Ontwikkeling en Ontspanning tan links Venray's Orgelweek! Bekentenissen Werkloosheid in Venray brengt haar nieuw programma en teckU BEL BIJ BRAND 39 2 ORGELHOEKJE ZATERDAG U OCTOBER]1952 No' 41 DRIB EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK tENs UITGAVE FIMAVANDEN MUNCKHOF WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN PRMS^VEI^ KWAtRTAAI.Cf L2fTmBuiteiPvéii!r^^M^5 van 12 tot 19 October. Langzaam maar zeker gaat ons Orgelcomitó zyn gang en in de loop van de achter ons liggende maanden heeft zy het bedrag van een vier duizend gulden bijeen gekregen, met giften en collecten. Nu er een behoorlijke financiële bodem in de kas van dit comité is, gaat men de vleugels wat verder uitslaan, want men is nog altijd zeer ver van de zestig mille, waarop het nieuwe orgel wordt geschat. En een van de eerste, wat grotere actie's is dan de Orgelweek, die morgen Zondag begint en die een hele week lang op verschillend gebied „elck wat wils" brengt. Foppenstad Zo is er van Zondag tot en met Woensdag in Zaal „Wilhelmina" de bekende Poppententoonstelling van de Bond zonder Naam, die deze welwil lend ter beschikking stelden van de organisators der Orgelweek. Deze poppenstad „Dolly Town" is werkelijk uniek en heeft overal in ons land vele mensen aangetrokken, door de originele opbouw en aardige uitbeeldingen, die men er vindt. In Utrecht en Den Bosch, twee plaatsen, die nog onlangs bezocht werden, heeft het zo storm gelopen, dat de tentoonstelling verlengd moest worden. Trouwens, dit is nog de laatste kans, na Ven ray worden de poppen naar Suriname gezonden, waar ze verder de gedachten van de Bond zonder Naam helpen verspreiden. Aafti deze Poppententoonstelling is teveiia een bloemententoonstelling verboriden, waarin onze Venrayse bloemisten staaltjes van hun kunnen laten zien. Verder zyn er nog verschillende attracties. Zo heeft de Bond zonder Naam een der poppen beschikbaar gesteld voor de loterij en heeft ook het Orgelcomité verschillende poppen daarvoor aangekocht. Er is verder een Rad van Avontuur met goede pryzen, er is een gezellig zitje en er zyn prima consumpties. Men heeft leeds toegang tot dit alles voor één heel kwartje Na een muzikale rondwandeling van Venray's Harmonie, opent de Hoogeerw. Heer Deken doze tentoon stelling om 12 uur, waarna het verder de gehele dag geopend is. Maandag, Dinsdag en Woensdag is de tentoon stelling geopend van 10 tot 12 uur in de voormiddag en in de namiddag van 2 tot 11 uur. Een aansporing om deze tentoon stelling te gaan zien, zal wel onnodig zyn, gezien de successen elders. De poppen, die verloot zullen worden zijn te bezichtigen in de etalage van Gezusters v.d. Linden in de School straat. Op de tentoonstelling zelf zullen de dames van de naaikrans vorder nog een 100 tal geborduurde kleedjes e.a. artikelen verloten. Schatgrayerij Dan brengt Zaterdag 18 October iets nieuws in onze plaats nl. een grote schatgravery. Op een klein terrein 15 x 20 meter groot, tegenover het Ziekenhuis, zullen niet dieper dan 20 cm enkele prachtige pryzen be graven worden. Voor diegenen, die aan deze gravery meedoen, geldt dan dat ze f 1.— inleggeld betalen en dan zonder hulpwerktuigen, dus met de „blote vuist" daar proberen de schat ten op te diepen. Men mag een half uur graven. Als men bedenkt, dat de hoofdprijs een waarde heeft van f 50.