fa. !H. H. SMITS, Maashees Prijzen der varkens fa. P. Hl ADVERTENTIEN Kantoorruimte sociale cursus Prijsschieten jongen 15-17 jaar 45 rotwilgen en 3 canadabomen J. II. Seijkens, Leunen K 10 .REFORM' Schoffelmachine- Vorentrekker Tuin- er Bloemzc Eeuwige In Hand Aanbes lOooefaaisti Sclvoonmac Verkoop Legt HYPOTI 3000 i De heer "WISMANS heeft indertijd by de grondruil met Vullings uit Horst, gevraagd of de gronden achter aan het Defensiekanaal, ook uitge geven zouden worden, wat bevestigend is beantwoord Hoe komt het dan dat de liefhebbers, die zich hiervoor op gegeven hebben nu een briefje thuis krijgen, dat het niet gaat. Uit het antwoord van de VOOR ZITTER blijkt, dat deze gronden eerst ontgonnen moeten worden. De heer MAAS vraagt om de DUW eens op de weg Heide—Ysselsteyn aan het werk te zetten in de lente of de voorzomer, anders vreest hij on gelukken. Weth. WINTELS zou het noteren. De heer HOUBEN vond dat noteren toch maar een rare geschiedenis Hier uit zou kunnen blijken, dat alleen volgens de notities van de Wethouder gewerkt wordt en dat is toch zeker niet de bedoeling. Er zijn toch plan nen opgemaakt en die plannen worden toch eerst uitgevoerd, want anders is hij gedwongen om ook iedere ver gadering met een stel wegen aan te komen en hy meent, dat dit toch niet de bedoeling is. De WETHOUDER blijkt dan enkel notities te maken ter memorie, zodat die op Gemeentewerken nog eens besproken kunnen worden. Do heer CAMPS vraagt hoever de weg gaat lopen langs de boerenbond in Oostrum, en ot het waar is, dat in de Vredepeel stukken grond voor een jaar- zijn verpacht. De weg blijkt te lopen tot bijna aan de spoorlijn. De Vredepeel ligt ongerept en er is niets verpacht. De heer F. JANSSEN vraagt waarom een schrijven der Langstraatbewoners, voor de Raad bestemd, niet aan de Raad is doorgegeven. Achter de be stuurstafel wordt dan geredeneerd en blijkt tenslotte, dat er tweeschrijvens aan de Raad zijn gericht, waarvan het een in behandeling is, maar het ander spoorloos. De heer F. JANSSEN spreekt zijn voldoening uit, dat onze gemeente zo'n uitstekend figuur geslagen heelt bij de hulpactie voor 't getroffen gebied, niet alleen was de organisatie goed, maar is het merendeel van het goed reeds afgeleverd en bewijst zijn goede diensten al. ZIEKEN-AUTO De heer DE BRUIJN zou B. en W. willen vragen bij 't Ziekenhuis aan te dringen op 't aanschaffen van een ziekenauto, want zo kan het toch moeilijk langer duren. Ook vroeg hy om toch te zorgen voor voldoende grond voor de huizen, die gelukkig nu gebouwd kunnen worden. Laat het niet zo zyn, dat als de plannen klaar zyn er geen grond is, maar laten we er nu voor zorgen. Wat de ziekenauto betreft, zo deelt de VOORZITTER mede, hierover is met het ziekenhuis reeds gepraat, maar die kunnen het niet wegens de kosten. Op het ogenblik wordt met het Groene Kruis overleg gepleegd en hier is misschien een oplossing te vinden. Grond, grond... Wat de gronden betreft, hiervoor is men al aan het werk. De gronden tussen Kolkweg en Oude Oostrumse weg worden voor dit doel onteigend Maar als de kerkdorpen een woning willen hebben, zal men daar ook voor grond moeten zorgen. Alleen de heer CUSTERS kan meedelen, dat in Oirlo grond be schikbaar zal worden gesteld. De rest van de raadsleden van de kerk dorpen heeft er niet veel