fyóeuntew&ank Prijsschieten met de windbuks i i\no| regering zyn er grotere mogelijkheden geschapen om industrievestiging hier niet alleen mogelijk, maar ook ge makkelijk to maken. Het zal dus zaak zijn om deze kansen aan te grijpen. Er zal wel niemand zyn, die de moeilijkheden zal onderkennen, die industrievestiging met zich brengt en vraagt. De resultaten van enkele jaren werk voor deze kunnen we dagelijks zien. Maar o.i. is de situatie toch wel in zoverre gewijzigd, dat het nu wat gemakkelijker wordt. En juist daarom zal er nu een schepje bovenop gelegd moeten worden. Do vraag is, wie zal dat doen. Natuurlijk de gemeente op de eerste plaats. Blijkens de woorden van do Burge meester in de laatste raadsvergadering kunnen we binnenkort op dit terrein weer gunstige berichten tegemoet zien. Hieruit blijkt dus, dat van die zijde inderdaad wel werk wordt ver zet. Of dat echter genoeg is? O.i. kan het nooit genoeg zyn on rust naast de taak van het gemeente bestuur ook op ons zelf de plicht voor de industrialisatie ons best te doen. Hot jongste verleden, waar toch oen -i-tal fabrieken hier zyn gevestigd, bewyst dat het kan. Dan moet het ook nu kunnen, nu de mogelijkheden weer groter zyn geworden. De tijd daarvoor dringt, omdat hot werklozen- aantal stijgt, maar ook omdat we nu nog weinig last hebben van andere pogingen. Jn het verslag van de Tweed Kamer blijkt, datmon vooral de fman ciöle steun voor het Zuiden heel wat groter wenst en ofschoon het een vraag is, of de Minister inderdaad die financiële steun groter zal maken, or is nu nog weinig concurrentie. Het klinkt misschien wat egoïstisch, maar nu de feiten zo liggen is het ontegenzeggelijk een voordeel, dat we moeten uitbuiten. We weten niet of Venray Vooruit in deze nog werjct, of dat zy door geld gebrek haar accie heeft moeten staken. Wordt het dan echter niet hoog tyd, dat ook de daarvoor be noemde commissie haar werk weer opvat, om naast en met Venrays go meentebe8tuur de industrio te helpen bevorderen. Dit zal ongetwijfeld geld kosten, maar van de andore kant zal men moeten begrijpen, dat deze taak een levensbelang van Venray raakt en dat het dus ieders plicht is, inderdaad plicht, om zijn steun en hulp te geven. We zyn noodgebied. Na de bevrijding waren we dat ook, door samenwerkingen goedo wil, mot behulp van verschillende instanties hebben wy onze verwoeste gemeente weer beter en schoner kunnen her stellen, dan we vroeger ooit gekend hebben. Is dat niet een voorbeeld voor de manier waarop we dit weer moeten aanpakken. Ieder voor zich zijn kleine bijdrage, door propaganda, voor onze gemeente to maken in plaats van te kankeren en af te breken, en samen, door het die instantios, die met dit moeilijke werk, zo vol tegenslagen en met zo weinig successen, bezig zijn onze vol ledige financiële en morele steun te geven. Dan zal ook dit noodgebied er boven op komen, dan zullen we ook oen- maal de vruchten kunnen plukken van onze samenwerking in deze. Want slechts dan is het mogelyk dat wij onze mensen in eigen Gemeen te werk kunnen verschaffen en arboidsvreugd. Maar dan zal er go werkt moeten worden door ons allen tezamen en moeten wy het niet aan een enkeling overlaten. 