Venray helpt de Venrayse blinden Oost-Duitse vluchtelingen een Noord- en Midden-Limburgs vee na 1 April reactie-vrij Priesterwijding in de Paters kerk te Weert BUITENLAND ORGELHOEKJE De vijfde Lijdensmeditatie ZATERDAG 21 MAART 1953 No. 12 VIER EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS GRnnTF^sTRAATV28f1rTE1EvFa s.SENGTOS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN De tweede week van de gróte blindenactie is wel succesvol ver lopen. Was het in de eerste week het Veulen, dat met 0.87 per huis gezin de meeste kans maakte op de prachtige Muvero-ketel, die als extra prys wordt verloot voor die wyk, die de grootste gemiddelde opbrengst heeft, deze week is Ysselsteyn en Oostrum daar wel ver boven uitge schoten. Of het Veulen daar een voorgevoel van had In ieder geval hebben ze nog wat giften nagestuurd, waardoor bun gemiddelde steeg van 0 87 tot O 92. Misschien dat ze er de volgende week nog een schepje op doen. Ysselsteyn met een gemiddelde van 1.02 maakt anders een beste kans. Maar we zyn nog niet aan het einde. Het is al verschillende malen voor gekomen, dat aan ons bureau nog zakjes werden bezorgd met giften. Men gelieve deze in het vervolg te bezorgen by E. Bartels, St. Jorispark 13, waarby' men dan tevens meteen een lot in ontvangst kan nemen. Men gelieve dan duidelijk op te geven by welke wijk men hoort. Ook giro sortingen kunnen op gironummer 209324 ten name van E. Bartels, Venray voor ditzelfde doel worden uitgeschreven. Maar ook hier uitdruk kelijk vermelden by welke wyk men hoort. U hebt intussen natuurlijk ook al gezien dat ook de andere pry zen weer met een groot aantal zyn ver hoogd en dat in de etalage van de Fa. Vollebergh de goede gaven zich opstapelen. Wilt U naast het mooie doel een Lourdesreis mogelijk te maken voor onze Venrayse blinden, nog betere aansporing vinden als de overhemden, droog worsten en meer van dergelijke nuttige dingen. We zyn nieuwsgierig of Ysselsteyn de hoogste blijft. Een goedë Muvero ketel is anders wel wat waard. No. Naam wijk Actie Aantal Verzamelde Gemiddeld datum gezinnen gelden per gezin 1 Merseio 8 Maart 211 f 158 87 f0.75 2 Leunen 8 Maart 189 f 160.65 f 0-85 3 Veulen 8 Maart 111 f 101.92 f 0.92 4 Oostrum 15 Maart 248 f 230.56 f 0.93 5 Patersscraat 15 Maart 268 f 204.97 f076 6 Ysselsteyn 15 Maart 163 f 165.50 f 1.02 7 Castenray 22 Maart 98 8 Stationsweg 22 Maart 225 9 Desselke-Hiept 22 Mrt 335 10 Heide 22 Maart 117 11 Smakt 29 Maart 250 12 Grotestraat 29 Maart 210 13 Oirlo 29 Maart 202 TOTAAL 2627» f 1022.47 f 0.87 Zonder gestichten en inrichtingen. Deze week zjjn maar liefst vier wyken aan de beurt o.a. 7. CASTENRAY Castenray, kom-Zandhoek, Hoogriebroek, Castenrayse weg, Bergstraat. 8. STATIONSWEGKolk weg, Julianasingel, Oude Oostrumse weg, Oostsingel, Kard. van Rossumstraat, Ch. Ruysstraat, Mgr. Nolensstraat, Wilhelminastraat, Stationsweg tot Akkerweg, Landweertweg t.m. 118, Akkerweg, Tuin straat en Bongerdstraat. 9. DESSELKE-HIEPTGasstraat, Heuvelstraat 9 t.m. 17, Overloonse weg 4 t.m. 33, Beekweg, Hiept, Hoenderstraat 63 t.m. 108, Hagelweg, Schutterspad, Desselke, St. Jozefweg, Langeweg, Kruitweg, Vier Uitersten, Past. Ruttenstr., Vlakwaterweg en Vlakwater. 0. HEIJDEWieënweg, Steegh, Scheide, Steegsbroek, Volen, Lieseven, Heyde, Veltum van L 88 tot Hoofdweg 74b. Gezondheidsdienst steunt plan zuivelfabrieken De algemene vergaderingen van een aantal coöperatieve zuivel fabrieken in Midden- en Noord-Limburg ten Westen van de Maas hebben met algemene stemmen besloten, dat uit de middelen van het betreffende zuivelbedryf een toeslag wordt toegekend op reageer ders, die door de Gezondheidsdienst voor Dieren als premiewaardig worden beschouwd, van respectievelijk f 20.—, f 30.— en f 40.