DERDE BLAD VAN PEEL EN MAAS Meer Hollands fruit Pmtermuftrd op \ieinvGuinea op Europese tafels! Productie steeg met 300 pCt. Uit „Peel en Maas" Pater Kammerer is biddend gestorven Denk aan de Orgelwcek! Voor goede BREIWOL Pijls ZATERDAG 27 SEPTEMBER 1952 No 39 DRIE EN ZEVENTIGSTE JAARGANG Biina elke Nederlander kan zich tegenwoordig de consumptie van oen flinko hoeveelheid fruit veroorloven. Dat geldt in bij zondere mate voor appels en peren, die dit jaar weer in enorme hoeveelheden ter markt zullen worden gebracht. In verband met de belangrijke positie, die het harde fruit in de loop der jaren is gaan innemen in ons verbruikspakket willen wy nu eens nagaan of dit verschijnsel in de toekomst ook sta biliteit zal gaan vertonen. Kunnen we deze laatste vraag bevestigend beantwoorden, dan wordt daarmee do fruitoogst een belangrijk instrument voor de economische politiek van de overheid. Immers, die politiek houdt bij het b palen van lonen en het beïnvloeden der prijzen ernstig rekening met de verbruiksge- woonten der bevolking. De Fruitoogst in Nederland kan belangryke invloed uitoefenen op onze deviezenpositie en daarmee op onze economische toestand in het algemeen. Dit blijkt zeer duidelijk uit recente publicaties over onze fruitteelt. Van 1940 tot en met 1951 steeg de met appels en peren beteelde opper vlakte in Nederland van 40000 tot 57.000 ha. De productie van appels en peren ging liefst met 300 pet. om hoog tot 400000 ton. Deze grotere productie van ooft is te danken aan twee factorende toepassing van wetenschappelijke methoden bij de kweek en de veranderde positie van Europa t.o.v. de dollarlanden. Het is bekend dat in vroeger da gen veel amerikaans fruit op de europese markten verscheen. Na de oorlog zagen we dit verschijnsel niet meer terugkeren. De meeste landen zijn zeer zuinig op hun harde valuta en dus niet bereid deze af te staan in ruil voor appels en peren wanneer die ook in landen met zachte valuta verkrijgbaar zijn. Een van die fruitexporterende lan den iD Europa is Nederland geworden. Sedert het uitbreken van de crisis in dertiger jaren toen de piy'zen van de artikelen in alle landen reeds een grote rol gingen spelen, is Nederland erin geslaagd zijn export van appels en peren te viervoudigen. De vruchten gaan voor het grootste deel naar West Duitsland, terwyl voor de rest de Engelsen, Belgen en Fransen als afnemers optreden. Gesloten grenzen Ongetwijfeld zou onze export van fruit nog veel groter zijn, indien de handel volledig was geliberaliseerd. Nu dit niet het geval is, hangt de export nauw samen met de deviezen posittie van verschillende Europese staten en met... de bescherming van de eigenfruitteelt in die landen. De laatste factor speelt in België en Frankrijk een zeer grote rol. Het Belgische fruit is voor een groot deel van minder goede kwaliteit dan het Nederlandse, dat niettemin veelal goedkoper wordt aangeboden. Zou onze Beneluxpartner dus geen hoge rechten heffen op Nederlands fruit, wij zouden ongetwijfeld de Belgische markt veroveren. Mocht dus ooit een volledige eco nomische unie met de Zuiderburen een feit worden, dan liggen hier voor ons land goede kansen. Dank zy de vele zorgen, die onze Nederlandse kwekers aan hun pro ducten besteden, beginnen onze appels, peren, aardbeien en pruimen een