Stille Omgang J). nan Qp&aqen Verzorging van voortuinen Zangersavond Korenbond Venray SPORT Paarden- Zinkè* verzekering Venray. aanbesteden Wollen Dekens Venrayse Peelparel DE KOUS geeft de toon aan Zaadhandel .E NndeLéie L. J. VAM beste bi{ de oproep niet te hebben voldaan en derhalve zijn aanslag in geld (plus 23 petzal moeten voldoen. Hef is om deze redon, dat wy menen deger.en, die niet het ernstig voornomen hebben om de diensten in natura te verrichten, te moeten adviseren om alsnog spoedig de aan slag in geld te voldoen, temeer omdat, indien men hiermede wacht tot met een oproeping ontvangt, de afkoopsom met 23 pet. wordt verhoogd. De schoonheidscommissie van Ven ray—Vooruit heeft besloten om hen, die gedurende de zomermaanden het beste hun voortuin verzorgd hebben te belonen met een prijs. Op bepaalde tijden zullen alle voor tuinen, gelegen in de kom van Ven ray, begrensd door de navolgende straten: Langeweg, Overloonseweg, Gasstraat, Akkerwegtot garage Gom mans, Stationsweg, Oude Oostrumse weg, Paterslaan en Langstraat, uit gebreid met hot Desselke en het gedeelte gelegen tussen Hoenderstraat. Bergweg en Merselosche weg, door de Commissie worden bezichtigd. Op 1 September a s. zullen de pryswinnaars worden bekend gemaakt Iedereen kan aan deze wed strijd meedoen. Het is niet nodig zich hiervoor op te geven. By de beoordeling zal verschil ge maakt worden tussen tuintjes dooi vakmensen aangelegd en eigen werk Bezitters van kleine tuintjes komen even goed in aanmerking voor een prijs als bezitters van grote voortui nen, het gaat slechts om de aanleg en het onderhoud. De commissie verwacht, dat veb bewoners hun best zullen doen om hun voortuintjes voed te verzorgen, waardoor het aanzien van Venray ongetwijfeld belangrijk verbeteren zal. In een volgend nummer zullen er enkele algemene richtlijnen gegeven worden voor het aanleggen van goede voortuintjes. Het waren blyde klanken die we Dinsdagavond in Zaal Wilhelmina te horen kregen. Want de Kerk Koren bond Venray vierde het feest van haar patroon St. Gregorius voor het eerst sinds drie jaar. De Zangers van heel het dekenaat Venray hadden de betekenis van deze zangersavond begrepen, alle dertien koren waren aanwezig. Tevens gaven zy daardoor blijk van hun instemming met de benoeming van de nieuwe voorzitter, de Z. Eerw. Heer Rieter, Pastoor van Castenray Deze liet al terstond in zijn openings woord merken hoezeer het hem deugd deed, dat de zangers het werk van de Korenbond waarderen door hun massale opkomst. Ook kon hij mede delen, dat de Z.Eerw. Heren Pastoors door een bijdrage in de onkosten hun warme belangstelling hadden getoond Daarna kwamen de zangers zelf aan het woord. Een voor een kwamen de Zangkoren naar het podium om een gezang uit de Vasteu-liturgie te vertolken. Daaronder was een goede zang te beluisteren. Na de pauze was Pater Licinius aan het woord, die met enkele woor den duidelijk maakte, hoe de zanger zijn ambt heeft op te vatten, ii.l. all een echt liturgisch ambt en hoe hy dus een man van gebed moet zyn Daarna gaf P. Licinius in een kort«- repetitie van de Paasmis, het bewys, hoe zangers, met gezamelijke krachts inspanning en trouw de leiding volgend van de directeur, tot iets zeer schoons en verhevens in staat zijn Mee een kort woord sloot de voor zitterdeze zeer geslaagde zangersavond