De grote trek naar de vreemde PO ELS Onze Kerkhoven en nog wat BUITENLAND &en veistandige Sintetkéaas Gemeente niet bouwen door gebrek aan financiön, maar men zou inder daad eens kunnen g;tan praten met de betrokken industriëlen. De plannen voor de industrieflat zijn al zover gevordeid, dat ze van daag of morgen naar Maastricht kunnen ter verdere goedkeuring en zo hoopt men nog voor Januari d aan te besteden. Over de obligatielening deelde de Voorzitter niets mede, maar de trottoir bij de heer Janssen zou in zijn oude glorie worden hersteld. De heer HOUBEN sloot de rij met de vraag naar de plannen voor de verlichting van het Veulen. Het bleek, dat deze bij do P L E M la^en ter nadere uitwerking Het Veulen moet dus even geduld hebben. Dan ging de Raad in geheime ver gadering, waarin de bovenomschreven doorgang werd behandeld en enkele belastingreclame8 nader werden be keken. Hot dreigement van de heer ODEN HOVEN die een en ander in het openbaar behandeld wou zien, dat bij d« geheime vergadering er nog wel eens een uur aangeknoopt kon wor den, bleek waarheid. Na anderhalf uur praten werd de vergadering heropend, gebn beslissin gf-n medegedeeld en weer gesloten Maar nu voor goed Vier en een half uur is ook een behoorlijke tijd. WKST-EUitOPA Zaterdag zijn te Rome do bespre kingen begonnen van de twaalf Atlantische landen Terwijl de laatste besprokingen vooral gewyd waren aan economische kwesties, zou nu het commando voor het nabije Oosten aan de orde zyn, maar wederom gaat het vooral om de vraag, of en hoe het programma zal zijn te fl ancieren. dat Eisenhower heeft opgesteld na zijn bezoek aan Truman. Het plan is heel wat bescheidener geworden, nu zowel Frankrijk als Engeland zyn vervuld van hun moei lijkheden Het heet, dat een Europese bijdrage van ongeveer 25 divisies voor het komende jaar wordt gevraagd. De eerste Canadezen zijn nu geko men en met de Amerikanen zou men dan naar veertig divisies streven. Wat het Nabije Oosten aangaat, moet men wachten wat de arabische landen doen, die zyn aangezocht om met Turkye, de V.S., Engeland en Frankrijk een bolwerk te vormen tegen het rode gevaar. Maar de enigen, die zich in snel tempo bewapenen zyn de Amerikanen en zy hebben dan ook, met hun atoomwapenen een grote sprong ge maakt. In West Europa en in het Gemene best nu heeft men allerlei redenen om te onderzoeken of de Russen, gezien de formidabele amerikaanse bewapening bereid zyn tot enig ac coord. In de eerste plaats kunnen de zwakkere landen deze inspanning niet lang volhouden. Dan vreest men, dat de Russen, die waarschijnlijk langzamer starten, gezien hef lager levenspeil van de bevolking, het wel langer kunnen uithouden en op de duur sterker worden. In Korea is het geen geheim meer dat de Chinezen nu zoveel hebben geleerd, dat zy aan de Amerikanen zijn gewaagd, wat tanks, verbindingen lucht wapen en strategie aangaat. En zy hebben ruimte, zodat één verloren slag hun weinig deert Maar hoewel de Sowjetstaten op de duur steeds sterker kunnen wor den, zullen voorlopig de Verenigde Staten een voorsprong krijgen. Te Londen en Parijs bestaat nu kennelijk de vrees, dat in de V.S een richting de overhand zou kunnen krijgen, die een beslissing zou kun neu willen forceren, door wat wij reeds noemden de