Anjer-actie in Venray! Actie geldt voor geheel Noord-Limburg. Schaarste aan boter, varkens en eieren in Duitsland Kermis 1952 Wat zeggen de mannen? ORGELHOEKJE Verplaatsingen en benoemingen Paters Franciscanen OUDERS SPORT Het is al enkele weken geleden, dat bovenstaande foto werd gemaakt op het kasteel Hoens- broek, waar Z.K.H. Prins Bernhard in tegenwoordigheid van de gouverneur, Drs. Rottier (Dir. Staatmynen) en vele vertegenwoordigers van Limburgse gemeenten, het lot trok, wie de eerste bloera in hot Anjerbouquet zou aanbrengen. We zien hierboven dan de Prins het eerste lot omhoog steken onder de uitroep „Venray, U is nummer 1". Wat nu feitelyk de bedoeling van dit alles is geweest, wat betekent dat anjerbouquet en wat is er feitelijk aan het handje, allemaal vragen, die onwillekeurig rijzen, als we dit alles zien en lezen. Prln» Bernhardfonds Toon het Westen in 1940 door Duitsland onder de voet was gelopen, stond Engeland practisch alleen. En in dat Engeland, waarheen zovelen waren gevlucht, waar zovelon een nieuw vaderland vonden, stond oen Churchill, die zei Geef ons wapens en wij zullen onze taak vol brengen. Wapens kosten geld en hoewel Nederlands aandeel in do geallieerde oorlogsvoering zeker niet klein was, meenden verschillenden, dat meer moest worden gedaan, dati de begro ting toeliet. Met dat doel werd toen het Prins Bernhardfonds gesticht, dat in 4 jaar tydB door offers van alle Nederlanders in de vrije woreld meer dan 21 millioen guldens bij elkaar bracht, waarvan oorlogschepen en vliegtuigen konden worden gekocht. Toon de oorlog gewonnen was, had liet Prins Bernhardfonds, het fonds van do witte anjer, zijn taak met ore volbracht. Maar al spoedig hoorde men stemmen om dit fonds in stand te blyven houden, nu niet voor de versterking van de materiöleweerbaar- hoid, maar nu voor de culturele en geestelijke weerbaarheid van ons volk voor ontwikkeling, scholing, ontspan ning enz. Dit fonds werd dan gedacht als een lichaam, dat door middel van finan ciering of financiële steunverlening de geestelijke en culturelo zelfstandig heid van ons volk krachtig kan stimuleren en bevorderen. Zo is het inderdaad dan ook geworden. Het Prins Bernhardfonds, dat wij hier kennen door verkoop van Speldjes op de verjaardag van Prins Bernhard, 29 Juni, heeft in de afgelopen jaren duizenden guldens uitgereikt aan verschillende organi saties op het gebied van wetenschap, kunst en volksopvoeding en daardoor het weer mogelijk gemaakt, dac deze organisaties en verenigingen weer beteren effectiever kunnen vervullen. We kennen b.v. uit eigen omgeving verschillende muziekverenigingen, die een belangrijke subsidie kregen voor het herstel van de verloren gegane muziekinstrumenten. Anjers- Het is duidelijk, dat dit fonds, wil het zy'n belangrijke taak kunnen ver vullen, over geld moet kunnen be schikken, veel geld zelfs. We kennen daarvoor de anjer collecte, terwijl verder in de verschil lende provincies de provinciale af delingen een en ander hadden ge organiseerd. Alleen Limburg deed maar kalm aan, ofschoon men het Anjerfonds wel wist te vinden voor subsidies. Men wilde ook hier niet achter blijven en pers en radio hebben een plan opgesteld, dat in het kort hier uit bestaat, dat in 16 gemeenten van Limburg een Anjer-avond zal worden georganiseerd, waarin optreden plaat selijke sterren, die door muziek, voor drachten en dans zullen proberen door het toekijkende en via Radio-Zuid luisterende publiek uitgekozen te worden voor de grote