JVs Venrays vroede vaderen vergaderden Meimaand Mariamaand Piils a iteipeutzwqen ZATERDAG 3 MEI 1952 No: 18 DRIE EN ZEVENTIGSTE JAARGANG TEXTIEL van is goed en goedkoop PEEL EN MAAS Ondervindt 't Kleding wint 't ER00TENsTURliTV2E8 firTE* EvFa ™EN SSffiïïSS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN ^g,viRPTEERN]twPARRfAAVhP25mmBu™nrafMT« Woningkwestie vormt de hoofdschotel Dinsdag j.l. kwamen Venrays vroede Vaderen iu vergadering by een, waarby nogal harde noten werden gekraakt, maar tenslotte alles in der minne regeld werd. By de ingekomen stukken was n.l. een schryven van M. A. Bonante te Venray, waarin deze verzocht om toe kenning wui c«n B<ïhc,ueloosRtelling in verband met de door hem betaalde proceskosten. De aanleiding hiertoe is nogal een uitvoerige geschiedenis. In het pand Markt 4 waren tot Juni 1040 gehuisvest de gezinnen Min en Janssen. Het gezin Min bestond uit 8 men sen, bovendien was er nog een kap salon. Daarvoor was dus ook ruimte benodigd. De huisvesting van dat gezin in de benedenverdieping was dan ook van dien aaid, dat deze niet bestendigd mocht blyven. Toen M. Bonants de woning Markt 4 had aangekocht en het gezin Janssen daaruit per Juni 1049 ging vertrekken vroeg by toestemming om de boven verdieping van bedoeld pand te kun nen betrekken. Aangezien Bonants behoorlijk was gehuisvest en het gezin Min dringende behoefte had aan meer ruimte, welke in het pand aanwezig was, werd op dat verzoek afwijzend beschikt. Niet ongevoelig voor het verzoek van de eigenaar Bonants om over het pand Markt 4 te kunnen beschikken, zocht de Commissie van Advies en B. en W. naar een oplossing voor het gezin Min. Zo wilde men te zijner tyd aan het gezin Min de beschikking geven over de woning Henseniusstraat tsa, toen bewoond door het gezin Linssen, waar voor een nieuw pand in aanbouw zou komen. Een en ander werd met Bonants besproken en in Juni 1949 kwam men met hem tot een accoord. B. en W. gaf op zijn verzoek toen een verklaring, dat hy over 10 maanden, dus per April 1950 het pand zou kunnen be trekken. In de loop van de bedoelde io maan den wyzigde zich echter de situatie. De gedachte oplossing van de wo ning Henseniusstraat isa, mislukte, daar de eigenaar niet bereid bleek, deze voor het gezin Min disponibel te stellen. Via de woonruimtewet kon niet gevorderd worden, zodat B. en W. Bonants moest mededelen, dat nu eerst een oplossing zou kunnen komen door een der in aanbouw zijnde nieuwe woningen, waarmede andermaal 6 tot 8 maanden zouden zyn gemoeid. Ook in dat geval zou echter nog de vrijwillige medewerking van Min zy'n vereist. Via zijn rechtskundig adviseur wilde Bonants B. en W. dwingen de woning te vorderen, maar na briefwisseling hierover, bleek ook deze rechtskun dige slechts een oplossing te zien,door het langs gerechtelijke weg aanvragen van de ontruiming van de woning. B. en W. heeft daaraan haar mede werking verleend door afgifte van een verklaring van het beschikbaar zy'n van de woningen Burg. vd. Loostraat is en Oostrum D sc. Bonants heeft deze procedure ge wonnen en Min moest de woning ont ruimen, nadat de gemeente een wo ning aan de Deken Thielenstraat ter beschikking had gesteld. Gezien nu deze geschiedenis, meent B. en W., dat Bonants geheel geen recht heeft op vergoeding, omdat deze procedure normaal te noemen is en bovendien niet veroorzaakt is door de gemeente, ondanks de afgelegde ver klaring. B. en W. stellen dus voor deze brief voor kennisgeving aan te nemen. Hiermede waren verschillende raads leden het niet eens. De heer DERKS vindt het nogal een netelige kwestie en vraagt zich af, waarom B. en