Moge de Kerkkoren bond St Grego riu8 een nieuwe bloei tegemoet gaan Beter dan Venray In Deurne had het Gemeente bestuur een lening voor woning bouw uitgeschreven, groot f173 000. Na enkele weken hadden de Deurnese mensen al f 194 300 büeen, dus een teveel van f 19.300. In Venray heeft het Gemeente bestuur ook de stoute schoenen aangetrokken en f 200 ooo ge vraagd. Na vier maanden is er al bijna i 73.000 bijeen Een tekort dus van f 123.000. En wij maar kankeren dat ze op andere plaatsen wel alles kunnen Nieuws uit Venray en Omgeving ZondagHdienHt Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur DR. VERCAÜTEREN Telef. 333 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur GKOKNE KRUIS Donderdag 20 Maart Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen Drankwet Burgemeester en Wethouders van Venray, brengen, ter voldoening aan het bepaalde bij artikel 45, ie lid, juncto artikel iö, ie lid der Drankwet (S 1031, Nr 476), ter openbare kenni*, dat op 3 Maart 1952 is ingekomen een verzoek van Rutten, Jan Willem Lambert, brood beschuit- en banket bakker, wonende te Venray, Oostrum C 35, ter bekoming van een verlof voor de verkoop uitsluitend van alcoholvrije drank voor gebruik ter plaatse voor de benedenvoorlocalit^it link» van de ingang, groot 21 50 m2 van het pand Oostrum C 35 Binnen twee weken na dagtekening dezer bekendmaking kan eenieder tegen het verlenen van het verlof schriftelijk bezwaren by het gemeente bestuur indienen. Venray, 3 Maart 1952. Hoofd keuring van springstieren De Burgemeester van Venray brengt ter algemene kennis, dat de houders van springstieren, die hunne stieren aan de op i April a s te Venray te houden hoofdkeuring wensen te onder werpen, hiervan ter secretarie, afd. I, aangifte moeten doen vóór 19 Maart Na genoemde datum zullen ter secretarie geen aangiften meer worden aangenomen. Venray, 12 Maart 1932. Voor orde en vrede Woensdagmidagbeeft Burgemeester Janssen het ereteken voor Orde en Vrede uitgereikt aan W. C. Aarts. Venray, WPM Claessens, Leunen, P. J Cox, Casienray, W. A. Janssen en J. P. H. Nabben, Oirlo. Tevens werd het ereteken toegekend aan B. W. J. van M>-ye', Merselo, die wegens ziekte niet aanwezig kon zyn. By dezelfde gelegenheid ontvingen de heren P G J Timmermans. Leunen en C. de Krijger, Venray het oorlogs- herinneringskruis. Oudersavond Donderdagavond werden de ouders der leerlingen van de St. Petrus Ban denscbool in de gelegenheid gesteld <>m de nieuwe school te bezichtigen, bfi gelegenheid van de toen gehouden oudersavond. Door de jongens werden voor de aanwezigen liedjeR gezongen en voor drachten gehouden. De heer Deken sprak de ouders over de geestelijke waarden van de school en de heer Hegger wees hen er opv dat de jongelui ook plichten hebben tegenover anderen, plichten, waar hun niet alleen op school maar ook thuis voortdurend op gewezen moet worden, Vele ouders meer dan men schijn baar had verwacht waren naar ilnze avond g-komen en men was zichtbaar ver rant, dat hun kind in en derge'yke fraaie en doelmatige school zijn opleiding krygt. Een groot succes was deze eerste oudersavond in de nieuwe school. VtTKadering Bouwvakarbeiders Vrijdag 7 Maart vergaderde de Bouwvakarbeidersbond „St. Joseph". De voorzitter memoreerde in zyn openingswoord het tot stand komen van het pensioenfonds voor schilders