De gemeenteraad op de helling Moederdag Meisjes-bescherming Vliegveld en wegomlegging ta goede smaak ïeckh ORGELHOEKJE ZATERDAG 9 MEI 1953 No. 19 VIER EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS GRoSiësTRAAT 28 TELEF. 512 G.Ro I5o652 WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN ^S7EeRn1^^^ n»iin EN UITGAVE FIRMA VAN DEN MUNCKHOF U"V -Ji-CTDA UT ~*a TCT CP Cl 1 mon ICAfiM De Nederlandse RK. Vereniging tot Bescherming van Meisjes kan terugzien op een lange staat van dienst Een halve eeuw geschiedenis bijna heeft zy mede beleefd. Een halve eeuw, waarin zich grote veranderin gen voltrokken hebben. Deze veranderingen weerspiegelen zich ook in het werk van de Meis jesbescherming I Niet d<it thans de nood in wezen veranderd is, of het verlangen om te helpen, maar de manier vaarop, onderging zeer ingrijpende wijzigin gen. In wezen bleven de noden het zelfde, alleen de omvang nam toe en ook onze mogelijkheid om ze op te sporen. Het werk van de Vereniging voor Meisjesbescherming is bij velen nog slechts oppervlakkig bekend en deze bekendheid gaat dan vaak ook nog niet verder dan de bekende waar schuwingsbordjes aan kerkdeur, op station, in trein en autobus: „Meisjes, by moeilijkheden wendt U zich tot de volgende adressen" of „Meisje, zorg dat men je blijft respecteren". Een zeer belangrijk en nog slechts weinig gekende werkzaamheid van de Vereniging is het werk van de sociale advies en inlichtingenbureaux en speciaal de onderlinge samenwer king van deze bureaux op nationaal en internationaal gebied. Enkele voorbeelden zullen wel duidelyk illustreren, wat het werk van deze bureaux inhoudt. Een meisje uit Groningen gaat een cursus volgen in Utrecht. De grote vraag is echter waar zij een goed en gezellig onderdak kan vinden. Wie helpt De Meisjesbescherming. Een Limburgs meisje gaat werken in Amsterdam, als hulp in d6 huishouding. Zij heeft het daar zeer naar haar zin, maarzij mist .de gezelligheid van het ouderlijk huis, de omgang met vriendinnen en vrienden in het dorp. Wie geeft haar nu de gelegenheid in haar vrye tyd andore katholieke, jonge meisjes to ontmoeten, cursus sen te volgen, goede ontspanning te vinden De Meisjesbescherming. De boottrein van Hoek van Hol land brengt een Engels meisje op het Station D.P. te Rotterdam Zy vraagt om een vertrouwd adres, waar zij enkele_ nachten kan logeren. Wie helpt haar De Meisjesbescherming. E9n Venray's meisje gaat werken in een gezin in België, waarvan zy het adres kreeg via een ad vertentie in een van de Hollandse kranten. Wie zal haar vertellen, of het adres vertrouwd is De Meisjesbescherming. Een Nederlands meisje, dat ah touriste in Zürich arriveert, on dervindt moeilijkheden. Het waarschuwingsbordje in het station wijst haar het adres van de Meisjesbescherming. Zie hier enkele voorbeelden van het werk van de Vereniging. Iti dit overzicht werden natuurlijk slechts enkele concrete takken van het werk genoemd. Het geven van een volledig over zicht van het werk van de Vereniging zou ons te ver voeren. Wy volstaan met het noemen van nog enige on derdelen van het werk, zoals de zorg voor de ongehuwde moeder en haar kind of de zorg voor de aanstaande ongehuwde moeder, het plaatselijk verschaffen van een vertrouwd on derdak voor kortere of langere tyd by gerezen moeilijkheden, soms het geven van arbeidsbemiddeling voor huishoudelijke beroepen. Samenvattend kunnen wy zeggen: De Vereniging stelt zich ten doel op zo ruim mogelijke schaal de be langen van onze meisjes te behar tigen, een goede