Werkloosheid en ontwikkelingsgebied. Pljü S WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN kandidaatstelling voor de Tweede Kamer der St.-Generaal Q, 'veifieUtzUtqen Eindles Lagere Landbouwschool Koninginne verjaardag Straaljagerbasis in de Peel? Het Woonwagen vraagstuk Installatie van Pastoor Janssen ORGELHOEKJE Ons Patronaat ZATERDAG 26 APRIL 1952 No 17 DRIE EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS Ondervindt 't Kleding wint 't DRUK EN UITGAVE FIRMA VAN DEN MUNCKHOF GROOTESTRAAT 28 TELEF. 512 GIRO De statistieken over de werkloos heid in het noordelijk deel van Lim burg geven een niet al te rooskleurig beeld, speciaal wanneer we de ge meenten Venray, Gennep en vooral Bergen op dit punt bekijken. Bergen en Venray hebben getracht en dat is zeer te pry zen deze stoot te pareren door met spoed een industrieterrein in gereedheid te brengen. Het heeft echter niet mogen baten. Misschien is men nog te laat gekomen daarmede - in ieder geval slaat de golf van werkloosheid, welke over het ganse land spoelt, hier nog hoger dan elders. "Was in het gewest van de Arbeids beurs Venlo het aantal werklozen dank zy seizoenwerkzaamheden iets minder dan in de afgelopen win ter, het aantal werkzoekenden in de gemeente Bergen is toch nog steeds 11 pet, in Gennep 7,2 pet en in Venray 7,1 pet. Zéér hoge cijfers als men weet, dat het Rijksgemiddelde (al is dat dan ook behoorlijk hoog) 4.7 pet bedraagt. De verhoging van het getal werk lozen is in deze streek voornamelijk te wijten aan slapte in de bouwnij verheid en daaruit voortvloeiende minder orders bij andere bedrijfstak ken. We dragen de naam van noodgebied dus niet voor niets, hier is werkelijk al nood I Een nood, die voor een deel uitstekend wordt geregistreerd door het ontginningswerk in de Vrede peell De plechtige eerste spade, die men daar in de grond had willen steken in het voorjaar, heeft men maar opgeborgen, omdat het moeilijk kan, nu reeds 80 Ha. klaar zjjn, al vijf maanden voor de bepaalde tyd. En in dat noodgebied moet wat gebeuren Want bovenstaande cijfers geven alléén die werklozen, die op het Arbeidsbureau staan ingeschreven, maar hoevele van onze landbouwende bevolking moesten hier niet by staan? De werkelijke nood is veel groter en de Regering heeft zich nu tot doel gesteld deze noodgebieden te brengen tot meer welvaart. O.a. door industrievestiging te steunen. Wy van onze kant moeten zorgen via een goede Ambachtsschool voor vaklui, voor liefhebbers, die een fabriek willen beginnen en dan geeft het Rijk subsidie voor de bouw van fabriekshallen. Op zich zelf zeer mooi en goed, maar als we het oog hebben op het groeiende leger van werklozen in heel het land, dan dringt zich toch wel een vraag erg aan ons op: Blyven er voor deze streek wel grote mogelijkheden open, als oude, reeds jarenlang bestaande fabrieken personeel moeten ontslaan, werk tijden moeten inkorten, omdat de moeilykheden op het gebied van export en zeker op het gebied van binnenlands gebruik steeds groter worden De economische situatie maakt het toch by na onmogelijk om juist op dit terrein iets te bereiken. De moeilijkheden, die de gemeenten in deze streek hebben om een goede industrie hier te krijgen, worden 't best geïllustreerd door maar o zo langzaam aangroeiende fabrieken, waarbij men nog herhaaldelijk blijkt op een verkeerd paard gewed te hebben Al doende leert men, maar de eerste en grootste les, die men hier heeft geleerd is wel, dat industrievestiging om de drommel geen kleine karwei is en dat deze met de bestaande mogelijkheden en moeilijkheden nooit die oplossing zal brengen, die nodig is voor dit noodgebied. Het is