Middenstanders Pater Loop sprak te Venray over naastenliefde Van links SPORT Dialogeren in de H. Mis foor een standbeeld van Dr Poels Z.K.D. Prins Frans I de nieuwe prins 195: WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN BEL BIJ BRAND 392 fa. u. d. HïluHckkól m uckh ORGELHOEKJE ZATERDAG 24 JANUARI 1953 No. 4 VIER EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE FIRMA VAN DEN MUNCKHOF GROOTESTRAAT 28 TELEF. 512 GIRO 150652 ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. p. mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL f 1.25 Buiten Venray f 1.45 Ook voor U geldt de eis van waakzaamheid U weet toch ook, dat juist de Middenstand een buitengewone voor liefde geniet van hen, die in ieder zelfstandig mens een plutocraat en kapitalist zien, die geliquideerd moet worden. Hefaft dat satanische spel, waaraan een onnoemlijk aantal kltine ambte naren en zelfstandigen ten onder zijn gegaan, U nog steeds tot paraatheid gebracht Het borg staan voor alles -wat ons dierbaar en heilig ifc, is een plicht, die ook op Uw schouders rust. Uw zorg voor Uw bedrijf of stand neemt natuurlijk een overgroot deel, zo niet al Uw tijd in beslag. Och, wij hebben het allemaal zo druk. Maar de eer van Uw vrouwen dochter kunt U straks niet inruilen tegen een fraaie winkelstand en een wagon „artikelen waaraan gebrek is" redt Uw zoon niet uit een slaven kamp. Maar de uren, die U nu besteedt voor enaan de reservediensten be spaart dan jaren of ei leven van ellende en zelfverwijt. Meldt U zo spoedig mogelijk voor het Binnenlands Front. Stoort U niet aan de verontschul digingen, die anderen menen te hebben want zij zullen U niet beschermen als de tijd daar is. Het Binnenlands Front omvat alle reservediensten als daar zijn: Natio nale Reserve, Reserve Grensbewaking en Reserve Rijks en gemeentepolitie Er wordt nog al eens over gods dienstige oefeningen gesproken of ze al of niet in de smaak vallen. Er zijn mensen die nooit naar het Lof gaan omdat ze 't saai vinden. Anderen zullen nooit een Kruiswegoefening bijwonen omdat ze 't zo onrustig vinden. Er zijn er voor wie 't geen Zondag is geweest als ze de Hoogmis niet mee gezongen hebben, anderen prefereren boven alles een stille H. Mis. Natuurlijk gunnen we graag ieder een zijn smaak, maar toch mogen we ons wel eens afvragen of wij niet te veel op onze smaak afgaan en of onze smaak wel goed ontwikkeld is Ik kan me indenken dat iemand 't Lof saai vindt, maar een stille aan bidding van het H. Sacrament gedu rende dat Lof is van hoge waarde. Achter elkaar 50 weesgegroeten prevelen is zinloos en vervelend, maar als het met liefde gebeurt wordt de rozenkrans een schoon en zinvol gebed. Vorige Zondag hebben we voor 't eerst de H. Mis van kwart voor acht gedialogeerd. Ik kan me indenken dat ook hiervan voor en tegenstanders zullen zijn. -Sommigen lopen al direct warm voor iets nieuws, terwijl anderen eerst de kat uit de boom kijken. Misschien zijn er die in een gedialogeerde Mis niet kunnen bidden en 't „verschrikkelijk" vinden. Ik wil er daarom iets over zeggen. Dialogeren in de H. Mis is niet maar een aardigheidje, iets ter afwisseling, een hobby van de een of ander. De H. Mis is een godsdienstige handeling van de hele gemeenschap, van ALLE aanwezigen. De H. Mis is niet een samenstel van gebeden die de priester alleen voor zich zelf bidt en die we maar te aanhoren hebben. In de meeste gebeden