Zuivdwinkel te Vsselsteyn I Adi ORGELIIOEKJE! GEOPEND Coöp. ZUIVELFABRIEK ILVKII Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTIËN Ooderl. Paardenverzekering Café Schaeffers H.H. Pluimveehouders Broederij „Jong Leven" Slagers-reclaii Leverworst 50( Runderrookvlees 10( Venrayse nette dienstbode niet ben. 20 j. herbouwplicht Wollen Dekens chique itceep ój ellen luit, Ifm sto( COOPMANS RAPIDEX-brcimachinp. Boerderij colporteur Uesioqziqinq maken van pakjes geschenkjes Succes-Agenda coo Verantwoording Vorig bedrag NN le van 2 termijnen van f 12.50 NN le van 10 termijnen van NN levan 10 termijnen van NN een orgelpijpje Giften Offerblokken Parochiekerk Orgelbusjes f 15706.61 12.50 1.— 1.— 10.— 2.— 122.01 23.08 Totaal f 15879.20 Gevraagd een collectant voor 't verwisselen der orgelbusjes Lange weg. Zich liefst zo spoedig mogelijk te melden bij 't Secretariaat Pa- terslaan 16. Verenigingen, kaartclubs enz., U organiseert deze winter toch zeker ook iets ten bate van het Orgel fonds Houwt allen mee aan Uw Orgel Gironummer 576604 Orgelfonds Venray Openbare bekendmaking De Burgemeester van de gemeente Venray brengt ter openbare kennis, dat het sluitingsuur voor de ver gunningslokaliteiten in Venray-kom op 11 November 1953 door hem is vastgesteld op 24 uur, zulks ter ge legenheid van het door de Vastel- aovesklup Venray georganiseerde bal. Venray, 5 November 1953. Twië gulden is d'n entreepries vur 't BAL op den lie van den 11e ien Zaal Wilhelmina Bekendmaking Burgemeester en Wethouders der gemeente Venray brengen ter open bare kennis, dat door de Raad der gemeente Venray in zijn vergader ing van heden medewerking is ver leend aan het R.K. Parochiaal Kerkbestuur van St Petrus Banden het bestuur uitoefenende over de R.K. Henseniusschool.R.K.DrPoels- sehool en de R.K. School voor uit breid lager onderwijs, alle gevestigd te Venray, voor de aanschaffing van gordijnen ten behoeve van de twee cerstgemelde scholen en voor de aanschaffing van leer- en hulpmid fiolen, meubilering en gordijnen voor laatstgemelde school. Venray, 27 October 1953. Filiaalhouder: J. H. GEURTS Verkrijgbaar zijn Boter per kg f 4 56 Gesteriliseerde fiessenmelk per l.fles f 0.31 Gepasteuriseerde fiessenmelk per 1 .fles f 0 27 Losse melk per lieer f 0.23 Slagroom per liter f 3.- Va liter f 1.70 V4 liter f 0.95 1/s liter f 0.50 Losse karnemelk per liter f 0.15 Karnemelk in flessen per l.fles f 0.19 Karneinelksepap in flessen per 1 fles f 0 25 Melkyoghurt per V. liter f 0 19 Havermoutpap in flessen per l.fles f 0 33 Chocolademelk per 8/io 1 flesje f 0.25 Vanillevla per '/a 1-fles f 0.29 Chocoladevla per '/a 1-fles f 0 33 Jacky-kofliemelk per 0.205 I flesje f 0.38 per Va I-fles f 0.69 Diverse kaassoorten Nutricia kindervoeding in diverse soorten. Laot 'm gaon götje op 't BAL op den lie van den 11e ien Zaal Wilhelmina Opening nieuwe zaak Vrijdag jJ. opende in de Grote straat de Fa. P. Hendriks een nieuwe zaak. Door de uitbreiding van de bestaande zaak in de Pater straat ismen overgegaan tot split sing, zodat we in de Grotestraat rlit nieuwe winkelpand kregen. Door de Fa L. Volleberg werd onder architectuur van Ir. Magry een grote verkoopruimte geschapen, waarvan bij het opstellen van de honderden artikelen op de meest econmische wijze gebruik isgemaakt en die tevens de klant een zeer goed overzicht geven van wat er te Icoop is. De belangstelling voor deze opening was groot en de gebruike lijke bloemen gaven een feestelijk cachet aan dit nieuwe pand, waar mede de winkelstand in de Grote straat eer in legt. Hedd'al aafgesproke vur 't Bal op den lie van den 11e ien Zaal Wilhelmina Een baby van duizend weken Een echtpaar op leeftijd, dat