Venrays nieuwe Raad vergaderde SS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN $gX Ontwikkeling en Ontspanning BUITENLAND Het llandelsavondooderwijs STEUNT HET ORGELFONDS ORGELHOEKJE VIER BN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS Wethouders gekozen Toekomstplannen Zoals in heel Nederland de ge meenteraden bijeenkwamen om het Dagelijks Bestuur der Gemeente te kiezen, zo kwam ook de Venrayse Raad Dinsdag, onder meer dan gewone publieke belangstelling, bijeen om het nieuwe College van Wethouders te kiezen. Voordat de Raad echter aan dit gewichtige agendapunt begon, vond eerst de begroeting plaats van de nieuwe Raadsleden de heren Ver heugen, Veraart, van Dijk, van Boven en van der Sterren. Alle Raadsleden legde in handen van de Voorzitter de gebruikelijke eed af. Wintels uit het strijdperk. In de vacature Reintjes kreeg de heer van Boven 9 stemmen, H. Janssen 2, van Haaren 3, Oden- hoven 1 en Verheugen 2 stemmen. Hoewel de stemmen hier dus meer verdeeld lagen, wist de heer van Boven de eerste maal reeds de wet houderezetel te veroveren. Wethouder van Boven sprak zijn dank uit voor de verkiezing, die hij zag als een erkenning van de ar beidersstand. Landbouvvcommissie Waren de heren het dus al direct eens over de wethouders, over de mee accoord gaan, mits dat woordje „korte termijn" ook inderdaad zal worden toegepast en dat het niet meer voor zal komen, dat mensen 1 a I1/? jaar moeten wachten. De heer VAN HAAREN vroeg zich af, of de Minister wel wat te zeggen had over dit Raadsbesluit. De VOORZITTER las dan het ministeriële schrijven voor, waarin dan ook letterlijk stond, dat alle aanvragen op korte termijn zouden worden voldaan. Men kan tegen deze beslissing reclameren, als alleen de Minister geweigerd had dit Raadsbesluit te erkennen. Maar 30 jaren ^a^ofvoS Voordal de VOORZITTER eeri bouwaangelegenheden was men het j te d0en. Bovendien is 1,011/lnn mrnr har nior ir\ niroot none inleiding wilde houden over het niet zo direct eens. bestuursbeleid voor de komende vijf Hier volgt de uitslag: H. Janssen van Haaren van Dijk Steeghs Maas Blanco jaren, was het hem een behoeftewismans een woord van gelukwens te spre- j Houben ken tot de heer Pubben, die nu 30 t Van der Sterren jaren Raadslid der gemeente Venray is, waarvan 24 als wethouder. De VOORZITTER prees de heer Pubben om zijn veel en goed werk in het belang van de gemeente verricht, vooral op het gebied van landbouw, ontginning en bebossing, terreinen, waarop de heer Pubben deskundig was als weinig andere en waarop naar zijn adviezen gaarne geluisterd en gehandeld werd. Ook op ander terrein, zoals ontsluiting en aanleg van wegen, marktwezen, rioolaanleg, electriciteit en vele andere had hij een werkzaam aan deel, terwijl hij als Voorzitter van de Com. van Landbouwaangelegen- heden, belangrijke besluiten mee hielp voorbereiden. Ook buiten de Raad, als bestuurs lid van Waterschap, bestuurslid Vredepeelcommissie, lid van de Commissie van Toezicht op het Landbouwonderwijs, bestuurslid vd. Zuivelfabriek, bestuurslid van de L.L.T.B. en vele andere organisaties heeft hij de boerenbelangen vooral gediend en de sociale en economi sche positie van deze stand mee helpen verbeteren. Persoonlijk wilde de VOORZIT TER hem nog eens speciaal danken voor de steun en medewerking, die hij van de heer Pubben mocht krijgen in de zo moeilijke bestuurs jaren onder de oorlog. Ook voor de periode, dat de heer