De Getuigen van Jehova Zieken-Triduum „Moord" in de pierenbak BUITENLAND BINNENLAND BEL BIJ BRAND 392 ORGELHOEKJE ZATERDAG 26 JULI 1952 No 30 DRIE EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN Ü.TGAVH.FIRMA VAN DEN MUNCKHOF WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN ^,vJrP¥RnKWS Van verschillende zyden heeft men ons gevraagd iets meer te schrijven over de Getuigen van Jehova, die de laatste tijd vooral Venray hebben uitgekozen voor hun propaganda. We menen niet beter te kunnen doen als hieronder het antwoord «e laten volgen, wat het blad „Verovering" gaf op dezelfde vraag: Wat zijn nu eigenlek de Getuigen van Jeliovn? De getuigen van Jehova zijn de aanhangers van een sterk anti gods dienstige en anti-politieke sekte, waar van de leer samen gevat kan worden in twee typerende stellingen 1de wederkomst des Heren is nabij of reeds geschied, en 2. deze wederkomst zal gevolgd worden door een duizendjarig Rijk op deze aarde onder de heerschappij van Christus, waarin geluk en vrede zal zijn. Deze twee typerende stellingen, die in verschillende nuances woiden opgediend vormen niet iets nieuws aan het firmament van de dwalingen, welke we in de geschiedenis kennen. Ze gaan terug tot het Chiliasme of Millenarisme een dwaling die bijna even oud is als het christendom. Onder de eerste Christenen was de verwachting van de nabyzynde Wederkomst des Heren vry algemeen. Te Thessalinica bracht deze mening zelfs een verwarring onder het volk, dat Sint Paulus een brief schreef om hen te waarschuwen dat ze zich niet van streek moesten laten brengen door een geestesuiting, alsof de dag des Heren aanstaande is. Vooral echter in tijden van druk en verval, wanneer het verlangen naar rust en vrede sterker wordt, treden de chiliastische verwachtingen dikwijls zeer sterk op de voorgrond. Vandaar dat vooral na de bevrijding, de actie van de Getuigen van Jehova weer begonnen is. De grondlegger van deze beweging is een Amerikaanse koopman Charles Taze Russel (1852-1916) Zyn leer komt in het korthierop neerde geschiedenis der mensheid wordt verdeeld in drie grote perioden ie periode: Adam-Zondvloed God verkeert onmiddelyk met de wereld. 2e periode Zondvloed-Wederkomst des Heren onder de macht van Satan. Deze periode is weer verdeeld in 3 tijdvakken a. Patriarchen b Profeten, c. christenen. Het christelijk of evangelisch tijd perk wordt ingeleid met de eerst zichtbare komst van Jezus op aarde. Op het einde van het evangelisch tijdvak zal Hij op onzichtbare wijze wederkomen op deze aarde om het Duizendjarig rijk te vestigen. Dit vormt de derde periode. Na de dood van Russell werd de leiding van. de sekte overgenomen door J. F. Rutherford. In tegenstel ling met zijn voorganger is hij hartstochtelijk fel en vinnig, meedo genloos in zyn critiek op zyn tegen standers. Hy blyft vasthouden aan de leer van Russell: de wederkomst van Christus heeft plaats gehad en de bestendiging van het grote Gods rijk is nabij- (Russel had de komst van Christus berekend op het einde van 1911, later, toen de berekening niet uitkwam, vermeldt liy in i9is) Onder de vele geschriften die hy uitgaf' bevond zich ook een eigen tijdschrift dat later de naam kreeg van „Vertroosting". In dit tijdschrift schreef Rutherford op 28 Juni 1939 een 'artikel onder de titel „Getuigen van Jehova". In dit artikel beweert R. dat de Getuigen van Jehova geen godsdienatige sekte vormen, omdat ze geen enkele godsdienstige overtui ging aanhangen. De getuigen van Jehova blyven trouw vasthouden aan het hoofddogma van Russel, dat Christus reeds op deze