TWEEDE BLAD VAN PEEL EN MAAS ALBERT HEIJN Foor de Balie: Het spek groeit zelfs op een vuilnisbelt BEL BIJ BRAND 392 NIEUWE KEEKEM Woorden en daden De rat: een gevaarlijke vijand Zorg voor een tijdige grondbewerking ALBERT HEIJN! Nico van Melo 18 jaar ZATERDAG 24 JANUARI 1953 No. 4 VIER EN ZEVENTIGSTE JAARGANG Kleine breken de Triendschap Toen de logees weg zouden gaan kwamen ze eerst nog even hartelyk bedanken voor de prettige vacantie en de goede zorgen, het lekkere eten en het puike weer, plus de gezellig heid en nog nog een paar dingen, Maar P. P. wuifde alles weg. Je moet iets voor elkaar over hebben. Daar moet je niet direct zo uitbundig voor bedanken. Maar ondertussen loenste hjj met een mengsel van nieuwsgierigheid en begerigheid naar het pakje, dat de vertrekkende gast in zijn hand hield. Het waren geen bonbons, daar was het te groot voor. Het was ook geen boek, daar was het te hoog voor Maar wat was het dan? „Ik heb", zei de gast plechtig, „een aandenken voor je meegebracht. En ik heb er laDg over geprakkezeerd wat het wezen moest. Hier heb ik iets, dat ik zelf jaren heb bewaard als een herinnering. Kopen kun je het nergens. Ik doe er niet graag afstand van. Maar voor jou heb ik het over". Hy ontdeed het pakje van de pa pieren, rukte een dot watten weg, en haalde een metalen voorwerp te voor schijn ter grootte van een flink uit de kluitenfgewassen jampot. „Kijk", zei hy trots, dat is nou een landmijn" De heer P. Phoewel niet schrik kerig aangelegd, deinsde toch even terug. Hij toonde een handle „Kijk, zo zet je hem scherp. Nu is hij gevaarlijk. Als je nu hier aan komt, dan breekt een glaasje met de een of andere vloeistof en dan ontploft-ie. Maar doe je die handle weer zo, dan is het niet gevaarlijk. Interessant, hé?" Machtig interessant, vond P. P Taar toen de gasten vertrokken waren. ep hij in een boog om de tafel met At moordende instrument. De vol èjde dag stond het er nog, want hij &fde het niet weg te zetten. Ver- °i.er8tel als je aan zo'n ding raakt. E'waar moest hij het opbergen lette hij het ergens buiten neer, foihad je kans, dat de een of ander w op trapte en voor zijn leven on gelukkig was, zo niet erger. Ging hij naar de politie, die over het algemeen met zulke dingen wordt opgeknapt, dan had hij kans oen bon wegens verboden wapenbezit. Zodat het tenslotte in een kast op zolder terecht kwam. Veilig in een afgeslo ten kist. En de kast was ook nog op Blot. P. zelf, droeg de sleutel voort durend in zijn zak. Maar hy heeft sindsdien niet rustig geslapen. Nu en dan vertelde hij het aan iemand, in het diepste geheim. Een enkele maal bood hij deze of gene het cadeau aan. Maar het is opvallend, hoe interessant iedereen het vindt té horen, hoe een landmijn werkt, en hoe weinig begerig men i3 zo'n ding te bezitten. En spionnen had P. niet in zijn kennissenkring. Zodat het helse apparaat daar maar op zolder bleef staan. Zelfs met de najaarsschoon- maak is die kast Diet open ge' P. kreeg blauwe kringen onder de ogen van de zorgen. Want geen brand verzekering die hen een cent zou uit keren als zijn huis de lucht in plofte. Zo werd het Oudejaarsavond en toen kwamen de logees van deze zomer oud en nieuw vieren. „Waar heb je m'n landmijn", vroeg de logee, toen hij het instrument niet op het dressoir ervaarde.. „Op zolder, in do kast", zuchtte P. P. met haat in zijn ogen. „Op zolder? Maar daar staat bij vochtigKerel, als die ontsteking gaat roesten dan vliegt dat ding vanzelf de lucht in P. sprong op. Hij is ook niet meer gaan zitten voor dit verhaal uit is. Hij keek geen oliebol meer aan. Het zweet parelde op zijc voorhoofd, Over de bezwijmelingen van zijn vrouw zullen we het vanwege de plaats ruimte niet hbbben, Het eind van bet lied was tenslotte, dat de gast aanbood het dingetje even buiten onschadelijk te maken. Er werd toch