fa. v.d Jmickhof BUITENLAND Schrijf- en Tekenartikelen voor School en Kantoor zorgt er voor Bnrgerlijke Stand Venray ADVERTENTIEN Credo Pogao-Bondsdag ,,'t Hert" geen eikels opkopen. Veeverzekering Ysselsteyn. KLOMPEN inmaak? Houdt Zondagmiddag 27 Sept. vrij voor de Rozenkean6-^edetócfvt Maat Qoóteum (Zie artikel voorpagina) wat in de stal stond. Maar men kon niet verhinderen, dat behalve de opgeslagen oogst ook verschil lende landbouwwerktuigen verloren gingen. Men kon, gezien de kracht van het vuur, zich nog gelukkig prijzen, dat het woonhuis gespaard is, al is hier veel waterschade. Voor de eigenaar is deze brand wel een harde slag. MATINÉE Zondagmorgen 20 September, om half 12, zal Venray's Harmonie een Matinée geven op'tHensëniusplein, HET VLIEGVELD IN DE MEERSELOSE PEEL Verschillende boeren wonende in de omgeving van de Crayenhut, o.a. op de boerderijen van v. Thiel, hebben van hogerhand aanzegging gekregen stukken grond niet meer opnieuw in te zaaien, voordat een dezer dagen definitief bescheid zal komen, of de grond al of niet ge gebruikt kan worden. Een en ander zou dan bestemd worden voor het nieuwe vliegveld, waarvoor ook stukken in de Mer- selosche Peel zijn aangewezen. Een dezer dagen zou over deze gehele kwestie het definitief be sluit vallen, waarbij tevens rege lingen bekend zouden worden voor schadevergoeding enz. Een officiële bevestiging van dit laatste is echter niet te krijgen. EEN NIEUWE HENSENIUS MAAR NIET MEER OP HET HENSENIUSPLEIN Waarschijnlijk ontroerd door de vele klaagzangen uit Venray, over het wegblijven van Hensenius zijn beeld, heeft de Minister van We deropbouw goedgevonden, dat aan een Maastrichtse beeldhouwer op gedragen is een ontwerp te maken van een nieuw Henseniusbeeld, als vervanging van het door oorlogs geweld verwoestte. Het nieuwe beeld zal na gereed komen echter niet meer geplaatst worden op het Henseniusplein, maar zal in een waardige entourage op do nieuwe Julianasingel een plaats vinden. CORRECTIE De meisjes-retraite in Roermond staat in de kerkberichten aange kondigd van 2629 October. Dit moet zijn van 2023 October. CROSS-COUNTRY Op Zondag 27 September zal de Landelijke Rijvereniging St Isido- dorus de jaarlijkse Cross Country houden. DE VREDEPEEL De Vredepeel-commissies zijn ver schillende stukken grond toebedeeld aan jonge boeren, die zich hiervoor hebben opgegeven. Ook voor lief hebbers uit de gemeenten Vierlings beek en Oploo, zijn stukken ge reserveerd. De Raad zal echter de eindbeslis sing houden. Meisje door stroom gedood Tijdens het wassen met een elec- trische wasmachine* is Dinsdag het 19-jarige 'meisje E. te Omlo onder stroom komen te staan en kort daarop overleden. Er viel op een gegeven moment een teil over de toevoerdraad van electriciteit waar door de draad is gebroken. Hier door kwamen teil en water onder stroom te staan waardoor het meisje getroffen werd. 17.000 dienstplichtigen werden afgekeurd. Blijkens de Memorie van Toe lichting op de begroting 1954 van Oorlog en Marine bedraagt het aantal voor de lichting 1954 inge schrevenen in totaal 82.000. Daarvan werden definitief afge keurd 17.100 dienstplichtigen, d.w.z. 21.3 pet van het aantal ingeschre ven, dat ter keuring is verschenen. HOOFD VENRAYS MULO In de vacature Revis is benoemd tot hoofd van de RK Mulo Venray de heer P. Janssen, Paterslaan. Zuid-Nederl. Zuivelbond