„De# Cu D.W. Corsetten D.W. Bis T.T. Assen T.T. Assen 21 4 Morgen Mcmisa-collecte ADVERTENTIËN Wandelclub Pfeiffercorps Verkoop van rogge op stam Nylon-reclame Prachtsortering Tenten te hnnr cy \,leanlnq Vacantieweek K.LB. Piccoéo Klieutas Geen. uxmc/A.... nxE is cro A etui Coervzn- c7£crcctac/<e£ó! P. van Opbergen Garage Derksen Overall's /V/£F lOP£A/ ror m£n m uóoer/ MMR PJD/6 6N0ND/G NAZI EN 70AIS T 8£Umr oooe: POELS' Rijwielhandel Onderl. Paardenverzekering de Communie Kersen te koop 'n («t| Proi Heden wordt in Venray aan de kerkdeuren gecollecteerd voor de Memisa, d.w.z. de Medische-Missie- actie. Het gaat om een zeer belang rijk goed: het bevorderen van de gezondheid en het genezen van de verschrikkelijke ziekten van de in heemse volkeren, opdat zij daardoor meer ontvankelijk worden voor ons H. Geloof. De tegenwoordige Paus schreef in zijn grote Missie-encycliek: on getwijfeld zijn het deze belangrijke werken van liefdadigheid (zieken huizen enz.) welke een buitengewone invloed uitoefenen op het hart van de ongelovigen en hen voorbereiden en aanlokken tot het aanvaarden van het Christelijk geloof en de be leving van Zijn zedeleer". Maar de uitzending van artsen vroedvrouwen en verpleegsters naar de Missielanden, en het verstrekken van medicijnen, verbandmiddelen, instrumenten kosten geld, veel geld. vooral in de tegenwoordige tijd. En toch is dit nodig Steunt dus daar om de Memisa Toediening H. Vormsel Na 3 jaren zal binnenkort Mgr. G. Lemmens het H. Vormsel toe komen dienen in het Dekenaat Venray. Het programma luidt als volgt 3 Juli Venray en Heijde. 8 Juli Oostrum, Oirlo, Castenray. 10 Juli Merselo en Ysselsteyn. 21 Juli Geijsteren, Wanssum, Blit terswijck. 23 Juli Veulen. Leunen. Smakt. H. Kindsheid In de komende weken wordt de contributie voor de H. Kindsheid opgehaald. Men kan met de zelatrice afspreken om de contributie niet in eens, maar bij gedeelten te betalen, dit is om de grote gezinnen tegemoet te komen. Er zijn tegen woordig moeders die tegen de zelatrice zeggen dat zij met de H. Kindsheid niet meer meedoen. Die moeten dan eerst maar eens lezen wat elders in dit blad hier over te lezen staat. Een moeder moest geen rust hebben zolang haar kinderen geen goede ieden van de H. Kindsheid zijn. Een moeder moet haar kinderen missie liefde bijbrengen. Triduum voor jongens Het is de bedoeling, dat de jon gens vandaag allemaal komen biechten, anders is het maar half werk. Ze kunnen vandaag vanaf 3 uur komen biechten in de Parochie kerk bij de predikant, Pater Ran- dulf, na half 6 bij de andere biecht vaders en natuurlijk in de Paters kerk vanaf 3 uur. Vanavond om 8 uur precies is het weer triduum, en morgen, Zondag, is de sluiting met algemene H. Communie. Om half 9 ongeveer is er in de kerk van Oostrum een H. Mis, speciaal voor de jongens van Venray, waar natuurlijk ook alle jongens ver wacht worden. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat door hen ingevolge artikel 12a der Winkelsluitingswet 1951 voor en tijdens de kermis te Heide algehele ontheffing is verleend van de bepalingen van artikel 2 en 8 der Winkelsluitingswet 1951 en wel op 19 en 20 Juni a.s. van 1821 u. op 21 Juni a.s, van 8—24 uur op 22, 23 en 24 Juni a.s. van 18 24 uur. Venray, 10 Juni 1953. Burgemeester en Weth. voornoemd, A. H. M. JANSSEN, Burgem. H. VORST, Secretaris Geslaagd Op het examen voor typen, 10 Juni te Eindhoven gehouden, slaag den de dames: Annie Buijssen en Nelly Baltus- sen van Leunen; Toos Teeuwen, Blitterswijk; Gerty van den Beuken, Oirlo en Mien Philipsen, Kl.