SPORT Uit „Peel en Maas" Zijn onze winters streng of zacht? Zo anders dan andere... BEL BIJ BRAND 3 9 2 /gekookte ham CHOCOLADE-KOEKJES 7 October 1893 De vicarius van 't Pa tersklooster P. Athanasius van Hemert O.F.M., zou op 8 October zijn zilveren kloos ter feest vieren. Tot kapelaan te Linne, werd benoemd H.M. Wijnhoven, die kape laan was te Wanssum, tot kapelaan te Neer J.J. Gitmans, die kapelaan was te Venray. Tot kapelaan te Venray werd benoemd G.H.Coolen, die kapelaan was te Neer. Een loterij werd georganiseerd voor de bouw van een kerk te Griend ts veen. 10 October 1891 Een collecte voor getroffenen door een hagelslag bracht te Venray f 242,42 op. Voor het examen in de vrije en ordeoefeningen van de gym nastiek slaagden op 7 October: A, Vermeulen, H.Kraijkamp, ThHouba, W. de Haan, E. Messemaeckers, allen te Venray. Op 8 October slaagde de heer Terbeek te Overloon. 10 October 1903 Op 4 October werd in de Muziekzaal een druk bezochte ver gadering van De Hanze gehouden. De spreekbeurt werd gehouden door de adviseur van de Limburgse Hanze P. Brounts. 31 aanwezigen traden als lid toe. Tot leden van het voorlopig bestuur werden ge kozen W. Wijnhoven, M. Verriet, F. Fonck, Ant. Berkens en Henri Slits. In het Venrayse plat sprak nog Dr. H. A. Poels. De vergadering werd geleid door de lieer A. Kellenaers JBzn, uit Meerlo. De heer Jozef Aerts vroeg concessie voor de aanleg van een paardentram Venray—Station. Klaas Bekkers, de wakkere tuinman van „Jerusalem" legde te Maastricht met gunstig gevolg het examen af voor het vak Fruit teelt. Notaris M. Linssen te Venray werd belast met de bewaring van akten en minuten, berustende op het kantoor van wijlen Notaris Roersch, te Venlo overleden. De nachtwacht Jan van Aars- sen was weldra 30 jaren in dienst van de gemeente. Verschillende Belgische bladen hadden artikelen over de kunst rijke koperen arend uit de Pa rochiekerk te Venray, die tentoon gesteld was te Dinant. De leden van de Onderlinge Roomboterfabriek „St Catharina'' te Leunen waren van plan een nieuw fabriekslokaal te bouwen. P.D.V. DE ZWALUW Eindelijk is het vliegseizoen ten einde. Toen Zondag de laatste vlucht plaats vond, hadden we het zwaar ste vliegweer wat er zijn kan. Dat het inderdaad zwaar was bleek wel uit het feit, dat de 6 prijzen die er te verdienen waren bij de „Laten" maar liefst één uur duurden. Uitslag Solré 185 km. Late jongen. 1 Gebr. Ewals, 2 J. S trijbos, 3 4 H. Arts en Zn., 5 A. v. d. Munckhof, 6 G. Janssen H. Bij de oude waren slechts 3 prij zen en hier was 1 H. Vercauteren, 2 en 3 H. Derks. Zo gauw de kampioenschappen uitgeteld zijn zullen wij deze bekend maken. WIELRENNEN Het zat onze renners j.l. Zondag niet mee, toen zij te Sibbe van start gingen, alhoewel het er in het begin zeer hoopvol voor hen uitzag. Maar liefst een 90 tal renners, waaronder vele buitenlanders ver schenen aan de start, zodat besloten werd met 2 x 45 renners te starten, waarvan de eerste 25 aankomenden dan tegen elkander zouden uitko men, junioren en senioren bijeen. In de eerste serie moesten onze renners van start. Het werd meteen een Venrayse aangelegenheid. Samen waren zij steeds op kop te vinden. En toen enkele rondes voor het einde hielp Wilmsen, Theunis- sen aan de overwinning door hem de kans tot ontsnappen te geven, welke hij dan ook prompt benutte. Wilmsen zelf won de sprint van het peleton en werd dus 2e. Toen later de start voor de finale gegeven was, hoopten wij, dat zij het dit maal het zelfde