Jassen Speculaas Jongveekcuringcn „Mooie" toestanden in de 17de eeuw. Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTIEN Brommers J. POELS Onderlinge Paardenverzekering Reclameaanbieding Bakkerij Vloet Lourdes op 26 October JOS. CUP D.R.U. keukenstellen Fa.tf. Vcrliaeg Zonen, Horst Slechts één Corset net Meisje GESLAAGD Dc heer H. Oudenhoven Jzn., Overloonseweg alhier, slaagde voor adj. commies-titulair bij de Directe Belastingen en Accijnzen. BRUGGEN OVER DE MAAS IN NOORD-LIMBURG Aan een Udens Aannemersbedrijf is opgedragen het in orde maken van de spoorbrug te Gennep voor voetgangers en automobilisten. Het werk moet in de zomer van het volgende jaar opgeleverd wor den. Te Wesel in Duitsland is men bezig met het slopen van de Mont- gomery-brug. Deze brug zal dan bij Well over de Maas worden ge legd. ONGELUKKEN Op de Stationsweg botste deze week twee motorrijders tegen elkaar waarbij nogal wat brokken gemaakt werden. Zo brak B. zijn sleutelbeen en v.d. H. liep een lichte hersen schudding op. Een auto met aanhanger botste tegen een tractor van Huize St. Anna op, waarbij de bestuurders geen ongelukken opliepen, maar de materiële schade aanzienlijk was. In Oostrum gingen een bus van de Zuid Ooster en een vrachtwagen tegen elkaar. Ook hier geen per soonlijke ongelukken, maar het ma teriaal had nogal wat te lijden. En dan tenslotte op het einde van de Hofstraat botste een vrachtwa gen op een personenauto, die plot seling stopte, waarbij zo ook nog het een en ander werd vernield. Feest bij Het Zandakker Zaterdag en Zondag zal het feest zijn bij schutterij het Zandakker, waar 4 jubilarissen in de bloemen worden gezet. Dat is allereerst dhr. P. Janssen Leeuwstraat, die 25 jaren bescherm heer is. P. Lenssen heeft 25 jaren het Zandakker gediend in verschil lende bestuursfuncties, terwijl 09k de huidige kapitein Fr. Hendnx zijn zilveren lidmaatschap herdenkt. Tenslotte is de groot-majoor G. van Sinten eveneens 25 jaren bij het Zandakker en al deze jubilea zullen op gepaste wijze worden gevierd. Het Zandakker is verder begonnen met een jeugdschutterij, waardoor onder de jongeren wat meer belang stelling zal komen voor het oude- gilde werk. Reeds 25 jongelui gaven zich op en voor meerdere belang stellenden is nog plaats. THE GREATEST SHOW ON EARTH Met deze denderende kop presen teert Luxor Theater een van de meest kostbare filmen, die de laatste jaren zijn gemaakt. Het is de film van het reuzen Amerikaanse circus Barnum en Bailley. De bekende regisseur Cecil B. De Mille; bekend om zijn massa regie en zijn filmen, waaraan meer dan duizende meewerken, heeft ook hier een boeiend schouwspel ge maakt van het grootste circus ter wereld, dat met eigen treinen, vlieg tuigen en alleen al met een perso neel van meer dan 1500 mensen werkt. Het geheel is in kleuren opgeno men en als men bedenkt dat naast het bonte circusleven, de ontelbare variëténummers, ook nog een cir cusparade en een treinramp in deze film zijn opgenomen, dan is het duidelijk dat men hier van een groot schouwspel kan spreken. Voor circusliefhebbers wel een schitterende kans om de voorstelling van grootste circus te kunnen vol gen, terwijl filmliefhebbers hier hun hart kunnen ophalen aan de prachtige opnamen cn de schitte rende kleuren. Sociale School geopend Het is een vreemd gezicht, als men grote kerels zich in de school banken van de U.L.O. ziet wringen, maar toch gebeurde dat deze week, toen Woensdag de Sociale School in het U.L.O.