een armtierig hotelletje exploiteert ziet zich door de a.s. komst van een schatrijke broer uit Amerika plot seling voor de noodzaak gesteld een dochtertje te voorschijn te to veren, want deze broer heeft het gezin steeds financieel gesteund vanwege het naar hem genoemd wicht, dat in werkelijkheid nooit bestaan heeft. Na enige dagen komt het bedrog uit en als dan de baby verliefd blijkt te zijn op haar peetoom, is de ellende niet meer te overzien. Een verloofd stel gaat daarbij minnend en vechtend, door alle ver wikkelingen heen en de werkvrouw Sophie krijgt tenslotte haar Gijs zonder duiven. Dat het Heidebloempje er in zal slagen met medewerking van de „Vlasbloem" te Oostrum aan het pupliek een uiterst gezellige avond te bezorgen, staat wel bij voorbaat vast. Nog even naar PIJLS een paar Nylons halen. Raad van Ellef-Bal Ondanks het feit, dat er misschien naar buiten weinig van gebleken is, is de Raad van Ellef al weer lang aan de gang met de voorbe reiding van Vastelaovend 1954. Woensdagavond is er groot bal Verschillende attracties zijn aan dit bal verbonden en zijn we goed ingelicht, dan zal dit bal inderdaad een waardige inzet zijn van het Vastelaovendseizoen 1954. Met pensioen Binnenkort zullen een 3-tal brieven bestellers van het Postkantoor alhier worden pensioneerd. Beugelnieuws Vorige week schreven we reeds over de aanvang van de competitie der N.L.B.B. Daar deze week „Onder Ons" vrij was, hebben zij besloten Zondag 8 Nov. een vriendschappelijke wed strijd te spelen tegen de „De Knip pers", Melderslo en wel in Leunen. Aanvang 3 uur. Deze wedstrijd is dan tevens een oefenwedstrijd voor a.s. Zondag II Nov.. dan krijgen zij het sterke O.D.L. Kronenberg, op bezoek. S.V.V.-nieuws Velen zullen wel verzuchten, na 2 weken verstoken geweest te zijn van competitie-wedstrijden, eindelijk weer eens een wedstrijd. En inder daad Zondag weer een thuiswed strijd en nog wel tegen I.V.O. uit Velden. Het vorig jaar moesten wij zelfs drie van de vier punten aan deze vereniging afstaan. De uit wedstrijd werd met 1—0 verloren en thuis een 0—0 gelijk spel. I.V.O. is steeds een moeilijk te bestrijden vereniging voor Venray geweest. En toch, indien de handen ineen geslagen worden, de wil om te winnen is aanwezig en er wordt tot de laatste minuut in een hoog tempo gespeeld, dan geloof ik zeker in een overwinning voor Venray. Het tweede moet naar V.V.V. 3. Het zal zeker niet gemakkelijk gaan, om deze wedstrijd tot een goed einde te brengen. Het wordt anders ten hoogste tijd, dat wij weer eens een overwinning van het tweede mee maken. Laat ons nu eens ernstig de zaken aanpakken en dan zit. er toch wel een kleine zege in. Wij rekenen daar dus vast op. Het derde is Zondag vrij. Het vierde speelt uit tegen Geijs- teren. T.T.C. RED STAR Dat de tafeltennisclub vooruitgaat blijkt wel uit het feit, dat een heren team vandaag om 6 uur in Tegelen aan de competitie zal deelnemen. Zondag gaan de dames ook naar Tegelen om daar een wedstijd te spelen. De vorige week kon slechts één team 'n overwinning behalen. A.s. maandag 9 Nov. zal er een wedstrijdleider uit Genooi komen. Ongelukken In de Vredepeel kwam Maandag door onbekende oorzaak mej. P. te vallen met haar bromfiets. Zij werd daarbij zo ernstig gewond, dat op name in 't Ziekenhuis noodzakelijk werd, waar ernstige hersenschud ding werd geconstateerd. D. die hout aan het hakken was, sloeg daarbij zodanig met de bijl in zijn vingers, dat ook hij zich onder medische behandeling in het Zieken huis moest stellen. Toen op het'Veulen de tankwagen was gearriveerd die aldaar de omgeving van bruikbaar drinkwater voorziet moest mej. v. S. dit ook even bij haar, een eindweegs