40.000 mensen wachten op samenwerking WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Nieuwe Peelcoramissie geïnstalleerd diukuieikett Fa. v.d. Mnnckhof Venray leert ralley-en BUITENLAND ORGELIIOËKJF, ZATERDAG 25 OCTOBER 1952 No- 43 DRIE EN ZEVENT1GSTB JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE FIRMA VAN DEN MUNCKHOF GROOTESTRAAT 28 TELEF. 512 GIRO 150652 ADVERTENTIEPRIJS 8 cl. p. mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL f 1.25 Buiten Veliray f 1.45 Somenwarking onmogelijk? Van een onzer abonne's ontvingen wij het volgend schrijven, •waarin een probleem belicht wordt, dat ons aller belang stelling verdiend en dat wy daarom gaarne onder de aandacht van onze lezers brengen Als men in de Noord-Oost hoek van Limburg komt, dan liggen daar enkele grote gemeenten, zoals Venray, Horst, Sevenum, Helden. En het zou logisch zyn, als tussen deze plaatsen een gezonde rivaliteit zou bestaan, die er aanleiding toe zou zyn, dat men in een sportieve wedstrijd op verschillende terreinen van het dage- iykse leven elkaar probeerde te over treffen. Als men echter in die Noord-Oost hoek een tyd lang is en men let nauwkeurig op, dan blijkt dat er inderdaad rivaliteit heest, maar een rivaliteit, dio niet gezond is, omdat ze afbreekt in plaats van opbouwt, omdat ze kapot maakt, in plaats van tot samenwerking te komen. Deze ongezonde rivaliteit kan tus sen verschillende plaatsen onderling misschien wat in hevigheid verschil len, maar als men eerlyk is, zal men inderdaad eerder van ruzie kunnen spreken dan van vreedzaam naast elkander leven. Nemen we b v. de verhouding Horst- Venray. Alierlei oorzaken uit het jongste verleden tot in de grijze ouderdom hebben hier een allerminst prettige situatio doen ontstaan, die zelfs zeer verstandige mensen uit beide plaatsen lijnrecht tegenover elkaar zet. En dat niet alleen op een terrein zoals b.v. de voetbalsport, maar practisch op alle gebied. Nu is deze gehele Noord Oost hoek practisch gesproken Noodgebied. Er zyn moeilykheden in overvloed. Daar is veel oorlogsschade, daar rijzen ge weldige problemen wat betreft land en tuinbouwgrondon, daar zijn ont ginningen, daar is de dringende kwestie van boerderybouw, van electriciteitsvoorziening, daar is de dringende noodzaak voor industriali satie, daar is het toekomstig kolen- gebied, kortom, in dit stukje Neder land liggen een aantal geweldige problemen, die om een spoedige op lossing vragen. Een oplossing, die zelfs moeizaam zal verkregen worden indien door deze gehele streek wordt samengewerkt, maar practisch niet bereikt zal worden als ieder voor zich maar blijft modderen en de een do ander afbreekt. Ik mag misschien wel wat te pessimistisch zyn, maar het idee van ..tegenover elkaar staan" in plaats van samenwerken heb ik teveel ge vonden in de genoemde plaatsen. Vermoedelijk 2.5 milliard ton steenkool te delyen De minister van Economische Zaken heeft de Peelcommissie geïnstalleerd. Het door de commissie in te stellen onderzoek naar de mogelijkheid van steenkoolwinniug is van grote bete kenis voor ons land. Nederland zal door nieuwe mijn- ontginning een kolenproducerehd land blyven, hetgeen met het oog op de Europese gemeenschap voor kolen en staal van groot gewicht is. De Peelcommissie strekt haar onder zoek ook uit tot het gebied „Arcen", dat vroeger niet volledig werd onder zocht. Reeds vroeger zyn onderzoekingen dienaangaande verricht. De dienst dei- Rij ksopsporing van Delfstoffen ver richtte in de periode van 1903 tot 