-gebouw met enige plechtigheid werd geopend. Aan wezig waren daarbij behalve een dertigtal leerlingen, de leider van de Sociale Cursussen in Limburg, Pater Dr. Gerrats, de Heer Deken, Wethouder van Boven, directeur der school, L. Koppers en enkele leraren. In zijn openingswoord wees Pater Dr. Gerrats op de grote voordelen, die een bredere algemene ontwikke ling vooral voor de arbeidende be volking heeft. Aan de opvoeding en vorming kan men niet genoeg tijd besteden, omdat daardoor de leiders van de toekomst gevormd worden, die in het openbare en verenigings leven hun woord niet alleen kunnen doen, maar kunnen terugrijpen op een grondige kennis, en de verant woordelijkheid van hun taak en po sitie kunnen dragen. Daarom was men begonnen met de sociale cursussen, die 3 jaren duren en waarin o.m. les gegeven wordt in de gemeenschapsleer, in de economische verhoudingen, in de volks- en staathuishouding, in sociale wetgeving, Nederlandse taal, geschiedenis en godsdienst. Alle maal vakken, die de leerling in 4 lesuren per week niet alleen een beter begrip zullen geven van de plaats, waarop hij is gesteld, maar tevens een dieper inzicht zullen ge ven in de menselijke verhoudingen. De Heer Deken kon in zijn kort woord de initiatiefnemers niets an ders dan gelukwensen met de op richting van deze school, waarvan niet alleen de leerling zelf profijt zal trekken, maar de gehele Ven- rayse gemeenschap. Wethouder van Boven vertelde, dat het Gemeentebestuur vol sym- sympathie stond tegenover deze cursus, die hij zag als een van de pijlers voor de verheffing voor de arbeidersstand. Alleen hoopte hij, dat alle leerlingen, die begonnen, ook vol zouden houden. Het is inderdaad geen kleinigheid iedere week twee avonden aan deze cursus te besteden, maar offers moeten gebracht worden. Met een dankwoord aan beide sprekers sloot dan de algemene leider de plechtigheid, waarna de leerlingen begonnen met de eerste les. Hedenavond Jeugd-H. Familie Heden, Zaterdagavond is er Jeugd- H. Familie in de Parochiekerk. Om half 8 voor de junioren, om kwart over 8 voor de senioren (de oudere jongens. Voortaan de kaart 's avonds weer meenemen. Het zal maar 'n half uur duren, maar men moet dan ook op tijd komen. Morgen is de H. Mis met algem. H. Communie in de kapel van St. Servatius. Ga zo nodig heden Zaterdag biechten. Een goede op komst wordt verwacht. Derde Orde-mededelingen. Het feest van O.H. Vader Fran- ciscus mag als een echt geslaagd feest beschouwd worden, niet alleen om de grote belangstelling in beide buiten-kerkelijke vergaderingen, maar ook om de prettige en in tieme sfeer er van en ook om het geen er geboden werd. We zijn weer iets rijker gewor den in onze kijk op Franciscus en het Franciscaanse leven. Dat moet ook steeds dieper in ons doordrin gen en ons er toe aanzetten om steeds meer van deze evangelische man te kennen en ook te gaan navolgen. Iedere vergadering beoogt dat doel. Ook deze winter zullen wij ons best doen om u hierbij te hel pen. Zoals u weet, zullen iedere tweede Maandag van de maand lessen gegeven worden in ,,de Fran ciscaanse