Pubben ingevallen was als loco- burgemeester, had de Voorzitter niets dan lof voor de grote toe wijding waarmede ook deze taak werd vervuld. Precaire financiën Zich verder richtend tot de leden van de Raad, wenste de VOOR ZITTER hen geluk met hun uitver kiezing. Hij bracht dank aan de oude leden van de Raad voor hun werk en had een speciaal woord van dank voor de afgetreden wethouders. Nog vele verlangens moeten worden vervuld, aldus spreker, en dat terwijl de financiële toestand van de gemeente uiterst precair is. Is daar enerzijds de oorlog de schuld van, anderzijds zijn de kapi taalsinvesteringen op verschillend terrein na de oorlog buitengewoon groot geweest. De financiële toestand te klaren zal een der zwaarste opgaven zijn van de thans zittende Raad. Doch daarnaast vragen ook weer vele andere onderwerpen oplossing en studie. Zo werd door spreker het onderwijs genoemd, waarbij ver schillende scholen nog om uitbrei ding en vernieuwing vragen. Daarnaast moeten gymnastiek zalen worden gebouwd, terwijl voor het kleuteronderwijs een oplossing gevonden zal moeten worden. Voor de jeugdzorg zal met de geestelijke overheid expansiemo gelijkheid gezocht moeten worden. De wegen en straten vragen om vernieuwing, verbetering en uit breiding, riolering moet veranderen, een recreatieoord gesticht. Voor de wederopbouw zijn uit breidingsplannen nodig, om de groei van Venray zo goed mogelijk op te vangen. Ontginningsplannen van de Heidse Peel staan op het programma en de industrialisatie zal ieders aandacht vragen. De toestand van onze gemeente is uiterst zorgwekkend en het zal voor de Raad een zware opgave zijn om al deze problemen de juiste op lossing te vinden. Spreker sprak echter de hoop uit, dat in de komende 5 jaren toch veel in het belang van de Gemeente zou tot stand gebracht worden. Daar voor was nodig de onmisbare zegen van Hierboven en eendrachtige samenwerking tussen de leden van de Raad. En met die wens besloot de VOORZITTER zijn rede. Wethoudersverkiezing De wethoudersverkiezing verliep vlot. In de vacature Pubben, kreeg de heer Pubben 16 stemmen, terwijl er 1 blanco was uitgebracht. Hier mede was het Raaddslid Pubben dus al direct omgetoverd in Wethouder Pubben. In de vacature Wintels kreeg de heer Wintels 13 stemmen, de heer van Haaren 1, Fr Janssen 1 en 2 blanco. Hier kwam dus Wethouder i het ook zo, dat de Minister nog 1 altijd de cessie van de betrokkene c op de Gemeente moet erkennen en c doet hij dat niet, dan is er ook l weinig aan te doen. De ministeriële brief geeft echter toch wel een 4 optimistische kijk op de zaak en l VOORZITTER meende dan ook, dat 3de lange wachttijden voor goed czullen verdwijnen. Hoewel dit optimisme door verschillende leden In de eerste ronde werd dus de J van de Raad niet gedeeld wordt heer Wismans gekozen, in de 2e de j legt men zich neer bij de voldongen heer Houben en in de 3e de heer1'"1'"" 11 7 4 7 1 4 3 6 3 Steeghs. Commissie van Openbare werken Weer gingen de stembriefjes rond» ditmaal voor de Commissie van Openbare werken. Hiervan was de uitslag: Fr. Janssen 15 x de Bruyn 14 x Odenhoven 5 9 Derks 2 2 Veraart 1 1 H. Janssen 3 2 Maas 1 x van Haaren 4 2 Steeghs 1 x Verheugen 2 1 In de eerste ronde werden ge kozen de heren Fr. Janssen en de Bruyn, in de tweede ronde de heer Odenhoven. Industrialisatie-commissie Aangezien B. en W. waarschijnlijk zelf reeds heeft bemerkt, dat de oude industrialisatie-commissie wei nig