— (naar gelang klassificatie in klasse III, IV of V), voorzover deze reageerders definitief verwijderd zyn tussen 4 Augustus en 1 November 1952, met het doel om door dit saneringsplan de betreffende zuivel fabriek vóór 1 April 1953 7ry van reactiedieren te doen maken. Deze coöperatieve zuivelfabrieken zyn: St. Nicolaas, Meyel; H. Maria, Helden-Panningen; St. Lambertus, Helden; St. Sebastianus, Sevenum; zuivelkring Ament Weert; zuivelkring St. Christoffel, Roermond (voor zover betreft het gedeelte ten Westen van de Maas); zuivelkring Noord-Limburg (zuivelfabriek Horst en zonder Maas- bree, Grubbenvorst, Broekhuizenvorst, Meerlo). Dit gebied vormt 'n aaneen gesloten geheel, waarin ruim 40 000 stuks rundvee, waarop pl m. 175 bekende reageerders voorkomen. WAARBORG De Gezondheidsdienst voor Dieren in Limburg acht zich, gezien het bovenstaande verplicht de veehouders in dit gebied een waarborg te geveD, dat alle reageerders hier definitief worden verwijderd en nadien vry van reageerders zal blijven. Deze Dienst heeft daarom besloten in het gebied omvattende de gemeen ten Meerlo, Broekhuizenvorst, Grub benvorst, Maasbree, Horst, Sevenum, Kessel, Helden, Meyel, Neer, Haelen, Roggel, Heythuyzen, Baexem, Gra- them, Nederweert, Weert, Stramproy, Hunsel, Thorn, Wessem, Heel en Panheel, Beegden, Horn en Roermond voor zover gelegen ten Westen van de Maas, accoord te gaan met bedoeld bestrydingsplan (zich voorbehoudend en einddatum, zo nodig, te verschui ven tot 1 Mei 1933) en vanaf 1 April 1933 te verbieden, in de bovenge noemde gemeenten rundvee te houden, te weiden of te doen weiden, tenzy een bewys van de Gezondheidsdienst kan worden getoond of gegevens by deze Dienst kunnen worden verkregen, waaruit blykt dat 't runda) als reatievry is aangemerkt; b) in onder zoek is op het bedrijf, waar het zich bevindt; c) in afwachting van defini tieve afvoer slechts tydelyk, met toestemming van de Gezondheids dienst, op het* betrokken bedrijf vertoeft. Voorts heeft de Gezondheidsdienst besloten, de vergoeding voor geslachte reageerders van gesaneerde bedrijven van 1 Januari 1953 tot 30 April 1953 voor dit gebied vast te stellen op f 85 voor een dier zonder brede tanden; f 125.— voor een dier met twee brede tanden; f 155.— voor een dier met vier brede tanden; f 185,— voor een dier met zes of meer brede tanden. Dit besluit is by brief van 5 Maart 1953 goedgekeurd door de Minister van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening. Het bovenomschreven verbod om na 1 April in dit gebied reageerders te houden, te weiden of te doen weiden geldt ook voor veehouders buiten dit rayon. Dat betekent derhalve, dat een veehouder, handelaar of wie dan ook, die in dit gebied weiland onder zyn beheer heeft, in deze weilanden geen runderen mag laten vertoeven, indien by niet met de by behorende schets kan aantonen, dat het betreffende dier reactievry is. Het vervoeren van reageerders door dit gebied en rechtstreekse aanvoer ervan naar slachthuis of slachtplaats is wel toegestaan. Nadat Zaterdag zestien Fraters tot subdiaken waren gewijd, ontvingen Zondagmorgen in de pas gerestaureer de Paterskerk 24 Fraters van de Orde der Minderbroeders uit handen van Mgr Constans Kramer 0 f m Bisschop van Luan (China) het H. Priester schap. In het stemmig versierde priester- Wy vestigen üw aandacht op onder staand artikel, dat nog door een ge- vo'gd zal worden. Het geeft een reportage uit Berlyn, waarin de ern stige situatie, die doorde vluchtelingen wordt geschapen, beschreven staat. West-Duitsland worstelt met een .groot probleem. De geweldige omvang, die de stroom vluchtelingen uitOost- Duitsland in de laatste tyd heeft aangenomen, dreigt fataal te worden. Voor het stadsbestuur van West- Berlyn en tevens voor de West-Duitse Bondsrepubliek wordt het met de dag moeilijker om de duizenden te ver werken. Het