Dp werkgelegenheid in Venray. Mgr. Goumans os d-Apostolisch Vicaris van Bandoeng overleden BUITENLAND Zeer laag werklozencijfer Morgen H. Mis voor grotere jeugd Doe het nn! ORGELUOËKJE! ZATERDAG 10 OCTOBER 1953 No. 41 VIER EN ZEVBNTIGSTB JAARGANG PEEL EN MAAS f CONFECTIE VAN w# EEN RIJK BEZIT DRUK EKI UITGAVE FIRMA VAN DEN MUNCKHOF WEEKBLAD VOOR VFNRAY FN OMSTRFÏCFN ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. p. mm. ABONNEMENTS- GROOTESTRAAT 28 TELEF. 512 GIRO 150652 II OL.lVOi(2iLI VDHHAI IZ.IV V.UVIO 1 I\E,IVEill PRIJS PER KWARTAAL f 1.25 Bulten Venr.r f 1.45 Gisteren had in de kerk van de Kruisheren te Cuyck de plechtige lijkdienst plaats voor Mgr. J. Gou mans, oud-Apostolisch Vicaris van Bandoeng (Indonesië). Dinsdagmiddag was deze Venray- se Bisschop in de Missieprocure der Kruisheren te Hees bij Nijmegen zacht en kalm overleden, nadat hem reeds vorige week de laatste H. Sacramenten waren toegediend. Daarmede was een einde gekomen aan een vruchtbaar priesterleven en verloor Venray een van zijn grote mannen. Mgr. Goumans werd op 19 Sept. 1883 in Venray geboren. Hij voelde zich aangetrokken tot de orde der Kruisheren, waar hij in 1901 de nlechtige geloften aflegde. Op 22 December 1906 werd frater Goumans priester gewijd, waarna hij benoemd werd in Diest en Hannut, waar hij zich zowel op het parochiewerk als op de studie toe legde. In 1909 kwam hij naar Nederland terug, waar hij als novicenmeester werd benoemd in het klooster St. Agatha in Cuyck. In 1912 volgde zijn benoeming tot prior van het klooster te Uden en werd hij tevens tot directeur be noemd van het Kruisherencollege daar ter plaatse. Hij breidde het college aanmerkelijk uit o.a. met een internaat en met dankbaarheid herdenkt men heden daar nog het zegenrijke werk, wat hij verricht heeft voor de opleiding van jonge priesters. Al die jaren echter was bij Pater Goumans het verlangen geweest missionaris te mogen worden. Toen in 1926 de Paters Kruisheren op Java met een nieuwe missie be gonnen, was Pater Goumans een der eerste, die zich voor dit werk aanmeldde. En inderdaad kon hij vertrekken en zo moest de familie op 22 Augustus 1926 afscheid van hem nemen. Hij was de leider van de kieine groep Kruisheren die vertrok en die leider is hij gebleven. De missie, die werd overgenomen van de Paters Jezuïten, kende nog slechts een kerk, maar toen de Kruisheren er enkele jaren waren, waren er reeds meer dan 10 ge bouwd, terwijl het aantal bekeer lingen steeds stijgende was. Rome erkende zijn verdiensten door hem bij het uitbreiden van de missiën te benoemen tot Apostolisch Prefect, terwijl hij later tot Apostolisch Vicaris werd benoemd. Intussen was echter ook over Indië de oorlog uitgebroken en zodoende kon zijn Bisschopswijding in de kathedrale kerk van Bandoeng slechts een zeer eenvoudig karakter hebben. Niet lang na zijn Bisschopswijding in 1942 werd ook Mgr. Goumans geinterneerd in de beruchte Jappen kampen, waar ook hij veel te lijden had van de duivelse kwellingen der Japanse beulen, zelfs zo, dat hij na de bevrijding hoognodig rust moest hebben. Maar het duurde tot 1948 voordat hij enkele maan den naar Nederland kwam om daar nieuwe krachten op te doen. En zo zag Venray na jaren een nieuwe Venrayse bisschop. Op grootscheepse wijze werd Mgr. Goumans bij zijn thuiskomst op Zondag 9 Mei 1948 gehuldigd. Einde 1948 keerde hij terug, maar aldra bleek dat de werkzaamheden in het zwaar getroffen diocees