om het lijf had, wil zij een commissie van bijstand instellen met de schone naam „Commissie tot bevordering van de industriali satie". De Raad had daar vrede mee, al sprak de heer Fr. JANSSEN wel de hoop uit, dat deze naamsver andering tevens zou betekenen, dat hiervan iets meer uit zal gaan. De oude commissie heeft 2, 3 maal vergaderd en is toen een rustige dood gestorven. Zo heeft men hier niets aan. De keuze van deze commissie ging vlot: Fr. Janssen 15, Oden hoven 1, van Haaren 10, Veraart 3, de Bruijn 14, Wismans 2, Derks 2, Verheugen 1, H. Janssen 2, Steeghs I. In de eerste ronde werden dus direct gekozen de heren Fr. Janssen, de Bruijn en van Haaren. Commissie van georganiseerd overleg En dan was er nog tenslotte de Commissie van georganiseerd over leg, die ook in een ronde tot stand kwam. Hiervan was de uitslag: Verheugen 5, Houben 1, de Bruijn 12, Fr. Janssen 13, van Haaren 11, H. Janssen 2, Veraart 3, Derks 1, blanco 1. Zodat dus ook hier de heren Fr. Janssen, de Bruijn en van Haaren deze commissie vormen. Armbestuur Bij het Burgerlijk Armbestuur was aan de beurt van aftreden de heer J. Ariaens, die direct herkies baar was. Op de voordracht kwam dan ook zijn naam voor met die van J. vd. Tillaart. J. Ariaens werd door de Raad met 12 stemmen herkozen. Financiering Herbouw In Juni besloot de Raad een regeling te treffen, waarbij aan mensen die herbouwen moeten een voorschot wordt gegeven op de Rijksfinanciering, zodat dus de tijd overbrugt wordt tussen de aanvrage om die Rijkssleun en de toekenning hiervan. Een tijd die soms nog al lang duurt. Dat voorschot zou ge geven worden tegen betrekkelijk lage rente, maar de betrokkene moest dan zijn aanspraak op het Rijk overdragen aan de Gemeente, Ged. Staten hebben nu de bood schap gestuurd met dit raadsbesluit niet accoord te kunnen gaan, omdat de Minister o.a. heeft medegedeeld, dat hij tegen die cessie zal zijn. Bovendien zegt dezelfde Minister voor 1954 gelden uitgetrokken te hehben voor de financiering van 10.000 herbouwgevallen, waardoor te verwachten is, dat aan alle aan vragen op korte termijn kan worden voldaan. De heer Fr. JANSSEN vond het ministeriële antwoord heel diplo matiek. 10.000 herbouwgevallen klinkt heel mooi, maar spreker had liever bedragen gezien. Hij kan er feiten. Scholen De gemeente Horst heeft de rekening ingediend voor het bezoe ken van Venrayse leerlingen aan de Landbouwwinterschool in Horst. Over 1952 is dat f 603.79, over 1952/1953 f 422.01. De begroting werd z.h.st. in die zin gewijzigd, dat deze bedragen kunnen worden betaald. Woningbouw Verder vroegen B. en W. verlof de aanvragen om Rijkssteun in te mogen dienen voor de 58 woning wetwoningen die de Gemeente gaat bouwen. Namelijk 40 in Venray, 16 in Leunen en 2 in Merselo. Deze worden gebouwd door Ons Limburg en de exploitatie hiervan komt in handen van de Woningver. St.Oda. De Raad ging er mee accoord, nadat de VOORZITTER op een vraag van de heer Fr. JANSSEN geantwoord had, dat de plannen voor de bouw van 39 particulieren woningen reeds lang ingediend waren. Uitbreidingsplan Oostrum Voor de Rondvraag waren geen liefhebbers als de heer DERKS, die wou weten hoe het stond met het uitbreidingsplan van Oostrum. De VOORZITTER wist te vertel len, dat dit al uit Maastricht terug was en eerstdaags in de Commissie van Openbare Werken behandeld zal worden, waarna dé Raad het ter goedkeuring krijgt. En dat was het dan voor vandaag, Met