land, dat toch reeds te kampen heeft met een groot aantal werklozen, heeft geen mogelijkheden om de tal lozen, die met achterlating van huis raad en kleding naar het Westen, aan het werk te zetten en ze zo in staat te stellen zich weer het nodige te kunnen aanschaffen. Groot is daarom het aantal vluch telingen, dat in de meest erbarmelijke omstandigheden verkeert En wanneer zal daaraan een einde komen Vluchtelingen scheppen conflict tussen Renter en Adenaner De toeneming van het aantal vluch telingen gedurende de laatste maanden heeft verschillende oorzaken. Een daarvan is de voedselschaarste. Practisch alle levensmiddelen zyn ge rantsoeneerd, maar zelfs ondanks de beperkte mogelykheden om deze te kopeD, staat Oost-Duitsland voor een groot tekort van de meest essentiële voedingsmiddelen. Volgens door de Oost-Duitse regering bekendgemaakte cyfers, bedraagt dit tekort voor het eerste kwartaal van 1953 tienduizenden tonnen vlees, vet, meel, suiker, groente en aardappelen. By deze schaarste aan levensmid delen wordt de arbeider in Oost- Duitsland nog gedwongen zyn uiterste krachten te geven by een productie slag, die thans aan de gang is. De productieverhoging wordt afge dwongen op een manier, die grenst aan het ongelooflijke. Zo werd onlangs in een industrie een verbod afgekondigd, om onder het werk te drinken. Door dit achterwege te laten, steeg de productiviteit met tientallen uren per W66k, zo werd beweerd Maar dit is niet het enige, wat het leven in de satelietstaat practisch onmogelijk maakt Ingrijpender nog is de angst, die iedereen in zich draagt om vandaag of morgen door arrestatie zyn vrij heid te verliezen. Want niet alleen in de hogere regionen is een felle zuivering ingezet, maar ook onder de gewone burgers. De Joden voelen zich, nu het anti semiti8me tot een openlijke actie van de communisten heeft geleid, ook niet meer veilig. Hun aantal is nu weliswaar niet zo groot en schommelt tussen de 2300 en 3000. Maar sinds enkele hoofden van Joodse gemeenten de vlucht hebben genomen naar het Westen, spannen de communisten alle krachten in om deze mensen het leven onmogelijk te maken. Zonder twijfel hseft de huidige massale vlucht tevens als oorzaak, dat tal van geruchten de ronde doen over op handen zijnde beperkingen in de bewegingsvrijheid van de in woners van de Oostduitse staat. Waarschijnlijk zullen die hierop neerkomen, dat het verboden wordt zich zonder toestemming te begeven buiten het district, waar men woont. Gevrëe8d wordt, dat vergunningen voor bewegingsvrijheid niet in ruime mate zullen worden toegewezen. Wordt de toeloop van Oostberlyners naar het Westen fataal, niet minder ernstig dreigt deze ontvolking voor Oost Duitsland te worden. Dit bleek wel duidelijk uit de oproep van Grotewohl, dat de mensen zich moesten bezinnen en dat er geen maatregelen zullen worden genomen by terugkeer naar Oost Duitsland. Dat dit mild gebaar waarde heeft, wordt sterk betwijfeld, gezien de ervaring, dat een groot percentage van de 35000 personen, die in de afge lopen jaren terugkeerden, achter de tralies terecht kwam. Maar Grotewohls oproep bewyst, dat er in de Oostzone gebrek begint te ontstaan aan arbeidskrachten. De massa's vluchtelingen zijn zo overstelpend groot, dat het stads bestuur van We8t-Berlyn geen kans meer ziet al deze mensen in de stad t6 houden. Aanvankelijk gingen tal van vluch telingen direct door naar West- Duitsland. Maar sinds in Juni van het vorig jaar een zogenaamde „dode strook" van 700 kilometer is ingevoerd ter bescherming van de Oostzone tegen het Westen, is het practisch onmogelijk geworden om direct West-Duitsland te bereiken. Vandaar dat thans vry wel alle vluchtelingen in West-Berlyn aankomen. Burgemeester Reuter heeft by Adenauer zyn nood geklaagd en de Bondskanselier er op