politiek van een „ultimatum". Dat zou tot gevaarlijke spanningen kunnen leiden, die men vooral in Londen wil vermijden. Van Nederlandse zyde heeft men zich de redevoeringen te Parijs van de heren Stikker en Von Ballu- seck bewyzen het naast Eden geplaatst om „zaken te doen". Door de Amerikaanse inspanning acht men het Westen nu sterk genoeg om op voet van gelijkheid te onder handelen met Moskou. Te Parys zou achter de schermen reeds veel worden gedaan om te onderhandelen, o.a. door India. Maar de stemming is mat en ietwat moedeloos. Er bestaat weinig belangstelling meer voor de rede voeringen te Parys, Des le meer voor de vraag, of West Europa wat economische ver lichting kan krijgen. Het kan door de herbewapening onvoldoende investeren en vreest sterk achterop te'komen, vergeleken by de Ver. Staten, die zoveel grond stoffen voor zich hebben gehouden, terwijl de duurte ervan West Europa verhindert er voldoende van te kun □en kopen. Ontwapen! ngsplannen Te Parijs scheen het de afgelopen week een ogenblik, dat de beide partijen toch nog zouden streven naar toenadering door eikaars ontwape ningsplannen met elkaar in overeen stemming te brengen. Acheson stelde als doel het verbod van de atoomboom, doch nadat er een grondige inspectie was ingesteld in zake alle wapenen en nadat over eenstemming zou zyn bereikt over beperking van de bewapening over de gehele linie. Aldus zou de atoombom op dezelfde wyze worden behandeld als de gewone strijdmiddelen, waarvan men er een d*el (gifgassen, bacteriologische mid delen) immers kan verbieden. Voorts zou de inspectie geschieden onder toezicht van de Veiligheidsraad, een Russische wens. Tenslotte zou een algemeene conferentie gehouden kun nen worden met deelneming van niet-leden der V.N., dus ook van het rode China. Maar Wisjinkski was geenszins bevredigdhy bleef, by het indienen van zyr. amendementen, by zijn eis dat eerst de atoombom moest worden verboden, en dat dan over inspectie en beperking en een internationale conferentie kon worden gepraat. In werkelijkheid is het natuurlijk zo, dat geen staat controleurs zal toelaten van een land, waarmee het vreest eens in oorlog te zullen komen, of dat enig land by voorbaat afstand zal doen van een wapen, waardoor het een overwicht heeft. Een oplos sing zal dus eerder gezocht moeten worden in de richting van politieke ontspanning, door het afbakenen van eikaars invloedssferen, door handels betrekkingen, door accoorden over gezamenlijk optreden by bepaalde gelegenheden, door het vormen van „bufferzones" en dergelijke. In zoverre kan een bestand in Korea matigend werken, meer dan de redevoeringen in Parys. Over een bufferzone is nu vrijwel overeenstemming bereikt, maar daar na komen dan nog de wederzijdse contiöle en de uitwisseling van krygs gevangenen. Maar er blyft hoop, dat inderdaad met Kerstmis de kannon nen in Korea zullen zwygon, omdat beide partijen even weinig belang hebben by het voortzetten van de strijd op een front dat van geringe strategi-che betekenis is, maar dat tot allerlei onvoorziene complicaties zou kunnen leiden. Het Duitse Traagstut eu Straatsburg Adenauer heeft een bezoek gebracht aan Parys en daar heeft hy met de vertegenwoordigers van de V.S., Engeland en Frankrijk gesproken over een