bedrijf en bouwnijverheid. Na voorlezing der notulen volgde enkele mededelingen. Uit het jaarverslag var. de secreta- 3 bleek dat de afdeling in het afgelopen jaar met 48 leden is vooruit gegaan. Totaal aantal leden 342 Daarna bracht de penningmeester zyn verslag uit. Hieruit bleek, dat deze ruim f iooooo in totaal had omgezet. Beide verslagen werden goedgekeurd. Tot lid van de kascontrole werd benoemd M. van Houdt. Drs. Loeffen behandelde op zeer interessante en duidelijke wijze de gemeente classificatie. Als bestuursleden werden herkozen Jac. de Bruyn en L Maas, terwijl in de vacature vd. Pasch gekozen werd F. van Zwamen. Voorzitter werd Jac. de Bruyn. Hoofdbestuurder Peters besprak de noodzakelijkheid der organisatie. Door 't bestuur werd mededeling gedaan voor het instellen van een klachten avond, waarna rondvraag en s'uiting. Paasvigilie ook in Limburg Evenals vorig jaar beoft ook nu Mgr. LemmenB verlof gegeven tot het houden van een Paasvigilie voor lo eerste drie jaren, waardoor de Paasmis gelezen kan worden circa 2 uur 's nacht.8. Vader Bisschop beveelt deze litur gische viering dringend aan en geeft reeds verlof om te beginnen met de plechtigheden na 8 uur Paas Zaterdag indien dit nodig mocht zyn. Het biechten moet een uur voor de plechtigheid zyn afgelopen, terwyl hy de nachtmis om 12 uur de ge lovigen, die communiceren, vanaf 10 uur nuchter moeten blijven. Nadere instructies zullen tijdig worden bekend gemaakt. Gouden priesterfeest Zondag stond het Franciscanen klooster in het teken van 't gouden priesterfeest van Pater Rosarius van Berkel. 's Morgens werd door de Jubilaris een plechtige hoogmis opge dragen uit dankbaarheid, waarin de feest predicatie werd gehouden door zyn broei-. Om 12 uur werd aan de Jubilaris e-n serenade gebracht door Venray's Harmonie, waarbij dr. Sala namens de inwoners van Venray de gouden Jubilaris de gelukwensen aanbood. Pater Rosarius dankte hartelijk voor de aan hem gebrachte hulde. Volkszang Dat de volkszang populair is, als we dit woord daarvoor mogen ge bruiken, bleek Maandagavond, toen de Tegelse Muziekschool, op uitno diging van de Jeugdcentrale hier voor verschillende jeugdleidsters en leiders les kwam geven in Hotel De Keizer. Deze lessen, die zeer goed zyn te volgen, worden voortaan op iedere Maandagavond gegeven en staan voor iedereen open, die belang stelt in de volkszang. Brandwonden Een kind van de fam. J. aan de Oude Oostrumse weg liep by 't spelen met een kinderfornuisje zodanige brandwonden op, dat het naar het ziekenhuis moet worden gebracht. Auto-ongeluk Dinsdagmiddag is op de Leunseweg een auto tegen een boom gereden, waarhy de materiele schade nogal meeviel en zich geen persoonlijke ongelukken voordeden. De personen wagen moest uitwijken voor een vrachtauto, die een zijweg in wou slaan. Zang en Toneel Halfvasten-Zondag, 23 Maart, geven Venray's Mannenkoor en de Toneelgroep Hioob een Zang Toneeluitvoering in zaal Wilhelmina te Venray. Er wordt opgevoerd „Carneval der Liefde". Venray's Mannenkoor organi seert te Venray een Nationaal Zang concours op Zondag 15 Juni as. De uitnodigingen zyn reeds verzonden. Op u Mei a.s. komen in zaal Wilhelmina de Zangverenigingen, aan gesloten by de Venrayse Federatie van Zangkoren, samen om van haar kunnen op het gebied van vocale muziek te doen blijken. Aanbesteding