Liefhebbers Herdenking Herstel Hiërachie in Limburg. Venray helpt de Venrayse blinden WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN van een eigen nieuwe woning kunnen nu aantreden Verplichte inenting tegen Gecentraliseerd op 10 Mei. BUITENLAND ORGELDOEKJE ZATERDAG 14 MAART 1953 No. 11 VIER EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS Stichting tot verwerving van eigen woning gaat met haar werk beginnen Het is al weer verschillende maan den geleden, dat de Gemeenteraad van Venray twee besluiten nam met de bedoeling, om de bouw van een eigen woning door particulieren ge makkelijker dan voorheen mogelijk te maken. Heel veel moeilijkheden moesten worden overwonnen, voor men starten kon, maar nu is het toch zover, dat de Stichting tot verwerving van eigen woning voor het voetlicht kan komen en haar plannen kan ontvouwen. MOEILIJKHEDEN "Wat zijn de moeilijkheden, welke men ondervindt, wanneer men zelf wil gaan bouwen? Wie ooit daarmee te doen heeft gehad, weet van wan ten. De volgende vragen dienen dan allereerst opgelost te worden: 1. Hoe kom ik aan grond en als ik toevalligerwijze grond heb, mag ik daar dan gaan bouwen? 2. Welke architect moet ik kiezen en hoe lopen de besprekingen met hem vóór ik op papier heb wat ik graag heb en wat ik kan betalen 3. Hoe kom ik snel aan een toe kenning van mijn premie van het Rijk 4. En hoe kom ik niet te duur aan 6en hypotheek Dit zyn zo de voornaamste moei lijkheden, die stuk voor stuk bergen kunnen zyn, waarover je niet kunt heenkomen en waar je in ieder geval met veel zorg tegenop kijkt. OPLOSSING Al die moeilijkheden tracht de gevormde Stichting kosteloos voor U op te lossen. Grond krijgt zij beschikbaar en wel waarop gebouwd mag worden en waar men een aansluiting heeft aan het. electrieph net en voor zover de kom aangaat, ook op de riolering, de gas en waterleiding. Men kaD, naar gelang het bedrag, dat men besteden kan voor de maan delijkse betaling van rente en aflossing op de hypotheek, kiezen uit enkele plannen, welke de Stichting in por tefeuille heeft. Een keuze, die gemakkelijker wordt gemaakt, omdat van ieder plan met rrij grote nauwkeurigheid is te zeggen, wat het uiteindelijk iedere maand gaat kostem Aanbesteding en gunning worden door de Stichting verzorgd en deze vraagt ook gezamenlijk met meer kans op snelle afdoening de Rijks premie aan. Hypotheek is verzekerd en wel tegen een rente van maximaal 4 pet tot een bedrag van ongeveer 60 pet van de stichtingskosten, af te lossen in 30 jaren. Wederom is een huurverhoging op til en nog wel een die verre van mals is. Een huurhuis wordt dus ook een dure beweging en zal dus uiteindelijk niet goedkoper zijn dan het sparen voor een eigen woning men verwerft daardoor eigen bezit, een toch beslist niet te onderschatten goed een goed, dat by behoorlijk onderhoud zjjn waarde blijft houden, wat er ook gebeurt. GLOBALE BEREKENING Om een denkbeeld te geven van de kosten welke aaneen dergelijke bouw verbonden zyn, stelde de Stichting een globale berekening op voor een eenvoudige woning met een inhoud van 330 m3. Daarbij maakte men dan, in verband met sommige bijkomende kosten en een vermoedelijk duurdere bouw op de kerkdorpen, een raming op voor de woningen in de kom en voor die in de kerkdorpen. Duidelijkheidshalve wordt hier dan eerst een kleine uiteenzetting gegeven van de mogelijkheid, welke de ge meentelyke bouwcredietregeling biedt, Wanneer men voor een gemeente lyke hypotheek in aanmerking wil komen, moet de bouwer zelf beschik ken over 10 pet van de stichtings kosten, wanneer deze meer zyn dan f 13 000. De hypotheek van de gemeente kan ten hoogste 60 pet bedragen van de stichtingskosten. Wanneer echter het eigen geld, dat men in moet brengen, dus de bedoelde 10 of 13 pet plus de rijkspremie meer is dan 40 pet van de