,,De IDtek" H. Machutus ORGELHOEKJE Pijls' Speciaalzaak SPORT BUITENLAND Prijzen der varkens ADVERTENTIEN OIRLO v.d. Beuken's Graanhandel Onderl. Paardenverzekering Landbouwers-Fruittelers, J.H. SEI.JKE\S, Leunen K 13 Voor 'n Overall OVERLOON „Dizzy Fingers" Gennep 2 Prijsschieten Opgelet... Drogisterij W1M PflllVELS goede moed is men de benodigde paperassen aan het invullen gegaan en heeft men alle toebereidselen ge troffen. Nu is het dan zover, dat alle papieren in orde zijn en dat het fa miliebezoek, waarvoor natuurlyk ook in Braziliö grote belangstelling bestaat, doorgaat. Het wachten is nu maar op 27 November. Japan Over Japan wist de heer Kielich, in de de laatste O. en O. bijeenkomst veel te vertellen. Deze journalist* die een bezoek aan Tokio en omgeving heeft gebracht, heeft, zoals uit zijn leziDg bleek, zyn t-ijd niet in ledigheid doorgebracht, maar nauwlettend alles bestudeerd Vooraf gaf hij een korte uiteen zetting over het Shintuïsme, de voor ouderverering, die het particuliere en openbare leven van de Japanner be heerst en hem tenslotte tot een keizer- verering drijft, waarvoor alles opge offerd wordt. Daarnaast word het Boedhisme be sproken en gewezen op de geringe betekenis van het Christendom in Japan. Van de hedendaagse ontwikkeling van het verslagen Japan, bleek spreker oen diepgaande studie gemaakt te hebben en de politiek der Amerikanen, alsmede de economische en politieke omstandigheden van dit ogenblik werden breed uiteengezet. Na in de tweede helft nog eens de emancipatie der Japanse vrouw uit voerig besproken te hebben, kwam spreker tot de conclusie, dat men hoe men ook over de Japanner denkt, onmogelijk dit land links kan laten liggen. 80 millioeD mensen in een land zo overbevolkt, als wij nergens ter wereld kennen, kan men onmogelijk aan de communisten over laten, die nu weinig, maar dan alles te zeggen zouden hebben. Hier moot daadwerkelijk geholpen worden by de opbouw van een demo cratische Staat, omdat niet alleen Japan zelf, maar geheel Azië daar de vruchten van zal plukken. Verplaatsing atelier Het gemeentebestuur van Horst, ver zoekt ons mede te delen, dat van haar zjjde geen overleg is gepleegd met de fa. Beeren, over een mogelijke verplaat sing van het Venrayse atelier naar Horst. Bezoek aan het Daitse kerkhof Zondag herdachten een driehonderd tal Duitsers, die van heinde en ver uit Duitsland gekomen waren in Yssel- stoyn de Duitsers, die daar op het grootste kerkhof van Nederland be graven liggen. In de parochiekerk te Ysselsteyn, droeg de Duitse legeraalmoezenier in Nederland, de Eerwaarde Heer Hoeke, een plechtige H. Mis op, die door een tweehonderd Duitsers werd bijge woond. Tydens deze H. Mis hield de aalmoezenier een gedachtenis predi cate, waarin de gevallenen werden herdacht. De kerkelijke plechtigheid, die o.m. werd bijgewoond door de H.E. Heer Deken van Venray, werd omlijst met Duit so kerkliederen. Om half trok een lange stoet naar het Duitse kerkhof, waar honderden graven waren versierd met kransen en bloemen. De legeraalmoezenier hield hier een korte rede, waarna de graven worden gezegend. Namens de Duitse oorlogsgraven- vereniging, waarvan het Bestuur bij dezo plechtigheid eveneens aanwezig was, sprak Dr. Beck, die o.m. de goede verzorging der graven en begraafplaats prees. Bü het grote kruis werden namens de Oorlogsgravenvbreniging kransen gelegd. Behalve dit officieel bezoek waren ook vele Duitsers op eigen gelegen beid hierheen gekomen en ondanks het slechte weer was het dikwijls druk op de Duitse begraafplaats. Het schijnt