Er mankeert nog veel aan onze verkeersgezindheid SPORT uDd moet WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN I2mm ABONNEMENTS" mijn kind worden? Ziekentriduum 1953 Lezers schrijven... BEL BIJ BRAND 3 9 2 Verkeersproblemen gaan ons allen aan ORGELHOEKJE Hoog bezoek bij Nederlandse boeren op de „Fazenda" Gevonden voorwerpen: ZATERDAG 13 JUNI 1953 No. 24 VIER EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS nfttlK EN UITGAVE FIRMA VAN DEN MUNCKHOF GROOTESTRAAT 28 TELEF. 512 GIRO 150652 1.25 Buiten Venray f 1.45 Beroepsproblemen van deze tijd Voor vele ouders is deze tijd van het jaar een moeilijke tijd. Want het zal immers niet lang meer duren, of de deuren van de lagere school sluiten zich voor goed achter de i;ug van hun kinderen, die ofwel alle klassen hebben doorlopen, of de leeftijd hebben, van school te kunnen gaan. Voor de ouders van die jonge mensen rijzen dan vele vragen: welk vak of ambacht moet mijn kind nu leren Moet het verder studeren en zo ja, in welke richting Kunnen we dat betalen en wat zijn de verdere gevolgen Heeft het daarvoor de nodige ca paciteiten en hoe kunnen wij dat achterhalen Deze en nog meerdere vragen komen op, als de jongen of het meisje na de lagere school, feitelijk zelf niet goed weten wat ze moeten doen. Op een gelukkige uitzon dering na van enkelen, die al als klein kind wisten wat ze wilden, is dat het overgrote deel van onze jeugd. En voor hun ouders is het nu de taak een beslissing te nemen, die mede voor een groot deel zal bij dragen tot een gelukkige of... on gelukkige toekomst van hun kin deren. Een taak die juist om ge noemde redenen, dikwijls zo moeilijk is. Onze gespecialiseerde tijd vraagt gespecialiseerde mensen, vaklieden die de verschillende onderdelen der ambachten tot in de perfectie ken nen. Vakken die voor 2030 jaren niet bestonden, vragen nu grote deskundigheid, vaardigheid en ken nis, eisen studie en ervaring. Studierichtingen voor 3040 jaren nog onbekend openen nieuwe wegen voor het vergaren van kennis. Vakdiploma's in bonte verschei denheid zijn noodzakelijk geworden om zich als zelfstandig beoefenaar van een of ander vak te kunnen vestigen. Kortom in de laatste 20—30 jaren is er een evolutie op het gebied van onderwijs tot stand gekomen, waar in de meesten van ons de juiste weg niet meer kennen en zelfs niet kunnen vinden. En toch moeten de ouders beslis singen nemen een keuze maken uit de veelheid van studierichtingen, vakken en ambachten. Het zal daarom nodig zijn dat zij terdege overleg plegen met terzake deskundigen en dat zij op voorhand enkele wanbegrippen aan de kant zetten. Dat is op de eerste plaats de schrik voor de overall Meer dan men denkt leeft bij vele ouders de schrik voor de overall. Zij lopen met de gedachte rond dat de boord speciaal gemaakt is voor hun jongen die dat vieze blauwe pakje niet staat, die zijn handen niet mag verruwen met grof of vuil werk en die zeker nooit het vak van vader mag leren, maar hoger op moet... Wat dan later dikwijls hopeloos mis loopt. Is dit feitelijk een uitvloeisel van de ijdelheid der ouders, hetzelfde gebeurt wanneer men zijn kind ondanks het feit dat het dood gewoon niet kan, toch wil laten studeren. De betiteling van „beuls werk" is daarvoor nauwelijks hard genoeg want dit wordt een door lopende kwelling... èn voor het kind èn voor de ouders. Men dient op de eerste plaats het belang van het kind te zien, en