenswaardig eens een berekening op te zetten. 250 gram 500 gram 1 00 gram mei amandelen - voor 100 gram Onn «ram 200 gram per pot .^1.■■■»*--r- MAAKT U HET EE.VEN'GOEDKOPER! Het maken van een berekening nuttig voor veehouders Vallen de voorraden gunstig uit, dan is dat uiteraard 'n geruststel ling. Niemand weet echter vooraf wanneer de koeien in 't komende voorjaar weer naar buiten zullen kunnen. Overigens mag er gerust wat over zijn. Hooi, dat blijft zitten, of kuilvoer in een goed afgedekte silo, kan niet bederven en een vol gend jaar, of gedurende de zomer in een schrale periode, een welkome aanvulling zijn. Wanneer de voorraad veevoeder te krap blijkt te zijn, dan doet men goed zo spoedig mogelijk maatregelen te treffen. Voor de hand ligt natuurlijk om zoveel vee weg te doen, dat men toekomt. Hiertegen ziet men echter vaak op. Dan blijft er als enige weg, om ruwvoeder aan te kopen. Doet men dit, dan moet men zich goed ver gewissen van de kwaliteit voeder die men aanschaft; eventueel kan men dit laten onderzoeken door bemiddeling van de Landbouwvoor- lichtingsdienst. Het maken van een raming Om het maken van een raming juister te doen geschieden is het goed te weten, dat een kubieke meter hooi circa 100 kg. weegt, al naar gelang het meer of minder geperst is varieert het gewicht van 1 m3 tussen 90 en 120 kg. Een kubieke meter kuilvoer, niet vooraf gekapseld weegt rond 800 kg. Heeft men het ingekuilde product vooraf gekapseld, dan ramen wij het ge wicht van 1 m3 op rond 1000 kg. Tenslotte weegt 1 m3 bieten 650 kg. Het zal met deze gegevens mogelijk zijn een behoorlijke raming in kilo's vast te stellen van het veevoeder, waarover U deze winter kunt be schikken. Wanneer U zich tot tegen Kerst mis kunt behelpen met herfstknol- len, dan kunt U voor elke melkkoe met 1200 kg hooi, 2500 kg kuilvoer en 2500 kg bieten de winter door komen. Pinken vragen 'n hoeveel heid van resp. 700, 800 en nog eens 800 kg der aangehaalde voeder middelen. Weet wat U voedert Vele boeren rekenen wel eens een rantsoen uit, doch komen dit maar ten halve na, doordat ze geen Waarom moest juist het klooster in het Zand te Straelen, het kunnen in die eerste vergaderingsom van vasten en van stokvis? Daar zal wel wat achter gezeten hebben. Elkaar pesten deden de mensen immers allijd graag. Noord-Limburg met Straelen, Gelder, Kevelaer, enz. waren im mers voorheen een staatkundig ge heel geweest, Opper-Gelder, veelal ook Pruisisch Gelder genoemd. Wij weten nog heel goed, hoeveel afgunst en ruzies er rond 1900 nog heersten tussen onze Noord-Lim burgse dorpen onderling. Deschimp- namen: dreumels(Horst), knollen (Leunen), spurrie (Oirlo), wind (Wanssum), hooi Overloon net over de grens), bokken (Swolgen), enz. enz. hebben door de dwaasheid en de domheid van de mensen on noemelijk veel onheil aangericht door vechtpartijen en doodslag en gros (troepen tegen elkaar!) en door elkaar dwars te zitten in plaats van samen te werken. De Peelge- meenten leefden in voortdurende procedures met elkaar. De zucht tot plagen en pesten! Tussen Venray en Straelen is in dat opzicht nooit iets geweest. Na tuurlijk was de afstand daarvoor vroeger ook veel te groot, toen alle verkeer geschieden moest te^oet, te paard, met kar of wagen. Maar de politiek van boven af veroorzaakte, zoals dat meer ge beurt, allerlei hommeles. In Oostrum heeft, zoals gij weet, van kort na 1450 tot 1802, een groot klooster bestaan met de naam Bethlehem. Door de testamentaire beschik king van ridder Jan van Broeck- huijzen was dat geslicht, de eerste kloosterlingen waren Paters Augus tijnen van Gaesdonck bij Sieben- gewald. Een jaar of tien konden deze zich daar rustig wijden aan de ontwikkeling van de nieuwe stich ting. En toen werd roet in het eten gegooid. Adolf van Gelder wilde niets min der dan zijn vader hertog Arnold