van de grote weg af wonende ge trouwde broer gaan melden. Toen zij echter goed en wel op haar fiets zat, had zij het ongeluk, met beide voeten van de pedalen te glijden. Zij kwam daardoor zo ernstig te vallen, dat. geneeskundige hulp werd ingeroepen. De dokter constateerde hersenschudding. Overval op Nieuwenhaagse boerenleenbank Twee tot nu toe onbekende man nen, van wie er één was gewapend met een revolver, hebben Dinsdag tussen 8 en 9 uur getracht een roofoverval te plegen op de kassier van de Boerenleenbank te Nieuwen- hagen. De overval is dank zij het kordate optreden van de kassier, de heer P. Zenden, mislukt. De mannen drongen het in de wo ning van de kassier gelegen kantoor van de bank binnen en wilden de heer Z. dwingen het zich in de kas bevindende geld af te geven. In plaats van hieraan te voldoen, begon de kassier met zijn belagers een robbertje te vechten, terwijl hij om hulp riep. Hierdoor werd zijn moeder gealarmeerd. Ook zij begon om hulp te schreeuwen. De indringers acht ten het toen het toen geraden zon der buit het hazenpad te kiezen. Prijspolitiek voor de consumptiemelk De Stichting voor de Landbouw heeft in liet kader van het voor het melkprijsjaar 1 November Jl 953—31 October 1954 te voeren melkprijs- beleid op voorstel van de hoofd afdeling veehouderij, waarin ook vertegenwoordigers van zuivelorga- nisaties zitting hebben, het stand punt ingenomen, dat het gewenst is men met ingang van 19 April 1954 de verschillen in deze extra toeslagen te doen verdwijnen. Verlopen paspoorten in Duitsland Naar het Duits reisinformatie bureau bekend heeft gemaakt, zullen in de toekomst in Duitsland ver lopen Nederlandse paspoorten weer als legitimatiebewijs bij een collec tief paspoort worden erkend. Het Duitse ministerie van Binnen landse Zaken heeft zich bereid ver klaard Nederlandse paspoorten tot 5 jaar na de uitreikingsdatum (dus tot 3 jaar na het verlopen van de geldigheidsduur) als geldig legiti matiebewijs in de bovengenoemde zin te erkennen. Veer Wanssum-Well voor zwaar vervoer gesloten Ambtenaren van de Provinciale Waterstaat onderwerpen sinds enkele dagen alle vrachtauto's, die bij het rijksveer Well-Wanssum over de Maas in Limburg arriveren, aan een onderzoek naar deasdruk. Indien deze hoger is dan 5.000 kg. wordt overtocht met de veerpont niet toegestaan, ofschoon het draag vermogen van de veerpont 30.000 kg. toelaat. De motieven voor dit plot selinge ingrijpen zijn ter plaatse niet bekend. Inmiddels is in leringen van het vervoerswezen ontstemming over deze maatregel ontstaan. Deze be lemmering van het verkeer valt midden in een periode van bijzon der druk verkeer door de aanvoer van suikerbieten uit de streek ten Oosten van de Maas naar de haven van Wanssum en het transport van granen en kunstmest in omgekeerde richting. Verschillende transpor teurs zijn genoodzaakt of slechts halve vrachten in hun wagens mee te nemen of een lange en dure omweg te maken over een der Maasbruggen, die resp. 30 km. Zuidelijker te Venlo of 30 km Noordelijker te Grave zijn gelegen. Tot dusverre was de beoordeling over het toelaten van vrachtauto's op de pont overgelaten aan de veer man. van 30 Oct. t.m. 5 Nov. 1953 GEBOREN: Kunen Anna G. H„ Veulen H 26 Hoex Gerardus P. M., Oostrum C 33 Vermeulen Albertina, Julianasingel vd. Voorn Jacqueline P. C.. Burg. vd. Loostraat 16 de Groot Gerardus, Merselo M 106 Geurts Johanna, Molenhofweg 2a Stoks Gerarda, Overloonseweg la Janssen Antonia, Oostrum D 36a Janssen Petronella, Oostrum 36a Vermeulen Wilhelmina, Groenewoltsepad 6 OVERLEDEN: Schwachofer Michiel, echtgen. v. van den Heuvel M., St. Odastraat Verhaegen Gertrudis, echtg. van Barents Jan, 73 jr, Smakterweg 10 ONDERTROUWD: vd. Heijden Johannes A., 21 jr, vertegenw., Kruisstr. 