niet eigen ijdelheid, eigenzinnig heid of egoïsme voorop te stellen. Daarom is het zo dringend nodig eens contact te zoeken met de onderwijzers van het kind, die zeven jaren lapg hebben kunnen ondervinden, wat er in het kind „zit", hoe zijn of haar verstande lijke vermogens zijn, welke karakter trekken het meest op de voorgrond treden, welke ambities 't kind heeft. Zij zullen gaarne bereid zijn ook hun visie op de toekomst te geven. Daar is verder.de psychologische test, mits uitgevoerd door ter zake deskundigen, die èn voor ouders èn voor 't kind zelf een openbaring kqnnen zijn en er toe kunnen leiden dat de juiste keus gedaan wordt. Een openhartig gesprek met de directeuren van de verschillende onderwijs-instellingen kan ook bij dragen tot vergemakkelijking der keuze. Keus geneeg We zijn in Venray zelf wat onder wijsmogelijkheden betreft gelukkig „ruim gesorteerd". Daar is de Ambachtsschool, het ruim nieuwe gebouw aan de Over- loonse weg, waarin in timmeren en machinebankwerken dagonder wijs gegeven wordt. Voor de vak- leerlingen die werken met het leelmgstelsel worden theorielessen gegeven in de avonduren voor tim merlieden, meubelmakers, metse laars, stucadoors, schilder, smeden bankwerkers, electriciëns, loodgie ters en rijwielherstellers. De Mulo biedt verder voor jongens en meisjes in 3 jaren een prachtige gelegenheid hun lagere school kennis uit te breiden, zodat meer algemene ontwikkeling, talenkennis en wiskunde hun deel wordt. Van hieruit kan weer verder gestudeerd worden voor ambacht en vakonderwijs, middenstands diploma en in de B-richting voor M.T.S. e.a. Kortom dit onderwijs legt een solide grondslag, waarop naar alle kanten kan worden verder gebouwd. De meisjes hebben bovendien het grote voordeel ge durende dit 'onderwijs ook huis- houdonderwijs te krijgen, waardoor dit vooral voor meisjes voorname vak niet verwaarloosd wordt. De Landbouwschool biedt met zijn onderwijs en cursussen alle mogelijke kans voor de jongere boer om zich in zijn vak te bekwa men en is tevens een springplank voor de Landbouwwinterschool. De Huishoudschool biedt in tal van gevariëerde cursussen het jonge meisje de mogelijkheid om alles wat later voor het huishouden nodig is te leren en tevens haar algemene en godsdienstige ontwik keling aan te vullen. Het Gymnasiaal onderwijs is er zowel voor jongens als meisjes en geeft naast een 6-jarige opleiding voor universitaire studie een brede algemene ontwikkeling, die als grondslag kan dienen voor specia lisatie. Drie-jarige Handelscursus biedt speciaal voor hen die overdag werken de mogelijkheid hun studie voor 't middenstandsdiploma in de avonduren te kunnen maken, maar geeft daarnaast een ruime kijk op het handelswezen, terwijl ook aan vreemde talen aandacht wordt besteed. De middelbare meisjesschool geeft vooral de vrouwelijke jeugd, die hier 5 jaren tijd voor heeft een zo breed mogelijke inleiding op het leven. Zij besteed veel aandacht aan moderne talen, maar vergeet daarnaast ook niet de specifiek vrouwelijke vakken als handwerken e.d. Ze is een prachtopleiding voor verdere studie als maatschappelijk werkster, verpleegster e.d. Voor universitaire opleiding moet men echter het Gymnasiaal onder wijs volgen. En daarmede is nog geen einde gekomen aan de verschillende mogelijkheden. Overal in den lande zijn vakscholen er is een leerling stelsel in bijna alle ambachten maar het is zaak dat men