daarom, dat men reeds op meerdere plaatsen stemmen hoort opgaan, waarin de Overheid gevraagd wordt, op welke wyze zy deze streek meer welvaart wil bijbrengen, een welvaart, die met de enkele honderd duizenden guldens, die er nu aan gespendeerd worden, schijnbaar niet te koop is I Misschien dat zy ons dit wel eens en dat op korte termijn dui delijk en klaar kan uiteen zetten De Burgemeester van Venray brengt het volgende ter openbare kennis: Op Dinsdag 13 Mei a.s. zal plaats hebben de candidaatstelling voor de verkiezing van de leden van de Twee de Kamer der Staten Generaal. Op die dag kunnen van des voor middags negen uur tot des namiddags vijf uur, by de voorzitter van het hoofdstembureau in de kieskring of by het door deze aangewezen lid van dat bureau, ter secretarie der gemeente Maastricht worden .ingeleverd lijsten yan candidaten als bedoeld in artikel G t der Kieswet Op dezelfde lijst mogen ten hoogste twintig candidaten worden geplaatst. Iedere lijst moet worden ondertekend door tenminste vijf en twintig per sonen, die binnen de kieskring, waar voor de lijst geldt, kiesgerechtigd zijn voor de Tweede Kamer der Staten Generaal. Ten aanzien van een ondertekenaar die niet is opgenomen in het kiezers register der gemeente, waar het hoofdstembureau is gevestigd, wordt by de inlevering van de lijst een door de burgemeester afgegeven verklaring overgelegd, dat die ondertekenaar is opgenomen in het kiezersregister van zy'n gemeente. Dezelfde kiezer mag niet meer dan één lijst onder tekenen. De namen der candidaten moeten op de ly'Bten geplaatst worden in de volgorde, waarin de ondertekenaars aan hen de voorkeur geven. De naam van een candidaat mag niet voorkomen op meer dan één van de lijsten, welke bij de voorzitter van eenzelfde stembureau worden inge leverd. Bij de lijst moet worden overgelegd een schriftelijke verklaring van iedere daarop voorkomende candidaat, dat hy bewilligt in zy'n candidaatstelling op die lijst. Indien de candidaat zich buiten het Rijk in Europa bevindt, is de hier bedoelde verklaring niet aan enig formulier gebonden en kan zy ook telegrafisch worden gedaan. Mede moet worden overgelegd de verklaring, vermeld in artikel G io der Kieswet, betreffende storting op naam van een der ondertekenaars van de lyst of op naam van de aan gewezen gemachtigde of diens plaats vervanger, bevoegd tot het verbinden van de lyst, van een som van f 500 in de consignatiekas. De inlevering der lijst moet ge schieden persoonlijk door een kiezer, bevoegd tot deelneming aan de ver kiezing binnen de kieskring, waarin de lyst wordt ingeleverd. De candi daten kunnen daarby tegenwoordig zyn. De voorzitter van het hoofdstem bureau stelt een bewys van ontvangst ter hand aan degene, die de lyst in- Jevert. Formulieren voor de lijsten en voor de schriftelijke verklaring van bewil liging, hierboven vermeld, zyn ter secretarie dezer gemeente kosteloos verkrygbaar tot en met de dag der candidaatstelling. In herinnering wordt gebracht art. X 0 der Kieswet, luidende als volgt: Hy, die een lyst, als bedoeld in artikel G 1 der Kieswet inlevert, wetende, dat zy voorzien is van handtekeningen van personen, die niet bevoegd zjjn tot deelneming aan de verkiezing, waarvoor de in levering geschiedt, terwyl zonder die handtekeningen geen voldoend aantal voor een geldige lyst zou overblijven, wordt gestraft met ge vangenisstraf van ten hoogste drie maanden of een geldboete van ten hoogste honderd twintig gulden. Met gelijke straf wordt gestraft hy die wetende, dat hy niet bevoegd is tot deelneming aan de verkiezing, een voor die inlevering bestemde lyst, als bedoeld in artikel G 1 der