aarde is terug gekomen. Ze zien er thans echter vanaf om nauwkeurig de datum te bepalen, waarop het Duizend jarig ryk met zijn vrede en vreugde een aanvang zal nemen. Sinds 1914 is de tyd van het einde begonnen, maar het beslissende einde moet nog komen. De nadruk valt op de stryd, die aan het duizendjarig Ryk moet voorafgaan. De Satan doet, steeds volgens hun leer thans een laatste poging om zyn macht tegen over God in handen te houden en hy maakt daartoe gebruik van twee machtige wapens, de politiek en de georganiseerde godsdienst, waardoor hy onrust stookt onder de volken. Daarom verafschuwen de Getuigen van Jehova iedere regeringsvorm en iedere godsdienst. R. beweerde dan ook reeds dat de hierachie in het geheel geen belang stelt in het heil der mensheid, maar dat zy alleen belangstelling heeft voor de wereld heerschappij. Daarom geven de Getuigen van Jehova verschrikkelijk af op Kerk, Paus en Priesterszy doen het dan ook op een manier die alle regels van menselijk fatsoen te buiten gaat. Dit is in het kort een antwoord op de vraagwat de Getuigen van Jehova zyn. Het antwoord op de tweede vraag hoe je bonding moet zyn als ze bij je aan de denr komen laat zich gemakkelijk uit het vooraf verklaren. Onze houding moet volstrekt afwijzend zijn. Men geve kort en goed het antwoord dat men als katholiek met een dergelijk© ketterse en reactionniare sekte niets wil te maken hebben, en als goed vaderlander evenmin, aangezien zij door hun actie tegen het gezag de weg naar het communisme en naar de volslagen anarchie voorbereiden. Het beroep op de By bel, dat zy ongetwijfeld doen, berust niet op de tekst van de Bijbel zelf, maar op een door hun phantasie ingegeven en volkomen onwetenschappelijke uitleg van bepaalde teksten, gedrongen in het keurslijf van hun a-prioristich opgestelde leer. We mogen ze op geen enkele wijze steunen, en moeten trachten iedere actie hunnerzijds de grond in te boren. De zeven dagen, die de zomer dit jaar duurde, lagen als de drukkende last van een pot kokend lood over het dorp. In de tuinen gaapten de mussen traag in de schaduwen zelfs de ijscoman was in het gras gaan slapen De enige plek van leven en vertier was het zwembad, dat na de loterij van de afgelopen winter dit voorjaar helemaal opgeknapt en bruikbaar is gemaakt. Hoewel men niet kan zeggen dat het er bepaald druk was. In een hoekje zat de badmeester met een krant over zyn hoofd te soezen en in de pierenbak probeerde Grutjes, de kruidenier, vergeefs iets van de schoolslag te pakken te krijgen. Hij spartelde maar wat raak en prees zich gelukkig, dat niemand iets van dat gebroddel zag. Hoe zeer griefde het hem daarom, toen een plotselinge en aanmerkelijke stijging van het waterpeil hem duidelijk maakte, dat een omvangrijke figuur te water was gelatenSuikermans, brood, koek, banket en levens middelen. De leuze: „Azië voor de Aziaten!" kan niet luider weerklinken dan het „kruidenierswaren by de kruidenier 1" op ons dorp pleegt te schallen. Grutjes vindt, dat alleen hem de zorg toekomt voor het welzijn der medeburgers, voor zoveel het hun behoefte aan kruidenierswaren be treft. Suikermans daarentegen is van oordeel, dat al wat het verhemelte streelt van hem dient te komen. Toen de beide geziene ingezetenen elkander ontwaarden, kregen zy daD ook het gevoel alsof een laaiend hout vuur onder de pierenbak werd ge stookt. Niettemin groetten zü elkander vriendelijk en, daar ook de heer Suikermans niet tot de zwemsterren van het dorp behoort, broddelden zy samen verder. „Lekker weertje vandaag", prees de heer Suikermans. „Lekkerder