eruit werken om zelf hertog te worden. Dat draaide uit op een bloedige oorlog, met veel gesneu velden. Die lieve zoon voerde oorlog, met de hulp van God en de heilige Maria, dat zei hij tenminste zelf. De beslissende slag viel in het Zand te Straelen. Adolf was overwinnaar. Hij was de sterkste geweest, dus kon men wel zien, dat hij recht had. De vrome zoon moest natuurlijk nu ook zijn dankbaarheid aan God en de Moeder Gods tonen! Dat kon niet beter dan door op de plaats van de overwinning een idee of onvoldoende kennis hebben van de hoeveelheid voeder dat ze de dieren voorleggen. Om dus zeker te zijn, dat het vastgestelde rantsoen ook werkelijk wordt ge geven, is het beslist noodzakelijk nu en dan eens een portie voeder te wegen. Een bascule behoort dus op de boerderij zich niet op zolder of in 'n verloren hoek te bevinden, doch steeds voor het gebruik gereed en op de vitale plaatsen in het bedrijf. Wanneer U dus werkelijk de moeite hebt genomen, om voor een aantal gelijkwaardige dieren een passend rantsoen samen te stellen-, dan spreekt het vanzelf, dat U ook moet zorgen, dat de dieren dit rantsoen werkelijk krijgen. Op de eerste plaats is dat voor 't dure krachtvoer noodzakelijk, doch ook anderszins om het ruwvoeder, om dat het mogelijk is de rantsoenen zeer nauwkeurig vast te stellen. Houdt de melk zuiver Voedert men knolgroen, bieten- loof, kuilvoer of andere producten, die de kwaliteit van de melk sterk kunnen beïnvloeden, vooral in ongunstige zin, dus dat ze een verkeerde geur of smaak hier aan geven, dan moet men de nodige voorzorgen nemen. Ook is het noodzakelijk de stal voor 't melken te ventileren; er dient een frisse lucht in de stallen te hangen als men melkt, dan is de kans dat de melk besmetting oploopt zo klein mogelijk. Nu er tegenwoordig algemeen aan de stal- verbetering wordt gewerkt en dit ook kan, omdat het Rijk hierbij subsidiëert, is ventilatie goed moge lijk. Men moet er voorts aan wennen aparte werkkleding te gebruiken en voor schone handen zorg te dragen. Wanneer men deze maat regelen neemt en daarbij geen kuil voer in de nabijheid van de stal opslaat, is er al veel gewonnen. Dit zijn een aantal algemene maatregeleg, die men bij het voeren der dieren steeds moet nemen en waarvan men ook moet overtuigd raken, dat ze nuttig zijn. Heeft men zich er eenmaal een gewoonte van gemaakt, dan gebeurt het als vanzelf. Het resultaat ervan is, dat men zijn dieren economisch voedert en gezond houdt; voorts wint men melk van hoge kwaliteit. Dit is in ieders goed eigen belang, doch ook in dat van de gehele gemeenschap klooster te stichten als eeuwig aan denken aan die roemrijke gebeur tenis, dat zoonlief vaderlief ver dreef en hem in de kerker van Montfort wierp, opgeruimd was netjes. Vroomheid kon ten allen tijde samengaan met criminaliteit. Dus hertog Adolf van Gelder stichtte een klooster in het Zand te Straelen? Ben je betoeterd, zei de kleine jongen. Dat kostte veel te veelgeld! Neen, daar wist hij, gladde vent, wel betere raad op. Het pas ge stichte klooster in Oostrum moest maar naar het Zand overgebracht worden! Eenvoudig. Uit dankbaar heid van zijn majesteit Adolf. Daar werd wel pauselijke goed keuring voor vereist. Ook al geen nood. In het verzoekschrift daar voor aan de Paus werd opgegeven, dat het niet passend was, een kloos ter van mannen tussen veel vrouwen kloosters! (Nota bene, er bestond niets anders dan het klooster Jeru salem in Venray!) en dat Oostrum veel te dicht bevolkt was (Stel je voor! Ra, ra de bedoeling?) Maar de pauselijke goedkeuring kwam af en de Oostrumse Augus tijner-Paters vertrokken naar het Zand te Straelen! Later vestigden zich in Oostrum Augustinessen, van die tijd af heeft de naam Bethlehem bestaan. Vermoedelijk heeft oud-school onderwijzer burgemeester Kelle- naers met zijn som de kans