vertrouwen in. De heer CAMPS vraagt zich af waarom in de kom wel onteigend wordt en op de kerkdorpen niet. Do VOORZITTER vertelt, dat men dat doet terwille van de kerkdorpen, want by onteigening vallen de pry zen wel eens tegen. Als men echter dergelijke hoge prijzen blijft vragen als nu dikwijls daar gebeurd, dan zal ook voor de kerkdorpen voortaan onteigend worden. HENSENIUS De heer VERMEULEN sluit de ry mot de vraag waar Hensenius blijft. Uit het antwoord van de VOOR ZITTER blykt, dat het Ministerie van Sociale Zaken eou soort DUW heeft voor geestelijke arbeiders en kunste naars. Als een werkobject voor deze geestelijke DUW was ook Hensenius uitverkoren, maar nu blijkt dat in de beeldhouders bianche schijnbaar geen werkloosheid is, want er is niemand, die Hensenius maken kan. En dus. En met die droeve mededeling sloot deze vergadering, die ruim 3 uren had geduurd. Nieuws uit Venray en Omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur Dr. v. d. HOMBERGH Oostsingel 6 Telefoon 393 Alléén voor spoedgevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS OONDERDAG 5 MAART Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kom GESLAAGD Onze vroegere dorpsgenoot, de heer F. Poels, ec. Drs., werkzaam aan het Landbouwhuis te Roermond, is aan de ec. Hogeschool te Tilburg geslaagd voor Accountant. Op 't te Venlo gehouden examen voor het Ass. practykdiploma Boek houden slaagde Mej. A. Maassen. Zy genoot haar opleiding by de Heren P. Janssen en F. Peters te Venray. ROOMSE MANNEN! Op naar Amsterdam in de nacht van 14 of 13 Maart. Sluit u aan om met tienduizenden in dien nacht hulde te brengen aan Christus Eucha- ri8ticus. Van u wordt gevraagd het offer van uw nachtrust. Want in het holste van de nacht loopt u dan door Amsterdam's straten, dezelfde weg volgend waarlangs eeuwen geleden het H Sacrament van Mirakel werd rondgedragen. Ook wordt van u gevraagd het geldelijke offer voor de reis. Dit be tekent voor velen, vooral in dezetyd een groot offer. Maar waarom zouden wy deze offers niet brengen Het is hoog nodig, dat wy de goede God om erbarming gaan vragen in deze benarde tyd. Dit jaar zullen wederom naar schat ting honderd duizend mannen op trekken naar Arasterdam om deel te nemen aan de Bede en Boetetocht. Zo'n daad van liefde en offerzin zal het Hart van Jezus mild stemmen over de wereld, die hem de rug toekeert Hy zal zich in al zyn liefde en goedheid ontfermen over allen, die tot Hem gaan en hun nood komen klagen. Roomse Mannen op naar Amsterdam voor Christus, onze Koning. Venray's Mannenkoor Donderdag 3 Maart om 8 uur repetitie in zaal Wilhelmina Prijsschieten met de windbuks t.b.v. Handboogschnttery St Oda Tengevolge van de Watersnood ramp werd het onlangs aangekondigde prijsschieten met de windbuks uitge steld. Deze zal nu Zofidag a.s. gehou den worden. Zie advertentie. MOOI SUCCES De tooneelavonden gegeven op 16 Febr. te Ysselsteyn door de Toneel vereniging „Comedia" en op 17 Febr. te Leunen door Ysselsteyn, ten bate van het Rampenfonds werden zo druk bezocht, dat de zalen te klein bleken om het publiek te kunnen plaatsen. Het Rampenfonds ontvangt de netto opbrengst, welke f 539 14 bedraagt. Geysteren Op de te Boxmeer gehouden ver gadering van de Land van Cuykse Schuttersgilden werd aan de hierbij aangesloten St. Wilibrordus Gilde te Geysteren de jaarlijkse gildendag toegekend. Deze zal gehouden worden op Zon dag 28 en Maandag 2) Juni, waarby' dansgelegenheid. Nadere bijzonderheden worden bin nenkort bekend gemaakt. T;B.C.