dan die kruideniers waren van joul" oordeelde de heer Grutjes. „Het water smaakt net als jouw koek bedacht de heer Suikermans, nadat hy een hartige slok had binnen gekregen. Verdere hatelijkheden konden zy zo gauw niet bedenken, en daarom plasten zy enige tyd zwijgend voort. In deze bezigheid waren zy zo ver diept, dat zy niet bemerkten, dat een derde achtenswaardige ingezetene, Kraakbeen, de slager, de genuchten van de pierenbak kwam delen. „Wat jij verkoopt is tinnef!" riep Grutjes plotseling luid, terwyl hij probeerde zich het water uit de oren te schudden. „Vraag dat maar aan de klanten riep Suikermans snuivend terug. „Ik zeg maar zo: elk in zyn vak!" meende Grutjes daarop en hy knikte naar de nieuw aangekomene als om gelijk te kry'gen. De heer Kraakbeen ging er eens by staan om het strijdperk te overzien. „Welja", riep hij zo luid, dat de bad meester er wakker van werd. „Elk in zyn vak. Geen worst by de kruidenier, geen worst by de bakker, maar worst van de slageren hy klopte zich op de brode borst. De beide anderen zagen nu letterlijk welk vlees er in de kuip was. En aangezien hun enige punt van over eenstemming de mening was, dat slagers uit de tijd zyn omdat zy, Suikermans en Grutjes, de vleeswaren wel kunnen verkopen, zwommen zy enige tyd om de slager heen gelyk de jagers in oorlogstijd om een zware bommenwerper cirkelden. Laat ons de rest van het gesprek verzwijgen. Het is voldoende te weten dat op een gegeven moment drie hoofden vlak naast elkaar op het watervlak vertoefden, een oogwenk later nog slechts één dat van Kraak been, de slager. Links en rechts van hem wezen borrelende luchtbellen en hevige be wegingen in het water de plaats aan, waar de beide andere middenstanders in de golven waren verzonken, stevig op hun plaats gehouden door machtige slagershanden. Even later wijzigde het tafereel zichde beide proestende hoofden kwamen weer boven en tegelijk ver dween nu dat van de slager, omlaag gehouden door de concurrentie. Hy kon nog net „Moordroepen voor hy onder water verdween, en dat bracht de badmeester in beweging. Hij haalde de Grote Drie naar de kant, en begon een uiteenzetting te geven over goed gedrag en zo. Yoor drie worsten van elk één hield hy verder zyn mond, zodat dit voorval niet bekend is geworden. Waaruit men echter kan leren, dat ook daar, waar drie honden vechten om een been, de vierde er mee heen loopt. AMERIKA Maandag is de conventie begonnen van de democraten. Zij hoopten een toonbeeld te geven van meer eenheid dan de verdeelde republikeinen. Inderdaad betreffen hun verschillen meer schakeringen dan dat zy principieel zijn. De buitenlandse politiek was een punt van grote onenigheid by de republikeinen en hun candidaat Eisenhower moet nu laveren tussen voorkeur voor Europa of het Verre Oosten, tussen verdere hulpverlening of bezuiniging. By de demociaten is men het eens over voortzetting van de oude koers van Truman en Acheson. In de binnenlandse zaken willen de demo craten hun „fairdeal" handhaven sociale maatregelen, steun aan de vakbonden, een ietwat geleide econo mie. De grootste klove tussen de twee richtingen van democraten wordt gevormd door de negerkwestie. In het Zuiden wil men geen volkomen gelijkheid, in het Noorden wel. Op dit punt zyn botsingen niet uitge bleven, al heeft de leiding getracht, die binnenkamers te houden. Kefauver en Harriman, twee candidaten, zouden zich verenigen om aan Russell, de conservatief uit het Zuiden, de pas af te snijden. Truman blijkt overtuigd, dat hij nu de campagne moet voeren op een zeer vooruitstrevend