W. dan een der gelijke verklaring geven, waardoor iemand lekker gemaakt wordt. De heer VAN HAAREN houdt een lang betoog, waarin hy B. en W. er op wees, dat zy pand Henseniusstraat voor Min hadden moeten vorderen en als Min dan Markt 4 niet had willen verlaten, dan had men dit pand moeten vorderen voor Bonants. Zy geven nu echter een verklaring af en als Bonants bij de verkoop van zijn huis daar rekening mee houdt, dan blijkt alles tevergeefs. De VOORZITTER onderbrak de heer van Haaren zyn betoog met de opmerking, dat dit een beleidskwestie was van B. en W., waar de Raad niets mee te maken had, maar de heer van HAAREN betoogde daarop weer, dat terwille van die beleids kwestie nu de Raad dan toch maar uitspraak had te doen. B. en W. verdedigen zich in de toelichting op de agenda en een raadslid heeft dan toch zeker hbt recht om deze toe lichting aan te vallen. Spreker blijft op het standpunt dat B. en W. ge bruik hadden moeten maken van hun vorderingsrecht, dan was dit alles niet gebeurd en had de eigenaar van het pand geen schade geleden, puur en alleen doordat Min iedere oplossing weigerde. En wanneer B. en W. van dit vorderingsrecht ge bruik hadden gemaakt, evenals zy by andere gelegenheden wel hebben gedaan, dan was Bonants niet op kosten gejaagd en daarom stelt spreker voor weker een tegemoet koming c-c," Bonants te geven. De heer Fr. JANSSEN meent, dat deze zaak niet dient voor de Raad. Zy hoort by B. en W. thuis. Mocht men echter aan de wens van Bonants tegemoet komen, dan wordt hier een precedent geschapen, waarvan het einde nog niet is te zien. De heer ODENHOVEN zegt, dat blijkens de toelichting B. en W. wel met overmacht schermt, maar meent toch, dat de zaak anders ligt. Hier zyn fouten gemaakt en daarom moeten die hersteld worden. De heer STEEGHS meent, dat er reeds lang genoeg gesold is met eigenaars van woningen. Deze mogen niets en kunnen niets, behalve betalen. Spreker verwachtte daarom zeker dat in dit geval de rechten van de eigenaar wel wat beter in acht genomen zouden zyn en is ook voor vergoeding. Ook de heer CÜSTERS vindt het een eigenaardige zaak. Als B. en W. beloften doet moet zy die nakomen De VOORZITTER meent uit het gesprokene opgemaakt te hebben, dat de leden denken dat B. en W. de zaak maar hebben laten waaien. Zo is de zaak echter niet, integendeel. B. en W. heelt voor deze zaak hard gewerkt en alle mogelyke oplossingen proberen te vinden. Vorderen kon zy echter niet, om de eenvoudige redsn dat zowel Bonants als Min beboorlyk gehuisvest waren, Dat Bonants eigenaar is, doet hier aan de zaak niets af. Het is in de Huurwet zelfs zo gesteld, dat een eigenaar de eerste drie jaren geheel geen rechten kan laten gelden. Bonants moest procederen of hy wou of niet, een andere mogelijkheid stond voor hem niet open om in zyn eigen huis te komer. Dat B. en W. die brief geschreven heeft, bewyst haar goede trouw. Zy meenden inderdaad Bonants te kunnen helpen, maar door omstan digheden buiten hun schuld is dit anders gelopen. Toen geprocedeerd werd, heeft B. en W. Bonants ook nog zoveel mogelijk geholpen. Waarom zou echter de gemeente moeten gaan betalen, voor wat Bonants in ieder geval moest doen, nu een minnelijke oplossing niet mogelijk was. Dat zyn bedrijf schade geleden heeft, kan de Voorzitter niet aan nemen, daar hii in Oostrum even goed zyn bedrijf kon uitoefenen. De heer VAN HAAREN is het met Voorzitters antwoord niet eens. Hy meent dat B. en W. wel hadden kunnen vorderen, maar dit bestrijdt de Voorzitter weer op zyn beurt. De heer VERMEULEN is by zaak, als Voorzitter van de toenmalige Woningcommissie, nauw betrokken