wereldnaam te krijgen en er ligt hier voor onze kwekers dus een prettige toekomst. De prijzen. By dit alles is hot van groot be lang hoe de prijzen van ons fruit zich in de toekomst zullen ontwik kelen. Het toenemend gebruik van ooft in het binnenland zou prysstygend werken, indien dit niet gecompenseerd door een steeds stijgende productie. In de eerste plaats hangen die prijzen echter af van de oogst in Italië speelt daarbij een belangrijke rol, omdat dit land een belangrijke producent is. Over het algemeen is het jaar 1952 zeer goed en dus is het te verwach ten, dat de pry'zen van appels eu peren dit seizoen lager zullen liggen daD het vorig jaar. Dat geldt vooral voor de perenoogst. De appeloogst is in alle landen niet even groot, zodat daarvoor nog de beste opbrengst is te verwachten. Per saldo zullen wy dit jaar dus weer tegen matige prijzen kunnen genieten van de kostelijke boom vruchten. Hoe zal het prijsverloop van fruit in de komende jaren zijn Dit hangt af van de oogst, doch meer van belang is de opname capa citeit van de Europese markt, die de smaak van de Nederlandse boomvruch ten te pakken krijgt. Amerikaanse damping Zal de handel met het buitenland vrijer worden, dan liggen er voor kwekers zeer goede perspectieven, die slechts overschaduwd kunnen worden door de handelspolitiek der V.S. Zal dit land het wegvallen van de euro- pesese markt accepteren Waarschijn lijk niet. Men zal een aanval doen met grote massa's amerikaans fruit, dat door sterke regeringssubsidies ver onder de pryswordt aangeboden om hiermee de markt te heroveren. Wanneer onze verwachting juist is dat het vaderlandse fruit een belang rijk exportartikel wordt, bergt dit, in verband met een mogelijke ameri- kaanse dumping van de fruitmarkt, erstige gevaren in zich. Dan zou in Nederland het amerikaanse voorbeeld moeten worden gevolgd om de ooft- telers hulp te bieden. Dan zou daarmee tevens de Nederlandse consument gedwongen worden een hoge pry's voor zyn eigen appels en peren te betalen om uit de opbrengst van de Neder landse consumptie de export te steunen. De uitbreiding van de productie van bepaalde artikelen brengt de consu menten in eigenland niet steeds in een gunstige positie t.o.v. het buiten land. Wy hebben dat in Nederland reeds meermalen ervaren. Ook met de productie en afzet van ooft kan dit verschijnsel zich licht herhalen. Voor dit jaar geldt echter nog dat er weer een overvloed van ooft aan de markt komt voor matige prijzen. Daarmee dienen de fruittelers een nationaal belang door een steeds toe nemende bijdrage aan onze deviezen pot en een verbetering van de volks gezondheid. Voedselbureau Venray Bekendmaking De toegezonde xarkensopgavekaar- ten kunnen op ondervermelde zitda gen, of tot 2 October op het bureau worden ingeleverd, kan aan betreffende veehouders geen voedertoewijzing voor de maanden November en December t.b.v. de varkens worden verstrekt. Dit geldt temeer omreden 20 October niet alleen de varkensvoeder bonnen, doch tevens de toewijzingen voor rundvee en kippen bij de veehouders moeten zijn. De zitdagen zyn als volgt: Maandag 29 September, 8 30 uur v.m. teMerselo Cafe H. Arts. 10 nur v.m. te Heide Cafe Rdngen. 