nieuwe moed kunnen we aan de volgende vijf jaren beginnen. Het gaat weer zo zacht j ens op de herfst aan, de tijd, waarop o.a. Ontwikkeling en Ontspanning ge woon is haar programma voor het komende seizoen openbaar en bekend te maken. Zo zal dat ook nu gebeuren, maar., En over dat „maar", daar nu over. Op de eerste plaats is het oude bestuur afgetreden en heeft haar taak overgedragen aan nieuwe krachten die zich gedurende de laatste weken beraden hebben over richtlijnen, die O. en O. in de toe komst moet volgen. Want al is het zo, dat men tot in de verre omtrek Venray benijd om zijn O. en O.-avonden, in Venray zelf was daarop wel enige critiek. De toestanden van direct na de oorlog, toen de meeste verenigingen niet in staat waren zelf uitvoeringen of spreekbeurten te geven, een gemis, waarin toen O. en O. heeft voorzien door op allerlei terrein uitvoeringen en lezingen te geven, zijn intussen weer geheel gewijzigd. Want de jaarlijkse opvoeringen van verschillende verenigingen zijn reeds lang terug en lezingen worden in het winterseizoen vooral ook weer van verschillende zijden verzorgd Moest men daarom maar met O. en O. ophouden Zo sterk heeft niemand zich ooit uitgedrukt, want er zijn terreinen in overvloed, waarop weer de andere verenigingen zich niet begeven. We denken aan een ballet-avond, aan een concert-avond en nog zoveel andere „grote" avonden, die we bij O. en O. hebben meegemaakt. In de beperking toont zich de meester en dit is ook het leidmotief geweest van het nieuwe bestuur, dat besloten heeft 't aantal avonden van O. en O. terug te brengen van 1214 stuks, en van 45 stuks. Door O. en O. zullen dus in de toekomst alleen „grote" avonden worden. Zo wordt gedacht aan b.v. een Fritz Hirsch operette, aan het Residentie-orkest, aan een Zuid- Nederlandse toneelgroep aan een balletavond e.d., maar over de op stelling van het programma be slissen de leden. Het is n.l. zo, dat een enquête ge houden wordt, welke soort avonden men prefereert en men kan een keuze doen uit 6 of 7 onderwerpen. De meeste stemmen gelden en aan de hand van die enquête zal dan een programma worden samen gesteld. Waarbij natuurlijk niet uit het oog verloren mag worden, dat ook hier weer rekening moet worden gehouden met de verschillende mo gelijkheden. En een van die mogelijk heden is zeker wel de financiële toestand. Wanneer er 4 of 5 grote avonden moeten worden georganiseerd, dan kosten deze practisch evenveel als 12 andere en zo is men dus ge dwongen om dezelfde contributie te handhaven van vroeger nl. f 10 per seizoen. Blijken er niet voldoende lief hebbers te zijn, dan zal O. en O. zich nog meer moeten beperken en misschien zelfs moeten ophouden met haar werk. Dat zou jammer zijn. Want we zeiden boven al, dat vele andere, zelfs grotere plaatsen ons benijden om deze vereniging, die in de afge lopen jaren toch veel moois en goeds naar Venray heeft gebracht en die de bezoekers toch menig genotvolle avond heeft bezorgd. Het zou een verarming zijn van het Venrayse leven, indien O. en O. haar werk door gebrek aan financiën zou moeten neerleggen. Het is dus zaak, dat zo spoedig mogelijk liefhebbers voor deze avonden zich opgeven, Men kan op de ontvangen enquête- kaarten die willekeurig zijn rond- het gestuurd, reeds intekenen en zich verder bovendien opgeven aan het bureau van dit blad. Een en ander liefst voor 15 Sept. a.s. Daarna hoopt O. en O. U dan zo spoedig mogelijk haar