dag in Maas tricht en zelfs later in het paleis Soestdyk. Want op deze laatste voor stellingen zullen degenen, die het publiek zelf gekozen heeft als de besten, gezamenlijk optreden. We krijgen dus kleinkunstavonden over geheel Limburg en om de volg orde op te stellen voor de avonden, kwam Prins Bernhard naar Hoens- broek, om daar als eerste de gemeente Venray aan te wijzen. Uit Oostrum, Oirlo, Castenray en Smakt, hebben zich reeds verschillen de medewerkers opgegeven, terwijl uit de kom zowel particulieren als verenigingen hun medewerking hebben toegezegd. Doch er wordt meer ge vraagd. Laten we allen samenwerken om deze eerste avond te doen slagen, opdat we kunnen laten zien, dat Noord-Limburg ook op dit gebied haar mannetje staat. Kleinkunstenaars gevraagd Zo zal dus Venray de spits af moeten bijten voor alle Limburgse gemeenten en op 4 Sept. a.s. haar Anjer-avond moeten geven. Al is dat buiten niet direct zichtbaar gewei toch heeft het plaatselijk Anjer-comité reeds veel werk verricht. Onder voorzitterschap van L. Laurensse en mot medewerking van A. Janssen secretaris en P. Janssen penningmeester, hebben Dr. Hille- brandt, Mej. M. Pyls, A. Sanders Smakt, J. Colsen, P. Schoester, Th. Min, Mevr. van Dongen, J. Joosten Oostrum, L. Claessens Oirlo, J. Cuy- pers Castenray, P. Weys Leunen, H. Hendriks Veulen, W. Driessens Heide, G. Claessens Ysselsteyn en Mej. Noyen Merselo, reeds menigmaal vergaderd en heeft men in grote trekken het programma reeds klaar. Alleen voor één onderdeel vraagt dit comité nog de bijzondere aandacht van de mensen uit Venray en Noord- Limburg. Dat is de sterrenparade. In deze sterrenparade kan nl. op treden wie maar wil, mits men zich van te voren opgeeft by de secretaris A. Janssen op het gemeentehuis. Dit geldt, zoals we al zeiden voor geheel Noord-Limburg, boven Horst, want deze avond is niet alleen voor Venray, maar evengoed voor Gennep, Meerlo, Wanssum en Bergen en ook uit deze plaatsen verwacht men sterren. Tijdige opgave is echter dringend gewenst, aangezien de medewerkers vooraf door een provinciale commissie geselecteerd worden. Deze selectie is op 25 Aug., dus het zal dringend noodzakelijk zyn, dat al diegenen, die op deze avond wat willen brengen, zich voordien opgeven. Een aansporing voor alle klein kunstenaars om zich zeker op te geven, zal niet nodig zyn. De tyd is inder daad zeer kort, maar we moeten een goed figuur slaan in deze competitie en daarom moeten we goed voor de dag komen. Wie dus meent iets te kennen of te kunnen, wachte niet langer maar geve zich vandaag nog op. En een aan sporing voor het publiek om zeker 4 Sept. te reserveren, zal het prach tige doel en gezien de samenstelling van het programma wel onnodig zijn. Boeren eisen echter handhaving van invoerrechten Opnieuw is in Duitsland de sedert jaren gevoerde oude oorlog tussen boeren en verbruikers ontbraud. De vrij plotseling opgetreden schaarste aan botor, varkensvlees en eieren heeft de prijzen sterk doen oplopen. Hoewel de regering heeft getracht de daardoor ontstane beroe ring op te vangen door de import van kleinore hoeveelheden botor uit Nederland, Zweden en Nieuw-Zeeland en door de aankondiging van de invoer van driehonderdduizend var kens, heeft do ontwikkeling tot nieuwe algemene aanvallen op de invoorpolitiék der regering en op de protectionistische geest der boeren geleid. Voorop gaat daarbij het Westduitse vakverbond, dat tegenover de boeren-, organisatie steeds de belangen der consumenten