Vroede Vaderen vergaderden SPORT Hoog bezoek in de Peel WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN 40-jarig jubileum Venray's Middenstand Muziekavonden 0. en 0. Voedselbureau ZATERDAG 31 JANUARI 195» No. 5 VIER EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE FIRMA VAN DEN MUNCKHOF GROOTESTRAAT 28 TELEF. 512 GIRO 150652 ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. p. mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL f 1.25 Buiten Venray f 1.45 Het programma van de feestelijkheden georganiseerd bij gelegenheid van het 40-jarig jubileum van de plaatselijke Middenstand is als volgt: Zondag 1 Februari t Receptie van het bestuur van 11.30 tot 13.00 uur in Lunchroom Verheugen. Dinsdag 3 Februari: 9 uur plechtige H. Mis in de Parochiekerk, opgedragen door de Adviseur van de Venrayse Middenstand, kapelaan Keijsers. 10 uur gezamelijke koffietafel voor de Dames- en de Heren-leden. 19 uur feestavond in zaal Wilhelmina, waarop o.m. spreekc de heer J. Bakker, directeur van het diocees Haarlem. Hierop worden verder de jubilarissen gehuldigd n.l. de heren P. Beerkens, Jac. Fonck, Jac. Jeuken en H. Poels. Op deze avond zal verder het Zuid-Nederlands Ont spanningsgezelschap een Cabaret-Revue opvoe ren onder de titel: „Haal je hart eens op". Vanaf heden Zaterdag zullen verschillende midden standspanden ter gelegenheid van dit feest op min of meer bescheiden wijze zijn geïllumineerd. De lichtjes zijn Zaterdag en Zondag aan van 6 uur tot 11 uur, de rest van de week van 6 tot 10 uur. Bovendien hebben een aantal middenstanders een aardige foto wedstrijd georganiseerd, waarover U in achterstaande advertentie meerdere gegevens vindt. Dat Zondag en Dinsdag door de middenstanders wordt gevlagd is natuurlijk vanzelfsprekend. In de eerste vergadering van 1953 van onze gemeenteraad, sprak de VOORZITTER een korte rede uit, waarin hij alles wat gebeurd is in 1952 de revue liet passeren. Hy wees op de Peelontginningen, die nieuwe mogelijkheden voor onze boeren scheppen. Op de wegenaanleg, waardoor het kilometers lange net weer werd uitgebreid en verbeterd. Op de woningbouw, die in 1952 38 woningen voor particulieren opleverden en 8 boerderijen. Van gemeentezijde konden slechts 15 woningen worden aanbesteed, maar deze zullen binnen kort toch gebouwd worden. Het onderwijs kreeg meerdere scholen hersteld, vernieuwd en uit gebreid, zoals in Oirlo, Ysselsteyn, Heide, St. Petrus school Marianum en Ambachtsschool. De industrie werd vergroot door vestiging van Blitta en Darnell. Grote gebouwen werden gebouwd by Jeru zalem, St Anna, St Servaas, Zieken huis en de kerk in Oostrum. Het vloeiveld werd zodanig ver beterd, dat het rioolwater heel wat beter gereinigd wordt. Voor 1953 staan op het programma naast woningbouw, de bouw van boerderijen, de vervolmaking van de Julianasingel en de bouw van gym nastieklokalen. Daarnaast zal men echter de zorgvolle toestand van de gemeen teil nanciën niet uit het oog mogen verliezen. Met de wens, dat Gods Zegen ook dit jaar op Venray zal rusten, besloot de Voorzitter zyn rede. Ingekomen stokken De schryvens van Ged. Staten werden voor kennisgeving aangeno men. Hierin werd o.m. goedkeuring verleend aan de raadsbesluiten tot uitbreiding van de barak, thans in huur by de Fa. Beeren aan de Mer- seloseweg; de ruilingen, verkopen en aankopen van grond. Tevens werd door Ged. Staten medegedeeld, dat de minister de raadsbesluiten had goed gekeurd tot de nieuwe bezoldigings regeling van het gemeentepersoneel, de wijziging van de tijdelijke zieken- kostenregeling, de compensatie uitke ring. Ook werd voor kennisgeving aan genomen het schrijven van de StichtiDg tot oprichten en exploitëren van Peelboerderijen inhoudende balansen winst, en verliesrekening over 1952 Roiling grond Om de Geysterse weg te verbeteren heeft de Gemeente twee stukjes grond nodig naby D 40 