Van links en lethU De sigaren duur Sigarenmagazijn Maan Eiervereniging Venray-heide. Nieuws uit Venray en Omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur Dr. v. d. HOMBERGH ostsingel 6 Telefoon 393 Alleen voor spoed getallen. Visitos moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Maandag 10 Maart Kleuterbureau van S tot 3 uur Oproepingskaarten meebrengen Donderdag >3 Maart: Consultotlebureau voor zuigelingen uit de KOM Bekendmaking Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat hot by hun bekendmaking van 18 December 1947 aangewezen gedeelte dor gemeente, waarbinnen van ge meentewege een dienst voor het ge regeld ophalen van haardas en ander droog huisvuil wordt onderhouden, met ingang van 2 Januari is uitge breid met hot gedeelte van deSmakter- weg vanaf Hendriks (no. 8) tot aan de weg over het industrieterrein. Venray, 20 Februari 1952. Burgemeester en Wethouders dor gemeente Venray brengen ter open bare kennis, dat door de raad dezer gemeente in zyn vergadering van heden aan de R.K. Lagere School te Venray- Ysselsteyn een daarvoor ge huurd lokaal is ter beschikking ge steld en medewerking is verleend voor de eerste inrichting van dat lokaal. Venray, 28 Februari 1952. Herkeuring van alle trekhonden Het Gemeentebestuur van Venray brengt ter algemene kennis, dat een herkeuring van trekhonden en hon denkarren wordt bevolen, welke zal worden gehouden op Woensdag 26 Maart as. des voormiddags om li uur te Venray, HenseniuBplein voor de gehele gemeente, Gevonden voorwerpen Dames portemonnaie, Ruinen, Leun- seweg i; Bruin lederen dames porte monnaie, inh. f7.80 v. d. Ven Spurkt B 22; Muntbiljet van f i, Vermeulen, Maasheserweg 22; 2 verschillende ge breide dames-handschoenen, Rykspol. Kazerne Venray; Bont wollen sjaal, Loonen, Veltum L 7; Bruine heren vulpen, Arts, Paterslaan 6; zwarte dames glacó handschoen, Custers, Smakterweg 2 b; damesbeursje inh. f 1 Nabben, Oirlo, E 54; portemonnaie, Gooren, Boschulzen C 55; Wollen da mes handschoen, Geurts, Langstraat 7-1; Dameshorloge, Rongen, Langstr 36 Paar herenglacéhandschoenen, van Soest, Schoolstr.is; Reservewiel mei autoband, Van Rijswijk, Merselo M 121 a.; 2 wollen sjaals, v.d. Munckhof Grotestr. 31; Sleutel, merk „Groning" Timmermans, Henseniusplein 1; Wol len sjaal, Lucassen, Oude Oostrumse- weg 31. ",0. en 0. Na een korte inleiding van Dr. Veraart, de voorzitter van O. en O over hot boek in het algemeen en de boekenweek in het bijzonder, volgde meteen de pauze, waarin aan het pu bliek gelegenheid werd gegeven om de boekenstand te bezichtigen. Dat er intres8e voor het boek is, bleek wel uit de grote toeloop. Na de pauze bogon de spreker van dezo avond, de welbekend Vlaamse schrijver Ernest Claes met zijn interes sante en geestige lezing. Op humoristische wijze gaf hy weer hoe hy tot schrijven was gekomen en speciaal hoe „de Witte" uit fanta sie en werkelijkheid in 't loven geroepen was. Uit zyn zeer interessante causerie bleek zyn liefde voor 't Kempenland en zijn eenvoudige bevolking waarin hijzelf is voortgekomen en wier typen hy in z'n boeken grote bekend heid heeft gegeven. Vooral 't leven van de jonge Ernest Claes, „de Witte" deze Vlaamse Vlegel, werd uitvoerig behandeld. Het talrijke publiek wist het gesprokene zeer te waarderen. Geslaagd Op het te Amsterdam gehouden examen voor het ryksdiploma ge motoriseorde rijwielen, slaagde