ALBERT HEUN Van links Vrucliteiiliagel 19 Tomatenpuree 90 Huishoudjam. 00 Limonadesiroop 7QI Veestapel werd kleiner vetfeinzUtqen... Uit de geschiedenis van Venray. nieuw vaderland en ieckts NIEUWE KIEKEN Goudvissen F. W. HENDRIKS Gmiqïmten verpakking en verzending van uw inventaris. SWINKELS Gevonden Een kind kan het U voorrekenen: Inmaakflessen Behangselpapier Pijnlijke kennismaking met Vreemdelingenlegioen De land- en tuinbouwinventarisatie van Mei j.l. heeft uitgewezen, dat de Nederlandse veestapel sinds 't vorig jaar is teruggelopen met uitzondering van mestkalveren, die voor 't eerst in vooroorlogse getale aanwezig zyn. Ook biggen en fokzeugen gaven na de inzinking van het vorig jaar weer oen vermeerdering te zien. Maar overigens is de achteruitgang alge meen. Het aantal melk- en kalfkoeien liep sedert Mei i95t terug met ruim 50000 stuks (3 pet.). Hot sterkst komt deze verminde ring tot uiting by de Oudere leeftijds klassen. Kalveren en overig jongvee blyken met resp. 11.000 en 12000 stuks te zyn toegenomen. Belangrijk is voorts de sterke toe neming van het aantal stuks mest- vee van ca 89.000 op 112000(25 pet.), waardoor het vooroorlogse peil voor het eerst weer wordt benaderd. Het totale aantal varkens lag 03.000 stuks (5 pet.) beneden dat van Mei 1951. De achteruitgang heeft alleen betrekking op de mestvarkens, die met 136 000 stuks (13 pet.) zyn teruggelopen. Daarentegen vertonen de cijfers voor de biggen en fokzeugen na de inzinking in 1951 weer een toeneming, te weten met resp. 2 pet (13.000) en 12 pet. (30000). Ook het aantal landbouwpaarden is weer verminderd en wel met ca 11.000 (4 pet Voorts wyzen de cijfers op een aanhoudende veroudering van de paardenstapelruim 126 pet. van de werkpaarden boven de 3 jaar valt onder de leeftijdsklasse van 12 jaar en ouder (1949 nog 3.-4 pet.). De hoenderstapel is by na op het peil van 1950 teruggevallen. Het aantal oudere hoenders verminderde sedert Mei van het vorig jaar met byna 600.000 (5 pet), dat voor de kuikens zelfs met 942 000 (7 pet). Telefoon Al mogen we dan binnenkamers wel eens wat ruzie hebben, de kerk dorpen en de kom vormen een groot gemeenschap, die Venray heet. Nu is het minder prettig, dat een deel van die kerkdorpen alleen geautomatiseerd is, wat de telefoon betreft, maar dat zal nu wel niet anders kunnen. Het wordt echter wel raar, als men een telefoongids uitgeeft van Venray, waarin men wel Maashees, Vierlmgsbeek en Wanssum kan vinden, maar Oirlo en Ysselsteyn b.v. onvindbaar zyn. Zowel de abonné's op die plaatsen, als de aangeslotenen in Venray-kom zyn verplicht de grote telefoongids open te slaan, om daar de nrs. van Oirlo en Ysselsteyn te zoeken. Werk- besparing en service zou het opleveren, indien by een nieuwe uitgave van de kleine telofoongids zowel Oirlo als Castenray en Ysselsteyn hierin hun bescheiden plaatsje zouden krijgen. Kermis in zicht Volgende week zullen de kermis- spullen weer Venray binnenrijden, zal de jeugd weer handen te kort komen om mee te helpen, om al het schoons er af te kijken en zullen vele ouders op zoonlief moeten wach ten, die etenstijd vergeten is in de aandachtige beschouwing van alles wat daar voor heerlijks gaat verrijzen op de beide markten. En hoewel de kermis veel van zyn oude romantiek verloren heeft, hoewel velen in die dagen naar elders trekken, is en blijft deze feestweek toch voor jong en oud aantrekkelijk. Behalve de oude bekende suiker- en nogatkramen, verschijnt dit jaar ook weer Janviers Lunapark en stoom- cerroussel, alsmede de autoscoter van Boeken. Daarnaast komt op iedere markt een variété tent, waarin fan tastische toeren