'Nieuws uit Venray en Omgeving Zondagsdienst Doktoren, Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur Dr. v. d. HOMBERGH Oostsingel 6 Telefoon 393 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Donderdag 10 Januari Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen Vnorwapenwet Het Hoofd van Plaatselijke Politie to Venray vestigt er de aandacht van belanghebbenden op, dat de verleende, bijzondere machtigingen tot het voor handen hebben van een vuurwepon hun geldigheid op i Januari 1032 hebben verloren. Vóór 15 Januari a.s. dienen aan vragen van nieuwe machtigingen ter gemennte secretarie, Afdeling I, te worden aangevraagd. By na genoemde datum te houden controle zal, by gebleken overtreding, onmiddellijk procesverbaal worden opgemaakt. Venray, 2 Januari 1952. Het Hoofd van Plaatselijke Politie, Mr. A. H. M. JANSSEN Bekendmaking Burgemeester en Wethouders der gemeente Venray brengen hierbij ter openbare kennis, dat door do Raad dior gemeente ln zyn vorgadoring van heden op het daartoe strekkend verzoek van het R.K. Kerkbestuur van de Parochio van St. Petrus Ban don de nodige lokalen in de noodfichool aan de Patersstraat zijn beschikbaar gesteld voor het onderbrengen van de door dat Bestuur opgerichte bij zondere scholen voor gewoon lager onderwijs voor jongens, genaamd Dr. Poelsschool en Henseniusschool. Venray, 28 December 1951 Burgemeester en Weth. voornoemd, Mr. A. H. M. JANSSEN Burgemeester H. VORST, Secretaris Diefstal Als verdacht van diefstal van oud prikkeldraad uit velschillende weiden werden in Oostrum aangehouden vader en zoon D. uit Helmond. GEVONDEN: lederen sigaretten-étui, Dykman, C 24 Oostrum; herenhorloge m. armband Nooiman8, Langeweg 72; zakkam in ótui en -i schroevendraaiers, v. Soest, Vlakwaterweg 2; een coupon stof, Claossens, Klein Oirlo F 2f; leren handschoen, kiaderhandschoen, bal- point, kinderwant, rozenkrans, fiets pomp en handschoen, Kazerne Lang straat 39; een pantoffel, W.Hendriks Kruitwog 4; wolion handschoen,Post kantoor Venray; motorhandschoen, Claessens, Leunen IC 71; glacé, Mgr. Nolensstraat2; vulpen en jongensjasje van Ass, Veltum L 14; zijden dames sjaal W. van Eyk, Langstraat 58; zilveren rozenkrans, Willems, Frans Michelsstraat; polshorloge, Voermans Langeweg; portomonnaie, v.Duinhoven Henseniusstr. 22; wollen handschoen, Oostsingel nw 10; vulpen, Willems, Broekweg 21; zwarte dameshoed, Gielen, Stationsweg; zilv. rozekrans, Jeuken, Kempweg 11alpinomuts, van Goch, Overl.weg 17; bankbiljet en rozekrans, Rongen, Landweerdweg 28 hoofddoek, Past. Ruttenstr. 3; vulpen Hotel de keizer, Patersstraat. Vertrek naar Australië Met het m.s. Skaubryn zullen heden Zaterdag vanaf Rotterdam naar Australië emigreren 't echtpaai Joh. Winters Stevens; Martens en echtge note uit Oostrum; M. Broeren uit Vierlingsbeek, terwijl Wismans uit Oirlo via Australië naar Nieuw Zee land zal vertrekken. Zy hopen op 6 Februari in Sidney aan wal te gaan. Wij wensen hen allen een voor spoedige reis en veel succes. Onderwijs Tot hoofd van de St Petrus Banden- school is benoemd de heer J. Heggen Tot hoofd van Dr. Poelsschool de heer P. J. W. Janssen Stationsweg en tot hoofd aan de Henseniusschool de heerL. Koppers Kard.v.Rossumstr. Verder zyn tot onderwijzer aan deze scholen benoemd de heren M. v. d. Heuvel Leunseweg, G. J. Jacobs, Patersstraat. en P. Clephas, Boekweg. Venray's Harmonie Naar wy vernemen zal ten bate van het Uniform fonds van Venray's Har monie een fancy-fair worden gehouden in zaal Wilhelmina op 18, 19 en 20 Januari a.s. Muziek nienws In Venray is een federatie gesticht van de zangkoren binnen de gemeente. Het doel van deze federatie is: de zang op hoger peil te brengen. Telken jare zal er een gezamelijke uitvoering worden gegeven, waarop