en kan slechts de woorden van de Voorzitter onderschrijven, dat men al het mogelyke heeft gedaan voor Bonants. Deze wist echter, toen hij dit pand kocht, dat het bewoond was en dat vordering niet mogelijk was. Hy heeft dus bewust de con sequenties daarvan aanvaard en moet nu niet de gemeente daarvoor laten opdraaien. De hoer Fr. JANSSEN is van mening, dat ook de rechtskundig adviseur van Bonants het standpunt van B. en W. inzake vordering onderschreef, reden waarom hy is overgegaan tot de normale procedure via de kantonrechter. Hier is dus geen schuld by B. en W. De heer DERKS kan dat niet vol gen en stelt voor dat Bonants alsnog de kosten worden terugbetaald. Ook de heer ODENHOVEN is voor een compromis. De VOORZITTER vertelt dan nog maals de gehele zaak en is van mening, dat als Bonants meent on recht gedaan te zy'n, dat hy dan de gemeente moet aanklagen bij de rechter, die uitspraak zal doen. Dit is geen taak van de Raad, omdat de Gemeente een der partijen is. Hy' brengt daarom eerst het voorstel van B. en W. in stemming. Hierbij ont staat een „incident" omdat de heer OUSTERS weigert te stemmen, aan gezien B. en W. deze zaak maar moeten opknappen. Als de VOORZITTER blijft aan dringen verlaat de heer Ousters zonder gestemd te hebben de vergadering. De uitslag is, dat de heren Derks, H. Janssen, Maas, van Haaren, Steeghs en Odenhoven tegen stemmen, waar door het voorstel van B. en W. om dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen, ook is aangenomen. De rest van de ingezonden stukken ging verder zonder meer onder de de hamer door. Het waren goedkeuringen van Ged. Staten van verschillende raadsbeslui ten, als verkoop van grond, wijzigin gen van de begroting, aangaan van geldlening enz. Alleen een schrijven van de geza melyke Ziekenfondsen in Limburg, die niet bijster te spreken waren over de oprichting van een nieuw zieken fonds, ten behoeve van het gemeen- tepersoneel in Limburg, ontlokte nog enige critiek by de heer Derks, die nu hy een en ander eens bekeken heeft, zich och niet goed met dat nieuwe fonds kon verenigen. De VOORZITTER wyst hem er op, dat de Raad het besluit reeds lang genomen heeft, dus dit „berouw" te laat komt, maar buiten dat, blijkt wel wel uit reacties van andere zyden, dat deze oprichting een goed werk is. Onbewoonbaar. Woning no. 23 aan de Langstraat is in een dergelijke toestand, dat B. en W. deze onbewoonbaar willen verklaren. Deze is niet alleen onbe woonbaar, maar kan ook niet meer hersteld worden. De Raad h6eft hier niets tegen, mits het maar geen financieele ge volgen heefi. De VOORZITTER legt dan uit, dat de eigenaar een tyd gelegenheid krygt, voor mogelijk herstel, anders moet de woning worden afgebroken. De gemeente heeft er verder niets mee te maken. Rijbewijzen goedkoper In 1951 werd besloten tot wijziging van de legesverordening, zulks in verband met de verlenging van de looptyd van de rijbewijzen. Het ver schuldigde bedrag werd daarby op f 2 50 gest6ld. Bij de Minister bestaat tegen de grootte van de verschuldigde leges bezwaar. Wel kan hy er zich mee verenigen, dat verschil gemaakt wordt tussen het geval waarin by hot invullen van de nodige formu lieren hulp van gemeentewege wordt geboden en het geval waarin ze zelfstandig worden ingevuld. In het eerste geval is f 1 50 toe laatbaar, in het tweede geval slechts 75 cent. De Raad kan zich er mee vereni gen. Zy die sindsdien een nieuw rybewys gekregen hebben, krijgen niets terugbetaald, omdat zy nog volgens het oude tarief berekend zijn. Kentering ten goede Burgerlijk Armbestuur vraagt goed keuring van een begrotingswijziging, waardoor aan de Gemeente f 4300 subsidie wordt terugbetaald. De heer van HAAREN is daar dankbaar voor maar de VOORZITTER kan niet bepaald enthousiast zijn, aangezien het Armbestuur ondanks de f 4300.