schoon gezien om de stokvis-smullers in het Zand nog eens lekker voor het lapje te houden. Als de schoolmees ters niet genoeg verdienden om be hoorlijk van hun tractement te kunnen leven, dan was lachen im mers ook gezond! En niet alle schoolmeesters konden burgemees ter worden. Dat mannen op leeftijd zich nog met dergelijk mallotig gedoe moes ten bezighouden en dat ook deden? Och, het schoolmeestersras was altijd dociel genoeg! Wat moet je, als je dertig bazen hebt, die van alles uitprakkezeren, behalve dan voor behoorlijk salaris zorgen! En voor een grondopleiding van minstens volledige H.B.S. of gymnasium. Schrijver dezes heeft als school jongen week op week Jan Derksen, Fons Vermeulen, Cornells van den Berg en anderen, mannen van circa vijftigen meerjaren oud, de Schotse driepas over de speelplaats zien huppelen en hen zien zwoegen om diepe kniebuigingen te maken, wat zij niet meer konden met hun stijf lichaam zonder het bovenlijf voor over te hellen en dat met beide handen op de grond te steunen, tot bulderend vermaak van het publiek op straat! Want zij zaten daar krek, alsof zij op zekere plaats zaten. En zij legden examen af ook, in die onbenullige kunstjes, vrije en orde oefeningen genaamd! Onlangs heeft men nog in „Peel en Maas" kunnen lezen, wie er alle maal in 1893 geslaagd waren. Wat hebben zij er ooit mee gedaan? Hadden zij gehoopt, met dat pa piertje wel vijf en twintig gulden salarisverhoging te krijgen? 0— Gedeputeerde Staten noemden zichzelf immers „de hoge Overheid", toen zij de sommetjes-vergaderingen hadden uitgevonden? Maar met welke klasse van vol wassen mannen en vrouwen zou de „hoge Overheid" ooit zulke toeren klaargespeeld hebben, behalve met schoolmeesters? ('t Is te hopen, dat het genus „schoolmeester" uitgestorven is, het hoort alleen thuis in een land van idioten. Een onderwijzer behoort een staatsburger te zijn, zoals ieder staatsburger behoort te zijn.) —Cl in de nagelaten stukken van Joannes Deenen vinden wij niets aangaande het verdere verloop van die geestige, geestrijke, geestvoe- dende vergaderingen onder de lei ding van „een bekwaam man", „die zelf schoolonderwijzer geweest was". Joannes Deenen gaf er hartgron dig den brui van. (Wij zouden haast „bravo!" willen roepen aan zijn na gedachtenis!) Och, als wij onze herinneringen eens ophaalden uit de jaren rond 1900 betreffende het onderwijzers leven! We zullen dat uit cultuur historisch oogpunt nog wel doen. In zijn onderwijs-illusies heeft Joannes Deenen bitter leed moeten ervaren. De gratificatie van 60 francs uit de provinciale fondsen bleef bestaan, maar moest elk jaar opnieuw aan gevraagd en toegekend worden. Wij vinden daarover bescheiden van jaar op jaar. Hij voldeed aan de voorwaarden, zo blijkt die toe kenning maar automatisch afge handeld te zijn tot de Schoolwet van 1857. De officiële documenten, waaruit de reeksartikelen over Gemeentelijk Huishouden van honderd jaren ge leden is samengesteld, behoren tot zijn nalatenschap. Hij is dus wel grondig op de hoogte geweest van het bestuursbeleid in de gemeente Venray. Beter gezegd van het wan beleid. De regiems Verblackt, Essers enz. tot een eind in onze eeuw toe zijn voor Venray een ramp geweest. Historie is nu eenmaal historie, of jan of piet, dat aangenaam of on aangenaam vindt. Joannes Deenen ging winkel hou den in zout, zeep en kruideniers waren. De aanvrage daarvoor (de autorisatie) geschiedde natuurlijk ook in de Franse taal, de directie van de belastingen, invoerrechten en accijnzen was gevestigd in Hasselt. De machtiging werd zonder strub beling of vertraging gegeven aan koster Sieur Deenen in Oostrum. Als koster had hij de aanvrage ge daan. Volgens zijn opgave lag Oos trum ongeveer drie mijlen van de Hollandse grenzen. Wordt vervolgd nodig Grote wervingsactie voor „ondergronders". Onder