zouden doen. Helaas het noodlot speelde hen parten. Op 8 ronden voor het einde toen Theunissen in 3e positie zat kwam hij te vallen, en meteen la gen de voorste 2 renners los. Wilm sen, die Theunissen weer overeind hielp, maar die wegens verwondin gen de strijd staakte, begon aan een prachtige achtervolging van het peleton, het welk hij 2 rondes voor het einde te pakken had. In de sprint om de derde plaats werd hij volgens de regels der kunst tegen het trottoir geduwd en moest zich met de 5e plaats tevreden te stel len. Morgen zijn onze renners vrij. dat de Raad der gemeente Bergen, na een slechts zeer korte beraad slaging, maar na een uitvoerige en gedocumenteerde uiteenzetting van burgemeester .van Mackelenberg, unaniem het voorstel van B. en W. accepteerde, om voor de aanleg van aspergevelden voorschotten te verlenen tot een bedrag van rond f 28.000 en voor de bouw van 25 tuinderskassen in het Tuindorp te Wellerlooi, voorschotten te ver strekken tot een bedrag van rond een half millioen gulden. Vorige week kwam reeds de offi ciële goedkeuring van heren Ged, Staten af, voor wat betreft de te verlenen voorschotten voor de aan leg van aspergevelden. Dat er vreugde zal heersen in het kamp der aspirant-asperge telers, daaraan behoeft niemand te twijfelen. Dat deze hulp, die hen nu gebo den gaat worden, ook werkelijk dringend nodig is, daaraan zal ook wel niemand meer twijfelen. Dat ook Maastricht van oordeel is, dat Noord-Limburg uit zijn veelzijdig isolement bevrijd dient te worden, blijkt wel uit de zo snelle goedkeuring van het betrok ken raadsbesluit, maar bovendien nog uit de toelichting, die dit col lege gaf bij de officiële goedkeu; ring: waardering voor het gemeen tebestuur bij haar pogen om het economisch zwakke boerenbedrijf gezond te maken. En nog groter vreugde zal er in deze contreien heersen en nog veel groter voldoening zal het voor Bergens gemeentebestuur zijn, in dien weldra ook Ged. Staten van Limburg hun fiat zullengeven aan 's raads voorstel om de tuinders een redelijke kans op ontwikkeling en gezondmaking van hun bedrijf te geven, door het verlenen van voorschotten voor de bouw van tuinderskassen tot een bedrag van rond een half millioen gulden. Hiermede zal immers een daad zijn gesteld, die van verstrekkende betekenis zal zijn voor de toekomst van de gemeente Bergen. Het voortvarend gemeentebestuur van Bergen ziet de eerste stap om het economisch zwakke boerenbe drijf in haar gemeente gezond te maken, met succes bekroond. Het wachten is nu op de tweede face: de goedkeuring van de te verlenen voorschotten voor de bouw van 25 tuinderskassen, waarmede een crediet van rond een half mil lioen is gemoeid Het is nog maar kort geleden, Ja, het wordt weer winter. De tijd komt weer aan van de wollen dassen en het gevaar van bevroren kranen. Wij kunnen weer gaan klagen en verhalen aanhoren over die strenge winters van vroeger. Maar ondanks al deze sterke ver halen over die strenge winters van toen, blijkt uit de cijfers dat het vroeger nooit zo erg geweest kan zijn, anders hadden wij voor de strenge winters wel hogere cijfers gekregen. Laten wij eens zien wat voor winters ons land, van grootvader tot op heden, van koning Winter heeft ontvangen. Daarom hebben wij alle „oude" winters maar weer eens uit de kast gehaaid en afge stoft. Het blijkt dan, dat van de winters van 1850 tot en met de winter van 1952 ('53) er totaal slechts 11 strenge winters geweest zijn. Maar alle uitspattingen van koning