zo veel geschoten van nacht, dat die ene knal wel niet zou opvallen. Hij haalde eigenhandig de landmijn van boven, terwijl de familie stond te bibberen buiten. Hjj bond er een touwtjo aan, terwijl de familie met open ramen in de kamer school Hij legde zich om de hoek van het huis op de loer, telde tot tien, wat wel een uur duurde, en gaf een ruk aan het touw. De familie stond met opengesperde ogen en mond, vingertoppen in de oren, knikkende knieën. De ruk was heel hard geweest. Het ding vloog met een boogje naar binnen, waar de verzamelde schare onder de tafel dekking zocht. Er rolden wat onder delen rond. En verder gebeurde er niets. Toen P. P. de ogen opende, zag hi), dat hü nog leefde. En bij zag nog meer. Een glazen potje, met wat uit steeksels er aan geprutst. Het etiket zat er nog op. „900 gr. Zuivere Bijen honing" los hij. Ondanks de kou, die door de ge opende ramen en deuren de kamer in stroomde, greep hij de pot en sloeg er enkele malen krachtig op het hoofd van de vriendelijke gast. Dat heeft hem nu een tientje boete gekost, wegens mishandeling. Want zelfs dat mag niet. Een goedkope manier Boer Peters van Montfort mest zijn varkens op een zeer originele wijze. Dat dit een zeer winstgevende wijze is, gunnen wy deze boer graag, want een origineel idee kan niet hoog genoeg worden beloond, vindt de Gazet van Limburg, waaraan wy dit artikel ontlenen. Achteraf bezien is dit idee vry eenvoudig, zoals het trouwens met alle goede ideën het geval is. By Geleen ligt een geweldig grote stortplaats, waar heel de week door. van Maandagmorgen tot Vrijdagavond al het vuil wordt gestort, dat in de stad wordt opgehaald. Boer Peters moet deze stortplaats eens hebben bezocht en de inhoud der vuilnisbakken aan een onderzoek hebben onderworpen. Ongetwijfeld heeft hy toen geconstateerd, dat er heel wat eetbaars in de vuilnisbakken terecht komt, zoveel zelfs, dat hier van een flinke party varkens vet te mesten zou zyn. Misschien heeft hy er aanvankelijk wel over gedacht deze eetbare afval te verzamelen en naar zyn hongerige beestjes in Montfort te brengen. Maar Montfort ligt een heel eind van Geleen af en het verzamelen van al wat eetbaars is uit huisvuil, kan men nu juist geen prettige bezigheid noemen. Dit kan men beter aan de varkens overlaten „Dat is het", moet boer Peters toen wel uitgeroepen hebben. De idee geboren. Hy zou niet de afval naar zyn varkens, maar zyn varkens naar de. afval brengen. Voor een luttel bedrag pachtte hy van de gemeente Geleen het gebruik van de stortplaats, zette er een om rastering omheen, bouwde een paar eenvoudige nachthokken en bracht er 70 scheutelingen heen. Deze varkentjes begonnen al gauw te doen wat des varkens is. Wroeten de vuilnisbelt grondig om en haalden er veel voedsel uit, dat ze zienderogen zwaarder werden. Zy raakten goed vertrouwd aan hun omgeving en voelden zich al spoedig in hun element. Wanneer mm nu de vuilnisbelt in Geleen bezoekt, ziet men een enigs vreemd schouwspel. Het is een soort natuurreservaat voor varkens gewor den. De dieren hebben zich gangen ge graven tegen de hoge vuilnisbelt en zjjn even vaardige equilibristen als klipgeiten geworden in de Alpen Ze zyn zo vlug als wilde varkens en gedijen er opperbest. Geen stukje vuil, dat eetbaar is, blyft er liggen. Systematisch zoeken zy heel de berg af en als zy voldaan zyn. graven zy zich een warm plekje tegen de berg aan. Zelfs by de felste nachtvorst prefereren de meeste de broeierige warmte van de berg boven de beschutting van het nachthok. Gevoel voor geluiden Het is vermakelyk te zien, hoe de varkens de verschillende geluiden kennen. Voor een gewone vrachtauto die hier afval komt storten, kyken zy niet eens op. Zy weten reeds by ondervinding, dat hier niets eetbaars by is, doch wanneer de gemeentelijke wagen met het huisvuil ook maar in de