-, dan is deelname aan deze gravery alleszins aan te bevelen. Kaarten daarvoor zijn verkrijgbaar op de poppenten toonstelling en op het terrein zelf. De gravery begint om half 4. Voor Zaterdagavond staat verder nog iets op het programma, maar dat wordt nog nader bekend gemaakt. Orgel-rallye Voor Zondag 19 October is er dan de Orgel-rallye. Nu afgelopen Zondag reeds meerdere hebben kennis geno men van deze aardige sport is het feitelijk onnodig hier nog veel over te vertellen. Iedereen, die in het bezit is van een fiets of bromfiets kan en moet hieraan meedoen. Er wordt helemaal niet gejakkerd of gerend en de af standen zyn niet te groot. Met de fiets mag men 3 uur doen over 25 km en met de brommer 4 uur over 60 km. Men moet zich zo spoedig mogelijk opgeven a f 2.50 per brom fiets en f 1.— per fiets. Men ontvangt dan by de start (brommers Grote Markt, fietsers Henseniusplein) tegen inlevering van het inschrijf biljet de deelnemerskaart, waar ook de route op staat vermeld en men kan begin nen. Er zyn verschillende controle-posten en de route is zo uitgekiend dat ze door de mooiste plekjes van Venray voert. Men zal goed op moeten letten, maar dat is juist de sport. Iedere deelnemer, die de rallye uitrijdt ont vangt een plaquette en die hem met de minste strafpunten uitrijdt boven dien nog f 50.— voor de brommers en f 25.— by de fietsers. Wy kunnen niets anders doen, dan werkelijk de deelname aanbevelen want die het eenmaal gedaan heeft, die heeft zyn hart aan deze aardige sport verloren. Iedereen kan er aan meedoen. Nogmaals er wordt niet gejakkerd, men heeft tyd genoeg, men moet slechts opletten. Voor aanmelding kan men terecht bij het Bureau van ons Blad en bij H. Hartman, Grotestraat. De rallye begint om 12 uur. Verenigingen Tenslotte nog een ernstig beroep op de verschillende verenigingen. Op de oproep van het Orgel comité om mee te helpen, hebben verschillen de verenigingen reeds gehoor gegeven. Zo organiseert de bridgeclub a.s. Woensdag een Orgel-bridge-drive. De Landelijke Rijvereniging houdt Zondag een Orgel Cross Country, de schutterijen zullen binnenkort schiet en barak wedstrijden organiseren voor het Orgelfonds, de biljartclubs houden onderlinge wedstrijden voor datzelfde doel. Mannenkoor, dameskoor en Hioob zegden hun medewerking toe. Maar er zyn nog meer verenigingen, die ten bate van het orgelfonds wat kunnen doen. Laat ze dan niet langer wachten maar zich opgeven en hun pijpje bij dragen. 0- Er wordt in onze plaats behoorlijk wat gekankerd, wat op zich niet erg is. En het orgelfonds is ook zo'n geliefd mikpunt. Als men 60 mille moet hebben is inderdaad f 4000 niet veel, maar men moet niet vergeten, dat dit nog maar een begin is, een werkkapitaal, waar op verder gebouwd kan worden. Men moet vooral niet vergeten, dat Diet het orgelfonds alleen het werk moet doen, maar wy allemaal. We moeten allemaal meewerken om een behoor lijk resultaat mogelijk te maken binnen afzienbare tyd. Dat kunnen we in onze verenigingen, door ons persoonlijk offer, door ons medeleven en bezoek in de orgelweek. Laten we rustig verder kankeren, maar laten we daarnaast ook ons zelf inzetten, dan komt het best voor el kaar. Professor Litjens zal hierover nog spreken, onder alle H. Missen Zondag a.s. in de grote kerk, Pater Lucinius Verbey op Zondag 19 Oct. in de Paterskerk. Weer zyn drie maanden voorbij en wordt dus weer de gelegenheid ge boden de ontwikkeling van de ar beidsmarkt te bezien. Einde September 1952 waren er 308 personen werkloos, tegen 268 op einde September 1951 Het volgende staatje geeft het verloop te zien over het laatste anderhalf jaar": 1951 1952 Juni 164 321 Juli 197 290 Augustus 204 315 September 268 308 De kleine daling wordt veroorzaakt door de opening van de nieuwe fabriek waar plaats kwam voor mensen uit de metaalnijverheid. Ook