— toch aardig wat geld kost. By de bouw van de montage woningen aan het Desselke bleef van het terrein, dat voor bedoelde woning bouw werd aangekocht van P. J. H. Vermeulen ongeveer 90 m2 ongebruikt, gelegen achter de woningen Hoender straat 32b en 32c, eigendom van de heer L. Th. Maassen en heeft voor de gemeente generlei waarde. De verkoop van deze strook aan Maassen voor de prijs van f 58.50.— werd zonder meer aangenomen. Electriciteitsmasten De Electriciteit8-Maatschappyen van Gelderland en Limburg willen geza menly'k een 150 kV-koppellijn tot stand brengen van Nijmegen naar Blerick. Voor deze koppellyn moeten diverse vakwerkmasten worden ge plaatst met beveiligir.gs- en onder- steuningswerken, terwy'l de maat schappijen steeds het recht moeten hebben percelen, waarboven de electrische geleidingen zullen lopen, te betreden. Zy moeten trouwens ook het recht krijgen tot het hebben en houden van die geleidingen. Op grond van de Belemmeringen- wet Privaatrecht hebben genoemde vennootschappen verzocht vrijwillig tot overeenstemming te komen tot vestiging van de daarvoor benodigde zakelijke rechten op de betrokken percelen, welke eigendom der ge meente Venray zyn (het perceel Sectie A, nummer i480 naby het vloeiveld, waarop een stalen vakwerk- mast met bybohoren zal worden opgericht en voor het perceel Sectie F, nummer 1074, waarboven de ge leidingen zullen worden aangebracht De vergoeding, welke de gemeente terzake zal ontvangen bedraagt resp. f 230.— en f io.— als afkoopsom ineens. Aangezien hier toch niets tegen te doen is, moet de Raad dit wel aan vaarden. Hypotheken Door de wed. van Es en de heer G. van Lierop wordt overgegaan tot vervulling van hun herbouwplicht Ten einde thans tot herbouw te kunnen overgaan is echter door beiden nog boven de van rijkswege te ontvangen bijdragen een som benodigd van onderscheidelyk f 3400 en f 4100, welke zy niet elders kun nen aantrekken. Het voorstel van B. en W. om de bedragen aan hen onder eerste hypo theek te verstrekken, werd aange nomen. De heer G. van Lierop heeft zich tevens bereid verklaard om voor de betaling van rente en aflossing aan de gemeente voor zover nodig te cederen de uitkering plus bijslag welke hij als mobilisatieslachtoffer 1914—1918 van Rijkswege ontvangt Verder werd nog besloten aan de Erven Martens op de Akker weg 2980 m2 grond terug te geven, die eerst voor woningbouw onteigend was, later echter niet meer nodig was. De Raad ging dan nog accoord met een regeling met Staatsbosbeheer waarby het renteloos voorschot voor bebossing werd opgetrokkon van f 8000 tot f 12000. Rondvraag De heer VERMEULEN vroeg dan waarom de bureaux van de gemeente op Koninginnedag gesloten waren, maar hand- en spandiensten gewoon doorgingen. Verder wilde hy' vragen om binnen kort, dus voor de begrotingsbehande ling, bij elkaar te komen om de financiële toestand van onze gemeente eens te bespreken. De VOORZITTER zou zorgen dat op Koninginnedag geen diensten zouden verleend behoeven te worden. Voor een bespreking van de financiële toestand zou een vergadering worden belegd. De heer Fr. JANSSEN had reeds gevraagd om de VVV-kiosk en het herdenkingsmonument wat op te knappen. Tot heden is daaraan niets gebeurd. Bovendien zou hy graag zien dat de pleintjes in de verschil lende straten eens wat werden opge knapt. Het ligt er nu verwaarloosd by. Dat moet kunnen zonder Maas tricht er by te halen. De VOORZITTER zou alsnog