program, dat aantrekkelijk is voor „minderheden" arbeiders, negers, emigranten uit arme landen (Polen, Italianen enz) die vaak ook katholiek zyn. Wel had Truman gaarne Stevenson, die een bekwaam gouverneur van Illinois is gebleken, als candidaat, omdat deze gematigd is. In het algemeen kan men echter zeggen, dat de naam van de candi daat er hier niet zo veel toedeed als by de republikeinen. De democraten, nu reeds twintig jaar aan het bewind, hebben een trouw gebleven aanhang. Zy hebben geregeerd in een periode, dat zich geen ernstige werkloosheid voordeed, dat de productie zeer steeg en dat loonsverhoging de waardeda ling van de dollar meer dan voldoende kon opvangen. Aan de republikeinen, die het laatst in de ciisistyd van 1929—1933 het bewind voerden, zyn nog altyd onaangename herinneringen verbonden. Anderzijds heeft het democratische regiem de bijsmaak gehad van cor ruptie. Maar de kiezers die bang zyn van oorlog, zullen zich niet veiliger voelen by Eisenhower en Nixon dan by de huidige leiders der buitenland se politiek. Het zal Eisenhower dus moeilyk vallen, vele millioenen democratische stemmen naar zich toe te trekken. Maar het is de vraag, hoevele lauwe kiezers, die anders niet opkomen, nu zyn te mobiliseren en door wie. Bovendien zyn er acht millioen jongeren, die in 1948 nog niet mochten meedoen. Zy en de „neutralen" vormen de factor van onzekerheid voor beide partijen. Het zou voor Truman's beweging een succes zyn, indien inderdaad een bestand in Korea zou worden bereikt. De laatste dagen is veel geschreven over bemiddeling van India en over nieuwe voorstellen der rode Chinezen. Doch veel positiefs heeft men nog niet kunnen melden. Vóór November wanneer de verkiezingen worden gehouden kan er evenwel nog veel gebeuren. Kabinet Met de bouw van een nieuw kabinet op brede basis, waarvan de kabinets formateur dr Drees had gedroomd, heeft het niet willen vlotten. Als eerste hield de V.V.D. van de heer Oud zich afzijdig en deze week heeft de Anti Revolutionaire party onder aanvoering van de heer Schouten zich teruggetrokken. De moeilijkheden zyn ontstaan door dat dr Drees en de heer Schouten het niet eens konden worden over de verdeling van de ministeries over de partijen. De A.R. stelde zich op het standpunt, dat zy, daar zij de afge lopen jaren steeds de felste oppositie hebben gevoerd tegen het sociaal- economisch beleid van de regering, slechts medeverantwoordelijkheid voor het regeringsbeleid kunnen dragen wanneer een A.R. figuur de post van sociale zaken zou krijgen. Hiermede zou hun felste oppositie-argument vervallen en zouden zy mee willen doen aan een kabinet op brede basis. Dr Drees stelde zich echter op een geheel ander standpunt en meende, dat door het laatste succes by de verkiezingen het Nederlandse volk zich onomwonden accoord had verklaard met het sociaal economisch beleid, dat tot op heden gevoerd was en er dus geen reden voor hem bestond deze post aan de A.R. over te dragen. Als tweede bijkomstig punt had de formateur voor deze functie zyn oog laten vallen op een zeer vooraan staande figuur uit het N.V.V., iets v,.;armede de A.R. het ook niet eens kon zyn. Zy hadden niet zozeer bezwaar tegen de persoon of het feit, dat het een vakbondsbestuurder was, alswel dat hierbij andere vakverenigingen wer den gepasseerd, zoals de K.A.B. en het C.N.V. Deze overwegingen zijn reden ge weest voor de heer Schouten om de formateur mede te delen, dat de A.R. niet aan de kabinetsformatie kon deelnemen, waarmede tevens de opzet van dr Drees, om een kabinet op brede basis te bouwen is