de bouwnijverheid geeft minder werklozen, doordat er verschillende grote werken in uitvoering zyn. Ook in de landbouw sector is van een vermindering sprake, als gevolg van de tewerkstelling by de N.V. Grontmij en de fruitveiling in Oostrum. Van de andere kant is er echter een toename by de kantoorbedienden en by de metaalnijverheid, beide ver oorzaakt door inschrijving van leer lingen van Muioen Nijverheidsschool. Deze laatste zullen waarschijnlijk toch hun plaats krijgen als de Blitta op hogere capaciteit gaat draaien. By de Bouwnijverheid is het aantal werklozen teruggelopen sinds Juli van 141 op 110. Van de 308 werklozen zyn er tewerkgesteld in de DUW tegen per eind September 1951. Uit alles blijkt, dat het aantal werklozen tussen de 25 en 40 jaar voortdurend groter wordt. In 1951 waren er 57 personen jonger dan 25 jaar werkloos, nu 80. In de leeftijd van 25 tot 40 jaren in 1951 65, nu 123. Werklozen van 40 jaren en ouder waren er in 1951 82, nu 112. Slechts 14 vrouwen staan als werkloos inge schreven. Alhoewel deze cyfers in de lijn der verwachtingen lagen, zal er toch wel niemand zijn, die niet bedenkelijk deze ontwikkeling gadeslaat. In de laatste Raadsvergadering moest de voorzitter nog tot zyn spyt vertellen, dat een groots project niet kon uit gevoerd worden wegens investerings- moeilijkheden en de financiële conse quenties. Maar deze 308 werklozen vragen ook om geld en het zal niet by 308 blijven. De nieuwe commissie die door de Regering is ingesteld, om de toekomst mogelijkheden van de noodgebieden eens te bestuderen, zullen in deze cyfers de bittere noodzaak van han delen wel zien. De winteravonden komen weer en daarmede ook weer de avonden van Ontwikkeling en Ontspanning, welke vereniging vooral in de afgelopen jaren telkens opnieuw weer een af wisselend programma wist te brengen, waarvan iedereen kon profiteren en waarmede deze vereniging haar naam eer aan deed. En een klein overzicht over het nieuwe programma voor h6t komende seizoen wekt dan ook weer deze zelfde verwachting. Men kan spreken van een beproefd recept, gebracht door vele 'oude bekenden eirenkele nieuwe veel belovenden. Op 2.1 October spreekt A. v. Dom burg, de bekende film recensent over de ontwikkeling van de filmkunst, welke lezing wordt toegelicht en onderstreept met de vertoning van een documentaire film. Op 4 November volgt dan weer een lezing avond. De spreker hiervoor is aangevraagd, maar er is nog geen definitieve afspraak. Op 18 November geeft Hans Ryn- beck een dansavond, iets nieuws in het O. en O. programma en op 2 December speelt Toneelgroep „Puck" „de Wyze Kater", een modern stuk, waarmede dit bekende ensemble reeds veel succes heeft geoogst. Op 16 December kry'gen we gala avond, die een apart accent legt op het 100 jarig bestaan van de Bisschop pelijke Hiërarchie in Nederland, door dat Pater Dr. John Knipping o.f.m- spreekt over Jan Toorop ea de kunst omtrent 1900, waarin hy het eeuw feest nader zal belichten. Op 13 Januari komt het traditionele concert van het Maastrichts Stedelijk Orkest en deze datum zullen de fijn proevers ongetwijfeld dik onderstre pen. Op 27 Januari wordt de jaarlijkse declamatie-avond gehouden, waarvoor A. van Dalsum is gevraagd, maar Kasteel Well cnltnreel centrum De gemeente Bergen wil het kasteel te Well gaan inrichten tot een cul tureel vormingscentrum voor het gehele gewest. Daartoe is echter nodig, dat het kasteel grondig wordt ge restaureerd. De raad van de gemeente Bergen wil aan de plannen financiële medewerking verlenen. Aan alle Lim burgse gemeenten zal