Bij elk pak Al Thee RUM BONEN i Een gemeentelijk huishouden van honderd jaren geleden ViMiiaysc bietenbonwers Meten „ZAT VAN DIE"! ALBERT HEIJN ALBERT HEIJN SPORT bespreken de resultaten. mrdee/., mrdee/ kuit Duiven- F. W. HENDRIKS JAMAICA schrikdraadapparaten nazien,! G. DE MULDER - LEUNEN met tuiee maten door Herman H. J. Maas „Dat was de mening, asteblief bur- geuj« iters same, de tesse vol van die, mer doew is er wat tusse gekome. Vanne Daacht kwaam o'u duvel op meej los, en nog een ander ijselijk spook, mit 'ne growete scherpe riek En miene kiel kapot en niks van zat van die, das toch aafzettereej zeuj 'k móne, dat motte ze meej betale, daor ziedo geej burgemósters vur asteblief, dat hit vrouw Janssen zelf mit het dikke boek van de vrye metselers zo we verordenierd Maar-maar, wat vertelde Tienus Basten daar toch allemaal, jong? Hot was Maandagmorgen. Vroeg bitteruur. Elk ogenblik kon iemand binnenkomen. Ene grapjasserige pest kop van 'nen burger. Of dó van de krant, vur ueejs. Of de burgemeester Maar dat was niet erg. De burge meesters van de laatste tyd behoor den tot de familie Bessers. Philippu8 Bessers keek altyd zo zuur ais eek, net alsof hy het wel wist 1 Zuur stond deftig l Op een keer was er een vreemde vent in het raadhuis aangeland, en toen liet Philippus voor alle voorzich tigheid veldwachterJMoelemakersmaar naast hem komen zitten En die vreemde vent zwetste, zwetste, dat hy dit wilde, en dat moest hebben, volgens artikel 11 en 121 en 77, en zo van alles. Het draaide Philippus groen en geel rond voor de ogen, hy begreep er geen snars van en riep uit „Juzzes, Moolemakers, wat zit di kè' toch allemaol?" Toen zei veldwachter Moelemakers deftig, dat de vreemde subiet moest verdwynen, volgens artikel 13, en zich maar tot den Heer Commissaris moest wenden. „Goed gedaon, Moelemakers 1" prees burgemeester Philippus. „Acrobaat mienheer 1" dankte Moele makers. En naderhand, nog na 1000, als een vreemdeling in een dorpscafé zat te zwetsen, zei altyd de een of andere spottende burger: „Juzzes, Moelemakers, wat zit dè kèl toch allemaol Daar hadden ze lol van in het dorp. Lol was alles. De tegenwoordige burgemeester Bessers was ene goedzak. De rest zorgden wel voor alles. De burgemeester moest toch maar liever buiten de affaires van Tienus Baston blijven. Soms wilden ook de domoren wel eens de baas spelen. „Wete wat gy doet, jong", zei Vuistje. „Gy gaat maar vast naar „De Gans", hiertegenover. Dat wete toch wel, Tienus?" Nou, Tienus knikte ijverig. „De Gans" was de herberg voor de deftige burgers, 's Zondags na de hoogmis Dat had hy dikwijls genoeg gezien. „Krek, Tienus, dan bestelde geej mer vest ene grote borrel, waor ge mit twee oge ien kieken kunt. Weej komen dalek ok en dan kunne we same wel es verstandig praote, heurde Tienus tufte duchtig op de vloer, driemaal. „Asteblief burgemésters Bamel" „De korf mit de kiel mitneme, Tienu8l" Zo verzeilde Tienus Basten van de Heihoek in „De Gans". Het zag er daar deftig uit, 0 jummenie, veel deftiger dan bij vrouw Janssen Maarhy kwam ook van de burgemeesters 1 Hy tufte maar weer op de vloer, dat kende hy nou al als de beste. „Morge same, vrouw Gans, asteblief Goed weerke, wel een beetje winter, mer dat is den tied van het jaor. Ge most meej mer vest ene groweten borrel ienschudden, de burgemö iters same hebben't zelf gezeed. Die komen dalek ok, nie béters te wete". De juffrouw van het café „De Gans" keek hem verbaasd aan. Wat zouden we nou hebben Maar ze had toch iets verstaan van burgemeester. Of hy van het raadhuis kwam „Asteblief vrouw Gans, de burge mésters komen dalek ok, ik mos mer vest enen groweten borrel bestellen, de burgemósters same zien d'r goed vur, ge hoeft er gen uur over