dat oud-politieke delin quenten Zondag a s. van plan waren een zg. helden herdenking op het kerkhof in Ysselsteyn te houden. Een dergelijke vereniging had reeds oproepen daarvoor in den lande rond gezonden. De overheid gaf echter geen verlof voor deze demonstratie. Toen het Tweede Kamerlid Gortzak (communist) in de kamer hierover vragen stelde, kon Minister president Dr. Drees dan ook verklaren, dat zulk een demonstratie er niet is geweest en dat de autoriteiten hiervoor ook in do toekomst geen toestemming zullen geven. O. en O.-nienws 11 November le Mnziekavond. Do enthousiaste en begaafde jonge kunstenaars Simon Halie, pianist en Jaap Engelberts, declamator, zullen do oerste muziekavond verzorgen. Op het programma staan werken van Handel, Mozart, van Beethoven on Chopin, terwijl zal worden voor gedragen „Angelino en de LeDte"van Arthur van Schendel. De uitvoerende kregen in Venray reeds een uitstekende naam. Hun programma is van hoog gehalte en zeer melodieus. Men zal dus van een charmante avond kunnen genieten. Moge Venray ook in dien zin zich ontwikkelen, dat fijnzinnige kamer muziekavonden meer dan in het verleden gewaardeerd en bezocht gaan worden. 8t Adelbertu8vereniging In een gehouden vergadering, die zoor druk bezocht werd, heeft Venray oon Adeibertu8vereniging gekregen. Door Baron Voorst tot Voorst, die de inleiding hield, besprak men de taak van deze vereniging. Een voorlopig bestuur werd samen gesteld. Dr. Kortman, zal als voor lopig voorzitter optreden. Stamboekkeuring Op de te Oostrum gehouden stam- boekkouring werden 13 beesten aan gevoerd, waarvan 11 stuks werden ingeschreven. De uitslagen waren: KS Anna van J. Claessen; S Roos 2 van M. Aben. Als R koeien werden ingeschreven: Toog en Netje van C. Vinck: Drina van H. Goumans; Nel 2 van W. Janssen; Fientje van W. v. Dyck; Truus en Toos van Fr. Muyres; Rika on Beteie van H. Verrijdt. De volgende week worden de orgel busjes opgehaald en wel voor de derde keer. De collectanten worden beleefd verzocht op bericht te wach ten. Is er misschien iemand bereid de busjes op te halen op Oude Oostrumseweg en iemand op de Juüanasingel. Het ophalen geschiedt slechts éénmaal in de 3 maanden. Indien er een uit elk der genoemde buurten zich daarmee wil belasten, gelieve zij of hij zich te vervoegen Paterslaan 16 te Venray. Verantw. vorig bedrag f 7652 68 Opbr. offerblokken i d. kerk f 5.53 Kaartavondje N N. f 6.96 Orgelbusjes Patersstraat en Paterslaan f 24.94 Sluitzegels f 50.— A. KI. Overloon, orgelpijpje f 10 Totaal f 7750.il De wakkere toneelclub der K A B. geeft Zondag a s. een toneeluitvoering ten bate van het Orgelfonds. Bravo! Dit is een sympathieke geste, die navolging verdient. De kaarten zijn in voorverkoop. Steunt dit mooie werk. U geniet van een mooie avond en U steunt eon goed doel. Bouwt allen mee aan Uw Orgel Gironummer 576604 Orgelfonds Venray Voor Bridgeliefhebbers I A s. Woensdagavond 7.30 uur wordt in Hotel de Keizer 'n Howell bridge drive gthouden ten bate van het Orgelfonds. Zich melden vóór baan dag bij Mevr. W Poels-Schots, Tel. 49i, Hofstraat 14 Inschrijfgeld f2 30. Dames Nylon Kousen kopen is een zaak van vertrouwen. Waar kunt U dit beter dan in een speciaalzaak, waar U vakkundig advies ontvangt en uit een zeer uitgebreide collectie uw keuze kunt doen. Dus voor Nylonkousen naar Bovendien ontvangt U een kousenkaart. 