oplossing te vinden in de verschillende vragen en moei lykheden, waarmede de meisjes te kampen hebben. Sinds korte tyd heeft Venray en het Dekenaat Venray een eigen zelf standige afdeling van de Katholieke Vereniging tot Bescherming van Meisjes. De noodzaak van het bestaan van deze Vereniging in onze gemeente, zal wel geen enkel weldenkend mens durven te ontkennen. Geef thans aan deze jonge vereni ging Uw volle sympathie en mede werking. Een gelegenheid hiertoe zal U aanstaande Zondag reeds geboden worden middels een Speldjesactie aan onze kerken. We weten van niets In verschillende bladen zyu berich ten verschenen als zou by Venray een vliegveld komen voor straal jagers, waarby nogal wat offers aan grond gevraagd zullen worden. Bevestiging van deze berichten zyn niet te krijgen en als er in een Raadsvergadering dienaangaande vra gen worden gesteld, moet de Voor zitter tot zijn spy't mededelen dat hy officieel van niets weet. Wat hy er vau wist, wist hy uit de kranten. En dat terwijl er in Venray mensen met kaarten in hun zak lopen, waarop tamelyk nauwkeurig reeds getbkend staat, waar en hoe een en ander zal worden gemaakt. Dat, terwijl er g^uisterd geworden is, dat dank zy hulp van hoger hand op het nippertje de Vredepeel gespaard geworden is voor de aanleg van een vliegveld, waardoor kostbare pas ontgonnen grond voor jonge boeren beschikbaar blijft. Dat hiervan een gemeente niet op de hoogte gesteld wordt vinden we fout, omdat, ondanks het feit dat het met de aanleg van een vliegveld gaat om de hoogste belangen van onze landsverdediging, toch ook, indien mogelijk, rekening kan gehou den worden met de belangen van de mensen, die hiervan het slachtoffer gaan worden. En voor deze mensen heeft de gemeente op te komen. Is het trouwens geen dwaasheid dat men hier Peelgronden ten koste van veel geld gaat ontginnenterwyl andere deze grond zo maar rustig bestemmen voor vliegveld. Dat men de zaak toch op dergelijke manier niet geheim kan houden, blijkt wel uit de serie berichten die in alle kranten al verschenen zyn over dit vliegveld. Ook op een ander terrein zien we nu hetzelfde gebeuren. Reeds weken lang zijn mensen van de Provinciale Waterstaat opmetingen aan het doen rond de Deurneseweg, Veltumsekapel, Wieënweg e.d en officieel weet men hiervan ook weer niets. Dat ook hier intussen alweer tekeningen rondzwerven, waarop staat uitgestippeld dat er een nieuwe verbindingsweg gaat Komen, zelfs met rotondes e.d., die de Deurnese weg gaat verbinden met de Wansum- seweg en de brug in Well en die door zijn ligging net buiten Yenray omdraait en Venray links laat liggen, begint men al heel gewoon te vinden. Het mag dan waar zyn, dat we zover nog lang niet zyn, maar deze geruchten doen meer kwaad dan goed. Op de eerBte plaats vrezen al vele boeren aan deze nieuwe weg de nodige kostbare grond, ja zelfc boer derijen, kwijt te raken en op de tweede plaats zien vele midden standers een dergelijke achteruitzet ting van de kom niet graag, omdat een groot deel van hen nu eenmaal een boterham verdient met het doortrekkend verkeer. Nogmaals het kunnen allemaal geruchten blijken, maar deze zyn dan wel bar hardnekkig, want reeds vorig jaar, toen in velden of wegen nog geen opmeters te bekennen waren, gingen deze geruchten en heeft Peel en Maas er toen al op gewezen, dat men inzake deze wegomlegging attent diende te zijn. De pap zal wol niet zo heet gegeten worden als ze wordt opgeschept, maar men gaat o.i. toch wel wat ver, als over dergelijke dingen nu maar beslist