staon te knauwe 1" De juffrouw bracht een borrel. Maar eens zien, wat er van kwam. Als het moest, was er toch wel volk genoeg by de hand één zo'n kerel de deur uit te smijten 1 Maar dat hoefde helemaal niet, het zag er alles heel vreedzaam uit. Secretaris en ontvanger kwamen samen lachend van het raadhuis af, staken dwars de straat over en traden binnen. „Zo Tienus, smaaktie, jong deed Vuistje pleizierig lawaaierig. En tot de juffrouw: „Schudter ons ook maar enen in, Cato, de leien- dekker zit op het dak l" Wordt vervolgd. VII Intussen had de publieke veiligheid in 1837 door de tractementsverhoging van de veldwachter al 50 franc meer gekost dan het jaar tevoren Niet om mee te lachen, hè? De veldwachter zou het best waard geweest zyn, daar niet van. Maar het ellendige bestond daarin, dat voor het onderhoud van arrestanten bovendien nog 'de somma van 5 francs 10 centimes nodig was geweest 1 Stel je voor, van het goede geld van de vroedschap moest nog 5 francs 10 centimes af voor een bbter- ham voor de bandieten. Wat een verdorvenheid van het ondermaanse. Maar ook in deze wereld wordt de deugd wel eens beloond. Want de reparaties van de nachtwachthuisjes hadden niet meer gekost dan 17 francs 27 centimes. De kapelaan van Oirlo kreeg in 1837 van de gemeente geen rode duit. Hoe en waarom weet wel niemand. Maar voor de vroede vaderen 'n meevaller. Maar nou komt de natuurramp weer! Watersnood? O jé, veel erger! Het openbaar onderwijs Het kostte geen centime meer dan vorige jaren, maar was dat al niet meer dan bar? En dan moet Je niet over 't hoofd zien, dat in Venray van die snoodaards woonden, die hun zoons frans wilden laten leren. Hoe durfden zy. Daar was een lokaal voor Dodig. De huur daarvan over 1836 was niet betaald, en daar kwam de huur over 1837 by dat maakte 6amen 40 francs. Uit het geschiedenisboek is de bladzijde ge scheurd, waarop stond, dat de vroede vaderen zich die avond bedronken hebben van ergenis, op kosten van de vroedschap. Maar 't leergeld hadden de ouders wel zelf betaald. Heette de professor van de „franse school" in die jaren ook al professor Arts Later was er wel een professor van die naam. Er zijn nog een paar mensen in leven, die professor Arts gekend hebben. In Venray een zeer populaire figuur. Hy was 'n liefhebber van het kaartspel, maar hy kon niet tegen verliezen. Rond het jaar 1000 werden daarover allerlei grappige verhalen verteld. De dochter van professor Arts, in de wandeling juffrouw Marie, had bevoegdheid voor leerares Middelbaar Onderwijs, en gaf na 1900 nog wel les aan enkele onderwijzers in Venray en omstreken in het Frans voor het Lager Onderwijs. Te oordelen naar haar leeftijd toen, is zij circa 1830 geboren en kan haar vader best in it37 professor Arts geweest xfjn. Er waren in de rekening en ver antwoording over de dienst Ki7 kwade posten! Begroting Ja, maar alleen begrotingsposten. En burgemeester Verblackt met zijn assessoren (wethouders) en zyn secre taris en ontvanger (en veldwachter waren niet gek 1 Zy lieten maar begroten. De werkelijke uitgaven waren geweldige meevallers 1 Wat werd voor de gemeente besteed De intressen van kapitalen beliepen precies volgens de begroting 2506 francs 55 centimes. Wat voor kapitalen waren dat Waarvoor had de gemeente haar grote jaarlijkse overschotten, waarvan geen centime was besteed voor onderwijs en ontwikkeling, voor wegen, voor andere culturele of economische doeleinden, enz. (vul zelf maar in), waarvoor had de vroedschap het nodig gevonden kapitalen te lenen tegen „intressen" Hadden de burgemeester, enz. er geen begrip van, dat er ook een toekomst was. Nog meer geleende kapitalen Voor de aflossing van rentegevende kapitalen was voor de dienst 1837 begroot 