SPORT Uitkering van max. f 8.50 De nieuwe hengst gearriveerd ER IS WERK VOOR U voorlichtingsvergadering Openstelling Gemeentehnreanx Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemene Kennis, dat in het tijdvak van Maandag 26 November 1951 tot en met 30 April 1952 alle Gemeentehnreanx Zaterdag voormiddags GESLOTEN ZIJN Aangiften van de Burgerlijken Stand kunnen echter geschieden elke Zaterdag tussen 10 en 11 uur en spoedgevallen betreffende de Vleeskeuringsdienst ten huize van M. H. Verschuuren, Julianasingel, telefoon 733. Burgemeester en Weth. van Venray, Mr. A. H. M. JANSSEN Burgemeester J. VAN DEN BOOM, loco Secretaris GEVONDEN: missaal, v. Bracht, Oostrum C 4a; witzwarte hond, v. Lierop, Hagel weg; gebr. wantjes, wed. Geurts, Langstr.74 passer, G. Miohiels, Kolkweg to; duim stok, Broers, Boekweg 2; zwarte hond Oomens, Kempweg io; rozenkrans in étui, v. Lierop, Jozefweg 3; halssnoer v. Houdt, Langstr. 45; bankbiljet en portemonnaie, Zr. Simons, Patersstr; woll. handschoenen, Geurts, Leunen K 103; want, Willems, Veltum 70; paar wollen wanten, v. Gooi, Kruitweg 23 parel oorbel, Janssen, Steeg 62; konijn Rouvroy, Langeweg i 5; dames vulpen Claesser.8, Laagriebroek 75; heren polshorloge, Peters, Oirlo E 39; wollen sjaal, Lensen, Veltum 79; muntbiljet- Hermans, Leunen 2a; portemonnaie mot inhoud, Hendriks, Oostrum C38; damesportem. m. inh Linders, Steegs- broek 18; zilverbon, Douven, Oostrum; rozenkrans, Custers, SfaHonstraat 3; kinderbril, vd. Heuvel, Oostsingel nw3 zaklantaarn, Leunseweg2i; ballpoint, van Roojj, Kempweg Gerard Poels f Te Waterschie (B.) overleed Dinsdag na een langdurige ziekte, de heer Gerard Poels, in de ouderdom van 62 jaren. De heer Poels werd geboren te Veulen en was aldaar woonachtig voor zyn vertrek naar Belgiö. Hij heeft lang geiiverd voor de stichting van een school te Veulen, een strijd, die hy uiteindelijk heeft gewonnen. In het verenigingsleven te Leunen en Veulen heeft hy hard gewerkt. Ook in verschillende boeren- organisaties had hy een werkzaam aandeel. Geslaagd Te Utrecht slaagde voor detailhan del meubelen onze dorpsgenoot de heer Herman Vollebergh, Eindstraat. Nationale Reserve Op verschillende plaatsen in onze Gemeente heeft Majoor Schouten voor de verschillende groepen van belang stellenden de grote waarde van Nat, Reserve uiteen gezet, Op duidelijke wyze toonde deze spreker aan waarom een Nationale Reserve zo dringend nodig is. Wil men voorkomen dat hier hetzelfde gebeurt als in Tsjecho Slowakije, dan is het noodzakelijk dat wij een sterk en goed getraind binnenlands front hebben. Dat front wil de Nat. Reserve zijn, waaraan ieder die niet dienstplichtig is, over het algemeen aan deel kan nemen. Van verschillende kanten werden vragen gesteld, die duidelijk aantoon den, dat de interesse in dit nuttige instituut stijgende is. O. en O. Voor een enthousiast grotendeels jeudig gezelschap, opende Jean Fraussen Dinsdagavond de muziek avonden van O. en O. De inzet nam ons direct mee naar het hoge plan waarop voor „elck wat wils" werd geboden. Zorgde het deel vóór de pauze voor ontspanning doordat we in een be kende sfeer eens rustig konden luis teren naar een perfecte weorgave: daarna moesten we ons wat meer inspannen om.terwyleen ander genre werd voorgedragen, onze geest te verrijken en te ontwikkelen. Voorde meesten zal hiervan Fauré het leven- digst in hun herinnering blijven. Franssen gaf een leerzame uitleg; helaas werd de vleugel wéér wat ge- dogradeerd. Hoe staat O. en O. er tegenover om parallel aan het orgel fonds van de grote kerk een vleugel fonds voor Pater Rector