1917 een uitgebreide exploratie. In het eindverslag van 1918 deelde deze dienst mede dat in het Peel- gebied over een oppervlakte van 19.500 ha een steenkoolhoudend ter rein was aangetoond, waarin tot op een diepte van 1200 meter circa 1 8 milliard ton kolen in lagen van ontginbare dikte aanwezig zouden zyn. Beneden de 1200 meter zou zich nog een toekomstreserve bevinden, die voor ontginning in aanmerking zou komen, groot circa 800 millioen ton. Alles tezamen genomen een kolenvoorraad van 2 5 milliard ton, die aldus het eindverslag voor 200 jaar voldoende zou zijn. Ook heeft de directie der staats mijnen in 1926 een plan in studie gehad voor de ontginning van de Peelmynen. De problemen van schacht bouw op grote diepte bleken een ernstige moeilijkkeid, zodat de plan nen niet tot uitvoering kwamen. De verwachting mag worden ge koesterd, dat de thans geïnstalleerde Peelcommissie er in slaagt een eind oordeel uit te spreken over de ont ginningsmogelykheden der Peelmyn- velden. Hiervoor zullen niet alleen de geologische en mynbouwkundige aspecten moeten worden onderzocht aan de hand van de jongste stand In verband met het hoogfeest van Allerheiligen, a.s. Zaterdag, verzoeken wij dringend copie en advertenties zo spoedig mogelijk aan het bureau van dit blad in te dienen. Peel en Maas komt volgende week Vrijdagmorgen uit. Advertenties moeten UITERLIJK WOENSDAGAVOND in ons bezit zijn. dat men niet wat somber tegenovor deze kwestie staat. Mijn vraag is nu, of het niet beter zou zyn mogelyke oude veetes eens te vergeten. Er zal misschien alle reden toe zyn, dat de een of andere gemeente zich benadeeld voelt of schade is aangedaan, maar moet men daar dan tot der eeuwigheid over blyven mokken en alle samenwerking dan maar pardoes over boord gooien tot schade en schande ook van de benadeelde plaats. Zou met samen werking niet veel meer te bereiken zyn? Zou met samenwerking niet veel sneller en beter een oplossing gevon den kunnen worden, niet alleen voor bovengenoemde problemen, maar ook nog voor veel andere dingen, zoals bv. onderwijs, scholenbouw, planolo gische problemen, waterechapsmoei lykheden, culturele vorming, kortom al die moeilykheden waarmede de gemeenten van deze streek dag in dag uit te tobben hebben en die in by na alle gevallen voor deze gemeen ten hetzelfde zyn? Dan kan het niet anders of deze samenwerking moet vruchten afwerpen. De vraag is wie de kat de bel aan zal binden. Dit zal natuurlijk op de allereerste plaats op hoog niveau moeten gebeuren. Hier liggen via Burgemeesters- kriugen toch al contactpunten, die uiterst nuttig kunnen zijn. Zo ook op geestelyk terrein. We denken verder aan de vak- en standsorganisaties, voor wie de pro blemen in alle gemeenten toch dezelfde zyn, we denken aan een grote Raadsvergadering, waarin door bevoegde sprekers voor de gemeente raadsleden van genoemde gemeenten eens gesproken kan worden over de ontwikkeling van deze streek, over veel dezelfde problemen. We denken aan gezamelyke acties inzake oorlogsschade, woning- en boerderybouw, inzake ontginningen, electriciteit, waterleiding. Dan zal bij ieder van de ingezetenen dezer ge meenten ook meer begrip komen voor strevingen en doelstellingen van een ander en wordt in plaats van afge broken, opgebouwd, tot heil van de gehele Oosthoek van Noord Limburg. Al te lang is daarmede gewacht, dat blykt dagelijks. Samenwerking maakt macht. Waar om dat hier niet eens geprobeerd, waar een kleine 40000 mensen er slechts voordeel van kunnen