22000 francs. (Twee en twintig duizend 1) Betaald werd 2578 francs 99 centi mes. Waarom dat bagatel Wat zit daar allemaal rondom heen Knoeie ryen Is het wonder, als wij tegenwoor dig gaan denken en vragen ie. Bestond zo'n gemeentebestuur in Peelland honderd jaren geleden uit een paar gehaaide mensen, die de rest van de vroedschap aan hun laars lapten? ofwel: 2e. Was het een hele kliek, die samen wel wisten, wat een bril kostte Gezien ook het by alle mensen van een jaar of vijftig en ouder nog alge meen bekend feit, dat zo velen, die van gierigheid hun eigen drek opge vreten zouden hebben, er met plezier drie, vierduizend gulden voor over hadden voor tractaties op jenever en bier, om in de Raad, dus ook eens het dichtst by het vuur te komen. Ook in de Provinciale Staten destijds en in de Tweede Kamer. Dat kan eveneensübewezen worden, met brieven, enz. Na de strijd gingen de verliezers en de winners elkaar te lyf met verwijten en beschuldigingen, wie het meest gedokt had en het ergst geknoeidWordt vervolgd. Broodschotels Tabaksstelen vóór nesten, Kunsteieren, Dringers, Vita grit, Duvo roodsteen, Rodivit, Bodemwit, enz. Aanbevelend, Langstraat 46 (let op 't huisnummer) Telefoon 713 Onder leiding van voorzitter van Dyck uit Leunen, vergaderden deze week de leden van de Coöp. Vereni ging voor de Afzet van Suikerbieten, de COVAS, in hotel de Zwaan. Daar gaf Secretaris Cryns, voor het Bestuur, een uitvoerig verslag van de afgelopen bietencampagne In 1952 waren in Limburg slechts 1800 ha bieten gezaaid tegenover 2500 ha in 1931. De toenmaals betere graanprijzen en de minder goede bietenresultaten in 1951 waren voor deze vermindering als oorzaak te noemen. Het afgelopen jaar kenmerkte z:ch door een zeer natte maand Maart, waardoor op de meeste plaatsen eerst laat kon worden ingezaaid, terwy'l in April de droogte oorzaak was, dat het zaad niet vol doende kiemkracht had. En aangezien een vroege inzaai ook grotere op brengsten geeft, was dus 1952 niet heel gunstig. Het beste bewijs, dat een vroege inzaai beste resultaten geeft, noemde spreker de opbrengsten van de proefvelden. De op 6 April 1951 ingezaaide velden gaven een opbrengst van 55 000 kg. Op 16 April 47.000 kg op 1 Mei 43 000 kg. Voor 1952 lagen de cijfers op 8 Maart inzaai 58.000 kg, op 5 April 47.000 kg en op 23 April 23.000 kg. Hierbij was nog tevens gebleken, dat onder normale omstandigheden 700 kg kalkamonsalpeter de meest geschikte meststof is. Het zaaien in 3termynen is normaal niet aan te bevelen. Het monsteronderzoek in de loop van 1952 toonde aan, dat einde Juli de kg opbrengst der bieten iets onder het Nederlandse gemiddelde lag, maar het suikergehalte lag zelfs er boven. Dit bestendigde zich ook in begm Augustus, maar op het einde van die maand zien we de kg opbrengst stygen, maar het suikergehalte dalen. In begin September zelfs tot 1,7 pet onder het Nederlandse gemiddelde. Het eindresultaat was tenslotte een behoorlijke kg opbrengst, maar een suikergehalte 1,5 pet. beneden het Nederlands gemiddelde. De oorzaak daarvan was de vergelingsziekte, die debladeren aantastte en daarmede de suikerproductie stoorde. De campagne verliep vlot en Wans- sum was zelfs regelmatig voor, terwijl daar bovendien 1,5 millioen kg meer werd geleverd dan men had verwacht. Uit Limburg werd vervoerd 73 mil lioen kg bieten. Toen deze waren schoon gemaakt, bleven er 62 millioen kg over, zodat men dus ook kan zeg gen, dat deze bietencampagne 11 millioen kg grond aan Limburg heeft gekost. Van die 62 millioen kg, hebbon de siroopfabrieken er 5 millioen ver werkt en de rest de coöperatieve in stellingen (Puttershoek 45 millioen kilogram). Gebleken is verder, dat in 1951 per ha 3.100 kg geleverd werd, in 19523.500 