te organiseren in ruil voor zyn gastvrijheid? Maar dan moet er mèèr belangstel ling komen voor de muziekavonden. K.A.Y. vergaderde. De kath. arbeidersvrouwen kwamen in grote getale byeen in zaal Schellen om te luisteren naar aalmoezenier Gerrits, die in een helder betoog nog eens de moeders op het hart drukte hunne taak, mede ten opzichte der K A B., besprak het ontwikkelings werk, recollectie, retraite enzdie voor de mannen worden gegeven. Voor een te geven naai- en knip cursus gaven zich spontaan een 20tal moeders op Aanmelding hiervoor kan nog by het bestuur geschieden. Een tombola, die velen gelukkig maakte, besloot deze gezellige byeen komst. Toneeluitvoering Door de toneelvereniging D.O.E.T. aan het Veulen is besloten op 6 en 7 Januari a.s. haar jaarlijkse toneel uitvoering te geven. In studie is genomen het Vlaamse Kerstspel „Tussen os en ezel" door Arie van der Lugt. Opvoering in Ysselsteyn Zondag en Maandag j.l. werd in Ysselsteyn een opvoering gegeven door de toneelclub aldaar, van het dramatische spel Vlammende Wieken. De fanfare, voor wie de uiteindelijke opbrengst ten goede kwam, bracht muzieknummers ten gehore, die wel getuigden van de grote vooruitgang die deze eerst kort geleden opgerichte fanfare maakt. Moeten we verder nog vertellen, dat de beide avonden voor een uitver kochte zaal speelden en dat zowel spelers als muziek een dankbaar applaus kregen? Zang en toneel In Venray staat muziek en zang zeker niet in het hoogtepunt van de belangstel'ing. Dat is helaas jammer! Waarom Omdat men de beschaving van een volk wel eens peilt aan de zangen muziek. Omdat dit blijkbaar niet voldoende wordt beseft, geeft Venray's Mannenkoor Zondag 25 Nov. een uitvoering niet alleen van zanR (want dit scbynt de grote massa niet voldoende te kui nen boeien) maar gecombineerd met de opvoering van de première van een toneelstuk van de Toneelgroep Hioob, die haar sporen verdiend heeft, getuige het verleden Naast een geheel nieuw repertoire van 't Mannenkoor, zal men tevens kunnen genieten van 't geestig en humoristisch blijspel „Kyk een beetje uit George". De uitvoering wordt bovendien nog opgeluisterd door het jonge Accor- dionensemble uit Venray. Zilveren leegt Donderdagavond werd te Oostrum op hartelijke wyze gehuldigd de heer Winia, wegens het feit, dat hy 25 jaren optrad als Directeur van de Harmonie „Sub Matris Tutela". Nieuwe post Wachtmeester ie klas J. Dijkman is belast met de waarneming van de post Oostrum, welke vanaf Dec. zelfstandig gaat worden. Wachtm Seuren is eveneens naar deze post overgeplaatst. Bij het St. Nicolaasgilde is vanuit Spanje bericht ontvangen dat de goede Heilige a s. Zondag 2 December om 2 uur in onze ge meente zal arriveren voor zyn jaarlijks bezoek. Omstreeks half 3 zal Sint Nicolass officieel op het Gemeentehuis ontvangen worden. Leden van 't bt. Nicolaasgilde zul len deze week rondkomen voor het traditionele kwartje. Diefstal in Castenray Woensdagavond werd ingebroken by G. in Castenray, waar een som geld gestolen werd. De politie heeft met behulp van speurhonden de zaak onderzocht. Als verdacht van deze diefstal is M.J.P. uit Oploo, aangehouden, die daags tevoren hier een koe verhandeld had. Nieuw sanatorium Aan de fa. Nelissen te Venray is voor f 220.000 opgedragen, de bouw van oen R K sanatorium voor t.b.c.- patiénten te Delden. Het zal achter het St Elisabeths ziekenhuis worden gebouwd en een capaciteit krijgen van 56 bedden. In de eerste helft van 1952 hoopt men het in gebruik te kunnen nemen. Trap van een paard In Ysselsteyn werd een kleine van S. zo ernstig gewond door een trap van een paard, dat zyn onder kaak op verschillende plaatsen gebro ken is. Weer een ruime sortering Swan Zakdoeken Triborgh Sjaals Tricolana handschoenen Kousen Overhemden Zelfbinders Sokken etc. Zoals ieder jaar 'n Verstandige Sinterklaas koopt by S.Y.Y.