auspiciën van het Rijks arbeidsbureau zal in de komende maanden een wervingsactie worden gevoerd voor ondergrondse mijn werkers ten behoeve der Staats mijnen. De eerste wervingsvergaderingen worden in de week van 16 tot en met 23 November gehouden in Oost-Brabant. Afhankelijk van de resultaten daarvan zullen in andere streken van het land eveneens wervings acties worden begonnen, de door de watrsnood zwaar getroffen ge bieden zullen niet worden bewerkt. Met het oog op de werkplannen voor de eerstkomende jaren zal de ondergrondse bezetting van de Staatsmijnen „Emma", „Hendrik" en „Maurits", die niet meer vol doende op peil is, op korte termijn moet worden aangevuld. De geraamde totale behoefte aan nieuwe ondergronders wordt ge schat op rond duizend man. De provincie Limburg levert hierin haar aandeel, doch door het beperkte aanbod van arbeidskrach ten in deze provincie zal een deel uit andere provincies moeten wor den aangetrokken. Dit moet tijdig geschieden omdat de aangeworven arbeidskrachten in het bedrijf moeten worden geïntro duceerd en geschoold. De wervingsactie wordt uitge voerd door een 4tal zg. wervings teams van de Staatsmijnen, die nauw samenwerken met de gew. en plaatselijke arbeidsbureaux. In de daarvoor in aanmerking komende plaatsen worden verga deringen belegd, die in de pers en door huis aan huisbezorging van folders wordt aangekondigd. Op de vergaderingen wordt de bedrijfsfilm „De Zwarte Stroom" vertoond en worden alle gewenste inlichtingen verstrekt over arbeid en voorwaarden bij de Staats mijnen. Gedurende de komende maanden zullen wekelijks twintig van deze vergaderingen worden gehouden. De aangeworven ondergronders zullen worden gehuisvest in de Ge- zellenhuizen te Hoensbroek, Bruns- sum en Sittard. Dat behalve Limburg ook de andere provincies goed vertegen woordigd zijn in de mijnen, blijkt wel hieruit, dat eind vorig jaar op de Staatsmijnen in dienst waren: 303 uit Groningen, 572 uit Fries land, 627 uit Drente, 277 uit Over ijssel, 774 uit Gelderland, 194 uit Utrecht, 458 uit Noord-Holland, 615 uit Zuid-Holland, 156 uit Zeeland en 1493 uit Noord-Brabant. De liefde is een aardig ding, zei de Officier en hij had gelijk ook, want het geval, dat hij Vrijdag jl. te beoordelen kreeg was inderdaad „aarig". Een Venlose jongeman was diep teleurgesteld in de liefde, en om flie teleurstelling nu maar kwijt te raken, schudde hij er 20 glazen van het beste bier op. Toen pakte hij de eerste de beste, die hij tegen kwam, maar bij zijn kraag, gaf hem een flink pak slaag en schoot vervolgens naar het huis van zijn geliefde, waar hij een ruit in sloeg. Toen kwam de politie tussen beide en mocht hij zijn teleurstelling uitslapen in de nor. Voor het pak slaag kreeg hij f 15.en 14 dagen voorwaardelijk, voor de kapotte ruit f 25.en een maand voorwaardelijk; De invloed van de film moet men niet onderschatten. Toen in Sieben- gewald de een of andere knok-film vertoond werd, raakte daardoor de landelijke gemoederen zo verhit, dat de ene schone jongeling de andere idem dito een knoert onder zijn kin verkocht, waardoor de laatste bewusteloos ter aarde stortte Nu kan men in Siebengewald veel verdragen, maar dat is toch wel een tikkeltje al te grauw. F 20,— boete en de goede raad om niet meer naar de film te gaan, was loon naar werken. In Arcen had iemand iets tegen de douane in het algemeen en daar men in deze contreien van zijn hart geen moordkuil maakt werd er een goede borrel op gepakt en ging men naar het grenskantoor, waar de eerste de beste douane-beambte tot zijn grote verbazing een serie scheldwoorden over zijn onschuldig hoofd kreeg, waar hij nu nog niet van bekomen is. Maar dat was nog niet alles, de argeloze ambtenaar werd nog zo bedreigd, dat hij een collega als hulp er bij moest roepen, voordat de wilde man, rechtsomkeer maakte en weer