te zien zullen zijn. Verder is er een apenshow en ver schillende goktenten, als bumper- én hoedensport. Moeten we dan verder nog vertel len, dat er een overvloed van vis, y's en patates frites te krijgen is en dat natuurlijk het bier weer best zal zyn. Natuurlijk zijn er ook de schommels en het perdjesspul en zo blijkt wel uit bovenstaand programma, dat er voor ieder wat is en dat men de spaarcentjes zeer goed zal kunnen besteden. Johannes Poels (18101882) heeft veel gereisd voor de Venray se schapen compagnie. Op zyn bidprentje las men het vers (van Pater W. Laumen) Zalig hy, die bij het reizen Op het land en op de zee, By het zien van veel paleizen, Vreemde landen, groote stéó, Nooit naar iets verbodens smachtte, Maar getrouw zyn plicht betrachtte. 1829 Joannes Martinus Poels werd ge boren te Venray, 23 Januari 1829. Hij ontving de Heilige Priester wijding te Roermond, op 20 Maart isss. Op 30 Juni 1858 werd hy kapelaan te Beesel en op 0 April 1862 te Nederweert. Da jonge priester, bemind by God en de mensen, overleed reods 3 Mei 1872 te Venray. 1870 Johanna Maria Gertrudis Poels, werd 5 Augustus 1870 te Venray ge- Mijn vriend en ik stonden stil; zeiden ineens niets meer, zo trof ons dit hoge piepende gehuil in de nacht. ..Kom", zei hy en geen van ons zei een woord. Vreemde wezens zyn de krijgsgevangenen. Wordt vervolgd boren. Zy legde de gelofte af als zuster Maria Josepha van het heilig Hart van Jezus op 14 December 1807. Als Ur8ulien geprofest te Posterholt en overleed aldaar op 19 Maart 1904. 1824 Margaritha Poels werd geboren 3 Juni 1824 te Venray. Z(J trad in het huwelijk met Gerardus Baltissen, Henseniusplein en overleed 25 Mei 1908. Poels— Verdellen 1888 Martinus Poels overleed te Venray, byna 83 jaar oud, op 7 Augustus 1889. Hy was sedert 7 Juni 1888 weduwnaar van Gertrudis Verdellen. Poels-Seuren-Litjens 1855 Petrus Gerardus Poels was geboren te Venray 17 Juli 1855, trad in het huwelijk met Anna Maria Seuren en na haar dood met Antonetta Litjens, Hy overleed 18 Juni 1927. Relonw-Peters 1833 Jan Relouw, geboren te Leunen 22 October 1833, overleed daar plotseling 17 Maart 1920. Hy was gehuwd ge weest met Hendrina Peters. Van Reus Anna Maria Catharina van Hens werd geboren te Leunen 7 Mei 1862, huwde met Henricus Poels en over leed te Leunen 30 Juni 1006. Roelofs Matthias Roelofs werd 1805 te Venray geboren als zoon van Antoon Roelofs en Antonetta Aerts. Priester gewijd in 1834 te Luik, werd hy in dat jaar kapelaan te Horst en in Juni 1850 pastoor te Broekhuizenvorst. Hy overleed 16 September 1869. Zijn broer Franciscus Roelofs overleed in 1862 als pastoor van Wanssum. Ruttee Casparus Ruttee, geboren te Venray 22 Decembor ïsii, overleed 10 Maart 1876. Hij was gehuwd geweest met Maria Catharina Terstappen en ten tweede male met Jacomina Lemmens. Schillings Adrianus Arnoldus Schellings was geboren te Vechel, 15 Februari 1848, trad in het huwelijk met Hubert a Maria Francisca Verheugon en over leed 1 December 1020 te Venray. Wenst U snel en zeker naar een te gaan, komt dan op de eerst volgende zitdag van Reis-en Passage bureau Jos. Peeters, VENLO, by de V.V. Venray, Nederlandse Crediet- bank. De eerste ploeg mijnwerkers nit Helmond Sinds vorige week tolt Helmond ook een ploeg mijnwerkers onder haar bevolking, die dagelijks met een toeringcar de reis naar Zuid- Limburg maken. Een verslaggever der Helm. Ct. vroeg hen hoe het nieuwe, ongewone en ongetwyfeld zware werk beviel. „Wij halen het wel" klonk het uit verschillende monden. Een week hebben zy in dezgn. leermyn gestaan en sinds vorige week Maandag zyn zy al „echte" ondergronders. De