levensstijl" door onze Pater Visitator, Servulus Ridder. Deze zijn op de eerste plaats ver plichtend voor hen, die zich voor bereiden op de professie of inkle ding, maar ook anderen kunnen er aan deelnemen. Zij, die zich verdiepen willen; zij die op de gewone vergaderingen dikwijls niet aanwezig kunnen zijn; die onmogelijk op Zondag kunnen en ook die meer willen weten van hun ideaal, zijn van harte welkom. Vooral de jongeren moeten hier aan spontaan gehoor geven. Wij verwachten u op Maandag avond om 8 uur in „San Damia- no." S.V.V.-nieuws De wedstrijd J.V.C.—Venray werd ter elfder ure nog omgezet, zodat Venray thuis kon spelen. Het begin liet zich aanzien of het een gemak kelijke zege voor Venray zou worden. Aanhoudend kwam de voorhoede voor de goal van J.V.C., doch verder dan een schot tegen de lat en de binnenkant van de paal kwam het niet. Bij een van deze gevaarlijke aanvallen maakte de spil hands. De toegestane penalty werd door de rechtsbinnen feilloos benut. Teen kwam J.V.C. aan bod. Na ruim een half uur spelen kon uit een schermutseling, Cuyk gelijk maken. Venray kon niet in de ge wone wedstrijdsfeer komen. Het was allemaal te sloom en te lang zaam in tegenstelling van J.V.C., die er boven op zaten en Venray geen tijd gunde om rustig het spel op te bouwen. Zondag komt Mill op bezoek. Er zal met meer enthousiasme gespeeld moeten worden om deze wedstrijd te winnen. Dat slome gedoe moet onderhand maar eens ten einde zijn. Het tweede liet zich in Horst verrassen. Na een schitterende 12—1 overwinning op Venl. Boys hadden wij toch zeker een kleine overwin ning verwacht. Het werd 41 in het voordeel van Horst. Zondag weer een hele zware kluif aan Irene 2. Eerlijk gezegd ver wachten wij een nieuwe nederlaag, daar Sportclub te sterk zal blijken voor ons tweede elftal. Het derde deed weer eens van zich spreken door een 8—0 over winning op Horst. Bravo jongelui de weg is gevon den om het einddoel te bereiken. Het vierde speelde uit tegen Lottum 2 gelijk, wat zeer ver dienstelijk is. 22. Zondag de eerste thuiswedstrijd Resia 2. Dat wordt natuurlijk weer een klinkende overwinning. Kunnen wij daar op rekenen? Ook op de bromfiets geen alcohol De Verkeerskamer der Rotter damse rechtbank heeft een brom fietser, die onder invloed van sterke drank had gereden, veroordeeld tot een gevangenisstraf van 4 dagen. Onze windmolens. In de 17e en 18e eeuw telde ons land niet minder dan 8000 wind molens. In 1900 was dit aantal reeds tot 2000 geslonken en in 1942 waren er nog maar 1300, waarvan er door oorlogsgeweld nog 200 zijn vernietigd of herstelbaar bescha digd. Herrie over een burgemeesters woning. In Megen heerst momenteel her rie rond de burgemeesterswoning, die met gemeentegelden enige jaren na de oorlog werd gebouwd niet door de huidige burgemees ter van Megen bewoond kan wor den. De woning wordt nl. bewoond door de in Mei 1952 (ongevraagd eervol) ontslagen oud-burgemees ter. Zijn opvolger, die in November 1952 geïnstalleerd werd, woont nu met zijn gezin in het klooster van de zusters Clarissen te Megen. De oud-burgemeester, die de gehele week buiten de gemeente verblijft, is gehuwd, maar heeft geen kin deren. In de jongste raadsvergadering is gepoogd aan deze merkwaardige toestand een einde te maken. Er is een voorstel ingediend