s.v Bod m „Sant „The TK Slope De kampioen der Toepers Café AARTS Heren Veehouders 't Knopenhuis H.H. Biljartliefhebbers Molton Dekens Voor Carnavalskleding Wed P. Hcndrix Zn. F. W. HENDRIKS' Midilfi R in f Nylon Ko Nylon Kr Dubbel N Magazij Kousenreja tct Boekenle Koasenrep Dami pope gel prima j idem g Bekendmaking Burgemeester en Wethouders van Venray, brengen ter algemene kennis, dat de verordening tot wijziging der Verordening op de heffing van be smettelyke ziektengelden in de ge meente Venray, vastgesteld by raadsbesluit vari 30 October 1951, No 707, werd goedgekeurd by Koninklijk besluit van 12 December 1951, No. 5. Bedoelde verordening is vanaf heden gedurende 3 maanden tei Secretarie voor eenieder ter lezing nedergelegd on tegen betaling der kosten alge- meen verkrijgbaar gesteld. Venray, 10 Januari 1952. Gymnasium Als opvolger van de heer Van Gooi, die een benoeming aanvaard heeft aan het Lyceum te Utrecht, is aan hnt Gymnasium tot leraar klassieken be noomd de heer M. Moons uit Weert. Geslaagd Voor liet Practykdiploma Boekhou den slaagden onze dorpsgenoten de heren J. Baken Gzn. en Th. Pouwels. Gunning Naar wy vernemen is door ons gemeentebestuur aan het Aannemers bedrijf Akerboom alhier gegund het bouwen van een fabriekshal aan de Maasheeseweg, ten behoeve van de N.N. „Blitta" te Blitterswyck, voor de somma van f öó.óoo. De Fancy-Fair-Expresse in VENRAY Op hun tournee door Nederland doet ook de Fancy Fair Expresse Venray aan en wel heden Zaterdag en morgen Zondag in zaal „Wilhel- mina". Deze onderneming, waaraan de nieuwste attracties verbonden zyn heeft overal in den lande groot succes. Het is dan een keurige collectie van vermakelijkheden en er zijn grote prijzen te winnen. Er zal ook een schietwedstrijd zyn, terwijl als het nieuwste verloot zal worden „de geheimzinnige kist met het ding". De baten zün voor Venray's Har monie. Dat het een groot succes beloofd te worden behoeft geen twijfel. Wy van onze kant wensen Venray's Harmonie het allerbeste met deze groots opgezette Fancy Fair. Het zal er gezellig zyn voor jong en oud Verlaging vleesprjjzen De Venrayse K.A.B. heeft met de slagerspatroons besprekingen gevoerd om te komen tot verlaging der vlees- prijzen, aangezien van verschillende zijdon er op gewezen was, als zouden de vleesprijzen in Venray hoger zyn als elders. De slagprs toonden aan do hand van cyfers aan, dat onmogelijk tot verlaging der prijzen kon worden overgegaan, terwyl zij verder bewezen, dat bepaalde vleeswaren goedkoper zijn dan elders. elke dag KING elke dag fit 1 Kath. Bond „Voor het Gezin" Zondag 20 Januari a.s. zal in alle H. Missen gepreekt worden over het Kath. gezin. Hierna wordt door de Kath. Bond „Voor het Gezin" een korte vergadering belegd in het Luxor Theater 0111 half 12. Deze vergadering is toegankelijk voor alle Katholieke ouders. De afd. Venray van de Kath. Bond „Voor het Gezin" hoopt op een massale bijeenkomst. Pater Korstenhoek, pro motor van deze Bond, zal op deze korte bijeenkomst het woord voeren. Ontwikkeling en Ontspanning Hoe zal de speelgroep Limburg Othello brengen? Hot Bestuur hoopt, dat, Venray ter plaatse zal proeven van het genie Shakespeare. Maar het is zich bewust, dat dit stuk gemakkelijk tot een „draak" kan worden gemaakt. Hoe zal Othello zyn, hoe Jago, hoe Desdemona, hoe de omgeving waarin hun spel meer relief moet krijgen? Dat zyn de cardinale vragen. Othello, de krachtige, de nobele, maar ook de argeloze mens van pri mitieve stuctuur. Desdemona, de lieflijke, de zuivere, de klare. Jago, de gecompliceerde