de heer fi. Hendrix, Patersstraat. Gouden Bruiloft Op 15 April hoopt het echtpaar te Leunen Brienshoek. Jan van Cuyck on Johanna van Cuck Verhoeven hun Gouden Huwelijksfeest te vieren. De buurt zal zorgen dat deze dag voor hun niet onopgemerkt voorbij Het a.s. gouden echtpaar is woon achtig in het geboorte huis van do Heer Eerw. Pater Emanuel van Berlo o f.m. die, zoals wy vorige week reods meldde, op 15 Augustus zyn Gouden Priesterfeest in Turnhout (Belgie) hoopt te vieren. Gouden missionaris Pater Victor Bruynen, Conventueel, geboren to Roermond is 50 jaar werkzaam in Instanbul (Turky'e). Deze pater, die 78 jaar oud is, is hier in Venray geen onbekende. R.K. MANNEN EN JONGELINGEN denkt aan de STILLEN OMGANG van 22 op 23 Maart a.s. ALLEN mee naar Amsterdam den Christus-Eucharisticus ter ere Oudste inwoner overleden De heer P. J. Achten te Oostrum is Zondag aldaar in den ouderdom van byna 94 jaren overledon. Hij was de oudste inwoner van Venray. De heer Achten, die in zyn jonge jaren nog by het Ned. Indisch Leger ge diend heeft, was tot in hoge ouder dom zeer kras en vertelde graag van zyn Indische jaren. Hy ruste in vrede. Thans is oudste inwoonster de wed. Philipsen-Linders te Oirlo, die op 8 Februari van dit jaar 93 jaien werd. Ongelnk Zondag gebeurde er ten huize van de fam J. aan de St. Odastraat een ernstig ongeluk. Toen hier de baby weer in de wieg gelegd werd, kroeg ze als gewoonlijk een warm kruikje mee. Hiervoor gebruikte men een stenen kruik, die nu echter uit elkaar sprong, de kleine liep hier door brandwonden op. Ongelnk By zyn werkzaamheden sprong de loondorser v. S. een mes in het ge zicht, waarbij zyn oog zodanig ge troffen werd, dat opname in het Ziekenhuis werd nodig geoordeeld. Botsingen Een auto rijdende uit de Hoender- straat en Marktstraat in, kwam op 't kruispunt een bus tegen. Een ge ramde verkeerspaal en wat avery waren de gevolgen. In de Grote Straat moest eon auto vry plotseling uitwyken kwam in botsing met een andere auto, Met een beschadigd spatbord kwam men er af. Boerenkormis VEULEN. Naar wy vernemen zyn de voorbereidingen voor do te houden Boerenkermis op 26, 27 en 28 April ten bate van de nieuwe kerk aldaar reeds in volle gang. Gezien het gebodene der voorgaande jaren twijfelen wy er niet aan of deze zal ook dit jaar wederom slagen. Nationale Reserve defileert Op heden Zaterdag om 17 30 uur, zal de ie Luitenant J.A.G. Lubberts der Nationale Reserve, op het Mgr. Nulerisplein te Venlo, op plechtige wijze worden beëdigd. De beëdiging zal plaats vinden in tegenwoordigheid van tal van mili taire, burgerlijke en geestelijke auto riteiten door Majoor H. Schouten, Commandant van bet District Limburg der Nationale Reserve. Daarop volgt een parade en défilé. Aan deze parade zullen de gewa pende oefen verbanden Meerlo, Seve- num, Venlo I, Kaderklasse Venlo, Neer II, Roggel, Pelotonsklasse Roer mond, Kaderklasse Stamproy, Beek, Linne en Nederweert deelnemen, als mede de ongewapende oefenklassen Venray, Venlo It, Venlo III, Haelen, Swalmen II, Belfeld, Echt en Heyt- huysen. „De trouwe vriend" Ia de naam van de Politiehonden vereniging die op 22 Februari j. 1. voor Geysteren en omgeving opgericht werd. Het aantal bezitters van hon den is voel geringer als vroeger. Langzamerhand begint hierin veran dering te komen. Onze vereniging wil er het hare toe bijdragen, dat de hond, die toch de