Winter gezamenlijk kunnen gelukkig toch niet op tegen het aantal normale en zachte winters. Wat dat betreft kan het ons niet zacht genoeg zijn. Van al deze winters, die er zo over de hoofden en kachels van onze grootvaders, vaders en van ons zijn heengegaan waren er niet minder dan 75 van de 102 die be hoorden tot de normale (of iets te koude) en de zachte winters. Laten wij daarom blij zijn met de grafieken die ons de Nederlandse winter in zijn ware gedaante doen zien. Wij hopen nu alleen nog maar op een komende winter volgens algemeen recht. Dit zou dan be tekenen dat ook deze winter zich schikt naar de meerderheid nl. normaal of zacht. Hebben wij dus liefst 75 normale en/of zachte winters achter de rug, toch hebben wij nog altijd totaal 27 koude winters in ons kolenhok ge kregen, een feit waar wij nu nog van rillen. Over rillen gesproken, welke winter van de laatste 20 jaar gaf ons de laagste temperatuur Weet U het nog Dat was de winter van 1942. Toen werd er nl. een tem- jeratuur gemeten van 27.4 gr. C. Jet was om er stil van te worden. Overigens was de winter van 1940 ook wel een aardige uitschieter met zijn minimum-temperatuur van 24.1 gr. C. De vorige winter moch ten wij als laagste temperatuur een 11.8 gr. C. noteren, waarmede wij overigens best tevreden zijn. Willen wij besluiten met de wens uit te spreken dat in onze grafiek de staaf „normale en iets te koude winters" moge bloeien en groeien. En als daarbij de staaf „zeer zachte winters" ook zo terloops aardig omhoog wil schieten hebben wij daar niet het minste bezwaar tegen, integendeel... Truus Thijssen; 7 uur zielelof en rozenhoedje. Dinsdag: H. Eduard, G.30 lm. P. Minten en dochter Wilhelmina; 7 u. lm. Marg. Pouwels-Kassing, be steld door Christ. Moeders; 7.30 lm overl. fam. v. Elf eren-Schaeffers; 8 u. best. jd. Johanna Haenraets; 10 u. pl. huwelijksmis bruidspaar v. Elf erenSchaeffers. Woensdag: H. Callistus, 6.30 lm. Piet Pouwels; 7 uur lm. Anna Hub. Hendriks-Dommeck; 7.30 best. jrd. overl. fam. Rongen-Pingen; 8 uur gest. jaard. Eerw. Heren Mathijs en Frans Roelofs, Jacob Michels en echtg. (1H). Donderdag: H. Teresia. 6.30 lm. Piet Pouwels; 7.15 IJ. Sacraments hoogmis, leiding jongens; 8 uur gest. jaard. Anna Maria Jenniskens Spreeuwenberg (1H). Vrijdag: feest van Kerkwijding en St. Gerardus; 6.30 lm. uit dankb. voor gebedsverhoring; 7 uur lm. t.e.v. H. Hart en St. Gerardus; 7.30 lm. overl. fam. Rutten-Wismans; 8 uur gest. jaard. Gerard Goumans en echtg. (3kl); na het Lof van 7 uur ver. reliquie v. St. Gerardus. Zaterdag: H. Margaretha Maria Alacoque; 6.30 O.L. Vrouwhoogmis; 7 uur lm.; 7.30 lm. Winand Greef- kens; 8 uur gest. jrd. Anna Drosten, echtgen. van Frans Verkleij (3H); 7 uur Marialof en Rozenhoedje. Katechismus. De kinderen v.d. 3e en 4e klas leren deze week de 8e en 9e les; de hoogste klassenieren 10, 11 en 12e les. R.K. Universiteit: Zondag 11 Oc tober is de collecte voor de R.K. Universiteit, welke ten zeerste wordt aanbevolen. Rozenkrans: In October is iedere avond om 7 uur Rozenhoedje, Lof en gebed tot St Jozef. Veltum: Donderdag 7 uur leesmis Johanna Vollenberg. PATERSKERK VENRAY 20e Zondag na Pinksteren. 5.45 Hendrika Sanders en Anna van Meijel; 6.30 voor Leonarda Ewalds- Janssen; 7.45 lm., 9 uur Hoogmis; Communiceren begint vooraan; eerste collecte voor de R.K. Uni versiteit, 2e voor de Paterskerk; 4.20 gez. Vespers; 5 uur Lof met gebeden van de Octobermaand. Maandag: feest v. 