wordt of hiervoor de nodige plannen worden gemaakt zonder dat de gemeente ook maar kans krijgt de belangen van haar ingezetenen te behartigen of te verdedigen. En vooral met het laatste project zyn o.i. grote belangen gemoeid. Men kan nu wel alles onder de schuilmantel van militaire noodzaak e.d. verschuilen, maar dat het verle den toch heeft geleerd, dat daarby het rekening houden met particuliere belangen zeer wel mogelijk is. En als het dan nodig is om alles geheim te houden, in die mate, dat kranten er hun neus niet insteken, dan dient men toch zeker de gemeente er in te kennen, opdat deze haar taak ver vullen kan. En doet men zeker het beste om aan alle mogelijke geruchten speculaties e.d. definitief een einde te maken door een juiste en behoor lijke voorlichting. De gemeentepolitiek is nader dan het landsbestuur De nuchterheid, die in de Neder lander wo:dt getekend als een „gezonde eigenschap", biedt weinig grond voor politiek fanatisme. Van daar dat de gemiddelde Nederlander de politiek op zyn slofjes afdoet. Zolang niet de directe belangen van mynheer Jansen door politieke tegen standers dreigen te worden aangetast, is de inteiesse van mynheer Jansen voor de politiek maar zeer matig. Een pittig debat in senaat of paria ment mag wel eens zyn belangstelling trekken, slechts een geringschattend lachje grimast langs zyn kaken als hij leest over vurige debatten en verhitte gemoederen in de gemeente raad. Vreemd maar waar. Toch is het eigenlijk niet zo vreemd, want tegen die wethouder, die we soms een paar keer op een dag tegenkomen, wordt lang niet zo hoog opgekeken als tegen de afgevaardigden in Eerste en Tweede Kamer. Daar aan het Binnen hof zetelen de grote heren, die de politiek van ons land maken. De mannen, die met een forse redevoering hun namen brengen op de frontpagi na's - van de grote dagbladen. Zij plegen staatkunde, zo oordeelt de burger, die gemeentepolitiek maar iets van de tweede rang vindt. Kortzichtigheid moet verweten worden aan allen, die de gemeente politiek geen gelijkwaardige plek willen gunnen naast 's lands en provinciaal bestuur. Niet verder kijken zij, dan wat op het eerste gezicht zo schynt. De maatregelen en wetten, die volksvertegenwoordiging en provin ciale staten nemen en vaststellen voor grote groepen van de bevolking, lyken alleen maar gewichtiger dan de wetgevende arbeid, welke verricht wordt door gemeenteraad en het college van Burgemeester en Wethou ders. Want dichter by ieders belang staat de gemeentepolitiek. Zy, die het bestuur van de gemeente in handen hebben, zijn de pottenkijkers van ons doen en laten. De Raadsleden, de Wethouders en de Burgemeester, zij blikken in het voorbijgaan in onze huiskamers en leren daaruit de nodea en behoeften van de gemeentenaren kennen. Dit is geen frase, maar een waar heid, die zo dikwijls te herkennen is in de vurige debatten, die er gevoerd worden in de gemeenteraad over electriciteitstarieven, over de bouw van een nieuwe school, de noodzakelijkheid van een bad- en zweminrichting of het scheppen van meer en veiliger speelgelegenheid voor de jeugd. Dit zyn alle c'_ problemen, die in de huiskamer hangen. En die komen niet tot een oplossing, alvorens de gemeenteraad als hét huishouden over de huishoudens het beslissende woord heeft gesproken. Over enkele weken krygt iedere Naar wij vernemen hebben de katholieke bioscoop-exploitanten in Limburg zich verenigd in een bezin ningscentrum, om de film in Limburg op hoger peil te brengen. Zy schijnen te begrijpen, dat zy niet