-vrij vee Het rundvee in Noord- en Midden Limburg zal over een goed jaar t.b.c.-vry zijn. Dat was een alleszins verheugende mededeling van de heer dr. Tacken, directeur van de Gezond heidsdienst voor Dieren in Limburg op een vergadering van de Coöp. Zuivelvereniging „Noord-Limburg" te Venlo gehouden. Na de in i93i en 1952 voor het tb c -vrijmaken van het Noord-en Midden-Limburgse gebied gevoerde activiteiten, stond dit gebied reeds aan de spits. 75 pet. der bedrijven was reactie vry. Vóór deze actie was dat 53 pet Onverminderd zal de strijd tegen de rundertuberculo8e worden voortgezet. Men verwacht, dat het volgende jaar, na het winteronderzoek op de stallen, de algehele vrijwaring van vee tegen t.b c. bereikt is. De Zuivelvereniging „Noord-Lim burg" heeft haar financiële mede werking reeds toegezegd. 2.6 millioen in Rampenfonds Dank zy het overwerk op drie achtereenvolgende Zaterdagen in de my'nen verricht, kunnen de Limburgse mijnondernemingen twee millioen 603 610 gulden aan het Rampenfonds overmaken. De extra productie van deze overwerk-Zaterdagen bedroeg 41 749 ton. Bovendien zyn door het personeel van de gezamenlijke kolen mijnen 29 863 hectoliter deputaatkolen afgestaan voor de slachtoffers. Em. Pastoor P. Verlieggen f Te Baexem overleed Woensdag na een langdurige ziekte de Zeer Eerw. Heer P. S. J. Verheggen, emeritus pastoor van Blitterswyck Van 1929 tor 1952 was hjj pastoor te Blitterswyck. Voor die tyd was hy ruim 20 jaar kapelaan te St Odiliön- berg. Pater E. Hazebroek O.F.M De Generaal der Franciscanen te Rome, de hoogeerw. pater Augustinus Scipione O.F.M. heeft benoemd tot generaal visitator van de Belgische provincie der Franciscanen, de custos van de Nederlandse provinciepater drs E Hazebroek O F.M. uit Weert. Deze zal spoedig voor drie maanden naar België vertrekken. Pater Hazebroek, was o.m. leraar Engels aan 't Gymnasium te Venray. Stroper sprong in liet water By het achtervolgen van een drie tal stropers in de omgeving van Poster holt, bemerkte de jachtopziener J. dat een hunner met kleren en al in een ven was gesprongen. Slechts met zyn hoofd kwam de man boven het water uit Het bleek een 65 jarige inwoner van Putbroek by Echt te zyn, die zich aldus van ontdekking trachtte te vrijwaren. Kenring onderwijzend personeel De Tweede Kamer heeft zonder hoofdelijke stemming twee wetsont werpen goedgekeurd die onderwijs zaken regelen. Door het eerste worden het onder wijzend personeel en de anderen die door hun beroep geregeld met leer lingen in aanraking komen, verplicht elke twee jaar een t.b.c.-keuring te ondergaan. Het hoger onderwys valt buiten de regeling omdat het onder zoek van de leerkrachten daar al te góed is geregeld. EERSTE VRIJDAG Denk aan eerste Vrijdag volgende week en bezoek vooral gedurende deze Vastentijd de nachtelijke aan bidding. Ruim 65 millioen galden Donderdagavond was 65 400 ooo gul den bij het Nationale Rampenfonds binnengekomen. Woensdagavond was de stand 63.5 millioen. Een M.T.S, te Geleen? In Goleen heeft men een stichting in het leven geroepen, welke zal ijveren voor de oprichting van een