hebben. van ervaring en techniek, doch tevens de economische en sociale aspecten van een dergelyke quenties daarvan in nationaal en regionaal verband. Dat de belangrijke planologische aspecten eveneens bestudeerd zuilen- worden is vanzelfsprekend. Hierbij moet gelet worden op de invloed van de ontsluiting van de Peelvelden op de gebieden in Noordoost-Brabant en Noord-Limburg, voor de ontwikkeling waarvan gelden op de begroting zyn uitgetrokken. Schachtbouw De voorzitter van de Peelcommissi» prof. ir. Th. Seldenrath schetste in het kort de taak van de commissie. Byzondere aandacht zal besteed wor den aan de schachtbouw door een pakket deklagen ter dikte van 650 tot 850 meter. De specialisten in de commissie zullen, aldus prof. Selden rath, over technische kennis, vaardig heid en durf moeten beschikken om hier een oplossing te forceren. Zonder deze oplossing is immers de mogelijk heid van exploitatie der Peelvelden uitgesloten. Prof. Seldenrath deelde mede, dat de betekenis van het ver moede kolenveld by Arcen zeker een ondorwerp van onderzoek zal moeten uitmaken. Tenslotte vestigde prof. Seldenrath nog de aandacht op enkele andere vragen, die de commissie zal moeten beantwoorden, oa. de eigen olie- en aardgasontwikkeling en een analyse van de arbeidsmarkt. In de door minister Zylstra ge- installeerde Peelcommissie hebben zittingprof. ir. Tb. R. Seldenrath (voorzitter); prof. P. P. var. Berkum; ir. P. de Haart; mr. dr. F. Houben; prof. dr. J. E. de Quai; dr, J. Lint horst Homan; ir.H. deQuartel (secre taris); drs. A. Rottier; ir. A. Paulen; dr. A. A. Thiadens en mr. P. Schier- beek. Het Orgelcomité heeft in de afge lopen orgelweek vele atracties ge bracht, maar het meest geniepige en gemene van al dat schoons was onge twijfeld de orgel-ralley, die eerzame huisvaders ergens in de binnenlanden van Merselo liet verdwalen en er oorzaak van was, dat vele verloofden ruzie kregen, omdat Hy te laat by Zy verscheen en Zy maar niet wilde geloven, dat hij de hele middag bordjes „verboden toegang" had ge teld, bordjes, die er geen eens waren. We zij a met een argeloos gezicht op onze brommer gestapt, met in de ene zak een groot formulier voor alle mogelyke stempels, in de andere zak een route formulier, de meest genie pige uitvinding der laatste jaren. Aldra bleek, hoe onervaren wij waren. Anderen verschenen aan de start met grote tekentafels op het stuur ge monteerd, met verende potloden etc. etc. waarop de routebeschrijving werd vastgeplakt Zo zyn we dan toch b°gonnen, recht op wegwijzer no. 2530 af. Hoe argeloos een mens door het leven loopt: we wisten Diet oods dat de wegwijzers genummerd waren. Met die ervaring rijker stevenden wy op St. Jozef in de Smakt at en toen we daar vol trots ons eerste stempeltje kregen, dachten we de wedstrijd al gewonnen te hebben en van de f 50.—, die in Venray lagen, pikten we maar vast een borreltje. Men moet de huid niet verkopen, voordat de beer geschoten is, want ternauwernood haddon we St. Jozef achter ons, of daar begon de ellende We moesten over een bruggetje, dat we nergens konden vinden en het duurde niet lang of we zaten in de Holtheese binnenlanden al danig in de knoei. Dank zij enkele kleine jochies, die van deze sport meer sjoekes hadden als wij, kwamen we weer op de goede weg en begonnen aan een terreinrit waar onze brommer prompt een vette bougie kreeg. Laten we over de ellende niet verder praten, genoeg zij, dat wy door ettelijke drie- en viersprongen vier- sprougs genomen te hebben, met