zich behoorlijk en tijdig oriënteert. Bedenk dat er los-arbeiders ge noeg zijn, maar dat iemand die een vak kent overal ter wereld kan slagen. Bedenk dat de directeuren der scholen er zijn op de eerste plaats om U te helpen, die studierichting te kiezen, die voor uw kind het beste is en besef vooral dat het gaat om het geluk van Uw kind. Vraag links en rechts, men helpt U gaarne de moeilijke taak der ouders te verlichten. Alle kinderen bij de H. Kindsheid! Dat is de wens van de Paus. Alle kinderen vanaf hun Doopsel zullen ingeschreven worden bij dit Pause lijk Missiegenootschap. De katho lieke kinderen moeten door hun dagelijks gebed en wekelijks offertje voor hun heidense broertjes en zusjes in de Missielanden (maar ook in 't eigen land) de genade van het geloof en het Doopsel van God verkrijgen. Zolang de kleine kinderen tot dat dagelijks gebed en wekelijks offertje zelf nog niet in staat zijn, zal moeder het voor die kleintjes doen. Maar zodra hun verstand begint te ontwaken moeten zij van moeder leren voor de heidenkinderen te bidden en offertjes te brengen en te sparen. Het is een woord van Paus Benedictus XV „Wij zouden niet durven uitmaken, aan wie de leden der H. Kindsheid het mééste goed doen, aan anderen of aan zichzelf... Och wat zijn de kinderen Mij dier baar, die eiken dag het schone gebedje der H. Kindsheid bidden.... De kinderen, die zich enig pleziertje ontzeggen om middelen te vinden voor de bekering van hun broertjes en zusjes in China.... Wij wensen dat de Christenmoeders dikwijls haar kinderen spreken over de heidenkinderen... Een moeder, die het welzijn van haar kinderen ter harte gaat, mag niet aarzelen ze in de H. Kindsheid te laten inschrijven. Een onderwijzer mag niet nalaten de hem toevertrouwde jeugd tot de H. Kindsheid te brengen... Van een moeder die niet bezorgd is haar kinderen te doen inschrijven, zou men moeten zeggen, dat zij, uiterlijk althans, geen bewijs geeft van haar moederliefde". DOOR DE GEZONDEN VOOR DE ZIEKEN Een van de eerste dingen, die ik in Venray te horen kreeg, was: „er is hier in Venray, ieder jaar een prachtig Zieken-Triduum". Het leeft onder de mensen, de gezonden en zieken; er leeft een verlangen naar die dagen van zuiver christelijke Charitas. Dan is het of de eerste lijden van het christen dom weer opleven. Heel de gemeenschap leeft mee met dit liefde-gebeuren, waar een Gastmaal wordt aangericht voor de zieken, zowel geestelijk als licha melijk, een verkwikking voor hen, die het aangericht hebben en voor hen, die het smaken. Nogmaals zal dit jaar het Triduum gegeven worden door de grote Zieken -Priester De Zeereerwaarde Pater Gilbertus Lohuis O.F.M. Ook voor hem is het ieder jaar opnieuw een groot geluk, zoveel zieken te mogen toespreken uit de volheid van zijn hart, meelevend met al het leed, dat met liefde ge dragen wordt voor het heil van Christus' mystieke Lichaam, de Kerk. Moge door de mildheid der gevers, de liefdevolle arbeid van de vele helpers en helpsters, de blijdschap en dankbaarheid der zieken, de zegenende glimlach van God uit stralend in een heerlijke zomerzon het Triduum weer ten volle slagen op 14, 15 en 16 Juli. AVE. Vreemdeling in Jeruzalem Als men als vreemdeling in Venray komt, verwondert men zich over vele dingen. Een daarvan is, dat het telefoonboekje zeer onduidelijk is. Zou men b.v. bij een ongeval of iets dergelijks, direct een dokter willen bellen, dan