bepleit. Daarnaast bren gen ook importeurs en industrie hun bezwaren tegen al te sterk overwicht van boerenbelangen by do import politiek naar voren. Het vakverbond heeft de regering opnieuw gevraagd de invoorrechton op boter en kaas te verlagen en die op aardappelen en varkensvlees ge heel op te heffen. Het verlangt daar naast een meer beweeglijke invoer- politiek en een algemene vermindering van de rechten op landbouwproducten. In de brief van het vakverbond aan de regering wordt een boterreserve van minstens 20000 ton nodig ge noemd om een stabiele pry's te hand haven. Door het invoerrecht van 25 pet. op boter zijn volgens het ver bond echter de invoeren vrywel geheel tot stilstand gekomen. DE DROOGTE KRIJGT DE SCHULD VAN ALLES De regering heeft zich tegen de nieuwe beschuldigingen verweerd door alle prijsstijgingen toe te schrijven aan de algemene schaarste in Europa tengevolge van de droogte. Dat de boterprijs in Duitsland zo snel is opgelopen was volgens de staats secretaris voor landbouw dr. Sonne- man uitsluitend te wijten aan de verminderde binnenlandse productie tengevolge van de droogte. De boeren-organisatie hoeft intussen laten horen, dat zy in alle omstandig heden aan de botertarieven wil blijven vasthouden. Haar bezwaren gelden niot zozeer de huidige prijzen dan wel bepaalde prijsdalingen, die in het voorjaar tydelyk zyn opgetreden. Op het dieptepunt zijn do boterprijzen gedaald tot 4.75 mark per kilo terwyl de boeren menen minstens 5.70 mark te moeten krijgen, willen zy in staat zijn de voorgenomen uitbreiding der landbouwproductie door te voeren. Eenzelfde klacht hebben de boeren over de varkenspryzen. Terwijl dus de verbruikers klagen dat de regering in gebreke is gebleven om een prijs stijging tijdig te remmen menen de boeren de regering te moeten aanval len, omdat zij in het voorjaar bij het toen rijkelijke aanbod prijsdalingen heeft toegelaten. Eon tweede klacht der boeren is, dat zy hun fruit zelfs tegen spot prijzen niet meer kunnen afzetten daar de verbruikers de voorkeur geven aan veel duurdere buitenlandse abrikozen en perziken. Nieuws uit Venray en Omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur Dr. BLOEMEN Telef. 465 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Donderdag 21 Aug: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de KOM Bekendmaking Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat vanaf heden gedurende 3 maanden voor eenieder ter Secretarie ter lezing is nedergelegd de verordening tot wijziging van de verordening regelen de de heffing en de invordering ener belasting op toneelvertoningen en andere vermakelijkheden in de ge meente Venray vastgesteld by raads besluit van 31 October 1950 en goed gekeurd by Koninklijk besluit van 15 Juli 1952, No. 14. Venray, 6 Augustus 1952. Gevonden bruine damesportemonnaie, Th. Pouwels, St. Servatiu8weg 6; porte- monnaie met inhoud, B. Min, Deken Thielenstraat 2; grijze regenjack, W. Janssen, C 39a, Oostrum; kinderpor- temonnaie en pet, Derkx, Rosmolen, Oostrum; een gymnastiekschoen, M. Relouw, Merseloseweg 15; damessjaal J. van Es, Maasheeseweg 42; een paar bruine leren herenglacö's, Fr. Hendriks Langstraat 46; polshorloge, Wmr Bergs Burg. vd. Loostraat 2; rode kindertas met inhoud, M. vd. Berken, Kemp- weg 8; kinderblouse, Boem, Lange weg 45; bruin kinderjasje, Kazerne, Lang straat 39; herenpolshorloge, Wed. Jacobs, Lull C 6d; centuur, Hendriks Langstraat 46; portemonnaie met in houd, W. Vermeulen, Kemp