11 uur vm te Ysselsteyn A. Fleurkens 1.30 uur nm. te Veulen Cafe v. Gasselt 2 30 uur nm. Leunen cafe A. Martens 3.30 uur nm. Castenray cafe Kuipers Woensdag 1 October, 8.30 uur vm. te Oirlo cafe Drabbels 10 uur vm. Oostrum cafe Wed. Camps 11 uur vm. Smakt cafe Nellen. 1 uur nm- Geysteren cafe Baltussen 2 uur nm. Wansum cafe Poels 3 uur nm. Blitterswyck cafe de Swart. De P.B.H. H. Emonts. van 29 Sept. 1888 De echtlieden Franciscus Vermeulen en Gertrudis Vlekken vierden 25 September hun gouden huwelijksfeest. Op de jaarmarkt van 25 September werden 150 stuks hoornvee en 70 biggen aangevoerd. De Zeereerw. Heer L. J. Peters, rector van de Ursulinen, werd benoemd tot rector te Vaesrade onder Nuth. Acht Ndanis doorstaken de priester met lansen. Op 4 Augustus 1952 is pater Kam merer O.F.M., missionaris op Neder lands Nieuw Guinea op pad gegaan met als doel de beroemde en dicht bevolkte Baliemvallei by de Wissel meren voor de missie te verkennen. Op 28 Augustus is hy vermoord in de Ilagavallei. Hy heeft, toen de toestand hopeloos werd, zijn dragers gezegd de blikken neer te zetten en te vluchten. Hy zelf is op een van de blikken gaan zitten en heeft volgens acht met name genoemde getuigen, de aanvallers biddend afgewacht. Daarop stak een der Ndani's (de stam die de moord pleegde) zijn speer in de zyde van de pater. De andere zeven stonden er omheen en volgden het voorbeeld. De priester verzette zich niet en heeft geen woord meer Dit wordt vastgesteld in het offici ële rapport, hetwelk het gouverne ment van Nieuw Guinea heeft opge steld over de moord op deze pater. Hier volgt het eenvoudige relaas, dat is samengesteld na het verhoor van de dragers. Pastoor Kammerer vertrok op 4 Aug. uit Koogapa met 18 dragers, met de bedoeling de Beliemvallei te bereiken. Zy volgden de weg door de Kemandora. Bij Porido, even voorbij Wandi, wilden 4 dragers niet verder mee omdat hun de tocht te zwaar werd. De rest van de dragers hadden geen pijl en bogen bij zich. 20 Aug. moet de groep zijn aange komen in het Ilgadal, waar zy over nachtten in een plaats, die dicht lag bij die, waar de heren Troutman, Rose en Titaheluw een jaar geleden overnachtten. Zy bleven er 8 nachten, van 20 tot en met 27 Aug. De bevolking, althans een gedeelte, bracht overvloedig zoete aardappelen, die voornamelijk met schelpen wer den betaald. De groep sliep in Ndani huizen. Van het verder trekken naar de Baliem wilde men niet horen. Men zei, dat de groep dan vermoord zou worden. De dragers hadden tegen de pater gezegd, dat zij er ook niet voor voel den om verder te trekken, omdat men geen geweren by zich had. De vierde dag werden van de pater 4 zakdoeken gestolen, de vijfde dag een byl, de zesde dag een mes, de zevende dag een varken en schelpen, de achtste dag tabak, kralen en een regencape. De pastoor vroeg de „Kepala" van de kampong naar de kampong van de dieven te gaan en hun te zeggen niet meer te stelen. Deze was daarop teruggekeerd en vertelde, dat al de dieven gevlucht waren. Bedreiging nadert Omdat het pastoor Kammerer beter leek niet verder het dal door te trekken op weg naar Baliem (de weg van de vorige patrouille van de controleur Wisselmeren c.snam hy zich voor terug te gaan met de be doeling naar Beura te lopen en het eventueel van daaruit nog eens te proberen. Op 28 Augustus vertrok de groep langs de weg, die men ge komen was, gevolgd door 3 Ndani's. Niet ver van de laatste