kg. Een alleszins behoorlijke styging dus. Doordat Puttershoek f 1,— per pet minder of meer suikergehalte uitbetaald, zal de opbrengst best meevallen. Het gemiddeld suikergehalte van de COVAS was 14,7 pet. (1951 15 1 pet) en van Puttershoek 16 2 pet. Noord- Limburg bleek de beste bieten te leveren, want het suikergehalte ligt hier boven het gemiddelde van de COVAS. Wanssum heeft nl. 15,6 pet, Gennep 15,7 pet. Be vooruitzichten voor dit jaar Door de watersnood zyn meer dan 15.000 ha uitgevallen, waar anders bieten op zouden worden geteeld. Dat houdt dus in, dat de rest van Neder land zoveel te meer moet zaaien. De suikerprijs, die vorïg jaar op f 48.— was vastgesteld, zal met het oog daarop wel verhoogd worden en aan gezien de graanprijzen minder zyn en ook de aardappelen weinig winst meer opleveren, staat de bietenteelt op het ogenblik wel in de belang stelling. Het is dan ook een lands belang, dat hiervoor zo hard mogelijk wordt gewerkt en dat ook Limburg zyn uiterste best doet. Dit jaar zal ook een premie worden gegeven op de vroeglevering, om deze te animeren en om hen, die vroeg leveren enigszins tegemoet te komen in het minder gewicht. De fabrieken zyn overgegaan tot contigentering, waarbij ze afgesproken hebben voor de eerste 20 jaren hoe veel ieder van de jaarlijkse suiker- bietencampagne zal verwerken. Hierdoor is dus de onderlinge con currentie verdwenen en is de strijd om de suikerbiet afgelopen. Losse contractanten, aldus de heer Cryns, zullen hiervan de dupe worden, want de koopprijs van de bieten zal nu heel wat minder zyn als de ledenprijs. De COVAS zal voorlopig geen nieuwe leden aannemen, die voorheen bieten geteeld hebben, om haar contracten niet te overvoeren. Vergelingsziekte Spreker deed een dringend beroep om deze ziekte met alle macht te bestrijden. Op het ogenblik worden proeven genomen met bespuiting met Sistox, een zwaar vergif, dat nog niet in de handel is. De boeren zelf moeten door vroeg tijdig opruimen van de bietenkuilen, waarin de luizen overwinteren, die deze ziekte overbrengen, het kwaad in de kiem smoren. Na 1 April moeten de kuilen weg zyn. Ook vroegtijdige inzaai helpt veel, daar dan een dicht gewas ontstaat, waar deze luizen liever niet in gaan. Men is rassen aan het kweken, die tegen deze -ziekte bestand zyn, maar dat kan nog wel enkele jaren duren, voordat die in de handel komen. Na enkele vragen te hebben opge lost en medegedeeld te hebben dat de prijs van het zaad f 1.70 per kg is, werd deze vergadering besloten, waarin de heren van Dijk uit Leunen, G. Rutten uit Wanssum en H. van Meyel uit Venray als ^bestuur herko zen werden. Meer bewaarruimte voor fruit De Limburgse fruittelers kampen nog steeds met een tekort aan vol doende bewaarruimte voor fruit in koelhuizen. Dit geldt vooral voor de coöperatieve koelruimten van de veiliDgen. Verheugend is het daarom, dat de grootste veiling van Nederland te Venlo en de veiliDg van Wylre in Zuid Limburg de plannen al op papier hebben staan voor de bouw van moderne koelhuizen. Dit werd mee gedeeld op de eerste Limburgse fruit telersorganisatie te Roermond, een initiatief van de rykstuinbouwconsu lent ir Van der Kroft uit Maastricht. Limburg krijgt klooster voor late roepingen Het Juvenaat „Maris Stella" van de Paters der H. Familie hetwelk is bestemd als Juvenaat voor late roepingen en gevestigd was te Wijk aan Zee zal worden overgeplaatst naar Horst. Zo zal in Limburg een klooster gevestigd worden voor per sonen die zich op latere leeftijd tot het pi i jsterambt voelen aangetrokken. Het nieuwe geneesmiddel tegen t.h.c. Isoniazide, een nieuw geneesmiddel tegen tuberculose dat reeds zijn grote waarde heeft bewezen, is thans in zo ruime mate beschikbaar dat een normale dagdosis voor een t.b.