elk aangesloten koor enige nmmmers ten gehore zal brengen. Een deskun dige zal deze nummers beoordelen en rapport uitbrengen met do nodige op of aanmerkingen. Deze rapporten wor den aan elk koor in gesloten enve loppen ter hand gesteld en dus niet oponbaar gemaakt. Iedere vereniging dient te zorgen voor een behoorlijk repertoire, waar uit de deskundige de uit te voeren nummers kiest. Dit moet een stimu lans zyn, die en de zang en het repetitiebezoek ten goede zal komen. By loting is beslist, dat.de eerste uitvoering in Venray zal zyn en wel op Zondag 11 Mei 1912 in Zaal Wilhelmina. Klokkenlniders Oudejaarsnacht werden de inwoners van Venray opgeschrikt door het luiden van de zware St Petrusklok. Hot bleek, dat enkele Nieuwjaars- vierders deze ilauwe streek hebben uitgehaald. Franciscaanse Kerstviering Zondag werd de jaarlijkse Francis- kaanse Kerstviering gehouden door de Derde Orde in de aula'van het Gymnasium. De opkomst was als gewoonlijk zeor groot. Nadat de avond was geopend door Pater Adjutor, voerde do jeugd.D.O. van Venray, het bekende spol van Felix Timmermans op „kermisvolk op Kerstmis." Tydens de pauze was er een ten toonstelling van do een-stuks actie, waar wel op buitengewone w.yze tot uitdrukking kwam, dat de Derde Ordelingen nog wel iets over hebben voor de Venrayse armen, die in de loop van deze week de vele giften en gaven hebben thuis bezorgd gekregen. Al metal een stijlvolle Kerstviering, die 0 m. werd bezorgd door do Visi tator van de D.O.-kring Nijmegen. Mol aalbewerkersbond Vrijdagavond hield de metaal be wer- kersbond een zeer druk bezochte ver gadering in het Luxor-Theater, die o.m. werd bezocht door de Districts vertegenwoordiger Hagens. Op deze -vergadering, waarin o.a. bleek, dat het ledental dank zy het actieve bestuur van 100 tot 150 leden was opgevoerd, werden verschillende huishoudelijke punten besproken, waarbij de Voorzitter tot zyn spijt moest wijzen op het feit, dat slechts 8 man, waaronder 3 metaalbewerkers de eindstreep had bereikt van de Soc. Cursus aan de Gew. Sociale School te Venray. Doze is met 45 man ge start, maar slechts 8 mar. hebben het 2 jaren volgehouden. Na de vergadering werd de bekende film vertoond„de duivel in het klooster", die voel waardering vond by het vele publiek. Ongelnk De hoek Langeweg, Merseloseweg blijft nog steeds slachtoffers eisen. Vrijdagmiddag botste daar de bestel wagen van Bakkerij Custers tegen een vrachtwagen, die puin vervoerde. Bovendien raakte daarbij ook een kind op een fiets bekneld. Wonder hoven wonder waren er geen persoon lijke ongelukken, maar de materiële schade aan fiets en bestelwagen was groot. Men klaagt er over dat in het algemeen door de puinveivoedeis te hard gereden wordt op deze drukke weg, waar bovendien nog vele kinde ren spelen. Daits Kerkhof Met ingang van 1 Jan. j.l. is officieel de Dienst Identificatie on Berging opgeheven in Nederland en is daar mede een einde gekomen aan het overbrengen van gevallenen van de laatste wereldoorlog. Dit betekent 'echter niet dat het werk aan het Duitse Kerkhof in Ysselsteyn 'stil is komen te liggen. Integendeel, deze afdeling is over gegaan naar het Ministerie van Oor log, en blijft met haar werk doorgaan. Zo zal waarschijnlijk de 25.000 ste Duitser deze maand naar Ysselsteyn worden overgebracht. Het kerkhof is nog steeds niet voor het publiek 1 toegankelijk. Studentenclub Men wordt er aan herinnert dat de uitvoering van de StudenUnclub Mijnheer Klaproos alleen 5 Januari plaats heelt en niet Zondag zoals wy vorige week meldden. De kaartverkoop begint een uur voor de aanvang van de voorstelling. De muzikale verzorging is van de Playing Boys. Aanbesteding Voor de bouw van een 6 klassige school, in Weert aan deStegel, werd vorige week een inschrijving gehouden. 