natuurlijke beschermer is van zyn meester en diens goed, niet zonder meer voor z'n leven een ket tingganger zal zyn. Wy adviseren een goede hond te kopen. Ons doel is de hond de plaats te geven die hem toe komt. Door eon goede verzorging en lege ring hem te maken tot een trouw en ordelijk gezel op uw wandeling, een hond die z'n soortgonoten negeert en respect heeft voor vee, konijnen en kippen, die kleine en grote voorwer pen of verborgen of vermiste personen zoekt en vindt. Kort en good, wy willen de uit zondorlyko capaciteiten van dit edole huisdier opvoeren. Hiervoor beschik ken wy over een prachtig oefenterrein een oefenterrein temidden van de bos sen te Geysteren, naby „DeOmgoval- len Boom". Dit plekje is allom bekend hot mooiste van N. Limburg. De oefeningen geschieden in clubverband en onder deskundige leiding. Doet u mee, om uw hond aan uw belangen dienstbaar temaken, als dit dier door z'n beschermende waakzaam heid en trouw hiertoe bijzonder ge schikt is. Wy nodigen u allen uit eens te komen kijken. Brengt uw hond gerust mee. Maakt uw hond maar los, hy zal u er erg dankbaar voor zyn. De eerste koer levert dit misschien moeilijkheden op. Maar u weet alle begin is moeilijk, doch ook oefening baart kunst. Gedecoreerd Op de Nederlandse Antillen is door de Commandant de Marine aan onze oude dorpsgenoot Res. je Luit. Optey do Bronzen Leouw uitgereikt wegens bijzondere moodige en beleidvolle daden in de stryd tegenover de vyand Aan deze plechtigheid namen onder meer deel oen bataljon Mariniers van het vliegkampschip Karei Doorman, dat oen bezoek bracht aan de Ned Antillen. Met oen grootse parade langs de gedecoreerde Luitenant werd de plechtigheid besloten. Spaaractie Over de maand December I95t werd ingelegd by d« Rukspostspaarbank in Venray f 63 807. In Horst f 31.084 Smokkelaar door douane neergeschoten Op de Grote Heide te Venlo, vlak by de Duitse grens ontdekten enige douanebeambten Zondagavond vier mannen, beladen met zakken, die trachtten de grens over te steken. Aan het herhaalde bevel om stil te blyven staan gaven de smokkelaars geen gevolg, waarop een der beamb ten zyn pistool trok en een smokke laar met een kogel aan beide benen raakte. Terwijl de beambten zich daarop met de gewonde bezighielden konden de 3 anderen ontsnappen waarbij zy enige bundels wegwierpen. De gewonde man, die in het zieken huis te Venlo is opgenomen, maar wiens verwondingen niet van ernstige aard zyn, bleek de beruchte smokke laar K. uit Stiphout te zyn, die reeds verscheidene malen betrapt was en wie het verboden was zich in het grensgebied te vertonen. De door de smokkolaars weggeworpen zakken bevatten 50 kg koffie. Godsdienstonderwijs roor de ondere jeugd Zondag j.l. werd vanaf de kansel een brief voorgelezen van Mgr. C. Lemmens, waarin deze er op aan drong do rijpere jeugd in deze uiterst zware tyd, te wapenen en te sterken opdat zy zich daardoor de toekomst handhaven-en redden kan. Nu vaststaat dat de jeugd te wei nig bezonken kennis heeft van het H. Geloof om de gevaren te doorstaan is het dus nodig, in navolging vari wat elders word gedaan, dat ook hiel de jeugd van is jaar stelselmatig Godsdienstonderwijs krygt. Vader Bisschop vortrouwt dat alle ouders hun gezag en invloed zullen gebruiken om hun achttien jarige kinderen, ook zij die nog op school zyn, deze Gods dienstcursus, die ongeveer gedurende 20 weken een