eerste drie maanden werken zy ondergronds onder leiding van een „mijnvader", die de uiteraard nog goeddeels ongeschoolden de nodige aanwijzingen voor hun werk enz. verstrekt. Men weet, dat de Llmb. kolenmijnen nog steeds een groot tekort aan werkkrachten hebben. Men tracht dit allereerst uit de Zuidelijke provincies aan te vullen. In het rayon van bijkantoor Deurne van het Gew. Arbeidsbureau heelt de werving een buitengewoon gunstig resultaat gehad. Momenteel gaan reeds 100 mannen uit Deurne, Asten en Someren naar de mijnen werken. Het Arbeidsbureau te Helmond, dat tot kort wel in individuele gevallen voor werk by de mijnen „bemiddelde" ziet terecht bij de ernstig stijgende werkloosheid der afgelopen maanden (alleen uit Helmond staan momenteel circa 800 werklozen ingeschreven) voor gezonde mannen in het delven van het zwarte goud een goede be staansmogelijkheid. Mannen van 18 tot 35 jaar komen in aanmerking. Het aanvangsloon bedraagt f 60 per week en dit kan na enige scholing opgovoerd worden tot 12 a 15 gulden per dagschicht. Vanaf de 2 «jarige leeftijd ontvangt men het volle loon. Bovendien ontvangt do mijnwerker jaarlijks 18 mud kolen, waarvoor slechts 50 ct per mud (als thuisbo- 10.20 AO Kwartjes zyn de fundamenten Waarop wy de kerken bouwen. Kerken die als monumenten Van 't Geloof zyn te boschouwen. In de Venrayse Peelparel strijken Venrayse mensen de Venrayse Overhemden en Boorden Maandag, Dinsdag of Woensdag gebracht Zaterdag klaar zorgingskosten) behoeft te worden betaald. Van de in eerste instantie opge roepen Helmondse groep van 26 mannen werden er na keuring en test 15 aangenomen. Zoals gezegd maken zy de dagelijkse reis per autobus, waardoor men in totaal 13 uren van huis is. De my'non betalen dit thans uiteraard nog niet econo misch vervoer. Ook alle mogelijkheden tot oplei ding in esn bepaald vak van de mijnarbeid staat open. Zou dit ook niet mogelijk zijn voor de vele Venrayse werklozen? Handboogsport Te Boxtel werden wedstrijden ge houden om het Nederlands kampioen schap handboogschieten. Ottenheim uit Nunhem (Limburg) won de titel. Wangedrag van Nederl. fietsers in België Van Belgische zyde worden her haaldelijk klachten geuit over het foit, dat Nederlandse fietsers zich in België gedragen alsof er geen ver keersregels bestaan^ aldus deelt de ANWB mede. Vooral tydens de weekends, als de Nederlandse touristen in groten getale per rijwiel België binnentrekken, ontstaan door hun ongedisciplineerd gedrag vaak chaotische toestanden. Men rijdt zonder meer met drie of meer personen naast elkaar over de rijbaan. De verkeersvoorschriften voor de fietsers in België zijn gelijk aan die in Nederland. Het is echter in België verboden in de bebouwde kom naast elkaar te fietsen. Men is daar dus verplicht achter elkaar te, rijden. Mochten de gedragingen van de Nederlandse wielrijdersin België niet op korte termijn verbeteren, dan zal de Belgische politie, die zich tot nu toe tot het geven van waarschuwin gen heeft bepaald, zich genoodzaakt zien tot een strafibr optreden over te gaan, zo verneemt de ANWB. Bijua 40.000 man personeel bij de Staatsmanen Uit een publicatie in het jongste nummer van het bedrijfstijdschrift „Niouws van de Staatsmijnen" blijkt, dat eind Mei j.l. byna 40.000 arbeiders en beambten in dienst waren van de Staatsmijnen. Het juiste aantal be droeg: 39.019, namelyk 34.962 arbei ders en 4057 beambten. Bij die 34 962 arbeiders bevonden zich 18 868 ondergronders en 16 904 bovengronders. In de vier Staats mijnen werkten eind Mei 29.286 personeelsleden, in de chemische bedrijven 540s, in Chemiebouw, het centraal laboratorium, het