27 Aannemers schreven hierop in. De hoogste was f 152.600 de laag ste f 110.760 H. Oudenhoven Lzn. uit Venray kwam uit de bus met f121300 Binnenbrand Woensdagavond ging de sirene voor de derde maal, nu betrof het een schoorsteen brand by B. op de Kruis straat, waar bij het naar bed gaan gemerkt werd, dat de schoorsteen brandde. De brandweer stelde een onderzoek in en nu bleek dat een der zoldering- balken door liop tot in de schoosteen zodat deze had vlam gevat. Nadat men de schoorsteen had opengebroken kon de brand geblust worden. Jacht gesloten Op klokslag 12 uur is Dinsdag de jacht op hazen en konijnen gesloten. Er zal waarschijnlijk wel een vreug de kreet opgestegen zijn bij deze dieren want ervaren vaklui schatten dat zo'n kleine 500 langoren het leven hebben moeten laten in deze contreien. Wat geen gering getal is, gezien het weinige wat hier nog loopt. Over het algemeen, vooral tegen de feestdagen vond het wild goede aftrek en liepen de prijzen hoog, Door opkopers werd goed geld ge boden. De hazen en konijnen krijgen nu weet kans tot volgend jaar. Prijsschieten 't Zandakker By de op Nieuwjaarsdag gehouden schietwedstrijd met windbuks in café P. Volleberg, behaalde H. Volleberg en W. Daniëls rosp. de ie en 2e prijs. Zondag 6 en 13 Jan. hebben alsnog dergelijke wedstrijden plaats, waarna nog een extra hoofdpryR. Een èn ander is ten bate van schutterij .'t Zandakker. Branden - Dinsdag wou P. met zyn auto naar Venray terugkeren uit de Heydo. Hij startte de motor, maar in plaats dat de auto aan het draaien ging, vloog hy in trand. De brandweer kon niets anders doer, dan wat na blussen.' Op Nieuwjaarsdag werd de brand weer geroepen in Oirlo waar de schuur van de landbouwer C. in lichte laaie stond. Hout, stro en enkele kleine werktuigen verbrandde totaal en ook hier kon men slechts aan nablussen denken. tijk gevonden Zaterdag werd door J. in de Spurkt het lyk govonden van een jonge man. Hij bleek afkomstig te zyn uit een van onze gestichten, waar hy al enkele dagen was vermist. Genoemde jongeman, die uit Beek (Lkwam blook door uitputting omgekomen te zyn. Eerlyke vinder Personeel van de Fa. Akerboom verloor Vrijdagmiddag 700 gulden. Toen bij de Rijkspolitie geen aangifte door de vinder volgde, loofde de heer A. een beloning uit van f 100.— per extra bulletin. Zondagmiddag meldde zich toen de vinder Kessels van de Kruisstraat, die zo f 100.— rijker werd. Jftgersgeink Op do laatste dag van het jaar gelukte liet Huisman van de Heyde een prachtige vos neer te leggen.. Tevoren had do jager G. Hendriks aan het Steegsbroek ook reeds een Reinlje V6rsctfalkt. Een mooie dp ruiming. Kon^nendief Het blijkt dat in Leunen ook een konijnen verslindende hond rond te lopen, zoals we op de Veluwe een schapen-doder hebben gehad. Ver schillende konijnen zyn daar reeds kapotgebeten en verschillende Nieuw jaarsboutjes 'hebben zo een ontijdig einde gehad. Toneel De toneelvereniging Comedie in Leunen, heeft in studie genomen ..Liefde in de ijskast", volgens de titel wel een zeer bijzonder spel en zij zullen dat ten tonele brengen op 27 en 28 Jan. a.s. in Leunen. Dezelfde toneelclub zal op 20 Jan. een opvoering geven van „Gedoofde