heeft een goed jaar achter de rug. De Coöp. vereniging Zuid-Ned. Zuivelbond hield te Roermond de algemene vergadering. Over 1952 heeft de boer in dit gebied een best melkjaar gehad. De melkprijs lag boven de garantieprijs van de overheid, zo zei Voorzitter Loonen uit Oosïrum in zijn jaaroverzicht. Met enkele Brabantse inrichtin gen kregen de fabrieken te Venray en Panningen een bronzen medaille uitgereikt als succes bij de boter - keuringen. Niet de moordenaar Thans is komen vast te staan, dat de 23-jarige Hamburger, die de vorige week in Den Haag gear resteerd werd als verdacht van moord op de 15-jarige Këthe Ger- ritzma in de bossen te Kalbeek Weeze niet ver van het bekende Mariastadje Kevelaar niet schul dig is aan dit misdrijf. De man, die bij Venlo illegaal de grens passeerde, heeft van 14 tot 21 Augustus jl. voor het uitzitten een delict in de gevangenis te Offen bach gezeten, zodat spoedig zijn onschuld bewezen was. De moord vond plaats op 19 Augustus. De Duitse politie heeft intussen nog geen verdere arrestaties ver richt. Verbetering van wegen in Limburg De verbetering van de weg tussen Weert en Keipen, wordt voortgezet (f 300.000,De aanleg van toe gangswegen naar de nieuwe brug over de Maas te Venlo, wordt ter hand genomen (f 250.000,Voor enige kleinere werken in de pro vincie (o.m. de wegomlegging om Arcen) is nog f 550.000,uitge trokken. De brug over de Maas te Venlo, zal dit jaar nagenoeg worden vol tooid. Concours-Hippique te Deurne Na de fraaie successen die Deurne's Rijver. „Rust Roest" de laatste jaren binnen en buiten onze landgrenzen heeft weten te behalen, gaat thans zelf in Deurne een groot concours-hippique organiseren wel op Zondag 20 Sept. a.s. Het programma is bijzonder gevarieerd. Geluidsbarrière doorbroken Een straaljager van de Engelse basis in Elmt (Duitsland) heeft boven Roermond de geluidsbarrière weer 'ns doorbroken. Honderden mensen kwamen lijkbleek uit hun huizen rennen. Men dacht aan een ontploffing. Een massief rijksge bouw schokte als bij een aardbeving en onstuitbaar waren de geruchten, van niet ontplofte bommen tot nevenverschijnselen bij het onder zoeken van kolenlagen in Neer. Brunssums meisje spoorloos Sedert IS Augustus, is uit de ouderlijke woning te Brunssum, verdwenen de 19-jarige Francisca Littel, met medeneming van enkele kledingstukken, een damessport- rijwiel en een bewijs van Neder landerschap. Kerkrade 45.000 inwoners Het aantal inwoners van Kerk rade is gestegen tot 45.000. De 40.000ste inwoner boekte deze plaats in 1942. Na Maastricht, Heer len en Venlo is deze plaats thans de vierde gemeente van Limburg. Voor de oorlog stond zij op de 3de plaats. Zij degrageerde echter, toen Venlo in 1940 met Blerick werd vergroot. Medische hulp per vliegtuig De luitenant ter zee vlieger 2de klasse S. Wolters is Dinsdagmiddag omstreeks twee uur met een Lock heed Harpoon van het vliegveld Valkenbnrg (ZH) vertrokken om op snelle wijze medische hulp te verlenen aan een patiënt in het ziekenhuis te Heerlen. De Lockheed zette eerst koers naar Schiphol, waar een motortje voor een ijzeren long gereed stond om de worden ingeladen. Hierna vloog het toestel naar het vliegveld te Leeuwarden om de overige ap paratuur van de ijzeren long in te laden. Vervolgens vloog de Lockheed naar het vliegveld Beek bij Maas tricht, waar hij om 16.35 aankwam. Direct werd de ijzeren long in de wachtende auto van het Heerlense ziekenhuis overgeladen en daar heen vervoerd. De patiënt maakt het goed. 35e Fokveedag te Cuyk Ook dit jaar houdt de Bond van Rundveefokverenigingen „Land van Cuyk", op Donderdag 24 Sept. a.s., zijn Fokdag te Cuyk. Voor de 35ste maal vindt dan dit gebeuren plaats. Het aantal inschrijvingen is 1000. Natuurlijk zijn alle aangevoerde dieren t.b.c.