te veel voor zijn krachten waren. Hij vroeg derhalve verlof om zijn werk in jongere handen te mogen geven en naar Holland terug te keren. Rome gaf dit verlof en zo kwam Mgr. Goumans weer naar Nederland waar hij zijn intrek nam in de missieprocure van de Paters Kruis heren in Hees. Verschillende malen bezocht hij Venray en in 1951 bij het 100-jarig bestaan van het Gymnasium zagen we hem nog een Pontificale H. Mis opdragen in de St. Petrus Banden. De zware missiearbeid en het kampleven onder de Japanse bezet ting bleek meer van zijn krachten gevergd te hebben, als hij zelf vermoedde en zijn gezondheid toestand ging snel achteruit. Toch bleef hij met zeer grote belang stelling het missiewerk in Indonesië volgen en toen dan ook zijn opvol ger Mgr. Arntz vorige week op bezoek kwam in Nederland, was een zijner eerste daden een onder houd met Mgr. Goumans, met wie hij een langdurig onderhoud had. Einde vorige week veranderde zijn gezondheidstoestand dermate, dat de behandelende arts aanraadde hem uit voorzorg te bedienen. Dinsdagmiddag is dan een einde gekomen aan dit rijke priesterleven van een man, die geen offers telde als het ging om de uitbreiding van Christus Rijk op aarde. Bij de begrafenis van Mgr. Gou mans werd de lijkdienst opgedragen met Pontificale assistentie door zijn opvolger Mgr. Arntz, die tevens de absoute verrichtte. De oversten der Kruisheren, alsmede vele andere belangstellende waren hierbij tegen woordig. RUSLAND I-Iet Kremlin, blijft geheimzinnig heid en vage uitdrukkingen ver kiezen boven klare en duidelijke taal. Het Russische antwoord op de nota van de Grote Drie over de conferentie in Lugano is daar weer een treffend staaltje van. Zoals men zich zal herinneren bevatte deze nota een voorstel tot een bijeenkomst van de vier Minis ters van Buitenlandse Zaken voor nader overleg betreffende Duitsland en Oostenrijk. Het Kremlin heeft in dit antwoord niet gezegd in te stemmen met deze conferentie, maar het heeft deze ook niet van de hand gewezen. Naar wat bekend is geworden over de antwoordnota blijven de Russen er op staan, dat een conferentie met de Westerse mogendheden ruimer van opzet zal zijn en dat ook communistisch China ter completering van de Grote Vijf aan de conferentietafel zal aanzitten. Mag de laatste eis een samen komst practisch uitgesloten maken, omdat de Ver. Staten een erkenning van Rood China nog steeds niet wensen, de nota van 2 September van de Westerse Mogendheden laat voor een conferentie ook weinig hoop bestaan, omdat daarin wordt vastgehouden aan een beperking tot Duitsland en Oostenrijk en een ruimere basis wordt verworpen. Mocht er aanvankelijk door het drukke diplomatieke verkeer tussen het Westen en Moskou in de vorm van het uitwisselen van nota's een greintje hoop zijn ontstaan voor een gesprek, die hoop is thans weer volledig de bodem ingeslagen. Het heeft er zelfs veel van weg, dat de Russen op het ogenblik een geraf fineerd spelletje spelen met het Westen. Zij laten het voorkomen, alsof zij met de besté bedoelingen bezield zijn en er alles voor voelen om eens te praten met hun tegen standers in de koude oorlog. En de voorstellen, die het Westen in de laatste maanden heeft gedaan, waren over het algemeen wel goed, maar er kleefden van die kleine puntjes aan, die de Russen graag anders wilden zien. En daar schre ven zij dan weer een lang tegen voorstel over. Men kan bij dit geschrijf over en weer niet aan de indruk