uur per week van de jongelui vraagt, te doen bijwonen. Koninklijke Harmonie te Horst bestaat 135 jaar De Koninklijke Harmonie te Horst herdenkt dit jaar haar I35jarig be staan. Tevens is het 65 jaar geleden dat het praedicaat Koninklijke word toegekend door wjjlen Koning Willem III. Ter feestelijke viering van dit dubbel jubileum is het de bedoeling om op 22 en 29 Juni a.s. een groot muziekconcours te houden en op 13 Juli een festival. De Koninklijke Militaire Kapel uit Den Haag heeft toegezegd op 6 Juli het jubileum concert te komen geven. Voor bet concours blijkt steeds meer belangstelling te bestaan. Het is de bedoeling om d9 mooie omgeving van de ruïne van 't kasteel in te richten tot feestterrein. S.Y.V. nieuws Ondanks de wat groots klinkende 7 0 overwinning, die S.V.V. Zondag tegen I.V.O. wist te behalen, kunnen we niet bepaald zeggen, dat SVV nu zo goed was. We kunnen beter zeggen, dat IVO slechter was, dan wy hen sinds lang hebben gezien. Intussen heeft het menig trouw supportershart weer eens goed gedaan, dat er goals gemaakt kunnen worden en met spijt- Maar ja, gedane zaken nemen geen keer. Horst heeft ondanks moeilijkheden een goede competitie gemaakt en is verdiend kampioen geworden. Of het bun lukken zal uit deze oude ver trouwde klas weg te komen is iets wat de promotie zal moeten leren. Zondag moet Venray inPanningen op bezoek en ook hier poot aan moeten spelen, wil zii de gunstige stand op de ranglijst bewaren. De competitie is nog steeds niet uit en al heeft men de schrik nu niet zo erg in de benen, er mag verwacht worden, dat er gevoetbald wordt. Venray 2 krijgt Blerick 2 op bezoek en zal ook poot-aan moeten spelen. late klas afd. Liruburg In deze afdeling wisten twee Ven- rayse clubs zich als koplopers te handhaven, n.l. Oostrum door een 6— 1 overwinning op R.K D E.V. 2 en Oirlo door een 4—2 overwinning op Sevonum 2. Morgen speelt Oostrum thuis tegen Ysselsteyn. Hier zal voor Ysselsteyn wel geen winst te behalen zijn. Of denkt men daar in Ysselsteyn anders over Het zou jammer zijn indien zij deze klas na zoveel moeite ver overd weer moest verlaten. Er zyn in het geheel nog 5 wedstrijden te spelen, by flink aanpakken bestaat er dus nog wel kans de laatste plaats aan een ander af te staan. D I S. moet naar Meerlo. Dit lykt ons niet zo'n gemakkelijke taak. Maar indien zy spelen voor wat zy waard zyn wordt het weer een Oirlose over winning. De stand is Oostrum DIS FCEB Hegel8om Meerlo Tienray Wittenh. 3 RKDEV 2 Sevenum 2 Ysselsteyn 13 7 4 2 18 40-24 13 7 3 3 17 42-22 13 7 3 3 17 41—22 13 6 4 3 16 37-18 13 7 2 4 16 39-30 13 6 1 6 13 35-31 13 4 2 7 10 23-41 12' 3 3 6 9 18-29 14 3 3 8 9 28-50 13 2 1 10 5 22-59 In Amsterdam werd een man op straat gevonden, lijdende aan vallen de ziekte. Naar het politieposthuis gobracht knapte hy weldra op, maar viel toen plotseling een der agenten aan, die door verschillende rake klap pen lichte hersenschudding opliep. De zaak Bertha Hartogh is nog steeds niet geluwd. De Islamieten pogen nog steeds de wereld duidelijk te maken welk een onrecht hier is geschied. Ongeveer 1200 molens zyn er nog in Nederland, terwijl er in de loop der jaren al by'na 9000 verdwenen zyn. Men poogt deze 1200 molens te behouden. De directeur van de Coöp Veiling te Leeuwarden is gearresteerd wegens verduistering van ruim 25000 gulden en nog een 8000 fruitkisten. In verband met het