overnach tingsplaats op een open plek in het bos, werden zy plotseling ingehaald door een Ndani, gewapend met een speer, die de goeroe zei zich uit de voeten te maken, want dat er een ervaren werd op de tocht van do con troleur c.s. Er is reden te veronderstellen, dat de bevolking daar nauwkeurig afweegt wat voordeliger is: het zich verzekeren van de meegebrachte goederen in zyn geheel, eventueel met moord zonder kans op verzet (de groep was onge wapend) dan wel door oen goede ver standhouding met de groep te zorgen, dat men zoveel mogelyk binnen krijgt. In ieder geval, zo lykthet, wil men alles zoveel mogelyk voor zich houden, vandaar de tegenwerking, die men ondervindt, wanneer men verder wil trekken of weg wil trekken. Een andere veronderstelling, die werd geopperd, is, dat de vroeger gepleegde moord op de vorige gids in verband werd gebracht met de komst van de vreemden en dat men daar aan hun komst een einde wilde ma ken en deze moord op een van hen op deze wijze min of meer heeft wil len vergelden. Tenslotte kan er nog sprake zyn van een heftige angst t.a.v. vreem delingen, wier onheilbrengende invloed men heeft willen vernietigen. Een bevoegd commentaar tekent bij dit relaas aan: Wat heel duidelijk uitkomt is, dat pater Kammerer zelf niet de minste aanleiding tot moeilijkheden of vijandelijkheden heeft gegeven door uitdagend of raw tegen hen op te treden, ze te slaan of iets dergelijks, Hoewel hij implusief van aard was en zyn mannetje stond, heeft hij zonder zich te verweren of te verdedigen, de dood in de ogen gezien en zijn ziel overgegeven aan God. Tenslotte is het duidelijk geworden, dat zij niet gewapend kwamen, zoals de vorige (civiele) expeditie. Zij kwa men deze keer de boodschap des vredes brengen. Wapenen zouden de achterdocht gewekt hebben en de poging om hier een Missie te begin nen, tot mislukking zou hebben gedoemd. Wij mogen dus zeggen, dat pater Kammerer manmoedig gestorven is en gevallen is als slachtoffer van zyn zielenijver. grote groep, gewapend met speer en pijl en boog op komst was met de bedoeling de pastoor en de dragers af te maken. De goeroe en de dragers stelden voor de blikken achter te laten en weg te lopen. Pastoor Kammerer wilde dat echter niet. Hy liet de blikken neerzetten, Op dat ogenblik kwamen 8 Ndani's gewapend met speren, die de dragers, die by elkaar om de pastoor stonden, van hun draaguetten beroofden en de goeroe de kleren van het lyf rukten. Zij werden gevolgd door een groep gewapende Ndani's. Hierop moet< pastoor Kammerer aan de goeroe en de dragers gezegd hebben zich uit de voeten te maken Ylak daarop stak een van de acht mannen de biddende pastoor in de zy, waarop de anderen zijn voorbeeld volgden. Het lichaam verbrand Toen de pastoor werd aangevallen, stonden de dragers tussen de om- staanders, waarop zy vluchtten. De goeroe heeft het zien gebeuren op een afstand van ongeveer 20 meter. De wonden van de pastoor werden dichtgestopt met bladeren. De blikken werden overhoop gehaald door de omstaanders. Verder heeft de goeroe niets meer gezien. By de Bearivier verborgen de dragers zich in het bos en sliepen in het kleine bivak, dat daar staat. Die nacht verzamelden zich alle dragers. Zy hadden zich na het gebeuren in alle richtingen verspreid. De volgende dag 29 Augustus zetten