Lichten" in Broekhuizenvorst. Dodelijk ongelnk De 72 jarige vd. P. uit Castenray was Donderdag aan het helpen by het afiaden van een wagen mest by zyn boerderij. Hij is, toen hij boven op de wagen stond, uitgegleden en viel van de wagen. Deze val was zo ernstig, dat de heer v. d. P. in de Dacht van Donderdag op Vrijdag aan de gevolgen hiervan is overleden. Terkoop woonhuis Op de Donderdag gehouden open bare verkoop van een woonhuis met 35 are bouwland aan de Kempweg, toebehorende aan de Wed. Barents, was de hoogste bieder J. Rooyackers, Broekweg met een bod van f 7000. Programma voor Zondag a.s. Afd. Limburg, ie klasse J D.I.S. Oostrum Ysselsteyn—RKDEV 2 20 klasse GG Wittenh. 6—Ysselsteyn 2 Swolg.boy8-Oo8trura 2 D.I.S. 2—Geijsteren 2 S.Y.T.-nieuws. Afgelopen Zondag wist Venray 2, tegen Irene een kleine overwinning te behalen. 3-2. Hoewel aan beide zyde weieens aardige momenten to zien waren, bleef Venray toch onder de maat. Venray 4 kreeg Griendtsveen op bezoek en maakte korte metten met dit elftal, 13—0 zijn wel cijfers die spreken, de wedstrijd daarentegen gaf door het grote overwicht weinig fraaie momenten. Zondag krijgt het eerste Helden op bezoek, een club, die gezien onze uit wedstrijd tot fanatieke dingen in staat" is. We zullen afwachten of de voorhoede haar schotvaardigheid weer terug vindt, dan zal dit zeker een prettige wedstrijd worden. Maar voor alles geldt, dat men zal moeten werken, wil men niet door de hardo werkers uit Helden in een hoek worden geduwd. Over de uitslag kunnen we eerst dan gerust zyn. Venray 3 moet naar America 2 en kan laten zien, dat de vacantie haar geen kwaad gedaan heeft. Alle elftallen wensen wy veel succes toe en prettige wedstrijden. Ziekenfondsen worden nog zuiniger Met ingang van 1 Januari 1952 ver vallen de bijdragen van de algemene ziekenfondsen voor kleioe kunstmid delen o.a. brilleglazen. Hierby moet in aanmerking wor den genomen, dat de bijdragen der fondsen in verhouding tot de tegen woordige prijzen meestal toch al aan de lage kant waren. Met betrekking tot de afschaffing van de bijdrage voor brilleglazen is van belang, dat de bijdrage voor de (zeer kostbare) contactglazen blyft gehandhaafd. Tot dusverre verleenden de fondsen geen bydrage voor chirurgische kaak- en aangezichtsprothesen. Voortaan is echter zo'n bijdrage wel mogelijk. Gehandhaafd blijven de bijdragen der fondsen voor in het algemeen kostbare kunstmiddelen zoals ortho- paedische corsetten, beugels en kunst ledematen. De nieuwe maatregel, welke nood zakelijk is als gevolg van de finan ciële noodtoestand der ziekenfonds verzekering, levert een besparing op, welke voor de afdeling verplichte verzekering op bijna f 2.180000 kan worden geraamd. Duitsland en Nederland De verhoging van invoerrechten in Duitsland op kaas hoeft de Neder landse industrie wel voor zware problemen gesteld. Dit nieuwe tarief is in October in werking gesteld en wordt geheven naar de waarde. In 1939 betaalde men by de invoer van 100 kg kaas in totaal 23 mark. Dit liep in 1951 op tot 30,5 mark. Na 1 October j 1. betaalt men echter per 100 kg 88 mark. De export van kaas liep dientengevolge dan ook terug van 1000 ton per maand in de eerste helft van 1Q51 tot nog geen 500 ton na 1 October. Deze heffing bedraagt ongeveer 30. pet. van de waarde. Volgens Duitse gegevens is men hiertoe overgegaan om de Duitse kaashandel te beschermen, maar Nederland brengt hiertegen in dat 16 pet. hiervoor reeds voldoende is, zodat bijna