-Oirlo. Zij genoten haar opleiding bij de Zusters van de Godd. Voorzienigheid te Oirlo. Bij de op 10 Juni gehouden exa mens voor Verpleging Zenuw- en Zielszieken, (Ziekenverpleging Di ploma B), [zijn geslaagd de Zusters: H. Th. TH. Aalbers; A. Boeren; A. M. H. Bouten; E. S. Bijnen; H. A. van Dijk; M.van Gestel; G.Hoonings C. van Leeuwen; E. Roovers; J. Sijstermans; A. Schigper; M. van der Sterren; U. Veltman; C. Vane man (Eerw. Zr. Eymard); L. Ver haar. Aanbesteding Alhier werd aanbesteed het herstel van een Dokterswoning aan de St Annalaan, onder leiding van archi tect van Hal teren, Den Bosch. C. Akerboom f 26.000, Gebr. Janssen f 25.300. Nelissen f 23.623,— J. Verhoeven f 22.926, Aan timmerfabriek Verhoeven, is opgedragen het vervaardigen van de kerkbanken in de Paterskerk, naar ontwerp van Architecten bureau Margry. PSYCH. INRICHTING „ST. SERVATIUS" VENRAY Reeds in 1952 is 't Provinciaal Bestuur van Limburg garant ge bleven voor de betaling van rente en aflossing van door de psych. inrichting „St Servatius" te Ven ray aan te gane geldleningen tot een totaalbedrag van f 1.300.000. Het bestuur van de inrichting verwacht, dat nog in de loop van dit jaar een niet onaanzienlijk deel van de restauratiewerkzaamheden aan het hoofdgebouw kan worden uitgevoerd. Men is er in geslaagd voor het resterende bedrag tegen gunstige voorwaarden een lening te sluiten van f 500.000 mits de provincies Limburg en Gelderland garant blijven. Het Provinciaal Bestuur van Gel derland blijft garant voor f 200.000 en Ged. Staten van Limburg stellen voor garant te blijven voor rente en aflossing van de nog resterende 300.000 gulden. Schuttersnieuws Het schuttersgilde „St Anna" is weer zoals vorig jaar van plan, een grote wandeltocht te organiseren. Deelname staat open zowel voor groepen als ook individueel. De route is hetzelfde als vorig jaar zodat men van een prachtig natuurschoon kan genieten. Het inschrijfgeld bedraagt f 1 per persoon en men kan zich opgeven bij de volgende adressen: P. Evers, Hoenderstraat 11; J.Janssen, Laag- heidseweg 7 en G. Rooyakkers Beekweg 8, telefoon 714, K 4780. Deelname is open voor personen boven de 16 jaar. LEUNEN. Op 5 Juni j.l. is te Rome gepromoveerd tot doctor in de theologie op het proefschrift „Onze Incorporatie in Christus door Doopsel en Eucharistie; de leer van St Thomas en haar bronnen", de Weleerwaarde Heer G. v. Kempen, priester van het bisdom Roermond, geboren te Leunen. Hij studeerde aan 't Pontificium Athenaeum An- gelicum. Aspirant-emigranten Op Donderdag 18 Juni zal er te te Venray in Hotel „De Zwaan" van 2.30 tot 4 uur door de Secre taris van de Vestigingscommissie van de L.L.T.B., een zitdag worden gehouden voor aspirant-emigranten Deze is ook toegankelijk voor per sonen uit andere beroepen dan de landbouw. Naar vermogen, zullen alle ge wenste inlichtingen inzake emigra tie verstrekt worden. Betreffenden worden in hun eigen belang ver zocht steeds zoveel mogelijk hun bescheiden als (eventueel) trouw boekje, paspoort, oproep, etc. etc. mee te brengen. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU VENLO Bijkantoor Venray Vraag: 1 bekwaam metaaldraaier; 1 zand- straler; metselaars; ondergrondse mijnwerkers 1830 jaar; agenten van politie voor Den Haag, Rotter dam, Vlaardingen en Tilburg, ong- huwd 2128 jaar, lengte 1.75 M. geen bril dragend, voldoende alge mene ontwikkeling. jongens van 15 tot 18 jaar voor metaalfabriek, 1 leerling hovenier, 1 leerling stucadoor, 1 leerling meubelstoffeerder, 1 bekwaam maat- kleermaker, 1 dameskapper. Sigarenfabriek vraagt bekwame bolknakopdekkers. Voor gehuwden woning beschikpaar. Jongemannen voor de Kon Marine. Dienstboden, vrouwelijke kantoor bedienden, kamermeisjes en hotel werkmeisjes voor Valkenburg, meisjes voor cartonage-industrie en overhemdenatelier te Venray. Aanbod: Schoenherstellers en voorman ex peditie. Het Arbeidbureau is iedere dag geopend van 9—12 uur en van 14 tot 15 uur. Vrijdag van 19 tot 20 uur. Spreekuur vrouwenbemiddelaar ster iedere Donderdag van 910 uur voormiddag. Nieuwe Limburgse Jagers In de Frederik-Hendrik-Kazerne te Blerick zijn Woensdag ongeveer 600 dienstplichtigen bij het Regi ment Limburgse Jagers en bij het Regiment Stoottroepen voor eerste oefening onder de wapenen ge komen. Onder de jonge dienstplichtigen was ditmaal ook een groep medische studenten, die in het garnizoen haar eerste militaire opleiding ontvangt en daarna haar opleiding bij het Regiment Geneeskundige troepen voltooit. Voorts dienstplichtigen die voor centralist bij de verbindingsdienst worden opgeleid en ook soldaten, die een latere bestemming krijgen bij het Regiment Technische troepen. Zuid-Limburg krijgt een proefboerderij De L.L.T.B. is voornemens in Valkenburg een proefboerderij te bouwen, welke de eerste van Zuid- Limburg zal worden. Midden-Lim burg is reeds zo'n boerderij rijk in Beesel. Noord-Limburg krijgt er waarschijnlijk een te Horst. De Val- kenburgse proefboerderij komt te liggen aan de Geul tussen 't kasteel Oost, waarin een landbouwwinter- school is gevestigd, en het kasteel Chaloen. Door de Onderlinge Ver zekeringsmij van de L.L.T.B. werden hier reeds gronden aangekocht ter oppervlakte van 23 ha. Het zal worden aangepast aan de omstandigheden in de gemengde bedrijven van Zuid-Limburg en zal vermoedelijk in 1954 gereed zijn. Chef-coupeur had „eigen" filialen De chef-coupeur W. J. van een Venlose confectie-fabriek is gear resteerd, nadat hij in de afgelopen vier jaar de fabriek waar hij werkte systematisch voor duizenden guldens had benadeeld. J. placht telkens de resten van rollen stof, die in de fabriek tot dames-en herenkleding verwerkt waren, in de wacht te slepen, en hiermee ging hij dan op zijn vrije Zaterdagmiddagen „de boer op" in de omliggende dorpen, voorname lijk in Lottum en Grubbenvorst, waar hij de stoffen tegen vrij nor male prijzen verkocht. De handel flooreerde zo goed, dat J. in deze dorpen na verloop van tijd zelfs filiaalhouders moest gaan aanstellen, omdat hij het werk alleen niet meer aankon. Deze mensen blijken, evenals de klanten, ter goede trouw