en listige figuur, een slecht mens, die telkens weer het lagere kiest. Deze Jago bewerkt, dat „de Moor" zyn vrouw steeds meer gaat wan trouwen en haar tenslotte in een orgie van Oosterse bewogenheid doodt. Daaromheen de ensceneriug waar mee Shakespaere zyn toneelspelen zo byzonder indrukwekkend weet te maken. Men moet het stuk tevoren gelezen hebben om de rijkdom der gedachte en de psychologische subtiliteit ten volle te genieten. De vertolking van dit stelt zeker zeer hoge eisen. Moge het de toneelgroep Zuid- Limburg gepeven zyn aan zo hoge eisen te voldoen. W ederspannigheid Twee Venrayse jongelui waren in een zeer luidruchtige stemming, Zon dagavond. Aan de sommatie van de Rijkspolitie, om naar huis te gaan, werd geen gehoor gegoven. Integen deel, zy" verzetten zich en er vielen 'appen. De politierechter zal nu het la itste woord hebben. Kleermakers-vergadering In hotel 't Hert hield de RK Pa troonsbond der Kleermakers van Ven ray haar jaarvergadering. De jaarver slagen werden goedgekeurd, evenals het gevoerde bestuursbeleid. Een goed verzorgde dis verhoogde do gezelligheid. Transportarbeiders-vergadering In café Sanders hield de RKTrans- portabeidersbond afd. Venray haar jaarvergadering. De verslagen van de secretaris en de penningmeester wer den goedgekeurd. Het ledental bleef het zelfde in 1951, nl. 75. De penning meester was zeer zuinig geweest en kon een batig saldo noemen van ruim f 500.— De bestuursverkiezing leverde geen moeilijkheden op. De aftredende wer den by acclamatie herkozen. Binnenbrand Woensdag was er een klein binnen brandje in kapsalon R. aan 't Kerk- pad. Gelukkig was men er gauw by en bleef de schade beperkt tot wat verbrandde gordijnen. Oplichting Als verdacht van oplichting heeft de Rijkspolitie zekere H. alhier aan gehouden. Vergadering werkloze Bouwvakarbeiders Donderdag werd door de Bouwvak arbeidersbond een voorlichtingsver gadering belegd in zaal Schellen voor werkloze Bouwvakarbeiders. Bonds- bestuurder Peeters gaf hier een dui- delyk overzicht van de rechten en plichten der werklozen, terwyl tevens verschillende klachten of konden worden opgelost of zouden bekeken worden. Toneeluitvoeringen. De lange guirlande van fletsen- lichten, welke zich Zondag en Maan dag voortbewoog van Oostrum naar Venray, was wel het beste bewys van de grote belangstelling welke werd getoond voor het jaarlijkse concert van Oostrum's Harmonie. Geopend werd met enkele muziek nummers, door de Harmonie o.l.v. de heer Winia op voortreffelijke wy'ze ten gehore gebracht. Dan bracht de Vlasbloem, o.l.v. de heer P. Vermeltfoort, „Zand of klei" op de haar bekende wy'ze, d.w.z. degelijk, goed ingestudeerd en zonder veel franje. Het goede spel heeft menigeen een avond hartelijk doen lachen. In Leunen voerde de Boerinnen Jeugdbond met veel succes op het bekende spel van Jo Nabben „De oude schuld". Ook hier toonde men goed spel, zy het dat het soms on zeker was, omdat plankenkoorts zich deed gelden. OOSTRUM Op 29 Januari zal vanwege Monu mentenzorg een onderhandse aanbe steding plaats hebben voor de restau ratie van de kerk te Oostrum. De kerk zal heropgebouwd worden in haar zelfde toestand als vroeger. Uitbrekers Een stel vlegels, die Zondag in de toren van Leunen's kerk gekropen waren, bemerkten tot hun grote schrik dat de kerkdeuren, tydens hun verblyf hogere sferen, gesloten waren. Aangezien ze geen interesse hadden in een nachtwake sloegen zy een raam stuk en kropen zo naar buiten. Dit vreemd uitstapje was niet onopgemerkt gebleven en werd aar. de Rijkspolitie gerapporteerd, die