-vrij. Wat de kwaliteit betreft, mogen de verwachtingen, gezien de prestaties in andere jaren, hoog gespannen zijn. Speciaal wordt dit jaar de aandacht gevestigd op de dieren met een hoge levens productie. Deze zijn in extra presta tie-klassen ingedeeld en beloven een uitzonderlijke reclame te worden voor het M.R.Y.-vee. Verder zal naast het défilé ook reeds traditionele demonstratie met groepen afstammelingen van één stier weer een van de hoogtepunten van deze fokveedag vormen. Gedemonstreerd wordt o.a. met een groep dieren van Roland 9600 S., de onlangs preferent verklaarde zoon van Stina 3's Prins 6675 S pref. 1, waarbij natuurlijk ook een keurgroep zal rondstappen. Burgemeester gaat lieen. Bij Kon. besluit is aan J. M. H. J. baron de Weichs de Wenne op zijn verzoek, met ingang van 1 December 1953, eervol ontslag ver leend als burgemeester der ge meenten Meerlo en Wanssum, met dankbetuiging voor de langdurige diensten door hem als burgemees ter bewezen. Acht series Staatsloterij De minister van Financiën ver wacht, dat in 1954 bij de Staats loterij drie series meer zullen worden uitgegeven dan in 1953, zodat er in totaal acht series zullen komen. Hij deelt dit in zijn nieuwe begroting aan de Tweede Kamer tnee. Poolse varkens te vet voor de Belgen Om de binnenlandse prijzen te remmen heeft België een begin gemaakt met een wekelijkse invoer van 700 geslachte varkens uit Nederland. Polen had een sterk concurrerend aanbod gedaan, maar voor het Belgische publiek werd de Poolse kwaliteit te vet bevonden. De regering denkt er ook aan weer tot een massale invoer van schapen vlees over te gaan, om daarmee op de andere vleessoorten prijs- drukkend te werken. Ook voor deze import komt Nederland in aanmer king. Volle aflaat bij bezoek aan Grot van Lourdes De H. Stoel heeft voor 't jaar 1954, gedurende welke het eeuwfeest van de dogma-verklaring van Maria's Onbevlekte Ontvangenis wordt ge vierd, een volle aflaat verleend aan allen, die de Grot van Lourdes be zoeken en er ter intentie van de Paus bidden. Mgr. Théas, bisschop van Tarbes en Lourdes, heeft dit bekend ge maakt in een herderlijk schrijven, dat hij tot de gelovigen heeft gericht met betrekking tot de dogma-her- denking van het volgende jaar. In zijn brief wijst de bisschop er op, dat de Verschijningen te Lourdes wel een hemelse bevestiging ge worden zijn van de uitspraak, die de Paus in 1854 gedaan had. Op grond van deze binding tussen het Vaticaan en Lourdes, meent hij dan ook, dat de H. Vader deze bij zondere gunst voor het eeuwfeest gedurende 1954 aan Lourdes be wezen heeft. Boringen in Peelgebied In de memorie van toelichting op zijn begroting voor 1954 deelt de minister van Economische Zaken aan de Tweede Kamer mede, dat na de eerste verkenningen in het Peelgebied, het bodemonderzoek in dat gebied in 'de tweede helft van 1953 zal worden begonnen. In het boorprogramma is voor 1954 