nieuw „contract", Veel nieuws is daarover niet ont huid. De Duitsers zullen wat groter zeggenschap krijgen in eigen huis, maar de geallieerden behouden con trole over de Ruhrproductie, totdat het plan van Schuman in werking zou treden. Eerst moet trouwens nog het Europese leger zyn gevormd met Duitse deelneming. Tenslotte kunnen de geallieerden alty'd nog ingrijpen, indien zy een staatsgreep van rechts en links vrezen. En de grenzen worden nog niet vastgesteld, Bonn zal dus niet kunnen zeggen, dat het Saargebied beslist Duits zal worden, en evenmin dat het westen zyn aanspraken steunt op de voorheen Duitse oostelijke en nu Poolse gebieden. Trouwens, al hoopt men dat Oost-Duitsland zich eens by West Duitsland zal voegen, realistisch bezien is daarop geen kans. In feite is de huidige verdeling van de Duitsers voor alle partyen nog het minst onbevredigend Eenheid van alle Duitsers op voorwaarde dat zy weer geheel vry zyn en kunnen kiezen wie zy willen in hun buiten landse politiek, dat is een experiment waaraan geen der bezetters zich thans waagt. Te Straatsburg waren veertien leden van het Amerikaanse congress de gasten van twintig leden van de assemblee van de Europese Raad. Zy wilden een spoedige Europese federa tie. Toen zy werden gepolst over de vraag, of bü vorming van een atlan- tische federatie de Ver. Staten bereid zouden zyn, een deel van hun souve reiniteit prys te geven, bleken de Amerikanen daarvoor niets te voelen Overal viert het beginsel der souve reiniteit nog hoogtij Tot 1970 rond 60.000emigranten per jaar verwacht Friezen, Hollanders en Brabanders het meest treklustig. Het Commissariaat voor Emigratie, vertegenwoordigd door de hoofdambtenaar de heer C. A. Korndorffer, gaat contacten leggen met de „provincie" en als eerste van een hele reeks werd Vry dag te Zwolle een persconferentie gehouden. De betekenis daarvan wordt duidelijk als men bedenkt welk een belangrijke plaats de emigratie in ons volksleven gaat in nemen. Want voor de komende 20 jaar wordt rekening ge houden met een jaarlijkse uittocht van niet minder' dan 60 000 Nederlanders per jaar. Zou dit niet gebeuren, dan zal Nederland over 5 jaar 538.000 mensen meer hebben te voeden en in 1980 zelfs 2.367.000. De noodzaak van emigratie wordt terdege door het Nederlandse volk beseft, ook al zyn de motieven voor emigratie verschillend. De toekomst voor het nageslacht speelt de belangrijkste rol, daarnaast angst voor oorlog en de horizonkoorts der Nederlanders, die alle eeuwön door gedreven werden door een ver langen om over de grens te komen. Een trommelvuur van vragen werd op de heer Korndorffer afgevuurd en zyn antwoorden leverden interessante stof. Hoeveel emigranten mislukken er? Hoewel dit cijfer niet precies be rekend kon worden, werd aangenomen, dat 3 pet. niet slaagt, dwz verpaupert, dan wel naar het vaderland terukeert In de komende jaren wordt gedacht aan emigratie van 60 ooo Nederlanders per jaar, doch het zal van de ver voersmogelykheden afhangen of dit aantal bereikt kan worden. Er zyn vier zeer confortabel inge richte schepen beschikbaar en te ver wachten is, dat vyt Constellations uitsluitend zullen gebruikt worden voor vervoer van emigranten. Voorts was het interessant te vernemen waar de treklust het grootst