naar Gemeentewerken het „opknapwerk" doorgeven. Voor de verschillende plantsoenen zyn plannen opgestuurd naar Maastricht, maar inderdaad kan voordien reeds wat rommel opge ruimd worden en ge egaliseerd. St Oda De heer MAAS had tot zy'n ver wondering gezien, dat langs de weg naar het Overbroek eikebomen zyn geplant, zonder overleg met de plaatselijke boeienorganisaties. Dit is tegen de afspraak. Deze bomen zullen binnen 20 jaren een geweldige schade berokkenen aan de naast de weg liggende stukken grond. De heer HOUBEN merkt op, tegen bomen geen bezwaar te hebben, maar dat men er ook anders over denut, bewyst wel, dat verschillende bomen al kapot zyn. Do VOORZITTER kan dat niet goed begrypen. Vroeger hadden de boeren op deze weg zelf bomen gezet. Nu moeten ze weg en op andere plaatsen zit men er om te snakken. Wat is nu beter en mooier als wat groen en die schade valt nog al mee. De mensen van Staatsbosbeheer weten er toch ook wat van. De heer VERMEULEN is er voor, om alles wat beplant kan worden, maar met eiken vol te zetten, mis schien dat dan de voorspelling van St Oda nooit uitkomt. De heer ODENHOVEN vindt alles wel wat veel, maar langs de Beekweg kunnen ze al heel goed gezet worden en daar heeft men ook weinig last van eventuele schade. En inderdaad, St. Oda's voorspelling kan dan niet uitkomen. De VOORZITTER weet niets van een voorspelling van StOda af, maar zal de kwestie Beekweg bekyken. Wat het vernielen van bomen aan gaat, als dit door groten gebeurd, is dat wel heel laf en minderwaardig, dat is alles wat hy" hierop voorlopig zeggen wil. Woningbouw. De heer WISMANS wilde weten, hoe het stond met de woningen, die gebouwd gaan worden van de obli gatielening. Uit het antwoord van de VOOR ZITTER blykt, dat dit in handen is van de Woningbouwvereniging „St Oda", die binnenkort met plannen komt. Verder informeerde de heer WIS MANS naar de grond aan „de Paar denkop", waar 30 ha zouden worden vrygemaakt voor ontginning. Is de daarvoor nodige aanvraag al ingediend? De aanvraag is nog niet ingediend, aldus de VOORZITTER, maar overleg tussen de betrokken instanties heeft wel plaats gehad. Als laatste punt wil Wismansnog weten, hoe het zit met de boerderij- bouw van Vermeulen in de Hoender- straat. Het antwoord hierop was, dat Vermeulen nu moet overschakelen op de burgerwoningbouw, en dan kan bouwen. De heer STEEGHS heeft horen vertellen, dat de oude school te Oirlo zal worden afgebroken. Dat zou hy' treurig vinden. Dan gaat de afbraak van de kerk in Oostrum naar de puinplaats. Zou dat nu niet vervoerd kunnen worden naar de beruchte weg in Castenray, opdat nu toch eens eindelijk na 7 jaren - ook hieraan iets gebeurt. De VOORZITTER meent, dat Steeghs verkeerd is ingelicht. De oude school in Oirlo blijft bestaan en wordt gym nastieklokaal. Het puin van Oostrums kerk gaat naar de Vredepeel. Of dit naar Castenray kan, zal worden be keken. De heer ODENHOVEN sluit dan de rij van sprekers met de opmerking, dat Venray nu onderhand genoeg plantsoenen heeft en dat hjj graag zou zien, dat de kramerymarkt niet in de Hoenderstraat geplaatst zou worden maar bv. in de Veldstraat. De VOORZITTER meent, dat extra plantsoenen niet aangelegd behoeven te worden, maar dat er toch wel wat groen in Venray mag zyn en de be staande zo goed mogelijk onderhouden mogen worden. De markt verplaatsen naar de Veld straat kan niet, omdat hier gepar keerd moet worden en omdat én kooplui en publiek zoveel mogelijk verband in de markt willen houden, vandaar de uitbreiding naar de Hoen derstraat. Do heer Fr. JANSSEN vroeg dan om een geheime zitting, die werd toegestaan. Woensdagavond