stichtingskosten, daalt natuurlijk het bedrag van de hypotheek en dan zullen de drie genoemde bedragen vanzelfsprekend niet meer kunnen zijn dan het bedrag van de stich tingskosten. De bovenbedoelde ramingen luiden dan: woning in Yenray—Kom: kosten terrein (circa 350 m2), straat- aanleg, architectenhonorarium, bouw kosten, toezicht enz. f 11.820 Ryk6premie f 4 300 f 7.420 Eigen geld 10 pet. van f 11.820 is f 1.182. t 1 182 plus f 4.3C0 is f 3 482 i8 meer dan 40 pet. van f 11 820, zodat het hypothecair crediet maximaal zal bedragen f 0 338 of afgerond f 6.340 In werkelijkheid zal dus door de bouwer een bedrag moeten worden verstrekt aan eigen geld van f 7 520 min f 6 340 is f 1180, vermeerderd met de kosten van de koopakte van de grond en die van de hypotheek akte. De gemeentelijke hypotheek moet hy aflossen in 30 jaren en wel per jaar 5,78301 pet. of per jaar f 366.64 of per maand ongeveer f 30.55. Woningen op de kerkdorpen Kosten terrein (plm. 350 m2), straat- aanleg, architectenhonorarium, bouw kosten, toezicht enz. f 11.920 Rykspremie _J^L300 f 7 620 Eigen geld 10 pet. van f 11.920 is f 1 192. t' 1.192 plus f 4.300 i8 f 5.492, is meer dan 40 pet. van f 11 920, zodat het hypothecair crediet maximaal zal bedragen f 6.428 of afgerond f 6 430. In werkelijkheid zal dus door de bouwer een bedrag aan eigen geld moeten worden verstrekt van f 7.620 min f 6 430 is f 1.190, vermeerderd met de kosten van de koopakte van de grond en die van de hypotheek akte. De gemeentelijke hypotheek meet hy aflossen in 30 jaar en wel per jaar 578301 pet. of f 371 85 of per maand ODgeveer f 31. De Stichting vraagt hen, die voor een dergelijke bouw belangstelling hebben zich ten spoedigste schriftelijk op te geven. Ten einde een schifting te maken voor de verschillende plannen vraagt zy daarby tevens te vermelden het bedrag, dat men maandelijks zou kunnen beschikbaar stellen voor betaling van rente en aflossing, waar naast dan nog voor eigen rekening komen de verdere jaarlijkse kosten van onderhoud, verzekering en belas ting. Ten einde nog dit jaar tot het bouwen van de woningen te kunnen overgaan vraagt zij dit bericht binnen 14 dagen na heden te willen zenden aan haar adres ten gemeentehuize van Venray. Na afloop van deze termijn van 14 dagen zal zij zich dan verder met allen die zich opgaven persoonlijk in verbinding stellen voor een nadere bespreking en het geven van verdere inlichtingen. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat op Donderdag 19 Maart a.s. des namiddags 2 uur in het Consultatie bureau, Merseloseweg ia, alhier ge legenheid zal worden gegeven tot kosteloze inenting tegen de pokken voor de kinderen wonende in de kom der gemeente. Bovendien zal voor dit doel nog zitting worden gehouden op 19 Maart a s. om 3 uur te LEUNEN in café Martens, Leunen K s; om 3 20 uur nm te CASTENRAY, in de school; om 3 40 uur nm. te 0IRL3 in de Byz Lagere Meisjesschool; om 4 uur nm. te OOSTRUM in de school. Men wordt verzocht precies op tyd aanwezig te zyn. Trouwboekje waarin de te enten personen staan aangetekend, moet worden meegebracht. Om het verloop der inenting te laten onderzoeken en daarna te ont vangen het bewys, dat de inenting met goed gevolg heeft plaats gehad, moeten de kinderen, die op 12 Mrt. geënt zyn, terugkomen op 26 Maart en die op 19 Maart geënt zyn, terug komen op 2 April, op dezelfde plaats en uur als boven aangegeven. Volgens de Inentingswet moeten de kinderen, vootdat zy de leef tyd van een jaar bereikt hebben, worden geënt. De kinderen moeten op de dag der enting drie maanden oud zyn en gezond. Venray, 3 Maart 1953. BEKENDMAKING De Burgemeester van Venray breDgt ter openbare kennis, dat eenieder desverlangd kosteloos uit het kiezers- register de inlichtingen kan verkrijgen, waaruit hy kan opmaken of hy zelf of een ander daarin