-nienws. Aangezien Zondag niet gevoetbald wordt, bewaren wy de copy tot vol gende week. Spelers gelieve op te etten by de bekende plaatsen of niet alsnog een wedstrijd ingelast wordt. Op de lemen baan Woensdag j.l. had de plaatselijke ontmoeting plaats tussen Ons Genot en Onder Ons. Onder Ons A won 4 partijen achter elkaar maar moest tenslotte toch met een gelijk spel genoegen nemen. 4 4. In do B's wist Ons Genot 3 partijen achter elkaar te winnen, maar moest op het eind in Onder Ons zyn meer dere erkennen met 5 3. Woensdag 28 Nov. hebben beide een thuiswedstrijd. Ons Genot krijgt O.D.L. op bezoek. Dit kan een over winning worden voor Ons Genot. Onder Ons krijgt Kiek Oet op be zoek. Ook hier verwachten we een overwinning voor de thuisclub. R.K.Y.Y.-Oostrum De wedstrijd Oostrum I—Sevenum 2 is zowel voor spelers als toeschouwers, een uiterst matig partijtje voetbal geworden, zonder spannende momen ten of goed uitgevoerde aanvallen. Het was slechts anderhalf uur balletje trappen. Sevenum nam viermaal de leiding, doch Oostrum kon telkens deze voor sprong te niet doen. Was het onder schatting of een vrije Zondag die Oostrum achter de rug had, die een rol speelden in deze trage en futloze vertoning. Een feit is echter, dat een kostbaar puntje verloren is gegaan. Ofschoon voetbal geen rekensommetje is, had den we toch wel een overwinning verwacht. Wy zullen echter genoegen moeten nemen met dit gelijkspel (4—4). Ook uit deze wedstrijd hebben we iets goeds geleerd. Oostrum 2 speelde in Blitterswyck gelijk tegen Blitterswyk 2 (2—2) en schijnen boze plannen te koesteren. Jeugd A won met 7-ovanHegel som A. Zondag zyn in verband met de interland-wedstrijd Nederland—België de grote elftallen vrij. Jeugd A zal in Oostrum om 1 uur voetballen tegen Venray A-3. De Uonie-trainer wedstrijd De organisatoren van de Zondag avond j 1. gehouden home trainer wedstrijd kunnen op een zeer ge slaagde avond terugzien. Het publiek, dat zaal Schellen tot de uiterste hoeken vulde, heeft kun nen genieten van spannende en faire stiyd. Jammer was, dat Venrayse favoriet, Hans Voesten,by detraining zo'n ernstig ongeval overkwam, dat hy er vanaf moest zien de plaatselijke kleuren te verdedigen. Het puhüek kreeg echter een' ver goeding in de vorm van een prachtige overwinning van onze streekgenoot Verhorstert, in de achtervolging. G. Rutten uit Bergen bezette in dit nummer de tweede plaats. Bovendien nam Rutten ook nog deel aan de sprintwedstryden, waarin hy, onder de in totaal 18 deelnemende renners, de zesde plaats innam. Dit is een opmerkelijke prestatie van deze man uit Bergen, die het aandurfde om in dit zwaar bezette programma in beide nummers uit te komen Tinneveld, de bekende renner uit Well, bereikte de finale der sprint. Na felle stiiid werd by derde. Gezien Tinneveld voor de eerste maal aan dit soort wedstryden deelnam, een eervol resultaat De overwinning in het sprintnum mer kwam aan Fr. v. Duppen uit Helmond, welke tevens de beste tyd van de avond maakte, n 1.36 seconden over de lOOO meter. Dit is een ge middelde snelheid van 100 km per uur 1 De uitslagen waren als volgt achtervolging: 1. Verhorstert, Se venum; 2. G Rutten, Bergen; 3. J. vd. Aa, Helmond; 4. H. Santifort, Helmond; 5. W. v. Koppelen, Helmond; 6. S Bombeeck, Helmond. Sprint1Fr. v. Duppen, Helmond; 2. A. vd. Moosdyk, Helmond; 