heeft de zware klok van de St. Petrus-Banden de Mei maand ingeluid, de maand, die zo bijzonder is toegewijd aan de verering van Jezus Moeder, Maria. We kennen allen de geschiedenis van dit eenvoudig meisje, dat door Gods Voorzienigheid werd uitgekozen om mee te werken aan de redding van de mensheid en daardoor Moeder van alle mensen werd. En juist door haar Moederschap, door haar Moederlijke liefde en goed heid, door haar Moederlijke zorg en tederheid is Zy een graag aangeroepen hulp en steun voor allen, die in nood en moeilijkheden verkeren. Ieder mens ziet in Maria zijn eigen moeder terug, die met alle moeilijkheden van haar kind meeleeft, meelijdt en alles zal doen om hulp en bijstand te geven- Lang voordat de Godgeleerden Haar bemiddelaarschap tussen God en de mensen hadden aangetoond, had de eenvoudige mens begrepen, dat Moeder Maria by haar Zoon alles kreeg, wat Zy' maar vragen zou. Daarom is de Mariaverering by de katholieken zo groot. Zy' weten, dat boven een Moederhart klopt voor alle mensen, een hart vol liefde, dat door een eenvoudig gebed direct te ver murwen is. En wy hier in Limburg wonen wel in een Marialand by uitstek. Al onze paroclr'eR zyn door Vader Bisschop persoonlijk toegewijd aan de Lieve Vrouwe en overal door het Limburgse land staan haar kapellen en genade oorden. In Oostrum vinden we de Behou denis der Kranken, die al zo lang haar zegeningen rondstrooit in deze streek. Nu dan ook de Meimaand gekomen is maken wy ons op om Moeder Maria nog eens extra te vereren en aan te roepen, in iedere parochie is het Meimaandlof, iedere dag is er de Rozenkrans. Laten we in deze Mei maand de Hemelkoningin dan bidden om vrede voor deze wereld en oplos sing van zovele zware zorgen en moeilijkheden. Laten we Maria vragen om Haar zegen, Haar bijstand en Haar hulp, die wij allen zo hard nodig hebben en laten we Haar tenslotte vragen iets van de eenvoud terug te mogen vinden, die Zfl zelf toonde toen zy' op haar uitverkiezing deemoedig het antwoord gaf„Zie, de Dienstmaagd des Heren". Wilhelmus By gelegenheid van Koningins ver jaardag is meerdere malen het Wil helmus ten gehore gebracht. En telkens valt het dan op, dat nog zovelen zyn, die hun hoed of pet doodgewoon op hun hoofd houden, alsof een of ander straatdeuntje ten gehore wordt gebracht in plaats van ons volkslied. Een kwestie van fatsoen als men voor die enkele ogonblikken zijn hoed afzet en aandachtig de muziek volgt, in plaats van nonchalant door te blyven kletsen. Verkiezingen De grosly 8t-8temming is achter de rug en het definitieve programma is opgesteld. Over het algemeen is zonder enig enthousiasme gestemd, omdat slechts weinigen iets van het gehele systeem van stemmen begrijpen en persoonlijke voorkeur wel heel slecht tot uiting kan komen. Dat er achter de schermen over een en ander harde woorden zyn gevallen, is voor ieder een te begrijpen. Als de K.V.P. meent kwaliteits zetels te moeten hebben, a la bonheur, dat zy die aangeeft, maar dat ze dan voor de rest gelijke monniken gelijke kappen maakt en geen trapsysteem Want het is toch zo, dat als Noord- Limburg inderdaad met een candi- daat zou komen, dat dan de keuze van deze ene candidaat zeker is, mits van tevoren afgesproken wordt, dat de rest van de kostbare stemmen uitgebracht wordt op mensen die toch geen schijn van kans hebben. En zo kan het gehele systeem nooit bedoeld zijn. Intussen is Noord-Limburg niet met één candidaat gekomen, zelfs met 3, wat onherroepelijk aan alle drie can- didater. afbreuk heeft gedaan en waar niemand mee gebaat is. We maken een kleine kans, door Het laat zich aanzien, dat de