al dan niet of niet behoorlijk is opgenomen. Venpay, 6 Maart 1953. De Burgemeester voornoemd A. H. M. JANSSEN De eerste week van deze actie is vlot verlopen. Aan alle kanten heeft men volop medewerking gegeven en ook de opbrengsten vallen mee. Het blijkt dat het publiek deze nieuwe vorm van geld inzamelen wel aanstaat en dat men de loten die men by inlevering ontvangt, gaarne accepteert. Van de wy'ken, waarin afgelopen week de gelden verzameld zyn, staat die van het Veulen tot heden boven aan, met een gemiddelde opbrengst per gezin van f 0 87. Zouden andere wijken nu niet hoger weten te komen dan maken de inwoners van wQk Veulen een goede kans op de prachtige Muvero ketel. Maar we zyn er nog niet. Nu men de smaak eenmaal te pakken heeft, kan er nog van alles gebeuren. Morgen Zondag worden de zakjes opgehaald in de wijken: Oostrum Paterstraat en Ysselsteyn. Voor alle zekerheid staan hieronder de straten opgegeven, wie onder genoemde wyken horen. Voor de indeling daar van heeft men gebruik gemaakt van de P.T.T. gegevens. De bewoners van deze wyken hebben de zakjes reeds ontvangen. Als U ze klaar legt met Uw gift, denkt U natuurlijk allereerst aan het goede en sympathieke doel, nm. een reis naar Lourdes mogelijk te maken voor onze Venrayse blinden. Van diegene, die de zakjes komt ophalen krijgt U een lot en nu is het verder afwachten. Dat U prachtige prijzen kunt winnen, hebt U intussen kunnen zien in de etalage van de Fa. Vollebergh in de Grote Straat. Helpt mede om deze actie te doen slagen door een ruime gift. U maakt kans op prachtige, prijzen en onze Venrayse blinden kunnen dan naar Lourdes. No. Naam wijk Actie Aantal Verzamelde Gemiddeld datum gezinnen gelden. per gezin 1 Merselo 8 Maart 211 f 158.87 f0.75 2 Leunen 8 Maart 189 f 160.65 fO-85 3 Veulen 8 Maart 111 f 96.97 f 0.87 4 Oostrum 15 Maart 248 5 Patersstraat 15 Maart 268 6 Ysselsteyn 15 Maart 163 7 Castenray 22 Maart 98 8 Stationsweg 22 Maart 225 9 Desselke-Hiept 22 Mrt 335 10 Heide 22 Maart 117 11 Smakt 29 Maart 250 12 Grotestraat 29 Maart 210 13 Oirlo 29 Maart 202 TOTAAL 2627* Zonder gestichten en inrichtingen. f 416.49 f 0.82 4 OostrumOostrum kom vanaf C 36a, OoBtrumse Heide, Wanssumse- w eg, Geysterse weg, Rosmolen, Boshuizen, Lull,St.Servatiusweg Brukske en Oostrumsveld. 5 Paterstraat Henseniusplein, Kempweg, Merseloseweg t.e.m. No. 14 Kortestraat, Patirstr.,AntoniusstrGroenewoldsepad, Kruisstr. Henseniusstr., Paterslaan, Langstraat te.m. nr. 70, Leeuwstr., Schoolstraat nr. 11 13 - 36. 6 Ysselsteyn Langstraat vanaf 70a, Veltum, Deurneseweg, .Nachtegaal, Ysselsteyn (kom), Weg naar 't Veulen, Griendtsveenseweg t.em. I 89 Kempkesberg, Schaapskooi, Weverslo. Zoals reeds gemeld, zal de herdenking van 't herstel der kerkelijke hiërachie in Limburg diocesaan gevierd worden op Zondag 10 Mei a.s. Een diocesaan comité, bestaande'uit 41 personen, die alle geledingen van het Limburgse katholieke leven ver tegenwoordigen, bereidt deze viering voor. Voorzitter daarvan ismr Delhougne secretaris de heer L. Speet, beiden te Roermond. Het bisdom is vertegen woordigd in de persoon van drs P. van Odijk, bisschoppelijk secretaris Voorts zijn er acht secties gevormd, die elk voor zich een herdenking in eigen kring voorbereiden: diocesane viering te Roermond, voorzitter G. Tomlow; Onderwijs en Cultuur: voorz dr. H. van Can, Maastricht; Jeugdorg. voorzitter G. Houwen, Heerlen; Pers en Propaganda: voorzitter G. Bertels, Venlo; Godsdienstig leven: voorzitter mgr P. Jenniskens, Meerssen; Stauds organisaties: voorzitter H. Dassen, Schaesberg; sociaal charitatief leven, aalmoezenier E. Beel, Maastricht: Vrouwenorganisaties: voorzitster mej; Stollman, Heerlen. De viering in Roermond. Voor de feestviering op 10 Mei te Roermond is in grote lijnen 't- volgende programma ontworpen: Als kerkelijke