weg. Spaarbankboekje, Grote straat 28 1 paar zwartwollen kousen, Litjens Ysselsteyn I 6a Geslaagd - De heer Timmermans, onderwijzer te Wanssum, slaagde te Utrecht voor de Akte Frans L.O. Te Wageningen slaagde voor de Akte Landbouw, de heer J. Peters uit Oirlo, onderwijzer aan de L.O. school te Oostrum. Te Rotterdam slaagden voor het diploma textielwarenkennis mej. Jacq. van Aarssen, K. Thomassen en P. Scheepers. Volksconcert Zondagavond 8 uur zal de fanfaro St. Oda uit Merselo eon volksconcert geven op de Markt. Wandeling Y.Y.V. Zondagmorgen naar Brukske en Blakt. Vertrek 10.15 uur vanaf H011 seniusplein. St. Yincentinsvereniging De Sint Vincontiusvereniging zal haar jaarlijkse rondgang langs de huizen houden van half Augustus tot half September. Wy bevelen deze collecte ten zeerste aan. Nieuwe Provinciaal Paters Franciscanen Het Provinciaal Kapittel der Pators Minderbroeders in Nederland heeft Donderdagmorgen in het Moeder klooster der Paters Franciscanen te Weert benoemd tot Minister Provin- cialis de Hoog Eerw. Pater Castulus van den Eynden O.F.M. De nieuwe provinciaal werd op 30 November 1909 te Groenlo geboren, werd lid van de orde in het jaar 1927 en is in 1934 te Weert tot priester gewy'd. Hij was achtereenvolgens lector in do philosophic te Venray, magister van de fraters in Venray en Weert en vervulde daarna het ambt van secretaris en syndicus in het prov. bestuur der Paters Minderbroeders. De aftredende provinciaal, de Hoog eerw. Pater Apollinaris van Leeuwen, is - zoals reeds kort geleden kon worden gemeld benoemd tot alge meen secretaris van de Studiën in Rome. Tot custos van de Nederlandse Provincie der Paters Minderbroeders benoemde het Kapittel de Hoogeerw. Pater Edilbertus Hazebroek, thans leraar aan het St. Bernadinuscollege te Heerlen. Verder benoemde het Kapittel tot provinciale definitoren de Z E. Paters Giltertus Lohuis, de bekende missie predikant, verblijvende in het klooster te Woerden, Sybrand Galama, ver bonden aan het St. Antonius gymna sium te Megen en Cajetanus Reiber, rector en gardiaan van het rectoraat van de H. Joseph te Venlo. Herbe noemd werd als definitordeZ.E. Pater Ezechiël van der Helm, pastoor der St. Paschaliskerk te 's-Gravenhage. Boerenkapel Dat de Roadse Blaoskapel in haar korte bestaan toch al zeer goed voor de dag komt, zal wel geen enkele Verayer kunnen ontkennen, gezien de populariteit, die dit gezelschap terecht in Venray heeft. Maar ook landelijk is nu haar kunnen gewaardeerd, n.l. op het eerste nationale concours voor blaaskapellen in Soest. Hier wist de boerenkapel, o.l.v. kapelmeister J. Verstegen, de eerste prijs te behalen in de tweede afdeling met 306,5 pnt., op een na het hoogste aantalpunten (365,5) van het gehele concours. Bovendien verwierven ze de eerste pry's voor het costuum. Daarom het wel logisch, dat Zaterdag de succesvolle muzikanten by hun terug komst in Veqray, werden gehuldigd met dit succes. Verschillende zusterverenigingen, als Mannenkoor en Harmonie, gaven acte de presence op de receptie, even als de vastelaovendklup, voor wie de boerenkapel een grote steun is. Aangemoedigd door dit succes gaat de Boerenkapel verder en verschillen de plannen staan reeds op het pro gramma. Zo treedt zy in September ook op in National te Venlo, by ge legenheid van het stucadoorseongres, wat daar gehouden wordt. WANDELTOCHT VAN SCHUTTERIJ ST ANNA Nakermis Zondag organiseerde de Schutterij St Anna een wandeltocht door Venray'8 rijke omgeving. Een kleine 400 deelnemers hadden