verte te horen is, stormen zy reeds naar boven en wanneer er gestort wordt, lopen zy de mannen van de reinigingsdienst compleet tussen de benen. Vooral 's Maandagsmorgens wanneer niet meer gestort is sinds Vrijdag avond, staan zy verlangend voor de poort naar deze wagen uit te zien. Hun baas zit ondertussen rustig in Montfort de loop der dingen maar af te wachten. Zonder dat hij er zich om behoeft te bekommeren, worden zyn varkens vet. Hy behoeft af en toe maar eens te gaan kyken hoe zyn kostwinning het maakt en gewoonlijk geven zyn varkens alle reden tot tevredenheid, want zy leven hier in een natuur staat en varen er wel bij. In Geleen groeit dan ook het spek vanzelf op de vuilnisbelt, die zoveel eetbare afval bevat, dat 70 varkens een half jaar vet van kunnen worden. Zeer ten gerieve van boer Peters, die de vader is van deze originele vorm van varkensmestery. Het geld ligt gewoon op straat, ja zelfs op een vuilnisbelt. Je moet alleen maar op de idee komen om daar te gaan zoeken, nietwaar. 1010 to Uw offer, mild en bly Voor kerkenbouw gegeven, Wordt op Uw creditzy Van 't levensboek geschreven. Zoals reeds is gemeld, heeft het Amerikaanse Ministerie van Land bouw in December jl. quotabeperkin gen vastgesteld vooi de invoer van volle melkpoeder, vet melkpoeder en karnemelkpoeder. Volgens het Mioi sterie heeft de invoer van deze producten bijgedragen tot een sterke daling van de pry's van boter, kaas en melkpoeder op de binnenlandse markt der Ver. Staten. Daarentegen zyn de quotabeperkin gen opgeheven op de invoer van caseïne en gesmolten kaas voor zover deze laatste is vervaardigd van Edammer of Goudse kaas. In de laatste zes weken van 1952 moest het Ministerie op grond van de prijssteunregeling bijna zes millioen kg boter en 450.000 kg kaas uit de markt nemen, ten koste van 10 mil lioen dollar, teneinde de gegaran deerde prijzen voor do producenten te bereiken. Voor het eerste kwartaal van 1953 is het quotum voor volle melkpoeder gesteld op byna 3 millioen kg. Ter vergelijking diene dat de Ver. Staten in 1952 ruim 18 millioen kg volle melkpoeder invoerden. Het quotum voor karnemelkpoeder werd bepaald op byna 1 millioen kg tegenover een totale invoer in 1952 van byna 5.5 millioen kg. Voor vet melkpoeder wordt de deur byna geheel dicht gedaan, want het quotum is bepaald op 35 000 pound voor dit eerste kwartaal, terwy'l de invoer in 1952 byna 16 millioen kg bedragen heeft. De voornaamste leveranciers van melkpoeder aan de Ver. Staten zyn Nederland, Zweden, NieuwZeeland en Denemarken. By een totale uitvoer van 28 797 ton gedroogde melkproducten in de eerste negen maanden namen de Ver. Staten daarvan 4803 ton af. D.i. dus in grote trekken 15 pet. van onze export. Het behoeft geen betoog, dat de bovengenoemde Amerikaanse maat regel zowel om zakelijke als om principiële redenen ten zeerste moet worden betreurd. De melkpoeder- markt was in het bijzonder voor mager melkpoeder de laatste tyd toch al niet sterk meer en wanneer thans het Amerikaanse afzetgebied ten dele verloren gaat, zal dit de situatie verder verscherpen. Het huidige contingent komt neer op een vermindering van de invoer tot 2/3 van het peil van 1952, voor zover het volle melkpoeder betreft. De kans om van dit contingent een behoorlijk aandeel te krijgen, hangt af van onze pry'zen en van onze kwaliteiten. Het is in ieder geval een voordeel, dat onze zuivelindustrie in beide opzichten haar mannetje kan staan. Het principiële bozwaar is, dat ons op deze wyze wederom een mogelijk heid wordt ontnomen om meer dollars te verdienen. De Amerikaanse Rege ring en andere Amerikaanse woord voerders dagen Europa als het ware uit om nu maar eens te laten zien dat het in staat is aan de eisen van de Amerikaanse verbruiker te vol doen. Men wenst dat het dollar-tekort, waaraan ons werelddeel mank