8 en Voermans Anna M. W., 19 jr., Kruisstr. 8a GETROUWD: Wintjens Adrianus H. J„ 28 jaar, chauffeur te Heerlen en Vermeulen Petronella J. G., 25 jaar, naaister, Kolkweg. Wegens sterfgeval is het huwelijk van Minny Litjens en Theo Jans uitgesteld tot 17 Nov. a.s. om 9 u. in de Parochiekerk St. Petrus Ban den te Venray. Venray, Maasheseweg 24 Maashees B 79 Hiermede geven wij kennis van ons voorgenomen huwelijk, waar van de inzegening plaats heeft op 16 November a.s. om 10 uur in de kerk te Hamilton. Gonnie Verstegen Jan Swinkels Toekomstig adres: Te Poi Maltanata New-Zealand Voor de deelneming, ondervonden bij het plotseling overlijden en de) begrafenis van onze lieve dochter' en zuster GERTRUDA GOUMANS zeg ik hartelijk dank. Namens de familie, Wed. M. Goumans Patersstraat 8 BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Venray berichten, dat op 21 Octo ber 1953 van de obligaties der ten laste dezer gemeente per 1 Februari 1952 uitgeschreven obligatielening groot f200.000.- zijn uitgeloot de volgende nummers: 53 ad 1 1000.- 126 A en B, 131 A en B, 137 A en B, en 142 A en B, elk ad f 500.- 193 C tot en met L elk ad f 100.- De uitbetaling geschiedt ten kan tore van de gemeente-ontvanger van Venray alsmede op het bijkan toor Venray van de Nederlandse Crediet-Bank N.V. en op de in Venray gevestigde plaatselijke Boe renleenbanken, tegen overgave van de uitgelote obligaties met de daar bijbehorendeper 1 Februari 1954 niet vervallen coupons. Het bedrag van de eventuele ont brekende coupons wordt afgehouden van het op de obligaties af te los see kapitaal. De uitbetaling zal geschieden op of na 1 Februari 1954. Venray, 21 October 1953. A.H.M. JANSSEN, Burgemeester. H. VORST, Secretaris. Voor de talrijke blijken van be langstelling bij gelegenheid van ons huwelijk, betuigen wij, mede namens wederzijdse familie, harte lijk dank. Jacq. Hermus Anneke Hermus- van der Heyden Veghel, November 1953 Kerkstraat 12 VENRAY Premiebetaling Zondag 8 November van 1112 uur in café Wed. M. Litjens, Leunen. Premie 1 pet. Wegens familieomstandigheden Dinsdag 10 Nov. gesloten. A. M. DENISSEN Sigarenwinkelier Stationsweg C 18 Oostrum Zondag 8 November Muziek van „The Playing Boys" Henseniusstraat Vroege kuikens geven de meeste winst. Wij willen U daarmee hel pen door drie-weekse kuikens te leveren, waardoor uw risico in het vroege voorjaar tot een mini mum beperkt wordt. Kwaliteit door ons ten volle gegarandeerd. Woudenberg. Verkoper: M. J. Vermeulen, Stationsweg C 23 Oostrum. Vraagt inlichtingen en condities, 2 nette kostgangers kunnen geplaatst worden. Adres burean van dit blad. Biedt zich aan meisje voor hele of halve dagen. Adres bureau van dit blad. GEVRAAGD flinke jongen 15-16 jaar J. v.d. Tillaart, Stationsweg, GEVRAAGD wegens ziekte meisje voor d. en n. Goed loon. Zondags vrij. Verheugen, Parade 80 Venlo. voor de week van 6 November—12 No^ GEVRAAGD voor terstond voor dag en nacht. Adres: Boekh. Messemaeckers. Te koop gevraagd voor woningruimte, ca. 400—600 M3 Brieven onder nr. 44 bureau dezer. Te koop gevraagd kachelkunstmoeder met of zonder scherm. Stationsweg 51, telefoon 402. Wie op 29 October per vergissing een verkeerd damesrijwiel bij Bakkerij Baken heeft meege nomen, kan dit ruilen bij P. Wis- mans, Merseloseweg nw. 5 Venray, Te koop Bellefleur appelen J. van Mil, Landweertweg 26. Te koop electr. wasmachine m. wring zo goed als nieuw, merk Erf. Hulsman, C 29 Oostrum. Te koop electr. wasmachine m. motor goed werkend A. Fleurkens, Oostrum. Te koop tweedehands fiets, lOdelige mecanodoos, transformator met motor. Gasstraat 