zich hiervoor aangemeld en ondanks de minder prettige weersomstandig heden hebben de meeste de 25 Km lange tocht afgelegd. Na een défilé langs het gemeente huis, waar de wethouders Pubben en Wintels, alsmede secretaris Vorst en de heer Fr. Janssen, namens Venray Vooruit de wandelaars veel succes toewensten, ging het naar Oveiloon, Maashees en Geijsteren en vandaar via Oostrum naar Venray terug. In het Brouwershuis reikte Weth. Wintels de prijzen uit. De eerste prijs kreeg de Post van Venlo, terwyl de Jonge Boeren van Merselo verdiend tweede werden. De Kajotters van Velden kregen de 3e. De wandelclub van Huize Servatius kreeg een ereprijs voor haar kranige prestatie. De Kajotters van Well rregen een extra onderscheiding voor hun orde en tucht. De Nationale Reserve van Horst, behaalde de eerste prijs voor militaire groepen, terwyl de juniorenprijs werd verdiend door d9 Venrayse Kajotters. De oudste deelnemer was de heer Bonants uit Holthees, die ondanks zyn 71 jaren de wandeling geheel meemaakte. Ook hy kreeg een prijs, terwyl de heren Th. Claessens en M. Janssen de prijzen voor de indivi duele wandelaars mee naar huis namen. Deze wandeltocht is, mede dank zy de organisatie van schutterij St Anna, een groot succes geworden, een succes, dat om een herhaling vraagt^ Benoemingen Bisdom Roermond Z. H. Exc. Mgr. 'Dr.J.H.G. Lem- mens, Bisschop van Roermond heeft op hun verzoek wegens ziekte eervol ontslag verleend aan de W. E. Heer J.H.M.M. Meulenberg als pastooor te Jabeek en de W.E. Heer P.S.J Ver heggen als Pastoor te Blitterswyk. En heeft benoemd tot pastoor te Blitterswyk de W.E. Heer J.H.A. Berden, met aanstelling tot hulp aalmoezenier van Sociale Werken voor de Dekenaten Horst en Venray Jabeek de W.E. Heer L H.J. Francken; leraar Bisch. College Sittard. De kermis 1952 heeft zich geken merkt door een grote drukte en over het geheel genomen goed weer. Er was veel bezoek van elders en vooral Zondag en Maandag zag het in de straten zwart van de mensen. Of de kermisbedryven en kramen tevreden zijn, daarvan is weinig be kend, maar we kunnen veronderstellen van wel. Ook met dansen was het weer druk en ook hier zyn goede zaken gemaakt. We hebben met deze kermis voor het eerst zakkenrollers op zien treden, wat tot gevolg had, dat ver schillende mensen hun kermis centen wel heel plotseling kwyt werden. Behoudens enkele kleine ongevallen in de auto's en in de stoomcarrousel is hiervan weinig nieuws te melden en de heren kasteleins hebben over het geheel zeker goen klagen. Met volle moed nu maar weer op weg naar do volgende kermis. Maar dat duurt nog een jaar. Barakken in Peelplan Zuid Kamp A. in Peelplan Zuid wordt nu eindelyk opgeknapt. Nadat hier in do Raadsvergaderingen reods ver schillende malen geklaagd is, dat deze kampen maar te rotten staan, en er zelfs in de Tweede Kamer hierover is gesproken door Jhr. Ruys de Beerenbrouck, is men nu begonnen met de restauratie. Het h'gt in de bedoeling de kampen te gaan gebrui ken voor D.U.W. arbeiders in de Vredepeel. Vermoedelijk wordt KampA.roeds per 1 November a s. bevolkt. 