is en waar de bevolking het meest honkvast is. De Friezen, Hol landers en Brabanders steken wat betreft de emigratielust, met kop en schouders boven de andere bevol kingsgroepen uit. Hier zyn de cijfers van 1950Groningen 1227, Fries'and 1921, Drente 910, Overysel 1114, Gelderland 1643. Utrecht 1036, Nrd. Holland 45io. Zuid Holland 5762 Zeeland 311, Noord-Brabant 2i88en Limburg 708. Een ander opmerkelijk feit is, dat vooral in Prot. Chr. kringen de emigratie sterk leeft, althans veel sterker dan bv. by het Katholieke volksdeel, dat ver achter blyft Tot op heden gerekend van na de oorlog emigreerden 71 584 Neder landers, waarvan 17.760 ofwel 24 8 pet katholiek* 19 384 of 27.1 pet. Ned. Herv., 19.26t of 26.9 pet. Geref., 3373 of 4 7 pet. overige gods dienst. Thans staat de aanmelding voor Australië stop, doch in Den Haag verwacht men, dat de gelegenheid tot aanmelding een dezer dagen weer wordt geboden. Tot op beden is Canada het be langryk8te emigratieland. Daarna vol gen Australië, Nieuw Zeeland, Znid- Afrika en de latynse landen van Zuid- Amerika. Het is niet alleen maar land- en tuinbouw die om werk krachten vraagt, thans evenzeer de industrie en ambachten in andere werelddelen. INGEZONDEN In „Peel en Maas" van Zaterdag 24 Nov. j.l., las ik een berichtje over het Engelse kerkhof. De kruisen zullen vervangen worden door eenvoudige grafstenen. Ik heb op het woord „eenvoudige" de nadruk gelegd. Juist dat eenvoudige is zo mooi. Als men een gewoon kerkhof betreedt, ziet men heel wat andersEen verscheidenheid van kruisen, grafstenen en monumenten, wat onprettig aandoet. Na de dood zyn allen gelyk, wordt zo vaak gezegd, waarmee men dan vooral wil aangeven, dat aardse macht en rijkdom dan niet meer meetellen. Maar op een kerkhof zou men dat niet zeggen. Daar komt het verschil in stand toch nog zeer sterk uit. Een houten kruisje of een palm- struikje op het graf van de armen en eenvoudigen, kostbare monumenten bedekken de rustplaatsen van de rijken. Het een nog mooier dan het andere, 't Lijkt soms of er een ten toonstelling is van grafmonumenten. Zyn we na de dood toch nog niet gelijk Moet op die plaats van rust en vrede toch nog het grote standenverschil tot uitdrukking gebracht worden Hoe mooi de eenvoudige kruisjes op de kerkhoven van de gevallen soldaten I Die kruisjes zullen straks door een voudige grafstenen worden vervangen Het eenvoudige blijft dus. dat kan ook niet anders, maar toch is het mooi. Allen zyn gelyk. Dat maakt indruk. Dan buigt men zijn hoofd en gedenkt degenen, die daar rusten, in een hartelijk gebed. Juist die gelijkheid en eenvoud spreken van rust en vrede. Zo moest het op onze kerkhoven ook zyn. Wat heeft de ziel aan zo'n dure grafsteen Niets, absoluut niets! Eén hartelijk Onze Vader en Wees gegroet voorde dode heeft meer waarde dan het schoonste en kostbaarste monument Eén H. Mis kan een ziel misschien verlossen, die grafsteen verkort het eventuele lijden in het vagevuur met geen seconde Die gedachten komen in mij op, telkens als ik een kerkhof betreed Ook van anderen heb ik vaak genoeg dezelfde opmerkingen gehoord. Hieraan kunnen we nog enkele andere beschouwingen vastknopen. Niet alleen op het kerkhof, op de rustplaats van de doden, komt het standenverschil tot uiting; nog