Middelbaar Technische School in deze gemeente. In die stichting zyn o.m. het ge meentebestuur en de Staatsmijnen vertegenwoordigd. Als vakken wil men scheikunde, natuurkunde en be drijfsorganisatie kiezen. Daarnaast wil men demogelijkheid open houden voor uitbreiding van het lesprogramma met speciaal op de chemische industrie der Staatsmijnen te Geleen afgestemde werktuigbouw kunde. „Lentezotheid" in Nymegen De carnavalsvereniging „De Blauwe Schuit" te Nymegen, heeft besloten op 19 en 20 April a.s. in de Keizer Karelstad grote feesten te houden onder het motto „Lentezotheid". De feesten zullen worden gehouden in de sfeer van carnaval. BACON GOEDKOPER Richtprijs opnieuw verlaagd Blijkens de berekeningen van het Landbouw Economisch Instituut lei den de jongste prijsverlagingen voor importgranen tot een daling van de kostprijs in de baconmestery van tien cent per kilo koud geslacht gewicht. In overleg met de Stichting voor de Landbouw heeft de minister van Landbouw daarom besloten de richt prijs voor baconvarkens per Maart a s. dienovereenkomstig te verlagen en derhalve op f 2 38 per kg geslacht gewicht te brengen. De overneming8prys van naar En geland te exporteren bacon, die sedert 8 Dec. j 1. is gebaseerd op de richt prijs, verminderd meteen prysuitslag van tien cent zal derhalve met ingang van Maart a.s, op f 2.28 per kg ge slacht gewicht worden gesteld. Yeel te veel kleding geschonken Het hoofdbestunr van het Neder landse Rode Kruis deelt ons mede, dat de hoeveelheid bruikbare kleren, ingezameld ten behoeve van de slacht offers van de watersnood zo groot is, dat deze voorraad de behoefte van de slachtoffor8 zeer vele malen overtreft Het Rode Kruis en het Rooms Ka tholieke Huisvestings Comité hebben nu besloten, dat goederen, die niet meer noodzakelijk voor de slachtoffers zyn, via de Nederlandse kerkelijke en charitatieve instellingen aan behoef tige Nederlanders ten goede zullen komen. Catastrofale toestand ouder notarissea Er zyn op het ogenblik 109 nota rissen boven de 70 jarige leeftijd schrijft de Volkekrant, die geen ontslag willen nemen, omdat ze nog willen profiteren van de komende pensioenregeling. Onder hen zyn er, die hun werk niet meer behoorlijk kunnen verrichten. Minister Donker, die dit in de Eerste Kamer meedeelde, zei dat men zo op dit gebied groeide naar een catastrofale toestand. Aanvankelijk had hy daarom de bedoeling gehad een wetsontwerp in te dienen betreffende het bepalen van de leeftijdsgrens van de notaris. Hy is hier echter van teruggekomen en zodoende zal er nu zo spoedig mogelijk een wetsvoorstel worden ingediend, dat zowel de leeftijdsgrens als het pensioen van de notaris regelt. Ministerie aanvaard hulp van 50.000 jongens Het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft een aanbod aanvaard van de Nederlandse Verkennersbewe ging om padvinders boven de 14 jaar te belasten met een taak by de Bescherming Bevolking. Het betreft hier ongeveer 50.000 jongens. De leden van de padvindersorgani saties worden voor hulp by de Bescherming Bevolking bijzonder geschikt geacht omdat talrijke werk zaamheden die jongens kunnen ver richten, hun voorbereiding vinden in de normale sfeer van de verkenners beweging. Hoewel hun werkzaamheden uiter aard wel wórden gecoördineerd met die van de B.B.