Kieswet, heeft ondertekend. Venray, 22 April 1952 De Burgemeester voornoemd, Mr. A. H. M. JANSSEN. EXAMENS De zon gaat feller Bchynen en dan is in ons goede vaderland het tijdstip aangebroken, dat de ene helft der bevolking de ander gaat examineren voor vak- en andere diploma's. Ontelbare zweetdroppels, ontelbare zuchten en kapotte zenuwen, opge kropte ergernis en vele kilo's ver knoeid papier zyn het resultaat van al het gevraag en gecijfer. Men kan twisten over de vraag of dat nu wel allemaal nodig is, het feit ligt er en de lieve jeugd heeft er danig rekening mee te houden wil ze niet voor grote teleurstellingen komen staan. Soms tonen zulke examens opmer kelijke kanten en hieraan dachten wy toen we de lijst zagen van de candidaten, die geslaagd zyn voor hun landbouwdiploma, waarvoor deze weak de eindles gehouden werd. 44 geslaagden, die zich dus met min of meer gerust hart boer mogen noemen en juist genoeg mensen om de Vredepeel te bevolken. Dat is de aflevering van een jaarterwijl we over de ontginning van een Vredepeel vyf jaar doen en dan practisch niets meer hebben. Eén oplossing is er, emigratie. We leiden onze mensen op, maken er vaklui van, maar moeten ze dan wegsturen de vreemde in. Het kan nu eenmaal niet anders, maar als achtergrond van het examen is het een minder prettige gewaarwording. 44 in één jaar, een cijfer, dat te denken geeft. VERKAVELING By datzelfde examen was de jon gens als taak gegeven, de inrichting der boerderij te schetsen, waarin zij wonen en de ligging van de daarby behorende gronden aan te geven. Zelfs voor een leek als Uw over- peinzer is, gaven deze soms simpele tekeningen opmerkelijke feiten aan. We zagen daar de Peelboerderyen, met h6t land rond huis en hof en we zagen er oude, reeds sinds honderd jaren hier liggende boerderijen, met links en rechts over de gehele ge meente verspreid liggende grond. Vroeger toen alles per kruiwagen ging, och ja, toen kon men alleen de verloren tijd nog rekenen, maar heden met de hoge prijzen voor het materiaal, voor de uurlonen, nu is dat economisch onverantwoord. En al zal een ruil verkaveling ook zijn voor en tegen hebben, uit deze tekeningen alleen bleek al hoeveel tijd en goed geld verspild en vermorst wordt met het gesjouw van het ene eind van bet dorp naar het andere. In deze tyd van rationalisatie en efficiency moet een oplossing van deze gevallen toch zeker een ernstig punt van overwe ging by onze boeren zyn. Groslijst en Kamerleden Er iB, behoudens enkele uitzon deringen waar het persoonlijk element in het geding komt, over het alge meen weinig interesse voor wat men de politiek noemt. Men gelooft het wel. Naar de oorzaken zullen we niet zoeken, al ligt het voor de hand, dat een kiessysteem, datzo weinig ruimte voor meer persoonlijke sympathieën ten aanzien van de candidaat open laat, de zaken stroef maakt. Doch voor ons, hier in Limburg, begint dat meer persoonlijke werk reeds lang voor de eigenlijke beslis sing valt. De Groslijststemming in de KVP bepaalt tenslotte de volgorde der can didaten. Practisch worden daarmede degenen, die hieraan deelnemen, de mensen, die onze Kamerleden op het tapijt brengen. De meerderheid hoeft dan maar ja en amen te knikken door middel van de officiële stemming. Ze is daartoe in zekere zin zelfs ver plicht, ook al hebbeD we alleen dan maar een „verschynplicht" en al zyn we natuurlijk vrij onze stem uit te brengen op wie men wil. Zoals gezegd, komt het in de prac- ty'k echter hierop neer, dat de stem mer, naar trouwe gewoonte en goede zede, zoals dat heet, z'n stem uit brengt op nummero 1 van „de" lyst dus op degene, die bij de Gros lijststemming door genoemde