ontkomen, dat de Russen zeker niet van plan zijn om met het Westen aan een conferentietafel te gaan zitten. Anderzijds willen zij niet hun milde gezicht verliezen door de goed be doelde pogingen van het Westen af te blaffen. In dat geval zouden immers de tegenstellingen weer verscherpt worden, wat voor het Westen wel eens aanleiding zou kunnen zijn er met de bewapening een schepje op te doen. Het is duidelijk, dat de kwesties Duitsland en Oostenrijk om een oplossing vragen. Maar zolang de Russen hun doortrapte spelletje blijven spelen bestaat daarop geen enkel uitzicht. DENEMARKEN De Denen hebben een socialisti sche regering gekregen. Men zou haast zeggen, dat hiermede een oude Deense gewoonte in ere her steld is, want evenals de regering Hedtoft, welke thans de teugels van het bewind in handen heeft, zijn er in het verleden ook tal van minderheidsregeringen geweest in dit land. De snelheid, waarmede premier Hedtoft zijn regering vormde, is een gezonde uitzondering op de langdurige formatiepogingen, zonder welke in Europa tegen woordig geen kabinet gevormd schijnt te kunnen worden. Grote veranderingen in de Deense politiek worden evenwel niet ver wacht. De Atlantische samenwer king zal worden bestendigd ook al wordt aangenomen, dat Hedtofts regering de Denen minder zwaar zal belasten voor de defensie inspanning. Wel zal enige verandering intre den in de economische politiek. Maar dit zal waarschijnlijk zeer geleidelijk gaan. Alleen wanneer de werkgelegenheid terugloopt zal de socialistische regering zonder twijfel tot stappen overgaan, welke de vorige regering van Erik Eriksen onder geen beding wilde aanvaar den. Zuid-Afrika is een dochter van Nederland. De Zuid-Africaanse regering heeft Dinsdag in het 17de-eeuwse kasteel van Kaapstad een noenmaal aan geboden aan de Nederl. premier, dr. Drees, die een kort bezoek aan Zuid-Afrika brengt. De Zuid-Afrikaanse premier, dr. Malan, bracht een heildronk uit op Koningin Juliana en dr Drees. Allerwege is in deze streek op- leving te constateren In de verschillende vakken is goed werk. De bouwvakken klagen zelfs over gebrek aan personeel, terwijl ook reeds gemompeld wordt over zwarte lonen en wegkoperij. Bij het uitgeven van bouwobjec- ten is geen rekening gehouden met de beschikbare arbeidskrachten en de vraag is dus groter dan het aanbod De bouwprijzen zullen daar dus onder lijden en omhoog gaan. Wat Venray betreft, is de bouw van een 100-tal woningen, een 20-tal boerderijen, een tweetal fabrieks hallen en uitbreiding van enkele inrichtingen nog altijd een mooie reserve In de metaal-branche is zeker in deze streek geen gebrek aan werk, en als het waar is, dat we in Ven ray een tweetal fabrieken gaan krijgen, die ^metaalbewerkers nodig hebben, dan is hier de toekomst ook op dat terrein weinig om te klagen. De los-arbeiders vinden in het vrije werk in de Merselose Peel niet alleen voldoende uitwijk-mo gelijkheden, voor tijden van werk loosheid, maar blijven hier door het behoorlijk loon soms hangen, ter wijl ze op andere plaatsen dringend nodig zijn. Men heeft dat kunnen consta teren, met de oogstarbeid en de pluk van fruit, terwijl ook enkele vaklui dit grondwerk nog liever doen als in hun eigen vak te werken. Deze ontginning brengt dus voor lopig nog wel werk met zich. Daarnaast zal het nieuw aan te leggen vliegveld ook nog wel de nodige mensen vragen, terwijl ver der de Heijdse Peel een stille re serve is voor later dagen, alsmede