een aantal diepboringen opge nomen, waarmede naar schatting een bedrag van f 1.600.000 zal zijn gemoeid. Oud kerkhof te Overloon gevonden Te Overloon waren arbeiders bezig met het uitgraven van fun damenten voor het bouwen van een bakkerij aldaar. Tijdens deze werk zaamheden stieten zij op een aantal geraamten. Van de vondst werd kennis gegeven aan de Oudheid kundige dienst die voorlopig het v/erk heeft stil gelegd. Vermoedelijk heeft men hier een oud kerkhof gevonden. De gevonden lijken zullen naar het nieuwe kerkhof van Over loon overgebracht worden. Geneeskundig onderzoek niet verplicht De Tweede Kamer heeft Donder dag besloten geen geneeskundig onderzoek voor het huwelijk ver plicht te stellen. Tandeloos Over een goede duizend jaar zul len alle tandartsen werkloos zijn. Niemand zal meer met een vals gebit lopen en kiespijn is geschie denis geworden. De kwaliteit van onze tanden gaat namelijk dusdanig achteruit, aldus professor Sogneas van de Harvard-Universiteit in Ame rika, dat de mensen over 10 eeuwen geen tanden meer zullen bezitten. De mensen van dan zullen tande loos sterven. Allemaal honderd jaar Prettig is de mededeling van een Har ward-professor die tot de slot som komt, dat onder de druk der hygiëne, de ontwikkeling der medi sche wetenschap en onder invloed van een gezonder voedingssysteem de leeftijdgrens der eerstkomende dertig jaren zeer sterk zal stijgen. Mede op grond van het feit, dat de tuberculose nagenoeg is inge damd, de zuigelingensterfte steeds verder terug loopt en men nieuwe methodes heeft uitgevonden om to taal versleten mensen nog een aan tal jaren te laten meelopen, kan reeds de generatie, die nu de veer tig nog niet is gepasseerd, komen te leven in een periode, waarin het merendeel der mensen de honderd jarige leeftijd bereiken. Verbetering en splitsing van woningen Bij verbetering en splitsing van woningen, waarvan in dé kosten door het Rijk wordt bijgedragen, vermelden wij nog eens de juiste subsidie-regeling. Verbeteringen, die meer dan f 5000 en splitsingen, die meer dan f7000 per woning kosten, komen in het algemeen niet voor premie in aan merking. De premiebedragen zijn 50 pet. van de verbeteringskosten met een maximum van 50 pet van f 2800 en 60 pet van de splitsingskosten met een maximum van 60 pet van f 3500. EMIGRATIE NAAR NIEUW- ZEELAND Mogelijkheid ook voor ongeschoolden. De Nieuw-Zeelandse autoriteiten zijn in beginsel bereid, mede dank zij de zeer gunstige ervaringen op gedaan met de Nederlandse emi granten, een zeer beperkt aantal ongeschoolden toe te laten. Deze ongeschoolden moeten op grond van hun persoonlijke kwali teiten geschikt kunnen worden geacht voor emigratie. Hierbij zal niet op de eerste plaats worden gelet op het arbeids verleden van betrokkenen, doch meer op hun physieke en geeste lijke kwaliteiten. Het is van het grootste belang, dat gegadigden „uit het harde emi grantenhout gesneden zijn." In het algemeen zullen voor deze mogelijkheid niet in aanmerking komen personen, die een bepaald handwerk uitoefenen en na verloop van enkele weken voor de verlei ding zullen bezwijken om het hun toegewezen werk te verlaten om hun eigen handwerk elders weer op te nemen, aangezien zij als onge schoolde moeten emigreren en be reid moeten zijn zo nodig zware lichamelijke arbeid in de primaire industrie in Nieuw Zeeland