te zijn geweest. Aan de florerende zaak kwam een arubt einde, toen de Rijkspolitie te Lottum argwaan kreeg en een onderzoek instelde. J. werd daarop door de Venlose politie gearresteerd. „De weg van een ^rief" thans in Maastricht Na Amsterdam en Den Haag, krijgt Limburgs hoofdstad nu ook 't leerrijke postspel „De weg van een brief" te aanschouwen. Hier geeft men het in een commerciële omgeving, in de voormalige Domi- nicanenkerk, die zo vaak als con certzaal en tentoonstellingsruimte dienst doet. Van een toneelspel in de gewone zin mag men niet spreken, hoogstens van een kijkspelletje, waarin de jeugd tegelijk acteur en toeschouwer is. Onze P.T.T., die in het algemeen belang ons iets wetenswaardigs omtrent haar dienst wil bij brengen, richt zich in het bijzonder tot de kinderen van de 5e en 6e klasse onzer lagere scholen. Met een tiental kan het Postspel, georganiseerd door de heer Van Dijk, vertoond worden. Met behulp van dienstpetten kan de jeugd nu zelf alles meemaken wat er op de weg van de brief te beleven valt. Het postspel wordt gegeven tot half Juli. B. en W. gaven bij de eerste vertoning ook blijk van belangstel ling, evenals verschillende hoofd ambtenaren van de P.T.T. Dodelijk ongeluk tijdens de jacht Tijdens een jachtpartij te Doorn, is de tandarts J. H. Lunshof uit Amerongen, door een schot hagel uit zijn eigen jachtgeweer in de buik getroffen en kort daarop over leden. VOLKSCONCERT Morgen Zondag om 8 uur zal de Harmonie „Sub Matris Tutela" uit Oostrum een volksconcert geven op de Markt. EEN BEDE AAN ONZE GEMEENTERAAD. De nieuwe Raad is weer gekozen, Veel wordt er nu weer uitgeplozen, Wij geven de Heren een goede Raad Maak 'n begin in de Patersstraat. Want vreemde mensen staan ver steld, Bij 't zien van deze vuilnisbelt, t Is een schande voor onze stad, Die toch zo'n nette ouders had Een paar uur werken met de schaaf Maakt dit rommeltje weer gaaf. En wij, de buurtbewoners dan, Maken er een plantsoentje van. Hiermee verwerft gij edele raad De dank van onze ganse straat En zitten wij rustig in het plantsoen Zullen wij een schietgebedje voor U doen, M. DERDE ORDE MEDEDELINGEN Zoals reeds gezegd, is er Zondag 14 Juni vergadering voor de leden van de Derde Orde, zowel 's mor gens als 's middags. Des morgens om kwart over 10 in de Kerk en des middags om 3 uur in het Derde Orde Huis. Voor hen, die het Huis nog niet gezien hebben, is er na de middagvergadering nog gelegenheid om het te bezichtigen. Zowel de morgen- als middag-vergadering is voor mannen en vrouwen en voor de jongeren. Des morgens preek met oefening van eerherstel aan het H. Hart volgens het handboek. Des middags in de buitenkerkelijke vergadering conferentie naar aanleiding van het maandbriefje. Ook daar zullen wij de Oefening van eerherstel gezame- lijk doen. In de zomermaanden zal het niet altijd even gemakkelijk zijn om naar de vergadering te komen. Laat een tertiaris er echter aan denken, dat hij op de eerste plaats lid is van de strijdende Kerk en niet van de feestvierende. Dit slaat op feesten, waarbij wij uitgenodigd zijn en die ons de verontschuldiging in de mond leggen van het Evangelie: Ik heb een vrouw getrouwd en kan dus niet komen! Wat U ook te doen hebt, zoekt toch eerst het Evangelie en de rest moet maar wachten BURGERLIJKE STAND GEMEENTE VENRAY van 5 t.m. 11 Juni 1953 GEBOREN: Kromwijk Engelbert, Gr.woltsep. 