zegt de priester „wij" (denk maar aan „laten wij bidden") en dan wordt er van ons verwacht hat wy daar mee instemmen. Dat kunnen we zachtjes voor ons zelf doen, maar als de pries ter hardop voor bidt, dan ligt 't toch voor de hand dat wij ook hardop het gebed bekrachtigen door een luid „Amen". Nog duidelijker wordt dat, wanneer de priester zich aan 't altaar naar ons toe keert en ons heel nadrukkelijk toewenst: „De Heer zy met U". Dan moeten wij de priester toch ook antwoord geven. Wanneer U zelf iemand „goede morgen" wenst, dan verwacht U toch ook een ant woord. Deze gedachte dringt overal ter were'd steeds meer door. Steeds meer winnen we 't besef terug van de hoge waarde van 't Misoffer en van 't gemeenschapskarakter dat 't Mis offer heeft. Deze gedachte leidt ook onze H. Vader de Paus bij zijn ingrijpende besluiten betreffende 't nuchter blijven en 't uur waarop de H. Mis gevierd raag worden. Staan wij tegenover deze maatregelen aanvankelijk nog wat vreemd, we zullen er spoedig aan gewend zyn. Kunt U in een gedialogeerde Mis niet bidden, denk er dan aan, dat U ook hier aan moet wennen, en dat U 't nog moet leren. P. GARDIAAN De eerste Centrum-avond van het Sociaal Charitatief Centrum it groot succes geworden. gjWoensdag j 1. was nl. Jzaal Wilhel- mina vol met vertegenwoordigers uit alle kerkdorpen, terwyl ook andere belangstellenden nog aanwezig waren. Dat vond waarschijnlijk mede zyn oorzaak in het feit, dat niemand min der als de bekende radio spreker Pater Loop zou spreken over de moderne charitas. Na opening door de heer Laurensse, zong het Venrays Mannenkoor zeer verdienstelijk enige stukken en decla meerde Mevr M. vd.Hombergh—Bot enkele gedichten, oa. van G.Gezelle. Dan leidde Dr. vd. Hombergh, de intussen gearriveerde spreker in. Hy wees er op, dat in deze winter, met zyn vele huiselijke feesten, er in vele gezinnen armoede werd geleden, gebrek was en ellende en dat alleen de naastenliefde daar verandering in kon brengen. Hy wees op het belang van de moderne naastenliefde, die een per soonlyke naastenliefde moet zijn, die door midddel van een moderne orga nisatie met eigeD bureau, de nood probeert te lenigen en daardoor alle steun verdiend. Bezieling Pater Loop brgon zyn spreekbeurt met te constateren, dat we in deze tyd zoveel bezieling missen. Er lopen honderden mensen rond, die totaal niets meer aan het leven vinden. Ze misseneen ideaal, een bezieling In deze tyd kan men spreken van een Christelijk minderwaardigheids complex, want er is niemand, die in het openbaar durft spreken over de grote waarheid, die de Christenmens alleen heeft. Over God mag alleen in kerken gesproken worden, niet in een café, niet op straat, want dat durven we niet. We zyn niet trots op ons geloof, omdat we de bezieling, de overtuiging missen. We zyn zo lam, dat we zelfs de grootste schat, nl! de naastenliefde waarna de wereld snakt ons uit handen laten nemen door andersdenkenden; ja zelfs door goddelozen. En toch is de naastenliefde het fun dament van het Christendom, de kern van onze levensbeschouwing. Maar doordat we te lam zyn deze uit te dragen, overal waar we staan, laten ons dit principe afnemen en dat terwyl de wereld er om roept. We zien op politiek gebied de samen bundeling der landen in Benelux en andere pacteD, we zien op sociaal terrein het solidariteitsbeginsel, op godsdienstig terrein de samenwerking van het Christelijk bloc, kortom