om per 15 Oct. of uiterlijk 1 Nov. hem de huur op te zeggen, zo nodig een andere woning aan te wijzen of zo nodig uit de burgemeesterswoning te zetten. Het voorstel werd echter, na een zeer bewogen zitting met 4 tegen 3 stemmen verworpen, zodat de bestaande toestand gehandhaafd blijft. De voorstellers hebben aan gekondigd bij de Kroon in beroep te zullen gaan. Dader van roofoverval gepakt De Rijkspolitie van Budel en Weert heeft een van de daders ge pakt van de brutale roofoverval op de portiersloge van de Kempische Zinkmaatschappij te Budel. De verdachte werd naar het huis van bewaring te 's Hertogenbosch overgebracht. Grootmoeder krygt vierling Een 38-jarige Australische groot moeder, mevrouw Ethel Hudson heeft het leven geschonken aan een vierling, een jongen en drie meisjes. Zij heeft nu in totaal twaalf kinderen van de oudste, een jongen van 21 jaar, getrouwd is en een zoon heef t. De familie Hudson woonde tot nu toe in twee tenten, drie kilo meter buiten Gilgandra, dat 520 km ten Noorden van Sydney ligt, maar na de blijde gebeurtenis heeft de Australische minister Huisvesting Clive Evatt, zichgehaastde Hudsons een huis in Gilgandra toe te wijzen. Eveneens heeft de 82-jarige mevr. Isabel Shaw, die vijf maal weduwe is, in Engeland de aandacht op zich gevestigd, door haar verloving be kend te maken met de 75-jarige Robert McKee, die in vroegere jaren als butler door het leven ging, maar nu het werken eraan gegeven heeft. 60 a 70 pet. genezingen. Van de 100 patiënten die worden opgenomen in de psychiatrische inrichtingen keren er gemiddeld 60 a 70 na verloop van tijd genezen in de maatschappij terug. Deze cijfers geven moed en ver trouwen, verklaarde dr Pameijer, hoofdinspecteur voor het staatstoe zicht op krankzinnigen, op de voor lichtingsdag van de algemene psy chiatrische inrichtingen, die gehou den werd te Deventer. Er heerst in vele kringen van de maatschappij een groot tekort aan begrip over de krankzinnigenver pleging, aldus dr. Pameijer. Een ziekte, die lichamelijke sto ringen tengevolge heeft, kan ieder een zich indenken. Belangrijke sommen schenkt de gemeenschap in al haar geledingen voor de bestrijding van ziekten als tbc en rheuma. Voorde bestrijding van geesteszieken en de behande ling en verpleging van geesteszie ken, heeft de grote massa nage noeg niets over, eenvoudig omdat zij hiervan geen begrip heeft. In Leunen werd onder ideale weersomstandigheden de jongvee keuring gehouden. Vooraf werden de afstammelingen der K.I. stieren beoordeeld. Van Betje's Jumbo werden 7, van Mia's Paul 10, van Maria 12's Paul 25, van Jan 2 en van Bora's Paul 41 afstammelingen getoond. Men was vol lof over deze dieren. De jury bestond uit de heren van Oers Rijksveeteeltconsulent J. Lem- mens, inspecteur N.R.I., H. Soberjé Velden, M. Baetsen Heythuizen, G. Rutten. Wanssum en G. Jenniskens Horst. Rubr. 1. Afgekalfde vaarzen geb. voor l-5-'50. la Doortje 3, J. Hen- drix; lb Aafje 3, J. Derikx; lc An nie, J. v. d. Berg; ld Lena 1, J. Derikx; 2a Truus 1, Wed. H. Claes- sens; 2b Nelly 3, idem; 2c Toosje 4, M. van Kempen; 2d Mina, P. van Dijck. Rubr. 2 Afgekalfde vaarzen geb. na l-5-'50. la Anna 1, H. Claessens; lb Toos 1, A. Janssen; lc Mia 4, H. van Meyel; 2a Netje 17, J. Hen- drikx; 2b Elly 2, J. Slangen; 2c Cato 2, J. Willems; 3 Truus 9 J. Janssen. Rubr 3. Vaarzen geb. voor l-7-'51 la Betje 2, J. Slangen; lbDrika 1, idem; lc Grada 15, Gebr. Burgers; ld Cuna 8 P. Goumans; le Elsje 8 G. Geelen; 2a Mina 9, idem; 2b Truus 11, J. Janssen; 2c Jenny 1, J. Willems; 2d Tonnyl, W. Willems; 2e Grada 15, Gebr. Burgers; 3a Col ly 6, J. Hendrikx; 3b Grada 16 Gebr. Burgers; 3c Roosje 1, Kind.Kusters. 