eerste ronde der orgelbusjes actie ruim duizend gulden gaat opbrengen. Nog enkele grote wijken zyn niet binnen. Dit bedrag geeft aanleiding tot optimisme. Laat dit zo blyven. Doet wekelijks Uw bedrag in het busje, zo lat ook de tweede ronde gaat slagen. Gedenkt de busjes eens extra by de as. familiefeestjes: eerste H. Communie, bruiloft, plechtige H. Communie enz. En nu de stand Vorig saldo f 1120.46 Inhoud busjes: Hoenderstr., Merselose weg, Hagelweg, Henseniusplein, Overloonse weg, Brukske, Paterslaan, Hiept, Veltum, St. Jozefsstr. f 31401 Totaal f 1435.37 Bouwt allen mee aan Uw orgel. Gironummer: 576604 andere oorzaken, en dat ondanks het feit, dat in Noord-Limburg de meeste leden der K.V.P. zitten. Gebrek aan systeem en gebrek aan samemwerking is daar de oorzaak van. Zomer De zon begint haar best te doen en het lenteweer van afgelopen week geeft grote verwachtingen voor de toekomst. We maken de zwemliefheb- bers er dan vast by voorbaat op attent, dat er ook dit jaar geen zwem of badgelegenheid is in Venray en dat men ook nu weer terrecht kan in de Maas. Waar men zich in de vrye natuur mag omkleden, en waar geheel geen toezicht is. Alleen moet men er op letten, dat de politie u niet aantreft op de weilanden aan de boorden der Maas, want dan bent u strafbaar. Het beste is dus om het hoofd maar onder de kraan te houden. Dat is ook verfrissend zegt menJe hoeft dan in ieder geval geen zeven kilometer te fietsen. Nieuws uit Venray en Omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur Dr. BLOEMEN Telef. 465 Alléén voor spoed gtiallcn. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Donderdag 8 Mei Consultatiebureau voor zuigelingen uit de KOM Volksconcert Maandag 5 Mei a.s. om 8 uur, zal op de Markt door de fanfare „de Peelklank" Ysselsteyn, een concert gegeven worden. Oranjefeest Koninginneverjaardag is kalm ver lopen. Er werd dit jaar overvloedig gevlagd en aan het Gemeentehuis was de bokende illuminatie aangebracht. '8 Morgens was er voor de kinderen een H. Mis, terwy'l in de namiddag een kindervoorstelling was in het Luxor-Theater. Het heeft wel wat hoofdbrekens gekost, voordat alle liefhebbers een plaatsje gekregen hadden. 's Avonds was er een concert van Venrays Harmonie, terwy'l de dans tenten uitpuilden van dansliefhebbers. Het geheel werd gesloten met een Wilhelmus, waarby' gewoontegetrouw een deel der bezoekers de hoed of pet rustig op hun hoofd liet staan. Overheidspersoneel Dinsdag hield de bond van Over heidspersoneel St Petrus en Paulus, een avond voor haar leden met vrou wen en verloofden. Na een korte vergadering was het woord aan Wullem uit de achterhoek, een conferencier, die met een klein gezelschap, de leden van St Petrus en Paulus verder aangenaam wist te vermaken. Houtbewerkersbond Onder voorzitterschap van de heer vau Soest, hielden do houtbewerkers van Venray en omgeving, een alge mene vergadering, waarin de hoofd bestuurder van Cuyck o.a. een dui delijke uiteenzetting gaf over de wachtgeld- en werkloosheidverzeko- ring, die binnenkort zal ingaan. De belangstelling hiervoor was groot. Hoog bezoek Woensdag bracht de Generaal- Oyerste van de Broeders van Liefde uit Canada een visitatie-bezoek aan Huize St. Servatiu8. Na bezichtiging van alle gebouwen en een langdurige bespreking vertrok de hoge gast, uitgeleide gedaan door alle broeders van de inrichting. Professie Minderbroeders Op 17 Mei a.s zullen in de Paters kerk de Eerw. Broeders Joannes Tax, Paschalis Mynhuis, Servatius v.d. Neut, Jacobinus v. Dam, Trtido de Voght en Bosco Vervuurt hun plech tige Professie afleggen.

Peel en Maas | 1952 | | pagina 1