alleen exploitanten zijn, maar ook een grote verantwoordelijkheid hebben, wat betreft de christelijke beschaving, die door minderwaardige films ernstig wordt bedreigd, zeker bij jeugdige bezoekers. Wij begrijpen trouwens die ouders niet, die het goed vinden, dat hun jongens en meisjes van 15 en 16 jaar elke week minstens i keer de bioscoop Het is voor de bioscoopexploitanten ongetwijfeld niet zo gemakkelijk om de film op hoger peil te brengen. Zy" hebben de ervaring, dat op hoger peil staande films slecht bezocht dus ni6t gewaardeerd worden door geregelde bezoekers. Minderwaardige pikante sensatiefilms trekken veel meer, en de bioscoopexploitanten, die toch al op hoge financiële lasten zitten, moeten ook kunnen bestaan van hun bedrijf. Dus maar doorgaan met minderwaar dige films en zo nu en dan een goede film te vertonen? Katholiek Limburg neemt dat niet en de bioscoopexploitanten beginnen, dat te begrijpen. Maar wat staat er dan te doen, als de mensen een goede film niet weten te smaken omdat ze geen goede smaak- hebben, of hun smaak door het zien van veel minder waardige films helemaal bedorven is? Wat er te doen staat? Voorlichting, goede voorlichting. We zouden daarom zo graag alle jon gens en meisjes vanaf 16 jaar, vooral hen die de bioscoop „platlopen", ver schillende malen bijeen willen bren gen en hun door een deskundige het grote verschil tussen een minder waardige en een mooie, tenminste gezonde ontspanningsfilm doen aan voelen en hen tegelijk van zo'n mooie film laten genieten. Als dit geregeld enkele jaren zou gebeuren, zou de film op hoger peil komen te staan, omdat het komende geslacht, naar wij hopen, niets meer wil weten vap minderwaardige pi kante sensatiefilms. En katholiek Limburg heeft ook recht op betere films. P.D. Nederlander boven de 23 jaar weer gelegenheid zich uit te spreken over de samenstelling van de Gemeente raad. De gemeenteraadsverkiezingen geven ons het middel in handen de Raad samen te stellen en daarmede dan tevens een vinger in de pap bij de keuze der Wethouders. De officiële bepalingen laten toe, dat voor ge meenten met minder dan 3000 zielen zeven raadsleden worden gekozen, terwyl dit in overeenstemming met het aantal inwoners geleidelijk in onevental mag oplopen tot maximaal 45 voor steden boven de 200.000 zielen. Wethouders mogen er twee zyn in gemeenten tot 20000 inwoners. In Venray hebben we er zelfs drie. By 20 tot 100.000 drie of vier en in gemeenten boven de 100 000 zielen vier, vyf of zes, al naar het inzicht van de Raad. De Burgemeester staat dus geheel buiten de verkiezingen. Zo wil het de Gemeentewet, die niet de Burgemeester, maar de Gemeente raad aan het hootd van de gemeente stelt. En omdat dus de afgevaardig den, gekozen door de gemeentonaren, in feite het heft in handen hebben, is het uitbrengen van een stem by de gemeenteraadsverkiezingen zo'n gewichtige zaak. De burgemeester met zyn taak als „waker voor do belangen van het Rijk" oefent met het College van Wethouders het dagelijks bestuur der gemeente uit. Als zodanig dient de burgemeester toe te zien, dat besluiten van Raad of B. en W. niet strijdig zyn met de wet of het alge meen landsbelang. Om stelling te nemen tegen maatregelen en beslui ten, de gemeente aangaande. Waaruit dus spreekt, dat in gebod en verbod in de gemeente," de Raad zich spiegelt. Juist omdat de beslissing van de gemeenteraad zo'n weerslag kunnen hebben op het reilen en zeilen binnen de muren van het gezin, is de keuze van de Raadsleden een zaak, die het overdenken