'Rubr. 4 Vaarzen geb. van l-7-'51 tm. 15-9-'51. la Fini 6, H. v. Rijs wijk: lb Nelly 4, Wed. Claessens; lc Treesje 3, H. Claessens; ld Col lie 7, J. Hendrikx; le Doortje 2, W. Heidens; 2a Paulina 3, 2b Nelly 3, W. Willems! 2c Toosje 5, M. van Kempen; 2d Joke 2, J. Hen drikx; 3a Mina 11, G. Geelen; 3b Toosje 2, Gebr. Loonen; 3c Lenie I, W. Jenniskens. Rubr. 5. Vaarzen geb. 15-9-'51 tm. 1-11-'51. la Truus 5,H. v. Rijswijck; lb Anna 1, G. Geelen; lc Lena 5, Th. Jacobs; ld Truus, J. Reintjes; 2a Elly, J. Litjens; 2b Toosje 6, H. Janssen; 2c Cuba 9, P. Goumans; 2d Martha 1, H. Wismans; 3a Mietje 8, W. van Rens; 3b Magriet 2, Gebr. Burgers; 3c Gerda 1, Wed. H. Claassens; 3dNella3, A. v. Dijk. Rubr. 6. Vaarzen geb. 1-11 tot 15 12-51; la Paula, Gebr. v. Kempen; lb Toos 4, J. Geurts; lc Martha 8, Gebr. v. Kempen; ld Roosje 3, Gebr. Loonen; 2a Truus 3, H. Claassens; 2b Roosje 3, Wed. M. Claessens; 2c Greta 2, H. Coopmans; 2d Roosje 1, W. Claes; 2e Juliana 1, J. Direkx; 3 Toosje 3. Wed. Claessens. Rubr. 7. Vaarzen geb. 15-12 tot 1-2-52. la Anna 35, J. v. Dijk; lb Betsy 2, P. v. Dijk; lc Amalia 13, H. Camps; ld Martha 9, Gebr. v. Kempen; le Joke 1,W. Willems; lf Anna 36, J. v. Dijk; 2a Truus 7, id.; 2b Paulina 4, J. Slangen; 2c Corry, J. Litjens; 2d Lotje Kind. Thissen; 2e Dina 1, H. Wismans; 3a Marie 4, A. v. Dijk; 3b Grada 3, L. Weys. Rubr. 8. Pinken geb. 1-2 tot 20-3 52. la Nelly 1, W. Heidens; lb Netje 18, J. Hendriks; 2a Tiny 7, H. van Rijswijk; 2b Truus 2, H. Wismans; 2c Truus 2, J. Meyers; 2d Doortje 2, A. v. Dijk; 3a jaatje 17, Kind. Thissen; 3b miesje 15, H. Camps. Rubr. 9. Pinken geb. 20-3 tot 1-6 52. la toosje 4, Wed. H. Claassens; lb agnes, Kind. Kusters; 2a mientje 2, J. Fleurkens; 2bsientjel, Slangen. 2c siska 2, idem; 2d roosje, Th. de Riet; 8a Truus, Kind. P. Loonen; 3b dientje 3, Slangen. Rubr. 10. Pinken geb. 1-6 tot 15 8-52. la bertha 7, II. Willems. lb anna 38, J. v. Dijk. 2a Jo 1, Kind. P. Loonen. 2b siska 3. Slangen. 3a lena 3, J. Direks. 3b betsie 2, A. v. Dijk. Rubr. 11. Pinken geb. 15-8 tot 1 10-52. la lena 6, Th. Jacobs, lb rika 5, H. Willems. 2a mietje 9, W. v. Rens. 2b dina 1, Wed. II. Claessens, 3a dientje 4, Slangen. 3b roosje 4. J. Hendrikx. 3c anny 6, W. Willems. Rubr. 14. Kalveren 1-1-53 tot 1-3- 58. la Truus 2, W. van Rens; lb Truus 5, P. Willems; 2a Mia 1, W. Heidens; 2b Anna 3, H. Claassens; 2c Drika 3, P. Goumans; 2d Marie 1, J. Litjens; 3a Marietje 1, W. Wil lems; 3b Coba 2, Kind. Thissen. Rubr. 15. Kalveren 1-3 tot 1-4-53. la Truus 3, J. Meyers; lb Roosje, A. Kusters; lc Agnes 1, Kind. Kus ters; ld Nelly 2, J. van Osch; le Fien 1, G. Meyers; 2a Joke 2, J. Fleurkens; 2b Truus 16, J.Janssen. Rubr. 16. Kalveren geb. 1-4 tot 15-5-53. la Grietje 1, Kind. Thissen; lb Bertha 1, A. Voermans. 3d jaennette 3, W. v. Osch. 3e toosje 3, W. v. Och. 3e toosje 7, M. van Kempen. 