mislukt. In weerwil van alle tegenslag wordt er toch verder gebouwd, want Neder land moet een kabinet hebben, of het nu op brede of smalle basis zal zyn. Nieuwe formateur Inmiddels heeft Dr. Drees zyn pogingen inzake de kabinetsformatie gestaakt. H.M. de Koningin heeft daarna prof. Romme gevraagd de formatie op zich te nemen. Prof. Romme verzocht deze opdracht niet te behoeven te aanvaarden. Ander maal heeft de koningin Dr. Drees ontvangen en deze uitgenodigd de vorming van een kabinet te verzorgen. Ook de heer Drees echter weigerde. Thans is deze opdracht verstrekt aan prof. dr. Beel, die in overeen stemming met het gebruik verzocht heeft deze opdracht in beraad te mogen houden. Of de papieren van prof. Beel zoveel beter staan is nog niet te zeggen. In elk geval kan hy een of twee fasen overslaan door op het program-Drees te steunen on zo te proberen een parlementair kabinet samen te stellen. Lukt dat niet dan is zyn opdracht ruim genoeg om het langs een andere weg te proberen. Afgaande op de spijtige gevoelens links en rechts naar aanleiding van dr. Drêes' mislukking zal hy mis schien gemakkelijker met portefeuil les kunnen manoeuvreren dan zyn voorganger. Dat hy de V.V.D. links zal laten liggen lykt wel zeker. Noodwet Ouderdomsvoorziening In de Tweede Kamer is goed gekeurd het wetsontwerp tot wyzi ging van de noodwet ouderdomsvoor ziening. Deze noodwet, die 28 Maart 1947 door de Kamer werd aanvaard, zou aanvankelijk voor een termijn van drie jaar gelden. By de wet van 9 November ïosois de werkingsduur verlengd met twee jaar en daar, naar het gevoelen der regering, een definitieve ouderdoms- verzekering niet voor October 1955 in werking zal kunnen treden, werd voorgesteld de werking van de nood wet andermaal uit te breiden en wel met drie jaarklassen. Door de voorgestelde wijziging zul len ook personen, die in het tijdvak van 1 October 1952 tot en met 30 September 1955 de leeftijd van 63 jaar bereiken, voor een ouderdomsuit- kering in aanmerking kunnen komen, zodra zy die leeftijd hebben bereikt. In het wetsontwerp is een bedrag van f 100 van de inkomensaftrek vrijgesteld. Electriciteitsbedrijven maken te hoge winsten De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Den Haag heeft zich mede namens een zeer groot aantal Kamers uit het gehele land, gericht tot de minister van Economische Zaken met een adres over de electri- citeitspolitiek. In het bijzonder keert de Kamer zich tegen de hoge winsten van vele gemeentelijke electriciteitsbedrijven, die niet in dit bedrijf worden besteed, maar voor geheel andere doeleinden in gemeentelijke huishouding worden aangewend. Zy verzet zich dan ook tegen een algemene tariefsverhoging met 25 percent en vraagt alleen over te gaan tot verhoging wanneer deze in het belang van de electriciteitsvoorziening noodzakelijk is. Hogere groentepryzen door hervatting uitvoer Het opheffen van de exportstop voor tomaten, bonen en koolsoorten naar Engeland en West-Duitsland heeft een belangrijke prijsstijging van verschillende groenten tengevolge ge had. Op de Venlose veiling brachten de prinsesseboontjes 54 tot 67 cent per kilo op. Dit is 10 tot 15 cent meer dan in de afgelopen dagen. Voor de laatste keer dit jaar nog 'n woordje tot de inwoners van 't Dekenaat Venray, in 't bekende hoekje van Peel en Maas, dat ons zo gul werd afgestaan en waarvan we zo'n dankbaar gebruik gemaakt hebben, 't Vy'fde Zieken-Triduum behoort weer tot het verleden en dat het naar wens geslaagd is hebt de vorige week kunnen lezen in 't verslag van 'n deelnemer. Nu willen wy nog allen