centraal proefstation, de centrale werkplaats organisatie, het spoorweg- en expedi tiebedrijf en de haven te Stein 214s en by het centraal beheer 2177 personeelsleden. In het totaalcijfer van 39019 per soneelsleden waren inbegrepen 030 employe's van de W.I M. (Werkver schaffing Invalide Mijnwerkers). Tenniste scholier terecht Een telegram van een Duits pers- burea uit Freiburg maakte een hoofd stedelijk gezin dolgelukkig. In dit bericht werd namelyk ge meld, dat de 15 jarige Gerrit Hendrik J. uit de Vechtstraat te Amsterdam, zich in het jongens tehuis (Christo phorus) te Freiburg in Zuid-West Duitsland bevindt. Hiermede was voor zyn ouders een eind gekomen aan de slopende onzekerheid over het lot van de jongen, die zyn huis op s Juli j.l. had verlaten omdat hy bevreesd was voor straf, nadat hy niet was overgegaan op de Mulo- school. Volgens het bericht kreeg een Duitse koopman, die de jongen per auto naar Freiburg meenam, argwaan, wegens diens smerige kleding en leverde de jongen aan de dichtbij zijnde politiepost af. Hier vertelde Gerrit, dat hij bezig was aan een voettocht door Duits land en Zwitserland, overigens zonder dat zijn ouders hiervan iets afwisten. steeds in voorraad. Langstraat 46 Telef. 713 (naast Coopmans Zaadhandel) Benelnx-Landbouwdag in Middelburg Ter gelegenheid van de tentoon stelling „Oost-Vlaanderen vlagt in Middelburg" is daar gisteren de „Dag van de Landbouw gehouden. Belgische en Zeeuwse boeren kwamen bijeen in de Concertzaal, waar drie Belgische en drie Nederlandse sprekers kwesties, verband houdende met de Benelux en de land- en tuinbouw alsmede de veeteelt in beide landen behandelden. De drie Belgische sprekers legden er de nadruk op, dat de totstandko ming van de Economische Unie tussen België en Nederland niet geforceord kan worden. Men moet de zaak nuch ter bezien en er vooral voor zorgen geen stukken te maken. Er zyn thans nog grote verschillen op agrarisch gebied tussen België en Nederland. O.a. zijn in België de lonen aanzienlijk hoger evenals de pacht prijzen en de pry'zon voor meststoffen. De voorzitter van de Zeeuwse Landbouw My. Ir Geuze, verklaarde dat een drastische loonsverhoging in Nederland op het ogenblik tot de onmogelijkheden behoort. Ir W. Boon uit Leuven zeide onder meer, dat de Belgische landbouw- ondanks alles, reods bepaalde voor delen heeft behaald van de Benelux. Doordat de Belgische industrie een grote afzet vindt in Nederland, wordt men behoed voor een omvangrijke werkloosheid. Bovendien is de moge lijkheid om te komen tot een werke lijke Economische Unie, de stok achter de deur om de boeren aan te zetten zich sneller aan te passen. Bioscoopconflict te Hoensbroek De inwoners van Hoensbroek zullen tot nader order op hun buurgemeenten zyn aangewezen als zij een bioscoopje willen „pikken". De drie Hcensbroekse bioscopen hebben namelijk Maandag hun deuren gesloten. Een en ander in verband met het feit, dat de Hoensbroekse gemeente raad een verzoek van de exploitanten om de vermakelijkheidsbelasting op filmvoorstellingen te verlagen, niet heeft ingewilligd Deze belasting be draagt in Hoensbroek 35 procent. Nederlandse wegenbouwers naar Haïti Dertig Nederlandse wegenbouwers vertrekken binnenkort naar West- Indië om in de negefrepubliek Haïti een wog en een vliegveld aan te leggen. De weg zal lopen van Cap Haïtien naar de grens van San Doming. Het vliegveld komt aan het beginpunt van de weg. Behalve de dertig Nederlanders, personeel van de firma Janssen en De" Jong te Horst, zullen ongeveer 250 inheemse arbeids krachten te werk gesteld worden. Zy zullen weg en vliegveld binnen 340 kalenderdagen