een paar handen en een gezicht vol smeer en olie op de Overloonse weg belandde, hoe, dat is ons heden ten dage nog een raadsel. Via Buitenweg en Beekweg zaten we weldra in de omgeving van kamp Endepoel waar we (met wanhoop in het hart) geen verschil meer vonden tussen een grint- en een puinweg en waar we alle mogelyke bordjes „ver boden toegang" zagen, waar er zelfs helemaal geen waren. Vraag niet hoe we aan de Ballon zuil gekomen zijn, maar onze enige troost is, dat zelfs de brandweer geen brandgangen van wegen kan onderscheiden. Nooit van zijn leven dagen hadden we kunnen vermoeden, dat onze bossen door zoveel brandgangen worden beschermd, het begon te schemeren, toen we de laatste achter de rug hadden en toen bleek, dat we ze helemaal niet hadden behoeven te hebben, mits we maar de route beschrijving hadden bestudeerd. Maar we kregen er weer een stempeltje by en even later in Merselo ook, maar dat kostte ons weer strafpunten, want in alle haast, om maar stem peltjes te verzamelen hadden we het getal bordjes nog niet ingevuld en prompt kwam er een kruis. We hadden twaalf bordjes gezien, maar het waren er maar zeven. En we hadden bij St. Jozef maar eerlyk een borreltje gehad. Dan ging het naar Ysselsteyn. Lezer hebt U wel eens de bokken geteld van het electrisch net. Niet Nou wy wel en maar tollen en maar driesprongen nemen en maar tellen en we hadden er in Ysselsteyn 36, maar het waren er 38 dus prompt weer strafpunten. Maar de geheime controle aan het Duitse kerkhof had den we. Op hot Veulen moesten we café Manders aan doen en hier bleken enkele uitvallers een rustplaats ge vonden te hebben. Hoewel de verlei ding groot was, hebben we ons weer op ons ros gehesen en verder giqg het over als maar drie- en vierspron gen, op Castenray aan en via daar naar Oirlo. Weer stempeltjes, en dan via de Wanssumse dyk naar Oostrum, vandaar uit weer prompt naar Oirlo en vandaar naar Leunen. Wat een mens toch met zich laat hopzakken en waar hy dan ook nog f 2.50 voor betaald. Met gloeiende uitlaat stoven we Leunen binnen en hier bleek dat we lekker niet de controlepost op het Hoogriebroek hadden gezien, die ach ter een stromyt was weggekropen. Dan hebben we heerlijk zitten mod deren op do Steeg, waar we overhoop lagen met de kiuiz9D, die daar staan en het duurde ver&chrikkolyk lang, voordat we de Heide passeerden. Via alle mogelyke driesprongen zyn we tenslotte weer op de Grote Markt beland, maar roem was er niet voor ons weggelegd. Integendeel, onze strafpuntenlijst sloeg alle records en onze controlestempeltjes waren to min in aantal om zelfs bij de eerste twintig te horen. Maar daarom niet getreurd. We zijn op een uiterst zachtzinnige manier aan ons verstand gebracht dat we van onze goede gemeente practisch niets kennen en dat we nog veel moeten leren. Maar het volgende jaar hebben ze ons weer, krijgen zo ons weer zo gek, want al met al, het is een MOORDSPORT. Tot volgend jaar dus en dan zullen we er aan denken dat brandgangen geen wegen zyn, in de ogen van het orgel comité. De winnaars van de 60 km voor bromfietsen (wij hadden er pl.m. 150 gbdraaid) waren 1. H. v. d. Steen, Helmond; 2 J. Coenen, Hofstraat; 3. H. Broers, Merselo; 4. M. Claessens, Grotestraat; 5. mej. M. Pyls, Grotestraat; 6. J. van Dyck, Langstraat. Ook de fietsers waren her- en derwaarts door onze gemeente gejaagd en hier waren de gelukkige winnaars 1. G. Beerkens, Hagelweg; 2. M Thyssen, Langstraat. Verschillenden hadden een strafpunt en voor hen wees loting