3. Tinne veld, Well; 4. P. Segers, Helmond; 5 H. vd. Linden, Helmond; 6. G Rutten Bergen; 7. H. Manders, Mierlo; 8. F. Nooyen, Helmond; 9. W. v.d. Laar, Mierlo; 10. M. Deelen, Helmond. St. Nicolaas-snrprise van Rijksbemiddelaars Het College van Ryksbemiddelaars heeft thans vergunning gegeven tot een uitkering ineens aan de werk nemers, ten bedrage van 11 procent van een weekloon of 21/i procent van een maandloon, met een maxi mum echter van f 8.50. Als basis voor de berekening dient het loon van de week, waarin 3 Dec, 1951 valt, te worden genomen (resp. het maandsalaris over November). eze uitkering moet gezien worden in verband met de loonsverhoging van 5 procent van Maart van dit jaar en met de daarmee gepaard gaande verbruiksbeperking. De afspraak is destyds gemaakt, dat, indien een meer duurzame overschrijding der verbruiksbeperking zou plaats vinden, een compensatie daarvoor in een nader te bepalen vorm in aanmerking zou komen. Gemeld wordt, dat de overschrij ding gedurende de periode van 19 Maart tot 15 September zo gering is, dat voor een loonsverhoging op die grond geen aanleiding bestaat. De Stichting van de Arbeid heeft het wenselijk geacht de „zeer geringe overschrijding" welke heeft plaats gevonden, te compenseren met een uitkering voor eenmaal, waarvoor door het College ^an Ryksbemidde laars vergunning is verleend. De uitkering mag worden gegeven aan mannelijke en vrouwelijke werk nemers van 23 jaar en ouder, alsmede aan gehuwden en kostwinners bene den de 23 jaar. Tijdstip voor de uit kering is: voor weekloners de week waarin 3 December valt en voor maandlonen de loonbetaling over November of December. Voor de berekening van het bedrag der uitkering wordt uitgegaan van bet vaste tydloon, garantieloon, de tariefverdienste, productiepremies en andere met de arbeid of met de prestatie of productie rechtstreeks verband houdende toeslagen. Over uren, wettelijke kinderbijslagen, winst uitkering en dergelijke tellen voorde berekening niet mee. Het college van ryksbemiddelaars. kan vergunning geven van de be schikking af te wijken, mits daarbij niet afgeweken wordt van de strek king van de compensatie. NIEUWE BONNEN VOOR KOFFIE Bon 509 algemeen (A- en B-kaarten) en bon 517 algemeen (D-kaarten) zyn aangewezen voor het kopen van 125 gram koffie. Deze bonnen kunnen met ingang van Vrijdag a.s. worden gebruikt en blijven geldig tot en met 8 December. Met het oog op de feestdagen zal de eerstvolgende bonaanwijzing ge schieden op 20 December. Daarna volgt, zoals gebruikelijk, de bonaan wijzing weer om de zes weken. Jongen door stroom gedood De t3-jarige R. V. te Boxmeer, die op z'n eentje in het kippenhok achter het huis bezig was met het aanleg gen van een electrische leiding, werd door de stroom gedood. Z'n moeder, die vond dat de jongen erg lang niet van zich liet horen ging op zoek en ontdekte het lichaam op de vochtige grond van het schuurtje. OVERLOON. Te Nijmegen slaagde voor Candidaat Rechten, onze dorps genoot de heer H. A. M. Jans. „Het kan zyn, dat onze nieuwe hengst wat grote oren heeft, maar we hebben hem dan ook met zyn oren over de grens moeten trekken", aldus de heer Ant. Poels, voorzitter van de Hengstenassociatie, toen j.l. Woensdagmiddag deze kolos in zijn nieuwe standplaats Castenray was gearriveerd. En inderdaad, zo is het ook gegaan want menige boer uit deze sf reken, die wist, dat een klein gezelschap weer naar Duitsland was, om de hengst CoBtaud de Marche te gaan halen, was er lang niet van overtuigd, dat deze tweede poging wel succes zou hebben. De geruchten, die by de eerste mislukte