Voor rekening van de heer Jacq Verheggen aanbesteed het bouwen van een woonhuis aan de Juliana- singel. De uitslag was als volgt: L Oudenhoven f 29.165 Gebr. Oudenhoven f 28 800 Haegens, Horst f 28 ooo P. Volleberg Zn f 28.000 Jan Haegens, Horst f 27 830 Jos. Keyzers, Horst f 27.496 Keizers, Horst f 27.394 A. Tacken, Oostrum f 27 394 C. Akerboom f 27.200 L. Maessen f 27 170 Gooren, Ysselsteyn f 27.126 J. Raedts, Oostrum f 27.115 J. Verhoeven f 27.075 Begroting f 26.772. Voor rekening van L. J. Thyssen te Leunen werd aanbesteed het bou wen van een boerderij te Ysselsteyn. Ingeschreven werd als volgt: J. Keyzers, Horst f 39 485 M. Keyzers, Horst f 39 283 J Verhoeven, Venray f 38 145 Theunis8enGooren Ysselsteyn f 36 300 Openbare verkoop Ten overstaan van Notaris Pluy maekers werd Woensdag alhier voor Mej de Wed. Th. Maassen publiek verkocht een woonhuis aan de Grote Markt en werkplaats en bouwterrein aan de Schoolstraat. Eigenaar werd de heer Th. Cree- mers, Grote Markt alhier voor de somma van f 10.800. Vergadering K.A.B. van Leunen Veulen en Castenray In café A. Martens te Leunen werd de jaarvergadering gehouden van de KAB uit genoemde plaatsen. In vlot tempo gaven secretaris en penningmeester een overzicht van de groei en financieel beleid in 1950, waarna de bestuursverkiezing aan de orde kwam. Een nieuw bestuurslid moest ge kozen worden wegens bet vertrek van de heer Manders. In diens plaats werd gekozen de heer L. Remtjes, Overbroek. Wie Manders als voorzitter opvolgt, zal in een bestuursverga dering worden uitgemaakt. Verder werd besloten een huisvlyt club op te richten, die onder leidiDg staat van J. Linders, Veulen. Eierverenigingen Uit de verslagen van verschillende eierverenigingen bleek, dat in Oirlo het vorig jaar voor f 350 300 eieren waren geleverd. In Merselo voor f 425 000. By beide verenigingen was de prys per stuk iets hoger als in 1950. In Oirlo is men verder plannen m het beramen om het sojarig bestaan te vieren. Tainbonwcnr8us te Leunen. Dinsdag had in het Patronaat te Leunen de eind les plaats van de tweejarige tuinbouwwintercursus. Aan alle cursisten werd een ge tuigschrift uitgereikt, nl, de heren J. Achten, G. Claessens, M. Claessens, J. Claessens, Jac. Goumans, A. Hei dens, J Litjens, Jac. van Ooi, J. van Osch, J. Peters, W. Voermans, J. Voermans en Fr. Voermans, allen uit Leunen, P. de Lauw, Veulen, G. Jenneskens en H. van Mil, Venray, J. Deenen en Jac. Peters, Wanssum. Het hoofd van deze cursus was de heer A. Vissers te Leunen, geassis teerd door de tuinbouwonderwyzer van den Bekerom te Horst. De heer Vullings uit Maastricht, feliciteerde de cursisten en noemde deze cursus een van de beste, welke in Limburg gegeven was. De heer W. Voermans dankte de leraren namens allen en bood uit erkentelijkheid een cadeau aan. De heren Asselbergs en wethouder Reintjes spraken nog een opwekkend woord tot de cursisten, waarna de heer Reintjes de getuigschriften uit reikte. Fanfare „St. Catharina" Deze week hield de Fanfare te Leunen haar jaarvergadering. Uit de verschillende jaarverslagen bleek wel dat in deze vereniging een goede geest heerst en dat men, dank zy de medewerking van alle leden, niet alleen de oorlogsschade totaal heeft hersteld, maar ook de geest in de vereniging op hoger peil heeft weten te breogen. Het was dan ook geen wonder, dat