in Oostrum. Deze zyn eigendom van Baron de Weichs de Wenne, die wel wil ruilen, mits de vrijkomende wegstroken aan de andere kant, dan zyn eigendom worden. De stukken zijn byna even groot (300 M3) en de Raad had hier tegen dan ook totaal geen bezwaar. Aankoop grond Van J. Dinjens werd op 1 Aug.'52 een stuk grond gekocht uit een aan de Julianasingel gelegen perceel. Intussen heeft Dinjens dit stuk ver kocht aan G. VerschuureD, die ook bereid is op zyn beurt die 370 M2 aan de Gemeente te verkopen. De Raad gaat met deze wijziging van het toen genomen Raadsbesluit accoord. Centen... Centen In de vorig6 Raadsvergadering was besloten kaegeldleningen aan te gaan tot een bedrag van 2 millio9n, maar Ged. Staten schreven een net briefje terug, dat de Minister hiermede nooit accoord zou gaan, omdat deze heeft bepaald dat de vlottende schuld slechts tot een bepaald bedrag mag komen, dat voor Venray is vastge steld op een half millioen. Dit nood zaakt de Gemeente dus om in snel tempo over te gaan tot consolidatie van de vlottende schuld. Nu kan men echter geldleningen sluiten per 16 Februari, 2 Maart en 16 Mei elk groot f 500.000 tegen een Loptyd van 30 jaren en een rente van 4 pet. Aangezien tegen die tyd ook de scholenbouw moet worden gefinan cierd stellen B. en W. voor deze drie geldleningen af te sluiten en de kasgeldlening terug te brengen op f 500 000. De Raad ging er mee accoord, maar de heer van HAAREN wilde eerste nog weten of men niet even uit kon stellen, omdat de rente standaard dalende was. De VOORZITTER meende echter niet te mogen gokken. Er is niemand die kan vertellen of er over vier maanden geld te krygen was en tegen welke rente. Dit wist men nu zeker. De rente standaard was niet te hoog. De bezwaarschriften over reclames werden vervolgens besloten volgens het door B. en W. gegeven advies, waarna de Voorzitter mededeling deed, dat deze week de begroting 1953 voor onze Gemeente aan de leden zou worden aangeboden. Het wegenprobleem en de kom De rondvraag bracht verschillende wegen op de tafel. De heer DERKS vroeg om een goede sintellaag voor de weg van de Oude Oo8trumseweg naar de Servatiusweg, alt mede voor de verbindingsweg langs Mulders Ketelfabriek tussen Stations weg en Qirloseweg. Bovendien zou hy graag zien, dat aan de eerste weg een lantaarn kwam en dat ook de lan taarn aan de Parallelweg langs het spoor nu spoedig geplaatst zou worden. De VOORZITTER verwees voor de sintels naar gemeentewerken, namens welke wethouder WINTELS vertelde, dat men binnenkort aan het Brukske zou beginnen. Wat de lantaarns be treft, aan de Parallelweg komt er inderdaad een, maar aan de weg naar het Brukske zal men nog moeten De heer OUSTERS bracht de sintel- weg in Klein Oirlo weer op de tafel en wees er ernstig op, dat de daaraan wonende mensen het moe zyn, telkens en telkens te moeten blyven vragen. Het is daar inderdaad geen doen, er is geen licht, er is geen fatsoenlijke weg, er is niets, als modder en rommel, Dit moest ook de heer STEEGHS onderschrijven. Het was volgens spreker inderdaad treurig gesteld met de verlichting op alle kerkdorpen. Als de VOORZITTER dan lachend wyst op de KRO gids, waarin de ver lichting van Castenray dan toch maar netjes beschreven staat, dan vertelt de heer STEEGHS, dat men heus niet zo trots behoeft, te zyn op die éne lamp voor 100 boerderyen. Het is spreker nog steeds een raadsel, waarom in de kom alles kan, maar in de gehuchten niets. Men kan daar in de kom om lachen, maar het is bittere ernst. Dit is treurig en de reacties blyven niet uit. De Raadsleden op die dorpen komen telkens en telkens weer voor dezelfde dingen te staan en alt.yd moeten die dan zeggen Er is geen geld, het kan niet, er is niets, maar de mensen zeggen dan op hun beurt: voor de kom is er alles. Dat verbittert de mensen. De VOORZITTER wyst er op, dat Gemeentewerken toch ook niet kan heksen. We