-diensten zullen zy niet optreden als leden van deze organisatie. Zij verrichten hun diens ten onder hun eigen leiding en in hun eigen uniform. Grote uitvoer van eieren Het Nederlands eiercontrolebureau deelt mede, dat de uitvoer van eieren in de week van 9 tot 14 Februari de ongekend grote omvang van 48 millioen stuks heeft bereikt. Naar West Duitsland werden in die periode 45.8 millioen eieren uitge voerd. Varende emigrantenschool naar Znid-Afrika Dinsdag is „de Zuiderkruis" met 550 emigranten naar de Unie van Zuid-Afrika vertrokken. Het schip wordt op 13 Maart in Kaapstad in de haven verwacht. Als voorlichtingsambtenaar bevindt zich aan boord dr A. van Zyl, hoofd van de afdeling „Vorming Buiten Schoolverband" van 't Zuidafrikaanse departement 'van onderwys, die met de voorlichting belast is aan onze Nederlandse emigranten. Met elk schip zal voortaan geregeld een Zuidafrikaanse ambtenaar van voorlichting de reis medemaken, terwyl de vrouwen der emigranten bijgestaan worden door een voorlich tingsambtenares. Voor de „Zuiderkruis" iB dit deze keer mevr. Botha, uit Pretoria. De voorlichting geschiedt met behulp van films, gramofoonplaten, lezingen boeken en tijdschriften. Na rnim 10 jaren weer vrij Een inwoner van Mierlo Hout Frans Bloemers, werd in Oct. 1942 voor de arbeidsinzet naar Duiteland getrans porteerd, vanwaar hy niet terugkeerde. By de capitulatie van de Duitsers, in 1045, kwam Bloemers in de Rus sische zone terecht. Door familieleden werden diverse pogingen aangewend om hem daaruit vry te krijgen, doch steeds tevergeefs. Enkele malen ont vingen zij een getypte brief met weinig inhoud, alleen dat hy het goed maakte, maar geen bijzonderheden. Dinsdag ontving een oude vriend van Bloemers een per luchtpost ver zonden brief waarin hij mededeelde, dat hij 14 dagen geleden per vlieg machine in Amerika was aangekomen, en dat ze nu geen zorgen voor hem meer behoefde te maken, daar by nu by een Amerikaanse zaak in Atlanta De „Snert" beweging in Nijmegen De vreet-zaamste veldslag waartoe oen generaal buiten dienst in de ge schiedenis der krijgskunde ooit het bevel heeft gegeven, is Dinsdag in Nijmegen ontbrand. Het was de directeur van het Nationaal Rampenfonds, generaal b.d P. Alons, die Dinsdagmorgen het startsein gaf voor de „Operatie Snert" van het Commando Luchtvaarttroepen Ongeveer 430 man verlieten hierop de kazerne van de Luchtvaarttroepen om hun over geheel Oost-Nymegen verspreide stellingen in te nemen. Vrachtwagens reden af en aan om de te velde staande troepen van de nodige munutie te voorzien. In de loop van de dag werden ruim ioooo liter snert aan de man gebracht. Op verschillende plaatsen in de stad waren stalletjes ingericht, waar voorbijgangers listig in een hinderlaag werden gelokt en gestrikt voor een beker soep. Andere troepen rukten voort langs de huizenkant, om keurig op tyd de bestelde litertjes snert huis aan huis af te leveren. Terwyl op straat en thuis de afmattende snertslag werd gestreden, schepte het personeel van de keuken een kort ogenblik adem, na een nacht van ononderbroken arbeid. Zy hadden het gepresteerd om de ioooo liter snert op het uur „U" gereed te krijgen. Dit karwytje moest '8nachts geschieden, daar de normale pot (voor 3000 militairen van het garnizoen) er niet onder mcchtlyden. Donderdag werd een tweede hoeveel heid