verdere plan nen te kunnen mededelen. Dus voor 15 Sept. a.s. opgeven als lid, en de enquête-kaart terug zenden. KOREA Tijdens de zitting van de Algemene Vergadering van de Verenigde Na ties heeft India te kennen gegeven, dat zijn land er niet langer prijs opstelt deel te nemen aan de confe rentie over Korea. Deze mededeling van India werd door de Algemene Vergadering met een ovatie ont vangen. Met dit besluit is een netelige kwestie van de baan geschoven, welke een opstakel vormde voor de conferentie van India over Korea Van de beginne af heeft Amerika op het standpunt gestaan, dat deel neming van India aan de con f eren tie niet gewenst was. De Engelsen daarentegen stonden met het Gemenebest, de Arabische en Aziatische groep en de commu nistische landen tegenover Amerika. Engeland wilde India wel zien aan zitten aan de conferentietafel. De verklaring, welke Amerika ge geven heeft voor de uitsluiting van India, is in sommige opzichten niet meer dan logisch. De Amerikanen willen een vlotte conferentie, welke het mogelijk maakt op korte termijn overeen stemming te bereiken over Korea. Zij waren dus gekant tegen een uitgebreide agenda en deze zou er zeker gekomen zijn, indien India aan de conferentie had deelgeno men. Amerika wenst alleen te spre ken over Korea. Alhoewel toegegeven moet wor den, dat op deze wijze snel beslui ten genomen kunnen worden ten aanzien van Korea, is het de vraag of met uitsluitend overleg over dit land een afdoende oplossing ge vonden kan worden voor de moei lijkheden. De opvatting van India, dat geen practische resultaten verkregen kunnen worden, zolang communis tisch China nog niet tot de Ver enigde Naties is toegelaten, geeft een van de hindernissen weer, welke een afdoende regeling betreffende Korea in de weg staan. Uit het feit, dat de Engelsen wel een conferentie op ruime basis wil len, blijkt, dat hun belangen in het verre Oosten anders liggen dan voor Amerika. In deze aangelegenheid, die eigenlijk het hele Westen aangaat, valt dit verschil van visie op be langen, welke toch in feite gemeen schappelijk zijn, te betreuren. Bij deze situatie lijkt het haast uitgesloten, dat een conferentie over Korea tot bevredigende resul taten kan leiden. Zolang immers het Westen geen gezameljjk stand punt weet te formuleren, zal de hereniging van Noord-en Zuid-Korea welke gezien moet worden als De bedoeling van hef Handels- avondonderwijs is om aan FLINKE jonge mensen, die overdag in een of andere betrekking of thuis in de zaak van hun ouders werkzaam moeten zijn, de kans te geven zich nog verder te ontwikkelen, 'n Ont wikkeling die zij later als ze groot geworden zijn, zo hard nodig zullen hebben om in de moderne maat schappij te kunnen slagen. In 't verleden heeft de regering de gelegenheid geboden 3- en 5-j. Handelsavondscholen op te richten. Zij gaf en geeft daartoe ruime subsidies om zodoende aan de studielustigen de kans te geven zich te ontwikkelen zonder dat dit hem of haar veel geld gaat kosten. De lesgelden op deze Handels avondscholen zijn dan ook ZEER laag en kunnen voor niemand een bezwaar zijn. Het Bestuur van de Venrayse Middenstand heeft 't belang van een dergelijke school reeds 25 jaren geleden ingezien en is tot oprich ting ervan overgegaan. Momenteel zien meerdere plaatsen het nut van een dergelijke school in, maar moeten meestal van Regeringswege teleurgesteld worden in verband met ,,'sLands financiën". Pas enkele jaren geleden