zitten nu eenmaal met het grootste wegennet van allo Lim burgse gemeenten en als spreker zo eens rondziet, dan is hier toch al ontzaggelyk veel aan gedaan. In 1953 wordt weer met goede moed begon nen, maar men moet aan begroting enz denken en aan de beschikbare arbeidskrachten. Trouwens, vroeger had men op de kerkdorpen toch ook geen dergelijke eisen. De heer STEEGHS wyst de Voor zitter er op, dat hy niet moet praten over vroeger, wam: vroeger lagen in de kom ook de verhoudingen heel wat anders. Wethouder WINTELS zal over een en ander inlichtingen inwinnen en zien wat er aan te doen is. De heer OUSTERS vraagt verder waar de oppervlaktebehandeling blijft van de weg Oostrum—Oiilo. De VOORZITTER vertelt, dat deze in Augustus wordt uitgevoerd en op de nieuwe begroting staat. Wederopbonw De heer F. JANSSEN wil weten of de barak aan de Merseloseweg nu wordt uitgebreid, want die firma klaagt al dat het zo lang duurt. Dit begrijpt de VOORZITTER niet goed, want de plannen zyn al lang by die firma ingediend, maar nog steeds niet retour. Hy zal een onderzoek instellen. Dan wil dezelfde spreker wel eens weten, wat nu de vooruitzichten zyn voor de gemeentelijke woningbouw in dit jaar. Want de Voorzitter heeft in zijn openingswoord dan wel over de woningbouw gesproken, maar 1 woningen in twee jaren tijds is wel bar weinig. Uit het antwoord van de VOOR ZITTER blykt, dat de gemeente haar contingent woningen voor 't tyd vak 1951-1953 reeds op heefc. De 15, die nu worden gebouwd, zyn het laatste restje. Toch hoopt men desniettemin 19 woningen er by te krygen, terwyl eveneens nog kans is op 43 woningen voor de „Stichting tot verwerving van een eigen woning". En dan is er nog een kleine kans op enkele industrie woningen. Al met al moeten we dus op goede hoop leven. Maar de heer F. JANSSEN heeft daar weinig fiductie in. De Bouwstop verhindert iedere uitvoering en al zal het wel waar zyn, dat- de nieuwe minister zyn eigen in moet werken en dat hij speeches houdt, waarin hy triomfantelijk vertelt, dat er dit jaar ettelijke duizende woningen meer worden gebouwd als vorig jaar, de bouwstop is er nog steeds en gebouwd kan er niet worden. Nog erger is het met de herbouwgevallen. Elke maand worden 8 gevallen voor onze gehele provincie uitgegeven. De gemeenten, die het handigste zyn en de zaak aardig kunnen ver sieren, pikken die in en degene, die hier- nu, na al die jaren, eindelijk eens aan de herbouw van zyn ge troffen pand wil beginnen, kan op zyn vingers zitten fluiten. Dit is geen wederopbouw meer, dit is handige politiek om de mensen aan 't lijntje te houden, maar woonruimte en herstel komt er niet. Spreker meent, dat het gemeente bestuur toch wel eens terdege op deze feiten mag wyzen by de desbe treffende instanties, daar dit fout moöt lopen en mensen nog erger in de put duwt als ze er al in zitten. De VOORZITTER belooft deze kwesties inderdaad te zullen bespre ken. Een dezer dagen komen mensen van de Wederopbouw in Venray en hen zal op deze feiten gewezen worden. Fietspaden De heer MAAS wyst nogmaals op de slechte toestand van de fietspaden en vraagt of hier nu niets aan te doen is. Volgens de VOORZITTER is er zoveel aan te doen, dat de gemeente in 1952 20 Kmrywielpad geheel heeft opgeknapt en dat binnenkort wordt begonnen te Leunen, Brukske en Broekweg. De winter is nu wel heel slecht, maar het kan niet allemaal tegelijk- De heer OUSTERS stelt voor om aan particulieren sintels te geven, zodat die zelf wat kunnen verbeteren. Wethouder WINTELS zal dit op Gemeentewerken bespreken. Misschien kan er zelfs steenslag, wat de gemeente op het ogenblik zelf maakt, beschikbaar gesteld wor den. Hierover zullen nadere berichten volgen. De hoer STEEGHS vraagt waarom het zo lang duurt eer de gemeente de grond betaalt, die zy koopt. De meeste mensen zitten op die centen te wachten. De VOORZITTER wyst op de ge