te verrichten. Uit hun aanvrage moet duidelijk blijken, dat zij als ongeschoolde wensen te emigreren, om als zo danig in Nieuw Zeeland gedurende tenminste 2 jaar te werken. Bovendien moeten deze onge schoolden: Ongehuwd zijn, in de leeftijd van 18 tot en met 34 jaar. Onder ongehuwd wordt in dit verband verstaan: a. ongehuwde mannen en vrouwen b. weduwen en weduwnaren zon der kinderen; c. vrouwen zonder kinderen, waar van liet huwelijk door echtscheiding ontbonden is verklaard. In het verleden moesten door de Gewestelijke Arbeidsbureaux tien tallen belangstellenden worden afgewezen, omdat zij toen niet in het emigratieschema pasten. Wil men van deze nieuwe gelegenheid gebruik maken, dan behoeft men zich slechts tot het Arbeidsbureau of tot de erkende aanmeldings kantoren te wenden, tot het ver krijgen van nadere inlichtingen. Belanghebbenden doen er verstandig aan, de aanmelding niet lang uit te stellen, aangezien de selectie op korte termijn zal plaats hebben en het vertrek voor deze groep voor lopig is vastgesteld op de eerste week van December. Korea in de U.N.O. Dinsdag j.l. is de achtste zitting van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties te New York begönnen. Ongetwijfeld zal dit een van de moeilijkste en tevens be langrijkste zittingen worden, want de hoofdschotel op het programma vormt wel de kwestie-Korea en de organisatie van de te houden vredes conferentie. Nog voor de zitting be gonnen is, waren er al moeilijkhe den, omdat Peking het concept-plan van de U.N.O. bij voorbaat heeft verworpen. Rood China is dus nu al niet erg toeschietelijk en van Chinees stand punt bezien is dat niet te verwon deren. Communistisch China is nog steeds niet toegelaten tot de U.N.O. en, heeft vooralsnog geen schijn van kans als een volwaardig part ner in de volkerenorganisatie intrede te kunnen doen. De meeste Westelijke naties zijn er tegen, want het China van Tsjang Kai-Tsjek is nog steeds lid en ten slotte kan er maar één China lid zijn. De U.N.O. had voorgesteld slechts 16 landen aan de conferentie te laten deelnemen, die aan de strijd in Korea met troepen hebben deel genomen, alsmede Rusland, als de andere partij dit wenste. Maar Pe king wil bovendien, behalve Rus land, ook India, Indonesië, Birma en Pakistan laten deelnemen. Verder willen de Chinezen een rondetafel conferentie (waar dus in feite niemand de leiding heeft, ook de U.N.O. niet), en daar wil de*Ver. Staten ook niets van weten. Verder willen de Chinesen, dat Rood-China en Noord-Korea een stem zullen krijgen in de vergade ring der U.N.O. en zo willen de communisten dus via een achter deurtje toch in de U.N.O. trachten te komen. Begrijpelijkerwijs hebben de Ver. Staten en Engeland ook hier een krachtig neen laten horen. Zodat de U.N.O. al dadelijk een zware kluif te verwerken zal krijgen. Zal het ooit zover komen, dat men het eens wordt over een definitieve vrede in Korea, als men het nu al niet eens kan worden over de samen stelling van de conferentie-leden We hebben maar heel weinig hoop... Reorganisatie in Rusland Malenkof, de nieuwe Russische dictator, heeft zijn macht opnieuw verstevigd. Na de val van Beria is aan Kroetsjef, een speciale vriend van Malenkov, de verantwoordelijke functie van eerste secretaris der partij gegeven. Zaterdag is deze benoeming bekend geworden en zodoende is de