de uitbrekers spoedig te pakken had. Het ingestelde onderzoek bewees dat de jongelui aan geen andere mis drijven schuldig waren. Na een ge duchte waarschuwing werden zy in vrijheid gesteld. TONEEL te Castenrny De bekende toneelgroep „De vrije spelers" uit America zal op 2 en 3 Februari as. te Castenray toneel avonden bomen geven met 't prach tige vissersspel ..De Haven". Met dit spel behaalde deze vereni ging de ie prijs op de indelingswed; strijd van het W.K.A. Liefhebbers kunnen dus in Casten ray weer 'ns echt hun hart ophalen. Ondersavond Jonge Garde te Ysselsteyn Op 2 Februari a s., Maria Lichtmis, zal de Jonge Garde te Ysselsteyn haar oudersavond houden. Als spreker wordt verwacht Dir. F. Robroek, directeur van het Vrou- wolyk Jeugdwerk in ons Bisdom. Die avond zal ook de installatie plechtigheid plaats hebben van een der groepen. De omlijsting zal bestaan uit voordracht, zang en dans. We rekenen er op, dat alle ouders aan wezig zullen zijn. Uitbreiding N.V. Encko Uit een schrijven, hetwelk de N.V. Encko te Wanssum richtte aan de Raad dier gemeente bleek, dat deze industrie wil gaan uitbreiden, o.a. met de vervaardiging van holle vloer elementen en holle muur elementen. Zij vraagt ten N.W. van het bedrijf een stuk van 2 ha, terwyl zy verder ton Z O. van het bedry'f de daar ge legen strook moeras wil uitbaggeren alsmede het daarnaast liggende kanaal. De „Kempense Zink My" in de buurt van Budel gaat uitbreiden. Er werken daar reeds 1300 arbeiders en er is voor velen nog goede bestaans mogelijkheid. Verwacht wordt dat binnenkort de poet-tarieven verhoogd zullen wor den. Voor een gewone brief zou de porto 12 ct gaan bedragen. Een tot nu toe onbekende hond heeft in Delfzyl 10 schapen gedood en 1 gewond. De K.A.B. wil de gemeente klasse indeling herzien hebben en pleit voor 3 inplaats van 5 klassen. By gelegenheid van het 50-jarig jubileum der Staatsmijnen zullen over enige maanden op 16 heuvels in Zuid- Limburg grote vreugde-vuren ont stoken worden. In Horst schijnt een brandstichter aan het werk te zyn. Naar men zegt zyn daar de laatste tyd 5 a 6 hooi mijten op onverklaarbare wy'ze afge brand. In Den Bosch wordt op 15 Febr. de Centrale Hengsten-premiekeuring ge houden voor Noord-Brabant. In Well werd een vossenpaar door jagers opgedolven. Ook wilde zwijnen worden daar weer gesigna leerd. - De oudste Nederlandse is -te Kloosterzande in Zeeuws-Vlaanderen overleden. Binnenkort zou zij 104 jaar geworden zyn. In het plaatsje Doornenburg in de over-Betuwe zijn uit de katholieke noodkerk twee gouden miskelken ge stolen. - In Amsterdam is een 27 jarig meisje in haar bed verbrand. Zy was met een brandende sigaret in slaap gevallen. - In Abbenbroek op het eiland Voorne en Putten zyn bij een grote boerderij brand 29 koeien om het leven gekomen. De eigenaar wist negen paarden te redden, terwyl de politie en brandweer nog vee uit de branden de stal haalden. In Steenwyk heeft zich bij twee families vergiftiging voorgedaan na het eten van leverworst van eigen slacht. In Apeldoorn slaagde een bru- trale inbreker er in een juweliers^aak binnen te dringen en 32 gouden ringen, alsmede armbanden en horloges mee te nemen. - In St Oedenrode viert komende maand een zeer kras echtpaar het platina(70)huwelyksfeest. De echtge noot is 94 en de echtgenote 92 jaar. In totaal zijn er 86 kinderen, klein kinderen en achter-kleinkinderen. Verwacht wordt, dat er een verbouw-verbod zal afgekondigd wor den van Zeeuwse Blauwe en Zeeuwse Bonte aardappelen welke erg gevoelig zouden zyn voor virus-ziekten. - Grote