60-jarig professiefeest In Merselo, is men druk bezig voor bereidingen te treffen voor een grootse viering van het 60-jarig professiefeest van Pater Muysers MsC., die dit op 17 Dec. a.s. in de ouderlijke woning op het kleindorp zal vieren. OIRLO. De landelijke rij vereniging „Sport na arbeid" te Oirlo, organiseert een Cross Coutry op Zondag 9 Nov ten bate van de Missie van Pater Peters, die binnenkort naar de vertrekt. S.Y.Y.-nieuws In een goed gespeelde wedstrijd werd Zondag j.l. Juliana in Mill met 5-1 verslagen. Met forse trappen en openspel werd de verdediging der tegenpartij, die toch al niet sterk was, uit elkaar getrokken en in de eerste helft mocht Juliana blij zyn, dat het by drie doelpunten bleef. Na de hervatting kwam Mill aan het woord en wist met een pracht schot de stand op 3 1 te brengen Doch Venray bracht meer vaart in het spel en wist de stand tot 5—1 op te voeren. Er vielen Zondag nogal wat vrije trappen. Venray kreeg er 17 tegen, Mill 11. Er werd 13 maal voor buiten spel gefloten en hiervan stonden er 9 op Thuyls z'n naam. Daar zal een volgende keer beter opgelet moeten worden. Zondag gaat het eerste naar Tiglia de '.aagst geklasseerde. Dat zijn nog altyd gevaarlijke partijen voor Venray dat juist tegen de laagste alle zeilen moet by zetten, getuige de wedstrijd in Cuyk. Ook deze tegenpartij mag zeker niet onderschat worden. Jongens we hebben de puntjes nodig, dus zorg dat deze mee naar Venray komen. Het tweedö was Zondag j l. vrij, maar moet nu hier tegen Gennep 2, een wedstrijd die door Venray ge wonnen kan worden. Het derde verloor Zondag met2—1 van de kopploeg Kronenberg. Voor een groot deel te wijten aan de laks- heid.der spelers, die het wol geloofden Zo wordt men echter geen kampioen, heren 1 Het derde is morgen vrij. Het vierde bleef ook onder de maat door met 4-4 gelijk te spelen tegen Kronenberg 2, maar kan Zondag in de uitwedstrijd tegen Tieray 3 laten zien dat het beter kan. Woensdagavond was er dan de koude maar spannende licht wedstrijd tegen Roermond. De werkelijk grootscheepse en grootsteedse verlich ting deed het uitstekend en van iedere hoek van het veld was de gehele wedstrijd goed te volgen. Inderdaad kan Venray zich nu beroemen op een schitterende licht installatie, die behalve voor training ook voor lichtwedstryden haar diens ten wel bewijzen zal. Zeker als we wedstrijden zien als Woensdag. Roer mond, hoewel technisch iets beter, kon Venray niet aan, mede doordat de ploeg zich aggressiever toonde dan we ze ooit in de competitie hebben gezien. Dit enthousiaste spel was voor de tweede klasser te zwaar en met 2-0 moest Roermond Venray als zyn meerdere erkennen. Over de vraag of de eerste goal een buiten spel goal was, zullen we het maar niet hebben. Ondanks de koude en ondanks het feit dat er niet op tyd begonnen werd, was er toch een geweldige belangstel ling, die nog tevens heeft kunnen genieten van de muzikale omlijsting door Venrays Harmonie. P.D.Y. De Zwalnw De leden worden er op attent ge maakt, dat op 23 November een ten toonstelling gehouden wordt te Mill. Liefhebbers kunnen deelnemerslijsten krijgen by G. Janssen en J. Kusters tot en met Zondag 16 November. Bjj genoeg deelname zal er voor de be zoekers een extra bus lopen, liefheb bers kunnen zich opgeven by boven genoemde personen, uiterlijk 16 Nov MUZIEK EN VROLIJKHEID TE OYERLOON De voetbalvereniging SSS krygt morgen Zondag 0 November de Accordeonclub „Dizzy Fingers" uit Eindhoven op bezoek. Onder leiding van dirigent de Kort zal dit gezelschap, wat uit circa 40 leden bestaat, met medewerking van twee humoristen een uitvoering geven in het Gemeenschapshuis. Dit gezelschap speelde in 1949 voor de VARA, in 1950 voor de KRO en won in 1949 op het Bondsconcours