gaat, zo spoedig mogelijk wordt overbrugd onze exporteurs hebben ijverig jetracht hun taak in dit opzicht naar jehoren te vervullen. Inderdaad zyn belangrijke resultaten geboekt. Bedroeg de Nederlandse uitvoer naar Amerika in het jaar 1947 nog slechts een waarde van 26.5 millioen dollar, in 1948 was dit gestegen tot 43.8 millioen dollar, in 1949 tot 597 millioen dollar, in 1950 tot 83 6 millioen dollar, in 1951 tot 120.1 millioen dollar, terwyl in 1952 naar voorlopige schatting een totale uitvoerwaarde werd bereikt van omstreeks 16O millioen dollar. Dit is dus meer dan het vijfvoudige in jaar tyds, wat geen geringe prestatie is. Met des te meer klem moeten wy ons verzetten tegen het afsnoeren van exportmogelijkheden. Onze be- dry ven hebben zich ten dele op de Amerikaanse markt ingesteld wanneer zy al succes hebben bereikt, zyn de hoeveelheden, die wy naar dat enorme land uitvoeren, toch niet van een zodanige omvaDg, dat daar door de binnenlandse marktverhou dingen van de Ver. Staten zouden kunnen zyn ontwricht. Wij zien hierin wederom een uiting van het bangelijke protectionisme, dat het bedryfsleven in de Ver. Staten sterk ontsierd, en dat de woorden van de Amerikaanse autoriteiten tot een aanfluiting maakt. Waren wy het vorige jaar nog in de veronder stelling dat de naderende verkiezingen concessies veroorzaakten aan om bescherming vragende groepen, wy moeten thans vrezen dat het nieuwe bewind al evenmin als zyn voorganger in staat is het hoofd te bieden aan het beperkte eigenbelang van bepaalde belangengroepen. Boerderijen oefenen een zeer sterke aantrekkingskracht op ratten muizen uit. Het gehele jaar door vreten zy het voedsel, dat het land bouwbedrijf voortbrengt. De laatste enquête van de R.D. heeft uitgewezen, dat menigeen het grote belang van de intensieve be stryding van de bruine rat, de ergste vijand van de boerderij, nog steeds niet inziet. Met klem wijzen wy er daarom op, dat men toch vooral de knaagschade aan pluimvee, voedsel, balken en zakken niet moet onder schatten. Bovendien staat vast, dat de rat smetstof op het vee kan overbrengen. Laat men de ratten op zyn bedrijf toch niet op de koop toenemen Vooral niet, nu men voortdurend betere middelen ter bestrijding ont dekt. In Amerika vond men een nieuw middel, dat onder de naam Mortirat ook in ons land verkrijgbaar Een groot voordeel van dit middel is, dat het met lokaas vermengd en door de ratten met graagte wordt gevreten. In tegenstelling tot strooipoeders waarby er op gerekend wordt dat de ratten het vergif, dat aan de poten, buikharen e.d. blijft hangen, aflikken behoeft men by Mortirat dus niet de loopgangen en speelplaatsen van het ongedierte op te zoeken een werkje, dat alleen voor zeer ervaren beroepsrattenverdelger8 doenlyk is. De dosis van dit middel, die de rat met het lokaas opvreet, werkt niet direct dodelyk, zodat in de ratten- kolonie geen ongerustheid ontstaat, hetgeen zeker het geval zou zyn, indien de ratten plotseling stierven. Er bestaat dus geen „aasschuwheid" het is voor huisdieren slechts weinig gevaarlijk. Proeven wezen uit, dat, na onge veer twee weken, de meeste ratten dood zyn. Muizen zyn zelfs nog snel ler dood. Blijft niet achter, maar weert de rat van Uw erf. Zo beschermt ge Uw oogst en Uw veestapel. Ook in Uw tuinen Voor het verkrijgen van een goede oogst wordt meestal vooral de nadruk gelegd op het gebruik van goed zaai zaad, zo nodig ontsmet tegen bepaalde ziekten; verder een goede bemesting en het tydig zaaien. Vaak wordt uit het oog verloren dat hiernaast ook de cultuurtoestand van de grond een zeer grote rol speelt. Immers indien de bodem structuur, het waterhoudend vermo gen, de waterbeweging in de grond Diet aan hoge eisen voldoen, zal al het vorenstaande dikwijls niet veel uithalen. Er wordt nog onvoldoende rekening gehouden met