is men verplicht alle namen in deze telefoongids te bestuderen, om te kijken of er mis schien dr. of arts achterstaat. Waar bij men dan tenslotte nog altijd de kans loopt geneesheren van krank zinnigengestichten op te bellen. Zoekt men een of andere zaak. dan'is men feitelijk gedwongen de naam en toenaam van de firmant te kennen, b.v. Blitta, Mag. „De Zon" enz. De vraag is nu of dit niet ver anderd kan worden, zodat ook de telefoongids voor Venray, ook door vreemden te gebruiken is. Z.O. Naschrift van de Redactie: Dit schijnt inderdaad onmogelijk te zijn. In deze zelfde telefoongids vindt men b.v. wel Maashees, wat NIET tot de gemeente Venray be hoort, maar niet Oirlo, wat WEL bij deze gemeente behoort. Men vindt er wel Wanssum in, maar Ysselsteyn niet. Een apart punt in het verkeersbeeld van deze tijd is de bromfiets. Er rijden thans 270.000 van die gemotoriseerde fietsen in Nederland rond. De bromfiets is het talrijkste motorvoertuig geworden. In het gesprek, dat we met een verkeersdeskundige hadden en waarover we hieronder verslag uitbrengen, kwam na tuurlijk ook de brommer ter sprake. „Het wordt hoog tijd dat de regering tot een duidelijke uitspraak over de plaats van die brommers komt: fietspad of zijweg, „want daze onzekerheid is gevaarlijk". Een ander gevaar bij bromfietsen is, dat iedereen dit ver voermiddel kan gebruiken, ook ouderen, bij wie 't begrip voor snelheid niet meer levend is. Men vergete niet, dat er brommers zijn, die meer dan 60 km per uur halen De meeste slachtoffers van bromfietsongevallen zijn per sonen op leeftijd, voor wie het moeilijk is, hun motorfiets volkomen te beheersen. Zij dienen grote voorzichtigheid in acht te nemen. Dan mag er ook nog wel gewezen worden op de grote fout, die gemaakt wordt: voortduwen of trekken dooreen bromfiets. Dat is bij de wet verboden en terecht. De fiet ser, die geduwd of getrokken wordt, krijgt een snelheid toegedeeld, waarop hij niet ingesteld is. Een kleine afwij king tijdens het rijden, kan een ernstig ongeluk inleiden, waarvan ook anderen in de nabijheid het slachtoffer kun nen worden. Pantser De automobilist voelt zich sterk. Psychologisch is dat verklaarbaar. Alleen al het feit dat men in een auto zit, geeft een gevoel van overwaarde. De automobilist be vindt zich daardoor psychologisch in een pantser, waar nog bij komt dat hij omdat hij zich omringd weet door de carrosserie, ook wel denkt letterlijk in een pantser te zitten. Dus dat hij meer kan wagen, omdat er heel wat gebeuren moet willen ze hem persoonlijk letsel berokkenen. De positie van een automobilist tegenover weggebrui kers als fietsers en voetgangers, is er een van groot overwicht. Als er een aanrijding komt, wat kan hèm gebeuren Daar komt nog bij dat de auto mobilist bij de wet verschillende faciliteiten zijn verleend. Zoals bij voorbeeld de opheffing van de maximum snelheid. Verder heeft hij in veel gevallen als motor rijtuigbestuurder voorrang. Alle maal omstandigheden die maken dat een automobist zich zelf wel goed in de hand moet hebben, wil hij een werkelijk goede rijder zijn. Onze verkeersdeskundige gaf als typisch voorbeeld van de pantser mentaliteit bij automobilisten dit als op de weg een grote trailer en een gewone auto met elkaar te maken krijgen, dan zet de trailer door, want de bestuurder daarvan denkt„Ze moeten voor mij wel opzij..." Millioenenleger Nu de fietsers, die samen een