te Utrecht een eerste prys. Gezien de bovenstaande gegevens zouden wij eenieder willen aanraden een bezoek aan deze uitvoering te brengen. Zie advertentie in dit blad. PRACTISCHE LIEFDE VOOR HUN PAROCHIEKERK Baarlo geeft zeldzaam voorbeeld De inwoners van Baarlo hebben niet stil gezeten by de puinhoop, waarin hun kerk tydens de oorlog herschapen was. Dank zy hun steun kon een grotere kerk herbouwd worden. Teneinde de schuldenlast enigszins te verlichten had de pastoor een plan opgesteld, volgens hetwelk hy in twee jaar tyds driemaal een huis aan huis inzameling zou houden. De derde ronde is thans afgesloten on heeft het bedrag in totaal op honderd duizend gulden gebracht. Aangezien Baarlo rond 500 gezinnen telt, komt dit neer op een gemiddelde bydrage van f 200 per gezin voor de kerkbouw. Dank zy een ophaaldienst van oude materialen en afvalstoffen, door de leden van het zangkoor, kon ook de aanschaffing van het nieuwe orgel gefinancierd worden. Een voorbeeld waarom menige pastoor Baarlo zal benijden. Richtprijs voor tarwe 26 galden per 100 kilo Het ministerie van Landbouw,'Vis sery en Voedselvoorziening heeft de richtprijs voor de tarwe oogst 1953 in overleg met de Stichting voor de Landbouw vastgesteld op 26 gulden 100 kilo. De georganiseerde land bouw heeft van de overheid de toe zegging gekregen, dat de premie, welke in de prijs voor de oogst 1952 als stimulans was verdisconteerd, in de niewe pry's gehandhaafd zal blijven. Jongetje uit trein gevallen en gedood Op het perron te Echt is een jon getje van vier jaar, afkomstig uit Melik Herkenbosch, uit een sneltrein gevallen en op slag gedood. Hij werd tussen de wagon en het perron ver morzeld. Het jongetje had op het bal- con gestaan van de trein, die deuren had welke naar buiten openklappen. De vader van het kind bevond zich ook in de trein. Jachtacte te daur De Stichting voor de Landbouw heeft een request gezonden aan de leden van de Tweede Kamer, waarin verschillende bezwaren worden geuit tegen het wetsontwerp, dat de nieuwe bepalingen inzake 't jagen zal regelen. O.a. wordt erop gewezen, dat de kosten van f 55,— te hoog zijn voor een jachtacte, indien deze alleen dier.t ter bestrijding van schadelijk wild. De stichting pleit derhalve voor het in voeren van een goedkopere jachtacte voor dit doel. Kath. Bouwvakarbeiders 50.000 man sterk Met het bereiken van het so.oooste lid is de Katholieke Bouwvakarbei dersbond zo juist de sterkste organi satie van do Katholieke Arbeiders beweging in Nederland geworden. Dit 50 oooste lid, de 16 jarigePietRamakers uit Geule, is Woensdag, tijdens een feestelijke buitengewone vergadering in het jaarbeursgebouw te Utrecht hartelijk gehuldigd. Maar meer in het bijzonder heeft de Bond zelf tezamen met zyn drie oud-voorzitters A. Alessi, W. J. Andriessen en Th. de Brouwer, dit heuglijke feit herdacht. Piet Ramakers die timmerman is of wil worden, kreeg als geschenk een kist met gereedschap ter waarde van f 200; de bond zelf ontving van de propagandist der K.A.B. de heer L. Beumer een steen, symbool van het geestelijk gebouw, dat was op getrokken. Hedelse paardenmarkt werd weer druk bezocht Het Maasdorp Hedel moge doorgaans in stille vereenzaming aan de dyk liggen, eenmaal per jaar evenwel veert het op uit zyn rust en wordt het een nationaal middelpunt. Dat komt door de beroemde paardenmarkt, die hier sedert eeuwen gehouden wordt en waarvoor belangstelling bestaat uit alle provincies van ons land. Maandag heeft deze traditionele paardenmarkt weer plaats gehad. Meer dan tienduizend bezoekers