minder heid daartoe aangewezen is. We stellen de zaak meteen maar zo scherp mogelijk door te spreken van een minderheid, die de meerder heid regeert, want tenslotte is het nu eenmaal zó, dat alleen de leden van de KVP, die de moeite doen hun stem uit te brengen, mede bepalen wie onze vertegenwoordigers in de Kamer zullen zijn. Als we dan nagaan hoeveel leden van de KVP mannen en vrouwen er nog thuis blijven als er „ge sproken" moet worden en die er zich van af maken met de woorden: „-De echte stemming komt later toch pas", dan heeft men een bewys van de lauwheid en de onkunde, welke in deze ryen nog heerst. Erger wordt het echter voor heel velen wanneer ze weten, dat ze niet meer dan „stemvee" zyn. Ze maken een hokje rood en daarmee basta, doch ze bemoeien zich'.niet met!de gang van zaken. Ze staan aan de kant en ze blyven er staan. Als we constateren, dat in een ge meente als Venray slechts ruim 500 leden aangesloten zijn by de KVP, terwijl er minstens 10 maal zoveel katholieke stemmen zijn, dan hebt ge het duidelijke bewijs, dat hier van een hiaat sprake is. Want deze 500 leden, waarvan nog een groot gedeelte spijbelt, doen het stemwerk practisch voor 5 00 stemmers. We willen hiermede maar betogen, dat het van zeer groot gewicht is, dat men lid is van de KVP en... dat men zyn lidmaatschap ook actief instelt. Maandag j.l. werd aan de Land bouwschool St. Martinus de eindles gegeven. Behalve de „slachtoffers" waren hierbij aanwezig de Commissie van Toezicht onder voorzitterschap van de heer A. Poels, de Rijksconsu lent Ir. Zeegers, namens het Ryks toezicht, de consulent der Jonge Boeren M. de Pontials afgevaardigde van de Vereniging voor Landbouw onderwijs, terwyl als genoodigden aanwezig waren de Heer Deken, de heer Burgemeester en Depulé Peters. Na een inleidend woord van de Voorzitter de heer A. Poels begonnen dan de leraren Wijnhoven en Gerrits met de vragenlessen, waarvan de meeste door de leerlingen op vlotte wyze werden beantwoord. Na de vragenlessen gaven de leer lingen demonstraties van gymnastiek, zang en declamatie. De Rijksconsulent Ir. Zeegers reikte dan aan de geslaag den de diploma's uit. De gelukkigen waren Merselo J. Arts, L. Kessels, Alb. Poels M. van Ryswyck en H. v.d. Zanden. Y8selsteynM. van Berlo, Th. Deters, P. Janssen, P. Michels, H. Philipsen, Jac. Spreeuwenberg, H. Strybos en W. Willems. OostrumM. Bouten, A. v. Dyck, P. Hendriks, M. Maas, A. Pouwels. LeunenP. Comelissen, H. Geurts, A. Heidens en L. Loenen. HeydeTh. Droesen, J. Janssen, M. Janssen, P. v. Meyel en H. Pouwels. VenrayH. Drabbels, H. Marcellis en G. van Osch. Castenray J. Duykers, Jos Duykers en H. Gellings. OirloP. Duykers, L. Janssen en H. Philipsen. Veulen J. Fleurkens, H. Hendriks, J. Reintjes en H. Reintjes. Smakt: J. Seykens. Gby8teren: H. Litjens. Maashees Alp. Janssen. Overloon W. Verhoeven. Zowel de Rijksconsulent, als de consulent der Jonge Boeren feliciteer den de gelukkige geslaagden, terwijl ook heer Deken, Burgemeester en Deputé Peters hun gelukwensen aan boden en ieder voor zich wezen op het grote belang van vakmensen en vakstudie. Tot slot van de plechtig heid bracht de oudste der leerlingen de heren Wijnhoven en Gerrits dank voor hun werk dat zy heden met zulk een succes 44 geslaagden zagen bekroond. Voor de kinderen van Venray-kom zal, even als het vorig jaar in Luxor weer een film gedraaid worden en welSneeuwwitje by de dwergjes gevolgd door een drietal grappige tekenfilmpjes. Hiervan zullen nodig zyn twee voorstellingen één voor de meisjes en één voor de jongens, 't Aanvangs uur zal voor beide groepen in de scholen worden bekend gemaakt. Verder staan op het