danken, van harte danken, voor üw hartelijk meeleven, voor Uw gaven, voor"'t gebruik van Uw auto, voor Uw hulp in welke vorm dan ook; voor Uw gebed en Uw goede naastenliefde. Hoe wy de Directeur en de Zusters van St. Anna moeten danken weet ik niet. Zonder St. Anna zou ons Triduum nooit zyn wat 't nu is Maar ook de zieken zelf mogen we niet vergeten. Als zy niet zo open stonden voor de genade van die dagen, als zy niet zo welgemoed waren of niet zo geduldig, zou de sfeer die heerst gedurende 't triduum niet zo fijn en zuiver zijn. Moge God U allen lonen en steeds die goede geest onder ons bewaren. En moge de liefde die de gezonden blijkbaar hebben voor onze zieken, ook heersen tussen ons allen in 't gewone dagelijks leven. Wy christen-mensen leven immers door 't geloof, de hoop en de liefde. MAAR DE GROOTSTE IS DE LIEFDE COMITÉ ZIEKEN-TRIDUUM. Vorig saldo f 1943,04 Orgelbusjes Veldstraat, Wilhelmina8tr., Hofstraat en Stationsweg f 96,22 Totaal f 2039,26 Zoals U ziet, zyn we de TWEE DUIZEND gepasseerd, maar we zyn er nog LANG niet. Uit het totaal der opbrengst van de orgelbusjes by de tweede lichting over boven genoemde wijken blijkt, dat die aanzienlijk lager ligt dan over het eerste kwartaal. Het seizoen zal hieraan wel debet zyn. Mogen we hopen, dat de kermis deze achterstand weer zal goed maken. Spaarders denkt U ook aan het Orgelfonds? Koop met de kermis een orgelpijp Bouwt allen mee aan uw Orgel Gironummer 5 7 6 0 0 4 Orgelfonds Venray NASCHRIFT. Vrijdag 1 Augustus viert de parochie het feest van de patroonheilige der kerk, St. Petrus Banden. Is dit niet juist de dag om het Orgelfonds eens goed te gedenken Verantwoorde emigratie eist goede voorlichting en voorbereiding De vier grote standsorganisaties in Limburg hebben een „emigrantenhuis" ontworpen, waarin de belangen van de Limburgse emigranten door samen werking op federatieve basis, zo goed mogelijk zullen worden behartigd. Deze stichting van de L.L.T.B,, K.A.Bde R.K. Middenstandsbond en Sint Adelbert, die dit najaar nog figuurlijk dan in het landbouw- huis te Roermond onder dak komt, draagt de naam KLES. Dit betekent Katholieke Limb. Emigratie Stichting. Een lofwaardig initiatief en een veilige toeverlaat van de boeren, arbeiders en middenstanders-emigranten, die plannen hebben de toekomst in eigen handen te nemen in Canada, Brazilië, Australië, Afrika, Argentinië of elders. Tweede Kamer op 150 leden Met 76 tegen 15 stemmen heeft de Tweede Kamer het wetsontwerp tot uitbreiding van het aantal Tweede Kamerleden van 100 op 150 aangeno men. De zetelverdeling in de Tweede Kamer wordt nu K.V.P. en P.v.d.A. ieder 45 (nu ieder 30), A.R. 17 (12), C.H.U. H (9), C.P.N. 9 (6), K.N.P. 4 (2) en S.G.P. 3 (2). Brandstichting te Sevennm Maandagnacht is in de vroege uren brand uitgebroken in een eenzaam gelegen boerderij onder het gehucht Kronenberg. De brand werd ontdekt door de ruim 70 jarige vrouw Verryt, die met haar iets oudere broer de hoeve bewooüt. Vry spoedig nadien arriveerde de motorbrandspuit van de Sevenumse brandweer, die het blus- 8ingswerk van enige omwonenden overnam. Zy slaagde er in het woonhuis te behouden, terwyl dank zy de beton nen zoldervloeren van de stallen alleen het dak en het zich daaronder bevin dende hooi verbrandde. Het had de aandacht getrokken, dat een zekere H.P. een der eerste was die by de brand hulp verleende, omdat hy niet in de buurt woonach tig is en onlangs by een boerderij brand te Horst ook al hulpvaardig de inboedel naar buiten had gesleept Op het vermoeden van brand stichting werd P. door de politie