wat borrels ging pikken, nu op cie gelukkige afloop. Dat men in ons goede vaderland op dergelijke gijntjes minder gesteld is, bleek wel uit het vonnis dal. f 25.bedroeg. Een juffrouw uit Venlo was in dienst en was jaloers op haar mefrou, die een paar moord-oorbel- len had. Dat duurde zo lang, tot de oorbellen op zekere dag ver dwenen waren. Maar onze juffrouw kon ze moeilijk in haar eigen oren stoppen, omdat" dan haar mefrou zo in de gaten zou hebben, waar haar moord-oorbellen zouden zijn gebleven. Dies ging ons juffie naar een juwelier om ze te ruilen, maar deze ervaren in het vak, had wel in de galen, dat er een en ander niet deugde en riep er de politie bij. Nu stond er een snikkend juffie, die en haar oorbellen en haar mefrou kwijt was en boven dien f 25.— boete kreeg en 3 mnd. voorwaardelijk. Als ze in Bergen vechten, dan doen ze het goed. Op de zitting kwam tenminste een overhemd voor de dag, dat tengevolge van die vechtpartij veel, bar veel geleden had. Toen de eis tot schadevergoe ding echter f 20.beliep, toonde de Officier zich zulk een kenner van textiel, dat hij verklaarde, dat die prijs veel te hoog was. Met f 9.moest het slachtoffer, dat nu ook niet bepaald zo onschuldig was, als hij er wel uitzag, tevreden zijn. De overhemdvernieler kreeg bovendien nog f 25.boete. Al met al dus wel een dure geschiedenis. Dronken mannen op de fiets of brommer waren er een hele reeks en allen kregen ze f 30.boete. De jongeman uit Griendtsveen kwam er met f 25.af, omdat hij het feit eerlijk toegaf, maar als excuus had, dat hij die dag was goedgekeurd voor militaire dienst. Verrukt over zoveel vaderlandsliefde deed de Officier er toen maar f 5.— af. 7 November 1903 De kool- en groentenmarkt op Allerzielendag gehouden, werd als gewoonlijk, zeer druk bezocht met vlotte handel. Bij de winkelier M. Royakkers te Leunen werd een brutale dief stal gepleegd. Uit de gesloten bergplaats van de heer R. werd een grote hoeveel heid turf ontvreemd. Mej. A.M.C. Willems uit Oos trum slaagde te 's Hertogenbosch voor het Apothekers examen. Ten nadele van de winkelier J. Clevers te Blitterswijck werd een grote partij manufacturen ont vreemd. Ten huize van K. Valckx te Well ontstond 31 October brand tijdens de predikatie van de Missie, „De pater was zo verschrikt ge worden, dat het hem onmogelijk was, zijn preek voort të zetten." Al is in Nederland de Kerstzegel nog niet zo ingeburgerd als in Denemarken, waar het gebeurde, dat een oudere dame, haar ingeko men post in December, die niet met een Kerstzegel versierd was, ongeopend terugzond met de op merking, dat zij mensen, die geen Kerstzegels plakten, niet kende, toch wordt het ook in ons iand hoe langer hoe meer in zakelijke zowel als in particuliere kringen een bekend verschijnsel, aan kennissen en zakelijke relaties een speciale kerstgroet te zenden in de vorm van het sierlijke Kerstzegeltje, dat gedurende December wordt geplakt op al de uitgaande correspondentie. Soms als sluitzegel a?hter op de enveloppe of als kerstgi jet aan het hoofd van een brief. De actie wordt in Limburg ge voerd door de Prov. Vereni -ing „Het Limburgse Groene Kruis" en haar plaatselijke afdelingen. De oorsprong van deze in vele landen reeds zo populaire actie ligt in Denemarken, waar in 1901 de kantoorhouder van een klein post kantoor op de gedachte kwam, de kerstgroet tevens dienstbaar te maken aan zijn ideaal: een sana!o- rium voor t.b.c.