we zien in de gehele wereld die drang om gezamenlijk de lasten te dragen, wat ook het doel van de naasten liefde is. Gewetensplicht Als dan wordt gevraagd wat naas tenliefde is, dan is dat op de eerste plaats niet de sentimentele uiting, maar de harde gewetensplicht om elke mens, die God geschapen heeft, a!a zyn broeder of zuster te beschouwen. Daarvoor moeten we eerst God zien als een werkelijkheid, als de Vader vanal wat leeft. Dan moeten we sterk staan in ons geloof, dat leert, dat God het begin en het einde is en dat we als zyn schepselen, leden zyn van een grote familie, die elkaar moeten helpen en steunen. En daar door zal de Christelijke charitas een geweldige macht gaan vormen. Moderne naastenliefde Als men dan vraagt wat nu de moderne naastenliefde moet zyn, dan zou spreker het woord van de Paus willen aanhalen, die zegt, dat moderne naastenliefde persoonlijk moet zyn. Naastenliefde heeft geen effect, als het geen menselijk gebaar is, als niet het hart meespreekt, maar het een zuiver mechanische handeling wordt. Het moet gaan van mens tot mens, van broeder tot broeder. Verder moet aan de naastenliefde geen berekening vast zitten, geen propaganda en zeker geen onder scheid. Men moet niet oordelen of iemand goed of slecht is en daarvan de mate der naastenliefde af laten hangen. Men moet God laten oordelen en alleen de mate van hulpbehoevend heid laten meespreken. Eq tenslotte moei moderne naasten liefde doelmatig zyn. De katholieken moeten zelf hun eigen boontjes kunnen doppen, een doelmatig apparaat op kunnen bou- W6D, wil anders de Staat niet van daag of morgen de charitas gaan beoefenen, omdat wy er niets van kunnen. En als de Staat dit overneemt, dan wordt het communisme, dan wordt het hart uit 'de Kerk en het Geloof getrokken en dan verdrinkt het liefde element in de paparassen. Daarom moeten wy zorgen voor een goed uitgerust apparaat, dat voldoende deskundig en gevormd is, om dit werk zo goed mogelijk te volbrengen. Maar ook dan dient men te waken dat men niet te deskundig wordt, dat het geen mechanische handeling wordt, maar dat het hart blijft spreken. Op wens der Bisschoppen is in dit verband het Sociaal Charitatief Cen trum ingesteld, dat landelijk, dioce saan en dekenaal weer onderverdeeld is. In dit Centra moet het hart van de Christelijke naastenliefde kloppen en moet de bezieling groeien, die zovelen nu missen. SLOT In zyn enthousiast en gloedvol betoog haalde de radiospreker nog vele voorbeelden aan uit zyn eigen praktijk en dagelijkse ondervinding, die zyn woorden nogmaals onder streepten. Na een kort dankwoord van Dr. van den Hombergh, werd deze eerste Centrumavond gesloten met het Lim burgs Volkslied door het Mannenkoor en het „Wilhelmus" gedeclameerd door Mevr. van den Hombergh—Bot ALLES voor uw KANTOOR wij zorgen er voor Drukkerij Kantoorboekhandel Yenray In dit blad vindt U een folder in gesloten, die door het Comité van het Dr. Poelsmonument is uitgegeven en waarin Uw aandacht wordt gevraagd voor de huis aan huis collecte, die volgende week wordt georganiseerd, De bedoeling van het comité is, om op korte termijn te komen tot de op richting van een monument ter na gedachtenis aan Mgr. Dr. H. Poels in zyn geboorteplaats Venray. Hiervoor moeten dan gelden bijeengezameld worden om dit initiatief werkelijkheid te doen worden. Een extra woord van aanbeveling zal niet nodig zijn. Einde vorig jaar hebben