15 Wijers Johannes M. J., Burg. vd. Loostraat 12 Nelissen Petronella F.M., Peelpl, Z. Coopmans Johanna H.A.M. Oostrum Willems Johanna G.A., Nachtigaal v. Dijck AntoniaG.W. Overbroekl4 van den Munckhof J.H.J.M., Paters straat 10 Theeuwen Johanna G. Hoenderst. 82 van Dijck Theodora J.M., Overloon- seweg 49 Custers Martinus AJ. Oostrum C 42 OVERLEDEN: de Lauw Petronella, echtgenote van Cremers Cornelis H., 68 jaren, Steegsbroek. ONDERTROUWD: Duijf Jacob, 30 jaren, metselaar te Horst, Venloseweg 56 en Daniëls Gertruda, Kempweg Claes Christiaan H., 31 jr, huis schilder, Maasheseweg en Wismans Gertruida J., 25 jr, Oirlo. van der Burgt Petrus, 25 jaar, textielfabrieksarbeider, Deurne en Beerkens Mathilda E., 20 jr, textiel fabrieksarbeidster, Hagelweg. GETROUWD Peeters Johannes J., 29 jaar, smid-bankwerker, Overl.weg en Janssen Josephina G., 21 jr, Wil lemstraat. Poels Martin J. W„ 25 jr, hout bewerker, Horst en Huijbers Maria G. P. G., 26 jr, Veltum. GEBOREN COLIEN dochter van W. v. d. Munckhof M. v.d. Munckhof-Goumans Venray, Patersstraat 10 11-6-53 De Heer en Mevrouw OOMEN—MARTENS geven met grote vreugde kennis van de geboorte van hun dochter Catrientje Bij het H. Doopsel ontving zij de namen: Catharina Henrica Maria. Oosterhout, 6 Juni 1953 Ridderstraat 57 Zij, die interesse hebben voor de wandelsport, kunnen zich als lid van de wandelclub opgeven bij J. Coppus, Eindstraat; H. Vermeulen, Langeweg H. Hartman, Grotestr. Er bestaat nog altijd gelegenheid zich op te geven als lid van het Pfeiffercorps. Men diene zich daarvoor zo spoe dig mogelijk op te geven bij H. Volleberg, Henseniusstraat 20. Leeftijd boven 14 jaar. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter kennis van belanghebbenden dat de mogelijk heid open staat tot koop van de rogge op stam te wassen staande in de 'Vredepeel, op 19 ter plaatse met een nummer aangeduide kavels, nl. kavel no. 1 groot 9.29.00 ha 2 13.00.00 ha 3 13.00.00 ha 4 16.56.00 ha 5 14.26.00 ha 6 14.26.00 ha 8 14.26.00 ha 9 14.16.00 ha 10 14.45.00 ha 11 13.89.00 ha 12 13.86.00 ha 13 13.36.00 ha 14 13.36.00 ha 15 12.46.00 ha 16 13.85.00 ha 17 12.35.00 ha 18 11.06.00 ha 19 10.30.00 ha 20 14.69.00 ha of in totaal 252.42.00 ha Inschrijvingen kunnen gedaan worden in percelen alsook in massa. Inschrijvingsbiljetten moeten uiter lijk Donderdag 18 Juni a.s. des voormiddags om 9 uur ten gemeente huize zijn binnengekomen. Venray, 10 Juni 1953. Burgemeester en Weth. van Venray In de week van 13 t.m. 20 Juni 10 pet. korting (geen kousenkaarten) 't Knopenhuis Schoolstraat ^22 Armbanden, Broches, Sierspelden, Ringen, Halskettingen, Kruisjes. Alles houdt zich als nieuw. Lage prijzen. Zie etalages HET WARENHUIS fa. Th. Pouwels Zn. Hofstraat 10 Natuurlijk koop ik bij PIJLS m'n Nylons Examentijd.... Horlogetijd Geef bij een geslaagd examen een GOED Horloge als blijvende herinnering, voor alle feestelijkheden, bruiloften concours, fancy-fairs, enz. Zeilmakerij en Tentenverhuur W. HEKKENS, VENLO Genbroekstraat 37 Telef. 