een eventuele herverkaveling, al hoort men over dit laatste punt wel opmerkelijk weinig. Zo blijkt dus, dat op het ogen blik werk genoeg aan de winkel is, daar ook de reeds bestaande indus- triën in Venray zich gestadig blij ven ontwikkelen. Ook industriën buiten Venray kunnen nog steeds Venrayse men sen opnemen, terwijl men in dit blad zelfs de mogelijkheid kan vinden om mijnwerker te worden en in Venray te blijven wonen. Zo is het dus wel te verklaren, dat op het ogenblik slechts een 150-tal mensen als werkloos staan ingeschreven, een cijfer, dat onge kend laag is voor Venray en om streken. 0 Om uit bovenstaand kort over zicht nu maar te concluderen, dat we er in Venray zo prachtig voor staan is natuurlijk dwaasheid, om dat er teveel factoren zijn, die in een dag dit optimistisch beeld kun nen doen veranderen. Al is de vestiging van een tweetal fabrieken inderdaad een prachtige aanwinst voorde werkgelegenheid, men moet nooit vergeten dat ieder jaar bijna 200 jonge mensen in de Gemeente Venray alleen al in het arbeidsproces moeten worden op genomen, een aantal dat stijgt, naarmate de bevolking groeit En al is het waar, dat we hier gezegend zijn met woeste gronden, die nog ontgonnen moeten worden en waar dus voor jonge boeren nog uitwijk mogelijkheden zijn, men moet nooit vergeten, dat dat nog altijd maar een klein aantal is en dat de aan leg van een enkel vliegveld reeds de grond voor tien boerderijen op kan slokken. Het zal dus zaak blijven om voort durend attent te zijn en iedere goede mogelijkheid aan te grijpen om in onze gemeente zelf meer in dustrie hier te krijgen. Rijk en Provincie helpen door subsidies en steun, maar het aan trekken en het propaganderen zul len we zelf moeten doen, alleen of gezamelijk met andere gemeenten in Noord Limburg en Oost Brabant waar men met de zelfde problemen sukkelt als hier. Dan kunnen we eerst met recht hopen, dat het werkloosheid cijfer zo laag zal blijven. Misschien dat de- industriecom missie in de Raad dit probleem eens nader bekijken zal en hierover ad viezen zal uitbrengen, nu voorop gesteld is geworden, dat zij niet werkloos wil blijven, zoals in de voorafgaande jaren. Dit probleem lijkt ons zeker van dezelfde importantie als de verde ling van de gronden in de Vrede- peel. De aandacht van de ouders wordt erop gevestigd, dat wij voortaan in de week liever geen jongens op het patronaat zien, die op de dagschool zijn (L.O., Mulo-school, Ambachts school, Gymnasium of H.B.S.) Alleen Zaterdagavond kunnen zij komen, tot half 10 (vandaag echter niet.) Jongens die van school af zijn en grotere jongens boven 16 jaar kunnen op meer avonden ko men. Morgen is het patronaat op de gewone tijd. De jongens van Groep 2 behoren eerst naar het Octoberlof van 5 uur te gaan. De jongens van groep 2 en 3 worden morgen half 9 verwacht bij het St Servatiusgesticht voor de maandel. H. Mis met algemene H. Communie. Morgen is in de kapel van het St Servatius-gesticht een H. Mis voor alle grotere jongens vanaf 14 jaar. In deze H. Mis wordt gezamenlijk geantwoord op de gebeden van de Priester, ook wordt er uitleg van de H. Mis gegeven en een kort preekje gehouden. Men zorge ervoor te Communie te kunnen gaan, daarom Zaterdag biechten. A.u.b. een misboek mee nemen en ook geld om te offeren, want de H. Mis wordt voor intentie van de jongens opgedragen. Men moet om half 9 bij de in gang van St Servatiusbijeenkomen. De jongens van 14 en 15 jaar