3fella4, W. Jenniskens. Rubr. 12. Pinken geb. van 1-10 tot 20-11-52. la mientje 3, J. Droes- sen. lb mina 2, Slangen. lcrikyH. Reintjes. 2a beatrix 6, M. v. Kem pen. 3b dientje 5 Slangen. 3a mientje M. Haegens. 3b dora 1, H. Camps. Rubr. 13. Pinken geb. 20-11 tot 1-1-53. la toosje 7, H. Janssen, lb toosje 8, M. v. Kempen, lc anny 2 J. Fleurkens. 2a toosje 3, L. Weys. 2b anna 6, H. Willems. 2c rika 6, idem. 2d Amalia 16, H. Camps. 3 beatrix 4, H. Janssen. In oude tijd werd de boer „ge drukt" door „heerlijke rechten", welke wij nog het beste kunnen distilleren uit verkoopbiljetten van de heerlijkheden en dan variëren deze rechten nog naar de aard der heerlijkheid. Deze rechten, welke de heer op de pachten van zijn landerijen leg de, waren weinig bevorderlijk voor de ontwikkeling van de boerenstand omdat ze niet zelden een drukkende last waren voor de plattelander. Daar waren bijv. beden, tienden (van varkens, ganzen, lammeren, hennep, koren enz.) Enbleef de boer in gebreke, dan betaalde hij, of moest hij althans op de volgen de vervaldag het dubbele betalen. Zo bestond er in de 17de eeuw bijv. nog het pluimgraafsrecht. Zonder vergunning van de pluim graaf mocht niemand zwanen hou den of vervoeren. Streng hield men de hand aan dit zeer oude recht. Eigenaardige gebruiken heersten er soms bij de overtreding van een heerlijk recht. Wie bijv. toch zwanen hield, zon der 's graven toestemming, werd, zo hij betrapt werd, veroordeeld de zwanen in een grote zaal aan de zolder op te hangen, zodanig, dat de vogels een voet boven de grond hingen. De overtreder moet dan de dieren geheel overgieten met schone, rode tarwe uit eigen bezit. Was dat geschiedt, dan werd het koren verbeurd 'verklaard en ging het over in handen van de pluim graaf. Dat onze voorouders zeer vinding rijk waren in het gezellig maken van het cijnsmaal, dat gehouden werd wanneer de boeren de cijns kwamen betalen, moge blijken uit volgende: Voor het voldoen der pacht op! 11 November kwamen de boeren uit St Michielsgestel, St Oedenro- de, Schijndel en Boxtel elk jaar op de grote Wielsche Hoeve bijeen. Wanneer de betaling had plaats gevonden, wachtte hun in de stal een flinke maaltijd, bestaande uit groenten, vlees, witte bonen met krenten, kaas, brood bier enz. Om de pret te verhogen, moest bijv. een der boeren met zijn portie achter de koeien, die aan de ene zijde stonden van de stal, gaan zitten en het daar, met de staart van een rund om zijn hals geslagen opeten. Een ander moest op de vuilnis hoop plaats nemen en daar zijn deel van de feestmaaltijd verorbe ren, terwijl een derde moest eten met een bril op de neus en twee brandende kaarsen bij zich, net of hij het voedsel niet goed kon zien. In 1805 werden echter zowel de St Maartens-cijnzen als de cijns maaltijden afgeschaft. In Holland werden de boeren- diensten eerder afgeschaft dan in het Oosten des lands, waar nog geruime tijd veel onpersoonlijke onvrijheid voor de boer bleef voort bestaan. Op de Veluwe moest des zomers de boer niet zelden, na een lange dagtaak te hebben verricht, nog de hele nacht de wacht houden op zijn akkers, om daar wilde zwijnen en herten te verdrijven. Als uitvloeisel van de nog lang bestaande feutale verhouding in Gelderland, mochten andere boeren wel hun land verbeteren, onder de voorwaarde echter, dat de landheer