meer in onze kerken, de tempels voor de levenden, is dat het geval. Wat een verschil by begrafenissen en hu welijken By de begrafenis wordt misschien door velen het gebed voor de ziele- rust van de overledene vergeten, by het huwelijk het eigenlijke sacrament op de achtergrond gedrongen door de uiterlijke praal. Ik heb eens, nog niet zo heel lang geleden, in een of andere krant een bericht gelezen, waarin vermeld werd, dat een Bisschop in België ik weet niet meer wie een voorschrift had gegeven, dat begrafenis en huwelijk voor allen hetzelfde zouden zijn. De gulden middenweg werd ge nomen niet te min. ook niet te groot. Die had dus hetzelfde idee, als ik hier naar voren breng: Voor allen het zelfde. Zo moest het overal zyn Juist die grootdoenerij stoot af; in 6igen kring voor de mindere man, maar ook by andersdenkenden. En al is het gezegde„Het Katho liek geloof is maar een geldgeloof", wat ook onder ons, Katholieken, vaak genoeg geuit wordt - nietjuistj men moet toegeven, dat er wel enige aanleiding tot deze opmerking wordt gegeven. Eq dan zou men in dit verband ook nog kunnen spreken van het ver pachten van plaatsen in onze kerken. Dat is ook niet in orde. Allen moes ten gelyk zyn, ieder moest kunnen gaan zitten, waar hy wilde, rijk of arm, dat doet er niet toe. Waar dan aan geld te komen is natuurlijk direct de tegenzet. Dat moest men maar op een andere ma nier zien te krijgen. Er zijn geld magnaten genoeg, die beter enkele honderden kunnen missen, dan een gewone man een dubbeltje, en die zich zedelyk verplicht moesten ge voelen de kerk te steunen, maar dan met eerlijk verdiend geld. Ik meen maarin onze Kerk en kerken (grote en kleine letter) moes ten allen gelyk zyn. Juist hierdoor zouden velen, inplaats van afgestoten, getrokken worden. A.R. Antwoord van de Redactie We zyn het m«t vele punten van de geachte inzender eens, maar mogen daarnaast niet vergeten, dat iets van oudsher gegroeid is, zoals ook byv. de versiering van de graven, wat moeilyk te veranderen is. Men kan van de andere kant een grafsteen ook beschouwen als een laatste eerbewijs aan een dierbare dode. Dit behoeft geen gebed uit te sluiten en wie het betalen kan, betaalt het. Hierover zyn de meningen nogal verdeeld. Op plaatsen, waar men een g<-lyke grafversiering heeft voorge schreven, wil tnen weer anders. Zoveel mensen zoveel zinnen 1 Wat de kerkelyke plechtigheden aangaat, ook hier zyn het de mensen zelf, die een dergelijk verschil ver oorzaakt hebben. De Belgische regeling is misschien billijker, maar deze gelijkschakeling zal ook niet iedereen bevallen. Het kerkengeld is inderdaad een probleem, maar zolang de geldmag naten niet te voorschijn komen met hun geld, zal de Kerk toch middelen van bestaan moeten hebben en zie daar het bankengeld. Dit hele probleem leeft al lang, maar een juiste en rechtvaardige oplossing te vinden, zal zeer moeilijk zijn, zoveel te meer omdat de mensen zelf hierin zoveel verschillende wensen hebben. KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden PAROCHIE-ACTIEOns inzetten voor de uitbreiding van hot Ryk van God in ons zeil en in onze medemens Priester v. d. week: Kap. v. Leipsig iste Zondag van de Advent. 