wy in een drietal artikelen geprobeerd de grote betekenis en de geweldige werkkracht van deze Ven- ray8e priester in het kort samen te vatten. En we zyn daarin toen totd§ conclusie gekomen, dat de betekenis van deze figuur nog iedere dag groeit, omdat telkens weer blykt, welk een vooruitziende blik deze priester had en dat niet alleen Limburg,-maar geheel Nederland en de rest van Europa veel aan hem te danken hebben. Want niet alleen kunnen we heden ten dage trots wijzen op een mijnindustrie, die enig is in Europa, maar bovenal op een gezonde sociale en godsdienstige ontwikkeling, die ondanks een felle industrialisatie. Limburg voor Christus heeft be houden. Daarnaast was het Dr. Poels, die vocht voor het idee der standsorgani saties en die op het einde van zyn leven mocht zien, dat hy ook dit juist had gezien. Het is geen wonder, dat men in het Zuiden van Limburg met alle macht werkt voor een standbeeld van de Doktor, dat zal worden opgericht midden tussen de koeltorens van de mynen waar hy zo ontzaggelijk veel goed werk heeft gedaan. En o.i. terecht, heeft zich hier het comité afgevraagd of ook Yenray niets moet doen om de nagedachtenis van deze grote priesterzoon te eren. Het besluit om te komen tot de oprichting van een standbeeld is ge nomen en heeft allerwege instemming gevonden. Niet om de verfraaiing van onze gemeente, die met standbeelden niet zo erg bezaaid is, maar op de allereerste plaats als een dankbare herinnering aan deze grote zoon van Venray, die ondanks zyn drukke werk zaamheden zyn geboorteplaats nooit heeft vergeten en die als laatste wens te kennen gaf, dat hij ook hier be graven wilde worden- Wy leven snel en we vergeten zo gauw. Het beeld van Doctor Poels zal echter tot in lengte van dagen wijzen op de grote betekenis van zyn werk, de kracht van zijn daden en de macht van zyn woorden en het mag dan tevens een uiting zijn van de trots, dat het een inwoner was van onze gemeente, die dit alles, met de zeger. van Boven, mocht doen en tot stand brengen. En daarom zal, ondanks het feit, dat er in deze tyd toch al zoveel ge vraagd wordt, niemand achterwege blijven om ook door zyn offer aan de tot standkoming van dit beeld mee te werken. Maandagavond daveide zaal Wil- helmina op zyn grondvesten toen bijna tegen 12 uur de nieuwe Prins Car neval 1953 zyn intrede deed. De Raad van Ellef had beloofd iets bijzonders te zullen brengen en inder daad heeft dit College die belofte ook ingelost. Want ze had een aantal buitenlandse gasten uitgenodigd, die als de Tröt en der Willy de meest mogelijke kolder in de kortst mogelijke tyd wisten te spuien. Daarnaast was een Sef Cornet die een fraai staaltje van zyn kunnen gaf en zo het „Zittingsidee" bij het Ven ray se publiek brachten. Een publiek, dat de hazeklap weer eens opnieuw leerde onder de be zielende leiding van de ceremonie meester en niet te vergeten de boeren kapel, die ook voor een groot deel debet was aan de uitstekende stem ming die er in de propvolle zaal was. Maar dat ook Venray se acteurs het hunne er van kunnen om de mensen aan het lachen te krijgen, dat bewezen de onvolprezen Graat en Bernadien, die de Venrayse politiek weer eens duchtig onder de loupe namen. De orgelman wist ook zyn weetje en zo was deze avond inderdaad een kolder-programma, waarbij men weer eens hartelijk heeft kunnen lachen om alle mogelijke flauwekul. Het nieuwe Vastelaovendliedj „Gej