4928 Dekkleden tegen concurrerende prijzen. TE KOOP partij biggen M. Jenniskens, Leunen K 70 Nu Zondag 21 Juni De VADERDAG wordt gevierd Wordt voor het hoofd van het gezin Zijn stoel aan tafel weer versierd. Dan mag Vader kiezen Wat hij zoal begeert En wordt hij door geschenken Als opperhoofd geëerd, Na het eten een nootje toe, Geen doordeweekse pap, Maar een ijsje van VENEZIA Een veel begeerde hap. Wetende deze ene dag Als No. 1 te staan, Kiest hij boven alles uit Zijn rokertje van SCHEIE MAAN. Patersstraat 5a 11 beter dan stomen Maandag gebracht, Zaterdag terug EBBERINK Marktstraat 5 te SWALMEN. K.A.B.-leden die hun jongens van 812 jaar hieraan laten deelnemen, kunnen dit opgeven vóór 21 Juni bij A. van Soest, Vlakwaterweg 2. Grote sortering in Dames- en Heren- Pyama's 'bij Grotestraat 24 27 Juni a.s. Voor de reis per autobus zich te melden bij Op Vrijdag 26 Juni 's avonds vertrek autobus naar de T.T. races in Assen. Vervoerbewijzen a f 8.- verkrijgbaar bij G. van Ham, Deken Thielenstraat Venray, tel. 725. Vertrek autobus 23.15 uur. Voor naar EBBERINK Marktstraat 5 Grotestraat Venray Premiebetaling Zondag 14 Juni vm. van 1112 uur in café E. Nellen, Heide. Premie 1 pet. Coopmans' Zaadhandel heeft voorradig Stekruben- en Knollenzaad, alle soorten Koolplanten, Prei en Knolselderie. Bestel tijdig Incarnaatklaver, nu is de prijs nog 't laagst. Langstraat 44. Te koop 10 biggen Jan Reintjes, Overbroek. Te koop 2 dragende varkens 14 weken dracht M. Gielen, Merselo M 30. Te koop partij biggen, 4 wagenbanden 550 x 17 H. van Rijswijck, Veulen I 26a Te koop een maalkalf H. de Mulder, Merseloseweg M 3 Te koop eetaardappelen L. Weijs, Oostrum D 52. Te koop 1prd. Dering maaimachine compleet. H. Henckens, Overloon. Te koop goed onderh. herenrijwiel, keukenkast en tafel Fr. Heijnen, Oostrum. GEVRAAGD net dienstmeisje voor d. en n.\ zelfstandig kunnende werken. J, Peeters, Swolgenseweg 2, Broekhuizenvorst GEVRAAGD net R.K. Meisje voor d. of d. en n., niet beneden 20 jaar, zelfst. k. werken. Koken niet vereist. Verheugen, Grotestraat 7. Te koop 4 biggen Stationsweg C 15. Te koop een maalkalf tbc vrije stal. St. Jozefklooster, Overloonseweg 2 Te koop jonge Bouvier L. Groetelaars, Veulen H 39. Te koop 13 zware biggen H. Creemers, Castenray G 3. Te koop dragende varkens L. van Osch, Janslust. TE KOOP best maalkalf J. Rongen, Brukske. TE KOOP toom biggen P. Timmermans, Laagriebroek. Biedt zich aan Meisje van 18 jaar voor hulp in de huishouding, 4 da gen in de week. Adres bureau van dit blad. 0, alle mogelijke geschenken Ruime keuze Lage prijzen HET WARENHUIS fa. Th.Pouwels Zn. Hofstraat 10 TE KOOP goed onderh. herenrijwiel Adres bureau van dit blad. TE HUUR aangeboden kantoor- of winkelruimte in centrum van Venray. Br. onder nr. 116 bureau dezer. TE KOOP wegens emigratie schrijftafel, meubels, inmaakflessen, stenen pot A. Deenen, Overloonseweg 41. Te koop herenrijwiel Langstraat 56. TE KOOP 50 15-weekse kuikens H. van Vegchel, Merselo. M. vanGerven, Bergweg 2. GEVRAAGD jongen van 14-15 jaar Jacq. v.d. Tillaart, Stationsweg. Lat sc El! Spiraaltn prima Stalen le met ija Wollen E lpers. M; met ka 2pers. 3d mooie j met 2 i 2pers. 3d vering,, 15 jaar Naast ken in Een Alia 4 t bi ba I Hi

Peel en Maas | 1953 | | pagina 2