moeten vooraan zitten. Dr Malan zei in zijn welkomst woord, dat Zuid-Afrika nu voor de eerste maal in zijn geschiedenis van 300 jaar bezoek mocht ont vangen van een Nederlandse pre mier. Zuid-Afrika heeft niet slechts één moederland, zo zei hij, maar verscheidene, doch Nederland wordt meer dan andere als moederland beschouwd. „Zuid-Afrika moet gezien worden als een dochter van Nederland. Wij in Zuid-Afrika vergeten dat niet. Wij hopen ook, dat Nederland zijn dochter niet vergeet" aldus premier Malan. Er zijn nog plaatsen open in het Retraitenhuis „Manresa" te Venlo, van 31 October tot 3 November (Zaterdagavondtot Dinsdagmiddag) voor de Parochieretraite voor man nen uit Venray(gehuwd of onge huwd, ook jongemannen). Voelt ge er iets voor om enkele echt mooie dagen mee te maken, maar hebt ge nog geen definitief besluit genomen, doe het dan nu en geeft U op of vraagt inlichtingen bij Pater Domitius, Patersklooster; U kunt zich ook opgeven bij de heer v.d. Tillaert, Stationsweg. Melkers-examen te Overloon In samenwerking met de Zuivel fabriek te Vierlingsbeek werd door de Zuivelfabriek „Venray" een melkerscursus georganiseerd te Overloon. Op Dinsdag 6 October werd het examen afgenomen onder toezicht van het Rijkszuivelconsulentschap voor Noord-Brabant. De geslaagden zijn: De dames: Truus Janssen; Fien Bloemen; Betsy en Dien Stappers; Nelly en Mia Rongen; Nelly Tonen; Anny Bloemen; Tiny en Coby Claassen. De heren: Jan van Kempen; Th. en Jos. Vloet; H. Beckers; H„ P. en Jac. Janssen; P. Theunissen; Th. Drabbels; H. en P. Bloemen; Ant. de Bruijn; Martin Schraven; Gerrit Willems; Ant. van Mill. Als juryleden bij dit examen traden op: de Rijkszuivelconsulent voor Noord-Brabant Ir. W. F. van der Vring; H. Siegers Bondsvoor- melker v.d. C.Z.N.Z. te Bakel en W. Muyzers, voormelker te Merselo. De practische lessen werden ge geven door J. Rongen, voormelker te Overloon op het bedrijf van de heer A. Schraven aldaar. Op dat bedrijf werd ook het examen afge nomen. De theoretische lessen werden verzorgd door de heer H. Baltussen v. d. zuivelfabr. „Venray". Na de uitreiking van de punten- lijsten werden de geslaagden ge feliciteerd en toegesproken, namens de Jury door de Rijkszuivelconsu lent voor Noord-Brabant en voorts door de Voorzitter van de zuivel fabriek „Venray" alsmede door de directeuren van de beide zuivel fabrieken. Venlose tuinbouwschool geopend In de barak van een voormalige noodschool voor lager onderwijs is de eerste tuinbouwwinterschool van Limburg te Venlo geopend. Het is de bedoeling, dat eerlang een nieuwe school voor deze tak van onderwijs gebouwd zal worden. Bij de opening waren o.m. burgemeester en wet houders van Venlo aanwezig. Derijfcstuinbouwconsulentin Lim burg, Ir. G.A. van der Kroft, deelde mede, dat het speciale tuinbouw- onderwijs thans door2000 leerlingen in deze provincie wordt gevolgd. Vrouw door kolendamp vergiftigd Dinsdagmorgen is de zestigjarige weduwe D. van de H.