millioenenleger vormen. Voor hen geldt: zoveel mogelijk op fietspaden. Kan dat niet, dan uiterst rechts. En heel belangrijk, maar nog te veel verwaarloosd niet met zijn tweeën naast elkaar, als daardoor de veiligheid van het verkeer in gevaar wordt gebracht Fietsers mogen niet vergeten dat een enkele vreemde beweging van hen automobilisten in grote moei lijkheden kunnen brengen. Bij glad heid, regen, mist vormen fietsers voor passerende auto's extra gevaarlijke objecten. Een ander punt is de verlichting. Ernstige ongevallen zijn voorge- men, omdat de verlichting niet brandde. Zowel voor als achter dient deze in het eigen belang van de fietser perfect in orde te zijn. Als er voor niet brandend voor- of achterlicht proces-verbaal wordt opgemaakt,' dient men de politie daarover zeker niet hard te vallen. Dat verbaal heeft men aan zich zelf te wijten en men dient er eigenlijk dankbaar voor te zijn dat er op die strenge wijze een eind wordt gemaakt aan een bron van ongelukken, waarvan de fietser zelf de dupe had kunnen worden. We vroegen de verkeersdeskun dige nog naar zijn mening over het vervoer van materialen en kinderen op fietsen. Hij keek bedenkelijk. Dat vervoer, zo zei hij, dient men niet te overdrijven. En wat de kinderen betreft, moest er meer verantwoordelijkheidsgevoel bij de ouders zijn. Dikwijls ziet men dat kinderen onbeschermd achterop een fiets zitten, zodat bij voorbeeld hun beentjes tussen de spaken kunnen komen. Daar is al veel narigheid uit voortgevloeid. Meermalen wer den ook anderen in de valpartijen betrokken, Ouders moeten ook op de fiets hun kind beschermen. Daar zijn ze niet alleen wettelijk, maar ook moreel toe verplicht. 's AVONDS LINKS Dan zijn er de voetgangers, waar toe elke weggebruiker op zijn tijd behoort. Logisch is, dat voor hen geldt: op het voetpad. Als dat niet kag, dan uiterst rechts lopen. Echter met deze uit zondering: bij avond uiterst links, want dan kan men het tegemoet komend verkeer in het oog houden zonder gevaar te lopen door ach terop komende voertuigen te wor den aangereden. Dit laatste is een gevaar, dat de voetganger, die in het donker maar slecht te onderscheiden is, ernstig bedreigt. Daarom: 's avonds uiterst links houden' Oversteken doet de voetganger natuurlijks haaks, na zich volledig overtuigd te hebben van de snel heid van het verkeer. Volledig overtuigd Dat is erg moeilijk, zei onze zegs man. Zelfs voor personen, die 10 tallen jaren aan gemotoriseerd verkeer deelnemen, is 't moeilijk de juiste snelheid te schatten. Dat blijkt wel, als de politie getuigen hoort na een ongeval. Dan lopen de schattingen van de snelheid nagenoeg altijd uiteen. Snelheid is dus moeilijk te schat ten. Meestal is men te laag in zijn raming. De veiligste weg is zoveel mogelijk gebruik te maken van de oversteekplaatsen. Daar weet het wegverkeer, dat het voetgangers kan verwachten en het zal er rekening mee houden. In het buitenland komt het voor, dat een voetganger, die buiten de oversteekplaatsen op de rijweg wordt aangereden, zijn rechten kwijt is. Zou dat niet een oplossing kun nen zijn tegen het euvel der kris kras overstekende voetgangers in ons land Het is maar een vraag. De buitenlanders zouden minder reden tot klagen hebben, als we meer de wellevendheid in het ver keer in acht namen. Als we ons meer bewust waren van de grote verantwoordelijkheid, die we als weggebruiker hebben ten opzichte van ons zelf