vormden een ware invasie voor het kleine dorp, dat in zijn spaarzame café s of ouder- wedse herbergen by lange niet vol doende accomodatie biedt om al deze gasten te kunnen ontvangen. Daarom staan op zo'n uitzonderlijke dag ook de particuliere woningen open, waar de warme kop koffie of het bord dampende erwtensoep met kluif wordt opgediend. Het hele dorp is dan bereidvaardig en gastvry in de weer. De aanvoer van paarden was dit jaar weer grooteen kleine 1500 stuks werden ter markt geleid. De handel, die reeds by het morgengloren werd ingezet en eerst by schemerdonker met de laatste handslag besloten werd, was uitermate vlot en levendig. Wie er ook weer was Wel, Willem ke van Asch natuurlyk Willemke uit d'n Achterhoek, die met zyn 95 jaren de trouwste bezoekei van „de Hêèlse mèrt" is. Hy heeft links en rechts een extra complimentje in ontvangst mogen nemen. Nederland schonk vee aan Italië Maandag werd te Yenlo de trein samen gesteld, die 177 stuks vee, stamboek- en ongeregistreerd, door minister Mansholt aan Italiö beloofd toen daar watersnood heerste en veel vee verloren ging, naar Italië brengt. Nederlanders liebbea voorkeur Australië heeft door het indammen van zyn immigratie het Nederlands emiegratiebeleid in de knel gebracht. Oorspronkelijk was er geraamd, dat het komende jaar 50.000 Nederlanders zouden emigreren. In verband met de australische maatregelen, zal dit aantal waarschijn lijk teruglopen tot ongeveer 47 000 waarvan er dan plus minus 16000 naar Australië zullen gaan. In weerwil aan het feit, dat Aus tralië genoodzaakt was de immigratie te beperken, wenst men toch gaarne Nederlandse emigranten te zien. Onze landgenoten hebben in Australië nog altyd de voorkeur en daarom zal de Australische regering ook voor het 1 merendeel Nederlanders toelaten. Ook Canada heeft een gunstig geluid laten horen. Men hoopt daar in het! komend jaar een groter aantal Neder landse emigranten te kunnen aantrek ken. De Nederlanders geven Canada uitstekende burgers, verklaarde een der Canadese functionarisen. Het is tragisch, dat Nederland ge noodzaakt is door bepaalde omstandig heden landgenoten te animeren naar de vreemde te trekken, maar het doet goed te horen, datzy er graag geziene gasten zyn. Het geeft ons een gevoel van eigenwaarde. CENTRAAL AFRIKA In Centraal Equatoriaal Afrika, dat naar onze begrippen nog altyd als •en soort van wildemansgebied, vol van heidense ruwheid en onbeschaafd heid is, zijn de laatste tyd ernstige incidenten ontstaan, tengevolge van het optreden van een illegale troep de Mau Mau. Het is een geheim genootschap van negers, dat gedreven wordt door rassenhaat en bovendien nog vol geladenheid tegen het Christendom is gekant. Moorden zyn door dit genootschap by tientallen gepleegd, niet alleen op de blanken, maar ook op negers, zelfs stamgenoten, die de zyde van de blanken hebben gekozen. Het ontstaan van deze beweging heeft Engeland, dat het gebied der Mau Mau bestuurt en er het gezag uitoefent, 0 a. over de stam der Kikoejoe8, waartoe de negers behoren, veel zorg gebaard. Maar het regerende land is begon nen met de orde en veiligheid van het gebied te verzekeren, door er in der haast troepen heen te sturen en de opstandige moordenaarsbeweging op te rollen. Dit is tot op heden vrywel gelukt Maar het probleem, dat overgebleven fs, is daarmee niet opgelost. Want de oorzaak van het optreden van de Mau Mau zit veel dieper. Zy vindt baar oorzaak enerzyds in een heidens bygelovig gebruik van de Kikoejoes, maar anderznds in een ontwakend nationalisme. Onze begrippen