zy de tocht voort zonder eten. Boven op de hoogvlakte aangekomen zagen zy op de plaats van de moord een groot vuur. Zy namen aan, dat het lyk toen verbrand werd, (zoals de gewoonte van de Ndani's schijnt te zyn. Waarom vermoord De mening van de goeroe omtrent de reden, die de Ndani's gehad konden hebben om pastoor Kammerer te ver moorden, is nauwkeurig door het gouvernement gevraagd. De goeroe zeide, dat hij de wer kelijke reden niet wist, maar dat hy vermoedde, dat het kwam, omdat de Ndani's bang (ontstemd) waren over het water en het voedsel koken in blikken. Ook de dragers gaven dit als hun mening te kennen. Hierbij dient opgemerkt te worden, dat op de tocht naar de Baliem door de controleur c.s. dergelijke aandui dingen van ontstemming over het in blikken koken van vlees zyn ver nomen. Ook dient vermeld, dat op deze tocht by het vertrek de groep eveneens ge volgd werd door een grote groep Ndani's, die op het laatste ogenblik trachtten (met succes) varkens van de dragers te stelen. Hierbij werd nog een schot gelost op de plek, waar nu ongeveer pastoor Kammerer vermoord moet zyn en werden alle Ndani's naar huis gestuurd (op enkelen na), omdat de stemming niet prettig was onder hen, de dragers bang waren en het ondoenlijk was controle te houden over de groep als geheel. Het relaas over de dreigementen, wanneer men door zou trekken, door de Ndani's eeuit, het niet behulpzaam willen zyn by het geven van gidsen, en hetgeen ge rapporteerd werd over de diefstallen komt nauwkeurig overeen met wat KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petras-Banden PAROCHIE-ACTIEWees eerly'k. Priester van de week Pater Domitius 17e Zondag na Pinksteren, 6e Zondag t.e.v. St. Gerardus. 0 uur leesmis; 7 uur leesmis overl. fam. Thyssen- Kleine Staarman; 8 uur leesmis voor de parochie; 9 uur Kindermis; io uur Hoogmis, waarna vergadering Apost. des Gebeds; 2 uui grote Congregatie in de kapel van Jerusalem; 3 uur kinderlof; 7 uur Rozenhoedje en Lof en verering v. reliquie v. St. Gerardus, MaandagKerkw. v.d. Aartsengel Michael; 6 30 zielemis voor alle overl. parochianen; 7 uur leesmis voor de meest verlaten zielen; 7.30 leesmis Gerard Direks en echtgenote; 8 uur gest. jaard. Gertrudis en Maria Mos mans (iH); 7 uur zielelof en rozenh. DinsdagH. Hieronymus; 6.30 lm.; 7 uur leesmis Antoon Verschuuren; 7.30 leesmis Jos. Hendrix; s uur best. jaard. Josephina Janssen-Esser. Woensdag: H. Remigius; 6.30 lm; 7 uur leesmis; 7.30 leesmis Antoon Arts, echtg. en overl. ouders; 8 uur gest. jaard. Julia Jos. Verbunt (2kl); 9 uur pl. Huwelijksmis voor bruidsp. Schreurs-Ewals; 7 uur Rozenhoedje, Lof en gebed tot St. Jozef. DonderdagH. Engelbewaarder; 6 30 leesmis; 7.15 H, Sacramentshoogmis, leiding jongens; 8 uur gest. jaard. Maria Drosten, echtgenote van Frans Verkley (3H); 9 uur pl. Hoogmis uit dankbaarheid bij 40-jarig huwelijk van Opbergen Pessers; van 6—7 gelegenh, tot biechten; 7—8 H. Uur, daarna nachtelijke aanbidding. VrijdagEerste Vrijdag. H. Theresia v Lissieux; 6.30 leesmis; 7.15 H. Hart hoogmis; 8 uur leesmis; 7 uur Rozen hoedje, Lof, gebed tot St. Jozef en verering van reliquie van H. Kruis, ZaterdagH. Franciscus. 1 e Zater dag en Priesterzaterdag. 