van ioooo liter in Nijmegen West aan de man gebracht. Op 3 Maart zal dan nogmaals 10.000 liter Snert de keuken verlaten, zo groot is de eetlust van Nijmegen en het enthousiasme voor deze actie van het garnizoen. Na afloop van de actie hoopt men een bedrag van f 250C0 aan het Nationaal Rampenfonds te kunnen afdragen. Oade vronw vermoord In de nacht van Woensdag op Don derdag i? te Eede (Z.Vl.)naby de Bel gische grens een roofmoord gepleegd op een alleenwonende weduwe. De 83-jarige weduwe werd des mor gens dood op haar bed aangetroffen met een prop in haar mond. Het hele huisje, een noodwoning, was over hoop gehaald. Het parket van de officier van justitie te Middelburg, heeft het onderzoek naar de daders in handen. De vermoorde weduwe was van Duitse afkomst en reeds meer dan vijftig jaar te Eede woonachtig. Vermoed wordt, dat het de daders te doen is geweest om geld te krygen, waarvan men veronderstelde, dat het by de weduwe aanwezig was. Steunt Herwonnen Levenskracht Wordt lid of donateur! BÜRGERUJKE STAND Gemeente VENRAY week van 20 t/m 26 Februari 1953 GEBOREN Jansen Maria J., Ysselsteyn I 42 v. Houdt Antonius, M.A M. Veldstr. 8 Peeters Leonardus G. J., Castenray G 32 v.d. Laar, Ferdinand W.C.,Overl w. 13 Crienen Jacoba M. M., Veulen H 19 GETROUWD van de Mortel Franciscus H., oud 19 jaar schoenmaker, Broek weg en Relouw Hendrika H., oud 22 jaar, naaister, Broekweg. Voor de talrijke blijken van be langstelling en voor de gelukwensen by ons huwelijk, zeggen wy, mede namens wederzijdse familie, hartelijk dank. M. v. Lankveld A. v. Lankveld-Michels Westerbeek, Kerkstraat 5. gevraagd in de kom van het dorp. Brieven onder nr. 227 bureau van dit blad. De laatste les van de der L.L.T.B. is op Dinsdag 3 Maart a.s. in LEUNEN. TE KOO? 2 beste vaarskalveren Jac. Camps, Veehandel, Oostrum Zondag i Maart met de windbuks, t.b.v. de Hand boogschuttery St. Oda bij M. v. d. Ven, Hagelweg Aanvang 11 uur. Biedt zich aan net R.K. dienstmeisje 17 jaar voor dag en nacht. J. Geurts, Asdonkerweg 1, Horst Hegelsom. GEVRAAGD per 1 Mei of eerder dienstmeisje wegens huwelijk der tegenwoordige. Zelfstandig werken. M. van Lankveld Kerkstraat 5, Westerbeek GEVRAAGD net meisje 16-17 jaar liefst voor d. en n. Burg. v.d. Loostraat 28 GEVRAAGD dienstbode voor dag er. nacht, per i April. A. Wijnhoven, Broekweg A 16 GEVRAAGD boerendienstmeisje v. Pasen J. H. Maassen, Ysselsteyn I 59 GEVRAAGD voor brood bezorgen en hulp in de bakkerij. Ousters' Bakkerij, Markt 9. van 2—6 Maart B 51—55 kg 2 56—60 kg 2.19 61—75 kg 2.29 76—85 kg 2.25 86—100 kg 2.20 101-110 kg 2.15 TH. CAMPS, 2.16 2.13 2.26 2.23 2.22 2.19 Oostrum TE KOOP bijna voldr. koe en een vaars beiden volbloed, A stal, ingeënt m. en klauwzeer, toom biggen L. van Oscb, Janslust. TE KOOP partij biggen J. Willems, Leunseweg 23. TE KOOP partij biggen P. M. Direks, Lull C' 46 Te koop 2 Rijwiel Solex z.g.a.n. wegens vertrek Adres bureau van dit blad. TE KOOP 2 varkens v. huisslachting A. Hellegers, E 77 Oirlo. Te koop ster- en bellefleur appelen 15 kilo voor f i.so M. Hagens, Veulen H 20 Te koop 2 runderen 14 mnd. B stal P. Verheyen—Litjens, Peelplan Zuid Te koop partij St. Remy peren 10 ct. prima Bellefleur 13 ct. alles per kg. H. Eibers, Deurn.weg L 19, Heyde. Te koop Te bevragen by J. van den Broek, D 31, Oostrum. Te koop