cirkel opnieuw gesloten, want naast Ma lenkov en Kroetsjef is Molotov de sterke man. Kroetsjef is al dadelijk begonnen met het nemen van maatregelen. Er is een nieuw plan voor de land bouw gepubliceerd, dat beoogt de boeren aan te sporen tot grotere productie en tot meer veeteelt. Kroetsjef heeft bij deze gelegen heid openlijk toegegeven, dat in het verleden, toen gewerkt werd vol gens een politiek op lange termijn, een zwaar industrialisatieprogram ma is ingevoerd en, dat de Sovjet- Unie niet in staat is geweest de nodige aandacht te besteden aan de landbouw. De totale veestapel is bijna 9 rnil- lioen stuks lager dan in het jaar 1928. De opbrengst aan melk en wol wordt steeds minder, ook al door de slechte verzorging der beesten. Enfin, de boeren zullen het beter hebben en de stadsbewoners zullen meer vlees en melk krijgen. Zoals bekend, heeft Malenkov de Russische bevolking onlangs een verhoging van de levensstandaard beloofd binnen twee of drie jaar. van 11 t.m. 17 September 1953 GEBOREN: Hovens Franciscus H.M., Leeuwstr. 3 Rumen Paulus M.W.M., St. Odastr. 6 Alberts Johannes H. J., Bergen Reijnders Oda, Laagriebroek K 49 Peeters Aloysius, Merselo M 118a Thielen Allegonda, Henseniusstr. 19 van Lierop Coenraad, Vel turn LT" Hendriks Gerarda, Vierlingsbeek OVERLEDEN: Timmers Adriana, echtgenoot van van Helden Hubertus, oud 45 jaar, Merselo. Jenneskens Hendrika, wed. van Claessens Antoon, 77 jaar, St. Ser- vatiusweg, Heijnen Gerardus A. H„ 30 jaar.. Oostrum. ONDERTROUWD: Cox Pieter H. W., 26 jr, landb., Meerlo en Janssen Paulina J. G., 26 jr, Veulen. Arts Johannes A., 39 jr, landb St. Anthonis en Janssen Gertruda J„ 27 jr, Oostrum. van Elferen Leonardus M., 29 jr, kassier boerenleenbank, Oploo en Schaeffers Margaretha P. M„ 24 jr, Schoolstraat. Martens Jacobus J., 23 jr, elec- triciën, Leunen en Kemmelings Johanna A., 20 jr, Oirlo. GETROUWD: Fontein Hendricus J. E., 26 jaar, kruidenier te Borculo en Berkens Louisa G. P. E., 33 jr, Patersstraat. ONDERTROUWD: Gré Schaeffers en Leo van Elferen De huwelijksinzegening zal plaats vinden op Dinsdag 13 October a.s. om 10 uur in de Parochiekerk van St. Petrus Banden te Venray. Venray, Schoolstraat 3 Oploo, Grotestraat 12 Receptie van 12 uur Schoolstraat3, Venray. Heden riep O. L. Heer plotse ling tot Zich, gesterkt door het H. Oliesel, mijn lieve vrouw en moeder, onze dochter, zuster en behuwdzuster Josephine Maria Antonia Vullinghs echtgenote van Wilhelm Hubert Kremer Dierenarts in de leeftijd van 25 jaar. Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in het H. Misoffer en in Uwe gebeden aan. Venray: W. H. KREMER MARIANNEKE Sevenum: FAM. VULLINGHS Vaals: FAM. KREMER Venray, 16 Sept. 1953 Patersstraat 19 De plechtige Requiemmis ge volgd door de begrafenis zal plaats hebben op Zaterdag 19 September a.s. om 10.30 uur in de Parochiekerk van St. Petrus Banden te Venray. Bijeenkomst Patersstraat 19 om 10.15 uur. Aan allen, die hulp en medewer king verleenden tot het welslagen van de Credo Pugno-Bondsdag, onze hartelijke dank, ook namens het Afd.bestuur van Credo Pugno. Het Comité Premiebetaling Zondag 20 September na de Hoog mis bij E. Nellen, Heide. Premie 7, pet., pinken 7, pet. Het Bestuur Onderlinge PaaideMuetzeketiHg VENRAY. De algemene schatting der paarden zal plaats hebben als volgt Maandag 21 September: nm. van 15 