-patiënten. Het eerste jaar reeds werden meer dan 4 millioen zegels verkocht. Thans is de Kerstzegel het hpchte fundament, waarop de tuberculose bestrijding in Denemarke steunt. Ook in de andere Scandinavische landen, Canada, de Verenigde Sta ten en vele andere landen is de Kerstzegel reeds lange tijd een vaste traditie. De acties in de vorige jaren, nog op beperkte schaal gevoerd, hebben aangetoond, dat dit ook in Nederland bereikbaar is. Hier ten lande wordt de opbrengst eveneens besteed aan de bestrijding van tuberculose, En al worden er in ons land zowel uit particuliere bronnen als van overheidswoge reeds grote sommen voor de be strijding van deze gevreesde volks ziekte beschikbaar gesteld, toch blijven er nog vele noden ongelenigd. Want al wordt de tuberculose steeds meer teruggedrongen, toch vraagt ieder jaar niet alleen het onderzoek van de bevolking en de verpleging van de patiënten grote bedragen, maar is ook de nazorg van genezen patiënten een factor, die steeds zwaarder drukt op het budget. Als wij bedenken, dat ofschoon het ziekte- en sterftecijfer steeds .erder daalt, zich in ons land in 1952 nog 1276 sterfgevallen voor deden en vooral, dat er nog 13.837 nieuwe ziektegevallen werden opge spoord, dan blijkt daaruit wel, dat ondanks alle optimisme, een grote waakzaamheid tegen en intensieve bestrijding van deze gevreesde volksziekte nog dringend nood zakelijk blijft. Op de Kerstzegel 1953, in drie kleuren uitgevoerd en ontworpen door de bekende graficus D. van Gelder, winnaar van de prijsvraag voor liet ontwerpen van een post zegel voor de Verenigde Naties, s.aat een dennetak afgebeeld, be nevens het bekende, dubbelgebalkte rode kruis, het symbool der tuber culosebestrijding en de woorden „Kerstmis 1953" en „Nederland". De zegels zijn verkrijgbaar a 3 ct. per stuk of f 3.per boekje van 100 stuks bij de plaatselijke Groene Kru':-:verenigingen, op de consul- tatiebureaux voor tuberculose bestrijding cn bij het Provinciaal Secretariaat van de R.K. Vereniging ,,1-Iet Limburgse Groene Kruis", Parklaan 10 te Sittard. De gelden, die in Limburg worden bijeen gebracht, zullen ook in onie pro vincie worden besteed. Wie Kerstzegels koopt en ze ook gebruikt, draagt, er mede toe bij, de begroting van het Groene Kruis sluitend te maken en het leed van de door de tuberculose getroffen medeburgers te lenigen. P.D.V. DE ZWALUW Hier volgen de kampioenschappen van het afgelopen seizoen, dat voor velen een succes was maar voor anderen een mislukking. Heden Zaterdagavond op de ver gadering kunnen reclames ingediend worden, evenals het te verlangen diploma, kleur duivin of doffer. Men kan nog reclames indienen tot uiterlijk Zondagavond bij G. Janssen, Willemstraat 8. Ie vlucht Oude Duiven 1. J. Gommans, Oirlo 389 p 2. H. Kleuskens, Vel turn 372 p 3. Franken, Wanssum 300 p 3. G. Janssen, Will, straat 300 p le vlucht Jarige Duiven 1. Jan Arts, Wanssum 139 p 2. J. vd. Heijden, Wanssum 131 p 3. W. Lormans, Venray 98 p 2e vlucht Oude Duiven 1. P. Dinghs, Castenray 147 p 2. G. Janssen, Will, straat 146 p 3. H. Vissers, Wanssum 138 p 2e vlucht Jarige Duiven 1. M. Tonen, Venray 282 p 2. A. vd. Munckhof, Venray 260 p 3. H. Vissers, Wanssum 222 p Fond tot Limoges 1. Jan Arts, Wanssum 495 p 2. Franken, Wanssum 471 p 3. P. en J. Hendriks, Venray 452 p Grote Fond Dax en St. Vincent 1. J. Janssen, Venray 2. Vissers, Wanssum 3. P. J. Janssen en Zn., Venray le vlucht Jonge Duiven 1. J. Strijbos, Venray 861 p 2. G. Janssen, Will, straat 786 p 3. J. Gommans, Oirlo 766 p 4. P. Swaghoven, Venray 726 p 5. E. Vermeulen, Venray 704 p 6. Idem 669 p 7. H. Bergmans, Venray 658 p 8. G. Janssen, Hoebcrtweg 637 p 9. Joh. Janssen, Venray 635 p 10. J. Strijbos, Venray 628 p Late Jongen 1. H. Arts en Zn., Kruitweg 127 p 2. Gebr. Ewals, Kruisstraat 123 p 3. J. Strijbos, Langeweg 111 p Generaal onaangewezen 1. P. en J.Hendriks, Venray 3354 p 2. Th. Rutten, Wanssum 3052 p 3. G. Janssen, Will, straat 2440 p 4. H. Vissers, Wanssum 2315 p 5. Jan Arts, Wanssum 1814 p Generaal aangewezen 1. P. en J.Hendriks, Venray 2026 p 2. H. Vissers, Wanssum 1834 p 3. G. Janssen, Will, straat 1787 p 4. Th. Rutten, Wanssum 1639 p 5. Jan Arts, Wanssum 1488 p XVIII

Peel en Maas | 1953 | | pagina 4