50-jarig Priesterfeest Nu Zondag herdenkt de bekende Franciscaan Pater Emanuel van Berlo de dag, waarop hy voor vijftig jaren in Leunen zyn eerste plechtige H. Mis opdroeg. Pater van Berlo word op 24 Febr. 1879 geboren als zoon van Martinus van Berlo en Henrica Bosmans in'de Brienshoek te Leunen. Hy trad in by de minderbroeders op 18 Sept. 1895 en werd priester gewijd op Maria Hemelvaart in 1902. De daarop volgende Zondag deed hy zyn eerste plechtige H. Mis in Leunen. Pater van Berlo heeft niet alleen in Venray, waar hy bekend stond als goed predikant, zeer verdienstelijk werk verricht. Hy is o.m. nog Pro vinciaal geweest van de Belgische Provincie van 1922—1928 en van 1934—1940. Vooral de uitbreiding van de missies heeft zyn Provincialaat gekenmerkt. Pater van Berlo vertoeft thans in het Minderbroedersklooster te Turn hout in België, waar zijn gouden priesterfeest in alle eenvoud gevierd wordt. Zyn talrijke Venrayse vrienden zullen deze verdienstelijke priester echter niet willen vergeten op deze gedenkwaardige dag. Succes van Leunse Fanfare Kermis-Zondag trok de Leunse fanfare naar het federatief muziek concours in Montfort. Na wekenlange repetities wilde men daar het geluk eens proberen in de 3e afdeling. Dat deze repetities inderdaad hun vruch ten afwierpen, bleek 0 a. by de uitslag, toen bekend werd dat de ie prijs behaald was in deze afdeling plus de vermelding met promotie. Hierdoor kon men in de ere-wed- stryd deelnemen en daar boekte de Leunse Fanfare wel haar grootste succes. Ondanks het feit dat zy moest kampen tegen twee corpsen, die winnaar waren in de afdeling Uit muntendheid en een corps, winnaar in de Superieure afdeling, wist zij beslag te leggen op de 2e pry's, door haar uitmuntend spel en grote muzikaliteit. Terecht werd dan St. Catharlna daar ook hartelijk gehuldigd door de vele muziekliefhebbers, die dit concours bezochten. Dat ook Leunen dit succes naar waarde wist te schatten, bleek j.l. Zaterdag toen de muzikanten in Leunen zelf in de bloemen werden et en eveneens recht hartelijk werden gehuldigd. Mooie verrassing Het echtpaar Nabuurs—Arts uit Leunen, dat een uitstapje maakte in het Rynland, kwam daarbij o.a. ook in Wiehl, waar de druipsteengrotten werden bezocht. Een van hen bleek de 50.000ste bezoeker te zijn en werd daarvoor o.a. officieel op 't stadhuis ontvangen en kreeg geschenken aan geboden. Bovendien werd een premie van 95 Marken geschonken Mannen zijn niet zo scheu tig met complimentjes, maar U kunt er zeker van zijn. dat U ze, na een lieve lange dag. in hun nopjes brengt met een ver kwikkend glas bier. Daarom moet U eens, op een koel plekje, een paar pullen De Gruyter's bier klaar zetten! Dat is een pracht van een troef voor een huisvrouw om achter de hand te hebben, De Gruyter heeft steeds licht en donker bier vers voorradig Een pul kost 40 cenf met cassabon Denk er morgen eens aan een paar flesjes mee te brengen! Wegens het niet verschijnen van ...Peel en Maas" heeft U 14 dagen op het orgelhoekje moeten wachten en bijgevolg ook op de verantwoor ding van de ingekomen gelden. Die wij u echter nu zullen geven. Vorig saldo f 2255;57 Opbrengst orgelbusjesHenso- niusstr. Henseniusplein, Leeuwstr. Akkerweg, Tuin straat, Landweerdweg, Veltum, Leunseweg, Hiept, Beek weg, Kemp weg, on gedeelte Largeweg. f 138,73 N.N. uit dankbaarheid bij 't slagen voor een examen. f 21 N.N.A. 30.— Met de kermis N.N. f 44 89 N.N. een orgelpypjo f 10.— A. v. H. te D. f 10.— Totaal t 2514 10 Misschien mogen wij ook nog een bijdragen van de Spaarkassen ver wachten. Gedenkt tydens de vacantie het orgelfonds. Denk om de weok van 12 tot 10 October. Bouwt allen mee aan U w Orgel Gironum. 