plechtigheden zyn er de plechtige ingebruikneming van de herstelde kathedraal, een pontific. Hoogmis en Lof. Voorts is er een buitenkerkelijke viering op de Markt en het Wilhelminaplein. Onder regie van Bèr Hollewijn zal op de markt 'n bont spel worden opgevoerd, waarvan de tekst door Paul Haimon is geschreven. Dit spel zal de groei van het politieke leven in Limburg op ver schillende terreinen sinds het herstel van de hiërachie in beeld brengen, waarbij telkens als bekrachtiging een groepering uit het behandelde onder deel in 't heden voorbijtrekt. De verschillende deputaties stellen zich op naast de bisschop. Het spol wordt besloten met een solozang, wellicht bestaande uit een nieuw lied. Na afloop van dit spel vormen de aanwezige groepen een grote stoet, die met harmoniën, schutterijen enz de bisschop door de straten der stad zal geleiden naar 't Wilhelminaplein, waar een of twee sprekers 't woord zullen voeren en de plechtigheid met een pontificaal lof wordt besloten. De secties Van de plannen der andere secties vermelden wy het volgende Onderwys en cultuur zal speciaal de voorlichting ter hand nemen, waarby de nadruk wordt gelegd op het nationale karakter der eeuwfeest viering. Onder auspiciën van de Culturele Raad Limburg die daarby als adviescollege fungeert zal ook in Roermond 'n kunsttentoonstelling worden georganiseerd, welke op 9 Mei geopend wordt, terwijl dan na de middag een plechtige zitting volgt, waarop prof. H. Janssen uitNymegen en de ZEw. heer P. Coenen, leraar Bissch. College te Sittard als sprekers zullen optreden. De Jeugdorganisaties organiseren op 2de Paasdag een congres te Sittard voor jeugdleiders en leidsters, waarop men zich zal bezinnen op bewustma king van de taak dezer leid(sl(urs, het losslaan van nieuwe bezieling en het wekken van interesse in de buitenwereld. De secties Pers en Propaganda behandelt de nieuwsvoorziening en de omlijsting rond de herdenking. De sectie Godsdienstig leven orga niseerde reeds in een 3tal Limburgse plaatsen zeer geslaagde priesterstudie dagen rond „Honderd jaar Kromstaf". Voor iedere Limburgse parochie staat een triduum direct voor de diocesane of de landelijke herdenking op het program. In de Zusterskloosters zal over de de betekenis van het herstel der hiërachie in conferenties gesproken worden. De Standsorganisaties zullen in de verschillende programma's van vor ming aandacht aan de herdenking besteden, waarby speciaal zullen worden belicht: de sociaal economische ontwikkeling (een overzicht wordt verzorgd door pater Jacobs MCS) een historisch overzicht der emancipatie van de katholieken in de afgelopen honderd jaar en de godsdienstige betekenis van 't herstel der hiërachie. De sectie Sociaal charitatief leven is van plan, met de besturen der betreffende organisaties en instellingen een of twee studiedagen te houden over de huidige ontwikkeling van 't katholiek maatschappelijk werk en de gevaren welke dit werk bedreigen door het opdringen van het huma nisme. De Vrouwenorganisaties in Limburg bereiden een herdenking in de krin gen der diverse vrouwelyke organisa ties voor, in de vorm van lezingen, welke zyn aangepast aan vrouwelyke sfeer en belangstelling. Rusland Allerwegen houden de diplomaten zich thans bezig met de vraag, welke veranderingen de wijzigingen in het Sovjet-Praesidium door Stalins dood teweeg zullen brengen. De Fransen hebben zelfs in deze gebeurtenis een aanleiding gezien om Europa's defensieve eenwording op te schorten. West-Duitsland deelt deze mening niet en he6ft aangedrongen, dat juist nu, in deze onzekere tyd, doorvoering van de E.D.G. eerste ver eiste is. Reeds voor deze uitspraak wekte het feit verrassing, dat de Raad der Oudsten van de West-Duitse Bondsdag het besluit had genomen om de Europese verdragen op 18 en 19 Maart door de Bondsdag te laten ratificeren. Er staat hiertoe thans niets meer in de weg, want het West- Duitse constitutionele gerechtshof heeft geweigerd een standpunt ken baar te maken betreffende de geldig heid van het E.D.G.