als volgorde aan: 3. J. Jenniskens, Brukske; 4. Frans Poels, Julianasingel; 5. mej. W. Pypers, Grotestraat. INDOiNKSllï In het afgelopen weekend is het in Indonesië weer rustig geworden, nadat in het midden van de vorige week onlusten waren ontstaan. Indonesië gaat, sinds het zelfstandig gowoiden is, nog altyd gebukt onder eon tekort aan geschoolde krachten, dio het land met vaste hand kunnen leiden. Er is veel goodwill in het land, maar het is moi iiyk de grote menigte, die zich wel voor de poli tieke gang van zaken interesseert, doch onvoldoende kyk heeft op al h-tgeen nodig is in een moderne wereld, een land te besturen en te beheersen. De Minister van Defensie was door een motie in het parlement gedwon gen af te treden en met hem wellicht het gehele kabinet. Maar dat heeft hy geweigerd. Wat immers zouden de consquen ties zyn geweest, indien het leger meer onder vreemdsoortige fanatieke invloed zou zyn gekomen Neen, in Indonesië is het nog lang niet rustig. Er zyn nog teveel invloe den merkbaar, wie het alleen maar om te doen is de macht te bezitten, PEKZIË Mossadeq heeft dan toch eindelijk de beslissende stap gezet en de diplo matieke betrekkingen van Iran met Engeland verbroken. De premier durft het aan, zijn land in de moeilijke situatie te handhaven en het zonder geld te laten. Het nationalisme is zo hoog opge zweept, dat het land de weg van het verstand heeft verlaten en in de rich ting van het sentiment gaande, zich blootstelt aan de gevaren van het communisme. Ieder weet, dat de illegaal wer kende communisten grote invloed in alle geledingen uitoefenen en het leger infiltreren. Een putsch moet niet on mogelijk worden geacht. RUSLAND Nu het communistische party congres in Moskou ten einde is, kan mon de balans opmaken over hetgeen er is bereikt. Wy menen niet te veel te zeggen, als wy beweren, dat de Sovjet leiders er niet in geslaagd zyn de wereld enige verrassing te brengen. Reeds lang tevoren was het door zichtig, dat men zou pogen splitsing te brengen tussen de geallieerden, een truc, die helemaal doorzichtig was, omdat er verschil van mening tusson vele Westerse landen bestaat over vele punten. Het nieuwe verbond tussen Europa, de Verenigde Staten en Canada, wordt niet gemakkelijk geboren. Goedkeuring van een vijfjarenplan vormde ook al niets bijzonders, want het werkt al sinds 1951. Een der mededeling van Warosjiof, dat bet Russische leger sterk is en steeds sterker wordt, ontgaat ons ook niet. Het verschijnen van steeds nieuwe jagers en bommenwerpers aan het Koreaanse front levert een bewijs te meer, hoe hard Rusland aan zyn bewapening werkt. VERENIGDE NATIES Ons aller aandacht gaat intussen uit naar do Algemene Vergadering der Verenigde Naties, welke zojuist in hot nieuwe paleis, het lelijke paleis te New York, is begonnen. Dat zal een lange vergadering wor den, want men rekent eerst vlak voor Kerstmis het beraad te kunnen be ëindigen. Op de agenda van deze langdurige vergadering prijken vele tientallen onderwerpen, welke zo ongeveer de hele wereldpolitiek omvatten, in ieder geval alle precaire onderwerpen van het ogenblik. Daartoe behoren de wapenstil standsonderhandelingen in Korea, de Zuid-Afrikaacse rassenkwestie, de ontwapening, de onafhankelijkheids beweging in Tunis en Marokko en de toelating van vele landen tot doVer. Naties. En wat de afgevaardigden botreft ook die schijnen ditmaal sterker dan ooit tevoren, zodat deskundigen met recht deze bijeenkomst der Verenigde Naties als oon historische menen