ziet enne dikkop" zal zyn weg ook wel vinden en uit de speeches van Vorst Jan, die in deze zitting voor Vorst Karei inviel, bleek wel, dat men ook voor deze Vastenavond grootse plannen heeft. Dit onderstreepte ook de nieuwe Prins, die met het gebruikelijke cere monieel met de tekenen van zyn waardigheid werd omhangen en be groet. En zo is de voorbereiding voor de Vastenavond 1953 wel op schit terende wyze gestart en kan de Vastelaovendklup tevreden zyn met deze vlotte en plezierige avond. Vee naar Duitsland De Westduitse autoriteiten hebben Dinsdag een bedrag van 350.000 DM beschikbaar gesteld voor de invoer van vee uit Nederland. Nog twee jaar distributie en hamsterwet De ministers van Economische Za ken en Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening willen de werkingsduur van de Distributiewet 1939 en van de pry'6opdryving8 en Hamsterwet 1939 met twee jaar verlengen, in plaats van, zoals zy aanvankelijk hadden voorgesteld met een jaar. Steeds vlugger Het Rotterdamse gemeentebestuur, zat dezer dagen reeds met grote in teresse naar een film te kyken, die het nut van de helicopters duidelijk demonstreerde. Deze vliegveld loze stad ziet wel wat in deze hefschroef- vliegtuigen, die slechts een klein vliegveld vereisen. Ook in New York zag men er wat in. Het vrachtvervoer tussen de drie grote vliegvelden'van de stad La Guardia, Idlewild en Newark zal voortaan per helicopter geschieden. Een vrachtauto had vier uur nodig voor een bepaalde vracht; de helicop ter heeft aan achttien minuten genoeg Geen tekort aan werkgelegen heid in Australië De Australische minister voor Immigratie heeft verklaard, dat het besluit om gedurende 1953 minder immigranten op te nemen, niet betekent dat er een tekort aan werk gelegenheid in Australië bestaat. De moeilijkheden liggen in het ver krijgen van fondsen, die nodig zyn voor het uitbreiden van de bevolking Zoals bekend, heeft de Australische regering besloten gedurende 1953 het aantal immigranten te beperken tot 80 000; dit is ongeveer de helft van het gemiddelde in de laatste vier jaar. De priesteryerYOlging der cummnnigten Volgens te Rome beschikbare ge> gevens, hebben de communistische regeringen in OostEuropa en China in totaal 50 000 katholieke geestelijken, onder wie tenminste 99 bisschoppen, gedood, gevangen gezet of verhinderd hun taak uit oefenen. In de sovjet-unie alleen zyn 45.000 geestelijken op de een van de boven genoemde wyzen behandeld. Van de bolejewististische revolutie tot aan 1940 werden 99 procent van de katho lieke geestelijken en 75 procent van de bisschoppen „geliquideerd". Gevonden Parel halssnoer en 'n kinderhand schoentje, Wilhelmina8tr. 33, Venray TOETBALLEN Het programma voor a s. Zondag luidt Venray 1—F.C.V. Sportclub Irene 3—Venray 2 Sevenum 3—Venray 3. Men gelieve er verder rekening mee te houden, dat heden Zaterdag om 8 uur in café Schellen leden vergadering is en dat 11 en 12 April as. de verdiepingsdagen zullen zyn. Nieuws uit Venray en Omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur DR. VERCAUTEREN Telef. 