bovendien een bijdrage worden gevraagd van 5 cent per inwoner. Kuikentoewijzing afgeschaft De minister van Landbouw heeft zich verenigd met het besluit van het bestuur van het Bedrijfschap voor Pluimvee en Eieren, om voor het jaar 1953 over te gaan tot afschaffing van de kuikentoewijzingen. De thans afgeschafte regeling heeft naar het oordeel van de minister, volkomen aan haar doel beantwoord. Onder het betrokken distributie systeem is de kippenstapel geleidelijk toegenomen van ca. 11 millioen stuks in 1946 tot bijna 25 millioen stuksin Mei 1952. Naar het oordeel van het ministerie, behoeft een onbeperkte uitbreiding thans niet meer te worden verwacht, yarkenspest te Lomm Bij de landbouwer V. te Lomm, werd een geval van varkenspest ge constateerd. Een tweetal volwassen krulstaarten was binnen enkele dagen gestorven voordat deze gevaarlijke ziekte werd geconstateerd. Het gehele bedrijf is nu ontsmet. Ook in de gemeente Noorbeek is op de hoeve van de heer Houbiers een geval van varkenspest geconstateerd Dertienjarig meisje door auto overreden Op de Leyenbroekerweg is Woens dagmiddag te Sittard, het 13 jarig meisje M. O., bij een verkeersongeval op slag gedood. Het ongeluk gebeurde kort by de ouderlijke woning. Bioscoopconflict in Hoensbroek ten einde De gemeenteraad heeft Dinsdag avond met 10 tegen 7 stemmen, als vrucht van een zeer geanimeerd debat een voorstel aanvaard, ora met ingang van 1 Jan. 1953 de vermakelijkheids belasting voor gewone films te ver lagen van 35 op 25 pet. en geen ver makelijkheidsbelasting te vragen voor culturele films, welke vallen onder het tweede lid van artikel 1 der Bios coopwet. Nu dit voorstel is aanvaard, zal de Nederlandse Bioscoopbond de Hoensbroekse bioscoop-exploitanten waarschijnlijk verzoeken de theaters a.s. Vrijdag te openen. De Nederlandse Bioscoopbond neemt n.l. aan, dat Gedeputeerde Staten het nu genomen raadsbesluit zullen goed keuren. De Hoensbroekse bioscopen werden gesloten op 16 Juli 1.1. De kinderpostzegel 1952 Van 17 Nov. 1952 t.e.m. ió Januari een definitieve afspraak is ook met deze spreker niet gemaakt. Hier kan dus nog een wijziging in komen. Op 10 Februari krijgt de kleinkunst haar kans in Arabesque, waarin o.a. de bekende spelers Cruys Voorbergh, Hetty Blok en Cor Lemaire proeven van hun bekwaamheid zullen afleggen. Op 25 Februari spreekt dan de schrijver Louis de Bourbon, mede naar aanleiding van de Boekenweek. Op 11 Maart is dan de sluiting van dit seizoen met een Passieavond, die dit jaar verzorgd wordt door de decla mator Jaap Engelberts. Muziekavonden Ontwikkeling en Ontspanning zet ook dit jaar gelukkig - de traditie voort van haar muziekavonden, die ieder jaar meer liefhebbers schijnen te vinden. Ook dit jaar probeert O. en O. muziek te brengen, die tot de beste behoort, wat er ooit is voort gebracht en die „aanspreekt" en „natuurlijk" is. Zy heeft daarvoor verschillende vooraanstaande musici bereid gevonden een avond te komen geven. Zo brengt op 11 November Simon Halle met Jaap Engelberts als decla mator een pianoprogramma, terwyl op 25 November Joop Grubben zyn talenten toont. Op 9 December komt het bekende Tyssen's Strijkkwartet, terwyl op 20 Januari de pianist G. Bedaux optreedt. De muziekavonden sluiten met een liederenavond op 3 Februari. De abonnementsprijzen zijn ondanks de gestegen kosten toch hetzelfde gehouden als vorig jaar. Zo betaalt men voor een abonnement op de ontwikkelingsavonden f 10.