Parker „21" H NI A Orgelfonds T.b.c.-vrije Veemarkt [KLM HET WITTE HUIS" Gevonden voorwerpen Venray helpt het getroffen gebied BEL BIJ BRAND 39 2 Steun nu weer het NIEUWE KOHH Nu ook in Nederland verkrijgbaar „Patkee" 's uieieidi He&te pen I Maandag 2 Maart staan voor vermeent buitenspel en prompt werd een doelpunt gemaakt en tot overmaat van ramp werd ook nog een derde doelpunt gemaakt, zo dat S.V.V. 2 met een gely'k spel ge noegen moest nemen. Voor Zondag geen wedstrijd voor het tweede. Het derde speelde thuis en mocht weer het zoet van een overwinning smaken. Het toch niet zwakke Ame rica 2 werd met 2—1 geslagen. Voor Zondag weer een thuiswedstrijd tegen Horst 4. Indien er wordt gewerkt en de linksbuitenplaats versterkt wordt, dan kan deze wedstrijd gewonnen worden. Het vierde speelde eveneens thuis en wist zoals doorgaans met reuze cijfers 101 te winnen. Hier onder volgt de standenlijst bijgewerkt tot 22 Febr. Alleen de wedstrijden Ysselsteyn 2—America 3 en DIS 3— Griendtsveen 2 zijn hierin niet ver werkt. Zondag gaat de reis naar America 3 Deze club heeft nog een kleine kans op het kampioenschap indien zij van Venray weet te winnen. Daarom zul len zij hun uiterste best doen om Venray de eerste nederlaag toe te brengen. Met het sterkste elftal er naar toe en dan werken tot het uiterste. Een kleine overwinning kan dan behaald worden. Venray 4 o 8 1 0 17 64—11 OOBtrum 2 O 8 O 1 16 64—12 America 3 - 8 5 1 4 11 30—23 Y88el8teyn2 8 4 0 4 8 21—30 Griendsveen2 7 3 1 3 7 23—26 D.IS. 3 5 2 0 3 4 12—16 Kronenberg 27124 4 13—28 Meterik 2 8 0 2 6 2 15-55 Tienray 3 9 0 1 8 1 11—52 De spelers van SVV worden er aan herinnerd dat namens SVV voor het oud bestuurslid Frans Aerts in de Parochiekerk op de Zondagen 1, sen 15 Maart H. Missen gelezen worden resp. 10, 7 en 8 uur. Contactsleutel met kalendor etui, Wrm. Weyen, Stationsweg 37; Bruine alpinomuts, W. Selder, Wilhelmina- straat 15; Rood kinderschoentje, J. v an Gerven, Merseloseweg; Een paar dames glace's en een paar wollen handschoenen, P. Reinders B 102b, Maashees; Etui met inhoud, P. van Maris, Broekweg 3; Glacé handschoen (bruin) herenmodel, Vollenberg, Lang straat 33c; Muntbiljet, v. d. Hoek. Smakterweg; Glacé handschoen (bruin) Janssen Smeets, Langstraat; Twee bankbiljetten, Vorst, Kard. v. Rossum- straat 6; Gebreide handschoen (grijs) P. Jacobs, Merseloseweg M ie; Mutsje met borduursel, Thomassen, Kruis straat 3; Portemonnaie met inhoud, van Meyel, Langstraat 19; Bruine glacé handschoen, "Wilhelminastr. 15; Schoudertas met inhoud, M. Strijbos I 52, Ysselsteyn; Een paar handschoe nen, Rijkspolitiekazerne; Boodschap pentas, P. Bertrams, Smakterweg 42; Glacé herenhandscboen, Hermans, postbode, Oostrum; Kinderrozen krans, van Soest, Vlakwaterweg 2; Sjaal, Smals, Völdstraat 7; Armband, Wil lems, Groene^ oldsepad 12; Jachthond, P. van Dijck N 7, Merselo; 2 sjaals, Achten B 55, Oostrum; Parelmoeren rozenkrans mot etui, P. Camps B 19a, Oostrum; Rubber kinderlaarzen, Wm Dykman, Oostrum; Muntbiljet, Ehren, Smakterweg 10a; Herenpantalon (grys) Philip8en L 17, Heide; Kerkboek, J. Verstegen, Merseloseweg nw 33; Beurs met inhoud, J. van Roy, Kemp weg 1; Sleutel en een paar handschoenen, Rijkspolitiekazerne; Etui met inhoud, Wm van Lierop, Hagelweg; Lederen handschoen (bruin), idem; Portemon naie met inhoud, Ontv. Belastingen; Lerenriem en jutezak, B. Fleuren, Kruisstraat; Bruine handschoenen, Rijkspolitiekazerne; Schaar, Stevens, Maashese weg; Muntbiljet, Th Pouwels Servatiusweg 6; Nylonkous, Tanssen, Kempweg 9. IÈEN OVERALL (Ingez. Med.) Nu zo langzamerhand de verschil lende acties op een einde gaan lopen, is het mischien goed een kort over zicht te geven van wat de Gemeente Venray heeft by gedragen ter leniging van de nood in de rampgebieden. Op Maandag 2 Febr. werden direct met man en macht goederen inge zameld. In de morgen was door de heer Burgemeester een klem commité bijeengeroepen op het Gemeentehuis, waarbij zowel de jeugdorganisaties als de charitatieve verenigingen waren uitgenodigd. En 's middags werd reeds met do inzameling begonnen. De meest stoute