het feit dat op vele gronden en dan nog wel speciaal de hogere akkers, vaak harde lagen voorkomen. Deze lagen beletten niet alleen een voldoende wegzakken van overtollig regenwater in de winter maanden, maar bovendien beletten zy het opstijgen van het grondwater in de zomer, zodat we nu eens ver droging constateren en dan weer verdrinken. Die harde lagen zyn in vele gronden ontstaan door het jaar in jaar uit ploegen op dezelfde diepte. Door de ploegzool wordt de onder grond dan zodanig vastgedrukt, dat er een zeer vaste harde laag ontstaat, die met een schop soms haast niet te breken valt. In onze kleine tuinen zal dit niet gauw voorkomen omdat die meestal gespit worden en dus de vorming van zo'n ploegzool laag niet kan plaats vinden. Het is op elke grond van grote betekenis dat de bodem diep los is. Dit mag niet bereikt worden door heel diep te ploegen. Immers daar door brengt men slechte grond boven. Slecht door zyn gering gehalte aan voedende stoffen, maar ook door een slechtere structuur en een volkomen gemis aan bacteriën die op grote diepte door gebrek aan zuurstof niet kunnen leven. Daarom moet het diep losmaken van de bodem geschieden door middel van een ondergrondsploeg. Het voor deel is dat de planten dan in de zomer dieper kunnen wortelen en dus ook voedsel kunnen ophalen dat reeds op grotere diepte dan de bouwvoor in de grond aanwezig is. Als dit losmaken tydig gebeurt, kan een diepe grondbewerking vooral op de hogere gronden aanzienlijk bijdragen tot een betere watervoor ziening in de zomer. In een diep losse grond kan in de wintermaanden al de neerslag wegzakken en opgeborgen worden om aldus een voorraad te vormen tegen de zomer als er meestal minder regen valt dan door het groeiende gewas nodig is. Is de grond hard dan loopt een groot deel van het kostbare hemel water door de voren weg, terwyl men in de zomer zou beginnen te denken over het aanschaffen van een regeninstallatie. Goed losgemaakte grond laat zich in het voorjaar meestal beter en eerder bewerken, omdat hy minder nat is in de bovenlaag en daardoor warmer. En vroeg zaaien is voor de gewassen aan te bevelen omdat hierdoor de groeityd wordt verlengd en daardoor de opbreDgst als regel groter is. Ook in onze kleine groentetuinen dienen we tijdig in het voorjaar de grondbewerking ter hand te nemen. Dan kan men by goed weer al direct beginnen met zaaien en planten. Alhoewel op het moment dat wy dit schrijven de grond nog hard bevroren is, durven we hierover toch al schrijven om straks niet te laat te komen. Als bet weer omslaat kan men zelfs in Januari reeds op een beschut hoekje wat spinazie zaaien, die men eerst in lauw water voor- weekt. Ook kan men dan in Maart al een proefje wagen met het uitplanten van kool, de zg. weeuwenplanteD, en een enkel rijtje peulen uitleggen of uit kanten als men ze eerst onder glas aat opkomen of planten koopt by een groentekweker. Hierdoor kunnen die toch maar weinig kost bij... PEULVRUCHTEN BRUINE BONEN audc oogst BRUINE BONEN nieuwe oogit CAPUCIJNERS CAPUCIJNERS EXTRA WITTE BONEN SPLITERWTEN 33 Geldig l/m Woensdag 28 Januari CALIF. PRUIMEN 250 gram 35 PRUIMEDANTEN250 gram 67 ABRIKOZEN 250 gram 49 GEDR. APPELTJES 100 gram 33 APPELMOES per pot 30 CHOCO-HAGEL In.atumlnlumverpakking p. pak 22 BOFFIE KOFFIE Oat's pas koffie I 250 gram 2.04 1.88 1.83 1.73 DEUCATA-KoHie in busverpakkino 2.50 maakt IJ het leven goedkoper! al vroeg de eerste groenten uit eigen tuin oog6ten, waarby we dan natuurlijk ook enkele slaplanten kopen, die nu nog onder glas staan by de tuinders, maar die reeds vrij vroeg oogstbare sla leveren in het voorjaar. Behalve dat we dus de eerste kans de beste waarnemen om onze grond te bewerken, kyken we ook alvast de prijscouranten in voor tuinzaden, die alom verspreid worden om eens na te zien, welke zaaizaden we zullen