programma: Concert gegeven door Venravs Har monie en tevens is er gelegenheid tot dansen. De schoolkinderen der kerk dorpen zullen ter plaatse een tractatie ontvangen. Het Oranje Comité hoopt, dat overal op die dag de driekleur zal wapperen. Binnenkort valt de beslissing over de aanleg van de twee nieuwe mili taire luchtbases die in Nederland in het kader van de Europese defensie gemeenschap moeten worden gebouwd Nederlandse luchtmachtdeskundi gen overwegen de aanleg van een straaljager basis in het Brabandse of Noord Limburgse Peelgebied. De ligging van het nieuwe vliegveld is niet gebonden aan de afstand tot de bestaande vliegvelden Einhoven en Volkel. Ook het gebruiken van kost bare landbouwgronden speelt in deze keuze geen grote rol. Een definitieve beslissing is echter nog niet gevallen. Naast een eventuele vliegbasis in het Peelgebied wordt ook de aan leg en verbeuring van het vliegveld Delen genoemd. Verschenen is het rapport der Staats commissie vervanging Armenwet, houdende nieuwe regele inzake woon- wagens* De commissie heeft haar rapport vergezeld doen gaan vaneen ontwerp van wet met een memorie van toelichting. Voor de behandeling van dit onder werp had de Staatscommissie een subcommissie ingesteld. De hoofd gedachten, welke in het rapport zyn ontwikkeld zyn de volgendeeen trek- verbod; concentratie in per provincie aan te wijzen kampen; behoorlijke materiële voorzieningen en voldoende toezicht; goede gelegenheid scheppen voor het onderwijs van jeugdige woon wagenbewoners. Het is noodzakelijk, dat thans op afdoende wyze in het woonwagen- vraagstuk wordt ingegrepen. Geschiedt dit niet, dan zal oplossing van het vraagstuk allengs moeilijker en op de duur bykans onmogelijk worden. Immers, wanneer men bedenkt, dat de meeste woonwagengezinnen kinder rijke gezinnen zyn met naar schatting zes kinderen per gezin, dan betekent dit, dat over circa twintig jaren het aantal woonwagens met dertig pet. vermeerderd. Om het euvel van de overlast te kunnen bestrijden, wordt het als een eerste vereiste aangemerkt, dat aan het vrijelijk rondtrekken van woonwagenbewoners met hun wa gens een einde wordt gemaakt. Deze maatregel zal echter niet in alle opzichten kunnen worden door gevoerd in verband met de omstan digheid, dat er gevallen zyn, waarin het rondtrekken met een woon wagen ter uitoefening van bedrijf of beroep om dringende redenen noodzakelijk is. Hierbij wordt spe ciaal gedacht aan wegenbouwers en kermisexploitanten. Door het steeds weer trekken van woonwagens naar elders, is er tot dusver, zeer tot schade van de leer lingen, van regelmatig ontvangen van onder wy 8 geen sprake geweest. Uit een onderzoek is gebleken, dat van de 2600 leerplichtige kinderen waarvan er 400 in kampscholen en in andere klassen hun onderwijs genieten 2/3 gedeelte analphabeet is. Door de in het onderhavige ontwerp geprojecteerde maatregel om het gros van de woonwagens in kampen onder te brengen, zal het regelmatig geven van onderwijs verzekerd zyn. Deskundigen zyn van oordeel, dat in elk geval twintig kampen aan wezig moeten zyn met voor elk kamp een capaciteit van vyftig zestig woonwagens. De kosten, verbonden aan de ver betering var in aanmerking komende bestaande kampen, worden in totaal begroot op ruim drie millioen gulden. Hierby is niet inbegrepen de inrich ting van een school. Ia Oirlo maakt men reeds verschil lende voorbereidingen voor de in huldiging van Pastoor Janssen, die door Vader Bisschop is benoemd als opvolger van Pastoor Gerards, die van een welverdiende rust kan ge nieten. Het voornemen bestaat dat alle parochianen van Oirlo in verenigings verband vanaf de kerk