voorraden eieren zyn de laatste weken onverkocht gebleven, doordat Duitsland nog geen nieuwe invoerregeling gemaakt heeft. De hui dige prys van f 2.40 per kg die aan de pluimveehouders is uitbetaald, zal, als de toestand zo bly'ft, wel niet ge handhaafd kunnen worden. - Woensdagmorgen kwam een trein uit Helmond nabij de overweg te Eindhoven in botsing met een vrachtwagen beladen met glas. De chauffeur die het gevaar bemerkte sprong uit de cabine. De wagen werd totaal versplinterd. In Oi8terwyk heeft een fabriek van lederwaren 80 man personeel ontslagen. Verwacht wordt dat door slapte in bedrijf nog meerdere ont slagen zullen volgen. Het gemeentebestuur van Den Bosch gaat een lening voor woning bouw uitschrijven, ten bedrage van een millioen gulden. In Eindhoven wordt heden Zater dag een gedeelte van het nieuw ge bouwde raadhuis iu gebruik genomen. Gevonden Nagelgarnituur, is by G. van Hooft Molenpad 2. Premie werkloosheids verzekering De staatsceretaris van sociale zaken dr. van Rhjjn, heeft de premie voor de werkl.verz. vastgesteld op 2.8 pet. van het loon. De helft van deze pre mie is voor rekening van het rijk en het restant wordt door werkgever en werknemer opgebracht, die elk 0.7 pet betalen. De werkloosheidswet zal per 1 April a.s. van kracht worden. Voor de wachtgeld verzekering die onder de zelfde wet valt, worden de premies voor elke bedrijfstak afzon derlijk vastgesteld. Aato-ongeluk De auto-bestuurder v. H. uit Horst, wilde metz'n wagen met aanhanger 'n andere personenwagen passeren ter hoogte van het Schoor. Door on bekende oorzaak slipte de aanhanger, waardoor de bestuurder de macht over het stuur verloor en tegen een boom botste. De aanhanger liep grote schade op, terwyl do andere wagen met lichte: „kneuzingen" vry' kwam. 200 varkens op proefboerderij afgemaakt Nadat op de proefboerdery van de Limb, land- en tuinbouwbond te Beesel bij enige varkens vlekziekte was geconstateerd, is de leiding van dit bedrijf er toe overgegaan om de gehele varkensstapel van rond 200 stuks te laten afslachten. Deze ingrijpende maatregel werd genomen teneinde het selectiebedryf met een slag weer geheel te saneren. Indien hiertoe niet was overgegaan bestond het risico, dat de ziekte later toch weer zou kunnen uitbreken. Toelage voor Maastrichtse Geestelijkheid De gemeenteraad van Maastricht heeft aan de parochiegeestelijkheid een bedrag van f500.- per jaar en per geestelijke toegekend. Ook leden van de P.v.d.A. fractie stemden voor, maar meenden dat deze steun eerder van Rijk of Provincie moest komen. Het voorstel om ook Minderbroeders deze toelage toe te kennen, werd in getrokken. Het subsidie draagt een maximaal karakter in deze zin, dat voor de geestelijken, die op grond van de regeling van 181 s een toelage kre gen, deze toelage tot f 500.— verhoogd wordt. HERHALINGSOEFENINGEN IN 1952 In 1952 zullen de 2e en 3e Divisie met een aantal legerkorpstroepen deelnemen aan de manoeuvres, welke in September in geallieerd verband in Duitsland zullen worden gehouden. De 3de Divisie bestaat uit de lich- tingsploegen 1950 II, 1951 1 en 1951 II. De ploeg 1950 II (de 31ste Regi mentsgevechtsgroep), welke 1 Febr. a.s. met groot verlof vertrekt, komt terug en wel 30 dagen voor de sol daten en 47 dagen voor de officieren en onderofficieren. De 2de Divisie bestaat uit dienst plichtigen, die in Indonesië hebben gediend. Een deel daarvan, de 21ste en 22ste Regimentsgevechtsgroep, vol bracht in 1951 herhalingsoefeningen en er zyn 37 dagen voor de soldaten en 54 dagen voor de officieren en