moeten voltooien. Er is een bedrag van i'/i millioen dollar mee gemoeid. De opdracht voor het werk is ge geven door een Amerikaanse sisal- onderneming, die het geld in de loop der jaren ten koste van de schatkist van Haïti terugkrijgt in de vorm van belastingreducties. De firma Janssen en De Jong zal verder voor rekening van de Bataafse opdrachten uitvoeren tot verbeteringswerkzaamheden aan 160 kilometer wegen op Curasao. Weer kool en bonen naar Duitsland Met ingang van Dinsdag, wordt de export van bonen en verschillende koolsoorten naar West Duitsland her vat. De Westduitse regering heeft de tydelyke invoerstop, die aan het nieuwe contingent van 8.400.000 Mark was vorbonden, ingetrokken. Dit is het resultaat van liet krachtige Ne derlandse protest en besprekingen die de laatste dagen in Bonn zyn ge voerd. In kringen van hot Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen is men verheugd over het opheffen van de Duitse invoerstop. Niet alleen is hier door e6n belangrijke schadepost voor de tuinders die doordraaien en prijzen- val vreesden voorkomen, ook de prin cipiële zijde van de zaak is zoker zo belangrijk. Van Duitse zyde is n.l. een protectionistische maatregel die tegen alle handelsafspraken indruiste, teruggenomen.. Dit is een belangrijk winstpunt. In overleg mot de Westduitse re gering zyn wel nieuwe minimum prijzen voor kool en bonen vastgesteld. Verschillende veilingen hebben al ge reageerd op het go9de nieuws, dat heden door een circulaire van het bedrijfschap bekend werd. De prijzen voor de bonen en verschillende kool soorten zyn a! opgelopen. Wy zorgen voor vakkundige Ook de uitvoervergunning en ont smetting wordt mede door ons verzorgd. DEURNE Kerkstraat Telef. 577 bruine damesportemonnaie, Poels, Kruisstraat 28; zilveren dasspeld, Wijnhoven Wilhelminastraat 5; bruine dames glacé handschoen, van Goch Overloonsewog 17; enig geld, Loonen Gasstraat 2; kinderjas, v. Duynhoven Henseniusstraat 22; sigaretten étuis (Lourdes), F. Vermaten, Stationsweg 41; bankbiljet, Derks Oostrum C 46; damesbef, Arts, Oostrum C 33e; 1 paar donkerblauwe dameshandschoenen en 1 linker dameshandschoen, Kon. Ma rechaussee, Langstraat 39; vulpotlood Janssen, Broekweg 1; doublé hals ketting, Iming, kapper, Overloonse- weg; sandaal, Beerkens Hiopterweg M 86; wollen handschoen, R. Dupont Stationsweg 33; bankbiljet, Hoede- makers Henseniusplein 0kinder- 8choen(zwart) W. Lommen, Brukske; bankbiljet, Stationsweg 19; zilveren dasspeld, Wed. Litjens, Leunen K 5; groen wollen vest, J. Raymunders, Venrayseweg 2, Horst; polshorloge, Verschuren, Grotestraat 19; bruin lederen schoudertas, Kroon, Hoender- straat 20; hoofddoek, Bongers Merselo M 99; zilveren rozenkrans, Swachhoven St Odastraat 7; lederen tas met regen jas, Wijnhoven, Oirlo E 47; groen maakt U het leven stukken goedkoper! l100 gram Sterk geconcentreerd p. blik law Pruimen per pot U LI V Sinaasappel 'GROTE fles 1 W WITTE BLOEM per kilo 47 ROZIJNEN 100 gram 17 KRENTEN 100 gram 18 ABRIKOZEN 100 gram 28 PRUIMEN 250 gram 33 SUCADE 100 gram 52 MARGARINE 250 gr. 38 SNIJ WORST 100 gr. 49 HARING IN TOMATEN SAUS blik 400 gr. 79 Alle maten Vegla glazen voorradig F. W. HENDRIKS Langstraat 46 Telefoon 713 hoedje, vd. Beuken, Oirlo E 39c; jas- centuur, Linders Geijsterseweg D 34; overjas, M. Steegs; Oirlo E 69a; heren zakhorloge, Rommen, Vlakwaterw. 