over Afrika nl. verdienen een grondige herziening, de negers van Afrika zyn by lange na niet meer de gewillige onwetende heidenen van vroeger, zij zyn ook mannen en vrouwen, die in een moderne maatschappij ingeschakeld worden. Wanneer er in Europa fabrieken en daarby behorende centra gaan verryzen, dan geschiedt dat in Afrika evenzeer. Wanneer er in Europa lonen wor den verdiend, waarmeda men zich van alles en nog wat kan aanschaffen dan is dat evenzeer in Afrika het geval. Men kan er voor van alles en nog wat worden opgeleid. Men treft er middelbare scholen en internaten aan. Men vindt er zelfs universitei ten. Onze foutieve opvattingen over Afrika maken het voor ons onbegrij pelyk door te dringen in de mentaliteit van de Afrikaander, die ontwaakt is een nationalistisch zelfbewustzijn. In Kenya nu is dit heel in het bijzonder het geval. Daar voelen de negers heel in het bijzonder de resultaten van koloniale Dolitiek, die de gronden alleen maar ïeeft toegekend aan de blanken, waardoor de negers geen mogelijkheid meer bezitten zelf te verbouwen. De negers leven nu opgesloten in reservaten en kunnen zich zich nog alleen maar staande houden door te gaan werken in de zich uitbreidende '.ndustriële complexen. Daartegen nu komt 't bewustzijn der negers in verzet. Hoewel deze politiek van de grond 1 te verdelen niet een algemeen verschijnsel is in Afrika, is het in Kenya toch wel van fatale invloed geworden. Vandaar dat de Engelse Minister van Koloniën inderhaast naar Kenya is gevlogen om daar te overwegen, welke maatregelen kunnen getroffen worden. Het is duidelijk, dat de wantoestanden daar dienen te worden beëindigd. Afrika ontwaakt, dat toont de geschiedenis van de Mau Mau. Amerka Na een maandenlange stry'd is dan deze week de presidentsverkiezing geweest, die een uitzonderlijke over winning bracht van de republikein Eisenhower, op democraat Stevenson. Niet alleen is daarmede de Republi keinse party terug in het zadel, waar uit zy twintig jaren geleden gestoten werd, wegens haar financiële politiek, die millioenen werklozen ten gevolge had, maar daarnaast heeft weer een generaal het bestuur over het machtige Amerika. Europa, dat met zoveel problemen overhoop ligt, zal ongetwijfeld Eisehower een machtige verdediger krygen, maar zal daarbij toch ernstig rekening mosten houden met de repu blikeinse party, die eerst Europa zelf wel eens de handen uit de mouw wil zien steken. Eisenhower zal een zware taak krygen. Niet alleen in Europa liggen vele problemen, ook in Azië zullen zware offers gebracht moeten worden om de democratie en de vrijheid te redden. Er liggen problemen in Korea, Vietnam, Malakka, Japan, India en Pakistan. In het Midden Oosten, Iran. Israël, Turkije en Egypte, Marokko en Tunis. Zo zal het mogelijk zyn, dat 20 Jan., wanneer de nieuwe president beëdigd wordt een nieuw tijdstip in de ge schiedenis ingaat, maar dan zal naast veel tegenstand van buiten Amerika, ook veel tegenstand in Amerika zelf overwonnen dienen te worden. Een politieke stryd is nog steeds iets anders als veldslagen in oorlogs tijd. van 10—15 October 61—77 kg 2.53 2^0 2.47 78—100 kg 2.37 101-110 kg 2.35 TH. CAMPS, Oostrum BURGERLIJKE STAND Gemeente VENRAÏ in de week van 30 Oct. t/m 6 Nov. 1952 GEBOREN Janssen Franciscus G. M Tuinstraat Swinkels Petronella, Schoolstr. n.w. Wismans Martinus J. M., Castenray van Meyel Johannes L, Stationsweg Jenniskens Catharina G. J Leunen Smits Mathijs G. HVlakwaterweg Valckx Antoniu8 M. W. MOostrum GETROUWD Meulendyks Josephus, oud 30 jaar, landbouwer, te Deurne