gewezen, dat opneming van meer vluchtelingen in West-Duitsland noodzakelijk is om de moeilijkheden van de stad te verlichten. Eenvoudig was het niet om een oplossing te vinden. De kwestie liep zelfs zo hoog, dat er een conflict ontstond tussen de burgemeester van West-Berlya en de Kanselier van de West Duitse Bondsrepubliek. Inmiddels ie het geschil weer bijgelegd en enkele weken geleden is er een overeenkomst gesloten, waarby bepaald werd, dat maande lijks een vast aantal vluchtelingen per vliegtuig naar West Duitsland wordt overgebracht. Dit aantal is thans opgevoerd mede door Ameri kaanse hulp tot 2000 per dag. koor volgden circa 300 naaste familie leden van de wijdelingen de ziDryke plechtigheden, terwyl ook in de kerk veel gelovigen hadden plaats genomen. De plechtigheid was een treffend beeld van de katholiciteit van de Kerk. Een uit China door mensen, die het licht niet kunnen verdragen verbannen bisschop, wijdde een aantal jonge mannen tot priester Gods, van wie velen naar andere, verre landen zullen trekken om aldaar de heidenen het Evangelie van de Liefde te gaan prediken. Na de wijding hieven de neomisten het Magnificat aan en gaven gezamen lijk vanaf het altaar hun eerste zegen, hetgeen grote indruk maakte. Onder de neomisten bevonden zich onze dorpsgenoten Paters Ubald Muskens en Sergius Reintjes. Onder de aanwezigen merkten we o.a. op: de HEw heer Deken Hanraets uit Sittard, Prof H. Liljens uit Weert, Kapelaan Lemmen uit Venlo en Pater Gos8ens, allen Venrayenaars. Engeland Het bezoek van Tito aan Londen hseft terecht de nodige ontstemming verwekt, en niet alleen van Katho lieke zyde. Ook andere kerken en zelfs velen, die buiten de godsdienst staan, heb ben protesten laten horen. Tito is ondanks zyn afwending van Moskou nog steeds een com munistisch kerkvervolger. By zoveel tegenkanting ryst de vraag, wat de Engelsen er mee voor hebben Tito te ontvangen. Allereerst moet dan gewezen wor den op de strategische positie, welke Joegoslavië in Europa inneemt. Vervolgens heeft het pact van Joegoslavië met Griekenland en Tur kije, het land van Tito gemaakt tot een wezenlijk onderdeel van de ver dediging in het Zuid-Oosten van Europa. Dit verdrag betekent een toe nadering van Tito tot het Westen. Maar Tito heeft niet het eerst de hand uitgestoken. Amerika leverde reeds voor het pact steun sn het be- zoekvan Eden aan Belgrado kan niet anders gezien worden dan als passende in het kader van de Westerse steun aan Tito. Bovendien staat Joegoslavië op ge spannen voet met Italië om de kwes tie Triëst. Engeland heeft reeds vóór Tito's verwijdering van Rusland te kennen gegeven er op gesteld te zyn, dat het gehele gebied van Triëst aan Italië komt. Wellicht is een van de belangrijkste onderwerpen van gespiek in deze dagen tussen Tito en zyn Engelse gastheren het zoeken naar een oplos sing om de moeilijkheden met Italië uit de wereld te helpen. Veel kans op succes hebben de Engelsen evenwel niet. Waarschijnlijk W6l met steun aan Joegeslavië. De ontvangst van deze communis tische kerkvervolger in het democra tische Engeland bewijst weer dat politiek de kunst van het mogelijke is. Tsj echo-S lo wat ye Vry kort na Stalin is een tweede grote figuur uit de communistische wereld heengegaan. Clement Gottwald, die enige dagen na zyn terugkeer uit de Sovjet-Unie, waar hy de begrafenisplechtigheden van Stalin bijwoonde, plotseling ziek werd, stierf binnen enkele dagen. Zo langzamerhand gewend geraakt om by het vry plotseling sterven van kopstukken uit de communistische landen twijfelen aan een natuurlijke dood. Ook by Gottwalds dood lykt de veronderstelling niet van enige grond ontbloot, dat hy gevallen is als slacht offer van zyn oppositie. Sinds jaar en dag heeft Gottwald met ijzeren hand geregeerd, waarby hy niet geschroomd