waard is. Wie meent, dat bijeenkomsten van de gemeenteraad niet meer zyn dan gezellige vergaderingen, waar veel ge zegd maar weinig gedaan wordt, heeft het- by het vorkeerde eind, Ook is het niet zo, dat het Raads lidmaatschap uitzicht geeft op talrijke en prettige erebaantjes. Juist thans heeft het gemeenteraadslid en zeker niet minder de wethouder zijn handen vol mat het bestuur van de gemeente. Waarby het vooral oen toer genoemd mag worden om de eigen benen te behouden en niet veel van de ge meentelijke bevoegdheden te laten opslokken in de centralisatiewoede van de centrale overheid. In de warö zin van het woord is de gemeentepolitiek van deze dagen staatkunde Staatkunde weliswaar ten behoeve van een vaak zeer beperkte bevolkingsgroep. Maar daarom is dit werk ten bate van een sector van ons maatschappelijk leven absoluut niet een taak van de tweede orde. Zij, die alles verdraagt en veel verdnnrt Moederdag, dag van dankbaarheid zouden we hem ook kunnen noemen. Want daar is zoveel reden toe. Dank baarheid aan God op de eerste plaats, Die ons onze moeder gaf; dankbaar heid aan haar, die ons ter wereld bracht en vanaf dat ogenblik niet ophield ons te omringen met liefde en zorg. Als kleuter en schoolkind hield je van je moeder. Maar dat realiseerde je eigenlijk pas, als ze eens een dag van huis was, of misschien ergens ziek lag, zodat een ander haar taak tijdelijk moest overnemen. Volwassen geworden zou je haar eigenlijk eerst moeten verliezen om ten volle te kunnen bevatten, wat ze voor je betekent. In je kinderjaren was zy degene, die bly was met je kindervreugden, die troostte bij je kinderverdriet. Maar volwassen geworden weet je de deur van haar huis en haar hart steeds wijd open! Om bly met je te zijn, om te troosten, om te begrijpen, om je iets te geven van de rust, die uitgaat van de oudere mens met veel levenservaring. Hoe gelukkig zyn degenen, die hun moeder nog bezitten; wat een leegte, maar ook: wat een lieve herinnering zal ze achterlaten aan degenen, aan wie te ontnomen werd. Zouden de prachtige woorden van St. Paulus over de liefde niet ten volle toepasselijk zyn op haar liefde Want, ook moederliefde is „geduldig en vol goedheid; niet ijverzuchtig en niet ijdel; niet trots en niet eerzuch tig; zy zookt zichzelve niet zy wordt niet toornig; zy denkt geen kwaad; zy verheugt zich niet over ongerech tigheid; maar verblijdt zich mot de waarheid. Zy verdraagt alles, zy gelooft alles, zy hoopt alles, zij ver duurt alles. De liefde zal geen einde hebben". Ook h£ar liefde niet. Want, als zij eenmaal op haar bestemming by God zal zyn, zal ze niet ophouden voor ons te bidden. Wanneer we op Moederdag haar Pauselijke onderscheiding Op 1 Mei werd onze oud-dorpsgenoot de heer Antoon van Boven te Roer mond gehuldigd in verband met zijn 25-jarig jubileum by het politiecorps aldaar. De jubilaris, adjudant der Gemeente politie, is tevens voorzitter van do politiebond St. Michaël. Als zodanig werd hem door deken Verstappen het ere-kruis Pro Ecclesia et Pontifice op het uniform gestoken. Burgemeester mr. dr. Geuljans sprak met waardering over de yver, trouw, dienstbaarheid en plichtsüe trachting van de jubilaris. Commissaris Claesen noemde hem als een der meest gewaardeerde leden van het corps. Ook de Officier van Justitie mr. Wilbrennick sprak waar derende woorden. Verder werd nog het woord gevoerd door commandant Pyls uit Eindhoven, brigadier de Graeff, oud commissaris Odekerken en brigadier van Dammen. Vele cadeaux en bloemen had de jubilaris