57660-1 Orgelfonds Venray, De volgendo verplaatsingen en be noemingen werden door liet Provin- oialaat der Paters Minderbroeders bekend gemaakt. Tot vicarius in het klooster te Venray, Pater Licinius Verbey, tot heden magister in dit klooster. Tot vicarius in het klooster Laan- derstraat te Heerlen, Pater Adjutor, tot heden vicarius te Venray. Tot rector van het Gymnasium I.C. Pater Silvanus v d. Meer, tot heden leraar aan dit Gymnasium. Tot rector van het Bernardïnus- College te Heerlen, Pater Burchard van Summeren, tot heden rector van 't Gymnasium I C. alhier. Herbenoemd tot gardiaan in het klooster te Venray, Pater Juniperus Grondheid. Benoemd tot pastoor en gardiaan te Leiden, pater Dr. Wolfgang Schmitz, tot heden leraar aan het Gymnasium I.C. en kapelaan v.d. parochie St. Petrus Bande#. Benoemd tot directeur van de Derde Orde te Venray, Pater Egidius Verkley, tot heden in Alverna. Benoemd tot kapelaan in Delft, Pater Libentius Rozenstraten, tot heden rector van de Juvenisten te Vonray. De zorg voor de Juvenisten neemt op zich Pater Tarcisius Bertels. GEITENKEURING Zaterdag j.l. werd de jaarlijkse geitenkeuring gehouden. Ook nu be stond hiervoor grote belangstelling. De prijzen waren als volgt: Cat. oude geiten: ie pry's a. wed Minten, b. A. v. Duynhoven, c. Th. Adriaans, d. A. Wismans; 2e pry's a. J. Smits, b. P. Vollenberg, c. J. Smits; 3e prys a. A. "Wismans, b L. Michels, c. Th. Adriaans. Cat. 2jarige geiten: ie A. Barends 2e A. van Duynhoven. Cat. 1 jarige geiten ie P. Evers, 20 L. Michels, 3e P. Vollenberg. Overlopers: ie J. Janssen. Geitenlammeren geb. voor Mei ia A. van Duynhoven, ïb Th. Adriaans, 2a Verstralen, 2b J. Smits, 3a Piet Evers, 3b L. Michels. Geitenlammeren geb. na 1 Mei: ic M. Voesten, 2a A. Wismans, 2b Th. Adriaans, 2c idem. Wy brengen de ouders, wier kinde ren deelnemen aan het „Kinder- vacantiewerk" het volgende ter kennis: Vanaf Maandag 18—23 Augustus is er in de parochiekerk iedere morgen om 9 uur een H. Mis. Alle kinderen die aan het „vacantiewerk" deelnemen worden hierin verwacht, omdat dan de groepen gevormd worden. De kinderen moeten meebrengen ie. Brood (goed ingepakt en naam op pakje zetten); 2e. Een beker; 3e. Ook mag men de kinderen drinken meegeven, maar nodig is dit niet. De kinderen komen in groepsver band terug, nl. 5 uur, eindpunt op het sportterrein a.d. Leunseweg. Ouders, die hun kinderen willen komen afhalen kunnen ze daar dus opvangen. Sluiting van het „Kindervacantie- werk 1952" vindt plaats Zaterdag middag 23 Augustus om 2 uur op 't Sportterrein a.d. Leunseweg, waarbij de ouders worden uitgenodigd. Ouders, zorgt dat Uw kinderen tijdig aanwezig zyn in de H. Mis, dit vergemakkelijkt ons werk on is in het belang van Uw kinderen. By voorbaat dank Comité „Kindervacantiewerk" S.Y.Y.-nieuws Doordat we een dag vroeger uit moesten komen, kunnen we tot onze spyt geen verslag meer brengen van de opening van de nieuwe speelterrei nen, doch zullen hiermede wachten tot de volgende week. SVV II heeft het seizoen al op bijzonder goede wyze geopend, door de trotse winnaar te worden van de seriewedstrijden in Vierlingsbeek, waar zy op voortref felijke wijze de wisselbeker wist te winnen. Tegen Volharding wisten zij te winnen met 2—0. In de tweede serie speelden zij gelijk tegen Siebengewald 1 -1doch wisten na het nemen van doelschoppen met een punt te winnen In de derde serie moesten de Venlose P.T.T. mannen er aan geloven met 7 -1 en daarmede hadden onze jongens de beker voor een jaar te pakken. De jeugd hield het op Duitsland aan, waar' A 1 Frondenberg een tegenbe zoek bracht, wat een een groot succes werd. A 2 en 3 kregen Stolberg op bezoek (uitslagen 2—3 en 5—2) en

Peel en Maas | 1952 | | pagina 2