Zondagmiddag om 3 uur optrekken naar de grens van Oirlo en Castenray. Hier is door de bewoners van Klein-Oirlo een boog geplaatst en hier zal men de komst van de nieuwe pastoor afwachten. By zyn aankomst zal deze worden toegesproken door een lid van het kerkbestuur, waarna de parochieher der in optocht naar de nieuwe kerk geleid wordt, waarbij aan de ingang bruidjes de sleutel der kerk zullen aanbieden alsmede de herderstaf. De kinderen van de lagere school zullen Pastoor Janssen een welkoms lied toezingen. Hierna nemen de kerkelijke plechtigheden een aanvang, waarin o.a. de heer Deken de be noemingsbrief zal voorlezen. Na de kerkelijke plechtigheden zal de fanfare en het gemengd zangkoor een serenade brengen, waarna de nieuwe parochieherder receptie zal houden inde pastorie. Nieuws uit Venray en Omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur DR. VERCAUTEREN Telef. 333 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Maandag 28 April Kleuterbureau van 2 tot 3 uur Oproeping8kaarten meebrengen Donderdag 1 Mei: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen Bekendmaking De Burgemeester der gemeente Venray maakt bekend, dat op 30 April a.s. ter gelegenheid van de verjaar dag van H.M. de Kouingin het slui tingsuur van de cafó's is bepaald op 24.00 uur. Van 18.00 tot 23.00 uur mag wor den gedanst. In de café's mag muziek worden gemaakt tot 23.30 uur. Venray, 23 April 1952. Op Woensdag 30 April, Yerjaardag H.M. de Koningin, is het Kantoor der P.T.T. voor de postdienst geopend tot 10 uur, met uitzondering van de dienst der Rijks postspaarbank en Rijksverzekerings bank. Voor de telegraafdienst is het kantoor tot 12 uur geopend. Inlichtingen voor emigranten. Op Dinsdag 29 April zal te Venray in Hotel de Zwaan om 2.30 nm. een zitdag worden gehouden voor asp. emigranten. Hierbij zal dan de heer P. Cryns, secretaris van de Vesti gingscommissie van de LLTB aan wezig zyn en kunnen alle gewenste inlichtingen betreffende emigratie worden verstrekt. MEI-INVENTARISATIE 1952 De aandacht van landbouwers, veehouders en tuinders wordt er op gevestigd, dat van 6 tot en met 24 Mei a.s. wederom de grote Inventa risatie van Land en Tuinbouw zal worden gehouden. Aan alle geregistreerden zal door de plaatselijke Bureauhouder een oproepingsformulier worden gezonden om op de zitdagen de gegevens te komen verstrekken. Op het oproepingsformulier staan de voornaamste gegevens vermeld, welke verstrekt dienen te worden. Vult deze vooraf reeds thuis in. Daar iedereen overtuigd zal zyn van het nut van deze Inventarisatie, doen wij een dringend beroep op allen, om op tyd op de zitdagen te komen en de gevraagde gegevens juist te verstrekken. Voor het slagen van de Inventarisatie is aller medewerking onontbeerlijk. De Prov. Voedselcommissaris v. Limburg. Uitslag Yastelaoyes-puzzel Beej lotting oonder de goei oplossers ('t worre d'r zeuventig) zien de pries- winners noemer iën: B.Janssen, Sta tionsweg 26; noemer twiêA. v. Mil Merseloseweg M 1; noemer drieMart. Janssen, Stationsweg 26. De gevraogde weurd ware: 1. giëf; 2. remmelke of raekel; 3. appelebaas of aeveul; 4. akkefietje of angaon; 3. tes; 6. eek; 7. nete; 8. baal of baalrok; 9.erremoei; 10. rouwkoele; 11. nurge8; 12. aofgank; 13. duk; 14. inkpoes; 13. eksteroëge; 16. niereke. 't Twiëtal wasGraat en Bernadien. De eerste duizend gulden zyn by elkaar. En nog lang niet alle busjes zyn gecontroleerd. We hopen binnen kort het tweede duizendtal te halen. Maar40 x duizend is veertig duizend, kunnen wy niet in een slordige 40 dagen by elkaar. Wij zyn ook geen W>'m Janssen en een KRO staat ons niet ter beschikkiug. Toch hopen wy met Uw aller hulp aan dit bedrag te komen. U ziet vele kleintjes maken een groot. Daarom, vergeet w orgelbusje niet. ELKE WEEK 1ÉN CENT PER GEZINSLID. En met een verjaardag zoveel centen als men jaren oud wordt. Hier volgt de 2de verantwoording Vorig saldo t 790.76 S.S.V. Venray f so.