6 30 O. L. Vrouwhoogmis; 7 uur leesmis Antoon Arts, echtgenote en overl. ouders; 7 30 leesmis Piet Janssen en dochter Aléida; 8 uur gest.jaard. Eerw. Heren Peter J. en Jacob G. Holthuizen; 7 u. Marialof en Rozenhoedje en gebeden van eerste Zaterdag en gebed tot St. Jozef. VELTUM: Donderdag 7 uur leesmis voor vrouw Berbers Sechlin. OCTOBERMAAND Iedere avond om 7 uur is er in October Rozenhoedje, gebed tot St. Jozef en Lof. MARIA CONGREGATIEVoortaan wordt de Congregatie, evenals vroeger, gehouden in de kapel van Jerusalem. De grote Congregatie is de 4de Zondag van de maand om 2 uur en de kleine Congregatie de 2de Zondag om 2 uur. Wy sporen de leden van de grote en kleine Congregatie aan om a s. Zondag om 2 uur aanwezig te zyn in de mooie nieuwe kerk van Jerusalem, TOTIES OUOTIESAFLAAT. Deze kan door iedereen worden verdiend in de parochiekerk van Zaterdag 4 October 12 uur tot Zondagavond 5 October. KATECHISMUSDe kinderen van de 39 en 4e klas leren deze week de 5e en 6e les; de hoogste klassen leren de 6e en 7e les. R.K. UNIVERSITEIT. Zondag 28 Sopt is de ie collecte voor de R.K. Uni versiteit. PATERSKERK. 17e Zondag na Pinksteren. H. Missen 5.45, 6.30 voor overl. ouders Jacobs- Rutten, 7.45 tz.i. (R); 9 uur Hoogmis; Communiceren begint vooraan; eerste collecte voor de R.K. Universiteit, tweede Paterskerk; 4.20 gez. Vespers, 5 uur Lof. Maandag7 uur H. Mis v. Hendrina Linders (Veltum) als lid vd Derde Orde; 7.30 H. Holtackers. Dinsdag: H. Hieronymus. uur uitstelling van 't Allerheiligste; 6 uur H. Mis voor Petronella Litjens; 7 uur Gerardus Wismans en overl. echtge noten; 7.30 voor Leo Toonen; 7.30 Hoogmis t.e.v. St. Antonius; 8 uur voor wed. G. Derks-Jenneskens als lid v.d. Derde Orde; 6.30 Lof waarna verering vd. reliquie v. St. Antonius. Woensdag7.30 uit dankbaarheid. Donderdag: H.H. Engelbewaarders. 7 uur H. Mis voor Wilhelm Arts en Gertruda Niessen; 7.30 voor Antoon Verheggen; 8 uur v. Hendrina Linders als lid van 't Koordje; 3 8 biechten. VrydagEerste Vrijdag vd. maand H. Theresia van 'tKind Jezus. Vigilie van de H. Franciscus; 7.30 voor overl. ouders Theodoras Pouwels en Johanna VriezeD; 7.30 Hoogmis waarna litanie v. 't H. Hart; s uur tot eerherstel; 4 uur pl. gez. Vespers; 6.30 Lof met oefening van eerherstel. Zaterdagfeest van O.H. Vader Franciscus, gen. absolutie; 7.30 pl. Hoogmis; 7.30 leesmis voor overl. ouders Theodorus Pouwels en Johanna Friezen; 6.30 pl. Lof; biechthoren van 3—8 uur. Zondag 5 October. Plechtige viering van 't Zalig afsterven van O.H. Vader Franciscus. Derde Orde mededelingen 1. Wilt U volgende week goed op letten op de tyd van de maandver gadering, want in verband met de viering van het Zalig Afsterven van St. Franciscus zal de vergadering voor allen op een andere tyd zyn. 2. Maandagavond om 8 uur bestuurs vergadering van de Derde Orde. RECTORAAT HEIDE 17e Zondag na Pinksteren, 7.30 Cornelis van Meyel; 10 uur hoogmis; 3 uur lof Maandag 7.30 byz. intentie Dinsdag 7.30 Mechelina Muysers— Martens Woensdag 7.30 P. A. van Heyster Donderdag 7.30 uit dankbaarheid Vrydag, ie Vrydag; H. Theresia; 6 45 H. Communie; 7.30 byz. intentie; 7 uur lof ter ere van 't H. Hart Zaterdag, ie Zaterdag; H. Francis cus; 6.45 H. Communie; 7.30 voor de Theresiaclub; 5.30 biechten; 7 uur lof met gebeden van ie Zaterdag. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: vandaag 17de Zondag na Pinksteren; 7 uur H. Communie; 7.30 en 10 uur de beide H. Missen; 3 uur lof, waarna Derde Orde. Maandag: 7.30 best. zm voor Willem Jacobs en echtgenote. Dinsdag7 30 best. zm voor Chris- tiaan Stappers. Woensdag x 7.30 best. zm voor Th. Vervuurt; 7.30rozenkrans voorde ver volgden om hun geloof. Donderdag feest vd. H. Engelbe waarders; 7.30 best. zm voor Jean van Bracht. Vrydag: ïste Vrydag der maand; 7.30 pl. H. Mis t.e.v. 't H. Hart, op te dragen voor Jacob Camps en zoon; 7.30 pl. lof t.e.v. 't H. Hart. Zaterdag: iste Zaterdag der maand; 7.30 gest. gez. jaarg. voor vr. Mart. Verheyen; 7.30 Marialof. PAROCHIEï H. Catharlna, LEUNEN 17de Zondag na Pinksteren; 7 uur H. Mis v.d. parochie; 8.30 H. Mis voor overl. fam.|Claesssens - W ismansjJ 10.15 hoogmis vooroverledenen; 11.30 H. Familie vd. Jeugd; 2.30 Congregatie der meisjes; 3 uur lof. Maandag: 7 uur H. Mis Petronella Litjens; 7.30 lm voor Wed. Loonen Weys. Dinsdag7 u. H. Mis voor Hendrik Claessens; 7.30 lm voor Hendrik en Lena van Soest; biechten voor de Meisjesschool. Woensdag: 7 u. H. Mis voor Martin van Dyck; 7.30 gez. jgt. Wilhelmina Keyzers—Vullings; 211. opening Maria Triduum voor vrouwen en meisjes; 8 uur opening Maria Triduum voor mannen en jongelingen; biechten voor de 2de klassen. Donderdag: 1 u. H. Mis voor overl. fam. Bouten-Verheyen; 7.30 lm voor Jean Loenen; om 2 en om 8 uur con ferentie Maria Triduum; biechten voor de Jongensschool. ïste Vrydag vd. maand; 7U.H. Mis voor Martinus Claessens; 8 u. hoogmis t.e.v. 't Allerheiligst Hart en Alge mene H. Communie; 2 en 8 uur con ferentie; 3.30 lof vd. schoolkinderen. de Zaterdag v.b. Onb. Hart v. Maria; 7 u. H. Mis v. Petronella Litjens; 7.30 sol. gest. jgt. J. A. Heezen; biechten van 2-4 en 5-8 uur; 7.30 lof t.e.v. O.L.Vrouw. a.s. Zondag Rozenkrans-Zondag; toe wyding der parochie aan het Onbevl, Hart van Maria; volle aflaat, zo dik wijls men na waardige biecht en H. Communie de kerk bezoekt en bidt 6x0. V., W. G. en Eer aan de Vader tot intentie van de Paus; maand- collecte voor onze kerk (vorige collecte 84 gulden). PAROCHIEKERK YSSELSTEYN Zondag: 17e Zondag na Pinksteron; 7 u. lm uit dankb. fam. Bos—Janssen; s 30 kindermis; 10 uur hoogmis best. jaarg. v. Jacques Maessen; 2 u. lof. Maandag: 7.30 maandd. voor Maria Claessens. Dinsdag7.30 maandd. v. Henricus Cox. Woensdag: 7.30 lm v. overl. fam. Spreeuwenberg-Kemmelings; 9.30 u. gez. huwelijksmis v. Petrus Meulen- dyks en Bertha Geerets. Donderdag: 7.30 lm uit dankb. voor fam. Geurts—Duykers. Vrydag: ïste Vrydag del maand; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. H. Hart, jaarget. v. Hendrik Ingenbleek en Huberdina Bleeck; na de H. Mis uitstelling van 't H. Sacrament en toewijding aan het H. Hart. Zaterdag: ïste Zaterdag, toegewijd aan het Onb. Hart v. Maria; 7.30 gez. jgt. v. Maria Derks; 7 u. Marialof. Parochiekerk St. Gertrndls, OIRLO Zondag17de Zondag na Pinksteren; 3 uur lof met rozenhoedje, waarna vergadering v.d. H. Familie, afd. vrouwen. Maandag7.30 best. dienst t.e.v. H. Gerardus en H. Machutus. Dinsdag7.30 gest. jaarg. v.d. ZE H. Pastoor Roynen. Woensdag: 7.30 best. dienst tot dank zegging by gelegenheid van het -10- jarig huwelijksfeest Jac. Heidens- Schouten. Donderdag: 7.30 best. zieledienst voor Gerardus Baeten, vanwege de H. Stede; vsn 6—7 u. biechthoren. Vrydag: ïste Vrydag der maand; 6.30 H. Communie; 7.30 gest. hoogmis t.e.v. 