meentekas en op toestemming van Ged. Staten. De heer ODENHOVEN sluit dan gewoontegetrouw de ry van sprekers en vraagt allereerst, waar nu toch eindelijk dat verslag blijft van de commissie Jeuken. Al verschillende malen is hierom gevraagd, maar men hoort of ziet niets. Dan wil spreker weten, hoe of het staat met de verlichting van de Mer- 8elosche weg, of die nu eindelijk niet verbeterd kan worden. Voor de commissieverslagen moet de VOORZITTER hem verwyzennaar de Raad zelf, die deze commissie heeft ingesteld. De verlichting op de Merseloseweg zal wel komen, maar dit kan nog even duren. De heer ODENHOVEN heeft gezien, dat de Limagas een jubileum gevierd heeft en dat daar ook gesproken is over de uitbreiding van het net in Noord Limburg. Misschien dat dit jubileum dan ook aanleiding kon zyn om hier in Venray het net wat uit te breiden, zodat by"v. de Overloonse weg hiervan kan profiteren. Op deze vraag werd feitelijk geen antwoord gegeven, omdat tussen de Voorzitter en de heer Odenhoven een dispuut ontstond over het woordje jubileum, dat volgens de heer "Oden hoven in Venray werd uitgesproken als jubilum. En met dat al kwam dan 't einde _van deze Raadsvergadering in 1953 Zaterdag jl. bracht het Tweede Kamerlid J. Peeters uit Roosteren, vergezeld van de Commissie Boerde ryen van de Stichting van de Land bouw t.w. de heren van Kempen, Slangen en Spoolstra een bezoek aan Peelplan Zuid. Genoemde heren wil den zelf onderzoeken hoe het stond met de krepeergevallen, waarover in de pers nogal het een en ander te doen is geweest. Verschillende noodwoningen en kippenhokgevallen werden bezocht, terwyl aan de bewoners meerdere vragen omtrent duur, gezinsgrootte, ongemak etc. werden gesteld. Genoemde heren waren na dit bezoek er wel van overtuigd dat hier op de kortste termyn iets diende te gebeuren, daar dit een onverant woordelijke toestand is. Ook werd een bezoek gebracht aan de ontginningen in de Vredepeel en de nieuwe ontginning in de Meerselose Peel, waarby de heer Daamen van de N V. Grontmy de heren toelichting verschafte. Hier werd tevens de boerderybouw, met alles wat daar aan vast zit, diepgaand beaproken en kon men zich zelf overtuigen van de onmogelijkheid om van deze ontgon nen stukken reeds gedeelten uit te geven wegens gebrek aan woonruimte, stalling, berging etc. We kunnen slechts hopen, dat het bezoek van deze heren een oplossing van het wonirgprobleem in Peelplan Zuid zal bespoedigen en dat het bezoek aan de Vredepeel er mede aan zal bijdragen, dat deze ontgonnen grond niet veranderd zal worden in een vliegveld, maar dat hierop ook spoedig boerderijen kunnen worden gebouwd, zonder dat zowel de Gemeente als de toekomstige pachter handen vol geld moet bijleggen. Er is in dit blad al op gewezen dat de muziekavonden maar matig worden bezocht. Wat hiervan de oorzaak moge zijn zeker niet het peil van het programma, noch deszelfs vertolking. Het is jammer, dat de streek van zulk een gelegenheid, waarom grotere plaatsen ons benijden, te weinig gebruik maakt. Misschien zal de bijzondere aard van de laatste muziekavond en de bijzondere faam welke Harry v. Oss thans als de beste vertolker van het volkslied in Nederland geniet aan het slot toch nog meer toeloop brengen. O. en O. heeft hiertoe het zyne willen bijdragen door de entrée te stellen op de uitzonderlijke pry's van f 0.70. Onder begeleiding van zyn luit zal deze zanger liederen van allerlei aard en taal ten gehore brengen. Voor het overige verwijzen wy naar de adver tentie in dit nummer. Het Maastrichts Stedelijk Orkest was bereid het concert dat op 13 Jan. wegens mist niet kon doorgaan, met hetzelfde programma en dezelfde solist te geven op 9 Februari e.k. Omdat op dien avond het Prinsebal wordt gehouden heeft het bestuur van O. en O. verzocht een andere datum vast te stellen. Het zal nu waarschijnlijk na Pasen worden aleer het concert kan plaats vinden. S.V.V.