en van anderen. Voor velen van ons zal dat in letterlijke zin van het woord een kwestie van leven en dood worden, vooral omdat in de komende jaren een sterke toeneming van het rijverkeér zal plaats hebben. Als we niet oppassen meer ver- keersgezind te worden, dan zal er over enkele jaren pas goed gespro ken kunnen worden over jachtvel den De Nederlandse katholieke boeren- kolonie op de „Fazenda Ribeirao' in de staat Sao Paulo te Brazilië heeft bij de opening van 'n nieuwe mengvoederfabriek bezoek ontvan gen van de vice-president van Bra zilië, de heer Café Filho. De vice-president was vergezeld van een grote groep senatoren onder wie de bekende senator journalist Chateau Briand die de duizenden hectaren grote, zelf ontgonnen fazenda kwamen bezich tigen. Na de officiële opening van de fabriek zei de vice-president Café Filho, dat deze kolonie van katho lieke boeren een voorbeeld voor het hele land was en het grootste land bouw-experiment van Zuid-Amerika Het regeringsgezelschap, dat en kele dagen de gast was van de leider van de kolonie, ir. H. Hoogenboom, de opvolger van de naar Nederland teruggekeerde ir. Heymeyer, be zichtigde de zelf gebouwde huizen, de zuivelfabriek, de kapel, timmer fabriek, steenbakkerij, het uitste kende stamboekvee in de stallen en de uitgestrekte landerijen in het heuvellandschap. Tijdens dit hoge bezoek defileer den de emigranten, hoofdzakelijk gezinnen uit Brabant, Limburg, Gelderland en enkele andere pro vincies, met een stoet tractoren, moderne landbouwwerktuigen en de veestapel langs de regeringsautori teiten. Onder deze landbouwparade kreeg vice-president Café Filho een mand aangeboden, beladen met de vele uitstekende producten, die deze vruchtbare fazenda tweemaal per jaar opbrengt. Op de afzetmarkten in de grote steden rond de kolonie hebben de producten van de Nederlandse boe ren een naam, die klinkt als een klok. De vraag naar roomboter is zo groot, dat de zuivelfabriek op volle toeren draaiend de productie niet kan bijhouden, de eieren van de kippenhouders vliegen tegen goede prijzen het nest uit en de consumptiemelk is een tractatie voor iedere Braziliaan. De kleine groep landbouwers, die het met de leiding van de coöpe ratie niet eens was, heeft de fazenda verlaten. Met de winst die de oogsten hun in de jaren opleverden en de terugbetaalde gelden van de coöpe ratie, kochten ze nieuwe bedrijven elders in Brazilië. Slecht geboerd heeft men er dus blijkbaar niet en geen enkel gezin prakkezeerde er over terug te keren naar Nederland, ofschoon de leiding van de fazenda hiertoe de gelegen heid gaf. Een nieuwe groep boeren van 35 personen is intussen op weg naar Brazilië om de opengevallen plaatsen in te nemen. Het zijn hoofdzakelijk Brabantse en Limburgse gezinnen, die na de grote verhuis direct aan de slag kunnen gaan. De tweede groep emi granten gaat einde Augustus scheep. Het zijn zeven grote gezinnen uit de zuidelijke provincies. S.V.V.-NIEUWS Tot de eerste Zaterdag in Juli geen training onder leiding van de Verantw. vorig bedrag f 14000.56 N.N f 10.00 N.N. f 25,00 Familie N.N. 