—, voor een abonnement op de muziekavonden f 3.50. Een aansporing om zich zo spoedig mogelijk aan te melden zal wel niet nodig zyn. 1953 zullen aan de postkantoren weer de bekende postzegels met toeslag „Voor het kind" verkrijgbaar zijn. Ditmaal werden ze ontworpen door Mevrouw J. Janzen-Dalen001 d te 's-Gravenhage die ook de tekst en de waardecijfers verzorgde. De postzegels zyn uitgevoerd in 2 kleuren en wel voor alle zegels de voorstelling in zwart, gedrukt op een fond in kleur, waarin in wit uitge spaard de land8aanduiding„Nederland" en de waarden en bijslagen. Waarden, voorstelling en kleur van het fond zyn 2 plus 3 centjongen met geit, geel groen 5 plus 3 cent; meisje op ezel, roze rood; 6 plus 4 cent: meisje met hond, blauwachtig- groen; 10 plus 5 cent: jongen met poes, okergeel; 20 plus 7 cent: jongen met konijn, blauw. De zegels zullen voor de frankering t.e.m. 31 December 1953 geldig zyn. Boerenland wordt duurder Uit de door het Centraal Bureau voor de Statistiek gepubliceerde voor lopige uitkomsten van de statistiek der pachtpryzen over het jaar 1951 - '52 (1 Aug '51 - 31 Juli '52) blijkt, dat de pachtprijzen in de nieuwe afgesloten contracten dit jaar wederom gestegen zyn. Vergelijkt men de huidige prijzen met die van de in het jaar 1940 af gesloten contracten, dan blijkt voor z.g. behuisd land (boerderijen) op de zeekleigronden dat zyn in het al gemeen de gebieden, waar pacht het meest voorkomt de stijging 48 pet te bedragen. In de rivierkleigebieden was de pacht circa 40 pet. hoger, terwijl op dezandgronden de verhoging 46 pet. bedroeg. De stijging van de pachtprijzen voor boeiderijen vergeleken by die van 1950 '51 bedroeg op de zeekleigronden 5 pet. in de overige gebieden 7 pet. De prijzen van los bouwland ver toonden in vergelijking met 1940 eveneens een verhoging, namelijk voor de zeekleigebieden 22 pet., voor de weidestreken 35 pet. en voor dezand gronden 11 pet. Over het algemeen stegen de pacht prijzen voor los grasland niet in die mate als by los bouwland. Het gras land der zeekleigebieden vormt hierop een uitzondering t.o.v. 1940 was de Stijging 33 pet., t.O.V. I950-'51 13 pet. Andere soorten jjs opkomst De coöperatieve roomysindustrie acht het wenselijk, dat het vetgehalte van het roomys wordt verlaagd tot 8 pet. en dat daarnaast bepalingen worden gemaakt voor de invoering van een product „melkys". Thans wordt consumptie-ijs in de handel gebracht met ongeveer 2,5 pet. vet, dus gelijk aan dat van de gestandaar diseerde melk, doch waarin geen melkvet aanwezig is. Het consumptie-ysbesluit 1935, dat slechts twee soorten ijs n.l. roomys met een melkvetgehalte van tenminste 12 pet. en consumptie ijs kent, wordt thans door een commissie aan een herziening onderworpen. De Manresabode publiceert wel eens brieven, die de Paters van Manresa geregeld ontvangen van mensen die een retraite hebben meegemaakt. Zo schreef een jonge mijnwerker, gehuwd, bekeerling, zoon van een volbloed socialist: „Eerw. Overste, hierby wil ondergetekende dan een hartelijk dankwoord neerschrijven voor de heerlijke dagen by U doorge bracht. Dit zyn voor my de mooiste en heerlijkste dagen van m'n leven geweest. Hier ben ik pas te weten gekomen, wat of het wil zeggen Het geloof in Chrisius. Ik heb hier in die korte dagen zoveel geestelijk voedsel opgedaan, dat ik het kan uitjubelen van vreugde. Ik weetjniet hoe of het met my is,.... ik ben' een heel ander mens geworden". Een andere brief„Ik voel me nu zo licht en durf gerust te zeggen, dat ik ondanks de grote zorgen die ik heb, me een der gelukkigste mensen op de wereld beschouw. Bij leven en welzijn hoop ik volgend jaar wederom van de party te zijn. Ik heb maar een wens, dat iedereen moge weten, welk een geluk het is een goede retraite mee te maken. Dat is met geen goud te betalen". Commentaar is hier overbodig, wel is het nodig U nog eens er aan te herinneren dat de] Parochieretraite voor de mannen van Venray duurt van Vrijdagavond 31 October tot 3 November, en dat U zich volgende week zeker moet opgeven als U nog meewilt. Wie lid is van de retraitepenning voor f 1.