de helft hier af kan. Denemarken levert op het ogenblik tegen lagere tarieven. Yia de Regering hoopt de Zuivelbond aan deze zware heffing een einde te kunnen maken. Moord na echtelijke twist De 3i-jarige W. J. K. uii Eindhoven werd gearresteerd wegens moord op zyn vrouw, moeder van 3 kinderen beneden de 10 jaar. De lijkschouwing wees op verstikking waarna de man bekende zyn vrouw na een echtelijke twist met een handdoek te hebben geworgd. INGEZONDEN Boenwas-actie N.a.v. de reactie van de zyde van het Orgel-comité op onze „boenwas actie" achten de leden en het bestuur van Mardi Juana het gewenst, het xolgpnde te verklaren - ïrWij appreciëren het standpunt Van het Comité elke steun van de zyde van Middenstand en fabrikanten te weigeren om zelfs niet de schy'n te wekken voor reclamedoeleinden misbruikt te worden. 2. Had het Comité zich voor de publicatie even met ons in verbinding gesteld, dan zou gebleken zyn, dat hier van reclame e.d. geen sprake was. De potten zjjn door óns gevraagd. Deze potten zyn niet in de detail handel verkrijgbaar. 3. De leden van Mardi Juana waren geheel te goeder trouw en do winst op de reed8 verkochte potten blyft ter beschikking van het Orgelfonds of een ander liefdadig doel. 4. Het restant der potten boenwas zal thans aangeboden worden. Het gedeelte van de winst, bestemd voor het Orgelfonds, zal thans gestort worden in de kas van het Katholiek Thuisfront, waarvan de zorg is over genomen door de Oud-Indiëgangers. Het Bestuur van Mardi Juana. BURGERLIJKE STAND van 27 Dec. 1951 t/m 3 Jan. 1952 GEBOREN Evers, Theodorus J.J. St Jorispark 7 Sanders, Johannes LM Ysselsteyn l70d Arts, René L.G. Merselo M 58 Heynsbroek, Dorothó E. Oostrum C 28a v. Meyel, Gertruda Th.G. Leunen K 70 de Mulcer, Mathilda J.M. Merselo M 66 de Mulder, Jobanna M. Mersel.weg M 3 Loonon, Gerardus P.J.M. Volen L 56 vd. Heuvel, Petronella Vierlingsb6ok Gooren, Catharina H.l£. Castenray G 1 Verheijen, Josephina M Ysselsteyn N3C Jeuken, Antonius J.J Stationsweg C 2a Cranen, Annamaria I.W. Vierlingsbeek OVERLEDEN: Hendrix Petronella D., weduwe van Kelt.iens Gerardus W. en Swinkels, Peter J., 73 jr, te Venray v.d. Pasch, Johannes H. echtgenoot van v.d. Homberg, Anna C., 72 jr., landbouwer, te Castenray ONDERTROUWD: Voesten, Hendrikus Th, weduwnaar van Jans Beken Maria A 41 jr, opper man en Bies, Maria S., 38 jr, beiden te Venray van Stokkum Adrianus A.H. 24 jr, tekenaar controleur, te Drunen, en Janssen, Arnoldina W.M.F., 21 jr, winkelbediende, te Venray KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petrns-Bandeu PAROCHIE-ACTIEEerlijk in handel, christelijk in wandel. Priester v. d. weekKapelaan Key sers Zondag: feest van Driekoningen. 6 uur leesmis voor de parochie; 7 uur leesmis Ger. Janssen; 8 uur leesmis; 9 uur kindermis; 10 uur Hoogmis; 3 uur Kinderlof; 7 uur Rozenhoedje en Lof. MaandagH. Mis als Zondag. 6.30 zielemis voor alle overl. parochianen; 7 uur leesmis Severina Coolen; 7.30 best, jaard. P. J. Biestervels; 8.15 best. jaard. Jacoba Cnsters-Robins; 7 uur zielelof en Rozenhoedje. Dinsdag: H. Mis als Zondag. 630 leesmis; 7 uur leesmis Jacobus van Haren en Johanna Maria van Haren; 7 uur leesmis voor Piet Willems; 7 30 leesmis Gebroeders van Es; 8.15 best. jaard. Antoon Creemers. WoensdagH. Mis als Zondag. 6.30 en 7 uur leesmis; 7.30 leesmis Joseph Rous en Antoinette Kraykamp; 7.30 zy'al. HendrikaStrijbosch Martens; 8.15 gest. jaard. Th. v d. Bogaart (sol.ikl Donderdag H. Mis als Zondag. 