uur te Merselo. Dinsdag 22 September: vm. van 911 uur te Leunen bij de kerk; nm. Van 14 uur aan de Heide. Woensdag 23 September: vm. van 811 uur in het Dorp; nm. van 1.304 uur te Lull; nm. van 4.306 uur te Oostrum. Donderdag 24 September: vm. van 811.30 te Oirlo; nm. van 1.30—3.30 uur te Klein Oirlo bij Verheijen; nm. van 45 uur bij de kerk te Castenray; nm. van 5—6 uur te Castenray bij Geerets. Vrijdag 25 September: nm. van 12.30 a.h. Overbroek. nm. van 46 aan het Veulen bij van Gassel. Zaterdag 26 September: van 9.3011.30 te Peelplan Zuid bij de schuur van de Grontmij; nm. van 1.305 te Ysselsteyn bij de Boerenbond. Telkens op de bekende plaatsen. De leden worden verzocht de boekjes mede te brengen. HET BESTUUR. Notaris Pluymaekers te Venray zal op Maandag 21 September 1953 nm. 4 uur, in café Schellen te Venray, Henseniusstraat 13, publiek verkopen om uit onverdeeldheid te geraken: Gemeente Venray. Het pand aan de Marktstraat no. 2 waarin gevestigd het Café-Restaurant zeer gunstig gelegen in de kom van het dorp, Sectie C no. 5305, groot 3.50 are. Het pand bevat beneden grote koffiekamer en vergaderzaal, keu ken en kelders. Op de bovenver dieping 9 kamers, en bergruimte. De aanvaarding kan geschieden na betaling van de kooppenningen in genot der huur, welke is vast gesteld op f 27.25 per week, op 21 December 1953. De Gemeente Venray zal dit seizoen Premiebetaling a.s. Zondag na de Hoogmis in zaal Janssen. Premie bedraagt 7, pet. Het Bestuur H.H. Aquariumhouders Wij hebben voorradig mooie tro pische visjes en planten, goudvis sen, tubifex, watervlooien (gedr.) en alle ander visvoer. Verder pr. sort, aquariaverwarmers, lavasteen flagstone, marmerslag, gekleurd glassteen, kurkschors, enz. Tropische visjes worden alleen verkocht Zaterdags tussen 2 en4u. Aanbevelend, Muysers-Eyssen, Venray Langstraat 28 Telefoon 756 GEVONDEN korte heren-regenjas en bril M. van Meijel, Leunseweg 29. Biedt zich aan net meisje 18 jaar voor 1 Oct., liefst in burgergezin. A. Cornelissen, C 117 Overloon. Biedt zich aan meisje 17 j. voor overdag Willemstraat 8. GEVRAAGD boerenknecht PI. Janssen, Gouden Leeuw. GEVRAAGD net meisje 15-18 jaar voor halve dagen, als hulp in de huishouding. Deken Thielenstraat 11, Venray. VERLOREN dameshorloge merk „Oris" in Venray of Blitterswijck of inde bus VenrayVenlo. De eerlijke vin der wordt verzocht deze tegen be loning terug te bezorgen bij J. Kuijpers, Blitterswijck. Wie ruilt noodwoning te Venlo omgeving Ziekenhuis te gen noodwoning te Venray. Brieven onder nr. 179 bureau van dit blad. alle soorten HET WARENHUIS Hofstraat 10 fa. Th. Pouwels Zn. Te koop 2 beste bijna voldr. vaarzen keuze uit 4, guste koe (A stal) Chr. Kessels, Merselo. Te koop een kachel (Tijger) en herenfiets Kruisstraat 18. Te koop 5 biggen M. Hagens, Veulen H 20. Te koop drachtige vaars 22 Sept. voldr., beste melklijsten ter inzage, A stal. G. Pouwels, Servatiusweg 10. Te koop zwart geëmail. kamerkachel Mgr. Nolensstraat 3. Te koop 2 1'/Jarige ruins luxe en Belg. van Kempen, Erica, Veulen. Te koop 2 vaarzen eind Sept. voldr. A stal J. Willems, Zandhoek E 73a, Oirlo. Te koop 2 dragende vaarzen voldr. 27 Sept. en 3 Oct. A stal. J. Joosten, C 19 Oostrum. Komt U iets tekort voor de Bel 566 en alles wordt bezorgd. HET WARENHUIS Hofstraat 10 fa. Th. Pouwels Zn.

Peel en Maas | 1953 | | pagina 2