heeft trouwe medestanders uit de weg te ruimen. Voorts stond hy bloot aan heftige critiek, die zelfs een jaar geleden openlijk naar voren werd gebracht in een artikel, dat commentaar bracht op het congres van de Communis tische Party. Maar Gottwald stoorde zich niet aan deze critiek en wierp zich met al zijn kracht op een der grootste zuiveringsprocessen van deze tyd. Daarbij vielen Slansky, Clementis en Otto Sling ten offer. En thans is Gottwald zelf van het toneel verdwenen. Mysterieus is dat snelle heengaan zeker wel. Duitsland Incidenten op politiek terrein schep pen altijd een bron van onrust. Het neerschieten van vliegtuigen, dicht by de grens van Oosten West-Duitsland, heeft niet nagelaten ook de nodige beroering te verwekken. Toch lykt deze verontrusting voorbarig. Moeilijk is immers aan te nemen, dat de nieuwe machthebbers van Rusland reeds zo kort na de machts overname tot provocaties zullen over gaan. Daarvoor heerst by de groten van het Kremlin nog te veel onzeker heid over de indruk, die zy gemaakt hebben op het Russische volk De incidenten kunnen daarom beter wor den toegeschreven aan toevalligheden. Maar deze toevalligheden duiden er wel op, dat er een verscherpte be waking van de zone-afperking is ge komen. Als dit een oorzaak heeft, dan moet die misschien gezocht worden in een hermetischer geslotenheid van de beide Duitslanden. Verenigde Naties Trygve Lie, secretaris-generaal van de UNO, heeft onverbloemd de reden geschilderd van het verzoek om ont slag uit zyn functie by de volkeren organisatie. Lie heeft onomwonden te kennen gegeven, dat de Russische aanvallen, tegen hem gericht om zyn veroordeling van de agressie in Korea, in strijd waren met het Handvest. Daarom vond hy het beter te gaan. De secretaris generaal heeft hier mede aangeduid, dat by de huidige tegenstellingen tussen Oost en West deze functie eigenlijk niet te ver vullen is. Zyn opvolger immers, zal aan dezelfde Russische verwy ten komen bloot te staan. Want niet ver wacht kan worden, dat de UNO in de plaats van Lie een communist zal benoemen. Overigens zal het een moeilijke strijd zyn by de keuze van een opvolger. Candidaten zyn een Deen, een Canadees, een Philippyn, een Pool, een Amerikaan en een Rus. Indien Rusland wil, kan het by de verkiezing van de nieuwe secretaris generaal druk gebruik maken van zyn veto-recht. En hoe zal er dan ooit een vervanger van Lie komen. Bovendien lykt na de ervaringen van Lie de post van secretaris generaal van de volkerenorganisatie nu niet direct een benydenswaardige functie. Land- en Tuinbouw De aardappel verdient meer zorg In Amerika werd de aardappel ont dekt; daar ziet men ook momenteel het grote belang in van een goede verzorging van dit volksvoedsel by uitnemendheid. De zorg betreft er in de eerste plaats de wijze, waarop de aardappel aan de consument wordt aangeboden. Nederland slaat in dit opzicht een minder goed figuur. Slecht gespruit, niet schoon, diep-ogig en slecht gesorteerd worden de aardappelen maar al te vaak aan de huisvrouw aangeboden. Het stemt tot nadenken, dat juist hierdoor de positie van de aardappel niet onaantastbaar blykt in onze samenleving. De leiding van het koelhuis „Numansdorp" heeft dit alles ingezien en als eerste een en ander doordacht en in de practyk toegepast. Een van de belangrijkste mogelyk heden tot verbetering bleek het ver mijden van alle beschadigingskansen. Alle machine onderdelen, die met de aardappel in aanraking komen, be kleedde men met rubber. Op initiatief van de studiegroep, die een en ander in de V.S. zag, worden nu bijv. de bekende stalen manden met rubber bekleed in de handel gebracht en werden er een betere loofklapper en sorteerder met rolleesband ontworpen. Het is juist door deze werktuigen, dat dit koelhuis zich in ons land zeer gunstig