gevaar voor mond- en klauwzeerverspreiding werd in een vergadering van de N.C.B. te Lierop aangedrongen op 't aanbrengen van een brievenbus op de boerderijen. Het twee jarig zoontje van de fam. Verberne uit de Deken v. Hagen- straat te Helmond is al spelende uit het raam van de eerste verdieping gevallen. Later op dag is hy in het ziekenhuis overleden. Een jongen van drie jaar Dinsdagmiddag te Aalten overreden door .een vrachtauto, die door zyn vadei werd bestuurd. Het kind was op slag dood. In Heumersoord is aan de grens van Nijmegen weer een wild zwijn verdwaald uit het Reichswald. Dit maal werd 't door jagers neergeschoten Een congierge uit Venlo, die druppeltjes gaf voor de bestrijding van kinkhoest en deswege was aan geklaagd als kwakzalver, werd door het kantongerecht te Venlo en nu door de rechtbank te Roermond vrij gesproken. De Westduitse regering heeft sinds October het invoerrecht van tuinbouwproducten naar de waarde ingevoerd. Hierdoor worden komende kasgroenten met het vier- of vijfvoudige invoerrecht verhoogd, Men heeft verzocht op verlaging aan te dringen. Binnenkort wordt een wetsont werp ingediend waardoor een aan zienlijke verlaging van de goedkope soorten sigaren in uitzicht is gesteld, Deze zullen dan weinig meer prijs verschillen tegen de vooroorlogse, te meer daar al eerder de omzet belasting is ingetrokken. Twee kolenboeren te Wervers- hoof zyn veroordeeld tot f 400 boete of 2 maanden hechtenis en 1 maand voorwaardelijk, weg6ns het verkopen van steenkolen van mindere kwaliteit aan prijzen van eerste klas. Nog meerdere collega's in deze streken zullen vo'gen. Twee missionarissen van Pas8ionistec te Mook, Pater Rafaël Kleyne uit - Reuver en Br. Gaspard van der Scheuren uit Nijmegen zyn op Borneo verdronken. De N.V. Hartog'8 Vleeswaren- fabriek te 088 heeft voor 70 werk nemers ontslag aangevraagd wegens bedryfsslapte. Drie procent van de Belgische soldaten der lichting 1951 kunnen lezen noch schrijven. Men gaat pro beren hen dat nu nog te leren. In de nacht van Woensdag op Donderdag zyn te Velden de schuren en stallingen afgebrand van Verspay de Schandelo. 6 varkens kwamen in de vlammen om. Onder Oirschot kwam een Volks wagen en een vrachtwagen met elkaar in botsing. De bestuurder van de Volkswagen was vrijwel op slag dood. De N.V. Philips fabrieken te Roosendaal gaan korter werken, n.l, 8 uur minder per week. Dit zou slechts tydelijk zyn. In Enschede is na ruim 2 weken de „brooQoorlog" geëindigd. De pry zen zyn nu onderling weer gelijk en met 4 cent per 800 gram verhoogd. In Zeist is een 36 jarige weduwe gea-resteerd wegens vermoedens als zou haar echtgenoot door rattenkruid zijn vergiftigd en aan de gevolgen daarvan overleden. Het Amsterdamse gerechtshof veroordeelde deze dagen een moeder tot 2 maanden gevangenis en 4 maan den voorwaarlyk. Zy had haar 10 jarig dochtertje met een handveger tot bloedens toe afgeranseld. Ook Bruynzeel's Deurenfabriek gaat korter werken, terwijl tevens aan een 70 tal arbeiders ontslag is aangezegd. Een foto-zaak in den Haag kreeg in de avond uren bezoek van enkele inbrekers die maar liefst voor f 5000 aan fotoartikelen meenamen. Op een P.T.T. agenschap in Eind hoven is fraude gepleegd. De agent schaphouder werd gearresteerd terwijl later ook zyn zoon dat lot onderging Of Vader en Zoon bij de fraudes samenwerkten of ieder op eigen ge legenheid werd nog