poging de wereld in warer. gegaan, waren dan ook allesbehalve optimistisch. Wie er echter geen moment aan getwijfeld heoft, ondanks alle tegen slagen, die hy persoonlijk ondervon den had, dat was de voorzitter van de Hengstenassociatie, aie zich van al deze geruchten niets aantrok, doch de laatste veertien dagen met man macht gewerkt heeft om de be nodigde gelden in handen te krijgen, en zo de Duitse eigenaar van zijn grootste zorg te kunnen verlichten, daar deze maar schrik had, geleerd door de ervaring, geen centen in handen te krygen. Deze Duitse boer kreeg z'n centen en daarna kon de heer Poels deze trotse ojarige hengst meer naar huis nemen, zodat hy Woensdag aan de grens arriveerde, waar een uitgebreid gezelschap zyn komst afwachtte. Ondanks het feit, dat'tin Duitsland een der grootste herdenkingsdagen van de gesneuvelden uit *14'18 en daardoor de ambtenaren niet werkten, gelukte het ook deze laatste hinderpaal te overwinnen, en gingen na een korte keuring de grenspalen omboog. Costaud de Marche kwam voor de eerste maal op Hollandse bodem. Dan ging het met spoed naar de stal te Castenray, waar vele boeren al uren op de uitkijk stonden Gauw werd de nieuwe hengst het siertuig aangedaan en toen kon hy eens nader kennis maken met het bestuur, dat maarliefst f33000voor ditvaderpaard heeft neergeteld. De voorzitter van de Kon. Ver. het Ned. Trekpaard, Jhr. v. Vreden- burgh en zijn secretaris Blom waren de eerste, die het bestuur met de aankoop van deze hengst feliciteerden, die door alle aanwezigen bewonderd en geprezen werd. En inderdaad, zelfs een leek kan zien, dat deze Costaud de Marche inderdaad veel in zyn mars heeft. Hy is buitengewoon sterk gebouwd met sterke lendenen en rug en zelfs extra beenderen en hoeven. Al is by negen jaren oud, er is geen spoor van slijtage te bekennen en als by stapt, zal men hem voor een driejarige houden. Natuurlijk kwamen van alle kanten belangstellenden opdagen en het be stuur werden de nodige felicitaties aangeboden. Intusschen werd Costaud de Marche naar zyn stal gebracht, waar hij onder luid gehinnik kennis maakte met zyn voorganger Nico van Melo. De aankoop van deze nieuwe hengst is een nieuw hoofdstuk in de geschie denis van de Noord Limburgse paardenfokkerij. Nu is immers demogelijkheid daar om met nieuw bloed voort te bouwen op de resultaten door Nico van Melo verkregen, waarvoor weer het aller beste aan de Noord Limburgse boeren geboden wordt. Belangstellenden zy medegedeeld, dat de nieuwe hengst te bezichtigen is aan de stal te Castenray en dat hij op de veemarkt van a s. Maandag aanwezig zal zyn omstreeks 11 uur. BETEUGELING YAN DE PSEUDO-VOGELPEST Onlangs zyn strenge voorschriften voor de handel in pluimvee in ver band met de pseudo-vogelpest van kracht geworden. Een en ander is vastgelegd in een Ministeriële Be schikking en in enige Verordeningen van het Bedrijfschap voor Pluimvee en Eieren. Hieronder volgt een overzicht van de voornaamste bepalingen, waar mede iedere pluimveehouder rekening moet houden. „Welk pluimvee valt onder de nieuwe voorschriften Alle hoenders, uitgezonderd ééndags- kuikens, vallen onder deze regeling, dus ongeacht de leeftijd. Voorts maakt de regeling onderscheid tussen ge- bruiks- en slachtpluimvee. Een der doeleinden van de regeling is, dat eenmaal als slachtpluimvee afgeleverde kippen niet meer via een handelaar als gebruikspluimvee by pluimveehouders komen. Daarom moe ten van alle kippen, die aan een han delaar worden afgeleverd, de staarten worden afgeknipt. Zonder afgeknipte staart mogen zy niet vervoerd worden. Bovendien is