-H. te Winters wijk dood in haar woonkamer aan getroffen. Zij was door kolendamp vergiftiging om het leven gekomen. Uit het onderzoek is gebleken, dat roet dat zich in de schoorsteen had aangezet, in de pijp was gevallen, waardoor deze verstopt was geraakt. Bovendien had de vrouw de haard afgesloten, waardoor zich kolen damp had ontwikkeld. „Na sluitingstijd nog aan de toog, maar geen druppel meer gebruikt" Vijf leden van de gemeenteraad van Geldrop mitsgaders een ge meente-ambtenaar en 2 burgers hebben Dinsdag terecht gestaan voor de kantonrechter te Eindhoven. Zij waren in de nacht van 1 op 2 Sep tember in gezelschap van nog zeven andere inwoners van Geldrop ge verbaliseerd, wijl zij zich na slui tingstijd in een café ophielden. Zij gingen een schikking aan, doch toen daarna bleek, dat de raadsleden 25 gulden, de ambtenaar 20 gulden en de burgers 10 gulden moesten betalen, was dat 8 hunner te gortig, weshalve zij weigerden te betalen. Ingevolge hun weigering kwamen zij Dinsdag voor de kantonrechter om voor een mildere strafte pleiten. Zij gaven grif toe na sluitingsuur nog in het bewuste café te zijn ge weest, doch zij hadden na het nul punt, dat twee etmalen theoretisch pleegt te scheiden, geen druppel meer gebruikt. Maar.zij moesten nog betalen, hetgeen zij in klaarblijkelijk vrolij ke stemming hadden geconsumeerd. En dat betalen wilde niet bepaald vlot verlopen. Want de kastelein lag ziek in bed en zijn de late gasten bediend hebbende ega miste de routine en vaardigheid in het berekenen van de kosten der ver teringen. En nu ging het volgens de be klaagden toch niet op, dat de Justitie de rekening van de bewuste avond op overdadige wijze ging peperen. Doch de ambtenaar van het O.M. dacht er ietwat anders over. Hij was van oordeel, dat raadsleden, die zelf verordeningen maken, de eerst- geroepenen zijn om deze verordenin gen na te leven. Én hij eiste hand having van de vastgestelde boetes. Op het motief van een der ver dachten, dat de bijeenkomst in het café voortvloeide uit zijn functie als raadslid, merkte kantonrechter mr. A. Roeffen op, dat de heren toch niet als raadsleden in het café ver toefden, waarop een andere be klaagde repliceerde, dat zij toch wel als raadsleden beboet waren. De zaak kwam niet tot een einde. De kantonrechter schortte zijn von nis op tot hij ook de vrouw van de kastelein als getuige zal hebben gehoord. Nieuwe verlofregeliug voor militairen In een legerorder, die Woensdag verschenen is, wordt een nieuwe verlofregeling voor militairen be kend gemaakt. De regeling maakt onderscheid tussen de parate on derdelen en de militairen bij de op leidingsdepots en de inrichtingen voor militair onderwijs. Bij parate onderdelen krijgt ten hoogste vijf tig percent van de totale sterkte 48 uur bewegingsvrijheid, namelijk van Zaterdagmiddag 1 uur tot Maan dagavond 12 uur. Dit betekend dus, dat ieder om de 14 dagen 48 uur verlof krijgt. Bij de opleidingsdepots en inrichtingen voor militair onderwijs (met uit zondering van het wapen der Kon. Marechaussee, de Hogere Krijgs school, de K.M.A. en de Onderof- ficiersschool) krijgen alle dienst doende militairen bewegingsvrijheid van Zaterdagmiddag 1 u. tot Zon dagavond 12 uur. Daarbij krijgen zij echter in de vierde, twaalfde, twintigste, acht en twintigste, zes en dertigste en vier en veertigste oef en week elk kalenderjaar een bewegingsvrijheid van vier dagen, de Zondag inbegrepen. Nieuws uit Venray en Omgeving ZONDAGSDIENST Doktoren Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur H. VAN DEN HOMBERGH Oostsingel 6 Telefoon 39 Alléén voor spoedgevallen Visites moeten aangevraagd worden voor 12 uur. GROENE KRUIS DONDERDAG a.s.: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen Verantw. vorig bedrag f 15044.66 12 orgelpijpjes f 120.— Een orgelpijp f 25.— Een orgelpijp f 20.