't Moederschap van Maria; 7 uur H. Mis v. Gerard Heijen; 7.30 v. Gerardus v. Meijel, zoon en dochter; 6.30 Lof. Dinsdag: 6 uur uitstelling van 't Allerheiligste; 7 uur Hendrika Claessens-Jenniskens als lid van Koordje; 7.30 Hoogmis als jrg. voor Johanna Haenraets; 7.30 leesmis voor Margaretha Pouwels-Kassing; 6.30 Lof. Woensdag: H. Cullistus. 7 uur H. Mis voor Martinus vd. Munckhof, Sybilla Soberjé, zoon en dochter en kinderen Pouwels; 6.30 Lof. Donderdag: H. Teresia. 7 uur Gerardus Heijnen; 7.30 Gerardus Pouwels; 8 uur Anna Fleurkens- Pouwels; 6.30 Lof. Vrijdag: H. Hedwig. 6 uur Peter Vollenberg; 7.30 overl. fam. Spee- Gielen-Poels; 8 uur Gertr. Goumans (D.O.); 6.30 Lof. Zaterdag: H. Margaretha Maria Alacoque. 7 uur Maria v. Helden- Tecklenburg; 7.30 Jac. Schaeffers en echtgenote Wilhelmina Claessens en zoon Piet; van 38 biechthoren; 6.30 Lof. PAROCHIE LEUNEN 20e Zondag na Pinksteren. 7 uur PAROCHIEKERK VENRAY Parochie-slagzin: Streef naar chris telijke idealen en wacht U voor modern heidendom. Priester v.d. week: Pater Domitius Zondag, 20e Zondag na Pinksteren feest Moederschap van Maria, laat ste Zondag t.e.v. St Gerardus: 6u. lm. vd. parochianen; 7 u. lm voor levende en overl. leden vd. K.A.B.; 8 u. lm. voor levende en overl. leden van „Het Zandakker": 9 u. kinder mis voor overl. fam. Janssen Michels; 10 u. hoogmis; 2 u. kleine congregatie in kapel Jerusalem; 3 u. kinderlof; 5 u. vergadering H. Familie; 7 u. rozenhoedje, lof en verering relikwie v. St Gerardus Maandag: H. Mis van de Zondag, 6.30 zielemis voor alle overl. pa rochianen; 7 u. lm. Wim Michiels; 7.30 best. jg. Agnes Bekkers en kinderen; 7.30 zijalt. lm. Martinus Maessen, echtg. en dochter; 8 uur best. jaard. overl. fam. Kemps en! voor-de Voortplanting des Geloofs. H. Mis voor overl. fam. Jenniskens- Voermans; 8.30 H. Mis voor Jan Beckers; 10.15 Hoogmis voor de parochie; 3 uur Lof; Collecte voor de doofstommen en andere Liefde werken. Maandag: 7.30 Sol. gez. jrg. voor Jean Loenen. Dinsdag: 7.30 Sol. gest. jaarg. Antoon Geurts; 9.30 pl. huwelijks hoogmis v. bruidspaar Cox-Janssen; 's avonds 7.30 godsdienstcursus voor 18-jarigen. Woensdag: 7.30 H. Mis voor de levende en overleden leden van de Boerinnenbond met algem. H. Com munie. Donderdag: 7.30 Sol. gez. jaarg. voor Johanna Janssen-vd. Berg. Vrijdag: 7.30 gest. jaarg. voor Eng. Janssen-Wismans en overl. kinderen. Zaterdag: 7.30 gez. jrg. v. echtg. van Willem Wismans; 9 uur huwe lijkshoogmis voor het bruidspaar Smeets-Jacobs; biechten van 5.30 tot 7 uur; 7 uur Lof t.e.v. 0,L. Vr. A.s. Zondag, Missiezondag, collecte RECTORAAT HEIDE Zondag, feest vd. Goddelijk Moe derschap van O. L. Vrouw, algem. H. Communie voor de Boerinnen- bond, 7.30 voor de overl. leden vd. Boerinnenbond. 10 uur hoogmis v. Thomas Michels, 2 uur jeugcongre- gatie vd. jongens, 3 uur lof. Maandag 7.30 voor de meest ver laten zielen van het vagevuur. Dinsdag 7.30 t.e.v. St Antonius uit dankbaarheid. Woensdag 7.30 bijz. int. ter ere van de H. Maagd. Donderdag 7.30 Wilhelmina Bruns Vrijdag 7-30 t.e.v. St Gerardus, uit dankbaarheid. Zaterdag 7.30 bijz. intentie. 6 uur biechten, 7.30 Marialof. PAROCHIE OOSTRUM 20ste Zondag na Pinksteren, feest van Maria's Moederschap; 7 uur H. Communie; 7.30 en 10 uur de beide H. Missen; 3 u. lof. Maandag: 7.30 H. Mis tot int. van de Boerinnenbond; 9.30 pl. huwelijks sluiting en H. Mis tot int. van het bruidspaar LindersCamps. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jaarg. voor Johanna Jenneskens. Woensdag: 7.30 gest. gez. jaarg. voor Willem van de Voort. Donderdag: 7.30 best. zm. voor vr. Verberkt. Vrijdag: derde Vrijdag der maand, dus Missievrijdag voor de jeugd; 7.30 best. gez. jaarg. voor Nella Hoex; onder de H. Mis gen. H. Com munie van de kinderen, voor de Missie. Zaterdag: 7.30 best. gez. H. Mis v. Helena Verkoeijen; 7.30 Marialof. PAROCHIE YSSELSTEYN 20e Zondag na Pinksteren, feest vh. Moederschap van Maria, 7 uur lm voor levende en overl. leden van de Boerinnenbond; 8.30 kinder mis; 10 uur hoogmis vd. parochie; 2 uur lof; 2.30 H. Familie voor de mannen. Maandag 7.30 lm voor Thomas Michels. Dinsdag 7.30 gest. gez. jg. voor Pierre en Harry Janssen. Woensdag 7.30 lm voor de overl. fam. JanssenSmeets. Donderdag 7.30 lm voor Maria Artsvan Enckevort. Vrijdag 7.30 lm Gerard Janssen. Zaterdag 2.30 maandd. v. Anna KeijzersJanssen; 7 uur Marialof. RECTORAAT SMAKT 20e Zondag na Pinksteren. Feest van Maria's Moederschap. 6.30 lm. voor een overledene; 7.30 lm. t.z.i.; 10 uur Hoogmis t.e.v. O.L. Vrouw; Collecte voor de Doofstommen; 3 u. Lof en Rozenhoedje. Maandag: 6.30 lm. int. Herman Hofmans; 7.30 lm. v. overl. moeder Dinsdag: 6.30 lm. v. overl. ouders en familie; 7.30 lm. v. bijz. gunst. Woensdag: 6.30 lm. t.e.v. St. Jozef uit dankbaarheid; 7.30 lm. t.e.v. St. Jozef t.z.int.; 's avonds 7.30 Marialof Donderdag: feest van onze H. Moeder Theresia; 6.30 lm. t.e.v. O.L, Vrouw en St. Joseph; 7.30 lm. voor een zalige levenstaat. Vrijdag: 6.30 lm. voor algehele gen. van een zieke: 7.30 lm. voor zegen in gezin en zaken. Zaterdag: 6.30 lm. Theo Coppes; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw vd. Berg Carmel; van 5.007.30 biechtgelegenheid; 7.30 Marialof. RECTORAAT VEULEN 20e Zondag na Pinksteren. 7 uur gel. tot Communiceren; 7 uur lm. voor P. J. Ewals; 10 uur hoogmis tot intentie; tweede collecte v.h. doofstommeninstituut; 2.30 Lof. Maandag: 7.30 lm. v. overl. fam. van Meijel-Poels. Dinsdag: 7.30 lm. v. vr. Cremers. Woensdag: 7.30 lm. v. Ben Geurts; 9 uur hoogmis voor overl. familie Cox-Janssen. Donderdag: 7.30 lm. v. overl. fam. Burgers-Weijs. Vrijdag: 7.30 lm. t.e.v. de H. Ge rardus tot intentie. Zaterdag: 7.30 lm. voor vrouw Hendriks; biechtgel. van 5.30—6.30; 7.30 Lof t.e.v. Maria. A.s. Zondag is de tweede collecte voor de voortplanting des Geloofs. Deze week zijn aan de beurt als accoliet: Harrie Verstegen en Theo Clephas. Deze week zijn aan de beurt met kerkpoetsen: Bets van Kempen en Joke Fleurkens. Uw koekje voor de Zondag, 200 gram HUISHOUDBESCHUIT even Uw extra aandacht, 2 grote pakken HAVERMOUT voor een stevig bord pap, 500 gram APPELSTROOP, practische één-week-verpakking, 200-grams beker KATJESDROP knoopjesdrop en salmiakpast., 1 00 gram SARDINES, om van te water tanden. Let op:3 blikken Door de EQdSZB demonstratie leerden duizenden huisvrouwen, hoe zij hun kinderen eens kunnen laten smullen. Verwent U hen ook eens met de heerlijke FLAN dessert-pudding. FLAN smelt op de tong. ,,Nèt een ijsje"! zeggen de kinderen, zó lekker koel. Er zijn twee smaken, vanille en chocolade. Een echte tractatie voor het hele gezin Flan Vanille 25 cent Flan Chocolade 32 cent Houdt U van bakken? Gebruik dan Dr Oetker bakpoeder BACKIN, Vaniile-suiker en Aroma's. Stort f 1.75 op-onze girorekening nr. 11 0190 ot maak dit bedrag per postwissel over aan N.V. INHAMA, Omval 11, Amsterdam onder vermelding van letter q en het nieuwe royale Dr Oetker bakboek „BAK MET PLEZIER' wordt U omgaand franco toegezonden.

Peel en Maas | 1953 | | pagina 2