onderschydt. Een van de beste mogelykheden tot oplossing van het probleem tot een goede en verzorgde aardappelafzet te komen, schuilt in deze mechani- 8atie-verbeteringen. Het onbeschadigd zyn van de aardappel is eerste vereiste De Amerikaanse huisvrouw koopt schone, onbeschadigde aardappelen, in Pliofilm of cellophaan verpakt. De zorg om onze aardappels althans onbeschadigd op de markt te brengen is zeer gerechtvaardigd Deze week beginnen we met de verantwoording. Vorig saldo f 11750.82 Orgelbusjes Hofstr., Grote Str., Grote Markt, Marktstr. f 0» 48 Orgelbusjes Kruisstraat, Antoniusstr. Groenewoldse pad, Paterslaan, Oost singel. f 11.51 Orgelbusjes Wilhelminastr, Hiept, Veldstr. Langeweg. f 23.05 Totaal f 11858.86 We naderen de 12 mille. Voor Pasen hopen we die te bereiken. Mogen we U nog eens herinneren aan de Orgelpypenactie, die in volle gang is? En blyft daarnaast de Orgelbusjes gedenken. Bouwt allen mee aan Uw orgel 1 Gironummer 576604 Orgelfonds Venray Stromen van goddelijke gunsten vloeien voort uit Jezus' bitter Lyden. Het is goddelijk Lyden, dus mateloos vruchtbaar. Genade op genade zal vanuit Zyn Wonden over de mensheid stromen. Ontembare krachten worden er los geslagen door Jezus' offer: priester schap, apostolaat en martelaarschap. Is de drang, waarvan Sint Paulu3 spreekt: caritas Christi urget nos, de liefde van Christus dwingt ons, niet de drang, waardoor zoveel priesters dag en nacht zwoegen voorde redding der mensen in Jezus' Bloed Is de drang naar het apostolaat by leken en geestelijken vanuit de natuur te verklaren? Menen wy soms, dat het verlangen om missionaris te worden enkel drang naar het avontuur is Het moge af en toe er by komen, want de genade stoelt op de natuur, maar er zyn er velen, dat verzeker ik u, die tegen hun natuurlijke neigingen moeten strijden, als zy vaderland en dierbaren moeten gaan verlaten, om de kracht van 's Heren Bloed te brengen naar streken zonder enige cultuur of comfort. Maar Jesu, Uw bloed op myn voorhoofd, als 't U belieft, Uw bloed op mijn hoofd, op mijn voorhoofd: dat elk een het zien mag, dat ieder het zie, en zie, dat Gy myn en ik U ben: Dan trede ik gerust en dan schilt het my niet of 't rondom my vol loopt van vijanden en geen een, 0 geen enkel myn vriend is met U in myn herte en Uw bloed op myn hoofd myn schuldig voorhoofd, 't verdient het, met U in myn herte en myn oog op het kruis, nog tien stappen, drie stappen, één stap, nog driemaal Hosannaéén stap en één stern en 'k vluchte in Uw armen, 0 Jesu (Gezelle) Nieuws uit Venray en Omgeving Ziiligidlemt Doktoren* Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur Dr. v. d. HOMBERGH Oostsingel 6 Telefoon 393 Alléén voor spoedgevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRÏTI8 DONDERDAG 26 MAART Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen Wed. Coppen op de Raus 90 jaar Op de 109 Maart vierde de Wed. Cuppen—van Vegchel op de Buus, haar 90ste verjaardag. Zy geniet nog een goede gezondheid en leest nog zonder bril Peel en Maas. Aanbesteding Maandag werd de uitbreiding van de M.U.LO. school aan de Charles Ruysstraat aanbesteed, die onder leiding van architect Magry zal plaats hebben. Hierby kwamen de volgende cyfers uit de bus, waarby het eerste het uitbreidingsbedrag is, het tweede de opgave van enkele werken buiten het feitelijke bestek. Gebr. Janssen, Venray 76 100 n.sso Akerboom, Venray 77.800 12 100 Koenen Zn. Holthees 78 000 12.300 Verhoeven, Venray 78 322 12.000 Dinghs, Castenray 78 812 11900 L. Volleberg, Venray 78 909 12093 Theunissen en Qooren 79.300 12000 Potten, Venray 79390 12025 B. Gielen en H. Arts 80 350 12.325 J. Houwen, Oirlo 80 490 12490 P. Volleberg Zn. 80.500 12600 H. Oudenhoven Lzn. 83 470 12500 Klein Schiphorst >3 4to 12.000

Peel en Maas | 1953 | | pagina 1