'n orgelpijp ('n grote) f 200.00 f 14235.56 De orgelpijpen hebben weer aftrek en de bijdragen vloeien weer. Als deze voorbeelden gevolgd worden, komen we voor Venrayse Kermis aan de f 15000. In de tweede helft van Augustus zal ten bate van het Orgelfonds een 2de rallye worden gehouden. Er zal weer een schitterend par cours worden uitgestippeld. We hopen, dat er ook dan een groot aantal bromfietsers en wielrijders van de partij zullen zijn. Tevens staat nog een muzikale uitvoering in de open lucht op 't programma, te geven door een bekend Engels muziekcorps. Hier over volgen nog nadere mededelin gen. Bouwt allen mee aan Uw orgel Gironummer 576604 Orgelfonds Venray heer Beyl. Dus tot dien datum geen Zaterdagstraining. Donderdagtraining gaat gewoon door, alleen volgende week is zij verschoven naar Woensdag, i.v.m. jeugdwedstrijden die Donderdag ge speeld worden op 't S.V.V.-terrein. Zoals we vorige week reeds meldden^ komt volgende week de jeugd van de Duitse club Frönden- berg, kampioen in haar afdeling, op bezoek bij de SVV-jeugd. Er is een interessant programma opgesteld, waar voetballiefhebbers nog plezier van kunnen beleven. Het programma is als volgt: Zondag 14 Juni tegen jeugd van Arcen; Dinsdag 16 Juni tegen Wanssum; Donderdag 18 Juni tegen Deurne en tot slot Zondag 21 Juni tegen de Venrayse jeugd. De laatste drie wedstrijden be ginnen telkens om 7 uur 's avonds, de eerste om 4 uur. Zondag a.s. luidt SW 2 boven dien haar voetbalseizoen uit met een wedstrijd tegen Overloon I. P.D.V. DE ZWALUW Wedvlucht Noyon, Oude duiven. 1 H. J. Vermeulen, 2 W. Lormans, 3 P. en J. Hendriks, 4 Dinghs, 5 H. Vissers, 6 Jos Vermeulen, 7 G. Janssen W. 8 A. van Ass. 9 P. Dinghs 10 Gebr. Drabbels, 11 H. Vissers, 12 J. W. Kessels, 13 P. en J. Hen driks, 14 W. Lormans, 15 P. Lem- men, 16 G. Philipsen, 18 W. Ver- mazerén, 19 Jos Vermeulen, 20 J. Arts. 4 en 15 waren voor Horst Jarige duiven 1 J. Jenniskens, 2 M. Francken, 3 H. Vissers, 4 J. Verstegen. 5 F. Vermeulen, 6 A. van den Munckhof 7 H. v.d. Ven, 8 G. Janssen H. 9 M. Franken, 10 J. Strijbosch, 11 J. Vollenberg, 12. A. de Riet, 13 J. W. Hendriks, 14 A. de Riet, 15 G. Phi lipsen, 16 J. Janssen K., 17 M. de Bruyn, 18 A. van den Munckhof, 19 G. Lemmen, 20 J. Kusters. 1 3 15 17 20 21 22 23 27 30 33 34 35 36 37 waren voor Horst. Als we de uitslagen bekijken, zien we dat Venray bij de oude duiven wel zeer duidelijk de meeste prijzen wist te behalen. Bij de jarige zijn de prijzen beter verdeeld alhoewel Wanssum het beste draaide. Een vulpen (groen), G. Willems, Laagriebroek K 54; zilveren rozen krans in étui, K. Wijnen, Hense- niusstr.; kindertasje met speelgoed, Rongen, Vlakwaterweg 14; Lourdes rozenkrans, Verhaegh, Landweert- weg 14; korte herenjas, G. v. Bracht, Stationsweg C 4a; gekl. wollen halsdoek, L. Kersten, Stationsw. 65; wit kinderhandtasje inh. geld en rozenkrans, L. Kersten, Stationsweg 65; blauw-grijze ceintuur met grote gesp, Kazerne; rood kindervest, Th. Kessels, Kruisstr.; kinderschoentje en een passer, J. Verhoeven, Veulen I 27; zilv. kinderarmband, Truusje Peters, Wieënweg 4; doublé kruisje, Marietje Duijkers, Castenrayseweg G 35a. Nieuws uit Venray en Omgeving ZONDAGSDIENST Doktoren Van Zaterdagavond 8 uur tot- Maandagmorgen 8 uur H. VAN DEN HOMBERGH Oostsingel 6 Telefoon 393 Alléén voor spoedgevallen Visites moeten aangevraagd worden voor 12 uur. GROENE KRUIS VENRAY DONDERDAG 18 JUNI: Consultatiebureau voor zuigelingen UIT DE KERKDORPEN. Naturalisaties In het Staatsblad zijn de wetten afgekondigd waarbij aan 184 per sonen het Nederlanderschap wordt toegekend. Daaronder bevindt zich de volgende in Venray wonende persoon: S. Konkiewicz, hoofd van een school, te Venray.

Peel en Maas | 1953 | | pagina 1