onderofficieren uitgetrokken. De derde gevechtsgroep dezer divi sie werd in 1951 niet voor herhalings oefeningen opgeroepen, aangezien zy' eerst kort geleden uit Indonesië was teruggekeerd. Teneinde deze gevechtsgroep (de 23ste) op hetzelfde peil te brengen als de beide anderen, zal zy langer onder de wapenen worden geroepen, nl. 43 dagen voor de soldaten en 00 dagen voor de officieren en onderofficieren uitgetrokken. De mogelijkheid bestaat, dat, on geveer tegelijkertijd met de 2de Divisie een aantal onderdelen van de iste Divisie wordt opgeroepen. Hierover wordt nog nader beslist. De territoriale troepen zyn in 1951, voor herhalingsoefeningen in wei- kelyke dienst geweest. Deze bataljons- worden thans tot regimenten ver enigd. In verband daarmede worden dit jaar behoudens 3 bataljons, welke het 9ie Regt. Infanterie vor men uitsluitend de onderdelen op geroepen welke buiten bataljonsver- band staan derhalve de regiments staven, de mortiercompagnieën en de geneeskundige compagnieën. Bovendien woiden alle officierenen onderofficieren opgeroepen. De duur dezer oefeningen is vastgesteld op 13 dagen voor de soldaten en 20 dagen voor de officieren en onderofficieren. Op zjjn eeuwfeest overleden De honderdjarige Jos Wehrens van Sittard is op de dag van zyn eeuw feest overleden. De oude man was de laatste maanden sterkachterurt gaande en omstreeks Kerstmis moest hy" naar het ziekenhuis worden vervoerd. Op de dag van zyn verjaardag kon h|j echter toch glimlachend de geluk wensen in ontvangst nemen. Enkele uren later raakte hy bewusteloos en s(oot voor goed de ogen, die hy precies vipor honderd jaar terug opende. Urkers in Argentinië Do Urker vissers, die tegelijk met een aantal Belgische vissers naar Ar gentinië overgestoken zyn hebben de dag nadat zy aan land z^jn gekomen reeds de eerste steen gelegd voor een nieuwe visconservenfabriek. Hierin zal de door de Urkers te vangen vis worden verwerkt. Dit blykt uit de brieven die de emigranten naar huis geschreven hebben. De vissers hebben een mooie mee valler gehad. Het bedrag, dat aan de resp. familieleden der Urkers was uit betaald behoeft niet terugbetaald te worden maar kan, aldus heeft de reder medegedeeld beschouwd worden als blijk van waardering voor de vlotte overtocht. Dat betekent een meevaller van f 800 tot f 1000 per man. De Belgische vissers, die reeds drie jaar in Mar del Plata vertoeven, zyn best tevreden en verdienen goed, aldus blykt uit de brieven. Verscheidene vissers vragen hun vrouw met de kinderen zo spoedig mogely'k over te komen. Er bestaat grote kans, dat ver scheidene Urker gezinnen met de eerstvolgende boot op 14 April naar Argentinië zullen vertrekken. Een nieuw Frans systeem ter vervanging van klokken Veel kerktorens in ons land, vooral in Limburg, zyn zwaar gehavend uit de oorlog gekomen of zyn van hun klokken beroofd. Voor de meeste parochies en protestantse gemeenten valt er in deze dure tyden niet te denken aan het aanschaffen van nieuwe luiklokken. Het is dan ook niet te verwon deren, dat de laatste jaren meer en meer de aandacht wordt geschonken aan velerlei moderne methoden om klokkengebeier te imiteren of te reproduceren met een installatie, die vergeleken met de prys van een lui klok goedkoop. In November van het afgelopen jaar werd voor het eerst in ons land m de toren van de H. Maria Magdalena kerk te Amsterdam een electronische beiaard gedemonstreerd, waarvan de pry8 overeenkomt met de aankoop en de plaatsing van een flinke lui klok. Zulk een beiaard pr9duceert en verspreidt het geluid langs