- per jaar per persoon, of f 2.50 voor het hele gezin, krygt 50 pet reductie op de onkosten van het retraite huis. De donateurs of wel doeners van het Retraitewerk worden verzocht door hun bijdrage het retraite werk te blijven steunen. Verantwoording Vorig Saldo f 4325,84 N.N. te Weert f 100,— N.N. f 20,- Totaal f 4445,84 We staan aan het begin van de „Orgelweek". We hopen dat ieder 't zijne er toe by zal dragen, dat deze actie een succes wordt. Er is voor „elk'wat wils". Het volledige program ma vindt U elders in dit blad. Bouwt mee aan uw orgel 1 Giro nummer 5 7 6 6 0 4 Orgelfondscomitó Venray Nieuws uit Venray en Omgeving S.Y.Y.-nieuws Het was Zondag waarlijk eerste klas wat vertoond werd, bijzonder de eerste helft. Venray was verre superieur en speelde zodanig goed, dat een 3 voorsprong met rust, ruimschoots verdiend was. Na rust kreeg men het gevoel of Venray de wedstrijd al gewonnen had en er een stemming was „ons kan niets meer gebeuren". Een oude kwaal, die ons al menig overwinning heeft gekost. Het werd benauwd toen het 3—2 werd, maar toen werd Venray weer zichzelf en kwam zo sterk opzetten, dat alleen op de Arcense helft ge speeld werd. Het was buitengewoon zoals de keeper van Arcen alles uit zyn doel hield. Dat was klasse werk. Zondag gaat de reis naar Cuyck. De hoogst tegen de laagst geplaatste. J.VC, dat nog geen enkel punt binnen heeft, zal ongetwijfeld Venray een warme komst bereiden. "Want heel dikwijls gebeurt het, dat deze wedstrijden te licht worden opgenomen en de uitslag een verrassing wordt. Venray, geeft Uw mooie plaats niet af, maar werkt vooreen overwinning. Het zal niet gemakkelijk gaan, maar winst zit er toch in. Het tweede verloor nu in Blerick met 2-0. Dit elftal mist de zo nodige ruggegraat, de halflinie is te zwak. Het middenveld wordt niet beheerst door Venray. Zondag komt Sportclub Irene 3 op bezoek. Mogelijk, dat nu een kleine overwinning in het ver schiet ligt. Het derde en vierde behaalde beide een verdiende overwinning. Goed zo, dat is de juiste weg naar het kam pioenschap. Indien deze bewandeld wordt, wordt het kampioenschap zowel door het derde als het vierde behaald. Voor Zondag geen wedstrijden in de onderafdeling. Van de lichtinstallatie zyn de palen klaar en begin volgende week worden deze geplaatst. Wanneer mogen wy dan rekenen op een lichtwedstryd. Met een der gelijke verlichting moet een wedstrijd by kunstlicht toch wel iets apparts zyn. Wielrennen Zondag j.l. vond het kampioenschap van Noord Limburg te Haelen plaats waaraan ook onze Venrayse renners van start gingen. Slechts een van hen wist een eervolle plaats in te palmen. Natuurlijk was het weer Aug. Willems die de strijd aanwakkerde en alleen trachtte te ontsnappen, maar keer op keer werd hy weer ingehaald en moest tenslotte een massa sprint de beslissing brengen en plaatste hy zich op de 3 e blaats. Zondag gaat de reis naar Beesel alwaar op een na de laatste wedstrijd van dit seizoen gereden wordt. Jongens we rekenen er op dat er nog enkele goede plaatsen mee naar Venray komen. Bengelnieuw8 Heden Zaterdagavond om half negen is er te Leunen in Café Wed Martens een vergadering voor liefhebbers van de beugelsport. Tevens kunnen zich dan leden opgeven, om te komen tot oprichting van een beugelclub. Zondagsdienst Doktoren* Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur DR. VERCAUTEREN Telef. 