aanschaften en zorgen, dat we die tydig in huis hebben. „Stormersleger" op pad in Limbnrg In Limburg opereren sinds enige tyd de organisaties „Evangelisatie Immanuël" en „Stormersleger", beide gevestigd te Amsterdam. Deze orga nisaties bieden in café's, op straat en langs de huizen stichtelijke blaadjes ten verkoop aan, voorgevende, dat de opbrengst het doel der organisatie ten ~iede komt. Vooral in Noord-Limburg zyn deze organisaties actief. De politie van Venlo, deelt hierover mede, dat de in Juni 1951 opgerichte organisatie Evangelisatie Immanuël" volgens de bewering van haar leider, een zekere R. Bolhuis, de verkondiging van het evangelie en het verrichten van so ciaal werk ten doel heeft. Haar leden verkopen een evangeli satie-blad voor een prys, die door de koper zelf kan worden bepaald. Het „Stormersleger" werd in Juni 1952 opgericht door mejuffrouw H. van Lingen, die in de rang van „kolo nel" als leidster optreedt. Deze orga nisatie zou ten doel hebben, de ver kondiging van het evangelie, de verspreiding van Christelijke lectuur in ziekenhuizen, parkherstellmgs- oorden, enz. en het verrichten van maatschappelijk werk. „De Stormer", het orgaan van het Stormersleger", wordt voor f o,io per stuk verkocht, doch hetgeen de koper meer dan dat bedrag geeft, wordt ge accepteerd. Op de door de organisaties gehou den administraties wordt van geen enkele onpartijdige zyde controle uit geoefend, zodat zelfs niet by benade ring is vast te stellen hoe groot de inkomsten zyn en in hoeverre de gelden, die van het publiek worden ontvangen, voor het beweerde doel worden aangewend. Wel is gebleken, dat van de opbrengst der blaadjes het gehele levensonderhoud van verschil lende leden der organisaties wordt betaald. Van een behoorlijk georganiseerd sociaal werk is geen sprake en van verspreiding van Christelyke lectuur in ziekenhuizen, enz. is nauwelijks gebleken. Enige medewerkers aan de organi saties verkopen de blaadjes, dat enigs zins gelijkt op dat van het Leger des Heilsof zya als verpleegster gekleed. De politie geeft in overweging steun aan beide organisaties te onthouden. Ien Cassele stöt en vaderperd Hej is alom bekend, Mar heej is mit zien achttien jaor Nog enne krasse vent. Zo zong Maandag in circus Mók de verzamelde menigte in het nieuwe Carnevalsliedje 1953. Maar zover was het toen nog niet, want Nico van Melo, die hiermede werd bedoeld, viert pas a.8. Woensdag zyn 189 verjaardag. In zyn persoonsbewijs K1793 staat vermeld, dat hij op 28 Jan. 1935 werd geboren als zoon van Clairon de La Lya en Frieda de Melo. Of hy dan ook zyn 15 jarig jubileum als inwoner van Venray viert, is niet bekend, wel, dat hy in 1938 voor f 13.500 door de Hengstenassociatie uit Zeeland werd gekocht en sindsdien en voor zyn bazen en voor de gehele paarden fokkerij in Noord Limburg schatten gelds heeft verdiend. Meer dan 500 dochters en 400 zoons staan van deze zwartschimmel reeds ingeschreven in het stamboek en in 1950 wist hy het nog klaar te spelen op de keuring te Roermond, voor 4 jaren goedgekeurd te worden. Niet alleen kan hy vol trots terug zien op zyn geweldige productie, die practisch nog geen enkele hengst heeft geleverd, maar daarnaast ook op het nationale kampioenschap in 1939 en na de oorlog liefst 4 maal kampioen hengst met afstammelingen, waarna hy voortaan nog slechts ter opluis tering verscheen. Ondanks zijn oude dag, doet Nico van Melo ook heden nog zijn plicht en ook in het afgelopen jaar droeg hii er het zijne toe bij om de kas van de Hengstenassociatie weer wat te versterken, die door de aankoop van Coslaud de Marche en Honved, wel wat geleden heeft, weer op peil te brengen. De jarige maakt het nog opperbest en hoewel de jaren wat zwaarder gaan wegen ziet hy zijn negentiende levens jaar vol optimisme tegemoet.

Peel en Maas | 1953 | | pagina 5