alle aftredende bestuursleden weer herkozen werden. Tevens werd op deze vergadering besloten deel te nemen aan het Concours ie Horst. Morgen Zondag zullen maar liefst 8 solisten deelnemen aan het solisten- concours in Reuver. Gouden Brniloft 15 April zal het feest zyn in Op Oostrum, want dan viert het echtpaar R Lemmens—Poels, zyn gouden huwe lijksfeest. Ongetwijfeld zal men dan de gelegenheid aangrypen de oude „botterdirecteur" eens in de bloemen te zetten en hem zo te danken voor het vele wat hy vooral voor het Oostrumse organisatieleven heeft ge daan. Jubilenra „Juliana" Wanssnm a.s. Dinsdag 18 Maart zal het 25 jaar geleden zyn, dat enkele jongelui in Wanssum een voetbalclub opricht ten onder de naam .„Juliana". Wel had men ook in dit kleine Maasdorpje reeds eerder voetbalwedstryden ge speeld en de naam D.O.S. alle eer aangedaan, maar deze club speelde zo maar eens by gelegenheden vriend schappelijke wedstrijden tegen clubs uit de omliggende gemeenten. Vanwege de vastentijd wordt dit jubileum gevierd op 14 April. Door de veteranen werd een comité ge vormd het welk een flinke actie op touw zette om de jubilerende ver. by de gelegenheid van dit festyn een passend geschenk te kunnen aanbie den. Bode Kruis Actie Voor de gemeenten Meerlo, Wans sum en Broekhuizen werd een Rode Kruis Colonne opgericht, welke in geval van nood kan worden ingezet. De leden van deze colonne moeten noodz&keiyk van uniformen worden voorzien, hetgeen natuurlijk een be langrijk geldsbedrag vordert. Om heel de bevolking in deze kos ten te laten delen, heeft het bestuur van genoemde afdeling gemeend enkele acties op touw te.moeten zet ten om een zo groot mogelijk bedrag by elkaar te kunnen halen. Er zal een loterij worden opgezet, met als hoofdprijs een rijwiel, en groot voet bal tournooi tussen de clubs van genoemde gemeenten worden geor ganiseerd en de verkoop van de lid- maatschapkaarten ter hand genomen. Tenslotte vragen 2 films en 1 dans avond de aandacht. Als al deze acties slagen, en de toegezegde subsidies vloeien binnen, hoopt men spoedig tot aanschaffing van deze ver plichte uitrusting te kunnen overgaan. Verder werd besloten om in alle dorpen een EH.B.O. post in te richten. 4rO jaren priester Op 7 Mei as. zal de ZEw. Heer Swinkels, pastoor te Maashees zyn 40jarig priesterfeest herdenken. De parochianen zyn van plan dit feest niet onopgemerkt te laten voorbij gaan, Asperge-uitvoer naar Duitsland Do Nederlandse asperge telers heb ben, teneinde hun afzetgebied in Duitsland te behouden, enkele nieuwe maatregelen moeten treffen. De Duitse asperge-industrie wenst n l. asperges van 22 cm., terwyl de in Nederland gangbare maat 27 cm. is. Niet alleen stelt dit hogere eisen aan de kwekers, maar bovendien be tekent het een verlies van 17 pet op het gewicht der naar Duitsland te exporteren asperges. Dit verlies hoopt men echter te kunnen ondervangen door de uitvoer van mindere kwaliteiten en „brokken" naar België. De asperge-oogst 1952 belooft zeer gunstig te worden. Spaarsysteem voor aankoop van brandstoffen De Nederlandse Katholieke Bond van Handelaren in Brandstoffen „St Theobald" heeft het voornemen een actie te voeren voor een met inscha keling van de Rijkspostspaarbank op gezet landelyk spaarsysteem, dat de verbruikers in staat stelt de aan schaffing van huisbrand te vergemak