niet vastgesteld. In de Rips gaat na 40 jaren trouwe dienst een postbode met pensioen. In al deze jaren fietste hy heel wat kilometers af, na veilige schatting zelfs 12 x de omtrek van de aarde. Roofoverval op onde boer In een van de afgelopen nachten is de zeventigjarige alleenwonende boer W. van Kuyk te Ewijk by Nymegen door twee mannen in zyn huis over vallen en van zyn portefeuille, waarin een vry groot bedrag aan geld zat, beroofd. Het slachtoffer is zwaar gewond in het Canisiusziekenhuis te Nymegen opgenomen. Brutale oplichting te Mierlo By de landbouwer J.B. te Mierlo, ver voegde zich een man, die zei, dat hij nog oorlogsschade kwam uitbetalen. Hy had de cheque by zich, maar voor B. was daarvan maar een ge deelte bestemd. Door de zuster van de landbouwer, die alleen thuis was, werd het geld dat teveel was, gehaald. De man moest pen en inkt hebben om te tekenen, bleef nog even praten en zou toen de chèque gaan innen. Hy kwam echter niet meer terug eu uit de enveloppe met geld, die de zuster van B. gereed gelegd had om terug te geven, was f 650 verdwenen De rijkspolitie heelt de zaak in han den en het is te hopen, dat de op lichter spoedig achterhaald wordt. Dergelijke oplichtingen werden ook reeds elders in het land gepleegd. Van elke f 100 inkomen f 30 naar de flsens Die statistiek kan ons soms merk waardige onthullingen doen. Zokregen we deze week enige cijfers onder de ogen omtrent onze belastingen, waar van we er hier enige weergeven. Van iedere f 100 inkomen gaat f30 naar de fiscus. Op elke 500 inwoners van ons land is één belastingambtenaar. Daar ons land 3Va millioen werkers telt, is er op elke 175 werknemers één man in dienst van Lieftinck. Ongeveer. 1/5 gedeelte van 't aantal personen, dat in Rijksdienst is (buiten de staatsbedrijven) draagt de wapen rok van Lieftinck. De jaarlijkse belastingopbrengst beloopt ongeveer 5 milliard; de be lastingdienst kost 93.5 millioen, dat is 2 pet van het geïnde bedrag. Geen landbouwers naar Canada De regeringscommissaris voor de emigratie mr ir B.W. Haveman, heeft Diusdagmiddag besprekingen gevoerd met de heet A.A. Ewen, hoofd van de Canadese immigratiedienst hier te lande in verband met de moeilykheden, die zyn ontstaan door het uitbreken van het mond- en klauwzeer in Canada. De Canadese regering heeft tijdelijke maatregelen getroffen, welke hebben geleid tot e9n beslissing, dat land bouwersfamilies niet zullen kunnen vertrekken totdat een besluit is ge nomen omtrent de voorwaarden, waar onder deze emigranten in Canada kunnen worden toegelaten. De Nederlandse regering heeft voor gesteld de emigranten toe te laten op een verklaring, af te geven door de daartoe bevoegde autoriteiten, dat het desbetreffende emigranten gezin vry van mond- en klauwzeer is. Bovendien is de Nederlandse rpge- ring bereid daarvoor in aanmerking komende emigranten te doen des infecteren. De selectie van de emigranten zal in afwachting van de terzake te nemen beslissingen op normale voet door gaan. Er zullen echter tijdelijk geen visa worden verstrekt aan genoemde groep. Besprekingen tussen beide regeringen zyn gaande om spoedig tot een beslissing te komen. De Zuider kruis vertrok Dinsdag zonder opont houd met emigranten naar Canada. Er is vooralsnog geen reden tot on gerustheid, zy het, dat de mogelyk heid bestaat, dat er enige vertraging zal optreden in de uitvoering van het emigratie