aangehouden, maar bij diens aan houding verzette deze zich zo hevig, dat men slechts met een overmacht en na grote inspanning erin slaagde hem de boeien aan te leggen. Bij onderzoek bleek hy in bezit te zijn van eon aan Verryt toebehorende portemonaie, zodat het vermoeden van roof en brandstichting rees Ofschoon de ongeveer 25 jarige jonge man hardnekkig blyft ontkennen wordt onderzocht of hy zich ook te Horst aan brandstichting heeft schul dig gemaakt. Te Gennep is een 5jarig kind van A. Kelders, dat plotseling de weg overstak, door een auto gegrepen en gedood. Te Holthees werd aanbesteed het definitief herstel en bijbehorende werken van de boerderij „de Muis" Laag6te inschrijver was Th. Kersten te Overloon voor f 23 330. Legaat yoor Stichting '40-'45 Een dame in Zuid-Limburg heeft by testament de Stichting j 940—'45 een bedrag van ongeveer f 35.000 ge schonken. S.V.V.-nienw» Door plaatsgebrek hebben wy vorige week geen melding gemaakt van de bestuurswisseling, die zich intussen in S.V.V. heeft voltrokken. Het nieuwe bestuur is door de Voorzitter van de Sportraad aan de leden voorgesteld en met by na al gemene stemmen goedgekeurd. In de toekomst zullen de heren P. Geurts als voorzitter, C. Geurts als secretaris, J. Kersten als penningmeester en J. Gommans, J.Colsen, Th. Hoedemakers als bestuursleden, de teugelsin handen houden. Voor de komendo week zyn de trainingen vastgesteld als volgt Dinsdagavond o.l.v. J. Gommans het 3e en 4e elftal; Donderdagavond o.l.v. P. Schellen het ie en 2e elftal. Aanvang telkens om 7.30 Zaterdagmiddag 2.30 jeugd, 3.30 ie en 2e 2e elftal o.l.v. Byl. Verder worden de leden attent gemaakt op de vergadering van 30 Juli a s. Nieuws uit Venray en Omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur Dr. BLOEMEN Telef. 465 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Maandag 28 Juli: Kleuterbureau van 2 tot 3 uur Oproepingskaarten meebrengen Donderdag 31 Juli: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen Kinderverlamming Het hoofdkwartier van de katho lieke jeugdbeweging heeft aan al haar leden verboden te gaan kamperen in streken, waarin gevallen van kinder verlamming zyn gesignaleerd. Dit verbod geldt met name voor de pro vincies Limburg en Brabant. Leden van jeugdgrooperingen uit Brabant en Limburg is het verboden buiten deze provincies te gaan kam peren. Voor verschillende jeugdbewe gingen een zware slag, daar de meeste hun plannen reeds klaar hadden. R.K. Huishoudschool Aan de R.K. Huishoudschool alhier werd het diploma van de 3 jarige landbouwhuishoudcursus aan de na volgende leerlingen uitgereikt M. Peeters, J.Ewals, W.Voermans, R. Nelissen, W. Zanders, H. Nelissen en P. Martens, allen uit Oirlo; H. van Ryswyck en J. van Dyck uit Merselo; A. Mulders en J. Verheyen uit Oos trum; P. van Kempen, C. Geurts, T. Geurts, G. Drabbels en G. Pouwels, Heide; G. Bloemen, E. Stappers, P. Drabbels, G. Vloet, G. Rutten en J. Bloemen, allen uit Overloon; P. Baeten, J. Jenniskens, H. Pouwels, G. vd. Ven en E. Kersten, allen uit Venray; M. van Soest, Wanssum; M. Willemsen, J. Philipsen on W. Philipsen uit Castenray; P. Reintjes, M. Reintjes en J. Aarts allen Veulen; A. van Schyndel, H. Wismans en J. Vollen- berg uit Y8sel8teyn; J. Verstegen, Smakt; A. Meyers en G. Jenniskens uit Leunen. Het getuigschrift van da 1-jarige avondcursus werd uitgereikt aan W. Derksen, M. Claesens, T. Custers, J. Derksen, N. van Gerven, F. Pools, N. Ramakers, G. Verstegen, C. Voes- ten en B. Vollenberg, allen uit Venray; J. Verstegen en Vermeulen uit

Peel en Maas | 1952 | | pagina 1