kelyken. Twee Limburgers vermist Twee Limburgers gingen de vorige week per fiets naar België, doch zy keerden tot nu toe nog niet terug. Het zyn de twee broers J. Smeets uit Moorveld-Geuile en Jozef Smeets uit Haanrade. De zesentwintigjarige Jaco bus Hubertus is gehuwd en vader van drie kinderen. Hy was werkzaam op een der Belgische my nen by Luik en moest aldaar op ziekencontrole Zyn vierentwintigjarige ongehuwde broer Josef ging met hem mee. Deze zou Je laatste tyd herhaaldelijk hebben gesproken van zyn plannen om naar het vreemdelingenlegioen in Noord- Afrika te vertrekken. Nederlandse en Belgische Politie tracht de mannen op te sporen. Een vroege ooievaar In Leerdam is dit keer bijzonder vroeg de ooievaar op het nest op het gemeentehuis weergekeerd. Dit nest wordt elk jaar nog trouw door de lepelaars bezet, maar het is gewoonlijk pas tegen eind Maart voor de langbenen er hun tenten op slaan Schaap met vijf lammeren Op een boerderij in Zwammerdam heeft een schaap vyf lammeren ge kregen. Gewoonlijk krygt een schaap niet meer dan twee of drie lam meren tegelijkertijd. Geen Zuidelijke varkens op Noordelijke veemarkten Groningse, Friese en Drentse var kenshandelaren hebben in een in Groningen gehouden vergadering una niem besloten de Regering dringend te verzoeken zo spoedig mogelijk een vervoerverbod varkens af te kondigen. Dit in verband met de in het Zuiden des lands heersende varkenspest. De handelaren willen deze gevrees de ziekte in het Noorden zoveel mo gelijk weren en daartoe geen varkens uit het Zuiden op de Noordelijke vee markten toelaten. Als grens van het vervoerverbod stellen zy voor een lyn, welke loopt over Zwolle en de Afsluitdijk. Kortere wachttijden op postkantoren De PTT neemt momenteel proeven om het lange wachten in de ryen voor de postkantoorloketten op te heffen. Men is voornemens de ambte naren „om te schakelen", in die' zin, dat zy voortaan niet een gespeciali seerde taak krijgen doch aan alle loketten kunnen bedienen. Dit werksysteem schept, alvorens het perfect functionneert, talrijke problemen. De ambtenaren moeten veelal twee kassen beheren. Zy dienen dus snel routine op te doen om de verschillende bezigheden goed te be heersen. In talrijke plaatsen heeft men de wachttijden voor het publiek en het werktempo van de ambtenaren ge controleerd. lste klas afd. Limburg Oostrum won van Ysselsteyn met 6—0, al zag het er by rust niet naar uit, dat het nog zulke hoge cijfers zouden worden. Ruststand 0—0. Een onverwacht doelpunt, ongeveer 10 min na rust, gaf aan Ysselsteyn de genade slag. DIS. deed goed werk door Meerlo in eigen huis met 3 -0 te kloppen. FCEB won van Wittenhorst 3 met 4-0 en Hegelsom van Sevenum met 3—1. Hiermede is het gedrang boven aan de ranglijst gebleven. Morgen gaat Oostrum naar Sevenum. In Oostrum werd destijds gelyk ge speeld, dus, onderschat Uw tegen stander niet, dan kan het toch een Oostrumse overwinning worden. DIS moet naar Ysselsteyn en zal de volle buit voor zich willen nemen. Meerlo—FCEB lijkt ons meer kans op een puntenverdeling. By RKDEVHegelsom en Witten horst 3—Tienray is een overwinning voor de bezoekers het meest waar schijnlijkst. Zo zullen er morgen al heel grote verrassingen moeten plaats hebben, of de rangschikking is na morgen nog hetzelfde. De stand is thans Oostrum 14 8 4 2 20 46-24 DIS 14 8 3 3 19 45 22 FCEB 14 8 3 3 19 45 22 Hegelsom 14 7 4 3 18 42—19 Meerlo 14 7 2 5 16 39—33 Tienray 14 7 1 6 15 37-32 Wittenh. 