te kunnen beschouwen. AMERIKA De Amerikaanse verkiezingen zullen nu binnen twee weken plaatsvinden. Dan zal beslist worden, wie voor de komende vier jaar het roer van het land in handen zal hebben. Immers, een president in de Ver enigde Staten is veel machtiger dan een piesident in een Europees land en veel maehtiger dan een constitu tioneel vorst, zoals wij in ons land kennon. Hoe de verkiezing zal uitvallen is op geen stukken na te zeggen. Als men weet, dat volgens een deskundig onderzoek op dit moment van de helft der kiezers niet vaststaat op wie zy zullen stemmen, dan blykt wel hoe ijdel het moet zyn nu reeds over de uitslag te praten. FAROEK Men kent de geschiedenis van ex koning Faroek van Egypte. De man_ die als een despoot heerste over het land van de Nyl en die in weelde baadde. Om daarvan slechts één symptoon te noemon: hy had nog geen jaar geleden de beschikking over niet minder dan tweehonderd luxe auto's. We houden zyn uitspattingen als zyn geldsmijterij en zyn goklust on andere zaken, welke niet mooi moer zijn, maar in de pen. Deze man hield er een mentaliteit op na, welke wel afkeurenswaardig en zeker niet navolgbaar mag genoemd worden. Terwijl zijn volk is 't wel goed van „zyn" volk te spreken in bittere armoede verkeerde, hing die meneer de gebraden haan uit en dat op een zo hinderlijke en ergeriyke manier, dat men zich afvraagt of zoiets in deze tyd in deze zogezegd „verlichte" tyd nog mogelijk kan zyn. Nu is het vermakelijk, dat deze afgezette Faroek kans heeft gezien in enkele weken tyds een boek te schryven, waarin hy fulmineert tegen de communisten. Die lui zouden hem door middel van een zogenaamde geheime bewe ging de das hebban omgedaan, zoals we ia de Volkskrant lazen. Naïever product dan dit is wel niet, denkbaar. Inplaats van z'n warhoofd diep te buigen en zich met as te bestrooien, in plaats van gretig naar 't boetekleed te grijpen, gooit hy naar deze extreme lieden en verwy't hy hun dat zij hem van zijn zacht veren bedje hebben gelicht. Men wryft zich 'langs de slapen als men zo iets leest. Meent dezo smulpaap nu werkelijk dat hy met dezo slag in de lucht het recht en de sympathie aan zyn kant zal krijgen Nieuws uit Venray en Omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur Dr. v. d. HOMBERGH Oostsingel 6 Telefoon 393 Alléén voorspoed gevallen Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRÜI8 DONDERDAG 30 OCTOBER Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen MAANDAG 29 OCTOBER Kleuterbureau van 2 tot 3 uur Geslaagd In 't St. Jans-ziekenhuis te Weert slaagde voor diploma A ziekenver pleging mej. M. Verrijdt uit Oostrum, Benoemingen bij B.L.O.-school Tot godsdienstleraar aan de B.L.O. school te Venray, is benoemd Pater Tarcisius—Bartels O.F.M., Directeur van het Evert—Juvenaat. Tot leraar is benoemd de heer Ant. Huybers, thans onderwijzer aan de R.K. school te Ledeacker, met ingang van i No vembor as. Verantwoording vorig bedrag: f 4907,53 N N orgelpyp f 250,— N N een orgelpijpje f 10,— f 3167,33 De orgelweek behoort tot het vor- leden. Al met al kunnen wij er volkomen over tevreden zyn. Daar alle rekeningen nog niet binnen zyn, moeL het fioauciëel verslag wachten tot do volgende week. Wel kunnen we U nu reeds de opbrengst der collecten in Parochie kerk en Paterskerk bekend te maken. Parochiekerk 1' soo,— Paterskerk f 3oo,— Het is hier de plaats, om de beide jredikanten van die collecten, open- "yk onze hartelyke dank te brengen. Alle anderen, die op enigerlei wyze