-verdrag en de Conventie van Bonn. President Eisenhower heeft kenbaar gemaakt evenzeer met de opvolger van de overleden generalissimus te willen spreken als met Stalin. De Russen zelf hebben intussen ver kondigd, dat er geen wijzigingen in de buitenlandse politiek zullen komen en dat zy onverminderd zullen voort gaan met hun werk voor de vrede. In hoeverre de door Stalin inge slagen wegen door Malenkof, Beria en Molotof zullen worden gevolgd, zal afhangen van de mate, waarin deze topfunctionarissen met elkaar kunnen samenwerken. Vooral de laatste jaren zijn er tus sen Malenkof, Beria en Molotof vele tegenstellingen ontstaan, die zich zeer zeker zullen openbaren. Zeker kan dit verwacht worden, nu Beria's politieke invloed groter zal worden als Minis ter van Binnenlandse Zaken en hoofd van de Staatspolitie. En Vyszynski's vervanging als Mi nister van Buitenlandse Zaken door Molotof, die reeds eerder deze post bekleedde, zal ongetwijfeld ook by dragen tot een verscherping van de tegenstellingen. Maar indien, zoals politieke waar nemers berichten, Stalin niet alleen voor de duur van zyn leven, doch ook voor de toekomst lijnen heeft aange geven voor het politieke beleid, dan mag verwacht worden, dat er geen ingrijpende veranderingen op het ter rein ran de buitenlandse politiek zullen plaats vinden. Toch is het de vraag of een man als Malenkof dezelfde koelbloedigheid zal kunnen opbrengen als zyn voor ganger. Zuid-Amerika Als overtuigend bewys van de ver anderde verhouding tussen beide dic tatoren prykte bij de baar van Stalin een reusachtige rouwkrans van Peron Tot voor enkele jaren was Stalin fel gekant tegen deze fascistische distator. Maar verschillende tekenen, waaronder 'n allervriendelijkst onder houd tussen Stalin en de consul van Argentinië, hebben er op geduid, dat de communistische en fascistische despoot tot samenwerking hadden besloten. Op het eerste gezicht lijkt dit een vreemde situatie. Maar veel wordt duidelijk, indien men aandacht schenkt aan Perons pogingen om de Zuid-Amerikaanse staten tot economische samenwerking te brengen. Daarmede wil Peron een volwaardig tegenwicht vormen voor de invloedrijke positie van Noord Amerika. En de Russen hebben voor dit streven om de Verenigde Staten van het eerste plan te verdringen na tuurlijk veel interesse. Het zal Peron evenwel niet gemak kelijk vallen om Zuid-Amerika tot een economisch geheel te maken. Daar voor lopen de staatsvormen van de verschillende landen nog te zeer uit een. Zeer zeker was het bezoek van de Argentijnse dictator aan Chili een poging om dit land mee te krijgen in de economische samenwerking. Maar uit hetgeen er gepubliceerd is over de besprekingen tussen Poron en Ibanez valt te concluderen, dat er geen positieve resultaten zyn bereikt. Misschien zyn de kansen voor Peron beter in Bolivia, waar ook een dicta tuur geschoeid op dezelfde leest, heerst. En al is dit ook het geval met Brazilië, daar zyn de omstandig heden zeker minder gunstig te noemen, terwy'l het democratische Uruguay practisch geen mogelijkheden voor Peron inhoudt. Het zal dan ook voor de heerser over Argentinië een moeilijke taak zyn om zyn droom van machtswellust naar een reëel stadium te voeren. Arabische Staten Volgens niet bevestigde berichten zou Foster Dulles overwegen een be zoek te brengen aan het Nabije Oosten en enkele landen van Zuid-Oost Azië Waaschynlyk is het plan tot deze reis ontstaan, nadat Eisenhower gewezen had op de minder goede betrekkingen, die er tussen Amerika en de Ara bische staten bestaan. Over het algemeen heerst er in de Verenigde Staten grote bezorgdheid Door de inzameling voor 't Rampen fonds is er stagnatie gekomen in de orgelpijpen actie. Daarmee zal thans weer een begin worden gemaakt. Het nieuwe orgel zal circa 2000 pijpen bevatten. Er zyn er ongeveer 100 verkocht. Dus uog voorraad genoeg in alle maten en prijzen. Bezin er U eens op, opdat gij een besluit hebt genomen, wanneer binnenkort één éer leden van 't Orgelcomitó U zal komen bezoeken. Zoals reeds eerder gepubliceerd, wordt op 25 Mei (Pinkster-Maandag) weer een fietsen en bromfietser.