3 14 4 2 8 10 23 45 RKDEV 2 13 3 3 7 9 19 31 Sevenum 2 13 3 3 9 9 29 55 Ysselsteyn 14 2 1 11 5 22—65 S.V.V. nieuws De wedstrijd Zondag in Panningen, is een jammerlyke debacle geworden. Met 2 1 moest S.V.V. het onderspit delven. Een verlies, dat een bittere nasmaak heeft door de ietwat vreemde beslissingen van de scheidsrechter, die de ene keer te veel en de volgende keer niets zag. Een van de resultaten hiervan was een penalty, die het vonnis voltrok. Daarnaast toonde S.V.V. hetzelfde apatische spel, wat deze hele com petitie nu al over al de wedstrijden ligt. Geen vuur, geen enthousiasme, geen wil om te winnen, en daardoor weinig aantrekkelijks geeft aan het spel. Misschien dat het feit, dat Mill op eigen terrein nog ongeslagen is, voor het eerste a.s. Zondag een aanleiding is om nu eens eindelijk van tactiek te veranderen en Mill daarvan het slachtoffer te doen zijn. Het tweede speelde Zondag tegen Blerick 2 en moest met een gelijk spel (1 1) genoegen nemen. O.i. had wat flinker aanpakken een overwin ning kunnen opleveren. Beide elftallen kunnen nog wat leren van het vierde, dat Oirlo 2 op eigen terrein met een 11 1 neder laag verraste. Venray 3 krijgt Wittenhorst 4 op bezoek. Tournooi Bisschopsbeker Zondag 27 April zal weer een aan vang worden genomen met het jaarlijkse tournooi om de Bisschops beker. Tot op heden hadden alleen de A oifralien een kans om deze wisselbeker voor een jaar te bemach tigen, daar de B elftallen practisch allen reeds in de eerste ronde sneu velden. Nu is ook voor de B-ers een beker disponibel gesteld en krijgen we dus een splitsing tussen A en B elftallen, evenals in de competitie. Het tour nooi zal door deze maatregel zeker flink aan belangstelling winnen en een record aantal deelnemers tellen. De inschrijving voor de R.K. clubs staat open tot 1 April. BURGERLIJKE STAND van 7 t/m 13 Maart 1932 GEBOREN Emonts Huberta M. P., Merselo M 18 Engels Elisabeth L. M. J., Merselo M 57 v.d Vorle Heririca J. M. A., Langstr. 6 Buddiger Nicolaas A. J., Kl.-Oirlo F 39 v. Staveren Petronella, Veulen H 41 Aben Petronella, St. Servatiusweg 4 Schellen Willem J. JLangstraat 14 Weys Lodewiik P. G M., Oostrum D 32 Ewals Peter J. G., Nachtegaal M 78 Linders Gerardus M. M Truinstr 2 Stevens Gertruda A., fleuvelstr. 15 Loonen. Antonius, G.J. Oostrum D49 Pbilipse, Gertrudis H. L. Peelplan Z Vullings, Johanna P. G. Beek weg 12 Swinkels, Johannes L J. Smakt B 18b OVERLEDEN: Janssen, Maria G. H. oud 7 maanden, Laagheidseweg. ONDERTROUWD :Z Oudenhoven, Leonardus, oud 27 jaar, ambtenaar ter secretarie, en Vervuurt, Maria P.M. oud 25 jr, beiden te Venray. ADVERTENTIEN 22-23 Maart. Lof te Oostrum te 9.10 uur. Vertrek extra trein te 1020 uur. Aankomst Amsterdam C S. 0.50 u. Te Amsterdam wordt eerst de Stille Omgang gehouden, waarna H. Mis in de Krijtberg. Vertrek Amsterdam CS. 5.33 uur. Aankomst Venray 8 26 uur. Spoorkaartjes, programma's en Mis saaltjes zyn tot en met Vrijdag 12 uur 's middags a f 7.60 verkrijgbaar by fa. v.d Munckhof en H. Jacobs, Stationsweg 89. Voor de vele bly'ken van belang stelling by ons huwelijk, zeggen wij, ook namens wederzijdse familie, hartelijk dank. F. van Gestel-van Dijk Venray, Maart 1952. De algemene schatting