6 uur leesmis vooi de parochie; 7 uur lees mis Michiel Lemsen lid v.d.H. Fam 8 uur leesmis overl. fam. Goumans Peters; 9 uur kindermis; 10 u. Hoog mis; 3 uur kinderlof; 7 uur Lof en Rozenhoedje. MaandagH. Franciscus Xaverius. 6 30zielemis v. alle overl. parochianen; 7 uur leesmis Jacoba Kusters-Robins; 7.30 leesmis overl. fam. van Mill- Rutten; 7.30 zijaltaar leesmis t.e v. St. Eloy, besteld door smedenbond; 8 15 gest. jaard. Z E. Heer Amorie Esser, ouders, broers en zusters (ïkl); 7 uur zielelof en Rozenhoedje. Dinsdag: H- Petrus Chrysologus. 6.30 leesmis P. J. Voesten en beide zoons Martin en Frans; 7 uur leesmis Piet Kersten; 7 30 leesmis voor overl ouders; 8.15 gest. jaard. Wilhelm Wilms (3kl). Woensdag: H. Mis als Zondag. 6.30 leesmis Frans Janssen; 7 uur leesmis overl. fam Pouwels-Wismans; 7.30 leesmis voor overl. vader en moeder; 8 15 best. jaard. Piet Duyf. Donderdag: H. Nicolaas. 6 30 uur leesmis Jacoba Theuws, echtg. en dochter; 7 uur leesmis overl. ouaers Janssen Lemmen; 7 30 H Sacraments hoogmis, leiding jongens; 8.15 best. jaard Elisabeth Oudenhoven Arts; van 6-7 uur gel. tot biechten; 7 8 H Uur; gedurende de nacht blyft het Allerheiligste tei aanbidding uitge steld. Vrijdag: H. Ambrosius. ie Vrydag. 6 30 leesmis Wilhelmus Wijnhoven; 7 uur leesmis overl. fam. Pouwels- Wismans; 7 30 H Harthoogmis; 815 leesmis; 7 uur Rozenhoedje, Lof en verering van reliquie van H Kruis Zaterdag: feest van M ria Onbevl. Ontvangenis, dag van devotie. 6 30 leesmis; 7 uur leesmis overl. fam. Oder.hoven Swinkels; 7.30 leesmis voor de Maria congregatie; 8 uur leesmis Gerarda Jar.ssen Grise); 9 uur 0. L Vrouwhoogmis; 7 uur Marialof er. Rozenhoedje. VELTUM. Donderdag 7.30 leesmis overl. fam. Derks-Geurts-van As. KATECHISMUS. Alle kinderen leren deze week de 25ste les. TRIDUÜM CONGREGATIE. Voor de Maria congreganisten begint Vrijdag avond om 7.30 uur het jaarlijkse triduum. De Zeereerw. Pater Bertold Heynen, Rector van Smakt zal de predikaties houden Zaterdagavond om 7.30 uur de tweede predikatie Zondagmiddag om 2 uur aanneming van nieuwe leden. PATERSKERK. ie Zondag van de Advent. Leesmissen: 545, 6 30, 7.45 voor Johanna Haenraets; 9 uur hoogmis; communiceren vooraan beginnen. Biechtgelegenheid alleen tot voor de Q. Mis van 7.45; ie collecte voor de slachtoffers van de overstromingen in Noord Italië, 2de voor Paterskerk, 4 20 gez. Vespers, 5 uur oefening van de H. Kruisweg, „Stabat Mater" Ned. tekst uit zangbundel. Maandag, H Franciscus Xaverius, 7 uur overl fam Kersten v. Bracht 7 uur jaardienst Miepie Arts, 8 uur P. Schols. Dinsdag 6 uur uitstelling Allerh. 7 uur Antoon Bosch, 7 uur ter ere van O.L.Vrouw, tot zekere intentie. koopt zijn speelgoed waar het later ook gerepareerd kan worden. Autopeds, trapauto's, Vliegende Hollanders, driewielertjes, aanhangwagentjes, kinderfietsen voor elke leeftijd, leuke poppenwagentjes. Nuttige cadeaux zoals: Gevoerde Fiets- en Werkhandschoenen Handwarmers (opruiming) Beenpijpen met en zonder voorschoot Rijwiellampen reuze sortiment Fietsspiegels Kilometertellers Snelheidsmeters Bagagetassen v. motor Stuurtassen Zaklampen Schijnwerpers Sleutelboslampjes Motorbrillen Sport- Tour- en Kinderrijwielen Kinder-enWandelwagens Hiervoor is natuurlijk het adres: RIJWIELHANDEL 7.30 ter ere van de H. Barbara voor een zalige dood, 7 30 hoogmis