verwachtingen werden daarbij overtroffen, zelfs zo, dat de opbergruimten in het St Jozet klooster veel te klein bleken en de nieuwe ambachtsschool als pakhuis in gebruik moest worden genomen. Terwijl Studenten e a. de goederen bleven aanbrengen, werd at begonnen met sorteren, een werk, dat weldra fantastische afmetingen aannam. Want alles bij elkaar werd meei dan 30 ton goed bijeengebracht. Gedachtig het gezegde, dat snelle hulp dubbel tolt, waren Maandagmor gen reeds plannen gemaakt om oen Zeeuwse gemeente te adopteren en op aandringen van enkele V enrayers uit Zeeland atkomstig werd hiorvoor Hontenisse uitgekozen, dat gelegen m Zeeuws Vlaanderen aan de Schelde oever, volgens de berichten grote schade had geleden. Hiermede was Venray de eerste Nederlandse Ge meente die tot adoptatie overging. Er werden pogingen in het weik gesteld om met de burgemeester van deze plaats in contact te komen, pogingen, die eindelijk Dinsdagavond lukte. Uit het gevoerde gesprek bleek in derdaad dat in die streek nood was en zo werden plannen beraamd de inmiddels verzamelde en gesorteerde goederen zo snel mogelijk over te brengen. Het werd Donderdag toen vyf grote vrachtwagens, waarbij zelfs enkele met aanhanger de reis naar Hontenisse aanvaarden en de goederen oveihan digd konden worden. Moeten we nog vermelden, dat deze wagens gratis beschikbaar gesteld werden, en dat het inpakmateriaal gratis geleverd werd Om de goederen op behoorlijk peil te houden weten immers zelf uit eigen ervaring dat het als getroffene niet prettig is min der goed spul te krijgen werden de stukken die volgens de sorteerders niet gebruikt konden worden verkocht als oud materiaal, waarvoor ook weer een flinke som ontvangen werd t.b.v. het Kampenfonds. Geldinzameling Intussen was Dinsdag 3 Febr. de grote geldinzameling begonnen en hoewel alles maar tamelijk proviso risch geregeldwas, ging ook dit fan tastisch goed. Niemand verwachtte, dat na een dergelijke inzameling van goederen, ook do geldinzameling nog tot zulk een bedrag kon oplopen. Alles en alles by elkaar is door de gemeente Venray ruim 23 000 gulden opgebracht, bijna f 1 40 per inwoner, een bedrag, dat nog nooit by welke inzameling ook is opgehaald in onze gemeente. Ook hierbij waren weer verschillende aardige dingen. Zo verkocht een benzinehandelaar een week lang zy'n benzine met de winst voor het Rampenfonds; kwamen kleine kinderen hun spaarpot brengen en kreeg men uit Frankrijk een goede gift, omdat men daar aan de bouwers van het Ziekenhuis in Mulhouse, prettige herinneringen had. Daarnaast hebben de Verkenners nog de mouwen opgestroopt en gelden verzameld, wordt de watersnood zegel volop verkocht en hebben verschil lende verenigingen toneeluitvoeringen voetbalwedstrijden etc gegeven, die bovenstaand bedrag nog aanmerkelijk zullen vergroten. Het ingezamelde geld gaat naar het Rampenfonds, de nog resterende goederen (2—3 auto ladingen) zullen eerstdaags gaan ver trekken. Deze week zal nog 'n delegatie naar Hontenisse gaan, 0111 de daar nog over zijnde behoeften te onder zoeken en wat dan overblijft gaat naar het Nederlandse Rode Kruis, dat met de rest wel raad weet. Al met al heeft Venray dus inder daad snel en goed geholpen en heb ben we getoond, ondanks eigen zorgen en moeilijkheden, open te staan voor het leed van anderen. 10 MM Het is Limburg op zy'n best, Dat het Rampenfonds helpt sterken, Naast de steun die dit gewest Geeft aan de bouw van nieuwe kerken de wondervulpen met de OCTANIUM punt, met door zichtig inktreservoir en nieuw vulsysteem, metalen dop. Het neusje van de zalm Ook in sets, met bijpassend vulpotlood Ruime keuze in andere Parker soorten Parker Victory vulpotlood Parker Demi Duofold Parker New Duofold vulpotlood Parker V.S. goldfilled dop Parker 51 lustraloy Parker 51 goidfilled 35.— 20.50 14.50 31 33.50 17.50 39.75 67.50 97.50 Wanneer U een vulpen koopt, koopt dan |a. u. d. Hïlmckhól heeft ze Bijna 60 jaar een begrip voor pasvorm en kwaliteit CORSETTEN B.H.'s vanaf 10.90 vanaf 1.55 Alleenverkoop voor Vonray en omstreken: n P. BILLEKENS

Peel en Maas | 1953 | | pagina 8