— Inhoud busjes: Kruisstraat, Wilhelmina8traat, Hoender straat, Langstraat, Kemp- weg, Eindstraat, Oostsingel, Maasheseweg, Overloonsew. en Schoolstraat f 279.70 Totaal f H20.46 BOUWT MEE AAN UW ORGEL. Gironummer: 576604. Na de inzegening van het Patronaat gaan wy met opgewektheid verder op de ingeslagen weg: onze jongens een gezonde ontspanning met de nodige vorming te geven. Des te meer omdat ons verzoek by de opening om gaven en giften voor ons Patronaatswerk, door zoveel mensen van Venray met grote edel moedigheid is beantwoord, waarvoor wij alvast langs deze weg onze op rechte dank betuigen. Wij van onze kant, al de leiders, zullen ons best doen, om het de jongens zo aangenaam en prettig mogeiyk te maken. In de zomer zullen we ook enkele uitstapjes maken met de jongens, die trouw naar het Patronaat komen en zelfs een hele week op vacantie gaan (in de kermisweek), maar dit laatste is alleen voor jongens, die van te voren f 10.— by elkaar hebben gespaard. Begint maar vast flink te sparen 1 Nu Zondag begint groep I weer om half 3, groep II komt om 10 voor 5 byeen bij de Paterskerk en groep III begint om 8 uur. Aanbestedingen Het definitief herstel vaneen schuur voor rekening van M. Goumans Ak- kerweg 2, werd deze week aanbesteed. De uitslag was als volgt: M. Keyzers, Horst f 13.730 C. Akerboom, Venray 25.200 Gebr. Koppus, Horst 14.830 P. Potten, Venray 14.320 G. Janssen, Venray 14.399 A. Tacken&Zn, Oostrum 14.096 P. Volleberg& Zn, Venray 13.600 Bij een voor rekening van J. Thysen te Leunen gehouden aanbesteding voor het bouwen van een boerdery, werd als volgt ingeschreven J. Thyssen, Oirlo f 23.695 M. Poels, Venray f 21.890 K. van Bergen, Heide f 21.584 A. Tacken, Oostrum f 21.232 J. Verhoeven, Venray f 21.200 P. Potten, Venrav f 20.380 G. Janssen, Venray f 20 299 Gebr. Dinghs, Castenray f 19.684 A. Pijpers, Leunen r 19.667 De aanbesteding van de R. K. Lagere School in Oirlo onder archi tect Colsen, gaf de volgende cijfers Gebr. Janssen, Venray f 36.300 P. Vollebergh en Zn. f 33 400 Vissers, Wanssum f 34 soo Lir.eken8, Oirlo f 32.638 Houben, Horst f 32.430 M. Keyzers, Horst f 31.993 Pir.gen, Meerlo f 51.700 Rutten, Oirlo f 31.440 L. Volleberg, Wanssum f 31.270 Thyssen, Oirlo f 31.233 Hagens, Horst f 31.000 Akerboom, Venray f 49.300 G. Janssen, Venray f 49.035 J. Verhoeven, Venray f 40.000 Houwen, Oirlo f 48 888 Dinghs, Castenray f 4«.2ro Fiets terng geronden Vorige week maakten wij melding van de diefstal van een fiets ten na dele van dhr. N. te Oirlo. Deze fiets is intussen door enkele jongelui terug gevonden in een bos. Ziekentridium Het jaarlijkse Ziekentridium dat ieder jaar gehouden wordt voor het gehele Dekenaat Venray zal dit jaar plaats hebben op 13, ïeen 17 Juli a.s. Gonden Huwelijksfeest Dinsdag vierde in Merselo onder grote belangstel liog het echtpaar van Hoof-Ewalds zyn 50 jarig huwelijks feest. De buurt had de woning der jubilarissen, alsmede de kerk weg prachtig versierd, s'morgens werd het echtpaar ter kerke geleid, waar een plechtige mis van dankzegging werd opgedragen. Na de H. Mis werden de eerste ge lukwensen aangeboden door bruidjes en familie en ook verder op de dag werden vele cadeaus en bloemen aangebracht. Natuurlijk bracht Merselo's fanfare het Ronden paar een grootse serenade waarbij de gelukwensen van heel Merselo werden aangeboden.

Peel en Maas | 1952 | | pagina 1