is een naburige plaats er in geslaagd, na héél, héél veel moeite 'n Handelsavondschool rijk te worden, waarop men aldaar, terecht, trots is. Waarvoor op 't ogenblik „gevoch ten" moet worden bezit Venray, zoals gezegd, echter al meer dan 25 jaren. Uiteraard worden de lessen aan dergelijke scholen gegeven in de avonduren en wel gedurende pl.m, 40 lesweken. Iedere week ontvangen de leerlingen 12 uren les t.w. Gods dienst- en Maatschappijleer, Ned. Taal en Correspondentie, Boekhou den, Handelsrekenen, Duitse Taal en Correspondentie. Bedrijfsleer, Handelskennis en Wetskennis. In één woord dus alles wat de adspi- rant-zakenman later nodig heeft om als leider van een bedrijf te kunnen slagen. Maar niet alleen toakomstige Middenstanders, ook jonge Landbouwers en jonge Arbei ders kunnen van deze lessen, tegen 't zelfde geringe lesgeld, profiteren. Aangezien de opleiding 3-jarig is kan de stof in de breedte behan deld worden en niet „gestoomd' te worden om het examenprogram ma afgewerkt te krijgen. Neen, er kan heel vaak nog meer gegeven Verantwoording Vorig bedrag f 14591.16 Orgelbusjes Leunseweg, Oude Oostrumseweg. f 14.84 Hiept en Beekweg f 26.20 Gasstraat Heuvelstraat f 9.74 Nolenstr. Ch. Ruysstr. Kard. v. Rossumstr. f 9.36 Brukske, Servatiusw. f 77.98 N.N. een orgelpijp f 100.00 N.N. een orgelpijp p. g. f 50.00 R. K. Sigarenwinkeliers een orgrlpijpje f 15.00 Filmclub Maasheseweg f 3.80 Totaal f 14898.08 Zoals U ziet heeft Orgelhoekjes- schrijver zijn taak weer hervat. Ook tijdens de vacantie bleven de bijdra gen toevloeien. Nochtans hebben we de 15 mille niet gehaald, maar wel dicht be naderd. 't Seizoen van feesten enkermis sen is nu weer voorbij. Wij hopen dat er nu weer iets overschiet voor het Orgelfonds. Wie begint met de f15000 vol te maken Bouwt allen mee aan Uw orgel! Gironummer 576604 Orgelfonds Venray de oplossing voor alle moeilijk heden wel niet tot stand komen. WEST-DUITSLAND De Russen schijnen de laatste tijd minder zeker van een overwin ning van de hun welgezinde par tijen bij de verkiezingen in West- Duitsland dan enige tijd geleden. Naast de verschillende nota's, waarmede het Kremlin heeft willen aantonen ernst te maken met de hereniging van Duitsland, hebben zij kort voor de verkiezingen een legertje rode agitators op West- Duitsland losgelaten. Weliswaar is een deel van de oproerkraaiers niet verder geko men dan enige interneringskampen bij de zonegrens. Maar ongetwijfeld zullen er nog genoeg communistische onruststo kers in de Bondsrepubliek zijn binnengedrongen En zij zullen niet nalaten al hun invloed aan te wenden om een her kiezing van Adenauer te voorko men. Verwacht kan echter worden, dat Wést-Duitsers na de gebeurtenis sen van 17 Juni weinig oor zullen hebben voor de heilsbeloften van Moskou. Ernstiger moet ongetwijfeld ge acht worden het politiek gemanoe- vreér het duitse eenvaksverbond. Zoals bekend is, heeft de socia listische kern van deze vakcentrale waarin ook katholieken en protes tanten georganiseerd zijn, felle en onbeschaamde aanvallen gedaan op de regering Adenauer. Vele aangeslotenen bij het Een heidsvakverbond zijn daardoor de kluts kwijt geraakt en hebben zich voorgenomen het advies van hun vakbondsleiders aangaande de ver kiezingen op te volgen. Gelukkig heeft het episcopaat de katholieken aangespoord zich niet te laten verleiden, maar principieel te stemmen. Dit bisschoppelijk vermaan be tekent voor de katholieke