't H. Hart; 7 u. H. Hartlof. ZaterdagPriester- en ïste Zaterdag t.e.v. 't Onb. Hart van Maria; 7.30 gest. jaarg. v. Peter vd, Ven en Elis. Peeters; van 5 7 u. biechthoren, ook by Eerw. Pater; 7 u. Marialof. A.s. Zondag Rozenkrans-Zondag en ïste Zondag vd. maand, speciale col lecte voor onze kerk. RECTORAAT St. Joxef, Smakt Zondag17de Zondag na Pinkstei en; 6.30 lm uit dankbaarheid; 7.30 lm voor overl. fam. Martens—Michiels; 10 u. hoogmis v. overl. fam. Rutten— Bonants; 4 u. lof met rozenhoedje. Maandag6.30 lm voor zegen in gezin; 7.30 lm tot zek. intentie. Dinsdag6.30 gez. jaard. voor Albert Philipsen; 7.30 lm voor overl. fam. Cox; 7 u. lof met rozenhoedje en gebed tot St Joseph, ter opening vd. Rozen kransmaand. Woensdag: 6.30 lm voor Theodora Janssen—Vermeulen; 7.30 lm t.e.v. St Joseph; 7 u. rozenkrans en lof. Donderdag6.30 voor byz. gunst; 7.30 lm voor Thoedorus de Haardt; —7.30 biechthoren; 8 30 H. Uur. ïste Vrydag der maand, tevens feest vd. kleine H. Theresia; 6.30 lm t.e.v. H. Hart, daarna uitstelling litanie en zegen; voor en na de H. Mis biecht gelegenheid; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. H. Hart. Zaterdag Priesterzaterdag; 6.30 lm t.e.v. O.L.Vrouw; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vrouw; van 5 7 u. biecht gelegenheid; 7 u. lof t.e.v. O.L.Vrouw. S.V.T .-nieuws Wegens het spelen van het Neder lands elftal had de K.N.V.B. Zondag geen wedstrijden vastgesteld. De meeste wedstrijden van de onderafdeling gingen niet door wegens het te slechte weer. Laat ons hopen op beter weer, daar anders zeker een groot gedeelte van het programma zal verregenen. Het eerste trekt vol goede moed naar Venlo, om daar F.C.V. te be kampen. Door de 7—o overwinning op Helden heeft Venray de kop genomen op de competitieladder. Jongelui, zorgt er voor, dat deze mooie plaats Zondag niet verloren gaat door een onver wachte nederlaag tegen F.C.V. Deze ploeg is zeer wispelturig. De ene Zondag verliest zy met behoorlijke cijfers, om daarna de sterkste party in het zand te doen bijten. Daarom, F.C.V. bijzonder op eigen terrein niet onderschatten, maar van het begin af flink aangepakt, dan is de mogelijkheid groot, dat de punton mee naar Venray gaan. Het tweede krijgt een heel moeilijke thuiswedstrijd, Sportcl. Irene 2 komt op bezoek. Er zal gevoetbald moeten worden om hiervan te winnen. Het derde moet naar America om daar het tweede te bekampen en Venray 1 speelt thuis tegen America 3. Het derde zal het heel moeilijk hebben en wij zyn tevreden met een gelijk spel. Wat jullie meer meebrengt is meeval. Het vierde moet thuis kunnen winnen en daar rekenen wy dan ook op. Voor de supporters is er nog ge legenheid om met de bus naar Venlo te gaan. Men kan zich opgeven by Schellen. Wielrennen Zondag maakten onze Venrayse renners een vergeefse reis naar Haelen alwaar de wedstrijd om het kampioen schap van Noord Limburg verreden zou worden, maar wegens aanhou dende regen werd afgelast. Deze wed strijd zal nu plaats hebben op Zondag 5 Oetober. Morgen gaat de reis naar Bergen en wy wensen onze jongens veel succes. eerst kijken by RAMO Wol f 3.95 per knot VESDRE Wol f 2 98 per knot Deze twee merken alleen by PIJLS verkrijgbaar.

Peel en Maas | 1952 | | pagina 7