electrische weg, maar heeft het nadeel, dat het duidely'k een imitatie blijft. Vandaar ook, dat er reeds lang gezocht wordt naar een methode, om „geconserveerde" klanken van een bestaande klok te reproduceren en daarmede de gelovigen op te roepen. Sedert enkele dagen weerklinkt er uit het zolderluik van een groot herenhuis aan de Prins Hendrikkade te Amsterdam, in welk huis een ingenieurskantoor gevestigd is, bij tyd en wijle de machtige roepstem van zeven beierende luiklokken over het water van het Oosterdok. Twee luidsprekers, die aan het oog zyn onttrokken, stoten het geluid uit over de hoofden van de verbaasde voorbijgangers, die zich afvragen of zy wellicht een of ander feest hebben vergeten le vieren. Nieuw smokkelgat in de St. Pietersberg Reeds geruime tyd doen geruchten de ronde, dat zich in de St. Pieters berg een doorgang zou vinden, die toegang verschaft tot Belgisch grond gebied. De geruchten blijken thans op waarheid te berusten. Deze week is het de heer J. A. Th Dielis, assistent by het wetenschap pelijk onderzoek van de St. Pieters berg gelukt het gat te vindeD, Het is gelegen drie minuten gaans in Z O.- richting van de befaamde steen Khaba" (die rust op een grond instorting) in een der gangen even over de grens. De afmetingen van dit smokkelgat zyn zo gering, dat men genoodzaakt is zich op de buik liggend er doorheen te wringen, om vervolgens naar beneden glijdend in het Belgi sche gangenstelsel terecht te komen. Aangenomen wordt dat dit gat in 1949 en 1950 nog vry veel door smokkelaars is gebruikt. In 1951 zou bet „smokkelverkeer" door dit gat zyn afgenomen. Nog honderdduizenden Duitsers gevangen in de Sovjet-Unie Naar aanleiding van een interpella tie, gehouden door een lid der socia listische oppositie, heeft bondskanselier dr. Konrad Adenaner Woensdag in de Bondsdag medegedeeld, dat zich nog tenminste 1O6OOO krijgsgevangenen en 170000 burger-geïnterneerden in de Sovjet-Unie bevinden. „De Westduitse regering heeft dit kunnen vaststellen", zeide hy, „niet tegenstaande de Sovjet-autoriteiten beweren, dat alle krijgsgevangenen, met uitzondering van enkele duizen den oorlogsmisdadigers, naar Duits land zyn teruggekeerd. Ons onderzoek is thans byna voltooid. Wij zullen zo spoedig mogely'k een tot in alle bijzonderheden uitgewerkt rapport by de subcommissie voor krijgsgevange nen der V.N. indiensn". Adenauer besloot met de mededeling dat in totaal 1.300.000 man van het voormalige Duitse leger nog steeds als vermist staan geboekt. Wy kunnen onmogelijk zeggen hoeveel hiervan nog in leven zyn en zich in de Sovjet-Unie of elders bevinden, en welk aantal in de laatste maanden van de oorlog is gedood of na de oorlog is overleden". Van Ysselsteyn Sevenum verloren bruin waterdicht dekkleed tegen beloning terug te bezorgen bij Landbouwbelang Sevenum, tel. 55 BURGERLIJKE STAND van 11 t/m 17 Januari 1952 GEBOREN Emonts Johannes HPeelplan-Zuid Hendriks Martinus, L Vierlingsbeek Bertrams Martinus, Smakterweg 42 Schoenmakers Wilhelmina, Merselo Vervoort Gerardus, Kl.