335 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. Charitasdag Op 9 November a.s. zal door het Sociaal Charitatief Centrum in samen werking met de Katholieke Actie en de verschillende charitatieve en sociale organisaties uit het dekenaat een Charitasdag worden gehouden, waarop verschillende sprekers zyn uitgenodigd om de Charitasgedachte nader toe te lichten. Zo zal naast aalmoezenier Gerrits ook aalmoezenier Beel spreken. Gemeentelening yoltekend Van de Ned. Credietbank werd be richt ontvangen dat de onlangs uitge schreven 41/* pet. 30 jarige obligatie lening, groot f 2.000.000, ten laste van de gemeente Venray geheel voltekend is. Nog even een paar Nylon» halen in PIJLS' Speciaalzaak Sint Petrus' Liefdewerk Deze weken wordt de contributie opgoh-rttiicl. 50 cent per jaar p. persoon. Venray moet toch minstens twee priesterstudenten in de Missie kunnen helpen hun studies te bekostigen. Maar dan moeten er nog verschillen de nieuwe leden van het S P.L. by komen I Scheept daarom de zelatricen, die by U komen niet af met een dood doener. Jeugd-H. Familie Heden Zaterdagavond om s uur precies weer bijeenkomst in de Pa rochiekerk. De opkomst was de vorige maand dank zy de medewerking van de meeste ouders zeer goed. Het is te hopen, dat de ouders ook blyven meewerken om de Jeugd-H. Familie tot bloei te brengen. Daar is ook voor nodig, dat de jongens Zondagmorgen onder de- Mis van - uur te communie gaan en dat zy, zoveel mogelyk, Zaterdags te voren te biechten gaan. Gewetensvolle ouders zullen er zeker voor zorgen, dat hun jongens (evenals de meisjes) minstens een maal per maand gaan biechten. Zodra ze van de lagere school af zyn, gaan ze niet meer met de school biechten en komen velen helaas, door de nalatigheid van de ouders, maar zelden biechten. Motor- en Auto-oriëntatierit De eerste motor- en auto-oriëntatie rit die in Venray georganiseerd is door de nog jonge motorclub, is eon groot succes geworden. 45 deelnemers hadden zich voor dit evenement gemeld en zo werd Zondag na twee uur de Gemeente onveilig gemaakt door allerlei voertuigen, waarin zowel dames als heren met grote klokken en kaarten de route probeerden te ontdekken, die enkele motorrijders van de Motorclub Zee land hier hadden uitgezet. Dat er nog menigeen in zyn eigen gemeente aan het dwalen raakte, bewees wel, dat deze heren de route beschrijving listig hadden opgesteld, wat de sport verhoogde. Doch ze was ook weer niet zo moeilijk, dat ze niet uit te rijden was want het overgrote deel heeft, zy het met moeizaam zoeken, het einddoel, café Swaghoven, toch weer bereikt. Dat menig motorrijder en automo bilist zyn hart verloren heeft aan deze „padvinderij" bewees na afloop de vraag wanneer weer een nieuwe rit gehouden wordt, maar dit zal zeker nog wel even duren. Intussen waren de strafpunten ge teld en was de officiële uitslag als volgt 1. J. Jans, Boekei; 2. C. Jansson, Venray; 3. J. Siebers, Venray; 4. H. Tynnagel, Nijmegen; 5. J. Hoogstraten, Blerick; 6. J. Droge, Nymegen; 7. W. Bloemen, Venray; 8. J.Gyzen, America; 9. Fr. Janssen, Venray; 10. G. de Haart, Venray; 11. G. Arts, Venray. De winnaars kregen een beker aangeboden en de andere practische geschenken. Voor iedere deelnemer die de gehele route had uitgereden was er verder een aardige herinnering aan deze sportieve rit, waarvoor de organisators alle lof verdienen.

Peel en Maas | 1952 | | pagina 1