-nienws Het nieuwe jaar en het tweede ge deelte van de competitie is ingezet met een overwinning op F.C.V. uit Venlo. Het was in de eerste helft een vry goede wedstryd, doch de vleugelspelers bleven onder de maat. In de tweede helft was de links buiten veel beter en wist zelfs met een keurig schot een pracht goal te maken. Flauw, dat by de stand 4—0 de achterhoede wat nonchalant ging spelen, waarvoor F.C.V. in het laatste kwartier gretig gebruik maakte om twee doelpunten te maken. Zondag komt een .van de zwaarste uitwedstrijden aan de beurt. Uit naar Arcen is altijd gevaarlijk. Thuis was het een benauwde 3—2 overwinning. Arcen zal alles op haren en snaren zetten, om van Venray te winnen. Om de prachtige plaats te hand haven en mogelijk te versterken, zal S V.V. zich geducht moeten inspannen, werken van het begin tot het einde en DEV een tempo voorschotelen, waardoor zij overspeeld worden. Dat is de methode en de enige weg die tot een overwinning kan leiden. Hot tweede gaat een bezoek brengen aan V.V.V. 3. Enige weken geleden was V.V.V. 3 hier te gast en kon met moeite met 3—2 gewonnen worden. Het zal er dus spannen in Venlo en laat ons rekenen op een gelijk spel. Het derde speelt thuis tegen Ame rica 2. Uit werd dik verloren. Het derde heeft dus nog iets goed te maken. We zullen hopen, dat zij dus met een verrassing komen en de punten thuis houden. Het vierde speelt ook thuis. Indien ook deze wedstryd gewonnen wordt dan begint het er al aardig op te lyken en komt het kampioenschap inzicht. Alleen Oostrum 2 blyft een gevaarlijke tegenstander. Met slechts een punt minder volgen zy S.V.V. 4 op de voet. Zy hebben echter een moeilijke uit beurt tegen Ysselsteyn 2. Wy zyn benieuwd naar deze twee uitslagen. Nog even naar Pijls voor Nylonkousen VENRAY Henseniusplein 16 Telefoon 416 Bekendmaking Voor de inname van de varkens- registratiekaarten en aanvragen voor teelt vergunning vroege aardappelen zullen de zitdagen als volgt worden gehouden: WOENSDAG 4 FEBR. 9 uur te Leunen in café A. Martens 10 utr te Heide in café Rongen 11 uur te Merselo in café H. Arts 1 uur te Ysselsteyn by A. Fleurkens 2 uur te Veulen in café van Gasselt 3 uur te Castenray in café Kuijpers. DONDERDAG 5 FEBR. 9 uur te Oirlo in café Drabbels 10 uur te Oostrum in café Camps it uur te Smakt in café Nellen 1 uur te Geysteren in café Baltussen 2 uur te Wan88um in café Poels 3 uur teBlitterswyk in café de Swart. De P.B.H. H. EMONTS. Nieuws uit Venray en Omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur Dr. BLOEMEN Telef. 465 Alléén voor spoedgevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS DONDERDAG 5 FEBRUARI Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kom HONDENBELASTING 1953 Burgemeester en Wethouders van Venray vestigen de aandacht van houders van honden op de bepaling van artikel 12 der verordening op de heffing van hondenbelasting in de gemeente Venray, volgens hetwelk zy, die vóór of op 31 Januari 1953 geen aangiftebiljet hebben ontvangen, verplicht zyn vóór 20 Februari a.s. aangifte van het houden van een of meer honden te doen door invulling en ondertekening van een ter ge meontesecretarie, Afdeling IV, koste loos verkrijgbaar aangiftebiljet. Aan de eigenaars, i.e. houders, van honden, die na laatstgenoemde datum worden aangetroffen, zonder dat daar van aangifte is gedaan, zal, afgezien van een eventuele strafrechtelijke vervolging, een ambtshalve aanslag worden opgelegd tot een veelvoud van het normaal verschuldigde bedrag. Venray, 23 Januari 1953. ORGELHOEKJE In verband met de Carnaval acht 't Orgelcomité 't gewenst, dat er ter gelegenheid van die festiviteiten ook een beroep wordt gedaan op de vrij gevigheid van de Carnavalsvierders. Er zal nl. tijdens de optocht door de Comité-leden een collecte worden gehouden ten bate van het Orgelfonds. Vergeet niet iets in de bus te werpen. Het comité vraagt in verband met voornoemde collecte twaalf actieve collectanten, zich te melden voor Zondag 8 Februari aan 't Secretariaat Paterslaan 16, Venray. Verantwoording Vorig bedrag f 11152.39 N.N. maand. Girc-storting f 5.