-patiënt slechts het geringe bedrag van nog geen kwartje kost. Uit een bericht in de New York Times blijkt, dat 35 chemische firma's in zes landen zich reeds op de productie van Isoniazide hebben toe gelegd. De eerste practische proeven met dit nieuwe geneesmiddel werden pas een jaar geleden genomen. Metselstenen en straatklinkers genoeg De vereniging „De Nederlandse Baksteenindustrie" heeft zich schrif telijk tot de minister van Weder opbouw en Volkshuisvesting en enige autoriteiten van de Rijkswaterstaat gewend met de verzekering, dat de baksteenindustrie volledig in staat is aan de vraag naar haar producten (zowel metselsteen als straatklinkers) voor het rampgebied te voldoen, zonder dat daardoor stagnatie elders zal ontstaan. Weer aardappel uitvoer Nu blijkt, dat, in weerwil van de overstroming, de aardappelpositie in het land geen reden tot bezorgdheid oplevert, verstrekt het bedrijfschap machtiging tot uitvoer van aard appelen. Nu bovendien blijkt, dat geen kans meer bestaat op ongemotiveerde prijsstijging is dezer dagen intrekking te verwachten van de maximum prijzen voor consumptie-aardappelen. De roofmoord te Eindhoven Na moeizaam speurderswerk is de Eindhovense gemeentepolitie overge gaan tot de arrestatie van de 27-jarige losarbeider van den B. uit Stryp, als vermoedelijke dader van de roofmoord op de 74-jarige landbouwer M.vanK. De politie neemtaan, dat van den B. met een byl gewapend naar de boerderij van Van K. is gegaan en de woning is binnengedrongen. Terwyl hy daar bezig was met het door zoeken van een kast werd hy betrapt door de bewoner, die de kamer bin nenkwam met een mes in de hand, dat hy had gebruikt om wortels te snijden voor zyn konijnen. Van den B. heeft, zo veronderstelt de politie daarop de landbouwer met zyn bijl doodgeslagen en hem boven dien met een broodmes in de hals gesneden. Vermoedelijk is de ge arresteerde dezelfde man, die gemas kerd en met een bijl gewapend, enkele weken geleden in dezelfde buurt waar de roofmoord is geschied, een boerderijtje binnendrong en daar de bewoners een geldsbedrag afperste. Nader wordt gemeld, dat vd. B., mede na verhoor van zijn echtgenote, een bekentenis heeft afgelegd. Wederopbouw oorlogsver woesting voor tweederde klaar Minister Witte, twijfelt er aan of de wederopbouw binnen vier jaar gereed zal zyn. De wederopbouw (van de oorlogsverwoesting) is thans voor tweederde deel klaar. De financiële afwikkeling volgens de wet op de ma teriële oorlogsschade is zelf nog niet zover. Het is verkeerd het departe ment te laten voortbestaan totdat.de wederopbouw geheel is voltooid. Het is dan ook niet waarschijnlijk, dat het ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting zal verdwijnen,zodra een nieuw kabinet optreedt. Dit blykt uit de memorie van ant woord aan de Eerste Kamer betref fende de begroting van Wederopbouw en Volkshuisvesting. De minister aanvaardt de stelling, dat hy zich gedurende zijn ambts periode voor een belangrijk deel over bodig moet maken. Over de vraag hoe de wederopbouw dan georganiseerd moet worden, wil de minister zich niet uitlaten. De geschiedenis heeft geleerd, dat de samenstelling van departementen kan veranderen als gevolg van fac toren, welke men van te voren niet kan overzien. Wel gelooft de minister, dat het zwaartepunt van de zorg voor de volkshuisvesting by lagere publiek rechtelijke lichamen moet liggen. IS 'T DEZE WEEK WEER ÉCHT IN PRIJS EN KWALITEIT TOT EN MET WOENSDAG 11 MAART A.S.. (de ihèe die zo voordelig afschenki) i 45-52-62-68-76 .