in ontvangst te nemen. Tragisch sterfgeval Te Deurne bood Maandagavond de 70-jarige Piet Coopmans, die vorige week het 50 jarig bestaan van zyn brood- en banketbakkerszaak aldaar vierde, ter gelegenheid hiervan zyn collegabakkers ter plaatse een feestje aan in café vd. Mortel aan de Liesselse weg. Deze ta 6 uur begonnen feest avond kreeg wel een by zonder tragisch einde. Toen de heer Coopmans te circa 9 uur een dankwoord sprak voor het hartelijk medeleven met zyn jubileum, waarby een nogal st rke ontroering zich van hem meester maakte, viel hy door een beroerte getroffen, plot soling neer. De ontsteltenis onder de aanwezigen, waartoe ook echtgenote en kinderen van de heer C. behoorden, was uiter aard zeer groot. Een ijlings ontboden geneesheer kon slechts de dood con statoren. W atersnood-ramp 1794 slachtoffers Woensdag verscheen de 75ste ver lieslyst van het Informatiebureau van het Ned. Roode Kruis. Volgens de tot op die dag bekende gegevens bedraagt het totaalaantal slachtoffers van de watersnood nu 1794 Van dit totaal staan 1504 personen genoteerd als geïdentificeerd en geborgen en 290 als vermist. Het totaal op 31 Maart vermeldde: 1150 geïdentificeer den en geborgenen, en 63 personen, die als vermist te boek stonden. In het totaal dus 1783. Pseudo- vogelpest Onder het pluimvee van de land bouwer H. Heunink in de buurtschap Linde by Vorden is pseudo-vogelpest geconstateerd. De burgemeester heeft de nodige voorzorgsmaatregelen ge nomen. Er zyn tot heden nog geen kippen afgemaakt, men houdt ze in observatie. Nederland als industrieland Van de totale beroepsbevolking van Nederland is 40 pet. in de industrie werkzaam, waaruit dus blijkt, dat onze industrialisatie reeds aanzienlijk gevorderd is. Het percentage voor Nederland is zelfs hoger dan dat voor de Ver. Staten al blyft onze productie by die van Amerika ten achter. Sinds de oorlog is alles in het werk gesteld om de industrialisatie van ons land te be vorderen. Tal van artikelen, die wy vroeger moesten invoeren, maken wy nu zelf. Goede zaken op de Utrechtse Landbouwbeurs Kenmerkend voor deze beurs was het sterk gegroeide vertrouwen van de Nederlandse boer in de national* industrie, de voor de oorlog bestaande uitgesproken voorkeur voor het bui tenlands fabrikaat is sterk geluwd. Naai ir. Goemans nog meedeelde werd de laatste jaren in het Neder lands Land- en tuinbouwbedrijf jaar lyks gemiddeld 100 millioen geïnves teerd door de aanschaffing van machines, werktuigen en gereedschap pen, waarvan alleen voor tractors een bedrag van 60 millioen gulden. Van deze 100 millioen gulden leverde de de Nederlandse industrie tot dusver voor een bedrag van ruim 15 millioen gulden. Drie-jarig kind doodgereden By het onverwacht oversteken van de weg werd een driejarig kind A.L. uit Venlo door een personenauto aan gereden. Het kind moest naar het ziekenhuis worden overgebracht, waar het naderhand is overleden. De chauffeur heeft nog gepoogd het ongeluk te voorkomen. eens extra willen verwennen, laten we dat dan op de eerste plaats do-n met een hartelijk gebed Ea of 01" cadeautje dan groots is of eenvoudig, kostbaar of maar een paar dubbel j-n waard, dat zal er minder od aan komen. Gods zegen is het beste, dat wy haar kunnen toewensen op haar dag. Verantwoording Vorig bedrag f 133"S,73 Collecte bruiloft f ts.oo Orgelbusjes Schoolstraat, Jan Hensen8tr. Eindstr. Bontekoesir. Overloonsew., Laagheid8eweg, Zwarte Klef en Spurkt f 37,08 Familie N.N. een orgelpijp f 50,00 Familie N.N. 3 orgelpijpjes f 3000 Totaal