het voor een pluimveehouder ver boden kippen met een afgeknipte staart voorhanden te hebben. Op deze wijze kan voorkomen worden, dat gebruikspluimvee via de handel waar de besmettingskansen vele zyn toch weer bij pluimveehouders komt en besmetting overbrengt. Is de handel in gebruikspluimvee dan geheel onmogelijk geworden Neen, dit is niet het geval, maar de pluimvenhandelaar is hierbij uit geschakeld. Hetisn.l. wél toegestaan, dat de ene pluimveehouder recht streeks van een andere pluimvee houder hennen koopt, tot een aantal van maximaal 30 stuks De laatste mag ze echter niet weer doorverkopen, want zo iemand wordt al weer beschouwd als handelaar. Verkoop van gebruikspluimvee via de handel en over de markt is dus ver boden. Laat niemand, zich verleiden toch jonge hennen met afgeknipte staart te kopen. Het risico is groot en boven dien is het strafbaar. De controlerende instanties zullen nauwkeurig toezien, dat de voorschrif ten worden nagekomen. Oss heeft 24.000 inwoners Ter secretarie van de gemeente Oss is Dinsdagmorgen de 24 oooste inwoner ingeschreven. De sterke groei van deze gemeente blykt uit de volgende cyfers: aantal inwoners 1 Jan. 1932 15.076, 1 Jan. 1946 20.336, dus 6011 toeneming in veertien jaren met 5.260 Aantal inwoners 13 November 1951 24.000, in nog geen zes jaren een toe neming met 3 664 inwoners. Was de gemiddelde styging tussen 1932 en 1946 375 inwoners per jaar,in de jaren 1946 tot 13 November 1951 bedroeg deze 628. In 1950 werd zelfs een styging geconstateerd met 796 in woners bij de Staatsmijnen in Limburg Alle ONGEHUWDE JONGEMANNEN in de leef tyd van 18 tot 30 jaar en alle overige belangstellenden worden hierby uitgenodigd tot het bywonen ~~n een met film op 29 November 1951, om 20 uur in het Luxor-Theater, Venray. Op bovenstaande vergadering krijgt U een volledig beeld van de mijnen en van de omstandigheden waaron der de mijnwerkers de koien delven. Jongemannen, bezoekt met uw ouders en vrienden deze vergadering Voor de plaatsenSwolgen, Tienray, Meerlo, Blitterswyck, Wanssum en Geysteren extra busdiensten naar Venray en terug. KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petrus-Bauden PAROCHIE-ACTIEOns inzetten voor de uitbreiding van het Ryk van God in ons zelt en in onze medemens. Priester v. d. week: Kap. Keysers Zondag, laatste Zondag na Pinksteren 6 uur lm. Elisabeth Hendriks Wevers 7 u. Willem Broers; 8 u. vd. parochie; 9 u. kindermis; 10 u. hoogmis en Te Deum; hierna verg. Apost. d. Gebeds in het dekenaat; 3 u. kinderlof; 7 u. vespers en lof. Onder alle H. Missen collecte voor de St. Vincentiusver. Maandag, H. Silvester, 6 30 zielenjis voor alle overl. parochianen; 7 u. lm overl. fam. Voermans—Ley sen; 7 uur zijaltaar Ria en Dirk vd. Hulst; 7.30 Theodorus Janssen; 8.15 St. Cecilia hoogmis; 7 u. zielelof en rozehoedje; 7.30 grote congregatie. Dinsdag, H. Amelberga, 6.30 lm. overl. fam. Janssen Willems—Graat 7 u. overl. fam. Schreurs— Verdellen; 7 30 overl fam.Kuypers—Knippenberg 8 13 gest. jd. Pastoor Amory Esser, ouders, broers en zusters (ïkl); 9.30 huwelijksmis bruidspaar Dinjens— Biesterbos. Woensdag, H. Oda, dag v. aanbidd. H. Missen 6, 7, 7.30 8 en 9 u. hoog mis; 6 u. P. Voesten en zoons Martin, Frans; 7 u. overl. fam. Voermans— Leysen; 7.30 overl. fam. Vollenberg- Litjens; 8 u. levende en overl. leden der Brandweer; 9 u. hoogmis; 12—1 aanbidding misdienaars; 1—2 H. Fa milie; 2—3 congregatie; 3 u. vespers; 4—5 chr. moeders; 5.30 completen en lof. Donderdag, H. Albericus, 6.30 lm. overl. fam. Graat—Minten; 7 u. overl. fam. G. Spee; 7.30 H. Sacraments hoogmis, leiding