West- Duitsers, die hun eigen katholieke organisatie bezitten, een vertrouw de vingerwijzing bij de verkiezin gen. Het staat echter nog te bezien, of de overige kiezers in Westduits- land de politieke bedoelingen van de Eenheidsvakbeweging zullen hebben doorzien. Want deze verkiezingen zullen uitmaken, of de Bondsrepubliek de reeds ingeslagen weg naar 't westen zal blijven volgen, of dat een nieuwe, naar het Oosten gerichte koers wordt ingeslagen. worden dan precies voor 't exa men geeist wordt. Geen wonder, dat de leerlingen na deze 3 jaren heel gerust hun examen kunnen maken, temeer waar dit examen wordt afgenomen in eigen, vertrouwde omgeving en door eigen leraren, uiteraard onder toezicht van, door de Minister van O. K. en W. benoemde gecommit teerden. Bovendien heeft 'n degelijke 3 jarige opleiding nog het voordeel dat de leerlingen heel weinig huis werk meekrijgen, aangezien de toepassing van 't geleerde heel vaak in school, onder toezicht van de betrokken leraar, kan gemaakt wor den, hetgeen voor de leerlingen een groot voordeel genoemd kan worden, aangezien eventuele moeilijkheden gevraagd en besproken kunnen worden, Ten overvloede zij nog opgemerkt dat bedoelde examens reeds in 't voorjaar gehouden worden, zodat de geslaagden reeds eind Mei-be gin Juni het diploma in de zak heb ben en niet gedwongen worden in "t heetst van de zomer te moeten .blokken" voor een examen. OUDERS, wilt U uw jongen of uw meisje iets meegeven voor het latere leven, wat U niet veel geld gaat kosten, laat Uw kind dan in- schijven als leerling van de Handels avondschool van de Venrayse Mid denstand! Ogenblikkelijk zal het hiertegen .misschien bezwaren in brengen, maar later ls 'tgroot ge worden zal zijn, zal 'ter de vruchten van plukken en zal het U dankbaar zijn. LEEST achterstaande advertentie en neemt een besluit! Komende week wordt met de lessen begon nen. Zorgt dat Uw kind erbij is! Nieuws uit Venray en Omgeving ZONDAGSDIENST Doktoren Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur H. VAN DEN HOMBERGH Oostsingel 6 Telefoon 393 Alléén voor spoedgevallen Visites moeten aangevraagd worden voor 12 uur. GROENE KRUIS VENRAY MAANDAG 14 September: Kleuterbureau DONDERDAG a.s.: Consultatiebureau voor zuigelingen UIT DE KOM. VOLKS-CONCERT Morgen Zondag, des avonds om 8 uur, zal de fanfare „de Peelklan- ken" uit Ysselsteyn een concert geven op de Markt. POLYHYMNIA Gezien het grote succes vorig jaar, zal het gemeng koor Polyhymnia, naar wij vernemen, ook dit jaar op haar traditionele uitvoeringsavond Tweede Kerstdag, weer een ope rette brengen. De thans in studie genomen operette is een vlot en charmant spel gebasseerd op fragmenten uit de operettes Der Graf von Luxem burg en Der Zigeunerbaron, en zal even als het vorig jaar uit Neder landse spreektekst, en orginele zang bestaan. Het prettige element in deze ope rette is, dat er niet slechts één ver haal in deze operette is, waarom zich alles afspeelt, doch dat naast het hoofdmotief, zich ook andere romances afspelen welke op som mige momenten tot de dolste situ aties aanleiding geven. Ook de speelduur is thans tot een flinke proportie opgevoerd, het geen wel blijkt uit het libretto, het welk een dubbele omvang heeft tegenover het vorig jaar. Uit alles blijkt wel dat er thans een operette van formaat in studie is genomen, welke het zeker de moeite waard maakt Polyhymnia in het oog te houden.

Peel en Maas | 1953 | | pagina 1