schema. Achttienjarig meisje wil niet mee Vader en moeder Van Dyk uit Wateringen hebben met vyf van hun kinderen Dinsdagmiddag in spanning te Rotterdam zitten wachten of de oudste dochter, de achttienjarige Betsy op tijd zou zijn voor de reis met de „Zuiderkruis" naar Canada begon. Zy wilde n.l. niet mee emigreren en heeft zich schuilgehouden. Het schip is zonder Betsy vertrokken. Maandagavond ha3 het meisje om tien uur de woning verlaten om de laatste nacht by kennissen te slapen. Ze was daar echter niet komen op dagen. De kennissen verkeerden in de mening, dat het meisje toch maar thuis was gebleven en hadden verder niet geïnformeerd. Het meisje, dat verloofd js, had al geruime tyd geleden te k6nnen ge geven, in geen geval mee naar Canada te gaan. Meer dan 6000 huizen nodig Nu voor de Nationale lening voor de woningbouw ook in Eindhoven campagne 'voor spaarbrieven is ontketend heeft 't klachtenboek van Noodhui8vesting eens open gestaan, waaruit men de verschrikkelijke wo ningnood in deze stad met cijfers kan concretiseren. Wanneer men het aantal woning zoekenden verdeelt in zeer urgente, urgente en minder dringende gevallen, dan geeft Eindhoven niet minder dan 955 woningzoekenden te zien, die be slist reeds geholpen hadden moeten worden. Verder zyn er 948, die eigenlijk op de dag van vandaag een woning toe gewezen moesten kry'gen. De minder ernstige gevallen, die dus morgen pas aan de beurt zouden behoeven te komen, bedragen 3141 en daarnaast is er nog een categorie van mensen, die in de randgemeenten of elders wonen, hun werkkring in Eindhoven hebben en gaarne naar deze stad zouden verhuizeu. Deze groep is ongeveer 1400 woningzoeken den groot. In totaal heeft Eindhoven derhalve een direct tekort van 6444 woningen. Daar zyn mensen by, die reeds vele jaren staan ingeschreven, maar die niet aan de beurt kunnen komen, omdat er steeds dringender gevallen bijkomen. Er zyn in Eindhoven on geveer zevenduizend samenwoningen, waarvan de helft by Noodhuisvesting staat ingeschreven. Tegenover dit schrijnende leed staat slechts een pover bouwprogramma. Ir. totaal schat men, dat or dit jaar 339 woningen zullen klaar komen, waar van er 216 bestemd zijn voor het personeel van verschillende indus trieën en 31 voor gerepatrieerde». Spreoknur Soc. Char. Centrum Vanaf Maandag a.s. houdt de Sociale werkster van het Soc. Char. Centrum, weer spreekuur in Patersstraat 10a op de gewone uren. BURGERLIJKE 8TAND van 29 Februari t/m 6 Maart 1952 GEBOREN Voermans, Henricus P. Leunseweg 16 Steeghs, Petrus JM.J Castenray G 14 Broeren, Antonius B.J.M. Merselo M 48 Maessen, Herman M.V. Kl.Oirlo E 55 Willem8, Leonardina A.M. Kempkensberg Kusters, Hendrina J.W. Deken Thielenstraat 14 Janssen, Mathys J.M. Maasheseweg 27 OVERLEDEN: Lormans, Jacobus J.C., 2 dagen, Oude Oostrumseweg van der Putten, Petronella, weduwe van Voesten, Peter J.,71 jr, Hoender straat Nohr, Hendrika, echtgenote van Beerkens, Peter H., 86 jaren, Maas- Achten, Peter J., weduwnaar van Feyen, Anna M., 93 jr, Oostrum Broeren, Antonius BJ.M., 2 dagen, Merselo Vogelsangs, Jacoba, echtgenote van Beelen, Bernardus, 72 jr, Oploo GETROUWD Thij88en, Cornelia G., 21 jr, fabrieks arbeider, te Beuningen en Albers, Maria Ch.H., 18 jr, te Venray. PAROCHIE-NIEUWS H. Familie Zondag a. s. 9 Maart gaat de Ver. „De H. Familie" ter bedevaart naar St. Joseph op Smakt. Wy vertrekken