6 30 leesmis; 7 uur leesmis Anna Rous; 7.30 H. Sacramentshoogmis, leiding jongens; s 15 gest. jaard. Jan Poels en beide echtgenoten (2kl.) Vrijdag: H. Mis als Zondag6.30 leesmis; 1 uur leesmis t.e.v. H. Bavo; 7.30 leesmis Jacobus van Haren en Maria Jobanna van Haren; 8.15 gest. jaard. Gest. jaard. Gerard Martens en Helena Henkens (iH). Zaterdagfeest van de H. Familie. 6 30 O.L. Vrouwhoogmis; 7 uur lees mis Karei Rous; 7.30 leesmis Gerarda Jansen Grise!; 8 15 gest. jaard. Petro nella Dekkers (iH); 7 uur Marialof en Rozenhoedje; 8 uur Jeugd H. Familie. VELTUM: Donderdag 7.30 leesmis. Retraites Van 22—25 Januari voor Jonge Boeren, kring Venray; 1 4 Februari K.A.Bleden van Venray en Credo Pugno; 2—5 Februari voor de meisjes van Venray; 4 7 Februari v. jongens van Venray die goedgekeurd zyn voor militaire dienst. Voortplanting (les Geloofs Deze week wordt de contributie opgehaald van dit Pauselijk Mis3ie Genootschap. Wanneer U dat wenst kan de zelatrice zo nodig om de 2 maanden een gedeelte van de contribu tie by U komen ophalen. Lidmaatschap vanaf de Plechtige Communie Het is de wens van de H. Vader dat alle katholieken vanaf 12 jaar lid zijn van de „Voortplanting des Geloofs". Ouders, laat Uw kinderen, die de Plechtige Communie gedaan hebben, overschrijven naar de „Voort planting des Geloofs." Leert hen de contributie van 60 ct. per jaar zelf te sparen en zo ook iets voor de Missie te doen. PATERSKERK. Zondag, feest van Driekoningen, gen. absolutie voor deD.O. H. Missen 5.45, 630 voor Jean van Bergen; 7.45 voor Joh. Boom; 9 uur pl. hoogmis voor overl. fam. Verbeek (volkszang) communicoren begint vooraan; ie collecte Paterskerk, 2e byz. noden; 4.20 gez. vespers; 5 uur lof. Maandag 6 30 uit dankbaarheid; 7 uur Peter Bouten en zoon Gorrit; 7.30 tot zekere intentie (P); 8 uur Maria Ambrosius en ouders Dinsdag 6 uur uitstelling Allerh e verdienen een volle afl. 6 30 uit dankbaarheid; 7.30 hoogmis t.e.v. St Antonius; 6.30 lof Pe.v. St Antonius. Woensdag 7 uur Hendrik Drabbels en Gertruda Janssen Donderdag 7.30 Wilhelmus Arts en Gertruda Niessen Vrydag 7 uur ovorl.fam. Bouten VerBchuren; 730 hoogmis; 8 uur Henny Fleurkens; 8.30 overl. moeder; 6 30 lof. Zaterdag 7.30 zegen voor 'n gezin (R); 3—8 biechten. Iedere dag een H. Mis voor onze weldoeners. N.B. Hebt U al een liturgische gids DERDE ORDE. Zondag 6 Jan. om 10.15 H. Mis en vergadering voor de mannen en jonge mannen. Om 3 uur vergadering voor vrouwen en meisjes. Tertiarissen laten we 't nieuwe jaar goed beginnen 1 Woont trouw de vergaderingen trouw by 1 PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondagvandaag feest van Drie koningen; 7 u. H. Communie; 7.30 en 10 u. de beide H. Missen; 3—4 uur maand, aanbiddingsuur, Maandag: 7.30 best. zm voor vr. Valckx. Dinsdag7.30 best. zm. voor overl. fam. Kessels—Nissen. Woensdag7.30 gest. gez. jaarg. voor Jac. Wilms; 7.30 rozenkrans voor de vervolgden om hun geloof. Donderdag7.30 best. zm. voor Wed. Katers. Vrijdag: 7.30 best. zm voor vrouw Linders. Zaterdag7.30 best. zm. voor Jos Gooren; 7.30 Marialof. PAROCHIEH. Catharina, LEUNEN Zondag, feest van Driekoningen, 7 uur H. Mis voor de parochie; 8.30 voor overl. fam. Gommans-Pouwels; 10.15 hoogmis voor Gertrudis Emons- Janssen; 11.30 H. Familie, jeugdafd. 