5; muntbiljet, J. Peeters, Hiept M 92c; sjaal, Zanders, Ch.Ruysstraat 3; hoofd doek J. v. Es, Maash.weg 41; jongens jasje, v. Duinhoven, Henseniusstraat 22; kruis, H.Jenniskens Veltum L 69; 2 rood bonte koeien, Flinsenberg Merselo M 6; schoudertas, Coenders Henseniusplein; aangelopen, klein hondje, Leunen K 8;stropdas, Oymans Past. Ruttenstraat; rozenkrans, v.d. Heuvel, Leunseweg 15; dameshandtas J. Hendriks, Grotestraat; vulpen, Voermans, Leunen K 46. Heden nieuwe prachtsortering ont vangen. Komt zien Beleefd aanbevelend, Schildersbedrijf F. W. HENDRIKS Af* Langstraat "kZ Telefoon 713 De 18-jarige Haarlemmer J. P. die op 24 April naar Frankrijk vertrok ken was om zich daar te melden voor het Vreemdelingenlegioen, is een dezer dagen in zyn vaderstad terug gekeerd. Dankzij deskundige adviezen was hy er in geslaagd om gedurende veertien dagen een aantal ziektes voor te wenden. Hy werd afgekeurd en op transport gesteld naar Neder land. Met een vriend was P. in de nacht van 24 op 25 April uit het ouderlijk huis weggelopen. Zy klommen in een onbeheerde auto, die geparkeerd stond voor de Stadsschouwburg in Haarlem en reden daarmee naar Roosendaal. Hier stalden zy de auto en overschre den clandestien de Belgische en later de Franse grens. Nadat de jongens zich in een Franse grensstad voor het Vreemde lingenlegioen hadden gemeld, werden zy naar Parijs vervoerd, waar de Fransen al hun bezittingen in beslag namen. Volkomen berooid, met geen andere bezittingen dan het aan hen uitgereikte uniform, brachten zy enige dagen in Parys door. Daarna ging het naar Marseille, waar zij werden ondergebracht in een kazerne, gelegen op een hoge berg. MISHANDELING In de gloeiende hitte werden zij door Franse officieren afgebeuld, kregen zo goed als geen eten, en iedere dag een „behoorlijke" portie slaag. Als Nederlanders verstonden zy namelijk de Frar.se commando's niet. Het gevolg was, dat zy een gegeven commando ofwel niet. ofwel verkeerd uitvoerden. Voor een dergelijk ver grijp werden zij dan afgetuigd met een stok, waaraan vooraan riempjes zaten van dun leer. Een protest tegen deze kastijding werd beantwoord met een dag celstraf. Dat hield in, dat de gestrafte 's morgens omstreeks vijf uur uit zijn cel gehaald werd om „de honderd meter te kruipen", en wel in een vry snel tempo. Wanneer dit niet zó werd gedaan, dat het naar de zin van de toezichthouder was, dan werd de betrokkene even „meegeno men". In een afgezonderde ruimte werd hy dan dermate geslagen, dat hy niet meer liggen of zitten kon. Deze „oefening" werd driemaal per dag herhaald. P. had een dergelijke ervaring vier maal opgedaan in de tyd dat hy in Marseille gelegerd was. „De laatste maal," zo vertelde hy, „stonden er striemen van ongeveer een halve centimeter op myn lichaam". NAAR MAROKKO Deze kazerne werd uitermate streng bewaakt. Voortdurend patrouilleerden er Franse soldaten omheen, zodat ontsnappen onmogelijk was. Boven dien was iedereen daar van alles beroofd, zodat een poging hiertoe reeds tot mislukken gedoemd was. Van Marseille werden de nieuw bakken legionnaires naar Marokko vervoerd, om hun vuurdoop te krijgen. Hier maakte P. kennis met iemand, die hem leerde, hoe hij bijziendheid en hersenafwijkingen moest voor wenden. Veertien dagen lang werd hy op een beestachtige manier mishandeld, toen waren de aanwezige artsen overtuigd van de waarheid van zyn beweringen, en hy werd afgekeurd. Practisch zonder kleren werd hy naar Frankrijk gebracht en daar los gelaten met „voldoende" geld om naar Nederland te reizen. Hy kocht zich voor dit geld, dat toch lang niet toereikend was om naar Nederland te komen, wat tweedehands kleding, en kwam, liftend en lopend, enige tijd geleden uitgehongerd in Neder land aan. In Maastricht werd hy aangehouden, als verdacht van diefstal van een auto. Hy werd naar het Huis van Bewaring in Haailem overgebracht.

Peel en Maas | 1952 | | pagina 6