vanaf de Grote Markt om half acht. Wy verzoeken de leden en aspirant leden en jeugdafdeling, dat zo moge lijk allen aan deze bedevaart zullen deelnemen. Een kort0 mededeling over het j 1. gehouden tridium. De oefeningen zijn goed bezocht geweest. Met de sluiting hebben 52 leden hunpleehtigeopdracht gedaan. Dus weer een giote aanwinst. Mannen en Jongelui, die, nog geen lid zijn, stel niet langer uit, en sluit u ook aan bij de veieniging van de H. Familie. Jeugd-H. Familie Heden Zaterdagavond om 8 uur precies bijeenkomst in de Parochie kerk. Onderwerp„wat doe ik in de Vasten?" Zondagmorgen kunnen de jongens van do Jeugd-Familie ook mee naar de Smakt met de Grote Familie. Er werd wel eens geklaagd dat er geen orde was in de Jeugd- Familie; de laatste tyd is er voor toezicht gezorgd en er zal voortaan steeds toezicht zijn, zodat de ouders gerust kunnen zyn; het was echter beter wanneer de ouders de kinderen meer op 't hait drukten dat zij zich altijd eerbiedig in de kerk moeten gedragen. Collecte voor de Jeugd De maandelijkse collecte langs de huizen voor het Jeugdwerk wordt nog eens dringend aanbevolen. Er zyn mensen die steeds minder geven maar des te meer kankeren dat er niets voor onze jeugd wordt gedaan. Wanneer U wat royaler geeft, kan er ook meer voor de jeugd worden gedaan. ADVERTENTIEN Door Gods zegen werd tot onze grote vreugde geboren een dochtertje en zusje, dat by het H. Doopsel de namen Maria Johanna Ida Bernar- dina ontviDg wij noemen haar Marianne M. H. KRUIJSEN H. KRUIJSEN-VAN DOOREN BENNY, PETER Budel, 28 Februari 1052 Groot Schoterweg 32. Hoden overleed na een kortston dige ziekte, voorzien van de H. Sacramenten der Stervenden, onze inniggeliefde Vader, Behuwvader, Grootvader en Overgrootvader Peter Johannes Achten weduwnaar van Anna Maria Feijen in de gezegende ouderdom van 93 jaar. Wy vragen een godvruchtig ge bed voor zyn zielerust. De bedroefde familie Bern. Achten (Br. Ambrosius) Leunen A. Achten—van Dijk, kinderen en kleinkinderen Oostrum G. Wijnhoven—Achten, kinderen en kleinkinderen Geysteren Wed. G.H. Achten Janssen, kinderen en kleinkinderen Maria Achten Oostrum, 2 Maart 1952. De plechtige begrafenis heeft plaats gehad Woensdag 5 Maart, om 10 uur te Oostrum. Bekendmaking. De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat de ontwerp- wyziging van hot door de Raad dier gemeente op 26 Juni 1951 vastge stelde wederopbouwpian voor Ven ray Kom, omvattende een gedeelte rond het punt Stationsweg Maashese weg on eon ander gsdeelte aan de Grote Markt (doorbraak) vanaf 10 Maait 1952 gedurende vier weken ter gemeentesecretarie voor eenieder ter inzage ligt. Vonray, 5 Maart 1952. De Burgemeester voornoemd Mr. A1IM. JANSSEN. Extra aanbieding ie klas werk en kwaliteit van 30 voor 20 cent Iets aparts Alleen voor Venray Patersstraat 5a Algemene Vergadaring Dinsdag 11 Maart 's avonds half 8, in zaal Litjens. Spreekbeurt van de heer Mennen. Trouwe opkomst verzocht- Het Bestuur. TE KOOP 7 biggen A. Camps D 17a, Oostrum Jeuken, TE KOOP een zeug met 9 biggen stiervaars en koe maanden dracht (tbc-vrye A-stal) kachel J. Bastiaans, Gasstraat 30 T e koop Scheepers Notaris P te Venray zal op 1952 nam. 5 uu Zwaan te Vent' zoeke van Mej. "S Janssen c s. aldai publiek Gemeenl Huis aan di mot erf, magazijn de Schoolstraat, nr. 6786, groot 4 Aanvaarding in van de koopprijs

Peel en Maas | 1952 | | pagina 2