3 uur maand, aanbiddingsuur; heden maandcollecte voor de kerk. Maandag 6 30 gez jg. Peter Loonen. Dinsdag 7.30 gest. jg. Antoon Derks echtg. en P. J. Derks. Woensdag 7.30 gest. jg. Lambertus en Henrica Reintjes Donderdag 7.30 gez. jg. Hendrik Verlinden en echtgenote Vrijdag 7.30 gest. jg. Antoon Mar cellis en Aldegonda Gielen Zaterdag 7.30 sol. gest. jg. Henrica Wilms—Heesen; 4 5 en 6 7 biech ten; 7 uur Marialof A.s. Zondag H. Familie mannen en collecte voor de Afrikaanse missiën. RECTORAAT St. Jozef, Smakt: Zondag, feest van Driekoningen, 7.30 lm Willem Janssen en overl. ouders; 10 uur hoogmis voor onze weldoeners en hun intenties, waarna Mariagarde (meisjes); 4 uur lof met rozenhoedje. Maandag 7 uur lm overl. familie Korsten—Geurts; 7.30 overl. familie Moy; 7 uur Mariagarde jongens Dinsdag, aanbiddingsdag voor ons rectoraat, 6 45 uitstelling Allerheilig ste; 7 uur lm Jos. Gooren en echtg 7.45 P. A. Koenen; 10 uur hoogmis; 7 uur 8luitingslof met Te Deum Woensdag 7 uur lm t.e.v. St Jozef; 7.30 idem intentie Louis en Thea; 7 uur Mariacongregatie jongens Vrydag 7 uur lm Martinus Bonants en echtg; 7.45 Theodorus de Haardt. Zaterdag 7 uur lm M. A. Kersten Houben; 7.45 t.e.v. OLVrouw; 5 7 biechten; 7 uur Marialof RECTORAAT HEIDE Zondag, feest van Driekoningen, 8 uur t.e.v. H. Gerardus; 10 uur hoogm. voor het Apostolaat des gebeds; 2 30 lof. Maandag 7.30 overl. fam. Giezen- Swinkels Dinsdag 7.30 overl. fam. Geurts- Gellings Woensdag 7 30 overl. fam. Janssen- Muysers Donderdag 7 30 overl. fam. Claes— Derickx Vrydag 7.30 Mecholina Muysers Martens Zaterdag, feest der H. Familie van Jezus, Maria en Jozef, 7.30 Gerardus Flinsenberg; 5.30 biechten; 7 uur lof. Rectoraat St. Antonius van Padua YIULEN Zondag 7 uur gelegenheid tot com municeren; 7.30 lm 'Jan Reintjes; 10 uur hoogmis tot intentie; 2 30 lof. Maandag 7.30 lm Jozef en Martien Direks. Dinsdag 7.30 lm Willem van Ooi, echtg. en zoon Willy. Woensdag 7.30 lm overl. familie Kusters—Knops Donderdag 7.30 lm vrouw Willems- Heesen Vrydag 7.30 lm Jan Reintjes, best. vanwege pl. afd. K.V.P. Zaterdag 7.30 lm t.e.v, O L.Vr. van Altydd. Bijst. en de H. Gerardus tot intentie. Biechtgelegenheid van 3 uur en van 6—7 uur. 7.30 Lof t.e.v Maria. Woont zoveel mogelyk he' Zaterdagavondlof by. PAROCHIEKERK ÏSSELSTEYN Zondag: feest van Driekoningen. 7.30 leesmis voor de parochie; 9 uur kindermis; 10.15 Hoogmis voor de fam. Jenniskens-Willems; 2 uur Lof. Na de Hoogmis H. Familie voor de jongens. Maandag7.30 maandd. voor Harry Poels; 815 leesmis voor de overl. fam. v.d. Ven-Verheyen. Dinsdag7 30 leesmis voor de overl. fam. Lemmen8 Poels; 8 15 leesmis voor de fam. Arts-Fleurkens Woensdag: 7.30 leesmis voor de fam. Vollenberg. Donderdag: 730 leesmis voor de fam. Spreeuwenberg-Vervoort. Vrydag: 7.30 leesmis voor Jan Willemse. Zaterdagfeest van de H. Familie. 7.30 leesmis voor de fam. Jeurissen- JansseD; 5.30 Marialof. ADVERTENTIEN Hiermede betuigen wy' onze harte lijke dank aan buren, brandweer en allen die hebben meegeholpen de brand te onzen huize zo spoedig mogelyk te blussen. J. Kunen-Hesen Veulen Oostrum. Houders van Spaar-, Voorschot en Lopende Rekeningboekjes worden beleefd verzocht deze zo spoedig mogelyk in te leveren ter bijschrijving van rente, enz. HET BESTUUR Zondag 6 Januari in Café P. Volleberg Schutterij HET ZANDAKKER Biedt zich aan Meisje voor 2 dg. per week Oude Oostrumseweg 42. A.s. Donderdag half 8 in zaal Schellen Vergadering voor alle meisjes boven 14 jaar Spreekster: Mej. v. Domburg. Bestuur K.A.V. Te koop bijna voldragen varken L. van Osch, Janslust., GET Meisje vC hou Wed. P. Beun C 260, Overloon. Voor Uw (ot Stc A. Scheepers

Peel en Maas | 1952 | | pagina 2