-ol 84 cl 10 0 GRAM VAN 38 VOOR ->• Andere A-H VOORDELEN: ZUIVER RUNOVET 500 gram 69 GEROOKT VET SPEK 500 gram 115 CAPUCIJNERS 500 gram 33 BRUINE BONEN soo tram 47 SPLITERWTEN SOO gram 43 WITTE BONEN 500 gram 55 VERMICELLI 250 gram 19 LOSSE KOFFIE 250 gram 149 CARABIESJES fijn zandkoekje 250 gram 59 PRUIMEN OP SAP per po» 57 HAAGSE LEVERWORST 200 gram 39 APPELSTROOP grote beker 69 MAKREEL per blik 65 ONTBIJTKOEK per stuk vanaf 25 VRUCHTENVLOKKEN too gram 19 CHOCOLADE PASTA per pot 82 CACAO 100 gram vanat 36 DROPTOFFEE'S 100 gram 19 PAASEITJES 100 gram vanaf 19 Proel wat an kijk wat 't BESCHUIT 2 rollen 39 BOFFIE KOFFIE dat's bétere, ja beste koffieI MAAKT U HET LEVEN GOEDKOPER! Landbouwers, laat thans Uw en in orde maken. Ook inruilen van oude apparaten. Verkoop van alle merken en onderdelen. ELECTRO RADIO Het bureau, belast met de werving van personen voor de dienst Bescher ming Burgerbevolking, zit blijkbaar dik in de centen. De legering heeft van onze moeizaam opgebrachte be lastinggelden een niet onaanzienlijk sommetje voor deze dienst bestemd. Aan alle Nederlandse weekbladen is teminste kortgeleden een imposant pakketje omvangrijke en minder om vangrijke brochures per post bezorgd, waaruit de redacties vrijelijk kunnen putten voor copieverzorgicg ten dien ste van de B. B. Er is inmiddels te Eindhoven een collegiale dag gehouden, voor de uit gevers van weekbladen, waarop dit pakketje een punt van bespreking uitmaakte en daar bleek wel dat men er over het algemeen feestelijk voor bedankte nog meer propaganda te maken voor deze B. B. Enerzijds werd de enorme geldsmijterij ten behoeve van deze dienst gelaakt, mede veroorzaakt ook door het plaat sen van lappen van advertenties in de dagbladen en anderzijds was men er allerminst over te spreken dat de weekbladen wel goed genoeg werden bevonden voor propaganda in hun redactionele kolommen, maar betref fende de advertentiecampagne achter het net visten. En, 0 tegenstelling, terwyl deze dienst voor hun publicaties in 't geld zwemt, is er b.v. voor noodzakelijke bekendmakingen vanwege de voedsel- bureaux geen geld beschikbaar... en moet een beroep gedaan worden op de vrijgevigheid van de uitgevers, die daar dan om wille van het algemeen belang ook wel voor te vinden zyn. Hier dus duidelijk een meten met twee maten. Dit zyn van die onvolkomenheden die toch wel even gesignaleerd dienen te worden, al sluit dit allerminst uit dat men een oproep voor de dienst „Bescherming Burgerbevolking" niet achteloos voorbij moet gaan. HANDBOOGSPORT Vrijdagavond 27 Februari waren de schutters van de verenigingen welke aan de wintercompetitie hadden deel genomen, voor een onderlinge wed strijd bij elkaar. Elke schutter kon to pijlen schieten teneinde een prijs te verdienen. Voorzitter J. Arts verwelkomde in een kort woord alle schutters en hij dankte hen voor de trouwe opkomst tijdens de competitie. Moge deze training van veel nut zyn in het ko mende seizoen. Hy richtte tevens 'n woord van dank aan de zaalhouder Schellen voor het kosteloos beschik baar stellen van de zaal. Hij hoopte in de toBkomst nogmaals van deze gastvrijheid te kunnen profiteren. Vervolgens geschiedde het uitreiken der pryzen, welke als volgt waren behaald I Zestallen punten schoten Sint Oda Sint Joris De Eendracht Sint Anna Diana Sint Antonius 3325 3002 2887 2809 2792 2213 150 7 Sint Seba8tiaan 2136 00 II Zestallen 1 Sint Oda 2266 igis 2 Sint Joris 1336 3 Diana 1456 4 De Eendracht 1344 5 Sint Anna 802 100 6 Sint Sebastiaan 731 75 Uitslag personele wedstrijd 27 Pebr. 1 H. Arts, Sint Oda 41 10 2 H. Theeuwen „40 3 P. van Ooi 39 4 J. Arts 3X4 5 J. Fraassen, Sebastiaan 5x3 6 H. Moorrees, Antonius 3x2 7 L. v. Ooi, De Eendracht 3X5 8 A. v. Ooi, Sint Oda 3x1 Geheime prijzen 1 H. v.d. Munckhof, St. Anna >4 p. 2 G. Arts, Sint Oda 25 3 Alf. Sybers 33 4 F. Schellen, Diana 2%

Peel en Maas | 1953 | | pagina 8