8. POELS Rijwielhandel goed en niet duur bij EBBERINK Langstraat HOUT te Castenray. Notaris Holtus te Horst zal op Donderdag 12 November 1953 nam. 3 uur, in café Kuypers te Castenray, ten verzoeke van den heer P. Vorstermans te Arcen, publiek a contant verkopen: Circa 40 nos. dennentophout lig gende in het bos van den heer Willems achter P. Duykers, nabij Venrayseweg. Wij demonstreren elke Zaterdag van 912 uur achterkamer groen- tenzaak Mgr. Nolensplein 15 Venlo, Vossen, tel. 2602. Bellefleur, Goudreinet en Stoofperen alles pluk, 10 kg voor 1 gulden. Boomgaard t. o. Huishoudschool of Hofstraat 10. Te koop gevraagd groot minstens 10 ha., of los land. Verkoper kan huurder blijven. Brieven onder nr. 511 bureau vpn dit blad. GEVRAAGD voor leesportefeuille Goede provisie. Brieven onder nr. 114 bureau van dit blad. Prijsopgave gevraagd van goede korte stalmest Jacq. Hermus, Julianasingel. GEVRAAGD net zelfstandig meisje in burgergezin van 4 personen, per December. Brieven onder nr. 311 bureau van dit blad. GEVRAAGD halfwas smidsknechts G. Custers, Langstraat 62a. GEVRAAGD jongen 14-16 jaar voor land- en tuinbouwbedrijf (intern) J. van Rensch, Horst-Broek 22. Biedt zich aan werkmeisje voor halve dagen of enkele dagen per week. Adres bureau dezer. Te koop Philips radio, ledikant met matras, schrijfbureau, trapnaaimachine, keukenstoelen, 2pits gascomfoor, kroonlamp, keukentafel, Adres bureau van dit blad. Te koop partij zware biggen A. Verstegen, Overloonseweg 31, Te koop kinderwagen als nieuw en losse Berini hulpmotor Grotestraat 21. Te koop toom zware biggen IJ. Creemers, Castenray G 3. Te koop Huis met tuin gelegen Stationsweg Venray. Brieven onder nr. 77 bureau kezer. Te koop drachtige vaars aan telling 12 Dec., A stal. L. Pouwels, Moosdijk Ysselsteyn. Te koop een koe half dracht, 4 runderen 1—2 jaar, A stal, toom biggen, 10.000 kg stekruben. P. Stiphout, Peelplan Zuid. Te koop gevraagd in goede staat zijnde motor-perspomp en reservoir Café Prinsenhof, Wilhelminastr. 37 Te koop 2 beste vaarskalveren Jac. Camps, veehandel Oostrum, Telefoon 295. Te koop nest foxhondjes J. Hulshof, Veulen. Te koop bijna voldr. vaars A stal, Bellefleur plukappelen 10 en 15 ct. per kg. P. Cuppen, D 21a Oostrum. Te koop Bellefleur plukappelen 5 ct. per kg P. J. Ewals, Merselo M 109. Sckii^ntappen tfóto-aldum& £uxe-Post Hierin vindt U pracht St. Nicolaascadeaux bij fa. van den Munckhof UQeet wat ll doet, Kóóp tii èd&ennk uw a(pinóf pet Eei eis Dit pri deskun; band mi met zw« In ster Wala figuren, van ItneJ Tuinarchitectenbureau JACQ. HERMUS Bedrijfscorrespondentie en privé-adres: VEGHEL, Kerkstraat 12, tel. 11 Kwekerij en bedrijfsleider G. I. v.d. Ploeg: VENRAY Julianasingel, tel. 636 Filiaal OSS, Kromstraat 25, tel. 2150 Ondergetekende is elke Vrijdag middag te Venray te bereiken. JACQ. HERMUS Tuinarchitect. I Voor het voor scholen enz. hebben wij nu een extra goedkope en mooie aanbieding HET WARENHUIS fa. Th. Pouwels Zn. Hofstraat 10 KDacht niet tót Decentdeb met het bestellen van een want dan is het te laat. Doe het nu, nu nog de volledige collectie ver krijgbaar is bij fa. van den Munckhof Te koop Sterappelen 10 ct. per kg J. Ewals, Steegsbroek I 10. Te koop opvouwbare kinderwagen goed onderhouden. Brieven onder nr. 28 bureau van dit blad. Te koop varken voor huisslachting H. Willems-v. Meijel, Weverslo M 81 Te koop beste vaars 13 Nov. aan telling, A stal en partij biggen G. Jenniskens, Wieënweg 5. Te koop zware Singer naaimachine Hoenderstraat 5. Te koop best maalkalf oud 4 weken, Astal J. Rambaghs, Castenray. Te koop toom zware biggen J. Droesen, Heide. Nrjlons Vasana-fi J. Poe

Peel en Maas | 1953 | | pagina 2