der paarden zal plaats hebben als volgt Maandag 17 Maart nam. van 1 tot 5 uur te Merselo Dinsdag 18 Maart vm. van 9 tot 11 uur te Leunen by de Kerk nam. van 2 tot 4 uur aan de Heide. Woensdag 10 Maart voorm. van tot half 12 te Oirlo nam. van half 2 tot half 4 te Oirlo by Verhejjen van 4 tot 5 uur by de Kerk te Castenray van 5 tot 6 uur bij Georets. Donderdag 20 Maart voorm. van 8 tot 11 uur in bet Dorp nam. van half 2 tot 4 uur te Lull; van half 5 tot 6 uur te Oostrum Vrijdag 21 Maart nam. van 1 tot 3 uur aan het Overbroek van 4 tot 6 uur aan het Veulen by van Gas8el. Zaterdag 22 Maart voorm. van 10 tot half 12 te Peelplan Zuid by de schuur van de Grontraij nam. van half 2 tot 5 uur te Ys selsteyn. Telkens op de bekende plaatsen:1 De leden worden verzocht de boek jes mede te brengen. HET BESTUUR Dankbetuiging. Voor de talrijke blijken van deel neming en hartelijk medeleven bij het overlijden van onze inriiggeliefde Moeder en Grootmoeder, zeggen wy hartelijk dank. Speciaal dank aan de H E Heer Deken, Dr. Vercauteren, fam. Jan Arts en de buurt. fam. Voestan-v d Putten Ondergetekende zal op Woensdag 19 Maart a.«. namens do fa. Gebr Martens te Venray Het metselen van een scheidingsmuur, 'rondom de opslagplaats aan de Bongerdstraat en Akker- weg. Tekening en beschrijving verkrijg baar bij ondergetekende. De architect J. COLSEN Maasheseweg 4a, Venray Coopmans' Zaadhandel heeft in voorraad Orig. Bietenzaden suikerbiet enzgele en rode veld- wortelenzaden, prima gras- gazon- en klaverzaden in lagero prijzen. Ook met premie voor kleine boeren. Op verzoek worden de landbouwzaden met certificaat to velde gekeurd ge leverd. Neemt eens proef TE KOOP goed onderhouden houten woning inh 88 M3 dubbele wand, ui teen neembaar. P. Claessens, Heuvelstraat N.W. 7 Dankbetuiging Exzeem- Mej. JOH. HURKENS to VEGHEL betuigt haar hartelijke dank voor do prachtigo genezing veel heb ik ver dokterd, doch nergens baat gevonden als met uw middel. Ik zal het ieder exzeemlyder aanbevelen. Inlicht. Br. postz. v. antw. J. HARWiG, Eibergen (G worden prima gewassen a f 1.50 per stuk NYLONS binnen ieders bereik Standaard 4.28 en 3.50 Geminderd 7.80 7 25 6.45 5.50 Textiel en Modes Grotestraat 24 Zii-':- -.]■ B Email lo k:i Emailleren jliri mot en fionter Wijkt* W,p-. Wai:u Wad tie Strijk p Meun- pl Plastic ha Strjjk: Wrinmi Waijbt) Alles w-jrc HET WA Tb. Pouweltj ei Kuiatlle Bloemzaden Onze pakjes grt minimum inh. '5 duurder. Plus in p M ■A :4 'tv met bloesei-.a sf j het t vooi BROiF aan te schafljpn^ waarop met een ong grootste per bestaat uit I Rijwiel S Markt 2a ïejlféit vt4ig soi vena r tag ttiel Te koop 2 o'rac G. Genrts, nd .ite TE KOOP antiek ei Singe" ïpi en ""ic n Kind. A. F. lUijerj TE KOOP. kippervhi k z. g. als nieuw. P. TE KOOP beste koe 15 ingeënt tegen uoe A en C, A stal r Kind. Broerei, 6 Te koop z-g.a.n. RYH s Chr. Mulders. Oo Te koop partij mant Wed. Geurts, Spi Te koop best wVrui of een koe A 8 W. do Rjjck Mei Te koop partij mjnfl P. Litjens, O >stn GEVRAAGD flink*» w voor Zaterdags A< Veikoo Zaterdag 15 M.- by café De in e.r GEVRAAor bakk'Orsl per 1 oi I Bakkery Th. Wit Nette vr'ihc leef - i; 1 1 Brieven onder tir 50 Ql<lf aan degene Jit: (net aan twee kanjjrs helpen. Br. onder ui ij 133 TE KOOP f z-g.a.n. tv* MfJnt en kirider Oostrum itff.

Peel en Maas | 1952 | | pagina 2