— N.N. Veltum f 10.— Ruiterclub Ons Genoegen een orgelpijp f 100 - Totaal f 11267.39 Bouw allen mee aan Uw orgel! Gironummer 576604 Orgelfonds Venray. DRANKWET Burgemeester en Wethouders der gemeente Venray, brengen, ter vol doening aan het bepaalde by artikel 45, ie lid, juncto artikel 16, ie lid der Drankwet (S 1931, Nr 476), ter openbare kennis, dat op 15 Januari 1953 is ingekomen een verzoek van Jenneskens, Maria Petronella Paula Theodora, weduwe van Berkens, Ge- rardus Jacobus, zonder beroep, wonen de te Venray, Patersstraat i6( ter bekoming van een verlof voor de verkoop uitsluitend van alcoholvrije drank voor gebruik ter plaatse voor de linkerbenedenvoorkamer; groot 18 32 M2 van het perceel Patersstraat 16 te Venray. Binnen twee weken na dagtekening dezer bekendmaking kan eenieder tegen bet verlenen van het verlof schriftelijke bezwaren by het ge meentebestuur indienen. Venray, 23 Januari 1953. Onjuiste geruchten Geruchten als zou Dr. H. v. d. Hombergh Venray gaan verlaten, of hier een andere positie gaan bekleden, zyn blykens informaties geheel on gegrond. Er bestaan geen dergelijke plannen en Dr. v.d. Hombergh, blyft zyn taak als huisdokter gewoon waarnemen. AANBESTEDING Onder architectuur van de heer J. Colsen, werd onderhands aanbesteed het bouwen van een landhuis aan de Bergweg, voor rekening van de heer Ant. Vermeulen. De uitslag was als volgt J. Willems, Nachtegaal f 14.560,— P Volleberg Zu 14.050,— H. Oudenhoven Lzn 13.995,— Gebr. Dings, Castenray l 13.960,— J. Verhoeven 13 810,— H. Gooren Teunissen 13.560,— L. Volleberg Pz. 13.393,— De begroting was f 14.769,-. Het werk is gegund aan de laagste in schrijver. Priesterwijding Op Zondag Laetare zullen de Zeer- Eerw. Fraters Ubald Muskens en Sergius Reintjes O F.M., in de klooster kerk te Weert, de H. Priesterwijding ontvangen uit de handen van Mgr. Constans Kramer O.F.M., Bisschop van Luan. Frater Ubald Muskens, zal op Eerste Paasdag zyn eerste H. Mis opdragen in de parochiekerk te Venray. Frater Sergius Reintjes in de parochiekerk te Leunen. Vergadering boerenbond Venray Woensdag hield de plaatselijke af deling van de Boerenbond haar jaar vergadering in hotel de Keizer. Het gehele Bestuur werd herkozen en de heer H. Janssen blyft de voor zittershamer hanteren. Omtrent de gemaakte winst werd besloten deze voor de helft als leden lening te boeken en de helft uit te betalen. Na deze vergadering, was de sectie LIMCO aan de beurt, in welke bijeen komst de heer A. Poels de voorzitters hamer overgaf aan H. Wismans. De Kringvoorzitter Rutten, deed hier enkdie mededelingen over de varkens- prijzen. Ook wist hij te vertellen, dat weldra zal begonnen worden met de uitbreiding van de LIMCO fabrieken in Weert en, dat de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat'n deel van Brabant zich by deze fabriek zal aansluiten, waardoor nog groter gebouwd zal moeten worden. Onderhandelingen dienaangaande zyn aan de gang. Byenbond LLTB Dinsdag hield de Ryks Bijenteelt- consulent, de heer Osch, een lezing in café „'t Brouwershuis", over bloemen en honing, toegelicht met lichtbeelden. Hieruit bleek wel, dat de bijenteelt langzaam maar zeker achteruit gaat. Niet alleen sterven de goede imkers uit en komen er te weinig nieuwe, maar zelfs belanghebbenden, als fruit telers e.d., hebben weinig animo. De regering zal aan nieuwe imkers onder bepaalde voorwaarden, ruime hulp verstrekken. Spreker wees verder op de behan deling der bijen en van de honing en wist menig practische tip te geven. Mocht in Venray de bijenziekte op treden, dan dient men direct de ad-

Peel en Maas | 1953 | | pagina 1