— Totaal f 15209.66 U ziet, onze actie van de vorige week heeft reeds succes gehad. We zullen daarmee doorgaan tot alle Parochianen de kans geboden is, aan deze pijpen-actie mee te werken. Bouwt DAAROM allen mee aan UW ORGEL Gironummer 476604 Orgelfonds Venray Godsdienstcursus voor 18 jarigen In de plaatselijke godsdienstcur sus voor 18 jarigen is een kleine wijziging gekomen. De deelnemers ontvangen thans bericht of zij op Dinsdag, Woensdag of Donderdagavond om 8 uur moe ten komen. Een film voor iedereen De filmdienst der Paters M.S.C. uit Tilburg, zal binnenkort hier een wonderlijke film komen draaien, getiteld: „kinderen gaan niet naar de hel". Deze film behandelt het leven van de heilige Theresia van Lisieux op sympathieke en diepmenselijke wijze. Nadere mededelingen hier over volgen nog. Wielrijders opgelet Nadat eerst de omgeving onveilig is gemaakt en bv. in Overloon en andere plaatsen de koppen van rijwiellampen en lampjes van de achterlichten 's avonds spoorloos verdwenen, schijnen de maniakken nu Venray als operatie-terrein uit gekozen te hebben. Afgelopen week zijn tenminste 's avonds op ver schillende plaatsen de koppen van de fietslantaarns weggehaald, als mede de lampjes uit de achter lichten. De politie heeft deze maniak nog niet kunnen achterhalen en tot zolang moet men dus wel voor zichtig zijn. PEELBRANDEN Gedurende de afgelopen week heeft de Peel weer op verschillende plaatsen gebrand, zelfs zo, dat men 's avonds hier in Venray de rode gloed kon zien. Vooral in de buurt van het Defensiekanaal is lang ge vochten moeten worden voordat men eindelijk het vuur kon tempe ren. Men vreest echter dat onder gronds de vuurhaard zich verplaatst. Scheren van melk- en jongvee. De tijd is weer gekomen voor het scheren van melk- en jongvee. Het gebied van de Zuivelfabriek is daarvoor ingedeeld in zeven rayons. In elk rayon is één persoon die een scheermachine te zijner beschikking heeft. 1. Venray-Leunen-Veltum: P. Weijs, Steeg K 82 Leunen; 2. Heide-Veulen: Fr. Fleurkens, H 42a Veulen; 3. Ysselstelsteyn: H. Willemse, Puttenweg 39, Ysselsteyn; 4. Merselo-Overloon: H. van Hoof, M 35, Merselo; 5. Oostrum-Geijsteren-Maashees Holthees-Smakt: G. Janssen, A 27, Geijsteren; 6. Wanssum-Blitterswijk: G. Tax, B 32, Blitterswijk; 7. Oirlo-Castenray: H. Reijnders, G 26, Castenray. Zij, die hun vee willen laten sche ren, moeten dit vóór 10 October a.s. op de fabriek opgeven. Venrays Mannenkoor Het ligt iedereen nog vers in het geheugen, dat Venrays Mannenkoor de vererende uitnodiging ontving van het gemeentebestuur van Ant werpen, om daar een concert te komen verzorgen. Jammer genoeg was de plaats waar dit concert ge geven moest worden erg ongelukkig uitgezocht, doch de weinige aan wezigen welke er waren, hebben genoten en waren vol lof over het gebodene. Hier vertegenwoordigde Venrays Mannenkoor, in het buitenland ook U, inwoners van Venray. Nu doet Venrays Mannenkoor een beroep op U. Een dezer dagen zal bij U aangeklopt worden, voor een geldelijke bijdrage, in de vorm van een donateurskaart, om Venrays Mannenkoor te steunen. Dit geld is niet, zoals er velen menen, om er feestavonden van te houden of er op uit te trekken, maar om deze vereniging op muzikaal gebied nog hoger op te voeren. Toont nu ook, dat gij allen meeleeft met uwe Venrayse mannen-zangers en steunt hen als zij bij u aankloppen. Venray's Mannenkoor dankt u bij voorbaat al voor de steun, die zij van u ontvangen. Koopt uw Nylonkousen in een speciaalzaak. Koopt uw Nylonkousen bij PULS

Peel en Maas | 1953 | | pagina 1