en Pelzer Hendrina Aoud 28 jaar, te Veltum. Anny van dep Sterren Bert Wismans hebben de eer kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk. Huwelijksinzegening op 22 Nov. in de kerk van St. Michael te Ohaupo. Dagadres J. T. Edwards, Ohaupo, New Zealand. Op 22 November a.s. hopen onze geliefde Ouders Jacobus Verlinden Wühelmina Bisfervels hun 25jarig huwelijksfeest te vieren, Dat God hen nog laug moge sparen is de wens van hun dankbare kin deren. Merselo, November 1952. Voor de belangstelling, ondervon den by het overlijden van onze dier bare Vader, Behuwd- en Grootvader, betuigen wij onze hartelijke dank. Fam. Ariaens Venray, November 1952. Plechtige Feestviering ter ere van de aangeroepen tegen zenuwziekten en ziekten der kinderen van Zaterdag 15-22 Nov. ZATERDAG 15 NOV. 7 uur gelezen H. Mis, 9 uur Hoogmis voor de levende leden van de Broederschap van de H. Machutus, 3 uur pl. Lof. ZONDAG 16 NOV. 7 en 8 30 uur gelezen H. Missen, 10 uur pl. Hoogmis met feestpreek, 3 uur pl. Lof. Gedurende het octaaf is iedere dag om 7 uur gelezen H. Mis en om 9 uur Hoogmis, met verering van de relikwie. MAANDAG 17 NOV.: 9 uur Hoogmis voor de overleden leden van de Broederschap van de H. Machutus. 15 November kantoor en magazijn gesloten. VERLOREN bruine heren-glacés Terug te bezorgen by A. Albers, B 68, Maashees. VENRAY Premiebetaling Zondag 9 Nov. van 11 tot 12 uur in café M. Drabbels, Oirlo. Premie V, pet. wy kunnen U leveren alle sproei- machines, riemsmeer, motor- en machineolie, vetten, carbolineum, teer, alles wat U nodig hebt. Ton- en rugsproeiers tegen zeer lage prijzen. Alles wordt aan huis bezorgd Beleefd aanbevelend, (Odd* St. 1liC4>laa$ge6clwtkeH de laagste prijzen. 't Knopenhuis Scheepers Schoolstraat 22 naar EBBERINK Marktstraat 5 De Accordeon vereniging uit Eindhoven zal op Zondag o Nov. een Uitvoering geven ten bate van de Voetbalclub S S.Sin de zaal van het Gemeen schapshuis te Overloon. Medewerkenden35 accordeonisten en 2 humoristen. Zie affiches en foto's. Aanvarg 7 30 uur Prys f 1 25 Plaatsbespreken op de dag der uit voering a 10 ctna de Hoogmis tot 1230 uur in de zaal en per tel. 11 tot Zondagmorgen 9 uur. Zondag 9 Nov. half 3 Venray 2 O Terrein Oostsingel. Eutrée 25, 10 ct. GEVRAAGD net dienstmeisje ben. 18 jaar voor hele dagen. Kempweg 2. GEVRAAGD boerenknecht H. Custers, Oirlo E 57. GEVRAAGD net dienstmeisje boven 20 jaar, liefst zelfstandig. Adres bureau van dit blad. Schutterij St. Anna begint morgen met haar jaarlyks prijsschieten in de café's Sanders, Verstraelen en Piet Schellen. Flinke pryzen. Wanneer ge uw dure centen voor uw rokertje aan gaat wenden, gun U dan even rustig tyd om te denken Waar krijg ik kwaliteit Want het is zeker en gewis, dat er nu heel veel vochtigs is. Maar in de Paterstraat bij MAAN kunt U op een droog rokertje aan. Telefoon 765 Paterstraat 5 Zaterdag 22 November 8 uur mei JAN MUSCH in Hotel van Bergen te Gennep Plaatsbespreken vanaf heden ook per telefoon 6 Qmnii&aat vóót lliit kind Houdt ze gezond en sterk met Poviet Vitaminen-extract Karvan-Cevitam siroop Noorse geijkte levertraan Davitamon „A-D" Davitamon „5" en „10" Dohyfral, Sanostol, enz. Langstraat i Telefoon 556 „Op de trapjes" EN V£QBLJD ALS G£ OP ONZE Ry wielhandel J. Poelt-Jansten 't Knopenhuis voor: Stefknopen Stgfgeipen StefceintuuU llaaiiteiiaitiketen Scheepers Schoolstraat 22 Niemeyer maakt een heel aparte ShagASCOT American Shag. Probeer eens zo'n pakje ter af wisseling van Virginia. De volle, zachte smaak zal U zeker bevallen I

Peel en Maas | 1952 | | pagina 2