de erfenis na hun dood mocht be- scheren, dat wil zeggen het beste paard, dat de gestorvene naliet, in beslag nemen Zo bleven dus nog lang bewaar heid de regels uit de 17de eeuwse Boeren-Litanij: „In 't sweet ons aangesichts, wij d'armen kost besueren, Na d'aerde vroech end laet, neerbuygend onse neck.". van 1 t.m. 8 Oct. 1953 GEBOREN: Evers, Peter G.A. Kempwegnwl Gielens, Johannes P.G. Heide L36d Custers, JosephaM.P. Ysselsteyn OVERLEDEN: Peeters, Jozef, 60 jr, landbouwer, Veulen. Goumans, Gertruda P.M., 47 jr, Patersstraat. ONDERTROUWD: Hellegers, Peter J.A., 26 jr, ma gazijnbediende, Oirlo en Reintjes, Mathilda J.H., 23 jr, Veulen. GETROUWD: Arts, Johannes A., 39 jr, land bouwer, Oploo en Janssen, Gertruda, 27 jr, Venray Martens Jacobus J., 23 jr, elec- triciën, Leunen en Kemmelings, Jo hanna A„ 20 jr, Oirlo Voor een reis naar tVoor het medeleven, betoond tijdens de ziekte en bij het overlijden en de begrafenis van onze dierbare echtgenoot en vader Henri Zwitserlood betuigen wij onze hartelijke dank. fam. Zwitserlood Venray, October 1953. Wegens familieomstandigheden is Dinsdag 13 October onze zaak gesloten J. M. Schaeffers Schoolstraat Wind- en waterdichte op maat te leveren, in verschillende kwaliteiten. Regenbroeken Regenpijpen met en zonder voorschoot. Rijwielhandel VENRAY Premiebetaling Zondag 11 October vm. van 1112 uur bij Wed. G. Camps, Oostrum. Premie 1 pet. Het Bestuur en aparte goede NYLON is natuurlijk uw adres: Speciale van 11 tot 18 October an 90 nu voor 75 ct per pond Acten enveloppen Acten hechters Aflegmappen Agenda's Albums Alfabets Ansichtkaarten Aniline potloden Bevochtigers Bloc notes Bonboekjes Briefbakken enz. enz. Te koop pluk Sterappelen en Bellefleur 10 ct. per kg M. van Meijel, Leunseweg 29. Te koop partij biggen, plukappelen 10 ct. per kg G. Jenniskens, Wieënweg 5. Te koop best vaarzenkalf Jac. Camps, veehandel, Oostrum zijn nog enkele plaatsen vrij. Prijs f 100.- per persoon. Telef. 208 Maashees Wij leveren franco huis MOR- KIT en CERESAN voor ontsmetten van zaaigranen, Strooipoeder tegen het uitkiemen van aardappelen in kuil of kelder. Ook alle Vee- en Kippengeneesmiddelen.Bloedpoeder voor kippen, gezonde kippen en meer eieren. A.W. HERMANS, Telef. 483 Leunseweg 5 Wij ontvingen weer een zending (21-delig) met schoonheidsfoutjes in de kleuren crème, terra, zwart, die wij verkopen voor f 73.50 Profiteert van deze abnormaal lage prijs. Ijzerhandel Tel. 118 Ook voor zwaardere figuren grote bewegi ngsvrijheid dank zij vier elastieken heupklinken. In Uni Satin 25.^® In doorgeweven Broché 28.75 Wala Beha met maagband van fijne popeline, wit of zalm4.^5 Verkrijgbaar in Speciaalzaak Te koop goed onderh. kachel f 50.- Maasheseweg 4b. GEVRAAGD voor 1 Nov. voor dag of dag en nacht, ook ge negen in de winkel te helpen. Laurense, Maasheseweg 11 Venray Te koop melkgevende geit A. Barents, Veltum L 87. Te koop z.g.a.n. aanrecht Henseniusstraat 6. Te koop dragende koe 18 Oct. voldr. en 1-jarig beest A. vd Munckhof, Mersel.weg M lf Te koop Mulders spaarketel in goede staat. Langeweg 43. Te koop een kachel i.g.s. E. 22 e, Oirlo. Te koop partij biggen en 2 jonge zeugen met biggen P. Timmermans, Leunen K 57. Te koop partijtje mais M. Strijbos, Kruisstraat 40. I Z

Peel en Maas | 1953 | | pagina 2