jongens; 8 15 gest jd Henri Esser en echtg. (2kl) Vrydag, H. Andreas, 6.30 overl. fam. Janssen—Graat.; 7 u. overl. fam. Kuypers—Knippenberg; 7 u. overl. fam. Volleberg—Litjens; 8.15 best. jd Antonia Weiten Zaterdag, ie Zaterdag, H. Mis van O.L.Vrouw, 6 30 O.L.Vr. hoogmis; 7 u. lm. Piet Kersten; 7.30 Gerarda Jans sen—Grisel; 8.15 gest. jd. Petronella Smits (1H); 7 u. rozenhoedje, lof en gebeden van ie Zaterdag. KATECHISMUS: de kinderen van 3e en 4e klas leren deze week de 25e les, de hoogste klassen 23e en 246 les VELTUM Donderdag 7.30 lm. Mich. Lensen, besteld door de buurt. Retraites Van 8— 11 December wordt in Venlo een retraite gegeven voor Midden standers. Opgave by Kap. Keysers of Pater Domitius. Van 11 14 December in Roermond retraite voor verloofde meisjes. Op- ive by zelatricen of by P. Domitius PATERSKERK. Zondaglaatste Zondag na Pink steren. 5.45 leesmis; 6 30 als jaarg. voor Petrus v.d. VorJe; 7.45 Joh. Boom; 9 uur Hoogmis voor Catharina Poels- Kellenaers en Mathilda Poels. Onder alle H. Missen predicatie en collecte voor de St. Vincentiusvereniging, 2de collecte voor de Paterskerk. Commu niceren achteraan beginnen. 4.20 gez. Vespers, 5 uur Lof. MaandagH. Leonardus a Portu Mauritio. Volle aflaat. 6.30 H. Mis voor overl. fam. Maas Sanders; 7 uur voor overl. moeder, eveneens 7 uur overl. ouders Custers-Cuppen; 7.30 Johan van Meyel en overl. familie; 7.30 overl. fam. Stoks-Boom; 8 uur Anna Dinjens Thomassen Dinsdag: 6 uur uitstelling van 't Allerheiligste, te verdienen volle aflaat. 6 30 H. Mis t.e.v. St. Antonius; 7 uur tot zek. intentie; 7 uur v. Antonius Bosch; 7.30 Louis Wijnhoven; 7.30 Christiaan Stappers; 7.30 Hoogmis t.e. van St. Antonius; 8 uur voor Johanna Haenraets; 6.30 Lof t.e.v. St. Antonius Woensdag6.30 overl. fam. Rongen- v.d. Heuvel; 7 uur Johannes Stevens; 7.30 Louis Wijnhoven; 7.30 gez. jaarg. voor overl. ouders Willems; 8 uur Henri Janssen. Donderdag: feest van alle heiligen van de 3 Orden v.d. H. Franciscus. Volle aflaat. 7.30 H. Mia voor de beide echtgenoten van J. van Gerven; 7.30 voor overl. fam. tevens Hoogmis; 8 uur t.e.v. O.L. Vrouw van Altydd Bijstand; 4 uur gez. Vespers; 6.30 Lof. VrydagH. Andreas, apostel. 8 uur H. Mis voor Peter Mathys Litjens en Johanna Willems; 6.30 metten voor de overledenen, geen oefening van de H. Kruisweg. Zaterdag: herdenking van alle over ledenen der 3 Orden van St. Franciscus 6.30 H. Mis t.e.v. O. L. Vrouw van Altydd Bijstand; 7 uur t.e.v. Sint Antonius uit dankbaarheid; 7.30 overl. fam. Verheyen-Moonen: 7.30 tot zek. int. en pl. gez. Requiem; Biechtge legenheid van 3 8 uur. Zoals we de vorige week hebben afgesproken, zijn dus voortaan als de H. Mis eenmaal begonnen is alle plaatsen vry. Zover wy hebben kunnen nagaan, is ons plan zéér goed opgenomen. Dat doet ons plezier, want er blykt uit, dat men begrip heeft voor de moeilijkheid waarvoor wy geplaatst zijn by de vele werkelyk zeer vele aanvragen om een vaste plaats. En heus we waren dat zo gewend en daarom vonaen we 't gewoon dat hele „opjaagsysteem" hoort niet thuis in de kerk. Voor iemand, die oud of zwak is, zal er altyd wel een ander willen opstaan, dat gebeurt al in tram of troin. Een bezwaar is er naar voren gebracht voor de Hoogmis. De tyd tussen de Mis van kwart voor 8 en de Hoogmis is wat kort. Eerlijk ge zegd hebben wy ook steeds gevonden dat de H. Mis van kwart voor 8 te laat uit was. We zullen ons best doen om deze Mis om uiterst tien over half 9 te doen eindigen. P.G. PAROCHIE: H. Catharina, LEUNEN 28ste Zondag na Pinksteren, laatste v.h. kerkelijk jaar; feest vd. H. Catha rina, patrones van onze kerk; na de H. Missen relikwieverering; 7 u. voor de parochie; 8.30 voor de levende en overleden Jeden v.d. Boerinnenbond; 10.13 hoogmis voor levende en overl. leden vd. fanfare „St Catharina"; 11.30 H. Familie Jeugdafdeling. 