aan het slagen van de orgelweek hebben meegewerkt, oveneens harte- tel ijk dank U zult begrijpen, dat alle namen noemen, niet mogelijk is. Daarom doen we 't hier maar in 't algemeen. Intussen gaat onze orgelactie weer onverdroten voort. Do orgelbusjes-en de orgelpijpen-actie vraagt nog steeds de aandacht van allen, want we zyn er nog niet Binnenkort zult van onze nieuwe plannen horen. Gezien 't succes van de bromfietsen- en rywielrallye be staat het plan in Mei 1953 weer een dergelyke rallye te organiseren. Tot slot geven wij de uitslag van het raden naar de naam van do pop op de tentoonstelling. Do naam was: „Jacoba".Twee personen hebben die naam geraden, nl. M. Arts, Markt straat 3 en Koosje Swinkels, Lang straat 43a. Bij loting in Haarlem viel de prys ten deel aan laatstgenoemde. Bouwt allen mee aan Uw orgel Eq gedenk de orgelbusjes, die bin nenkort weer worden verwisseld 1 Gironummer 376604. Orgelfonds Comité Venray. Hoof<l-acte Onze oud-dorpsgenote Móre Augusta (Mia Poels—Kellenaers) Urseline to Bandoeng, slaagde te Djakarta voor dé Hoofd-acte. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Venray berichten, dat op 15 October 1952 van de obligaties der ten laste dezer gemeente per i Februari io"2 uitgeschreven obligatielening groot f 200.000 zyn uitgeloot de volgende nummers: 67, 7i en 94 elk ad f iooo.— 147 A en B en 149 A on B, elk ad f 500.— 185 C tot en met L en 193 C tot en met L, elk ad f 100.- De uitbetaling geschiedt ton kantore van de gemeente ontvanger van Ven ray, alsmede op het bijkantoor to Venray van de Nederlandse Crediot- bank N.V. en de in Venray gevestig de Boerenleenbanken, tegen overgavo van de uitgelote obligaties met do daarbij behorende per 1 Februari 1953 niet vervallon - coupons. Het bedrag van de eventuele ont brekende coupons wordt afgehouden van het op de obligaties af te lossen kapitaal. De uitbetaling zal geschieden op of na 1 Februari 1953. Venray, 15 October 1952 A. H. M. JANSSEN, Burgemeester H. VORST, Secretaris. Dodenherdenking Zaterdagavond had de jaarlykso dodenherdenking plaats. In de St. Petrus Banden droeg de heer Deken een plechtig lof op voor al diegenen, die door de oorlog waren gevallen. Na het lof trok een stille stoet, via de Hofstraat naar het verlichte oor logsmonument, waar de heer Burge meester in enkole korte, treffende woorden, onze bevrijders on zy, die gestorven zyn in concentratiekampen en door oorlogsgeweld herdacht. Tot slot bad de heer Deken nog een kort geb8d voor hun zielsrust. Het ontbreken van zang en muziek by deze herderking word als een pijn lijk gemis gevoeld. Het Witte Hnis Nu het hoekpand Langstraat Paters- straat opnieuw is opgeknapt, blykt Venray ineens een aardig zakenpand er by gekregen te hebben. De fa Billekcn8, die hier naar overgehuist is, heeft bier heel wat ruimte bygekregen, ruimte, die go- zien de veelheid van goederen, die deze firma brengt, ook hard nodig was. In een eenvoudige meubilering en betimmering heelt men de textielzaak zelf gehouden, die echter een goed overzicht geeft van wat er geboden wordt. In een aparte showroom staan dan de stalen meubelen, tapijten e d. en ook hier krygt de bezoeker een behoor lijk overzicht van het aangebodene. Moeten we nog vertellen, dat deze heropening met oen schat van bloemen gepaard ging en, dat hot do firma Billekens niet aan gelukwensen, noch bezoek heeft ontbroken. Met dit gerestaureerde zakenpand is de Venrayse winkelstand weer heel wat hoger gekomen.

Peel en Maas | 1952 | | pagina 1