335 Alléén voor spoedgevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS MAANDAG 26 JANUARI Kleuterbureau van 2 tot 3 uur DONDERDAG 29 JANUARI Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen AANBESTEDINGEN Woensdag werd aanbesteed een uitbreiding van het Gymnasium I C. aan de Leunense weg. De uitslag was als volgt: Fran88en, Venlo f 102500 Luycken, Venlo f 88 800 Spreuwenberg, Venlo f 87.900 Verberkt, Horst f 87.800 Fr. Poels, Horst f 86.990 Bae8en, Venlo f 86 400 H. Oudenhoven Lzn Venray f 84.970 Gebr. Janssen, Venray f 84.500 G. Volleberg, Venray f 83 184 vd Schoot, Tilburg f 82 999 Zondermeyer, R'mond f 82 600 Wetten, Helmond f 82 270 Lutters, Deurne t 81 500 Linskens, Oirlo t 79.300 Verstralen, Blitt'wyk f 78 200 Akerboom, Venray f 78 000 Linskens, Biitterswyk f 77.790 Klein Schiph. Maashees f 77.657 Koenen, Holthees f 77.750 Gebr. Verstralen Venray f 76.980 Gooren, Ysselsteyu f 76 500 J. Verhoeven, Venray f 75 500 J. Raedts, Oostrum f 74 150 P. Volleberg Zn Venray f 74 000 Dinghs, Castenray f 73 640 Woensdag werd aanbesteed het bouwen van een woonhuis aan de Henseniusstraat alhier, voor rekening van den heer Jean Schaeffers. De uitslag was als volgt: Th. Siebers, Venray f 27,133 L. Volleberg Pzn f 27,122 G.Janssen, f 25,955 Gebr. Verstralen f 25,475 Fa Koenen, Holthees f 24,850 Gooren-Theunissen .Ysselst. t 24,850 L. Oudenhoven, Venray f 23,689 L. Volleberg, Wanssum f 23,185 P. Volleberg Zn Venray f 22,680 Aan de laagste inschrijvers is het werk opgedragen. Naar de Stille Omgang De Stille Omgang voor Venray en omgeving zal dit jaar plaats hebben op 15 Maart. Ongetwijfeld zullen ook thans weer velen aan deze bedetocht deelnemen. Wy komen hierop nog eens nader terug. Oyer geplaatst Naar Heerlen werd overgeplaatst de ambtenaar ie klasse by de P.T.T. J. H. Vervuurt. Hy was daar reeds tydelyk werkzaam. Naar den Haag werd overgeplaatst de ambtenaar 2e klasse H. J. v. Dyck. Yërkoop De gehouden verkoop van huizen, machines en bouwmaterialen heeft Woensdag menig vreemdeling naar Venray gelokt en het is er van '8 morgens 10 uur tot 's middags 6 uur druk geweest in Hotel de Keizer. De timmerfabriek alsmede de ma chines en onderdelen werden in losse partyen verkocht. Het drietal huizen ging resp. weg voor f 11 000, f 6400 en f 7000. De prijzen lagen over het algemeen behoorlijk, hoewel er toch ook koopjes gemaakt zyn. Allemansmert De Allemansmert, die dit jaar op Maandag jl. werd gehouden, had over publieke belangstelling niet te klagen. Ondanks het niet bepaald prettige weer, waren er velen op uitgetrok ken en maakten de verschillende standhouders goede zaken. Radio Zuid die in verband met de Vastelaoves- zitting in Venray was, maakte enkele aardige opnamen van deze druk bezochte markt, die Woensdag werden uitgezonden. Dat bet tapverbod geen overbodige luxe was, bewezen enkele jongelui, die te veel aan Bacchus hadden geofferd en hiervan het publiek door middel van min of meer „welluidende gezangen" op de hoogte stelden. Verantwoording Vorig bedrag f 11078 69 Opbrengst ijsbaan f 63.70 N.N. een orgelpypje f 10 00 Totaal f 11152.39 Zoals U ziet, zit er momenteel weinig schot in. Hebben de uitver kopen er schuld aan Of is men bezig te sparen voor Carnaval? Ook boven staande moei gebeuren. Maar vergeet dan 't Orgelfonds niet helemaal l Wy rekenen op de vaste bijdragen in de orgelbusjes. Ook zyn onze orgelpijpen en pijpjes by lange na niet uitverkocht. Er kunnen er nog 1500 geplaatst worden. Denk ook eens aan deze uitverkoop Bouwt allen mee aan Uw orgel! Gironummer 576604 Orgelfonds Venray P S. Wie meldt zich voor het ophalen (ééns in de 3 maanden) van de orgel busjes Merseloseweg Adres: Secretariaat Paterslaan 16. Paterskoel Deze week vroeg de Paterskoel zyn zoveelste