-ralleye gehouden ten bate van 't Orgelfonds. Liefhebberd-ter) reserveer deze datum. Tydig zullen publicaties omtrent deze ralleye volgen. Door een uiterst trage aflevering door de fabriek hebben de deelnemers aan de vorige ralleye de in uitzicht gestelde deelnemers plaquette nog niet ontvangen. Dit komt beslist voor de volgende ralleye in orde. Verantwoording Vorig bedrag f 1420.07 J. C. een orgelpijp f 100.— J. V. orgelpijpje f 10.- N.N. orgelpijpje f 10.— J. C. V. orgelpypje t 10.— N.N. orgelpypje f 10.— H. V. orgelpijpje f to.— J. C. een orgelpijp f 25.— H. M. een orgelpijp f 23.— S. een orgelpypje f 10.— P. C. een orgelpijpje f 10.— N. N. een orgelpijpje f 10.— H. L. bydrage f 1.— A. een orgelpypje f 10.— D. een orgelpypje f 10.— N. N. een orgelpijp f 25.— H. Z. een bydrage f 1.— S. een orgelpypje f 10,— F. P. A. een orgelpijp f 30.— v.d. B. bydrage f 2.50 B. een bydrage f o.2'> D. P. een orgelpijpje f 10.— S. een bijdrage f 1.- f 11730.82 Bouwt allen mee aan Uw orgel 5 Gironummer 576604 Orgelfonds Venray over het Midden Oosten. Steeds meer krijgen de Amerikanen de indruk, dat de Russen de stryd in Korea willen laten voortduren om de Ver. Staten daar bezig te houden. Zelf hebben zy dan vry spel in de Arabi sche wereld. En naar het zich laat aanzien hebben de Sovjets hun in vloed weten te versterken Het gevaar wordt zo groot geacht, dat een uit barsting iedere dag verwacht wordt. In het bijzonder bestaat er ook vrees, dat de Perzen vroeg of laat door de Russen geringeloord zullen worden. De Amerikanen achten het ook van belang, dat Egypte zich bjj een mo gelijk conflict aan de Westerse zyde schaart. Reeds enige tyd oefenen de Verenigde Staten druk op Epypte uit om garanties in dit opzicht te ver krijgen. Vindt het bezoek van Foster Dulles aan het Midden Oosten door gang, dan zal dit er zeker toe bij dragen het prestige van de Verenigde Staten te versterken. Nieuws uit Venray en Omgeving Zondagsdienst Soktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur DR. VERCAUTEREN Telef. 335 Alléén voor spoedgevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRÜI8 DONDERDAG 19 MAART Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kom Rijkspostspaarbank In de maand December werd aan de Rijkspostspaarbank alhier ingelegd f 40 535; in Gennep f 52 909; in Boxmeer f 59.0C6; in Horst f 31107. Venray's Mannenkoor Donderdag 19 Maart: Half s repetitie voor Baritons, de rest om 8 uur. 65-jarig priesterfeest Pater Ignatins Smeets Zondag (Laetare) 15 Maart te 9 uur plechtige Hoogmis by gelegenheid van het 65 jarig priesterfeest van pater Ignatius Smeets O.F.M. De eigenlijke wijdingsdag valt op Dinsdag 17 Maart, waarop dit hoogst zeldzaam feit in het klooster op Franciscaanse luister zal worden herdacht. LUXOR-THEATER TRAMLIJN „BEGEERTE" is een van de allebeste dramatische films van de laatste tijd. TRAMLIJN „BE GEERTE" kreeg dan ook een ideale bezetting... zonder twijfel een van de meest bewogen films van de laatste jaren, over de gehele linie frappant goed gespeeld en geregisseerd. Een sterke dramatische kracht komt tot uitdrukking in de vei filming van een bekend toneelwerk, die door regisseur Elia Kazan op voortrelfslyke wyze is geschied... Het is meer dan de moeite waard om TRAMLIJN BEGEERTE" in Luxor te gaan zien.

Peel en Maas | 1953 | | pagina 1