-Oirlo F 35a Aarts Anna H. M. C., Wanssum Peeters Jean L. H. M., Stationsweg 8 Custers Jozef J. M., Oirlo E 4 OVERLEDEN: van Vegchel Maria Gweduwe van Heidens Leónardus H., oud 67 jaren Oirlo. Manders Martinus W. M., 9 maan den, Leunen. ONDERTROUWD Philipsen Martinus Th., 19 jaren, s arbeider en Jans-Beken Agnes G. H., 18 jaren, beiden te Venray. GETROUWD Martens Henri J., 29 jaren boek houder, en Hendricx Anna P., 23 jaren beiden te Venray. Rectoraat St. Antonius van Padua VEULEN 2de Zondag na Driekoningen: 7 uur communiceren, 1 30 lm P. J. Ewals; 10 uur hoogmis voor Jan Reintjes, besteld door pl. afd. Jonge Boeren; 2.30 lof. Maandag 7.30 lm Willem van Ooi, echtgenote en zoon Willy Dinsdag 7.30 lm voorbehouden reis Woensdag 7.30 t.e.v.St. Antonius t.i. Donderdag 7.30 leesmis voor Jan Reintjes. Vrijdag 7.30 leesmis v. vr. Heidens. Zaterdag 7.30 leesmis tot dankz. t.e.v. OLVr.; biechten 3—4 en 6—7; 7 uur Marialof. A s. Zondag 2de coll. voor 't werk der Kath. Actie. ADVERTENTIEN De Heer en Mevrouw OOMEN- MARTENS geven met grote vreugde kennis van de geboorte van hun zoon ALBERT Bij het H. Doopsel ontving hy de namen Albertus Bernardus Maria. Oosterhout, 12 Jan. 1952 Ridderstraat 57. wordt a.s. Zondag te 1t.30 uur v.m. verwacht in Te koop 11 biggen L. Hendriks, Spraland-Oostrum. TE KOOP haardkachel in goede staat, keuze uit twee. Adres bureau dezer. Te koop zwaar varken voor huisslachting. H. Linders-Verstegen, Oirlo F 3 Te koop 250 kg prima soepbonen 40 ct. per kilo, ook in kleine partyen A. Drüggen, G 23, Oastenray. Het beste adres voor het CASTREREN van dieren en het OPKAPPEN van koeien, is sinds jaren: M. Muysers Langstraat 28 VENRAY, TELEF. 750 (K.4780) Aan 't zelfde adres steeds verkrijgbaar Wond- en Sponenzalf, Veeluispoeder, Schurftzall, Sehurftpoeder, Reinigings- poeder voor kippen by nesten, Worm middel voor kippen, paarden, varkeus Nageboorte drank voor koeien, Zogpoeders en drank voor Varkens Tepelstiften, Melknaalden, Bruineteer, Zakkenlym, Ontsmettingsmiddelen voor drinkwater by kippen, Middel tegen Snot en Diphterie, Middel tegen snuivende varkens, Herkauwpoeder voor koeien, Middel tegen diarrhee by" varkens, biggen en kalveren, Vitamine lox sterker dan levertraan, enz. enz. Beleefd aanbevelend'. Stofceiniuurs in één dag klaar A. SCHEEPERS Schoolstraat 22 worden uitgenodigd tot het by wonen van een VERGADERING op 19 Januari n.m. 8 u. in Hotel „De Keizer" Te koop wegens plaatsgebrek tegen lage prys slaapkamer-ameublement Hoenderstraat 76. Wederom ontvangen x 180 f 4.S BETER GEKLEEP Stofknopen, Stofgespen, Ceintuurs EBBERINK Marktstraat 5 H.H. Vogelliefhebbers Uw adres voor vogels, vogelzaden, vogelkooien enz. M. MUYSERS Langstraat 28 Tel. 756 K 4780 Stofknopen met goud- en zilver garnering klaar terwyl U wacht 't Knopenhuis A. Scheepers Schoolstraat 22 EXTRA AANBIEDING prima kwaliteit Strijktafels, reeds vanaf fl. 9.95 Strijktafels incl. mouwplank Mouwplankjes, Wringerbokken, Trapleren, ook met platvorm Kachelrekjes, wasborden, Handdodkrekjes, Kleerhangers, Kambakjes, Broodplanken, Houtenlepels, Muizenvallen, etc. Kinderstoelen, Kinderboxen met bodem vanaf fl 21.50 Tel 381 Patersstr. 9 Venray Wollen Tweedstof voor plusfours e.a. 140 cm. br. per meter 5.95 EBBERINK Marktstraat 5 Te koop prima keukenkast formaat 140 x 175 Adres bureau van dit blad. Ridders van de kwast Zy komen U niet tot last. Wil de schilder met een opdiacht vereren Dat zullen ze alle waarderen. Veel schilders steken al de spade in de grond Die toestand is zeer ongezond. Eigenaars van huis, fabriek, klooster of kerk, Zet de schilders aan het werk U stelt een sociale daad daarmee En de schilders zyn dankbaar en tevree. Dus laat ze met schilderen beginnen En U kunt nog 20 pet. extra innen. Inlichtingen hierover verstrekken U gaarnö al myn H.H. Collega's Schilders. Beleefd aanbevelend, Schildersbedrijf Langstraat 46 Telef. 713 Weigertt lijksi binnr Neen niew Gij bescb Zondag 2.M Zondaj Speciac Morgen 2ai met 18 Thans Di 's M|r k Hienn dat ik myn en ze dusN heeft gep tl Ook in

Peel en Maas | 1952 | | pagina 2