2 30 con gregatie der meiey'es; 3 uur lof. Na de hoogmis Te Deum, tot dankzegging. Maandag: 7.30 lm voor Wed. Loonen- Weys; 9.30 pl. huwelykshoogmis Giesberts—Reintjes. Dinsdag: 7.30 lm Peter Loonen; 8 30 >z. zieledienst v.d. overleden familie Giesberts—Reintjes; 9 30 pl. huwelyks hoogmis Brok—Verschuuren. Woensdag: 730 lm Willem Arts en Gertrudis Niessen; 8 30 gez. zieledienst v.d. overl. fam.-Brok—Verschuuren. Donderdag: 7 30 gez. jaarg. PJ. Koonings en echtgenote. Vrydag: 7.30 lm tot genezing van een zieke. Zaterdagde Zaterdag v.h. Onbevl. Hart van Maria; 7.30 gez. zieledienst voor overl. fam. van Leipzig—Willems; biechten van 4-5 en van 6—7u; 7 u. lof t.e.v. OL.Vrouw. ïste Zondag vd. advent, maand collecte voor de kerk. PAROCHIEKERK OOSTRUM Laatste Zondag na Pinksteren. 7 u H. Communie; 7 30 de Vroegmis; 10 uur de Hoogmis t.e v. do Allerh Drieëenheid waarna Te Deum tot dankzegging; 3 uur Lof waarna Derde Orde. Maandag7.30 best. zielemis voor vrouw Verrydt. Dinsdag 7.30 best. gez. H. Mis voor de overl. fam. Verheggen-van Haren. Woensdag: 7.30 pl. Caecilia-mis voor het kerkelijk Zangkoor; 7.30 Rozenkrans voor de vervolgden om hun geloof. Donderdag 7.30 best. zielemis voor de overl. fam. Litjens-Verheyen. Vrydag: 7.30 best. zielemis voor ouders en kinderen. Zaterdag: eerste Zaterdag van de maand. 7.30 gez. jaarg. voor Wilh Theod. Meijer, echtgenote en zoon; 7.30 Marialof. RECTORAAT St. Jozef, Smakt: 28e Zondag na Pinksteren, laatste Zondag van 't kerkelijk jaar. 7.30 leesmis voor Johannes Bos en A. M. Willems; 10 uur pl. Hoogmis waarna Te Deum uit dankbaarheid; 11.30 Maria garde meisjes; 4 uur Lof met Rozenhoedje. Maandag7 uur leesmis v. Marcillia Kersten-van Osch; 7 45 leesmis voor overl. fam. Seykens Cuppen. Dinsdag7 uur leesmis voor overl. fam. Versteegen-Kuypers; 7 45 leesmis v. P. A. Koenen en dochter Christina Woensdag: 7 uur leesmis voor Johannes Koopmansen Joanna Dries- sen; 7.45 leesmis t.e.v. St. Joseph tot intentie Louis en Thea. 's Avonds 7 uur Maria Congregatie meisjes. Donderdag7 uur leesmis v. Victor Asselberghs en echtgenote en Joseph Asselberghs; 7.45 leesmis voor overl. fam. Bonants Derks; 'savonds 7.30 Maria Congregatie jongens. Vrydag7 uur leesmis voor overl. fam. Rutten-Bonants; 7.45 leesmis voor overl. fam. Bonants-Hofmans. Zaterdag7 uur leesmis voor M. A. Keursten Houben; 7.45 leesmis t.e.v. O.L Vrouw; van 5—7 biechtgelegen heid; 7 uur Lof t.e.v. O.L; Vrouw. RECTORAAT HEIDE Laatste Zondag na Pinksteren. 8 uur leesmis Hubert Camps en echtgenote; 10 uur Hoogmis tot zek. int.; 2.30 Lof. Maandag 7.30 leesmis tot zek. int. Dinsdag7.30 voor een zieke. Woensdag: H. Oda. 7.30 gez. jaarg. voor Martien Peeters. Dqnderdag7.30 leesmis tev St. Oda VrydagH. Andreas. 7.30 leesmis Gerard us Flinsenberg. Zaterdageerste Zaterdag, Priester zaterdag. 7.30 tot byz. intentie t.e.v. St. Oda; 5,30 biechten; 7 uur Lof. BURGERLIJKE 8TAND van 16 t/m 22 November 1951 GEBOREN Swaghoven Wilhelmus, Hoenderstr. 5! Kateman Gerardus P. M., Langstr. 33a van Cuyck Hendricus, Merselo N 12 Hoeymakers Maria, Castenray G 36 Acnten Albert G. A. M., Leunen K 24 van Mil Jacobus M. G., Leunseweg 20 OVERLEDEN Gommans Wilhelmus A. L., oud 4 jaar. ONDERTROUWD Maas Willie J. J., oud 29 jaren, brievenbesteller en van Soest Amalia Maria P., 23 jaren, beiden te Venray

Peel en Maas | 1951 | | pagina 2