ter ere van St. Antonius; 8 uur voor overl vader; 6.30 lof ter ere van .Sint Antonius. Woensdag 7.30 Christiaan Stappers 7.30 Helena Janssen. Donderdag, St. Nicolaas, 7 uur Joh. Boom; 8 uur Petronella Oudenhoven- Jenneskens; 4—8 biechtgelegenheid. Vrydag, ie Vrydag van de maand, 7 uur voor overl. moeder; 7 30 hoog mis ter ere van 't Hart, waarna de litanie; 4 uur pl. gez vespers voor 't feest van Maria's,Onbevl. Ontvangenis 6 30 lof met oefening van eerherstel aan 't H. Hart. Zaterdag, hoogfeest van Maria's Onbevlekt Ontvangenis, patrones van onze Orde, volle afl. voor alle gelo vigen; generale absolutie voor de Derde Orde; 7 uur Gerard Poels en Anna Maria Wijnhoven; 7.30 tot z.i. 7.45 gez. Terts, waarna pl. hoogmis; 4 uur pl. gez vespers; 6.30 lof; biecht horen van 3 8 uur. DERDE ORDE. Zondag 2 December om kwart na tien H. Mis en vergadering van de mannen- en jonge mannenafd. Om 3 uur voor de vrouwen- en meisjesafdeling. Denkt U ook aan onze Kerstactie Vóór 27 December verwachten wy Uwe gaven 1 Werkt allen mee, opdat deze mooie actie weer goed mag slagen 1 PAROCHIE: H. Catharlna, LEUNEN ïste Zondag van de Advent. 7 uur leesmis voor overleden ouders Tim mermans-Wolters; 8 30 leesmis voor de parochie; 10 15 hoogmis v. Henrica Reynders Nooyen; maandcollecte voor onze kerk; 2 30 maandelijks Aanbid dingsuur. Maandag: 7 30 Sol. gez. jaarg. voor Maria Smits; Biechtdag voor de Jon gensschool. Dinsdag7.30 Sol. gest. jaarg. voor Peter Andreas Peeters, Theodora Thielen en Godfried Litjens. Biecht dag voor de Meisjesschool. Woensdag: 730 gest. jaarg. voor de vrouw van Antoon Smits Claessens; Biechtdag voor de 2de klassen. Donderdag: 7.30 Sol. gest. jaarg. voor Engelbert Janssen-Wismans en overleden kinderen. Vrydag: ïste van de maand. 7 uur leesmis voor Gertrudis van Dyck- Smits; 8 uur hoogmis te.v. het Aller heiligst Bart tot intentie van hen die daartoe offeren en Algem. H. Com munie; 3.30 Lof voor de schoolkin deren. Zaterdagfeest van Maria's Onbevl. Ontvangenis; dag van devotie; 7 uur leesmis v. d. Congregatie van Maria; 8 30 leesmis voor Gertrudis Emons Janssen; 10 uur Hoogmis voor Eduard Asselberghs; 2.30 Congregatie der meisjes; 3 uur Lof. Na het Lof biecht- A 8. Zondag H. Familie d. mannen, waaronder toewijding der patroon heiligen. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: ïste Zondag v.d. Advent; 7 uur H. Communie; 730 en 10 uur beide H. Missen; 2 uur bidden in de kerk voor vr. Linders; 3-4 u.mlaand. aanbiddingsuur. Maandag7.30 best. gez. jaarg. voor P.J. van Heyster en Lamb. Poels. Dinsdag7.30 best. zm. voor overl. fam. Poels—Smeulders. Woensdag: 7.30 H. Mis tot zek. int.; 7.30 rozenkrans voor de vervolgden om hun geloof. Donderdag: 7.30 best. gez. H. Mis voor Maria Poels. Vrydag ïste Vrydag van de maand; 7.30 H. Mis tot zek. int.; 7.30 pl. lof t.e.v. het H. Hart. Zaterdag7.30 best. zm. voor de overleden fam. Rutten-Botden; 7.30 Marialof. RECTORAAT HEIDE ïste Zondag v.d. Advent; 8 u. overl. fam. Willems—Janssen; 10 u. hoogmis v.h. Apostolaat des Gebeds; 2.30 lof. Maandag7.30 H. v. Soest en overl. dochters. Dinsdag7.30 P A. van Heyster. Woensdag: 7.30 Gerardus Flinsen- berg. Donderdag: 7.30 Maria Mommen Seykens; biechten 5.30 7.30. Vrydag ïste Vrydag; 6 45 H. Com munie; 7.30 