beste roodbonte koe 7 Maart aan telling, A stal en zwaar half slachtvarken L Thyssen, Peelplan Zuid. Te koop een passpiegel en traploper 7 meter Adres bureau van dit blad. Te koop moderne kinderwagen z.g.a.n Burg. v.d. Loostraat 28 TE KOOP prima wasmachine voor benzine motor, kan ook voor electro motor. G. de Mulder, Leunen. Te koop partij appelen en soepbonen A. Jenniskens, Overbroek H 2 Te koop 2 maalkalveren J. Jenniskens—van Meyel, Overbroek H 6 TE KOOP een vaars 3 Maart voldr. een vet schot ingeënt tegen m. en klzeer,B bedrijf H. Hendriks—Derks, C255 Overloor» TE KOOP partij droge dennenschansen Jok. Muysers, Morselo Kleindorp Mios TE KOOP beste 7jarige luxe ruin eerlyk en trekvast. J. van Lankveld, bakkerij, Merselo. TE KOOP een maalkalf oud 7 weken C. Cremers, Steegsbroek I 16. TE KOOP 3 zware biggen P. Mulders, I 3ia Veulen, Te koop kolenfornuis z.g.a.n. Langstraat 14. Te koop kinderwagen z.g.a.n. Leunseweg 25a. Coopmans' Zaadhandel Voorradig Tuin- en Landbouwzaden 10 pet. korting op tuinzaden welke in de winkel worden afgehaald. Deze week erwten en spinazie zaaien TE KOOP een maalkalf Joh. Broeren, Merselo M 48 Te koop gevraagd tweedehandse hockeystick AdreB bureau van dit blad. TE KOOP een beste koe 3 Maart aan telling, A stal. Jos. Willemse, Castenray F 46 TE KOOP partij biggen H Vermeulen, Heide. Deze week Verpleegstersschorten wit en gekleurd vanaf 3,95 THOMASSEN TE KOOP vette koe en weibeest A stal Jos. Rongen, Brukske C 77. TE KOOP een koe aan telling en een schot A stal M. van Vegchel, Leunen K 36 Te koop Transportrijwiel, 2e hands dames- en herenrijw len Kinderrijwielen, Waterpomp1 met motor, Zware en lichte onderstellen, Auto- en motorbanden Stationnaire motor, Accu's, vleesmachientje, accordeon, sport wagentje, Ford motor. Te koop Bintje pootaardappelen kJ. B 26-45 en toom biggen Nabbon, E 54 Oirlo. TE KOOP 5 zware biggen J. Hulshof, Veulen. Te koop Bellefleur en Belle Boscoop appelen 10 ct. p. kg H. Moorrees, C 5ia, Oostrum Te koop een guste koe A stal W. de Ry'k, M 65 Merselo. Te koop vet varken 250 kg G. Smits, Oirlo. Uit voorraad leverbaar de sterke bekende met dubbele balk, compleet met 13 ganzevoetscharen en 4 aanhoogscharen met verstelbare zijvleugels. Tevens alle soorten Wentelploegen en meerscharige ploegen. PLOEGENFABRIEK LANDBOUWWERKTUIGEN Voor al uw Graszaden vooi ASEF Tuin- er Bewerken, aai onderhouden Schocletr het nieuwste en Zie otah HET WAR Hofstraat 10 Namens zyn opdra Th. Verhaegen te Vi getekende in het op den, overeenkomstig dingsreglement W.B Het bouwe woonhuis Bestek en tekenin baar by architect J. Langstraat 27, tegt f 10.— per stel (rest De aanbesteding v Maart .1953. D< J Langs Steeds £00 alle soortew-3 Poetsartikelen Dweilen, Zemen Kastpapier, h Punai: Deurmatten, Spatzeiltjes, Huii Schilderijtj' Paters straat 9 VOOtiOMTh AFDRVKKt VERGROTE, Foto Hoede Hensenius Siert uw japon of rr STOFKNOPEf STOFGESPEN STOFCEINTU GARNEERKN< van 't Kno -6- NieuWÉ I/BE- DOOR BEHANDE JAN HEN Grotqstri o.a. nieuwe grot Ook a.s. Maandag 0 Tandarts Vullinghs, SCHEEPERS, AANGEB vanaf 1 ïste en 2e Hyp. landerijen, ook Bouwcrediet, Finan machines, gunstige Snelle beslissing1* Brieven onder nr. dit blad. als ie hypotheek dir Te bevr. bureau vi Hebt U onze prima Nylons van 1 al i T

Peel en Maas | 1953 | | pagina 2