I 13761,23 Bij de verantwoording van vorige week was een orgelpypje van een klein pensioentje. Tweede Pinksterdag nadert met rasse schreden. Denkt aan de Orgel- rallyeGeeft u spoedig op als deel- ner (ster) I Medewerkers meldt U't wordt tyd voor verdeling van de functies. Bouwt allen mee aan Uw orgel 1 Gironummer' 576604 Orgelfonds Venray Gerecht met een beer Toen Maandagavond een van de bezoekers van de stand van de Texas Bears, op de kermis te Horst de uit nodiging aannam, door 3 minuten op de bner te kunnen blijven zitten en zo f 7 50 te verdienen was hem dit bijna gelukt. Reeds 2 minuten had hy het vol gehouden toen de oppasser aan de muilkorf van het dier morrelde. Do beer deed een greep naar zyn berijder en beet hem een stuk van de pink af. Het slachtoffer moest zich onder doktersbehandeling stellen. Meisje vermoord Sinds Zondagavond werd te d9 B it de 16 jarige A B vermist De gemeente politie te Bunnik vond Maandag het ifik van het meisje, dat een ge wel dadige dood gestorven bleek te zyn. De op het lyk gevonden sporen wezen eensdeels op wurging, ander deels op verdrinking. In verband met deze tragische vonst is een 20 jarige verwarming8monteuruit Utrecht door de politie gearresteerd. Hy had om- Rang met het meisje en zou binnen kort met haar in het huwelijk treden. Volgend jaar meer moeilijk heden by varkensteelt Blijkens een toezegging van de minister van landbouw, visserij en voedselvoorziening, zal dit jaar in grote lynen hetzelfde beleid ten aan zien van de varkensteelt en de overname van bacon-varkens worden gevoerd, als in 1952 het geval was. In 1954 wil de minister echter uit sluitend een garantie geven voor varkens, die in de vorm van bacon naar Engeland zullen worden uitge voerd. De overheid kan geen garantie geven voor alle varkens, omdat zy de productie niet in de hand heeft. Bij te hoog oplopen van de productie zou men voor onoverkomelijke moei lijkheden komen te staan. Uit deze opvatting volgt, dat de varkenshouder in 1954 het over grote deel van zyn risico zelf zal moeten dragen. Zolang de productie in even wicht blijft met de vraag zullen geen priismoeilykheden ontstaan. Veel zal er van afhangen, of een behoorlijk bacon contract met Engeland zal kunnen worden afgesloten. Hier door zou aan de varkensteelt een goede ruggesteun kunnen word»n gegeven. Het grote aantal dpkkingen van dit jaar doet desondanks toe komstige moeilijkheden vrezen. Nieuws uit Venray en Omgeving ZoAdaesdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagrnorgen 8 uur DR. VERCAUTEREN Telef. 335 Alléén voor spoedgevallen. 'f si tea moeten aangevraagd worden dór 12 uur. GROENE KRUIS Deze week en volgende week geen kleuter- en zulgelingenbureau. Ongeluk Maandag sprong de metselaar C. in de nieuwbouw aan de St. Odastraat van het dak op het steiger, waarby zijn voet omsloeg door een op het steiger liggende steen. Hierdoor ver loor C het evenwicht en viel van het driem hoog steiger. Dit ongeluk verwekte nogal wat consternatie, maar in het Ziekenhuis, waarheen hy direct werd vervoerd, bleek, dat hy met enkele inwendige kneuzingen en wat schaafwonden, dit avontuur nog kan na vertellen. Mnnitie vondsten By veld werkzaamheden op de Smakt werden afgelopen week weer enk^de granaten gevonden, die door de Op ruimingsdienst onschadelijk werden gemaakt. Rijkspostspaarbank li de maand Fibruari ia ingelegd op d« Rijkspostspaarbank te Venray f 41 155, In diezelfde maand waren de cüf rs voor B -xmeer f 64.600,- en Horet f 22.731,-.

Peel en Maas | 1953 | | pagina 1