slachtoffer. Ditmaal was bet 't zeven jaar oude jongetje H., die kop onder schoot. Gelukkig zagen enxele voorbijgangers wat er gebeurde, zodat de jongen met een nat pak en de schrik vry kwam. Dr. Sala 25 jaar dierenarts Maandag herdacht Dr. L. Sala de dag dat hy voor 25 jaren de praktyk van zijn vader overnam als dierenarts. Om half 10 was er een plechtige H. Mis tot dankzegging. Daarna volgde een receptie, die ongekend druk was. Hoewel aan dit jubileum weinig ruchtbaarheid gegeven was, bleek men toch allerwege met dit feit op de hoogte te zyn en Dr. Sala ont kwam er niet aan, dat velen hem kwamen gelukwensen en zo tevens hnn dankbaarheid toonde voor het vele werk wat deze veearts voor >ze streek heeft verricht. Dat in die hulde en in die geluk wensen ook zyn echtgenote en verdere familie betrokken werd, was vanzelf sprekend. Naast de honderden landbouwers, die Dr. Sala kwamen gelukwensen, zagen wy ook de heer Deken en de heer Burgemeester. Het jubileum werd verder in familiekring herdacht. Showprogramma Zondagavond was zaal Wilhelmina vol met belangstellende voor het doen en laten van de Kilinoa Hawaiins, die tezamen met de Zin gende Zusjes en de Texas £-"*#ers en verschillende andere medewerkers 9en bonte avond presenteerden onder de veelzeggende titel Keep Smiling. En inderdaad men kon er lachen, al was een defecte luidspreker er oorzaak van dat veel van wat de Kilinoas brachten verloren ging. De imitaties waren goed, de con- rence gezellig, het jodelen best en de acordeon-muziek goed verzorgd, dus wat wilde men meer. Het publiek was dan ook best te spreken over deze show. Bond „Voor het Gezin" Woensdagavond hield de Bond „Voor het Gezin" een vergadering in Hotel Gitzel8. De opkomst was nu niet bepaald denderend, maar er was die avond op verschillende plaatsen wat te doen en hierdoor zal het bezoek aan de Bond wel wat geleden hebben. Het oude bestuur werd in zyn ge heel herkozen. Er werd verder een film gedraaid over de vervaardiging van de Rayonvezel, die door de aan wezigen met belangstelling werd ge volgd. Centrale K.A.B< Op de jaarvergadering van de Cen trale K A.B. had men goede zin. Het bleek, dat in het afgelopen jaar een honderdtal leden zich méér hadden aangesloten en dat ook de kas een klein batig saldo liet zien. Bovendien kon men terugzien op een jaar met verschillende acties, die goed zyn geslaagd. Dat er desniettemin nog wensen zyn, bleek wel uit de oproep voor deelname aan de sociale cursus. A. van Soest, P. Bonants en P. Koenon werden weer als bestuurslid herkozen, terwyl de Lauw en Buysen resp. Leunen en Ysselsteyn zullen vertegenwoordigen. Er werd geklaagd over het lang uitblyven van de kinderbijslag by de wachtgeld en werkloosheidverzekering en hierover werd een rekwest weg gestuurd. 0. en O.-ayonden De muziekavonden van O. en O. mogen dit seizoen niet die belang stelling meer ondervinden, die er in het verleden was. Dat zal de heer Bedaux gemerkt hebben, die reeds vroeger, maar voor een volle zaal optrad, maar nu met minder publiek tevreden moest zyn. De heer BeJaux werd door Dr. Veraart nog gehuldigd met dit her optreden. waarna deze pianist op bevattelijke wijze, o a. werken van Cesar Frank, Chopin en Schubert liet horen. Vooraf gaf hy tekst en uitleg over de bedoeling van do verschillende werken zodat het geheel zelfs voor niet muziekkenners zoer goed was to volgen.

Peel en Maas | 1953 | | pagina 1