P. v.Meyel; 5.30 biechten; 7 lof t.e.v. H. Hart. Zaterdagfeest v. Maria Onbevlekt Ontvangen; 6 u. uitstelling v.h. Aller heiligste; uitreiken der H. Communie, ook om 6 45 en 7.15; 8 u. overl. tam. van Bergen—Janssen; 10 u. pl. hoog mis voor het welzijn v.d. Heide; 6 u. lof 'met instelling v.h. Allerheiligste. RECTORAAT St. Jozef, Smakt: ie Zondag van den advent, 7.30 lm. overl. fam. Geurts—Verschuuren; 10 uur hoogmis tot zekere intentie; 4 uur lof met rozenhoedje. Maandag 7 uur overl. fam. Janssen- Vermeulen; 7 45 overl. fam. Bonants- Wynen; 7 uur Mariagarde (jongens) Dinsdag 7 uur overl. fam. Coppis Barents; 7.45 P. A. Koenen. Woensdag: 7 uur leesmis overl. fam. Kersten-Asselbergs; 7.45 leesmis t.e v. St. Joseph int. Louis eu Thea. Donderdag7 uur leesmis overl. ouders en familie; 7 45 leesmis overl. fam. Verstegen Koenen; van 5 7 uur biechtgelegenheid. Vrydag: ïste Vrydag v. d. maand. 7 uur leesmis t.e.v. H. Hart; na de H. Mis uitstelling, litanie en zegen; voor en na de H. Mis biechtgelegen heid; 7.45 leesmis voor Theodorus de Haart. Zaterdagfeest van de Onbevlekte Ontvangenis van Maria; 7 uur leesmis voor M. A. Keursten-Houben; 7.45 leesmis t.e.v. O.L. Vrouw. Van 5 7 uur biechtgelegenheid. 7 uur Marialof. Rectoraat St. Antouius vau Padua VEULEN ïste Zondag van de Advent. 7 uur gelegenheid tot communiceren; 7.30 leesmis voor Peter Johannes Ewals; 10 uur hoogmis tot intentie; 2.30 Lof Maandag7.30 lm. v. Jan Reintjes en echtgenote. Dinsdag: 730 leesmis voor overl. fam. Geurts Ambrosius. Woensdag: 7.30 leesmis voor overl. fam. Kuhnen-van Rons. Donderdag7 30 leesmis v. Willem van Ooi, echtg. en hun zoon Willy. Vrydag: ïste Vrydag v.d. maand. 7 uur gel. tot biechten; 7.30 leesmis t.e.v. het H. Hart van Jezus tot int. Zaterdagfeestdag Onbevl. Ontv. v. Maria. 7 uur gel. tot communiceren; 7.30 leesmis t.e.v. O L Vrouw van Altydd. Bystand en H Gerardus tot intentie, 10 uur Hoogmis tot intentie; 2 30 Lof. Vrijdagavond biechtgelegenheid van 6—7 uur. 7 uur Lof t e v. het H. Hart van Jezus. Na het Lof om 7.30 uur in zaal van Gassel spreekbeurt door Majoor Schouten over de Nationale Reserve Deze vergadering is voor iedereen toegankelijk Wy verwachten dan ook een grote opkomst die gezien de vergadering voor iedereen toegan kelijk, ook een representatie zal zyn van geheel ons Rectoraat. PAROCHIEKERK YSSELSTEYN ïste Zondag van de Advent; 7.30 leesmis fam. Geerets; 9 uur kinder mis; 10 15 Hooumis v. d. parochie; 11 uur H. Familie voor de jongens; 2 uur Lof. Maandag7.30 leesmis voor Gerard van den Munckhof. Dinsdag: 730 leesmis uit dankb. fam. C. van As Claessens. Woensdag: 7.30 maandd. v. Harry Poels. Donderdag: 7.30 leesmis uit dankb. fam. Peeters van Tilburg, 's avonds 7.30 opening v. h. Triduum v.d. Con greganisten. Vrijdag: ïste Vrijdag v. d. maand toegewijd a.h. H. Hart van Jezus. 7 30 gez. H. Mis uit dankbaarheid t.e.v. H. Hart en het Onbevlekt Hart van Maria; 8 15 leesmis voor de fam. Claessens Michels; 's avonds 7 30 tri duum van de Congreganisten. Zaterdag: feest van Or.bevl. Ont vangenis van Maria, dag van devotie. 7 30 leesmis uit dankbaarheid fam. Potten Coopmans; 9 uur kindermis; 10 15 Hoogmis voor de parochie; 7 uur sluiting van het Triduum van de Congreganisten.

Peel en Maas | 1951 | | pagina 2